BOERENINSPAN, Houtveilingen. ïïienve Hontwaren, Er is tij JL.JD VBRTBNTIE JST. Openbare Verkooping. op Vrijdag den 26 Maart 1886, een gedeeltelijken veilen en verkoopen op Vrijdag 26 Maart 4886, publiek verkoopen De verkooping van den IN SPAN, aankomende den erven DE JAGER te Ellewoudsdijk, is bepaald op Woensdag 24 en Donderdag 25 Haart a. s. J. Van der Kloes, der armen was. Door enkele gegoeden waren plaatsen betaald maar niet ingenomen. Te Winschoten greep Zaterdag een treurig voor val plaats. Twee arbeiders in de kracht hunner jaren waagden zich op schaatsen in de richting van Oude Schans, om van daaruit langs den kortsten weg Pruisen te bereiken en van gedistilleerd en kandij te halen in zoodanige hoeveelheid, als bij ongedekt vervoer geoorloofd is, namelijk 2 deciliter en 1 kilo. Om elf uur ontdekten anderen, die terzelfder zake op den terugtocht waren, eene pet en een stok op het ijs en in dit laatste eene groote opening. Kort na een dadelijk ingesteld onderzoek werden achtereenvolgens de lijken van beide bovengenoemden uit de vrij aanzienlijke diepte opgehaald. Te Uitwijk en misschien ook op andere plaatsen werd Zondagavond ongeveer kwart over negen een prachtig luchtverschijnsel waargenomen. Bij een helderen sterrenhemel zag men in het Zuid Oosten op circa 20° boven den horizont een blauw schijnenden bol, op het oog af van der grootte van de maan en die zigzagsgewijze naar beneden schoot, tot even boven den gezichtseinder, daarop stilhield, in een vuur- rooden bol veranderde en verdween. Dit alles duurde slechts eenige seconden. De heer S. te Oud-Valkenburg had een hond, die hem steeds trouw vergezelde. Dezer dagen kwam de heer S. plotseling te overlijdensedert dien dag was het met den levenslust van het anders zoo vroo- lijke dier gedaan het deed niets dan huilen, weigerde alle voedsel en is weinige dagen later gestorven. Een treurig voorval heeft gisteren in den vroegen ochtend te 's-Hage plaats gehad. Ten huize van den brood depöthouder De J., aan den Stationsweg no. 17, ontstond tusschen half zes en zes uren brand in een kamertje aan den winkel grenzende en waarin de twee kinderen, een van twee jaren in een bedstede en een van twee maanden in een wieg, lagen te slapen. De man, die eenige oogenblikken te voren met een wagen brood van de Brood- en Meelfabriek was tehuis gekomen, werd door zijn vrouw geholpen om dat brood in den winkel te dragen. Daarmede druk bezig, hoorde men wel een flauw kindergeschrei, doch gaf daar weinig acht op. Wie schetst echter de ontsteltenis der ouders, toen zij, met den arbeid gereed, de kamer binnen gingen en daar alles in lichte laaie vlam vonden Man en vrouw deden pogingen om door het vuur heen naar binnen te dringen, doch zij moesten terugkeeren en hun beide kinderen den vlammen prijs laten. Toen op het hulpgeroep buren en brandweer kwa men opdagen, was het helaas te laat. Een onbeschrijfelijk schouwspel deed zich aan de oogen voor van hen, die met krachtige hand het vuur hadden gebluschtzij vonden de kinderen half verkoold in hun bedjes. De lijkjes zijn door de zorg der politie aan het oog der hopelooze ouders ontrukt en naar het Gasthuis vervoerd. De brand, die tot de kamer, welke op een bin nenplaatsje uitkomt, beperkt bleef, schijnt ontstaan door het vuur uit de kachel, in de onmiddellijke na bijheid waarvan het wiegje geplaatst was. Het huis was tegen brandschade verzekerd, de inboedel ech ter niet. In de Nicolaas-kazerne te Utrecht sloeg dezer dagen een militair, die eene berisping ontving, een kameraad, die hem daarover uitlachte, met een pook op het