Gemengde Berichten. grond en «egt dat, too ér van eene bedreiging sprake kan zijn, deze gericht is geweest tegen den hei tog van Westminster, die zich enkele dagen te voren op zeer ongunstige en minachtende wijze over de vertegen woordigers der Iersche natie had uitgelaten. De weigering van de kleinere Balkan-staten om tot demobilisatie hunner legers overtegaan heeft Rusland het voorstel aan de groote mogendheden doen richten om de weerspannigen met kracht daartoe te dwingen. De mogendheden schijnen daartoe echter niet genegen te zijn, zoodat de eenheid onder hen, wanneer het op daden aankomt, ook hoogst twijfelachtig schijnt te zijn. Tnrkije heeft zich vereenigd met het denkbeeld om Bucharest aan te wijzen als de plaats, waar de vredes onderhandelingen zullen worden gevoeid tusschen Servië en Bulgarije. De ondei handelingen tusschen de Porte en vorst Alexander schijnen een gunstig verloop te hebben. De Minister van Financiën las Zaterdag in de Ita- liaansche Kamer een overzicht voor van den finan- ciëelen toestand van het Rijk, waaruit blijkt dat deze uitstekend is. De begrooting van 188687 geeft eene vermeerdering van inkomsten van 45 millioen. terwijl de uitgaven 9 millioen lager zijn geraamd. De Minister voorziet dat de vermeerdering van ontvangsten 64 millioen zal bedragen in het jaar 1888. Hij bevestigde dat het besluit is genomen om een grootboek van Nationale Schuld in te stellen en om geen nieuwe rentebewijzen uit te geven van spoorlijnen, zelfs niet voor den aanleg. Voorts kondigde hij het voornemen aan om eenige aflosbare schulden te converteeren, en om een amortisatie-kas te vestigen. Hoedekenskerke. Zaterdag 11. bevonden zich hier een drietal knaapjes op het ijs. Een hunner begaf zich op eene diepe en breede sloot, geraakte te water en bevond zich weldra in eenen gevaarlijken toestand. De beide makkers op den wal wisten echter hulp te verleenen. Een hunner begaf zich met de woorden »wij kunnen hem toch niet laten verdrinken", op het zwakke ijs, schoof op de knieën voort en weldra mocht het den jeugdigen held gelukken, zijnen makker te redden. Gelukkig dat kinderen nog niet behept zijn met de onzinnige gedachte, dat men eerst de politie moet roepen, vóór men hulp mag verleenen. Baarland. Alhier bestaat gedurende rnim een jaar eene vereeniging, die den naam draagt: «Nut en Ge noegen" en zich ten doel stelt nuttige kundigheden te verspreiden en het gezellig samenzijn te bevorderen. De vereeniging houdt per jaar een zevental vergade ringen, waarin door verschillende sprekers voorlezingen worden gehouden. Hebben de vereenigingen op onze dorpen met vele hindernissen te kampen, voorloopig gaat het deze vereeniging voorspoedig, daar reeds een dertigtal leden van hier en omliggende dorpen zijn toegetreden. Woensdag jl. werd de vierde winterbij- eenkomst gehouden. Als eerste spreker trad op de heer Flohil, landbouwer te 's-Heer Arendskerke, die eene lezing hield in Schouwschen tongval; deze spreker vond algemeen bijval. In den loop van den avond werden nog ettelijke stukken voorgedragen. Wij wen- schen der vereeniging succes toe op hare pogingen om het volk te leeren, dat er nog een ander vermaak is, dan de lange winteravonden door te brengen in een zalig nietsdoen. Men schrijft ons uit Hoedekenskerke: Terwijl het gemeentebestuur bij den strengen winter zich het lot der armen heeft aangetrokken door werk verschaffing, wordt ook van andere zijde hulp in den sood betoond. Een geacht ingezetene dezer gemeente heeft namelijk de vorige week eene belangrijke uit- deeling van levensmiddelen gehouden. Wie in deze barre tijden van zijn overvloed wat afzondert voor de armen, verdient openlijk den dank van alle wei denkenden. St. Annaland. Naar aanleiding van een bericht uit Breskens omtrent het zien van een monstrueusen visch, opgenomen in de Middelb. Ct. van 20 dezer, is uit deze gemeente in hetzelfde blad van 23 d. a. v. in herinnering