der verkiezing (waarschijnlijk nog in April) en dat dan de vacaturen in de verschillende commissien kun nen worden aangevuld. Verder doet hij de volgende mededeelingen, die allen, zooveel noodig met goedkeuring, voor notificatie wor den aangenomen: o. dat van Ged. Staten goedgekeurd is terugont vangen het Raadsbesluit tot dekking van het tekort op de administratie der leenbank over -1885; b. dat aan de wed. M. Van der Reit is verkocht eenig oud ijzer voor 2 en aan W. F. Van Riet zijn afgestaan twee boomen voor 2 c. dat het land aan den Westsingel is verpacht voor 7 jaren aan J. Sinke voor 72 's jaars; d. dat wegens ziekte van den Sas- en buitenhaven meester tijdelijk in dienst is genomen A. J. Geene e. dat aan W. J. Van de Weert op zijn verzoek ontslag is verleend als brandmeester, zulks op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten in die betrekking aan de gemeente bewezenen dat in zijne plaats is benoemd M. D. Dekker, die als onder-brandmeester is vervan gen door J. Linse, wiens plaats als teller is ingenomen door C. P. Quadekker; dat door B. en W. is goedgekeurd en vastge steld de rekening van het fonds van kaserneering over 1885, in ontvang op 327,69, in uitgaaf op/233,80 en dus met een batig saldo van 93,89, welke reke ning voor de leden ter visie heeft gelegen. III Als ingekomen stukken worden ter tafel ge bracht a. Een extract uit het K. B. van 24 Januari 1886 no. 25, waarbij aan J. C. D. Van den Bussche een eervol ontslag wordt verleend als Commissaris van politie, met eene dankbetuiging van dezen voor het hem toegelegde pensioen b. een boekwerk: «Verslagen der oude archieven over 1884", dat in de boekerij is geplaatst c. verslag der openbare gezondheidscommissie over 1885 met bericht der herbenoeming van haren voor zitter en haren secretaris d. bericht der herbenoeming van den voorzitter en den secretaris der commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs alsmede van den secretaris der com missie voor het lager onderwijs e. missive van den Inspecteur van het middelbaar onderwijs en de daarop gevolgde correspondentiën, als mede de aanvrage van den leeraar M. G. Van Neck om eervol ontslag, al welke stukken worden geren- vooieerd aan B en W. tot voorbereiding ter behandeling brief vau Jhr. mr. J. W. C. De Jonge van Ellemeet, dat hij zijn ontslag neemt als lid der Commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, welke brief wordt gesteld in handen van die commissie tot het indienen eener aanbeveling ter vervufiing der vacatuie. Alles voor notificatie aangenomen. IV. Aan de orde is het tweede suppletoire kohier van den Hoofdelijken Omslag. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt dit kohier vastgesteld op een bedrag van 223,28 V. In behandeling komen de aanvragen om remissie van aanslag in den Hoofdelijken Omslag over 1885. Overeenkomstig het advies der financiëele commissie wordt remissie verleend aan de navolgende belasting plichtigen voor het bij elk vermelde bedragJ. J. Voerman 0.60; W. De Wolf 0.90; L Rritsma 2.10; wed. Moeliker 0.85; A. Punt 2.56; J. H. Goor/1.84; M. De Bree 4.29%; A. J. A. P. Van Kalmthout 7.36; C. Rijk 3.06%; A. A. Willemse 5 25%; P L. Rodbard 2.36%; P. M. De Ronde Bresser 14.29; P. C F. Frowein/21.44%; Jan Kakebeeke 38.60; L. D. Borel 10.50%; jhr. M. J. De Marees Van Swinderen 94.75%; H. F. Van Renterghem /113.30 en J. P. Larsen 10.50%. VI. Op gelijke wijze wordt remissie van 2 van de belasting op de honden verleend aan J. De Graag, J. F. Polfliêt, F. Van Hove, T. Vonk, J. Linse, H. J. Baning, W. Goossen en IIDe Liefde. VII. De rekening der fondsen van de vernietigde gilden over 1885 wordt, overeenkomstig het advies van de financiëele