hoofd. Deze schijnbaar onbeduidende zaak heelt de treurigste gevolgen voor den aanvaller, niet omdat de wond nadeelige gevolgen had voor den getroffene, want deze was spoedig hersteld, maar omdat deze zijn in drift gepleegd vergrijp zich zoodanig heeft aan getrokken, dat hij na langzamerhand meer en meer teekenen van zinsverbijstering gegeven te hebben, als volslagen krankzinnig naar een gesticht gebracht is moeten worden. In het dorpje Ee, gemeente Oost-Dongeradeel, heeft de predikant der Herv. gemeente een missive gezonden aan het hoofd der openbare school aldaar, om aan het a. s. H. Avondmaal geen deel te nemen, daar dit ergernis zou kunnen verwekken, omdat hij (h. d. stegenwoordig was geweest bij eene hard rijderij in dat dorp. Een timmerman te Eindhoven, oppassend werk man en huisvader, had een werk aangenomen van zekeren fabrikant aldaar, dat door hem solide en vol gens accoord werd afgemaakt. Na afloop kwam de timmerman natuurlijk om zijn verdiend loon. De rekening werd gehaald en het geld geteld; de fabri kant verzoekt den man, de rekening te quiteeren. De timmerman, niet denkende aan de zegelwet, ge bruikt geen plakzegel bij het afschrijven der rekening. Wat doet nu onze fabrikant Hij dwingt, met de onge zegelde quitantie in de handen, den werkman om eene aanzienlijke korting toe te staan op zijn zuur verdiende penningen, hem met vervolging dreigende, indien hij moeht weigeren. De timmerman, die geheel en al te goeder trouw handelde, moest van den nood eene deugd maken en gaf toe. (Amst.) Te Bjelaja-Zerkow verscheen den 7n Febr. jl. een krant, de «Bjelozerkowitz", die na het eerste nummer weer ophield te bestaan wegens ge brek aan stof 1 Hoog staat de journalistiek in Rusland dus nog niet. Laatste en telegraphische berichten. 's-Hage. De TWEEDE KAMER besliste heden dat na de invoeringswet van het Strafwetboek, waarover de discussie is voortgezet, zal behandeld worden het Zalmtractaat, de wijziging der Indische tarieven en eventueel de Conversiewet. De Grondwetsherziening is aan de orde gesteld tegen Woensdag aanstaande en verder geregeld de laatste drie dagen van elke week. Een voorstel-Haffmans, om reeds nu te bepalen dat hoofdstuk 19 (onderwijs) zou voorgaan, is verworpen met 51 tegen 33 stemmen, terwijl met 78 tegen 6 stemmen het voorstel des voorzitters werd aangenomen om over de volgorde te beslissen bij het algemeen debat, nadat 't eerst zal behandeld worden de motie, reeds nu door dhr. Keuchenius aangekondigd, ver klarende dat de Kamer onbevoegd is tot Grondwets herziening over te gaan. Amsterdam. Heden hadden weder een optocht en herhaalde botsingen met de politie plaats. Aanhoudend heerscht groote drukte, vooral in de Jordaan, de Marnix-straat enz. Ingezonden Stukken. Goes, 10 Maart 1886. Mijnheer de Redacteur 1 De Chr. Jongelingsvereeniging «Ken den Heer in al uwe wegen" alhier heeft de voldoening gesmaakt dat haar pogen, om den lotelingen dit jaar de ge legenheid te geven buiten de herbergen met elkander gezellig samen te komen, naar wensch is geslaagd. Beide dagen was haar lokaal den geheelen dag door goed gevuld. De Zaterdagavond was inzonder heid zelfs zeer gezellig te noemen. Menig lied werd aangeheven, en zelfs getuigden eenige loteliDgen van hunne vaderlandsliefde, door een glas te ledigen op het «welzijn van het vaderland en van onzen geliefden vorst, die hen thans opriep voor den dienst," zoo heette het. Het Bestuur betuigt in de eerste plaats zijnen dank aan den Edelachtbaren heer Burgemeester dezer ge meente, en verder aan allen die medewerkten om ons doel te bereiken. Met dankbaarheid kunnen we nog vermelden dat we van N. N. te G. eene gift ontvingen van 25 ter gemoetkoming in de gemaakte kosten. Ook ande ren, die door hunne giften blijken hunner instemming gaven, zij onze dank gebracht. U dankende voor de afgestane plaatsruimte, tee kenen wij Hoogachtend, Het Bestuur der Chr. Jongelings vereeniging. burgerlijke Stand Go as van 810 Maart 1886. Geboren den 8, Quirina Cornelia, d. v. Herman Jacobus Baning en Louisa Francina Van der Meer Mohr. