INBOEDEL, boimspr AFBRAAK, Aanbesteding. Inboedel Goes. AD YERTENTIEN. Op Vrijdag den 9 April 1886, aanbesteed: op Woensdag deu 7 April 1886, publiek verkoopen een netten en zindelijken een partij Meubilaire Goederen, Huisraad enz., Openbare Verkooping. Op Dinsdag 6 April 1886, 7 goed bij den weg loopende Werkpaarden, 2 Tilbury's, 1 Vigilante,! Menwagen en meer andere roerende goederen. Openbare Verkooping. op Vrijdag 9 April 1886, een kapitalen Openbare Verkooping. op Donderdag 15 April 1886, a. 4 Heet. 83 Aren 80 Cent. BOUWLAND, b. 82 Aren 80 Centiaren WEILAND, c. Heet. 3 Aren 40 Cent. WEILAND, Openbare Verkooping op Vrijdag den 16 April 1886, verkoopen op Vrijdag 16 April 1886, 1°. Een nieuw gebouwd Woonhuis met Tuin en Erf, 2°. Een perceel BOUWGROND, 3°. Eene overdekte Slatieschuit, verkoopen: op Donderdag 22 April 1886, Meubilaire en andere Huishoude lijke Goedereu, Duvekot, S. Leclercq, (met den derden graad) P. L. Buitendijk. Tot de Ambachtsschool zijn toegelaten Voor bewerking van het hout P. M. Ossewaarde en P. Wessel. Voor bewerking van het ijzer P. Boddingius. Gedurende de maand Maart zijn op school B in de Rijkspostspaarbank ingebracht op formulieren van 1 cent 34 en van 5 cent 23, samen 57, tegen 51 in Maart van het vorige jaar. Baarland. De openbare school in deze gemeente werd in Januari bezocht door 79 leerlingen en in Februari en Maart door 77 leerlingen. Het school verzuim bedroeg respectievelijk 5 54, 11% en 9 pet. De ongunstige cijfers voor de laatste twee maanden werden voornamelijk door ziekte verkregen. Op den eersten schooldag in April waren weder 77 leerlingen present. Rilland-Batk. In de Woensdagmiddag gehouden gemeenteraadsvergadering werd aan mejuffrouw J. M. Verhoeven, wegens hare benoeming als onderwijzeres te Bergen-op-Zoom, eervol ontslag verleend tegen 1 Mei. Verder werd besloten het tractement voor de te benoemen onderwijzeres met f150 te verminderen en het weder op f 500 te brengen, zooals het vroeger was vastgesteld. Haar zou dan evenwel vrijstelling van de verplichting tot het houden van her'nalings- onderwijs worden gegeven, maar de onderwijzer of onderwijzers met dit onderwijs belast zouden als ver goeding daarvoor f50 ontvangen. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. Zitting van heden, 2 April 1886. Na voorlezing der akten van benoeming en beëediging van den Mr. F. C. Barbas, werd deze door den heer Kantonrechter in een kort woord gelukgewenscht, welkom geheeten en met zeer waardeerende herinnering aan het tijdperk van zijn voorganger, Jhr. mr. J. F. Schuurbecquo Boeije, geïnstalleerd verklaard als Amb tenaar van het Openbaar Ministerie bij dit Kanton gerecht De heer Mr. Barbas dankte voor de welwillende woorden, beval zich aan voor voorlichting bij de overige leden van het college en gaf uiting aan zijn voornemen omtrent eene goede conscientieuse waarneming van zijn ambt, waarmede ook deze plechtigheid haar beslag kreeg. Voorts werd vonnis gewezen tegen: G. De R., J. v. HF. De V. en J. K., allen te Wissekerke, wegens het te zamen en in vereeniging bejagen van eens anders jachtveld, lo. zonder acte, 2o. zonder schrifte lijke vergunning van den eigenaar of rechthebbende, door de beide eersten tweemaal gepleegd, veroordeeld de eerste beklaagden ieder in vier geldboeten van elk f 10, subs. 3 dagen gev.straf voor iedere boete; de beide laatsten ieder in twee geldboeten van elk f10, subs. 3 dagen gev.straf voor iedere boete, c. e. Door de arr.