commissie, goedgekeurd en vastgesteld in ontvangst op 677,07, in uitgaaf op 676.75, (waaronder uitkeering aan het gasthuis ad ƒ668,44) en dus met een batig saldo van ƒ0,32. VIII. Wordt gelezen een voorstel van burg. en weth. tot af- en overschrijving op de begrooting van uitgaven voor 1885 en Overeenkomstig het advies der financiëele commissie aangenomen. IX. Komt in behandeling een rapport van burg. en weth. omtrent de inschrijving die de gemeente bezit op het Grootboek der Nationale Schuld, met voorstel om die te verkoopen en de opbrengst te bestemmen tot aflossing van aandeelen in de schuld der gemeente. Dit voorstel, waaromtrent door de financiëele com missie een gunstig advies is uitgebracht, wordt zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming aangenomen. X. Wordt gelezen eene mededeeling van burg. en weth. dat door den archivaris is bewerkt een catalogus van het oud-archief der gemeente, voor welke vrucht van vijf-en-twintigjarigen arbeid zij voorstellen dien ambtenaar een blijk van waardeering te geven door hem eene gratificatie te verhenen van 50. Dit voorstel, door de financiëele commissie onder steund, wordt zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming aangenomen. De Voorzitter deelt bierbij mede, dat zij op den dag van het 25jarig ambts-jubilé den heer dr. Soetbrood Piccardt een brief van gelukwensching hebben toege zonden, met aanbeveling van het archief in zijne goede zorgen. Deze mededeeling wordt met instemming voor noti ficatie aangenomen. XI. Nog wordt goedgekeurd eene wijziging der be grooting voor 1886 tot het uittrekken van een post voor pensioen aan den eervol ontslagen commissaris van politie. XII. Het kohier van de belasting op de honden voor 1886 wordt vastgesteld op een totaal bedrag van 624. XIII. De Voorzitter deelt mede dat het kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1886 vooiloopig is opgemaakt met een getal van 1127 aange«lagenen en dat dit kohier voor de leden ter visie zal liggen om in de volgende vergadering behandeld te worden. De vergadering is daarna op de gewone wijze gesloten. Gemengde Berichten Weweldiiige. Hedenoamiddag werd vanwege de Nutsvereeniging «Goed Rond, Goed Zeeuwsch" alhier aan de behoeftigen 644 pond brood uitgedeeld. lerseke. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behan delde in de vorige maand 1078 telegr., waarvan 250 verzonden, 826 ontvangen en 2 doorgezonden. Kortgenc. Donderdag gaven het fanfaren gezelschap «Eendracht maakt Macht" en de Rederijkers vereeni- ging «Streven naar Ontwikkeling" alhier, de tweede openbare uitvoering in dezen winter in het lokaal van L. D. Van de Linde, ditmaal tegen verminderden enti ée-prijs, en alzoo eene algemeene volksvoorstelling. De uittevoeren muziekstukken liepen goed van stapel, zoo ook het ten tweedenmale opgevoerde stuk, ge titeld: «De mislukte erfenis." Nog werd gegeven het stuk, getiteld: «Schuiven gaan ze", dat algemeen de lachspieren van het goed opgekomen publiek in be weging bracht, zoodat men ook ditmaal mag zeggen dat in de muziek èn de rederijkers zich uitstekend van hun taak hebben gekweten en het publiek een genoegelijken avond heeft gehad. De opbrengst der voorstelling komt, na aftrek van onvermijdelijke kos ten, ten bate der armen in deze gemeente. In het nommer van 1 Maart jl. van Het Orgaan wordt gemeld, dat op 13 Februari jl. te Arnemuiden eene vergadering voor Algemeen Stemrecht zou ge houden worden, tot oprichting van een afdeeling van den Bond Die vergadering zou echter feitelijk zijn helet, naar aanleiding waarvan door dhr. P. A. Janssen, voorzitter van de afdeeling Middelburg, aan den heer Commissaris des Konings een adres is gezonden. In