Ier te I ITEDINGL ei IJl Aanbesteding' 100 M8. Onderhoudsgrint 70 M3. grove Grint. .A. ID VER T EJ HST T I lEEJ 1ST. Noordbrabanlsch en wit Klaverzaad, J. H. Rooze. Donderdag den 18 Februari a. s., aantebesteden: bij inschrijving op Woensdag 17 Februari 1886, op Woensdag 10 Februari 1886 publiek verkoopen: Openbare Verkooping. 1°. Ken dubbel Woonhuis met Schuur, Erf en Tuingrond, 2°. 14 Aren 10 Centiaren BOUWLAND, Openbare Verkooping. op Donderdag 18 Februari 1886, Uit Stavenisse schrijft wen aan de Midd. Cl.: Het besluit van den Suikerfabrikanten- bond om met de landbouwers contracten te sluiten tegen 10 per 1000 KG., heeft alhier de verwachte uitwerking gehad. Verscheidene landbouwers, die eerst bet plan koesterden nog eenigen tijd met het contrac teeren te wachten, in de hoop, dat de suikerprijs nog stijgen zou, waren nu, doordat de bond na 28 Januari slechts contracteerde voor 9 per 1000 KG., ge dwongen toe te geven. Afgaande op de gesloten contracten, zal in dit jaar eene veel grootere oppervlakte bouwland dan verleden jaar bestemd worden voor de suikerbietenteelt. Rechtszaken. Bij den Hoogen Raad is thans door de heeren Otlet en Wilmart eene actie aanhangig ge maakt tegen den Staat der Nederlanden, betreffende terugbetaling van het waarborgkapitaal gestort voor de lijnen RotterdamMonster. Ook de officier van justitie te Arnhem heeft appèl aangeteekend in zake het proces-Bulkley c. s. Buitenlardsch Overzicht. De nota, die de groote mogendheden aan Servië hebben gezonden en waarvan in ons vorig overzicht melding is gemaakt, bevat o. a. de duidelijke verkla ring der mogendheden, dat »zij op initiatief van het Kabinet van Petersburg besloten hebben, een nieuwen stap bij de Regeeringen van Servië, Griekenland en Bulgarije te doen, om deze uittenoodigen, haar legeis weder op voet van vrede te brengen. Daartoe zijn de groote Mogendheden overeengekomen, zich in geval van het uitbreken van vijandelijkheden categorisch te verklaren tegen de aanvallende partij, welke deze ook zij; de belangen der aangevallen partij ter harte te nemen, en geen verandering van grondgebied toe te laten, welke ook de uitslag van den strijd mocht zijn." Hoewel men zich in de kleinere staten nog voort durend op uitgebreide schaal wapent, zal eene derge lijke verklaring der mogendheden wel het beste middel zijn om den vrede te bevorderen. De tijding van de overeenkomst tusschen Turkije en Bulgarije heeft bij de Servische regeering groot mis noegen verwekt en dit zal er niet op verminderen nu de mogendheden zich met die overeenkomst tevreden toonen. Alleen Rusland heeft haar nog niet bekrach tigd, doch dit kan slechts uitstel zijn, daar de Czaar zich moeielijk tegenover de andere groote mogendheden kan stellen. Het voorstel bij de Fransche Kamer ingediend om aan de Orleanistische en Bonapartistische prinsen het verder verblijf in Frankrijk te ontzegden, is van Ballue, en mede onderteekend door een vijftigtal andere leden, die tot de partij der opportunisten behooren. Zij gaan van de stelling uit, dat de tot dusver betoonde ge matigdheid vruchteloos was dat de prinsen hun plan nen tot omverwerping van de republikeinscbe instel lingen voortzetten en het dus tijd wordt om de toe gevendheid door strenge maatregelen te vervangen. M n zou de opmerking kunnen maken, dat de Repu bliek haar beste dagen heeft gehad, wanneer de re publikeinen zelf er zoo bang voor worden. Het is niet waarschijnlijk, dat zulk