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 10 Maart 1886. Uu». L 11 Wind- riohting. Toeitand van de lucht. gj 31 s"§ s BS QO -e al-B. 'emergens 8 s midd. 12% s avonds 5 772 772 771.5 Oost. x> x> Helder. i 1 +1.5 +1 I I l Waarneming van hedenochtend 8 uur: Van e-n depressie valt weinig of niets te bespeuren. Een centrum van hoogen druk bevindt zich vrij nabij en Noordwaarts van ons. Het grootste barometerstand-afwijkingsversehil was Gisteravond acht uurGroningen 3.3 m.M. boven Maastricht. Hedenochtend acht uur: Greningen 4.3 m.M. boven Maastricht. Hedenmiddag half een werd grooter. Barometerstand te Utrecht om half een: 773.8 m.M. VerwachtingOostelijke wind, goel weêr. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. 11 v Wolfertsdijk, Voorwerpen, loods, Informatiën. M. Weststrate. Verkooplngen en Verpachtingen. Datum. Plaats. 11 Maart, Baarland, 11 11 12 12 12 13 1B 1B 17 IV 18 18 19 19 19 19 L9 20 22 24 24 24 Voorwerpen. inspan, woonhuis, bouw land enz., huis, woonhuizen, diversen, winkelhuis, huizen, woonhuizen enz., hoefje enz., 25 25 26 'a-Heer Arendsk. Kattendijke, Ierseke, Kwadendamme, Heinkenszand, Heinkenszand, W aarde, Schore, 's Heer Arendsk., huis, 's Heerenhoek, inspan, 's Heerenhoek, hoefje, land enz., Ovezand, houtwaren enz., Heinkenszand, diversen, Borsele, hofstede, Schore, boereninspan, Schore, huis, Oudelande, planken enz., Borsele, houtwaren, 's-Gravenpolder, inspan, Ierseke, woonhuizen, bouwterrein, 's-H Arendskerke, huis en inboedel, Heinkenszand, hoefje enz., Maart, Ellewoudsdijk, inspan, Goes, Panden, Wemeldinge, verpachting, Ierseke, huis, '8 Gravenpolder, 29 - Goes, 29 Wissekerke, 31 Ierseke, 5 April, Schore, 5 f Ierseke, 9 Ovezand, 14 Everingen, Mei. Borsele, inspan, manufacturen woonhuis enz., houtwaren, woonhuis enz., woonhuis enz inspan, boereninspan, inBpan, Informatiën Mnlock Houwer. P. Overman. Mr Liebert. Pilaar. Mulock Houwer. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. Gallis Merens. Gallis Merens. Pilaar. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. De Vos. De Ronde Bresser. Pelle. Gallis Merens. Pilaar Van der Kloes. De Vos. P. Overman. Mulock Houwer. De Ronde Bresser. P. Overman. Van der Kloes. Leenbank. Ontv. registr. Gallis Merens. P Overman. De Vos. Mulock Houwer. De Vos. Gallis Merens. Gallis Merens. Pilaar. mr. Liebert. Pelle. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. De uitslag der door kerkvoogden van Ierseke eergisteren gehouden aanbesteding is als volgt 2e perceel stucadoorwerkenIngeschreven door Goedemunt te Hansweerd, voor f 3360 M. De Leeuw te Tilburg, voor f 3370A. Roels te Rotterdam, voor f3449; L. Laban te Ierseke, voor f1551, aan dezen gegund. 3e perceel a. Amerikaansche banken 517 zitplaat sen Van Dijck Stumpers te Eindhoven, voor f5800 slechts éen inschrijver, alzoo niet gegund. 3e perceel b. Ordinaire banken 517 zitplaatsen Van Dijck Stumpers te Eindhoven, voor f4200; W. Goemans te Ierseke, voor f 3240 F. V. d. Bliek te Kapeile, voor f2985. aangehouden. 