Na te hebben toegelicht, dat het iseen daad van slechte tactiek, een zoo ongelukkig mogelijke formu leering, en een inhoud slechter zelfs dan het tegen woordig art. 194, besluit de Tijd aldus: »De indruk onzer lezers bij kennisname van het amendement van den heer Keuchenius zal wel, evenals bij ons, hoofdzakelijk deze geweest zijn Men vraagt, hoe een scherpzinnig man «Iets zóo onnoozels zeggen kan" De commissie, overeenkomstig de b e s 1 u i- t e n genomen in de algemeene vergadering te Alkmaar ia Juli 1885, door het hoofdbestuur van de Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, gezamen lijk met het bestuur der Vereeniging voor fabrieks- en handwerksnij verheid in Nederland, benoemd tot het onderzoeken der vraag: in hoever heide-ontginning zou kunnen dienen als middel om werk te verschaffen, enz. enz., meent allereerst te moeten trachten na te gaan, hoe het op dit oogenblik in ons vaderland met den arbeidsnood gesteld is. Zij heeft daarom door bemiddeling van het hoofdbestuur de hulp der afdelings besturen ingeroepen, om tot de wetenschap te geraken, in welke streken van ons vaderland de behoefte aan werk het grootst is, en waar zich die arbeidsnood het minst doet gevoelen. De nieuwe muntbiljetten van 50 gulden maken volgens de bladen eenen alleraange- naamsten indruk. De letters en cijfers zijn duidelijk; de teekeningen smaakvol. De Nederlandsche Maagd ter linkerzijde is e»ne edele, fraai geteekende figuur. Hare houding en die van den naast haar liggenden leeuw zijn voor treffelijk. 's Konings beeltenis, ter rechterzijde, treedt duidelijk op den voorgrond en treft door hare gelijkenis. De afmetingen maken, niet minder dan het graveer werk, het biljet onmiddellijk herkenbaar; verwarring met ander Nederlandsch papiergeld is onmogelijk. De waarde is in cijfers aan drie van de hoeken aan de voorzijde uitgedrukt en aan de ommezijde in het midden vermeld. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Ovezand. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeenten Ovezand en Driewegen de heer J. Ossewaarde, thans te Doeveren. Beroepen te Kooten (cl. Wijk-bij-Duurstede) ds. A. Steehouwer, te Kolijnsplaat. Drie-en-dertig leerlingen van den predikant ds. Sibmacher Zijnen, te Middelburg, hebben aan den kerke- raad der Ned. Herv. gemeente te Veere verzocht, den 2den April a. s. door hem te worden aangenomen en bevestigd. Genoemde kerkeraad heeft dientengevolge bij dien der Ned. Herv. gemeente te Middelburg de noodige getuigschriften van goed zedelijk gedrag opge vraagd, welke echter tot heden nog niet bij hem zijn ingekomen. De eerstvolgende zitting van de Algemeene Synode der N»d. Herv. kerk is bepaald op 30 Maart e. k. Het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland vergaderde en besliste Donderdag over het kerkelijke conflict. De uitslag is nog onbekend, maar mag ver wacht worden ten nadeele van de geschorsten te zijn, die nu bij de bynodus contracta kunnen appelleeren, welke, ook zonder bijeenroeping van de volle Synode, eene eindbeslissing zal nemen. De kerkeraad der hervormde gemeente te Zaam- slag heeft collectief zijn ontslag genomen, naar aan leiding der met den predikant gerezen moeilijkheden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. (M. Ct.) Zaterdag werd, ten overstaan van HH. distr. en arrond.