tangen de rekening over 1884 en de begrooting tan ontvangsten en uitgaven der gemeente voor 1886; 6. dat de levering der kleeding voor de politieagenten dit jaar is aangenomen door C. Laban voor ƒ303, c. dat het kistje met middelen tot redding van drenkelingen door den heer J. Adam is nagezien en zoo noodig in orde gebracht; d. dat benoemd zijn bij de brandweer tot teller Aug. Hufkens, in plaats van J. P. Larsen en tot bode J. "Van der Does, in plaats van J. C. Barbier e. dat is verkocht aan A. Tamse voor 4,50 oud lood en zinken door A. Okkée voor ƒ16,55 kaphout. III. Als ingekomen stukken worden ter tafel gebracht o. Proces-verbaal van opneming der boeken en kas bij den gemeente-ontvanger op 29 December 1885 i>. Bericht van Mevr. F. H. RamondtStokmans, dat zij hare benoeming tot regentes van het Wees huis aanneemt; c. Aanbieding, namens het hoofdbestuur der Neder- landsche vereeniging tegen de Prostitutie, van twee ex. van «het beginsel van politietoezicht op de Pro stitutie, getoetst aan moraal, recht en hygiëne" door dr. G. J. D. Mounier d. Rapport en rekening der zoogenaamde Nieuw jaarscommissie omtrent hare bedeeling op 1 Januari jl., waaraan het volgende ontleend wordt: De commissie kon beschikken over eene som van f 468,60. Zij kocht aan: 415% K.G. spek ad 44*4 ets. en 715 KG. kropbrood ad 854 ets., benevens 136 Heet. steenkolen ad 52 ets. Met eenige onkosten besteedde zij f 328,88, terwijl, wat zij overhield aan spek door de commissie voor de (Economische spijs- uitdeeling, en van brood deor het Burgerlijk armbe stuur werd overgenomen. Ofschoon de collecte f 44,68% minder opbracht dan het vorige jaar, kon de com missie, dank zij de mindere inschrijving voor het spek, haar voornemen tot eene goede bedeeling ten nitvoer brengen. Aan 272 huisgezinnen (14 minder dan op 1 Jan. 1885) werd uitgereikt per heofd van een gezin of eenloopend persoon 1 K.G. brood, 5 Hectogr. spek en Heet. steenkolen, terwijl voor elk kind van bedeelde ouders de helft der hoeveelheid brood en spek werd uitgereikt. Slechts 2 aanvragen ontvingen een weigerend antwoord, zoowel om den jeugdigen leeftijd der aanvragers als wegens hun klein gezin, maar daarentegen werd aan 14 aanvragen van personen, die niet op de lijst stonden, nog voldaan. Onder betuiging van dank aan de commissie voor hare bemoeiingen in het belang der armen, werden rapport en rekening voor notificatie aangenomen. IV. Aan de orde was nu het 2e suppl. kohier van den Hoofdelijken Omslag over 1885, hetwelk echter tot eene volgende vergadering wordt aangehouden. V. Daarna kwam in behandeling de Rekening van de administratie der Leenbank over 1885. De heer Ramondt, voorzitter van de directie der Leenbank, ver laat de vergaderzaal. Het rapport der financiëele commissie, conclodeerende tot goedkeuring, wordt gelezen, in den geest van welk rapport de voorzitter een voorstel doet, met bijvoeging om B. en W. te machtigen het tekort der admini stratie ad ƒ170,56 uit den post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1885 te dekken. Daaraan kan de Voorzitter toevoegen, dat de di rectie van de bank van leening heeft toegezegd, om, als in den loop des jaars dit mocht noodig zijn, zij bereid is, in overweging te nemen, weer een gedeelte van het fondkapitaal aan de gemeente aftestaan. De heer Lambrechtsen wenscht eene herziening van het reglement der inrichting. De Voorzitter herinnert aan onderscheidene moeie- lijkheden die daaraan, met het oog op het E.. B., dat de zaak beheerscht, verbonden zijn, doch zegt toe, gaarne met het lid van het dagelij ksch bestuur, dat als voorzitter van de directie fungeert, over dit onder werp te zullen spreken. Het voorstel wordt zonder beraadslaging met alge- meene stemmen aangenomen. De heer Ramondt, ter vergadering wedergekeerd, wordt met 's Raads besluit bekend gemaakt. VI. Nog is aan de orde de