een voorstel wordt aangeno men, zoolang de Regeering het niet indient of er zich voor verklaart. Ook wil men weten, dat het geheele voorstel eigenlijk nkts anders is dan een intrige van de Brissonisten om Freyc.inet te laten vallen, die nooit zijn toestemming tot zulk een maatregel zal geven. De uiterste linkerzijde zal om die reden tegen het voorstel stemmen als ontijdig. Vragen de opportunis ten of Brissonisten de urgentie, dan zal de rechter zijde voor stemmen om het Ministerie een hak te zetten. In de Kamer heeft Zaterdag de beraadslaging plaats gehad over het amnestie-voorstel van den heer de Rochefoit. Na een aantal redevoeringen en levendige tooneelen verklaarde de minister-president de Freycinet, dat de amnestie een uitzondei ingsmaatregel was, waar van men geen misbruik moest maken. Ilij verzocht sluiting van het debateen votum in tegengestelden zin zou door hem worden opgevat als een bewijs, dat er tusschen de meerderheid en de regeering niet de noodige overeenstemming van denkbeelden bestond. De Kamer heeft daarop met 347 tegen 116 stemmen besloten, niet tot de behandeling der afzonderlijke artikelen over te gaan. De heer Von Bismarck heeft den bevelhebber van het Duitsclte eskader in de Stille Zuidzee bevel ge geven, om de Duitsche vlaggen van alle eilanden der Carolinen-groep te verwijderen. Het Deensche Folkething heeft met groote meer derheid eene resolutie aangenomen, waarin wordt ge protesteerd tegen het Koninklijk besluit van 26 Januari, dat de regeering machtigt om voorloopig in de noodige uitgaven te voorzien. De Kamer heeft dit Koninklijk besluit gebrandmerkt als een inconstitutioneele ont duiking van het budgetrecht der Vertegenwoordiging, en verklaart bij voorbaat iedere handeling die uit het bedoelde besluit zal voortvloeien, voor onwettig. Gemengde Berichten. De drie Goesche jongelieden, die sedert Zondag der vorige week spoorloos verdwenen waren, zijn jl. Zaterdagavond met den trein van 4.55 alhier teruggekeerd; zij hadden een reisje naar België ge maakt. Wat hen bewogen heeft juist het stormach tige weder van Zondag voor zoo'n uitstapje uittekie- zen, waar de meesten daarvoor het zomerseizoen af wachten 1 Eén hunner meende het zegt men thuis niet al te best te hebben, en de beide anderen moeten bevreesd, zijn geweest voor den arm der gerechtigheid. Ontevredenh id en onrust schijnen dus aan dit vertrek niet vreemd te zijn geweest. 't Is nu maar te hopen dan hun berouw langer duurt dan hun reisje. Aangaande dien tocht vernemen wij, dat de 3 jongelieden Zondag 31 Januari tot Rilland zijn ge wandeld en daar in eene schuur overnacht hebben. Den volgenden dag zijn zij naar Antwerpen getogen, waar zij op eenige wijze onderkomen hebben gevon den. Men wenschte echter meer van België te zien, waarom de reis tot Brussel werd voortgezet. Daar zijn de zwervers aangehouden en is hun docr de po litie nachtverblijf verleend, welke hen echter spoedig daarna uitgeleide deed tot aan de grenzen bij Esschen. Van daar zijn zij weder naar Rilland terug gegaan en hebben zij hun vroeger nachtverblijf betrokken. Om de reis langs het spoor niet geheel te voet afteleggen, zijn de jongelui Zaterdag van Krabbendijke af huis waarts gespi ord. Een horloge, een overjas en een paar schoenen schijnen in den slag gebleven te zijn; waarschijnlijk heeft de opbrengst daarvan eenige ver sterking op den zwerftocht opgeleverd. Rilland-Batli. Toen de spoorwegwerker A. Vos zich