Servië is zeer verontwaardigd over het verdrag tussehen Torkije en Bulgarijo en beweert thans niet meer aan het tractaat van Berlijn gebonden te zijn. Omtrent den inhoud van bedoeld verdrag verneemt de limes het volgende Het tractaat van Berlijn wordt door beide partijen als nog van kracht zijnde erkend, behalve in die artikelen, waar het door een nieuwe overeenkomst gewijzigd wordt. Het organisch statuut wordt herzien. Eenige Turksche dorpen in Oost-Roe- molië blijven aan de Porte onderworpen. Vorst Alexan der wordt voor den tijd van vijf jaren tot gouverneur van Oost-Roemelië benoemd zijne benoeming wordt naar goedvinden van den Sultan vernieuwd, zonder dat daartoe een nieuw beroep op de mogendheden nood zakelijk is. De vorst neemt de verplichting op zich, de Turken te helpen verdedigen. Gisteren had de eerste bijeenkomst plaats van de gedelegeerden, belast met het sluiten van den vrede tussehen Bulgarije en Servië. Na de gewone formali teiten werd de eerste zitting bepaald op morgen. Niettegenstaande men gegronde hoop heeft, dat de vrede zal tot stand komen, woiilen er wederzijds krachtige wapeningsmaatregelen genomen. De Portugeeselie dagbladen spreken van een mi- nisteriëele crisis daar te lande. Gemengde Berichten. Sedert Zondag jl. zijn uit deze gemeente drie jongelieden van 16 a 18 jarigen leeftijd en van ver schillende ouders spoorloos verdwenen. Het laatst zijn zij Zondag in den omtrek van het station gezien. De ouders verkeeren natuurlijk in verregaande onge rustheid. Ier8eke. Het rijks-telegraafkantoor alhier behandelde in Januari 11. 1012 telegrammen, waarvan 224 werden verzonden en 788 ontvangen. Een vreemdeling bezocht eens een Goudsche pijpenfabriek en vond er alleen een knaap. »Ik geef u een gulden als gij mij eens laat zien hoe gij die pijpen fabriceert", zeide hij. nik kan alleen maar neus- warmertjes maken, mijnheer," antwoorde de knaap. »Wat zijn dat neuswarmertjes7" Wel korte pijpjes." »Nu goed, ik geef je een guldon, maak er eens een." Eerst de gulden" was het antwoord. De vreemdeling gaf het geldstuk, en toen nam de jongen een lange pijp, brak een stuk van de steel af en zeide: »Kijk, dat is nu een neuswarmertje." Te Vlissingen, waar gewoonlijk in de binnen havens weinig omgaat, is Woensdag de Zweedsche schooner sSvanen," van Antwerpen met phosphaat naar Nantes bestemd, lek en met gescheurde zeilen binnengekomen. Het schip moet zijn lading lossen en nagezien worden. Verder is nog te Vlissingen een schip met geraffineerde petroleum van Amerika, de Lizzie Ross," te wachten en te Middelburg de Noorsche bark Victoria", met hout van Pensacola. Voor de vele werklieden in die plaatsen is er dus hoop op eenige verdiensten. (D.) Gemeente-werklieden hebben gisteren te Amster dam, in tegenwoordigheid van de politie, op last van den burgemeester, op eenige plaatsen in de stad de straat opgebroken, teneinde te doen vaststellen, dat de firma C. De Bruijn Zonen tot dusverre nalatig is gebleven in de uitvoering van de tot haar vanwege de gemeente gerichte sommatie tot het wegruimen der haar behoorende gasbuizen uit den gemeentegrond. Naar wij vernemen, zullen Lieze en Jochems, die, als verdacht van eene rol gespeeld te hebben in den moord van L'Amblé zijn gevangen genomen, voor- loopig in hechtenis blijven. Deze beweert dat Jochems een der verkoopers is van jas, horloge, ketting en friseerijzer; terwijl Jochems stokstijf volhoudt, dat hij Lieze nooit heeft gezien. Maandag is nog een ander gehoord, een te Amster dam woonachtig jongmensch. Men maakte aan het hoofdbureau van politie zijn portret, om dit bij verdere nasporingen te gebruiken. (A.) Woensdagochtend, half elf ure, werden te Maas tricht de stoffelijke overblijfsels der slachtoffers van den brand op 1 Feburuari ter aarde besteld. Eene opeengedrongene menigte had plaats genomen van het Burgerhospitaal, waar zich