-rechtbank te Middelburg werd Woensdag uitspraak gedaan in de vroeger gemelde zaak tusschen de «Coöperatieve voorschotvereeniging" te Goes, opposant, en M. E. de Wolff te Harderwijk, eischer. De rechtbank heeft aan den eischer zijn eisch toe gewezen en bevolen dat hij zal worden geplaatst op de lijst der erkende schuldeischers in 't faillissement van Bannet voor lo. ƒ7000, 2o. voor de rente dier som, alles met sustenu van preferentie op grond van hypotheek op de onroerende goederen van de failliete massa. De rechtbank verklaarde dat het vonnis uitvoerbaar is bij voorraad en veroordeelde de le gedaagde in al de kosten. (M. Cf.) Door den procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam is tegen den gewezen notaris J. A. H. Borret te Utrecht een bevel tot aanhouding verleend. (U. D.) De verdedigers van mevrouw Bulkley en hare mede-beklaagden hebben onmiddellijk na de uitspraak cassatie aangeteekend tegen het arrest van het ge rechtshof, waarbij het veroordeelend vonnis van de Arnhemsche rechtbank bevestigd werd. Landbouw en Veeteelt. In Overijsel zijn de prijzen der weikoeien dit jaar zeer laag. Tot nogtoe is er weinig handel in. Waarschijnlijk is hiervan de oorzaak, dat de weiders in het afgeloopen jaar veel geld verloren hebben. Door de lage boterprijzen zijn de prijzen der vette kalveren tot op hoogstens 22 cent de 5 HG. gedaald. Boekaankondiging. Het Tijdschrift ter beoefening van het admi nistratief rechthoofdredacteur: H. G. Hartman Jz., secretaris der gemeente Goes, 3e jaargang, 4e afl. Goes, F. Kleeuwens Zood, bevatHet wetsontwerp tot wijziging van de artikelen 13, 17, 49, 66 en 92 der Gemeentewet. Zegelrecht derverklaiingen vooruit betaling van gelden Termijn van beroep op den Koning. De Commissaris van Politie. Berekening van 't vergunningsrecht voor de localiteiten, waarin sterkedrank wordt verkocht. Beantwoording der door de Redactie gestelde vragen. Boekaankondi ging. Vervanging van den Burgemeester. Vragen, waarvan de beantwoording wordt ingewacht. Inhoudsopgave van no. 9 van het Maandblad tegen de vervalsching van levensmiddelenPublicatie van namen van vervalschers. Onderzoek van levens middelen en handelsartikelen, gedurende de maand Maart. Een schandelijke vervalschers-praktijk. Bevinding van Keurmeesters te Amsterdam. (Maand Februari). Specerijen-vervalsching. Korte berich ten. Hygiëne en Industrie. De vergiften van ons denkvermogen. IV Opium (Vervolg). Koffie en Thee en hare vervalschingen. De Industrie van geconserveerd vleesch en vleesch-extract in Zuid-Ame- rika. Het gevaar van zinken dakbedekkingen. Portwijn-, Sherry- en Champagne-fabrikaten. Ingezonden Stukken. IERSEKE KRUININGE. Meer dan ooit is het plan van een tram Ierseke- Kruininge op aller lippen, en zeker is het voor ieder aandeelhouder van het grootste belang die onderne ming zoo productief mogelijk te maken, waartoe de meeste aansluiting veel zal bijdragen het voorgeno men plan heeft slechts twee eindpunten, en voor zoo ver niet in de zaak betrokken, blijft op Ierseke aan ieder het recht van vrachtwagens gebruik te