-scboolopzieners, het toelatingsexamen gehouden voor de Rijks-normaallessen alhier. Er hadden zich aangegeven 12 candidaten, nl. 9 mannelijke en 3 vrou welijke. Een der mannelijke trok zich terug en een der vrouwelijke candidaten werd afgewezen. Toegelaten alzoo 10: 8 mannel. en 2 vrouwel. Van de manne lijke kweekelingen werd E. D. Chamaleau te Kwaden- damme toegelaten tot de 2e kl. en een, C. De Jonge van Ierseke, voorwaardelijk tot de le klasse. Voorts werden toegelaten tot de le klasse: Jacomina Wilhel- mina Loeijé van Hansweerd, Janna Adriana Goomans van Kolijnsplaat, Willem Henri Bakker van Rilland, Abraham Arnoldi en Marinus Anthonie Snijders van Wilhelminadorp, Nikolaas v. d. Hoef en Cornelis De Dreu van Goes en Cornelis Van Oosten van Ierseke. Van de leerlingen der le klasse werden 12 naar de 2e klasse bevorderd, nl.C. T. Dieleman, M W. P. Bakker, Aagje Boone, C. E. Kievit, P. H. Laban, M. M. Nijsse, D. C. Rijstenbl, J. Jongepier, I. Van Melle, M. Griep, Chr. Kloosterman, P. v. d. Linde. Vier uit deze klasse werden niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasseL. C. Van Doorn, H. Schouwenburg, J. M. Verlare, M. Van Liere, J. De Vos, S. J. v. d. Berge, C. C. E. Sauer, L. M. v. d. Weil, C. E. Ekkebus, M. C. v. d. Ende. Drie werden niet bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasseH. O. Holthuizen, C. v. d. Linde, W. Van Liere, M. Dieleman, H. C. Dek, S. J. De Bruijne, J. De Koning, M. Van Here Cz., M. Voois, E. Sauer, J. Bakker. Twee werden niet bevorderd. Op 1 April a. s. telt de le kl. 13, de 2e kl 16, de 3e kl. 12 en de 4e kl. 28 leerlingen, waaronder zij begrepen zijn, die aan het aanstaande examen voor onderwijzer en onderwijzeres moeten deelnemen. In den loop van het jaar verlieten 2 kweekelingen de N. L. om naar de kweekschool te gaan en 2 wegens verandering van bestemming. Uoedekenskerke. De gemeenteraad heeft in zijne vergadering van Vrijdag 11. mej. O. Beneker benoemd tot onderwijzeres in de handwerken. Tot de Rijksnormaalschool te Middelburg zijn de •lf candidaten allen toegelaten. Kortgene. Zaterdag 11. had hier de achttiende ge wone vergadering der onderwijzersvereeniging »Noord- Beveland" plaats. Door verschillende omstandigheden was de opkomst niet zoo talrijk als gewoonlijk. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken, waar onder de rekening en verantwoording van den penning meester, gaf de president het woord aan den heer D. Sanderse, wiens opstel getiteld was De muziek op de lagere school komt niet tot haar goed recht." Volgens spreker waren er vroeger twee hinderpalen, die het onderwijs in de muziek tegenwerkten. De woorden waren toch gewoonlijk alles behalve kinderlijk, de methodes lieten zeer veel te wenschen over. Sedert waren die hinderpalen opgeruimdallerliefste versjes waren er toch gekomen, de methodes waren veel beter en meer doeltreffend dan de vroegere, en toch bleven, vooral ten plattelands, de resultaten treurig. Als de grootste oorzaak van dien treurigen toestand beschouwde spreker het z. i. onvolledig examen der aspirant-onderwijzers in de muziek. Wel vraagt men daar naar de theorie, maar, behoudens loffelijke uit zonderingen, niet naar de praktijk. Wil er verbetering komen, dan zou elke aspirant een muziekstukje zuiver moeten kunnen zingen, of anders een instrument, voor de school geschikt, moeten kunnen bespelen. Ook de weinige tijd, in 't leerplan gewoonlijk aan dit vak toegewezen, is eene reden voor de weinige resultaten. In plaats van één uur in de week, zooals op vele scholen, wenschte hij minstens den dubbelen tijd. Eene levendige discussie volgde op de lezing. Velen waren 't met den inleider eens, dat, ook door 't schrik barende schoolverzuim, de resultaten op 't platteland niet gunstig kunnen genoemd worden. Voor groote scholen is het bezwaar van gemis aan stem bij enkele onderwijzers zoo groot niet, voor kleine wel. Bij vaca tures, ook voor hoofd, zou er, vooral tegenwoordig, meer dan vroeger op kunnen gelet worden. Vervolgens behandelde de heer T. Mouthaan: «De voor 't eerst ter school komende leerling en de merk bare vorderingen in het eerste leesonderwijs". Eerst schetste de spreker den ontzaglijken overgang in het leven van het kind bij zijn eeiste bezoek aan de school, daarna de spelmethode en de methodes van Prinsen en Bouman, om te eindigen met eene beschouwing overDe sprekende letterbeelden van den heer Van Wulfen van Laren. Zijne warme aanbeveling van dit geheel nieuwe leermiddel, de beschouwing en verklaring der 36 schoone platen, de verrassende resultaten, die hij met deze platen vei kregen had, en wat niet de geringste verdienste dezer leerwijze is de zeer prettige en toch degelijke wijze, waarop het kind in 36 school tijden alle letters leert, boeiden in hooge mate. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter beide sprekers voor hunne belangrijke voordrachten. Rechtszaken. De M. Ct. verneemt, dat de zaak van A. A. J. Aalbregtse van Borssele Zaterdag 3 April in hooger beroep voor het gerechtshof te 's-Hage zal behandeld worden. Koloniën. De Deli Ct. schrijft: In welonderrichtte klingen hier te lande doet het bericht de ronde, dat kolonel Demmeni besloten heeft, de bewaking der Oostkust van Atjeh op te heffen en de oorlogschepen van daar naar Noord-Atjeh terug te roepen. Wat de bedoeling daarvan ten opzichte van Atjeh is, kunnen wij niet beoordeelen, maar met be trekking tot de woelingen der Atjehers in Tamiang, kan het ontbreken van elk toezicht op de kuststrook tusschen Edie en Langkat zeer nadeelige gevolgen hebben. Door geen toezicht te houden op den invoer van wapenen en op het heen en weer reizen van slecht gezinde Atjehers, kon het wel eens gebeuren, dat zich in Tamiang zooveel kwaad volk kwam nestelen, dat het ook in de Langkatsche onderlioorigheden onveilig werd. Buitenlandsch Overzicht. De berichten uit België omtrent den toestand in de provinciën Namen, Henegouwen en Zuid-Brabant worden steeds ernstiger. Overal is de arbeid opgehouden en geheele benden werkstakers doorkruisen die streken, fabrieken vernielende, kasteelen verbrandende. Van heinde en ver rukken troepen afdeelingen naar Char leroi, dat op dit oogenblik blijkbaar het brandpunt is van den opstand. Feitelijk toch is er opstand in de Belgische mijndistricten en Generaal Van der Smissen, die de troepen commandeert, heeft dan ook den staat van beleg doen afkondigen en eene proclamatie uitge vaardigd, waarin o. a. gezegd wordt, dat bij het onder drukken van den opstand onverbiddelijk zal worden te werk gegaan. Op sommige punten is het vuur op de werkstakers dan ook geopend. De beraadslagingen over het alcohol-monopolie wer den Zaterdag in den Dnitschen Rijksdag voortgezet. Een voorstel van den heer v. Kardorff, om het ontwerp naar de Commissie terug te zenden, werd bij hoofde lijke stemming met 181 tegen 66 stemmen verworpen. Daarop volgde de verwerping van de eerste twee arti kelen, die de kern van liet ontwerp uitmaken, met 181 tegen 3 stemmen (37 leden onthielden zich), en ten slotte zonder verdere beraadslaging ook die der overige artikelen. Het Berliner Tageblatt beweert dat de heer Von Bismarck plan heeft op het vormen van een tweede parlement, samengesteld uit gedelegeerden der Kamers van de verschillende Bondsstaten. Men zou aan dat Parlement al de quaestiën onderwerpen, voor welke een votum van den Rijksdag niet onmisbaar zou zijn. De koningin van Engeland heeft het ontslag van de ministers Chamberlain en Trevelyan aangenomen en de benoemingen van den heer Stoasfield tot pre sident van den Local Government Board, en van Lord Dalhouse tot secretaris voor Schotland goedgekeurd. Uit Kopenhagen wordt bericht, dat de koning een voorloopige middelenwet heeft uitgevaardigd, waarbij tengevolge van de weigering van het Folkething om de ingediende begrootingsontwerpen in behandeling te nemen de regeering wordt gemachtigd met het heffen der bestaande belastingen voort te gaan en de noodige uitgaven te doen, zonder echter de posten van het budget te overschrijden. Gemengde Berichten. Zaterdag vervoegde zich bij verschillende goud smeden alhier een persoon, die gouden boerenknoopen wilde