gebracht, dat in Mei 1825 zich voor de haven van St. Annaland 40 noordkapers blazers vertoond hebben, waarvan er door de koene St. An- nalanders 38 waaronder visschen van 24 voet lang zijn bemachtigd. Dit feit staat in de geschiedenis dezer gemeente niet alleen. In een werkje in het begin der vorige eeuw uitgegeven bij Hendrik Walpot te Dordrecht en getiteld: »Naukeurige beschrijving van de walvis vangst op Groenland enz." komt ook voor eenVerhael van het vangen van een zo genaemde walvis, voorge vallen bij St. Anne land". Uit dit verhaal blijkt, dat op 8 October 1682 door 2 schippers, vader en zoon, die bezig waren met het rapen van mosselen, een kolossalen visch werd gezien «spuiijtende het water een arm dikte, wel 25 voet hoog". Deze visch werd door die twee schippers, 50 en 15 jaar oud (dapperder lui dan de Breskensche varensgezellen) met hun jagt achtervolgd en na langen strijd en het doorstaan van groote gevaren, gedoodwaarna dezelve door de vloed op een zandplaat werd gedreven en bij de invallende •b daar bleef leggen. Zooals men na kan gaan had 00,1 toen dit zeemonster dat een lengte had van 50 vo«t teel beziens, en kwam men uit de om liggende gemeenten in groote menigte den walvisch bezichtigen. Het spek werd geladen in verschillende vaartuigen en vervoerd naar «Sardam" op de traenkokerij van Cornelia Gerritz. Mein waar ook het spek dat «de Groenlands vaerende gasten" aanbrachten, werd bereid. Ylisslngen. Vrijdagochtend 11. kwam alhier uit zee binnen de Grieksche torpedoboot V no. ig. Deze boot was op reis van Stettin naar Piraeus (Athene) en liep onze haven binnen om den kolenvoorraad met 15 tons aantevullen. Evenals alle torpedobooten is dit vaartuig van bij zondere lengte, in aanmerking genomen zijne overige afmetingen. Het is ongeveer 140 voet lang, terwijl de breedte slechts 8 a 10 en de diepgang 4 a 5 voet bedraagt. Ter hoogte van de schroef is de diepgang grooter, en wel7 voet. Aan den voorsteven, zoowel aan stuur- als bakboordzijde, heeft deze boot eene inrichting tot het lanceeren van vischtorpedo's. Volgens verklaring der bemanning (allen Duitschers) voldeed het ranke scheepje op de zeereis van Stettin herwaarts in alle opzichten en bleek het tegen zoo danige reis ten volle bestand te zijn. De gemiddelde vaart is 14 a 15 mijlenzoo noodig kan echter 18 a 19 mijlen gemaakt worden. De schroef maakt 400 omwentelingen per minuut. Zondagnamiddag heeft de boot de reis naar bestem ming voortgezet. Donderdagochtend omstreeks zeven uren is op eene boerderij, liggende aan den straatweg halfweg Middelburg en Veere, door onbekende oorzaak, brand uitgebroken, die zoo in hevigheid toenam, dat, alvorens hulp kon worden verleend, de schuur en een gedeelte van het woonhuis eene prooi der vlammen zijn ge worden. Alles was verzekerd. Om van slecht meel een oogenschijnlijk blank en mooi brood te verkrijgen, doen sommige bakkers aluin in het meel, maar het voortgezette gebruik van zulk aluinhoudend brood kan zeer nadeelig op maag en ingewanden werken. Men kan door een zeer een voudig middel deze schadelijke bijmenging ontdekken en wel door op het wittebrood een droppel van een wijngeestig aftreksel van campéchehout te laten vallen, waardoor in zuiver brood eene bruingele vlek zal ont staan, doch in aluinhoudend brood zal er eene gi ijs- violette vlek voor den dag komen. (N. R. Ct.) Te Heerenveen werd Vrijdagavond eene anonieme brochure bij verscheidene ingezetenen door een onbe kende verspreid, bevattende eenige lage aantijgingen tegen het kamerlid Heldt. 