de lijken bevonden, tot aan de deur van de Sint Servaaskerk, alwaar de kerkdienst zoude plaats hebben. Op de gebruikelijke wijze, voorafgegaan door een stoet geestelijke heeren, volgden de drie kisten, gedekt met kransen, bevat tende de moeder en hare beide kinderen. Tal van familieledenburenleden van den gemeenteraad, vrienden en belangstellenden maakten deel uit van dezen treurigen stoet. Het Gëill. Politienieuws bevat de volgende waar schuwing Op het gebied van bedrog, om geen ander woord te bezigen, is door eenige personen hier ter stede weder iets nieuws bedacht, eene speculatie op het gevoel van dierenvrienden en liefhebbers van kanarie vogels. Slechts eene advertentie in het Nieuws van den Dag is genoeg om een aardig voordeel te be halen. Zoo geschiedde ook dezer dagen. In genoemd blad werd ten geschenke aangeboden een Saksische kanarievogel, door eene naar Inaië vertrekkende fa milie. De kosten der advertentie moesten natuurlijk door den ontvanger van den gevederden zanger be taald worden, echter geheel ten voordeele van de lin nenmeid, die het vogeltje altijd had opgepast. Iemand schreef op de advertentie, vroeg de voorkeur, en jawel, reeds den volgenden dag kwamen er aan zijne woning twee mannen (honden- en vogelkoopers) met een mooi geel vogeltje. Het kooitje werd terUg verzocht, tevens eene quitantie vertoond van de advertentiekosten ten bedrage van ƒ2.80, zoodat met inbegrip van de'nog geschonken fooi voor de linnenmeid, het kanarietje zoo wat betaald was. Later bleek echter dat het vogeltje een pop was, hoogstens 25 a 50 cent waard. Intusschen is gebleken dat een der mannen een kistje bij zich droeg waarin een groot aantal vogels was (waarschijnlijk alle van naar Indië vertrekkende familiën), terwijl de tweede een aardig pakje brieven in de hand had, allen van liefhebbers, die op zijne advertentie hadden gereflecteerd en nog bezocht moes ten worden. Op dezelfde wijze handelen sommigen met honden. Uitsluitend aan dierenvrienden wordt dan voor f 17,50 of f 12,50 een rashond te koop aangeboden, met in begrip van halsband en ketting, gewoonlijk een fraai exemplaar, ziekte gehad, mak bij kinderen, trouw, niet zelden van op deze of gene tentoonstelling be kroonde ouders. En wat leveren zij dan Of een ge woon exemplaar zonder eenige handelswaarde, of een hond waarvan zij het eigendomsrecht zeer moeilijk zouden kunnen bewijzen. Het gebruik van vloeren van glas neemt meer en meer toe. Glas heeft het gro te voordeel boven hout, niet aan rotting of vocht onderhevig te wezenhet is gezonder, het is brandvrij, en wat mede een voordeel is, de beneden gelegen kelderverdiepingen ontvangen nog een matige hoeveelheid licht. Wat den prijs aangaat, is glas duurder dan hout; doch wanneer de voordeelen, aan het gebruik verbonden, en de veel langere duur in aanmerking worden genomen, is het goedkooper of staat met hout gelijk. Uit Maastricht wordt gemeld, dat Donderdag avond te half negen de stand der Maas was 3.40 of 15 val, zoodat de rivier binnen de oevers is terug gekeerd. In de maand Augustus van het vorig jaar werd bij een der regimenten infanterie een onderofficier ge straft met twee dagen politiekamer, omdat hij zonder toezicht was gaan zwemmen. Deze zeer oppas sende sergeant mag zich ingevolge de laatste aan- schrijv. van den M. v. O. niet meer reëngageeren De dies natalis van Groningsch studentenkorps «Vindicat atque Polit" werd gisteren cp de gebrui kelijke wijze gevierd door het houden van een optocht door de jongere en jongste leden van dat korps. Ver scheidene personen en gebeurtenissen van den laatsten tijd werden op grappige of geestige wijze in de her innering der Groningsche burgerij teruggeroepen. Zoo zag men o. a. »Kuiper Co., mr. paneelzagers,", verder de bekende figuur van het handenopleggende Stadskanaalsier »boe'rtje" met een vijftal zijner pa- tienten en zijnen