maken, welke concurrentie het dividend zeker niet zal be vorderen. Is alzoo de verzending te Vlake even vlug als te Kruininge, wat met het in aanbouw zijnde station wel te verwachten is, dan komt m. i. de richting ge schikter en voordeeliger voor van Ierseke over den Dam via den postweg naar Vlake, met een paardelijn van af Wemeldinge langs den Oostkant van 't kanaal tot de postbrug (afrit bij de woning van den heer opzichter Koole). Wanneer beide lijnen op vaste uren loopen, dan is niet alleen het oestervervoer van Wemeldinge veel ge baat maar tevens de tijd wellicht niet ver dat de Zierikseesche spoorboot hare route tot in de Wemel- dingsche haven ntemt; ten allen tijde is daar aan den oostkant bij de schutsluis eene geschikte en doelma tige aanlegplaats met geringe kosten verzekerd Wellicht zijn na onderzoek bij 't Rijk de exploitatie kosten langs Postweg en kanaal goedkooper dan andere onteigening en eenige minuten meer afstand is geen bezwaar. Als van zelf wordt dan de gemeenschap aangeboden tusschen Schouwen het centrum van Zuid Beve land Walsoorden en Hulst, welke laatste route reeds een Provinciale zaak is, en van af Vlake uit stekend werkt, en alles zal zeer spoedig medewerken tot vertier, vervoer en voordeel. Particuliere krachten te Wemeldinge verzekeren ongetwijfeld in hun belang eene uitvoering van de paardentram naar de Post brug, indien het bestuur der stoomtram te vinden is, om tegen vergoeding goederenwagen en passagiers van daar tot Vlake te vervoeren! Eindelijk verdient overweging het bestaande magazijn te Vlake aan de Oostzijde der rails S. S., waar liet lossen en laden gelijkvloers hoogst gunstig is en de goederen ten allen tijde veilig en droog blijven. EEN ZUID-BEVELANDER. Burgerlijke Stand Goes van 29 Maart tot 2 April 1886. Ondertrouwd: 1, Jan De Jonge, 63 j., weduwn. van Barbara De Windt en Cornelia Alida Boele, 67 j., weduwe van Gerrit Schalk. Geboren: 31, Jannetje Cornelia, d. v. Cornelis Van Zweeden en Jacoba Droogers. Overleden Nicolaas Schutteler, wonende te Bergen- op-Zoom, 72 j., gehuwd met Henrica Elizabeth Schuur- biers (Herplaatst wegens misstelling)ILaura Alida, 2 j., d. v. Laurus Melse en Cornelia Boer. 321e Staatsloterij, Ie kl. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Donderdag 1 April. 4e lijst. No. 11025 f400. Nos. 1368 en 5953 elk f200. Nos. 7946, 16305, 18949 en 20184 elk f100. Marktberichten. KRUININGE, 31 Maart 1886. Tarwe f 6,50 a f6,25, Rogge f5,30 a f5,20, Winter- gerafc i 4,40 a f 4,25, Zomergerst 14,20 a f 4,40. Haver f4,— a f3,—. Erwten f 8,— a f 6,75, Boonen f 6,25 a f5,75, alles per hectoliter. MIDDELBURG, 1 April 1886. Tarwe en Witte Boonen waren heden het voornaamste gedeelte van den matigen aanvoer uit Walcheren alleen. Jarige Tarwe werd bij partij van den zolder tot de noteering geveild. .Nieuwe Tarwe voor verbruik en verzending tot vorige prijzen langzaam aangekocht. R°gge, Winter- en Zomergerst eender. De hardste Witte Boonen begeerd en gekocht zonder prijsverande- ring. Dito Bruine Boonen eender. Paarden boonen ge- koent tot f 0,25 lager. Tuinboonen prijshoudend. Groene Rookerwten weinig gevraagd en getoond, tot vorige noteering afgedaan. Winterkoolzaad zonder handel. Jarige Tarwe f7,aangeboden. Nieuwe Tarwe f 6,80 a f7,Rogge f 