4e perceel Kerkramen1 nieuw en 1 restaureerea I. H. Kever Boret te Eindhoven, voor f 2500August Van Dijck Petit te Bergen op-Zoom, voer f 3946 H. I. Troupin te Best, voor f 2400, aan dezen gegund. 5e perceel nieuwe Pastorie tegen overname van de oude met tuinAaugeuumen door L. Laban te Ierseke, voor de ontvangst der oude Pastorie met tuin (de kosten der nieuwe Pastorie waren berekend op f7993,97) aan wien het werk is opgedragen. Marktberichten. GOES, 9 Maart 1886. De aanvoer was ruim van Tarwe en Wintergerst. De eerste was tot 10 c. verbooging goed te plaatsen. Voor tVintergerst was weinig vraag en iets lager in prijs. Overige artikelen onveranderd. Oude TARWE per hectoliter a Nieuwe TARWE 6,60 a 7, Nieuwe ROGGE tri 6,16 a 6,26 WINTERGERST 4,25 a 4,40 ZOMERGERST 4,— a 4,16 HAVER 3,50 a 4 BLAUWE ERWTEN 8,— a 8,50 BRUINE BOONEN 7a 8,25 PA AR DEN BOON EN 6,— a 6,26 BOTER per K G (Ned.«.) 1.06 a 1,12 EIEREN per 100 stuks 3,20 a 3,40 ROTTERDAM, 8 Maart 1885. Tarwe. Van witte Inlandsche was een goede toe voer ter markt die tot vorige prijzen goed opruimden. Zeeuwsche, de beate 16,80 a 17,20, soms nog daarbo ven, mindere f6,20 a f6,70, Canada f6,80 a f6,40, op de wicht werd verkocht inl. witte van f 8,50 tot f9 per 100 kilo naar qualiteit. Rogge. Inlandsche alsvoren te verkoopen. De beste f 5,50, f 5,80, mindere f 6, f 5,40. Gerst. Zeeuwsche winter minder begeerd en 10 c. lager, de beste f4,30, f4,60, mindere f3,50, 14,20, dito zomer onveranderd, de beste f 4,20, f 4,50, mindere 1 3,50, f 4,10. Inl. winter op de wicht van f6,90 tot f7,10, en dito zomer a f7,10 per 100 kilo. Haver zonder prijaveranderiog, de beste f3,60, f4, zware daarboven, mindere f 2,80, i 3,50. Paardenboonen door klein aanbod 10 cents hooger, de beste f6,70, f6,90, mindere f6,20, 16,60. Duiven boonen van f6,60, f7,25. Bruine Boonen ondervonden tot de bestaande F rijzen meer vraag. De beste f8, f9, mindere f6,75, 7,75. Witte Boonen waren in de beste soorten tot vorige prijzen ook goed te plaatsen. De beste f9,50, f 10,50, mindere f7 a f9,25. Blauwe Erwten 25 cents hooger met goeden kooplust. De beste f 8, f 8,25, mindere f 7,25, f 7,75. Niet-kokende f6,60, f7. Schokkers niet getoond, nominaal f8,50, f9,50. Koolzaad 45 aangeboden. Hennepzaad met weinig vraag van f6,50,f8,50. Kanariezaad tot vorige prijzen goed te ver koopen. Het beste 19,60, f10, minder f8,26, f9,25. Vlas Op het land was de vraag gedurende de week minder geanimeerd, zoodat de omzet belangrijk kleiner was dan de vorige week. 11-den ter markt werden ongeveer 39000 steen ten verkoop aangeboden, die slechts gedeeltelijk langzaam opruimden tot iets lagere prijzen. L ij n z a a d. Bij een ruimen aanvoer, bestond er weinig vraag er. kon men gemakkelijk f lager koopen. Meelbericht. Voor Meel bestond deze week wel vraag, doch men wilde aan de hoogere eischen der fabrikanten niet toegeven, waardoor weinig zaken van eenig belang tot stand kwamen. De markt was heden weinig bezocht. Prijzen onveranderd vast. In Meekrap ging heden weinig om, prijzen on veranderd vast. Zeeuwsche eieren f3,90 a f4,10 de 100stuks. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer van marktgoed was heden gering, prijs voor gewone qual. 60 cent per 60 kilo. ROTTERDAM, 9 Maart 1886. Op de gisteren en heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd1464 runderen, 122 vette- en graskalveren, 173 nuchtere kalveren. De prijzen van het vee, besteed ter markt van beden, waren als volgt: Runderen 1ste qual. 65 c„ 2de quaL 60c., 3de qual. 55 c.. kalv. 1ste qual 105 c., 2de qual. 90 c., schapen le qual 60 c, 2e qual. 50 c„ alles per kilo, varkens le qual. 27 c 2e qual. 25 c., 