koopen, onder voorwaarde, dat hij ze met Goesche kermis zou betalen. Nergens kon hij echter slagen tot hij eindelijk bij mej. De W., die slecht terbeen is en van wie hij eveneens eene weigering had ontvangen, zich ijlings met een paar knoopen, die zij hem liet zien, uit de voeten maakte. De justitie, met het gebeurde in kennis gesteld, was den dader weldra op het spoor. Het bleek te zijn zekere H. G.arbeider te Heinkenszand en toen de justitie zich bij hem vervoegde, droeg hij de bewuste knoopen in zijn das. De voorwerpen werden natuurlijk in be slag genomen en G. naar Goes geleid om hem te confronteeren met de personen, bij wie hij zich had aangemeld. Daarna is hij voorloopig vrijgelaten. Uit Driewegen zal binnen kort weer een in gezeten naar Noord-Amerika vertrekken. Een goed vriend, dien het in de nieuwe wereld goed gaat, heeft de reiskosten toegezonden. Te Middelburg bestaat sedert korten tijd eene v spiritualistische vereeniging." In een door haar uit gegeven blaadje kwam de volgende mededeeling voor: »In de séance der S. V. te M., gehouden den 12 Januari jl., werd het volgende bericht bekomen: ««Gij zult nimmer meer hier op aarde van mij hooren, maar ik ben riu gelukkig zeg dat ook tegen hen, die mij gekend hebben. ««Wat zijn wij toch dikwijls samen geweest en wat hebben wij veel geleerd en veel verteld, ofschoon ik niet met u kon instemmen, wat dit werk betrof. Ik ben ongelukkig aan mijn einde gekomen en allen, die met mij waren op de Wij zijn allen omgekomen en het schip is verzonken. Zware stormen hebben ons geteisterd, zoodat wij ons geheel moesten overgaven aan het vreeselijk gevaar om verpletterd te worden tegen de rotsen. O, welke noodkreten zijn hier opge gaan en niemand zag ons; nergens was een ander schip en nergens was land te zien. Wat heb ik aan u gedacht! Maar gij weet ook op Wien ik ver trouwde en aan Wien ik mij, al was ik ook vroolijk, geheel had overgegeven. Nu wordt ons hier de kroon op het werk gegeven. O, zeg aan allen, dat ik ge lukkig ben. AE kapitein op de Dit schip is den len December gepraaid, zijnde toen 8 a 10 dagen zeilens van de plaats zijner bestem ming verwijderd. Sinds dien tijd zijn ons geene nadere berichten daaromtrent ter oore gekomen." Volgens de Midd. Ct. werd met deze onderteekening aangeduid de heer A. Esmann, gezagvoerder van het barkschip «Marie en Julie." Gelukkig echter, maar jammer voor de Vereeni ging, is thans bericht ontvangen dat de »Marie en Julie" den 27en Februari jl. behouden te Ternate is aangekomen. Men hoede zich dus, vooralsnog, voor «spiritualis tische scheepstijdingen." Vlissingen. Na eene voorspoedige reis van 23 dagen is alhier Zaterdagochtend van Philadelphia binnen gekomen het Engelsch-New-Brunswickfregat i Con stance", gezagvoerder Tingley, met eene volle lading vaten petroleum, bestemd om in de petroleum-maga- zijnen van pakhuismeesteren te Rotterdam alhier te worden opgeslagen. De «Constance" heeft nu reeds twee ladingen pe- troleum hier aangebracht, waarvan de laatste de vijfde groote aanvoer is die sedert de oprichting van boven vermelde magazijnen in deze wordt opgeslagen. Vlissingen. De beklagenswaardige toestand waarin de kon. maatschappij «De Schelde", die ook al ruim haar deel heeft gehad van de «malaise" die zich tegenwoordig op bijna elk gebied, maar vooral op dat der industrie algemeen openbaart, enkele maanden geleden nog verkeerde, schijnt langzamerhand gun stiger te worden. Wel is die toestand nog ver van «bloeiend", maar toch valt aanvankelijke verbetering te bespeuren. Dank zij een paar door haar ontvangen bestellingen van eenige beteekenis, kon de maatschappij baar per soneel, dat ettelijke weken geleden nog slechts 150 a 160 man bedroeg, weer uitbreiden tot ongeveer 300 man, terwijl ook het aantal werkuren per dag ver meerderd werd. Eene der