begrooting van ont vangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur voor 1886. Het rapport der financiëele commissie wordt gelezen, waaruit blijkt, dat deze commissie eene nadere toe lichting noodig acht omtrent het hooge bedrag, dat voor onvoorziene uitgaven geraamd is. Het Burgerlijk Armbestuur, daaromtrent gehoord, verklaart, blijkens een voorgelezen brief, dat de som moet dienen voor kasgeld, ten einde den dienst gaande te houden van Januari tot November, in welke laatste maand voor het eerst eenige ontvangsten van belang plaats hebben. B. en W. brengen mede een rapport uit, waarin zij als resnltaten van een nauwkeurig onderzoek, door hen ingesteld, de waarheid der bewering van het Armbestuur bevestigen en met cijfers uit den laatst afgesloten en den loopenden dienst aantoonen, dat werkelijk het groote of hooge saldo van de laatst afgeloopen rekening met het saldo van den loopenden dienst altijd noodig zijn voor den dienst van het vol gende jaar, totdat gelden over dat jaar zijn ontvangen. f'I stellen daarom voor de begrooting, zooals zij is ingediotuj, goed te keuren en vast te stellen. De heer Lambrechtsen betuigt zijn dank aan B. en W. voor hunne uitnemende en juiste toelichtingen. Of schoon hij, op de enkele verklaring van het Burgerl. Armbestuur, dat er zooveel kasgeld noodig was, gaarne had vertrouwd, betreurt hij het, dat het bestuur der instellinggeene uitvoeriger voorstelling der zaak gegeven heeft. Dit gebrek ts echter nu aangevuld door het rapport van burg. en weth. Spr. wist üiet, dat de pachtsommen der landerijen slechts eenmaal 'sjaars vervielen, hij had gemeend dat het halfjaarlijkache pachten waren, en dan was de opmerking der finan ciëele commissie zeer juist. Hij zal nu volgaarne zijne goedkeuring aan de begrooting hechten. Het voorstel van B. en W. wordt in omvraag gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. De begroo ting bedraagt in ontvangst en uitgaaf 42857,96, met een post van 11587,72% voor onvoorziene uitgaven, tegenover een bedrag van 12760,08% als batig saldo der rekening over 1884. VII. De heer Kakebeeke zegt, dat door meerdere belanghebbenden een adres is ingediend aan den raad der gemeente Kattendijke nopens de opening der brug over de haven bij Wilhelminadorp, van welk adres een afschrift aan burg. en weth. van Goes is gezonden. Hij vraagt of daarop reeds eenig regard is geslagen en zoo ja, met welk resultaat? De Voorzitter antwoordt, dat een copij van het be doelde adres bij burg. en weth. van Goes is ontvangen, die het eenvoudig voor kennisgeving hebben aange nomen, aangezien daarbij niets gevraagd werd. De heer Kakebeeke herneemt, dat door het bestuur van Kattendijke eenig antwoord schijnt gegeven te zijn, maar niet voldoende, t> r« ijl hij er bijvoegt, dat de schipperij, door den maatregel, omtrent de brug genomen, zeer belemmerd wordt. De heer Ochtman deelt mede dat in het adres iets gevraagd werd, wat geenszins in de bedoeling der adressanten lag. De schippers bedoelden eene verande ring in de uren van opening der brug bij hun ver trek van Goes, in verband met de morgentijen op de Schelde, terwijl zij juist eene verandering vragen bij hun komen in de haven. Intusschen kan hij ver zekeren, dat er reeds verandering is vastgesteld, of schoon het adres aan B. en W. van Goes eenvoudig ter kennisgeving is toegezonden. VIII. De heer Lambrechtsen herinnert, dat hij in de laatste vergadering verzocht heeft, dat de voorzitter aan de leden zou kenbaar maken, wanneer de Com missaris van politie zijne aanvrage om ontslag zou indienen, zulks op grond van het voornemen, om dan een vertoog bij de regeering in te dienen, nopens de vermeende niet noodzakelijkheid van een opvolger. Hij voegt hierbij, dat de voorzitter aan dat verlangen heeft voldaan, maar dat spr. na den Burgemeester gesproken en van deze de bezwaren vernomen