rechter, en eindelijk een Duitsch officier met een Spaanschen Grande in eendracht over de vCarolinen-quaestie een gesprek voerende." Eene bespa ining van vier paarden met twee man schappen, gecommandeerd door een wachtmeester van »de veld", van Den Haag afgezonden naar het fort aan den Hoek van Holland, om van daar een ledigen munitiewagen af te halen, geraakte Woensdag-middag op den terugweg, wegens de onbekendheid in loco van den commandant, verdwaald op een duinslag achter Terheyde, bij Monster, een zeer smal, eerst sedert kort opgezet dijkjeeen der achterwielen geraakte kort op den kant,, het zand liep weg, en daar tuimelden wagen, paarden en krijgslieden hals over kop van den muilen zandhoop at, circa vier voet diep, en kwamen eenigszins onzacht in het aan grenzend koolland neder. Een der manschappen kwam met een been onder zijn paard te liggen en bezeerde zich een weinig maar verder had er gelukkig vol strekt geen ongeval plaats. Een 30tal in de nabij heid werkende arbeiders van het hoogheemraadschap Delfland waren dadelijk bereid de behulpzame hand te bieden, en wagen, paarden en manschappen stonden nu spoedig weder overeind. (D.) Gisteren werden te Amsterdam twee moederlooze meisjes, van 6 en 8 jaren, bij de politie gebracht, daar de vader tijdens haar afwezigheid den geheelen inboedel had verkocht. De kinderen werden naar de grootmoeder gebracht, die ze ook wegzond, en nu zoekt de politie naar den vader. In Mei e. k. zal te Liverpool een internationale tentoonstelling van scheepvaart, vervoermiddelen, han del en nijverheid worden geopend, die onder bescher ming van Koningin Victoria staat en waarvan de Prins van Wales president is Aan die tentoonstelling wordt een afdeelirg voor aeronautische uitvindingen verbon den, die zeker de grootste aantrekkelijkheid wordt van 't geheel; modellen van mechanisch en op andere wijze voortbewogen luchtschepen, stuurbare en andere lucht ballons en alle met de luchtvaart in verband staande voorwerpen worden voor deze afdeeling gevraagd. Voor de bepioevingen zal het gas gratis geleverd worden. De eigendom van uitvindingen is gewaarborgd. Aan vang voor inzendingen tot 1 Maart te doen aan den commissaris Fred. W. Brearzey, F. S. Sc. Maidenstone Hill, Blackheath, Londen S. E. De Academie van Wetenschappen te Bologne zal in het jaar 1887 den prijs-Aldini (een gouden me daille ter waarde van 1000 lire) toekennen aan hem, die de beste verhandeling inzendt over dierlijke elec- triciteit. Het opstel mag, naar verkiezing, in de Ita- liaansche, de Latijnsche of de Fransche taal gesteld zijn. Een bejaarde en ziekelijke vrouw was de eenige passagier op de smak, die Zaterdag van Grutness naar Lerwick vertrok. De bemanning bestond uit een ka pitein en twee matrozen4 mijlen van de kust ge komen, werd de kapitein van het dek geslagen. De twee matrozen gingen in een boot uit om hem te redden, de poging mislukte en inmiddels ging de smak zeewaarts in. De twee matrozen trachtten haar te vergeefs in te halen en zij gingen aan wal, waar zij rapporteerden wat er gebeurd was. Wat er van de smak en van de oude vrouw, die aldus alleen op zee dobberde, is geworden, is tot hiertoe onbekend. Bij de loting voor de militie heeft Zaterdag jl. te Vallon, Ardèche, een treurig ongeval plaatsgehad. Volgers het gebruik hadden de lotelingen den dag vroolijk doorgebracht. Tegen vier uren keerden zestien lotelingen verge zeld van hun bloedverwanten en vrienden huiswaarts. Aan de oevers der Ardèche gekomen, die door het smelten der sneeuw gewassen was, wilden zij de rivier oversteken en, na twee booten losgemaakt te hebben, begonnen zij te roeien. De eerste boot kwam behouden over, maar de tweede, waarin de jongelieden zaten te schommelen, sloeg om. Twee van hen bereik ten den oever en een derde klemde zich aan de boot vast en kon gered worden, maar vier verdronken. Indien