Zondagmorgen met zijn twaalfjarig dochtertje naar het station Krabbendijke begaf om met den trein van daar naar Bergen-op-Zoom te stoomen, nam het meisje plaats jn eene damescoupé. Ter hoogte van het wacht huis gekomen, tusschen Krabbendijke en Rilland-Bath gelegen en waar hare moeder dienst deed als wachte- res, wilde zij deze door het portierraampje een groet toewerpen, met dat ongelukkig gevolg evenwel, dat het portier, hetwelk waarschijnlijk niet goed gesloten was geweest, opensprong en zij uit den in vollen vaart zijnden trein viel. De moeder, die het ongeluk aan schouwde, vond hare dochter aan aangezicht en armen gekwetst. Zij werd in huis gedragen en geneeskundige hulp ingeroepen. Men vreest, dat zij zich inwendig bezeerd heeft. Vrijdagmorgen is door den mist een koftjalk met steen geladen nabij Zijpe op den dijk gevaren, waardoor het vaartuig zoo scheef kwam te liggen dat het water aan boord kreeg en de opvarenden, man, vrouw, knecht en 3 kinderen, in levensgevaar verkeer den. De hoogaars van den heer P, Poelman te Ierseke is hun op zijde gekomen en heeft allen kunnen redden. Bij den volgenden vloed kwam de tjalk weder vlot zonder veel schade bekomen te hebben. Ook is dien nacht op dezelfde hoogte een ijzeren aak met steenkolen voor Antwerpen bestemd op een strekberm gevaren, waardoor het vaartuig zoo lek werd, dat men den heelen nacht moest pompen. Men heeft het want moeten wegnemen en om een sleep boot naar Hansweerd moeten seinen. Zie verder het Bijvoegsel Te houden Aanbestedingen Datum. Plaats. Voorwerpen. Infomatiën. 11 Febr Ierseke, woonhuis, C. llidderhof. 17 Hoedekenak-, beschoeiing haven, Burgemeester. 18 Kattendijke, vernieuwing school, J. H. Hannink. 18 Middelburg, waterstaatswerken, Prov. Ingenieurs. Verkoeplngen eri Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 10 Febr Goes, meubelen en rualjenierswaren, Mulock Houwer. 11 Nieuwdorp, woonhuis en bouwland, Van der Kloes. 16 Goes, huis, Mulock Houwer. 17 's-Heer Arendskboereninspan, Pelle. 18 Hoedekenskerke, boereninspan, Mr. Liebert. 18 Ierseke, woonhuis enz., Gallis Merens 18 Ierseke, diversen, Mulock Houwer. 19/20 Febr. Kloetinge, boereninspan, Pelle. 20 Febr. Ileinkenszand, huizen, De Ronde Bresser. 22 Driewegen, boereninspan, Pelle. 24 Ierseke, inspan, Mulock Houwer. 24 Kamperland, inspan, Roelof. 24/25 Febr. Ellewoudsdijk, inspan, Van der Kloes. 25 Febr. 's-Heer Arendsk., inspan, Pilaar. 25/26 Febr. Rilland, boereninspan, Pelle. 26/27 Febr 's-Heerenlioek, boereninspan, De Ronde Bresser. 27 Febr. Wolfertsdijk, huis en bouwland, Pelle. 3 Maart. Kloetinge, inspan, Mulock Houwer. 3 Kamperland, inspan, Roelof. 4 Baarland, inspan, Mulock Houwer. 4 Waarde, inspan, Pilaar. 5 Kattendijke, inspan, Pilaar. 5 t, Kolijnsplaat, inspan, Huvers 5 t Kolijnsplaat, huis, hovenieriug enz., Huvers. 10 Kolijnsplaat, inspan, Huvers. 11 's-Heer Arendsk., woonhuis, bouw land enz., P. Overman. 19 Borsele, hofstede, Pelle. Mei. Borsele, inspan, Pelle. Marktberichten. ROTTERDAM, 8 Februari 1886. Granen, aanvoer niet groot, waardoor het ver- koopen tot vorige prijzen gemakkelijker ging. Buiten- landsche zeer vast, doch koopers nemen eene afwach tende houding aan. Meel vast. Van Vlas ter markt 33770 st., waarvoor goede kooplust bestond en waarvan het grootste gedeelte tot vaste prijzen opge ruimd werd. Ajuin niet opgekregen. Nieuwe TARWE6,f 7, ROGGE- 5,— - 5 60 WINTERGERST- 4,— - 4,b0 ZOMERGERST- 4,— - 4.40 Korte HAVER- 2,75 - 4,— Lange - - Nieuw KOOLZAAD (Zeeuwseh) - 9,- PAARDENBOONEN 6,25 - 6,50 DULVENBOONEN- 7,— - 7,25 Blauwe ERWTEN- 7,10 - 7,75 Nieuwe SCHOKKERS 9,50 - 11,— BRUINE BOONEN 6— - 9 WITTE - 7,— - 12,— KANARIEZAAD- 8.