te hebben, verbonden aan de niet vervulling der be trekking, van zijn voornemen heeft afstand gedaan. De Voorzitter dankt den heer Lambrechtsen voor zijne mededeeling. IX. De heer jhr. Flugi Van Aspermont herin- neit, bij de behandeling van de begrooting' voor 1886 de wenschelijkheid te hebben betoogd van den verkoop eener ten name van de gemeente staande inschrijving op het Grootboek, en vraagt of het toen toegezegd onderzoek heeft plaatsgehad, en met welk resultaat? De Voorzitter antwoordt, dat burg. en weth. plan hebben, om als de gemeente daaraan behoefte heeft, een voorstel tot verkoop der inschrijving te doen, doch dat de tijd voor de indiening van dat voorstel in verband staat met den tijd der aflossing van aandee- len in de schuld der gemeente, waartoe het te ver krijgen kapitaal zou strekken. X. De heer dr. Callenfels spreekt over het blusschen van lantaarns, nog lang vóór dat de maan haar licht verspreidt. Uit eene daarop gevolgde discussie, met een onder zoek naar de vastgestelde regeling, blijkt dat vele lan taarns worden gebluscht, vóór (sommigen méér dan een half of een geheel uur) dat de daarvoor aange geven tijd verschenen is. De Voorzitter zegt de zaak bij het dagelijksch be stuur in bespreking te zullen brengen. De vergadering is daarna op de gewone wijze gesloten. Gemengde Berichten. In de afgeloopen week zijn te Bergen-op-Zoom naar het buitenland verzonden 370 balen mosselen de prijzen variëerden tusschen ƒ2.10 en 2.50. Bastiaan Muis, oud 84 jaren, en Bastiaantje De Mik, oud 85 jaren, hopen op 31 Januari 1886 te Giessen-Nieuwkerk hun 60jarig huwelijk te vieren. Zij bezitten ruim 70 kinderen, klein- en achterklein kinderen, die echter met hun allen niet in staat schijnen hen te onderhouden. Althans de oudjes wor den, na een zeer werkzaam leven, uit de diaconie fondsen ondersteund. Dinsdag is te Amsterdam gevangen genomen zekere P., voorheen klerk ten kantore van den con troleur der dir. bel. te Amersfoort, uit welke betrek king hij dezer dagen werd ontslagen, naar men zegt wegens poging tot oplichting voor een bedrag van ƒ500. Hij wordt thans van oplichting verdacht, en voor die verdenking meent men grond te vinden in da om standigheid, dat een bedrag van 1500 in zijn bezit is gevonden, waarvan hij de herkomst niet weet op te geven. Tijdens zijn verblijf te Amersfoort heeft hij bij onderscheidene notabele ingezetenen pogingen in het werk gesteld om geld ter leen te verkrijgen, doch zonder succes. Volgens betrouwbare inlichtingen heeft hij kort ge leden, om zich uit financiëele moeilijkheden te redden, aan mevrouw Bulkley het voorstel gedaan om, tegen betaling van 500, haar in het bezit van hare klein kinderen Hoek te stellen. De vele landloopers, die zich langs de wegen van het groote Duitsche vaderland bewegen en soms ook een uitstap naar onze grenzen maken, hebben het noodig gemaakt hier en daar eetstations op te richten, waar den zwervers een maaltijd wordt aan geboden, op voorwaarde dat zij zoo spoedig mogelijk de gemeente verlaten na deze weldaad genoten te heb ben. Dit is een voorbehoedmiddel tegen grootere uit gaven want worden de menschen ziek van honger, dan wordt het armbestuur op nog grooter kosten gejaagd. Te Lohne in Westfalen kreeg men echter een tegenzin in deze uitgave en bepaalde men, dat ieder die zich aan een eetstation aanmeldde, zijn maal moest verdienen door een zeker gewicht aan stfenen te kloppen, een vrij onaangename arbeid. Sedert kie zen de meeste vagebonden een anderen weg. (N. R. Ct.) De politie te Amsterdam heeft den zeer vermoede- lijken moordenaar van Lamblé gevat; men herinnert zich die geheimzinnige misdaad, welke in December jl. in de Zandstraat aldaar werd gepleegd, waar L. dood op zijn kamer werd gevonden, met de sporen van brandstichting in het vertrek. De Friesche volkstaal is eene uitdrukking rij ker geworden: »Fy Lutsen" 1 (Foei Lutsenl) die op de lippen van het volk bestorven ligt. Als een driftig 1 paardje wat al te dartel huppelt en springt, dan klopt de menner het beest aan den hals en zegt dan zacht en teederFij Lutsen I Voert een kwajongen eenig kattekwaad uit, dan roept moeder hem toe Fij Lutsen Is er iemand, die een mispunt maakt op het biljart, dan klinkt het alweder uit den mond der toeschouwers Fij Lutsen Hoe men aan die uitdrukking komt Lutsen is de naam van een predikant, die de eerste onderteekenaar was van het bekende antirevolutionnair verkiezings manifest tegen Heldt. Dit manifest lokte een vlugschrift uit, dat «Fij Lutsen" 1 tot titel voerde en deze uit drukking zoo populair maakte. Op de Geest te 's-Hage had dezer dagen een niet onaardig voorval plaats. Een vrouw, aldaar een bovenkamer bewonende, was het niet vreemd, wanneer haar man ruimschoots van de «vergunning" gebruik had gemaakt. In dezen toe stand trof zij hem bij haar thuiskomst s'avonds opnieuw aan in den gang, snorkende onder aan den trap. Goede raad was duur. Op haar verzoek droegen twee buren den Bacchusvriend naar boven en legden hem te bed. Na hiervoor beiden bedankt te hebben, stak zij de lamp op en kwam toen tot de tegelijk blijde en onaangename ontdekking, dat het haar man niet was. Het beleefd verzoek aan de helpers, om het vrachtje nu weer af te sleepen, vond geen gretig ge hoor. Ondertusschen was de rechte Jozef, ditmaal nu eens niet dronken, thuis gekomen, niet weinig verrast op het zien van deze vreemdsoortige familiariteit. Dat hij den vreemden gast op eene gemakkelijker wijze het bed uit en de trap af wist te krijgen, dan deze er was gebracht, en er daarna hartige woordjes tusschen man en vrouw gewisseld zijn geworden, laat zich beter begrijpen dan beschrijven. Bij de heeren Boer en Timmers, in de Jonker- fransstraat No. 32 te Rotterdam, is in den nacht van Dinsdag op Woensdag ingebroken. De dieven hebben eene som van 800 aan bankpapier en specie meegenomen. Zij hadden de deur van de brandkast stuk geslagen. Een verschrikkelijke moord heeft de Belgische gemeente Idegem, bij Geeraardsbergen, in verslagen heid gedompeld. Zekere Prosper de Cremer, pachter, 30 jaren oud en vader van 6 kinderen, is Zondag avond vermoord door een boerenarbeider. De drank maakte dezen ongelukkige razend, in dien toestand riep hij als een bezeteneer moet bloed stroomen, er moeten dooden zijn. Zonder eenige reden of uitdaging bracht hij den pachter eene wonde toe, waaraan deze nog den eigen avond overleed. Te Newbury, in den Amerikaanschen Staat Virginië, heeft verleden week een ontploffing van mijngas plaats gehad, welke een gang, waarin 37 personen werkzaam waren, geheel afsloot. Men vreest, dat de ongelukkigen allen door verstikking zullen zijn omgekomen. Maatregelen zijn genomen om het puin op te graven en een weg te banen om den ingeslote- nen versche lucht te verschaffen, voor zooveel dat nog mocht baten. Twee inwoners van een der liefste stadjes in de omstreken van Parijs, Sornet en Hédouin geheeten, waren na een goed diner, waarbij de misdaden van den laatsten tijd druk besproken waren, in den trein gestapt en vonden in hun waggon nog een derden persoon zitten. De beide vrienden sliepen onder den invloed van Bacchus rustig in. Eensklaps werd Sornet wakker en wierp een blik om zich heen. Tegenover hem zag hij een persoon zitten, die tot over de ooren in zijn jas gedoken zat, maar de plaats, door ziin vriend ingenomen, was ledig. Herinneringen aan den moord van den prefect stegen Sornet naar het hoofd. Geen twijfel meer: zijn onge lukkige vriend was gedood en uit het portier geworpen. Zachtjes naderde hij den ingeslapen reisgenoot en pakte hem bij de keel. De onbekende gaf zijn aan valler een geduchten vuistslag en stak zijn ontsteld gezicht uit zijn jaskraag. Het was Hédouin. Terwijl beiden in slaap