de tusschenhandel in Engeland niet spoe dig wat gematigder wordt in zijn eischen, dreigt hij geheel ter zijde gesteld te worden. De kaasfabrikanten van Cheshire hebben reeds besloten zich in directe betrekking te stellen met de koopers en de veefokkers schijnen geneigd dat voorbeeld te volgen als de slagers blijven voortgaan de klanten te villen in plaats van de beesten. In het najaar van 1887 zal te Athene eene nati onale tentoonstelling gehouden worden en Grieksche bladen vertellen dat bij die gelegenheid de Olympische spelen weder zullen worden ingevoerd en later om de vier jaren zullen plaats vinden In plaats echter van te Olympia zullen de feesten in de nabijheid van Athene worden gehouden. Zondagmorgen is in de domkerk te Berlijn, bij het luiden voor de godsdienstoefening, de klepel van de groote klok doormidden gesprongen. De éene helft, ter zwaarte van ongeveer 400 kilo's, kwam naar beneden, zonder gelukkig iemand te treffen. Alleen werd de torentrap eenigszins beschadigd. Deze gelukkige uit komst is voornamelijk toeteschrijven aan de omstandig heid dat de klok door het trappen op een aan het boveneinde er van bevestigden balk in beweging wordt gebracht, en niet, zooals in vele gevallen, door het trekken aan een touw. Zoodoende bevond er zich nie mand onder de klok. De Parijsehe bankier L. gaf dezer dagen een dejeuner, waartoe vele artisten en vooral der schoonste dames uit de Fransche hoofdstad genoodigd waren. Onder de spijzen, die opgedragen werden, trok vooral een wild zwijn de aandacht; doch deze ging in ver bazing over, toen het dier, nadat de gastheer heimelijk op een veer gedrukt had, zich opende en heerlijke frissche bloemen voor de dames te zien gaf. Op zulk een verrassing zal wel niemand voorbereid zijn geweest. Voor het Gerechtshof te St. Petersburg staat thans terecht een bende giftmengers, die zich er op hadden toegelegd huurkoetsiers te vergiftigen. Een hunner huurde een slede of een drojki, met een flink paard bespannen. Men reed naar een stille buitenbuurt, liet daar den koetsier een glas brandewijn nemen, dat met vergif was vermengd. De rid werd daarna voort gezet totdat de koetsier bezweek. Deze werd dan uitgeplunderd, op den weg geworpen, terwijl de moorde naar met voertuig en paard wegreed. Het vergif werd verkregen door de hulp van een apothekers-bediende, die in het komplot was. Niet alleen te Hamburg, ook te München wordt Nederland met eere genoemd op de ijsbaan. Woens dag 27 Januari werd op het Kleinhesselohermeer een wedstrijd gehouden door den sMünchener Eislauf Verein". Bij den grooten wedloop om het meester schap in de vereeniging, waaraan alleen leden van de club mochten deelnemen zeven hadden er zich aan gewaagd werd de prijs gewonnen door graaf Van Rechteren. De afstand van 1600 meter vier maal de baan rond legde bij in 4 minuten 20 seconde af. Op hem volgde luit. Rosenstengel van het 11e inf.-reg. Hij reed er 4 minuten 24 seconden over. Graaf Van Rechteren heeft dus het meesterschap van de vereeniging verworven. Laatste en telegraphische berichten. Door de arrondissements-rechtbank te Middel- buig is heden veroordeeld: J. H., 47 j., te Ierseke, wegens openbare dronkenschap tot 10 dagen celstraf, om na het uiteinde dier straf te worden opgezonden naar eene rijkswerkinrichting gedurende 3 maanden, en in de kosten. Ierseke. OESTERBEURS. Zaaigoed ad ƒ10,75 en aangeslagen pannen ad 11,20 per duizend verkocht 's-Gravenhage. Bij de schutterij benoemd: te Vlis singen tot auditeur bij den schuttersraad mr. Van der Bilt; tot tweede luitenant dhrn. Stevens en Van Nunen te Zierikzee dhr. R. D. Nauta, schutter. Kerkwerve. In de raadszitting van Woensdag is A. J. Bethe, op voorstel van den districts-schoolop- ziener, niet-eervol ontslagen als hoofd der gemeente school. Ingezonden Stukken. Eergisteravond hield Ds. Laan in het lokaal der