aanleidingen tot dezen gunstigen keer van zaken was de opdracht der maatschappij gedaan door de «Badische Schrauben-Dampfschifffahrt Gesellschaft" te Mannheim, tot het bouwen van eene rivier-zee- stoomboot, bestemd voor het vervoer van goederen tusschen Keulen en Londen »vice-versa" en «Industrie II" genaamd. Deze boot, met den bouw waarvan in het begin dezes jaars werd begonnen, liep Zaterdagnamiddag te 2% uur met gunstig gevolg te water. De voornaamste afmetingen van dit vaartuig zijn Lengte 150, breedte 24% en holte 10% Eng. voet. Het draagvermogen is 400 ton (deadweight.) De in dit schip te plaatsen twee stoommachines en twee stalen stoomketels worden op dezelfde fabriek vervaardigd. Zij zijn van het «triple-compound" systeem, d. w. z.hebben drie cilinders, nl. een die met hoogen, een anderen die met middelbaren en een derden die met lagen druk werkt. Het voortstuwingsvermogen ontwikkelt zich in twee ketels en werkt op twee schroeven, de eene ter rechter-, de andere ter linker zijde van het roer aangebracht. Aan de voltooiing van deze boot zal met den meesten spoed worden voortgewerkt, daar zij binnen enkele weken moet worden afgeleverd. Onmiddellijk na het van stapel loopen van de «Indu strie II" werd op dezelfde helling het naambord aan geslagen van een ander schip, de stalen raderstoomboot «Dives", bestemd; voor de «Compagnie des paquebots a vapeur entre le Havre, Caen, Honfleur et les ports de la Normandie, terwijl voor dit schip de afmetingen zullen zijn lengte 48.70 M., breedte aan dek 6.30 en breedte over de raderkasten 11.44 M. De «Dives" is het 50ste schip dat door de maatschappij «De Schelde" sedert hare oprichting wordt gebouwd. Door een ongelukkig toeval viel Donderdagavond een Leidsch student in de medicijnen uit een venster. Hij kwam met het hoofd op een ijzeren hek neer en is reeds Vrijdag aan de gevolgen daarvan overleden. Volgens De Avondpost was genoemde student de heer Berdenis van Berlecom, de zoon van een geacht geneeskundige te Middelburg. Hij woonde bij den heer J. J. Groenewoud, gymnastiek-onderwijzer aan den Ouden Singel, en up het noodlottige oogenblik bevond hij zich op een andere kamer van hetzelfde huis, waar van de ramen uitkomen aan de Korte Mare. De hoogte van het raam, waai uit de val plaats had, tot den begaanbaren grond zal plm. vijf meter zijn, en om een denkbeeld te geven dat de val nog al is aan gekomen dient, dat het ijzeren hek van 15 centimeter omvang daardoor gedeeltelijk is krom gebogen. Donderdagnacht heeft er eene operatie plaats gehad door den Hooggeleerden heer prof. J. E. Van Iterson J.Az. en moet alstoen gebleken zijn, dat er eene on herstelbare darmbreuk was ontstaan. Da ongelukkige is dan ook, na smartelijke pijnen geleden te hebben, overleden. De vader was tijdig van het een en ander op voorzichtige wijze in kennis gesteld en kwam Vrijdagmiddag te Leiden aan, doch helaas te laat om zijn geliefden zoon nog te kunnen toespreken. Het weekblad De Amsterdammer is, naar men verneemt, aangekocht door den heer Tj. Holkema. De dag van de stichting der Utrechtsche hooge- school werd reeds Donderdag op den vooravond daarvan in studentenkringen dankbaar herdacht. Vrijdag gaven de uitgestoken vlaggen blijk, dat ook de burgerij dien dag niet onopgemerkt wilde laten voorbijgaan, al wordt hij eerst in Juni gevierd. De chef van den generalen staf van het Reddings- leger, die thans te Amsterdam vertoeft, heeft een zeer gevaarlijke kleeding aan. Hij is namelijk geheel gehuld in het «politiek symbool" der sociaal-democraten. Dat kan hem in Amsterdam moeite genoeg verschaffen, vooral wanneer waar is, wat algemeen wordt veronder steld, dat hij bezig is een veldtocht van het Reddings- leger in Amsterdam voor te bereiden. Te Brantgum bij Dokkum is door een arbeider in door hem vervoerde terpaarde gevonden