gevallen waren, was de derde reiziger uitgestapt. Dinsdagavond te halfacht wilden twee hevig be schonken kerels aan het station te Vilvoorde de spoorbaan oversteken, juist toen de sneltrein van Brussel naar Ant werpen in aantocht was. Beiden vielen tusschen de rails over elkander heen tot groote ontsteltenis van de wachtende reizigers en trachtten tevergeefs op te krabbelen. Het ontzettend gevaar bemerkende, aarzelde de stationschef, de heer Janssens, geen oogenblik om te hulp te schieten. Een der dronkaards werd door hem op te been geholpen en van de baan geschoven, in den ander echter was geen beweging de krijgen. Ongetwijfeld zou dan ook de moedige chef het slacht offer zijner menschlievendheid geworden zijn, zoo niet de machinist, bemerkende dat er iets niet in den haak was, onmiddellijk tegenstoom had gegeven. Thans gelukte het den heer Janssens het dierlijk in dividu bij de beenen nog juist tijdig voor de raderen weg te trekken. Het toppunt van onbeschaamdheid is dezer dagen door een dief te Londen bereikt, die iemand niet enkel bestal maar hem bovendien aanklaagde. De heer Chapman, stalmeester van den hertog van Cambridge, kwam den 5 Januari uit het opera-gebouw te Londen, toen hij eensklaps sterk aan zijn horloge ketting voelde rukken en onmiddellijk daarop een man luid vloekend zag wegsnellen. Den 20sten dezer maand klaagde die vluchteling den heer Chapman wegens het toebrengen van zware lichamelijke verwonding aan. Het horloge, dat de schavuit had gestolen, had een zeer kunstig mechanisme en op het oogenblik dat de zakkenroller het stal, drong een scherpe pen in zijn hand door en bracht hem eene zware verwonding toe, die verlamming der spieren van de hand tengevolge had. «Laat men mij maar straffen", riep de dief, «maar laat hij ook straf krijgen!" Zijn wensch werd niet vervuld-, de rechter oordeelde dat de heer Chapman het recht had zijn eigendom te beschermen op de wijze, die hem goeddacht; de dief kieeg echter zes maanden dwangarbeid. Van de 10,000 hoogovens in Pennsylvania zijn er (volgens een bericht aan de Times) nog geen 1000 aan het werk. De werkstaking houdt nog aan, maar er zijn af doende maatregelen getroffen voor het behoud van de rust. De werkstakers hebben zich verbonden geen geweld te plegen, en de ondernemers hebben beloofd hen, bij de heerschende koude, niet uit hunne wonin gen te zullen zetten. In de nabijheid van Jackson, in Michigan, is des nachts een armenhuis verbrand. Middelen tot blussching waren niet aanwezig. Veertig verpleegden kwamen in de vlammen om. De overigen, die slechts zichzelven konden redden, waren blootgesteld aan de hevige koude welke er buiten heerschte, zoodat velen ernstig letsel bekwamen. Uit Hongarije komen berichten van ernstigs owerstroomingen. Te Radna en te Lippa staat een deel der huizen door het rijzen van het water van de Maros diep onder water. Te Lippa zijn reeds 50 gebouwen ingestort. De zoogenaamde Russische prins Savine stond Maandag te Parijs terecht wegens poging tot ont vluchting. Deze groote internationale oplichter, die in alle groote steden van Europa de lieden heeft beet gehad, was tot drie maanden correctioneele gevangenis veroordeeld. Bij zijn overbrenging naar de gevangenis wierp hij plotseling zijn geleider zand in de oogen en toen deze hem desniettemin bij den kraag pakte, kreeg hij een vuistslag en rolden beiden over den grond. Men bleef echter meester van den «prins". Deze be weerde Russisch officier te zijn, op non-activiteit wegens te Plewna bekomen wonden, en vier decoratiën te be zitten. Hij was ordonnans-officier van generaal Skobeleff. Dat hij vroeger wegens oplichting was veroordeeld, schreef hij toe aan de wraakzucht van geldschieters, van wie hij 2 ton had geleend en belang bij ontvluchting had hij niet, want hij moest maar drie maanden zitten 1 Daarna echter wachtte hem nog de