Jonge.lings-vereeniging, Wijngaardstraat, zijne gewone Bijbellezing. Het te behandelen onderwerp, veertien dagen te voren aangekondigd en zelfs in het Dagblad van 's-Gravenhage vermeld, wasDe Koning Saul bij de toovenares te Endor. Aan actualiteitbij het in deze dagen zooveel besproken en overal veldwinnend Spiritismeontbrak het dus ditmaal niet. Geen wonder dat het lokaal geheel gevuld was, al was het dan ook weder zoo goed als uitsluitend door de gewone kerk gangers en kerkgangsters. Hoe zou men gewenscht hebben, dat althans naar de bespreking van zulk een onderwerp, door zulk een spreker, ook eens anderen van onze stadgenooten zouden hebben komen luisteren 1 Maar wie van onze heeren en dames gaat nog naar een kerk, of erger nog, r.aar een jongelings-vereeniging- lokaal 1 Nu, dat het in kerk of kerkgaan niet gelegen is, behoeft men mij niet te zeggen. En ik ben er ook ver van daan om de aanwezigheid van veel goeds en de mogelijkheid van wezenlijke godsvrucht bij on- en zelfs bij anti-kerkelijke menschen in twijfel te trekken. Maar zich aan de gewichtigste aller vragen: het al of niet bestaan van God, het al of niet voortbestaan na den dood, het al of niet oogsten van wat men hier heeft gezaaid, niet of zoo goed als niet te laten gelegen liggen, moge als de hoogste wijsheid geacht worden, in mijne oogen is het de grootste domheiddie men zich eens, volgens de kennis die nu voor elk van de toestanden aan gindsche zijde te verkrijgen is, op jammerlijke wijze beklagen zal. Ds. Laan behandelde zijn onderwerp met het hem eigen schoone talent. Zijn rede getuigde van ernstige studie en bevatte, gelijk men het van hem gewoon is, overvloed van schoone en rijke gedachten. Alhoewel tegenover het Spiritisme staande, en zoowel op grond van de Schrift als om andere redenen ernstige bezwaren en bedenkingen er tegen inbrengende, was het geheel echter zoo volkomen in den geest der liefde en der zachtmoedigheid, dat zelfs de meest besliBte spiritist er een weldadigen indruk van ontving. Aan het einde der vergadering maakte de onder- geteeker.de bekend, dat hij aanstaanden Woensdag, naar hij hoopte in denzelfden geest, over hetzelfde onderwerp zou spreken. Uw dw. P. HUET. Wij kunnen ons zeer goed begrijpen, dat Ds. Huet het betreurt, dat Woensdagavond niet meer heeren en dames de bijbellezing van zijn collega Ds. Laan hebben bijgewoond, maar de geachte inzender zal dan ook niet ongenegen zijn het met ons te betreuren, dat er aan de behandeling van een dergelijk belangrijk onderwerp geene meerdere publiciteit is gegeven. Wij weten niet op welke wijze de bedoelde lezing veertien dagen te voren is aangekondigd, maar noch de mededeeling in het Dagblad van 's-Gravenhage, noch de vermelding op het kerkbriefje in den vorm, zooals deze is geschied, kunnen geacht worden het juiste middel te zijn om het Goesche publiek van het te behandelen onderwerp op de hoogte te stellen en wat den vermeenden tegenzin in het lokaal derjonge- lingsvereeniging betreft, wanneer die werkelijk bij het niet kerkgaand publiek heerscht, zou het dan niet overweging verdienen de lezingen te houden in eene zaal, waartegen minder antipathie bestaat, teneinde zoodoende meer hoorders te lokken en dus de denkbeel den van den spreker in ruimer kring te verbreiden Zou Ds. Huet daarmede a. s. Woensdag zelf niet eens een proef willen nemen? Red. 1 a—om Nu de tijd weer nadert, om onze ooftboomen na te zien kan ik niet nalaten om de eigenaren van boom gaarden en fruittuinen indachtig te maken op eene handelwijze die zoo verkeerd mogelijk is. Enkele jaren achtereen heb ik proefondervindelijke bewijzen gehad, aangaande het snoeien en verzorgen van ooftboomen, die mij versterken in het vermoeden dat het snoeien, om het goed te verrichten, volstrekt geen handigheid of een aangeboren eigenschap is maar terdege eene groote oplettendheid, ja eene