— - 9,50 Y Heden overleed onze geliefde moe der, faehuwdmoeder en grootmoeder, in den ouderdom van 76 jaar en 8 maanden. Wilhelminadorp, 5 Februari 1886. J. v. D. WEELE. M. v. d. WEELE— Ripmeester. Y Na een laDgdurig en smartelijk lijden overleed heden zacht en kalm onze geliefde echtgenoot, vader en behuwdvader ADRIAAN LINDENBERGH, in leven ge zworen van de Breede Watering bewesten Ierseke, in den ouderdom van ruim 64 jaren. Mede uit naam van kinderen en behuwdkinderen, C. J. VERLARE— wed. A. llndenbergh. Wemeldinge, 5 Februari 1886. Algemeene kennisgeving. Y* Heden ontvingen wij de tijding dat onze man en vader C. J. KLEINMAN, in den ouderdom van ruim twee en vijftig jaren, Vrijdagavond te Delft is overleden. Goes, 6 Februari 1886. Wed. C. J. KLEINMAN geb. Smit en doch teil je. Y* Het behaagde den Heere van leven en dood, hedenavond van ome zij.Ie weg te rukken mijn geliefde echtgenoote en mijner kinderen liefhebbende moeder JANNA FRAANJE, in den ouderdom van 43 jaar en 10 maanden, na een zeer smartelijk lijden van slechts eenige dagenmij nalatende 9 kinderen. Haar heengaan was zacht en kalm. Wat wij in haar verliezen zullen zij alleen het best kunnen beseffen, die haar van nabij gekend hebben. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijne 4®4en, geve ons te berusten in Zijn alleen wijzen en heiligen wil. JACOB HOEKMAN kinderen en behuwdkinderen. Hoedekenskerke, 6 Februari 1886. Kennisgeving aan vrienden en bekenden. Y* Tot onze diepe droefh.iij overleed heden onze geliefde oudste zoon NICOLAAS in den ouderdom van 32 jaren. Hoedekenskerke, 7 Februari 1886. M. RIJKS. A. RIJKS geb. Luk. Y* De heer en mevrouw WIERTS VAN COEHOORNRijser betuigen hartelijken dank voor de belangstelling vóór en nd de geboorte van hunnen zoon ondervonden. Goes, den 8 Februari 1886. Kraamvisites worden afgewacht 10 en 11 dezer. Y* Ondergeteekenden betuigen bij dezen hunnen hartelijken dank, zoowel van buiten als binnen de gemeente, voor de belang stelling hij het overlijden van hun geliefd dochtertje johanna ondervonden. dirk krijger. kornelia krijger- Van Liere. Krabbendijke, den 8 Februari 1886. Den leden van de afdeeling Kruininge der Zeenwsche Landbonw-maatscliappijdie wenschen deel te nemen aan den gemeen- schappelijken aankoop van wordt verzocht daarvan, met opgaaf van het verlangde aantal kilo's, vóór of uiterlijk op 13 Februari 1886 kennis te geven aan den Secretaris der afdeeling te Kruininge. De ondergeteekende bericht bij deze dat hij zich als heeft gevestigd. Een soliede en civiele bediening verze kerende, beveelt hij zich minzaam aan tot het uitvoeren van werkzaamheden tot zijn vak betrekking hebbende. Benoodigd voor de gemeenten Ovezand en Driewegen EN Te leveren vóór 1 Mei 1886 op de Kade te Ellewoudsdijk. AdresBurgemeester van Ovezand. Voor de gemeente Hoedekenskerke be noodigd '3 te leveren vrij op rle losplaats aan de haven vóór 15 Maart 1886. Inschrijvingsbiljetten in te zenden vóór 12 Februari 1886 aan den Burgemeester. Voorwaarden liggen op de Secretarie ter lezing. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel en de nalatenschap van wijlen den Weleerwaar den heer D. Bakker te s-Gravenpolder gelieven daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes, voor of op 21 Februari 1886. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Kattendijke maken bekend, dat zij op des namiddags te 1 uur, te Kattendijke, ten huize van F. Feleus, zullen trachten de vernieuwing of het bij bouwen der SCHOOL aldaar, waarvan aanwijzing zal geschieden op den zelfden dag, des voormiddags te 10% uren, door den heer J. H. HANNINK Architect, bij wien ook informatiën te verkrijgen zijn. De twee bestekken met teekeningen zijn na den 9 Februari verkrijgbaar voor 1,50 bij genoemden Architect en bij den Secre taris der gemeente dhr. C. RISSEEUWte Goes. Kattendijke, den 2 Februari 1886. Burgemeester en Wethouders van Kattendijke, G. J. v D, BOSCH. De Secretaris, C. -RIS S EEUW. van liet maken eener nieuwe houten Beschoeiing aan de haven te Hoedekens kerke met bijlevering van materialen, 's namiddags te 2 uren. Inschrijvingsbiljetten in te leveren op den dag der besteding, voor 's middags te 12 uren, ten Gemeentehuize. Aanwijs op Zaterdag 13 Februari, 's voor middags van 12 tot 3 uren (laagwater) en op den dag der besteding. Bestekken a 50 cents op franco aan vrage en bij vooruitbetaling te bekomen bij den Burgemeester. De teekening ligt dagelijks ter visie op de Secretarie. I.e( wel! De aanwijs der ilit te voeren werken aan de haven alhier op 13 Februari a. s. heeft geen plaats 's voor- middags van 8 tot O uren, maar 's namiddags van 12 tot 3 uren (laagwaterh De Durgemeester van Hoedekenskerke, WELLFHAK. De Notaris MULOCK HOUWER zal en volgende dagen, telkens voormiddags te 10 uren, in de »Prins van Oranje" te Goes, voor de erven D. Nonnekens, EENE PARTIJ f alsMahoniehouten en andere Tafels, Mahoniehouten Linnen kast, Hoekkast, Secretaire, Buf fetkast, Ladetafel, Ledikanten, Wasch- en Nachttafels, Bedden met toebehooren, Spiegels, Stoe len, Kachels, Lampen, Pendule, Klok, Tapijt, Karpetten, Matten, Koper-, Blik-, Glas- en Aardewerk, huishoudelijk Linnen, eenige Gou den en Zilveren Voorwerpen, voorts eene groote partij als2 Snijmolens, Hooivorken, Schoppen, Pikken, Zeisen, Sikkels, Varkensbakken, Vijlen, Raspen, Hamers Nijptangen Beitels Gaas, Wagenbussen, Kachels, Kachelpotten, Haardplaten, Ke tels en Pannen in soort, Slotwerk, Palmhouten en andere Krukken, Hang- en Grendelsloten, Knip pen, Schuiven, Haken, Duimpjes, Knopjes, Spijkers in soort, Raam- ijzers, Dakramen en hetgeen meer te voorschijn zal worden gebracht. K ij k d a g Dinsdag 9 Februari van 2 tot 5 uren. De verkoop van het timmeimansgerief wordt begonnen Donderdag IX Februari te 10 «ren. De Notaris J. VAN DER KLOES te Ellewoudsdijk zal op Donderdag 11 Februari 1886, voormiddags 11 uren, in de herberg bij Hoffius te Nieuwdorp, gemeente 's-Heer Arendskerke, ten verzoeke van de erfge namen van wijlen den heer M. De Vriend, in het openbaar verkoopen te Nieuwdorpgemeente 's-Heer Arendskerke, wijk H no. 37, ter grootte van 6 Aren 65 Centiaren, kad. sectie B nos. 234 en 235 westelijk deel. te Nieuwdorp, naast het vorige per ceel, kad. sectie B nos. 234 en 235 oostelijk deel. De perceelen zullen eerst ieder afzon derlijk en daarna in massa worden geveild. De Notaris Mr. LIEBERT zal des voormiddags 10 uren, te Hoedekens kerke nabij den Steiger, ten verzoeke van de weduwe en kinderen P. Walraven, pu bliek verkoopen: 2 Paarden, 1 Koe, 3 Stieren1 Omnibus Tilbury en Landbouw gereedschappen, benevens Mest in den Mestput en Hooi.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2