5,75. Wintergerst f4,65 a f4,75 Zomer gerst f4,50. De beste hardste Witte Boonen f 11,25 a f 11,50. Dito Bruine Boonen f 10 a f 10,50. Paardenboonen f6,60 a f6,75. Tuinboonen f5,75 a f6,Groene Kook- erwten f 8,80 a f 9,—Winterkoolzaad f 8,40 a f8,50 no minaal. Raapolie f26. Patentolie f28. Lijnolie f25 per vat op 6 weken, contant f 1,korting Lijnkoeken. Zachte f 13. Harde dito fll per 104 stuks. Ter veemarkt van heden waren de prijzen paarden f 50 a 1300, vette koeien 62 a 64 cent per kilovette ossen 60 a 64 cent per kilo; vette vaarzen 62 a66cent per kilokalfkoeien f130 a f 160 per stuk kalfvaarzen 1120 a f 130 per stuk varekoeien f 50 a f 120 per stuk jong vee f30 a f70 per stuk; stieren f30 a fl00 per stukmagere varkens f 8 a f 20 per stuk. Versche Boter f0,70 a f 0,80 per Kg. Eieren per 100 stuks f2,70. Bevallen van een ZOON E. P. DE PAUW—Kirohner. Hansweerd, 31 Maart 1886. Op heden 26 Maart is overleden mijn veelgeliefde echtgenoot P. C. VAN FRAASSEN, na een smartelijk lijden van bijna 3 weken, in den ouderdom van 24 jaar en 3 maanden. Wed. P. C. VAN FRAASSEN— Van Hekken. Krabbendijke, 26 Maart 1886. Algemeene kennisgeving. Tot mijne, mijner kinderen en be- huwdkinderen diepe droefheid overleed heden na een langdurig maar geduldig lijden mijn geliefde echtgenoot A. BIER STEKER, in den ouderdom van 65 jaar en 5 maanden. Kruininge (Zanddijk), 1 April 1886. Uit aller naam M. MEEUWSE, wed. A. Biersteker. Hartelijk dank aan allen voor de belangstelling, die zij mij getoond hebben op den 31 Maart 1886. Goes, den 2 April 1886. Cr. BOLTERSDORF. Hartelijken dank aan allen zoo bin nen als buiten deze gemeente, die hunne belangstelling hebben betoond bij ons vijf- en twintig jarig huwelijksfeest. Ierseke, 3 April 1886. G. VAN OOSTEN. A. VAN OOSTEN geb. Verschuure. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen de echtelieden Adrianus Blonkert en Elisabeth De Jonge, worden verzocht daarvan vóór of op 15 April 1886 opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris L. A. PAARÜEKOOPER OVER MAN te 'a-Gravenpolder of bij den heer A. M. VAN KALMTHOUT, Vlasmarkt te Goes. des middags te 12 uren, zal door het Be- stuur van het Waterschap Waarde, bij enkele inschrijving worden het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April lR&,7 van de Aarde-, Kram-, Rijs- en Steenglooiingwer- ken aan de waterkeering van genoemd Waterschap. (Raming f 7130.) Het bestek en voorwaarden zal van 30 Maart e. k. ter lezing liggen in het kof fiehuis bij wed. Moelker te Waarde, J. Harthoorn te Ierseke, D. Krijger te Krabbendijke en H Zijlmans te Kruiningen en voorts, zoolang de voorraad strekt, tegen betaling of franco overmaking van 50 cents, verkrijgbaar zijn ten kantore van den Ont vanger-Griffier te Kruiningen. Aanwijzing den 7 en 8 April e. k. Nadere informatiën kunnen verkregen worden bij den heer J. BLOK Sz., dijks- opzichter te Waarde. Het Bestuur van het Waterschap Waarde, M. PIEPER, Dijkgraaf. H. J. DE RAAD, Ontv.-Griffier. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle zal des voormiddags te 9% uren, in het «Slot Ostende" te Goes, ten verzoeke van de dames Rembges te Kruininge, bestaande in waaronder 1 mooi antiek Kabinet, 3 Bu reaux, Latafels, diverse Kastjes, 2 Hoekkastjes, 1 Boekenkast, 1 groote Huishoudkast, Ronde, Vierkante, Speel-, Penant-,Wasch- en Nacht tafels, Ledikanten met Gordijnen, 1 best Pluimbed met toebehoo- ren, Spiegels, Schilderijen, Lam pen, 1 Klokje, Barometer, (ïj| Stoelen met Fiuweelen en tyjub Matten zittingen, Stoven, _üjj|l eenig oud Porselein, Ijzer-, Koper-, Tin-, Glas- en Aardewerk, Keu ken-, Wasch- en Schuurgerei, 1 Mangel, 1 Pers, Banken, Kistjes, Koffers, Kantoorlessenaar en alles wat verder zal worden te voor schijn gebracht. Te bezichtigen daags vóór de verkooping van 11 tot 4 uren. des middags te 12% uren, zal de heer P. Kopmels bij de wed. J. Rijk, aan 't Station, publiek verkoopen Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris J. M. PILAAR zal des morgens te 9 uren, in de gemeente Ovezand, voor den eerz. Jb. Van de Kreeke, op de door hem bewoonde hofstede, ver koopen bestaande o. a. in 10 Paarden, waaronder 3 4#yjr Veulendra- gend, 8 Melkkoeien, 2 Vare koeien, 10 Runderen, 1 ander- halfjarigen Stier, 6 Kalveren, 1 Geit, 5 vette Varkens, 3 Mest- putloopers, 120 Kippen, 10 Kal koenen, 5 Ganzen, 6 Eenden, 2 Karnhonden, 1 Utrechtsch Wa gentje, 3 Menwagens, 1 Driewiels- kar, Ploegen, Eggen, Rolblok, Molbord, Schapenrennen, Zaad- dorschzeil en verdere Landbouw-, Melk- en Stalgereedscbappen, eene partij Aardappelen, Hooi en Brandhout. JEr ttal op de hofstede gelegen heid »ijn tot stalling. De Notaris DE RONDE BRESSER zal des voormiddags te 10 uren, te Heinkens- zand, in de herberg bewoond door M. Hoondert, ten verzoeke van de erven Jobiua De Jonge, publiek verkoopen gelegen te Heinkenszand, in het Oude land, kadaster sectie C no. 134. Te veilen in 3, 2 en 1 perceel. gelegen te s-Heer Abtskerkein Baarsdorp, kadaster sectie E no. 27. aldaar, aan den Oostweg, kadaster sectie E nos. 88 en 89. 's voormiddags te 10 uren, op de hofstede bewoond door C. Dijl te Waarde, ten over staan van Notaris MULOCK HOUWER van EENE GROOTE PARTIJ als: 20000 Steen, 4500 roode en blauwe Dakpannen, 6 Hard- steenen Varkensbakken, 4 dito Dorschvloerdorpels, 800 bos Riet, 1300 bos Stroo, 25 Gebinten, Gordingen, Stijlen, Sparren, Lat ten, Planken, Brandhout, 5 Olmen Diltleggers, 100 Dorschvloerde len, eiken Mestput- en Beschoeiing- staken enz. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des avonds te 6 uren, ten herberge van Jan Kole, op «Ruimzicht" te Schore, namens de benificiaire erfgenamen van Jacob Griep en Maria Sandee, kadastrale gemeente Schore en Vlake aan den Zoutenweg te Schore, ka daster sectie D no. 973, groot 6 Aren 70 Centiaren. Belast met eene jaarlijksche erf pacht van f 13,80. achter het woonhuis, kadaster sectie D no. 1067, groot 12 Aren. Belast met eene jaarlijksche erf pacht van f 23,90. genaamd «de Hoop geleid ons", metende 41 TON, zijnde het beurtschip voor Schore op Rotterdam, met STAAND EN LOOPEND WANT en verderen INVENTARIS. Informatiën te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags te 10 uren, ten sterf- huize van Jacob Griep te Schore, om contant geld: bestaande in Kabinet, Bureau, Tafels, Stoelen, Bedden en Bed dengoed, Linnen goederen, Verlakt, Koper-, Tin-, Blik- en Ijzerwerk, Spiegels en Schilde rijen, 1 Geit, 10 Kippen en 1 Haan en hetgeen meer ten ver koop zal worden aangeboden.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2