dat adres deelt de heer J. o. a mede, dat zich o. m. in de zaal bevonden de burgemeester van Arnemuiden twee agenten en zekere Van Belzen. Deze begon de orde in de vergadering te verstoren en het scheen, alsof de burgemeester hem aanmoedigde. Ten slotte verzocht de heer J. den burgemeester hem behulpzaam te willen zijn in de handhaving der orde, hetgeen deze pertinent weigerde door te antwoorden «als de kaste lein het verzoekt". Deze was echter afwezig. Als aan adressant bekende getuigen, die het boven staande bevestigen kunnen en willen, noemt hij den persoon Bome, lid van den gemeenteraad van Arne muiden, landbouwer Hovein, onderwijzer Brakman en Stationschef Oudens, «Ik breng UHE4G." aldus eindigt het adres «onder de aandacht dat het lokaal, waarin de vergadering gehouden werd, niet was de algemeene gelagkamer, doch een daaraan grenzend lokaal, dat dien avond immers gedurende de vergadering ter mijner be schikking was, dat daar door den burgemeester, als hoofd der politie, op mijn verzoek adsistentie geweigerd werd en dat, zoo ik niet verstandiger geweest ware, zeer zeker ernstige wanordelijkheden zouden hebben kunnen voorvallen. Ik ben dus van oordeel, dat mij, als Nederlander, in 't volle genot der burger- en burgerschapsrechten, door den burgemeester van Arnemuiden, hoofd der politie aldaar, rechten zijn geweigerd, waarop ik ver meen aanspraak te mogen maken, en breng deze klachte ter Uwer kennis, ter kennis van U, vertegen- woordiger des Konings in dit gewest, met beleefd verzoek het daaiheen te willen leiden, dat ik zooveel mogelijk satisfactie erlange. Voor het huis van den koffiehuishouder P. in de Nieuwstraat te Scheveningen had gisternamiddag een treurig ongeval plaats. Een man, die van het balkon van het koffiehuis het een of ander voorwerp moest halen, en een kruiwagen op de straat had geplaatst, boog zich, toen hij zich wilde vergewissen of zijn krui wagen er nog stond, te ver over de balustrade en verloor zijn evenwicht. Meer dood dan levend werd de onge lukkige in het koffiehuis binnengebracht. (Fad.) Uit Vucht wordt aan de IV. R. Ct. gemeld: Woensdagmiddag had hier het volgende ongeluk plaats. De timmerman Sidler had het plan ter gele genheid van den feestelijken intocht van den nieuwen burgemeester met een pistool te schieten en wilde het vooraf eens probeeren. Het pistool ging niet af, omdat het wat verroest was. Toen had hij de onvoor zichtigheid het pistool met den loop tegen de borst te drukken om er met een mesje den roest wat af te krabben, onder welke bewerking het wapen plotseling afging, met het treurig gevolg, dat de kogel hem even boven het hart trof. Zijn toestand moet zeer zorgelijk zijn. Woensdagavond te 11 uren heeft op het terrein voor de cavalerie-kazerne te Haarlem een huzaar een kameraad met een revolver doodgeschoten, en daarna zichzelven met dat wapen van het leven beroofd. Te Neerbosch liep nabij de weesinrichting «en der weesjongens, van zijn werk komende om zich naar de inrichting te begeven, met zijne borst tegen een der boomen van eene handkar aan, die kwam aan rijden en die hij niet had opgemerkt. Hij werd daar door inwendig zoo ernstig gekwetst, dat hij onder de hevigste pijnen is bezweken. Als een curiositeit deelt men mede, dat dezer dagen te Maastricht een huwelijk voltrokken is tusschen den heer De Winter en mejuffrouw Zomer. De notaris die het huwelijkscontract had opgesteld, heette Herfst. Waarschijnlijk is het ook slechts toeval dat dit hu welijk gesloten werd in de Lentemaand.. Dinsdagnacht heeft te Andel bij den heer C. Noorloos, landbouwer en ontvanger der gemeente, dief stal met inbraak en poging tot moord plaatsgehad. De dieven hebben door middel