geworden een gouden voorwerp ter grootte van een rijksdaalder. Op de eene zijde staat het afbeeldsel van een man, houdende in de eene hand een degen, in de andere een kruis. Aan de andere zijde staat een inschrift, wellicht ook een jaartal, beide echter voor oningewij- den niet te ontcijferen. K. F. v. G. te Renkum werd in 1861 te Door- werth bekeurd voor het maaien van heide, zonder daarvoor vergunning te hebben; en daarvoor heeft hij een gevangenisstraf van 6 dagen ondergaan. Voorzeker mag het bevreemdend genoemd worden, dat hij nu dezer dagen vanwege den ontvanger der registratie te Wageningen een aanmaning ontving tot betaling van 2,87% justitiekosten. In vroeger tijd zorgde ieder verstandig mensch, dat zijn kinderen hun thuis als de gelukkigste plaats ter wereld beschouwden, en dit thuisvoelen is de beste erfenis die ouders hun kinderen kunnen nalaten. (D.) Op eene achterkamer in de Langestraat te Am sterdam woont sedert eenige jaren een commissionair in assurantiën, die zich ook directeur noemt eener maatschappij tot onderlinge verzekering tegen de sterfte van het vee, gevestigd te Amsterdam, en die door middel van advertentiën in de provinciën agenten aan stelt, zich door hen eene flinke borgstelling in klin kende munt laat uitkeeren, en zoodoende reeds ver scheidene lichtgeloovigen tot zijne dupes gemaakt heeft. Dezer dagen echter heeft de justitie zich met de zaak bemoeid, en werd de zoogenaamde directeur in ver hoor genomem. (Hbl.) De vorige week is ter beschikking der justitie gesteld en naar de cellulaire gevangenis te Utrecht overgebracht een voorname Ier, verdacht van over treding van art. 334 Code Pénal. In den regel wordt een geschenk met dankbaar heid aanvaard. Dat dit echter niet altijd het geval is, bleek deze week te Wageningen, waar een fraai cadeau, met opschrift in zilver door B. en W. namens den Raad zou worden vereerd aan dr. L. Vermande, die sedert het vertrek van den vorigen gemeente geneesheer naar Rotterdam, de armenpractijk had waargenomen. Dr. V., die ook heeft behoord onder de sollicitanten naar de thans vervulde vacature, bleef volstandig weigeren het geschenk te aanvaarden, zoo dat de Raad er over kan denken, wie nn met het aan den heer V. toegedachte zal worden vereerd. Jacob Birty, te Mount-Carmel, die onder den naam van the Giant of Eastern Pennsylvanië (de reus van oostelijk Pennsylvanië) bekend stond, is den 9n dezer begraven. De overledene woog 470 Engelsche ponden en daar het onmogelijk was, de doodkist per lijkwagen te vervoeren, werd deze door twaalf sterke mannen grafwaarts gedragen. Uit Pest wordt gemeld, dat eene schoone jonge vrouw, Irene B. genaamd, zonder toestemming van haar echtgenoot naar een bal was geweest. Na mid dernacht aan hare woning teruggekeerd, vond zij de deur gesloten. Zij schelde tevergeefs, want de echtge noot liet zijne vermaakzuchtige vrouw niet binnen. Met den eersten trein vertrok de jonge vrouw naar hare ouders, die in de provincie woonden, maar over leed onderweg, tengevolge van eene koude, die zij zich bij het wachten voor het huis op den hals had gehaald Laatste en telegraphische berichten. Tlissingen. De heer T. C. Dommisse, oud-kapt.- kommandant der dd. schutterij alhier, is candidaat gesteld voor bet lidmaatschap van het hoofdbestuur van den te Utrecht gevestigden «Nederlandschen Mili tairen Bond", in welk bestuur eerlang vacatures zul len ontstaan door de periodieke aftreding van twee leden. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Art. 2 der conversiewet is goedgekeurd, na aanneming van een amendement-Van der Loeff, bepalende dat tegelijk met de gelegenheid om te kiezen tusschen conversie of af lossing de termijn der aflossing zal worden bepaald. Op art. 5 nam de Minister over een amendement om

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2