voortdurende studie is. Al was men 30 of 40 jaren snoeier geweest, en men weet geen goed onderscheid te maken tussehen de verschillende deelen des booms die men onderbanden heeft, zal men niet (dan bij toeval) goed werk doen. Als men zich een weinig van het leven en de sap- beweging van de boomen, die vruchten geven moeten, voorstelt, zal men licht begrijpen, hoe verkeerd het is om er zoo maar op in te hakken gelijk sommigen doen, die zich volstrekt geen rekenschap weten te geven van wat zij doen. Men mag niet snoeien om te snoeien, maar wel om het evenwicht in den boom te bewaren, of daar waar het noodig is, te herstellen. Het moet er altijd op aangelegd zijn, om den boom vruchten te doen gevenmaar dan ook vruchten die uitmunten in smaak en voortreffelijkheid. Die kleine versteende vruchten, die men zoo dik wijls aantreft, komen nergens door, dan door ver keerde behandeling, want hoe kan men van een boom, die dicht vol hout zit, en die meer op een heester gelijkt dan op een vruchtboom, iets goeds wach ten. Alle licht en lucht is benomen, de eerste voor waarde voor iedere plant om te bestaan. Het spreek woord planten laten zich niet bedriegen, is zeer juist. Daarbij komt dikwijls een te arme grond, om de boomen het noodige voedsel te verschaffen, want door de meesten die een boomgaard planten, wordt zoo onoordeelkundig te werk gegaan, dat men niet ver wonderd moet wezen als er niets van terecht komt, want staat de boom eenmaal op zijn plaats dan past men het gezegde toe: help u zeiven. Terwijl men zelf eiken dag behoefte aan voeding heeft en dat ook zoekt te geven aan onze dieren, denkt men te weinig aan onze ooftboomen, want de voeding die zij somtijds krijgen bij de planting, (wat niet altijd gebeurt), kan niet voldoende zijn voor een tal van jaren. Er zijn menschen die beweren dat, als men een boom plant, men dan niet mag bemesten. Men zou dan ook even zoo goed kunnen zeggen, als men hon ger heeft mag men niet eten. Het ware te wenschen dat bij elke boomplanting de grond doormengd werd met korten mest en allerlei afval, vooral van kalk, puin, bladeren enz., want de uitkomsten daarvan zijn verbazendde vruchten zijn uit zulke samengestelde gronden veel voortreffelijker. Om weer op het snoeien terug te komen, mag ik wel herinneren, dat snoeien voorkomen veel beter is dan het snoeien zelf. Men kan dat door tweeërlei oorzaken veel wijzigen ten eerste door den boom van jongsaf aan goed gade te slaan, (dat wil nu niet zeggen, dat wij den boom gedurig moeten waarnemen, dat is volstrekt niet noodig; het zou een te veel in grijpen zijn in het leven van die gewassen), maar ik bedoel daarmede dat een vruchtboom, van jongsaf goed behandeld, als kenmerk heeft, dat iedere gestel- tak waaruit de kroon is samengesteld, zoo behoort gekweekt te zijn, dat hij als een beom op zich zelf kan beschouwd worden, die zijn hoofd- zoowel als zijne neventakken heeft, en niet zoo'n warboel van hout gelijkt. Die boomen behoeven dan jaarlijks ook niet aan zulk een groote operatie onderworpen te worden als diegene welke jaren verwaarloosd zijn. De meeste lieden laten altijd te veel hout in hunne boomen, men kan er daarom niet genoeg op wijzen dat licht en lucht altijd toegankelijk moeten blijven en dat schaduw vermeden moet worden. Men kan zeer gemakkelijk waarnemen hoe nadeelig de schaduw is, als men nauwkeurig oplet, waar de edelste vruch ten gevonden worden aan den boom. "Wonden toebrengen aan de boomen is zelden voor- deelig; het is eene operatie, die wij niet moeten doen dan in de hoogste noodzakelijkheid. Ten tweede kan men veel voorkomen als men de zomersnoeiing op den juisten tijd en goed toepast; het is volgens mijn ondervinding de beste wijze om het evenwicht in den boom te bewaren, en te zorgen dat alle gestellen van lieverlede met vruchtorganen

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2