van eenen beitel of breekijzer de sluiting van een venster vernield, het welk diende tot afsluiting van een raam, en zijn ver volgens door dat raam in de kamer gekomen, waar zich de brandkast der gemeente bevindt. Eene in dat vertrek staande secretaire is zonder verbreking geopend en van al het zich daarin bevindende geld beroofd. Met eenen der in gemelde secretaire geborgen sleutels der brandkast is deze daarop geopend en leeggeplun derd. Men begroot het gestolen bedrag op ƒ10.000. Door het geopende raam hebben de dieven zich ver wijderd, en bij hunne vlucht een zakje met omtrent ƒ150 voor dat raam verloren, hetwelk des morgens onder de sneeuw, welke eerst 's nachts tusschen 12 en 1 uur was gevallen, is teruggevonden. De heer Noorloos, die in eene aangrenzende kamer te bed lag, schijnt op het gerucht der dieven ontwaakt te zijn, opende eene in de gang uitkomende deur, en ontving toen met een stomp voorwerp een slag of slagen, welke hem bewesteloos in de gang deden neerstoren. Des morgens werd hij door een zijner kinderen aldaar gevonden in bewusteloozen toestand. Twee ingezetenen te Port-Elizabeth, de heeren W. Rod well en Hopkins, gingen den 28sten Januari bij den nieuwen havendam zwemmen. Dikwijls waren in dien omtrek haaien gezien en de zwemmers daar tegen gewaarschuwddoch hiervan werd niet de minste notitie genomen, daar men sinds lang van geen onge luk gehoord had. Nadat nu de beide heeren op den genoem len dag er eene poos hadden gezwommen en de heer Rodwell weder den wal genaderd was, hoorde de heer Hopkins hem eensklaps roepen«O God, een haai heeft mij beet!" Omkijkende zag hij toen een groote zwarte vin in het water en Rodwell in zinkenden toestand. Gelukkig was een jongeling, die op dat oogen- blik, op de onderste trede van de kadetrap stond, in staat om den ongelukkige te grijpen. Hierop volgde eene langdurige worsteling tusschen den jongeling en den haai, waarin ten slotte de redder overwinnaar bleef en den heer Rodwell op de landingsplaats kon trekken. Ia dien tusschentijd zwom Hopkins met alle macht naar land en kwam gelukkig met den schrik vrij. De heer Rodwell was vreeselijk verminkt. De haai had hem het linkeibeen bij de knie geheel afgehapt en in de dij een flinken beet toegebracht. Naar het hospitaal vervoerd zijnde, was hij aldaar onder de opera tie bijzonder kalm en verhaalde hij het gebeurde in alle bijzonderheden. De vermaarde koorddanser Blondin, die reeds meermalen rijk had kunnen zijn, is ook in 't finan ciëele een waaghals van 't eerste water. Hij woont thans te Londen, is 62 jaar oud en tamelijk berooid, zoodat hij een nieuwe reis en een nieuwen buitenge wonen overtocht van de Niagara in den zin heeft. Zijn agent, die er op uit is geweest, heeft hem echter gewaarschuwd, dat alle aardigheid er af is, sinds de autoriteit die halsbrekerij niet meer toestaat zonder netwerknu er geen kans meer is om hem te zien verdrinken, vinden de Yankees er niets meer aan. De New-York Herald bevat een telegram be treffende het Panama-kanaal, waarin gemeld wordt, dat de Fransche regeeringscommissaris Rousseau heeft voorgesteld het plan van een open kanaal te vervangen door een kanaal met een reeks sluizen. Alsdan zou het Panama-kanaal, mei een verdere uitgifte van 600 milioen fres. door middel eener loterij-leening. binnen den door De Lesseps geraamden tijd voltooid kunnen worden. Te Krakau is het buitengewoon koud. De ther mometer is tot onder de 20 graden gedaald. De scholen beeft men moeten sluiten. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, kort na middernacht, werden de inwoners van Calmbacb, in het Schwarzwald, door de noodklok uit den slaap gewekt; in den zaagmolen van Wilhelm Pross was brand uitgebroken, met zulk een ongehoorde snelheid, dat vijf menschen door de vlammen werden verrast en een afgrijselijken dood stierven. Behalve de eige naar, Pross, die zich met zijn familie redden kon, werd de molen nog bewoond door zekeren Bartb, vader van 5 kinderen. Barth was er reeds in geslaagd, zijn vrouw en zijn jongste kind te reddentoen wilde hij weer de vlammen trotseeren, om zijn andere kin deren uit den brand te halende man werd het slachtoffer zijner vaderliefde; vijf lijken werden ver koold nevens elkander aangetroffen. De New-York medical Record geeft een nieuw bewijs voor de noodzakelijkheid om de levensmiddelen door plaatselijke commissies voor hygiëne te doen onder zoeken. Te New-York toch werden in de laatste maanden onderscheidene gevallen van loodkoliek waargenomen, waaromtrent de oorzaak onbekend bleef. Thans blijkt dat ze moeten toegeschreven worden aan vergiftiging door vermicelli, welke in plaats van met eieren met behulp van chroomgeel was gekleurd. In een ons ver- micelle vond dr. Waltar 20 centigram metallisch lood. Zes verschillende fabrieken, waar die kleuring plaats had, zijn gesloten. Eene brandende rivier, in de eehte beteekenis van het woord, heeft de Clyde vertoond, niet ver van Glasgow. Duizenden hebben het vreemde verschijnsel bewonderd. Reeds lang te voren had men groote lucht- blazen aan de oppervlakte van het water waargenomen, maar er verder niet over gedacht, totdat een visscher, die zijne pijp aanstak, eene brandende lucifer in het water wierp en de rivier plotseling in vlam sloeg, met verbreiding van een sterk licht. Men schrijft het ver schijnsel toe aan de ontsnapping van gas uit de spleten van steenkolenbeddingen onder de rivier. Vroeger reeds was zoo iets voorgekomen te Holms, in 1829, waar eene vlam, die naar willekeur kon worden aangestoken en gebluscht, gedurende verscheiden jaren brandde. Daar was bovengenoemde oorzaak ook de reden van het verschijnsel. Hermann Ganswindt, te Berlijn, heeft eene cir culaire met teekening van een door hem uitgevonden luchtschip rondgezonden. Volgens zijne bekendmaking zal dit gevaarte binnen kort worden samengesteld. De ballon, in den vorm eener liggende sigaar, heeft eene lengte van 15 en op het middengedeelte eene middellijn van 15 meters. Met al wat er aan hangt weegt hij 430 centners, waar van alleen het omhulsel 100het overige is het gewicht van twee stoomma chines, te zamen van ruim 100 paardenkracht, twee verticale luchtschroeven, ieder van 10, en eene hori zontale van 7 meter middellijn, benevens het roer, de touwen, water, kolen, bedienend personeel, enz. De kosten der constructie van den geheelen toestel bedragen ongeveer 100,000 mark Terwijl de grootste snelheid van den wind in die Duitsche landstreek nabi; den grond op 12 meters per seconde kan worden be rekend, moet het luchtschip in dienzelfden tijd 14 a 15, en bij den sterksten tegenwind nog 2 A 3 meters atleggen. Volgens den uitvinder zai het dus onder gewone omstandigheden nog grooter snelheid hebben dan een sneltrein. De constructie is van dien aard, dat wanneer de ballon opzwelt of inkrimt, het doek altoos even glad en gespannen blijft. Laatste en telegraphische berichten. 's-Huge. Benoemd tot commissaris van politie te Goes W. Van Dijk, inspecteur van politie te Kampen. Iergeke. OESTERBEURS. Verkocht derde soort groote ad 25derde soort zaaigoed ad 4 Gevraagd voor tweede soort zaaigoed 8 en voor eerste soort afsteeksel 3. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden zijn veroordeeldP. A. V., 46 j., te Bieze- linge, wegens diefstal tot een maand celH. Van S., 40 j., te Goes, wegens beletdiging beambte in functie tot 3 dagen cel en f8 boete; J. D., te Goes, wegens mishandeling tot twee maanden cel, allen in de kosten. Naar men verneemt is door P. A. V., te Biezelinge, tegen bovenbedoeld vonnis appel aangeteekend. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Bij het ont werp op het gevangeniswezen zijn Je lijfstraffen voor de strafgevangenis te Leeuwarden met 42 tegen 24 st. behouden, doch is kromsluiting in boeien voor alle gevangenissen verworpen met 54 tegen 12 st. De geheele wet is aangenomen met 44 tegen 16 st. De Kamer is gescheiden tot Dinsdag. Liefdadigheid. De COMMISSIE voor de (Economische spijsuitdee- ling kwijt zich van een aangenamen plicht, melding te maken van eene ingekomen gift ad f40 en van twee giften Bruine Boonen, tot het doen van extra bedeelingen. Onder dankzegging aan de edele gevers, beveelt zij, met het oog op den langdurigen winter, de armen in de weldadigheid harer stadgenooten aan. Namens de Commissie, J. A. A. FRANSEN VAN DE PUTTE, Voorz. D. HILDERNISSE, Secretaris. Posterijen. Staat van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, over de le helft der maand Januari 1886. I. H. W. Van Heffelen, Amsterdam. 2. L. v. d. Eist, Breda. 3. Johan De Redder, Haarlem. 4. Visser, hruininge. 5. Mej. Stam, Leiden. 6. Mej. B. Goed hart, Rotterdam. Van de hulpkantoren Bath. 7. Lena Imans, Rruininge. Ellewoudsdijk. 8. Noldes Blokspoel, Rotterdam. 's- Heerenhoe k. 9. Hilles Jansse Azn., Riedijk. lerseke. 10. Wed. A. Vroolande, Noord-Holland Wolfertsdijk. II. M. Koole, Amsterdam. Verzonden geweest naar: Amerika. Van het hulpkantoor: Wissekerke. 1. A. Boot, Noord-Amerika. Van het hulpkantoor: Wolfertsdijk. 2. Abraham Van Gorsel, Kalamazoo (Michigan). Verzonden geweest naar: Frankrijk. 1. Jhr. De Marees Van Swinderen, Pau. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 5 Maart 1886 Het grootste barometerstand-afwijkiogsverschil was Gisteravond acht uur: Maastricht 4 m.M. boven Groningen. Hedenochtend acht uur: Maastricht 2.7 m.M. boven Vlissingen. Hedenmiddag half een geen verandering. Barometerstand te Utrecht om half een748 m.M. Verwachting; Oostelijke wind, veranderlijk weêr, vermoedelijk regen. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 8 Maart, lerseke, herstellingen kerk, J. H. Hannink. 11 Wolfertsdijk, loods, M. Weststrate. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 10 Maart, Goes, vendutie, De Vos. 10 h Kolijnsplaat, 's Heerenhoek, inspan. Huvers. 10 0 diversen, Mulock Houwer. 11 0 Baarland, inspan, Mulock Houwer. 11 ff Ovezand, diversen, De Vos. 11 If 's-Heer Arendsk., woonhuis, bouw- land enz., P. Overman. 11 tl Kattendijke, huis, Mr. Liebert. 12 te lerseke, woonhuizen, Pilaar. 12 0 Kwadendamme, diversen, Mulock Houwer. 12 ff Heinkenszand, winkelhuis, De Ronde Bresser. 13 n Heinkenszand, huizen, De Ronde Bresser. 15 Waarde, woonhuizen enz., Gallis Merens. 15 tt Schore. hoefje enz., Gallis Merens. 17 0 's Heer Arendsk., huis, Pilaar, 17 ff 's Heerenhoek, inspan, De Ronde Bresser. 18 0 's Heerenhoek, hoefje, land enz., De Ronde Bresser. 19 ei Heinkenszand, diversen, De Ronde Bresser. 19 H Borsele, hofstede, Pelle. 19 n Schore, boereninspan, Gallis Merens. 19 n Schore, huis, Pilaar. 20 n Borsele, houtwaren, De Vos. 21 0 lerseke, woonhuizen, bouwterrein, 's-H Arendskerke, huis en inboedel, Mulock Houwer. 21 et De Ronde Bresser. 21 te lerseke, houtwaren, De Vos. 24 te Heinkenszand, hoefje enz,, P. Overman. 25 it '8 Gravenpolder, inspan, P. Overman. 29 0 Wissekerke, woonhuis enz., Mulock Houwer. 5 April, Schore, woonhuis enz., Gallis Merens. 5 0 lerseke, woonhuis enz Gallis Merens. 9 Ovezand, Mei. Borsele, inspan, Pilaar. inspan. Pelle»

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2