3e qual. 22 c., licht soort 20 c„ per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f66, 2e qual. f60, 3e qual. f54, per '/s kilo 55 a 75 c. Aardappelen Champions f 1,50af 1.70, jammen poters fl,10 a f 1,50. Zeeuwsche blauwe f2,90 a f2,40, alles per heet Voor jammen bij tamelijken aanvoer flinke vraag. Zoo de Heer wil hopen onze ge liefde ouders ANTHONIE SLAGER en JANNA DE JONGE fop aanstaanden Zaterdag 13 Maart hun 40jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Kapeile (bij Goes.) V Bevallen van een MEISJE L. F. BANINGVan der Meer Mohr. Goes, 8 Maart 1886. Voor de vele blijken van belang stelling bij het overlijden van onzen ge liefden vader en behuwdvader Dr. C. A. X. G. F. SICHERER, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam, Dr. L. W. Th. WIGMAN. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ontvangen op den 6 dezer., betui gen ondergeteekenden aan allen bunnen hartelijken dank. Driewegen, 9 Maart 1886. H. DRIJDIJK PIETER HOEK VAN DUKE. Allen, die iets verschuldigd zijn aan of te vorderen hebben van den heer C. D. POLDERMAN, in leven Deurwaarder te Goes, worden verzocht, daarvan betaling of opgave te doen ten kantore van Mr. F. N. VAN DER BILT, Advocaat en Procu reur te Middelburg. Bij vonnis der Arrondissements-rechthank te Middelburg van 8 Maart 1886 is POULUS PRINS, kramer in Manufacturen enz., wonende te Kloetinge, verklaard in staat van FAILLISSEMENT, aangevangen 6 Maart jl. met benoeming van den Edel Achtbaren heer Mr. PHILIP JACOB CAL- LENFELS tot rechter-commissaris en van den ondergeteekende tot curator. De eerste verificatie-vergadering in dat faillissement zal gehouden worden Zaterdag 27 Maart 1886, des voormiddags te tien uren in het Gerechtsgebouw te Middelburg. Alle belanghebbende crediteuren worden tot bijwoning daarvan uitgenoodigd. De Curator D. VAN DER VLIET. De III IZEN te Ierseke, welke Vrlj<lagl2 Maart 1886 zullen verkocht worden,zij dien dag, des voormiddiigs van af 8'/2 tot lO'/s uren, te bezichtigen. De Notaris, J. M. PILAAR. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te 's-Gravenpolder, des voormiddags te 10 uren, ten verzoeke van en op de hofstede bewoond door den eerz. J. Felius Cz. te 's-Gravenpolder, in het openbaar verkoopen bestaande in 4 Paarden van 18, 14, 9 en 1 jaar, 2 baatgevende Melk- 1 Varekoe, 2 2jarige Runders, 1 jarig Dito, 2 Aan- houdkalvers, 1 drachtige Zeug, 1 vet Varkje, 6 Loopvarkens, 1 Geit. Voorts een Menwagen, 6 Eggen in soort, 2 Ploegen, 1 Rolsleper, l Rol- blok, 1 Sleepegge, Kiekenren, Vorken, Rijven, Grieken, 1 Snij- molqn,Harnas, Roggestroo, 10000 koeien, Kilo's Beestenpenen en Mangels en hetgeen meer zal worden ge veild. De Deurwaarder DE VOS te Goes zal op Zaterdag 2© Maart 1886, des voormiddags te 11 uren op de Kade te Borsele en op Woensdag 31 Maart 1886, des voormiddags te 11 uren op de Kade te Ierseke, op drie maanden EENE GROOTE PARTIJ bijzonder geschikt voor timmerlieden en afkomstig nit de magazijnen van de heeren A. J. BOS ZOON te Vlissingen. En onmiddellijk na afloop der veiling te Ierseke op 31 Maart, aan het Ziekenhuis aan de Damsche straat te Ierseke, nog eene partij Olme Boomstammen, 5 Koppen, 1 Appelboom, Doorn- en Wilgen mutsaards, Strobbels, Kaphout, Snoeiling enz. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapeile zal des namiddags te 6% uren in de herberg van J. Harthoorn te Ierseke, ten verzoeke van J. Kloosterman Clirzn. aldaar staande en gelegen te Ierseke, kad. sectie D no. 1312, groot 1 Are 53 Centiaren. m Ai NOTARIS.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 3