uitlevering aan vier of vijf vreemde Gouvernementen. Dat had hij geheel vergetenHij kreeg er nog 3 maanden bij. Meermalen ziet men in de dagbladen melding maken van de moeite, welke postambtenaren nemen, om brieven met onvolledig adres terecht te brengen. In welke mate van deze goede zorgen misbruik wordt gemaakt, blijkt uit de mededeeling, dat te Ber lijn dagelijks 8000 brieven met onvoldoend adres worden ontvangen, terwijl dit cijfer een jaar geleden nog slechts 5000 bedroeg. Er werd daarbij opgemerkt, dat de oorzaak is te zoeken in bet feit, dat nieuwe firma's van geringe beteekenis, door het niet nauw keurig aangeven van haar adres, naar buiten den in druk willen maken, dat haar zaak van grooten omvang en dus bij de posterijen zeer bekend is. Waar de reclame al niet schuilt. De Russische regeering moet voornemens zijn een afzonderlijk Ministerie van Koophandel en Nijver heid op te richten, alsmede om bijzondere agenten in het buitenland aan te stellen, die naast de aldaar ge vestigde consuls over aangelegenheden van den handel rapport zullen uitbrengen. Dinsdag werd te Berlijn een vergadering gehou den van werklieden, die zonder arbeid zijn en tot de socialistische richting behooren. Ten slotte werd een resolutie aangenomen, waarbij van den Rijksdag zal worden gevraagddat de vrouwen-arbeid worde beperkt, de werkuren bij de wet geregeld en alle rechten en accijnsen op levensmiddelen afgeschaft zullen worden. Verder dringt de resolutie aan op het spoedig uitvoe ren van alle openbare werken en de afschaffing der Socialistenwet. Over den arbeidsnood werd in 't breede geredeneerd. Toen een der sprekers beweerde, dat de godsdienst den arbeider niet baten kan, werd de vergadering door den aanwezigen politie-commissaris ontbonden. De onlangs overleden Italiaansche componist Amilcare Ponchielli was buitengewoon verstrooid, en verscheidene voorbeelden daarvan worden thans weder in herinnering gebracht. Eens ging de maestro, terwijl het stortregende, van het conservatorium naar huis, toen hij in de nabij heid zijner woning bemerkte dat hij zijn parapluie had vergeten en dadelijk ging hij weder naar het ver- verwijderde conservatorium terug. In een koffiehuis te Milaan had hij eens bijna een pak slaag gekregen van iemand, die dacht dat hij door den musicus voor den mal werd gehouden. Pon chielli had een kop koffie en de vreemdeling een glas limonade besteldde limonade werd gebracht, maar de besteller was zoozeer in zijn krantenlectuur ver diept, dat bij het niet dadelijk bemerkte, dat Pon chielli èn koffie èn limonade opdronk. Toen de vreem deling kregelig vroeg waar zijn limonade bleef, be merkte men de vergissingde maestro maakte dui zend excuses en bestelde een ander glas. Toen het gebracht werd nam de verstrooide musicus het aan en dronk het ledigslechts met moeite kon men toen den woedenden vreemdeling tot bedaren brengen. Bij gelegenheid van een hofbal baarde hij zeer groot opzien, want hij kwam in zwarten rok, wit vest en eengescheurde pantalon. Toen zijne opera «Promessi Sposi" voor de eerste maal werd gegeven, snelde hij naar het tooneel om de zangeres Brambilla (die later zijn vrouw werd), die de hoofdrol had vervuld, hulde en dank te bren gen, en in zijne verstrooidheid omhelsde en kuste hij een oude grijze koriste. Bij gelegenheid van een concert, waarop een zijner werken zou worden uitgevoerd, werd eensklaps sterk geapplaudisseerd en Ponchielli stond op en boog om zijne dankbaarheid te betuigen; men had echter juist de marsch uit Wagner's «Tannhiiuser" ten gehoore gebracht. Ponchielli was een zeer goed en milddadig man. Vaak verontschuldigde hij zich bij zijne vrienden die hem een verkwister noemden, door op zijne verstrooid heid te wijzen, wanneer hij een armen slokker een bankje van vijf lire in de hand had gestopt.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2