't Geheel droeg een sociaal democratisch karakter. Door den heer H. A. Van Ingen, landschapschilder te Renkum, is uit sneeuw een buste vervaardigd van Rubens. Kenners roemen als om strijd de juiste gelijkenis met den grooten schilder. De buste ter grootte van 1 meter rust op een voetstuk. Het gezicht is goed weergegeven en fraai afgewerkt. De groote flaphoed met breeden rand, die eenigszins schuins op het hoofd is geplaatst, is een waar kunststuk; de trekken in het gelaat zijn getrouw nagebootst. De buste is zoo fijn afgewerkt, dat men meent een uit marmer gehouwen beeld te zien. Verleden jaar heeft de heer Van Ingen eenen grooten jachthond, in slapende honding, uit sneeuw vervaardigd. In de laatste dagen is er in de omstreken van Deventer zooveel sneeuw gevallen, dat men druk bezig is die van de jonge takken der boomen te schudden, opdat deze niet onder den zwaren last bezwijken. De stoomboot «Minister Fock" is Zaterdag eerst na eene reis van 9 uren uit Amsterdam te Harlingen aangekomen, tengevolge van het vele ijs in de Zuiderzee. Het lichterschip «Onderneming" is door de «Voorwaarts" naar het Geul gesleept, ter adsistentie van de stoom boot «Friesland". In een beschrijving van Holland verhaalde o. a. een vreemdeling; «Het rooken van tabak is in Holland zoo algemeen, dat men een kamer binnentredende, waar eenige heeren bij elkaar zijn, nooit zien kan, wie er zijn". En als men iemand spreken moet? In dat geval gaat er iemand, die daartoe is aangesteld, rond met een blaasbalg en blaast den rook voor ieders gezicht weg, tot hij zijn man gevonden heeft." De politie te Kralingen heeft aangehouden en ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Rot terdam zekeren J. G. 't H., wonende aldaar, als ver dacht van zich aan oplichterij te hebben schuldig ge maakt. Bij advertentie had hij opgeroepen nette per sonen, die genegen waren 7 per week te verdienen, mits zij over ƒ100 konden beschikken. Ongeveer 80 personen hebben op die advertentie geschreven, met verzoek om voor die betrekking in aanmerking té komen, onder verklaring dat zij over het vereischte bedrag van 100 konden beschikken. De politie te Kralingen, daarvan onderricht, stelde in het geheim een onderzoek naar J. G. 't H. in, en het bleek haar, dat hij zich noemde directeur van eene com pagnie en in die hoedanigheid door de aandeelhouders in hunne vergadering met algemeene stemmen was benoemd. Daar hij bemerkte, dat de persoon die hem om inlichtingen vroeg aangaande zijne vennootschap, een lid was van de Heilige Hermandad, legde hij eene zoo prachtige verklaring af omtrent den fmanciëelen staat van zijne vereeniging, dat zeer zeker een onnoo- zele bloed, die het wel meende met zijn zoon, on middellijk een contract met den directeur zou hebben gesloten. Toen de man goed en wel was uitgesproken over zijn compagnieschap, bleek het der politie, dat hij noch directeur, noch dat er eene compagnie, waar van hij aan het hoofd was geplaatst, bestond, zoodat zij hem op grond van bedriegelijke handelwijzen in bewaring stelde. Aan het Centraal-station te Amsterdam kan men zich vermaken met de eigenschappen van een hond. Deze hond is een zwerver, gelijk er zoo velen van dat soort worden aangetroffen, en Jules Verne zou zeker dezen zwerver reeds in zijne romans hebben opgenomen, zoo hij er mee bekend was geweest. Wanneer het dier ontdekt dat de portier aan den ingang der 3e klasse wachtkamer de stationsnamen afroept, rijst bij onmiddellijk op, plaatst zich voor den portier en luistert voer welken trein het oogenblik van vertrek is aangebroken. Terstond begeeft dan de zwerver zich naar den betreffenden trein, zoekt den treinsmid op en gaat met dezen van wagen tot wagenhij over tuigt zich als het ware of de boel in orde is. Daarna begeeft sinjeur zich naar de locomotief, en wacht daar, behoorlijk neergezeten, het oogenblik af dat de trein wordt afgeluid. Zoodra de machinist de stoomfluit doet hooren, geeft onze zwerver als teeken zijner tevredenheid een driewerf geblaf ten beste, en gaat dan, overluigd dat de trein behoorlijk is ver trokken, weer Baar de 3e klasse wachtkamer terug, in afwachting van een volgenden trein. Wanneer het dier zich in de wachtkamer (zijn gewoon verblijf) be- vindt, is hij de vriend van allen, die uniform dragen dan is hij vroolijk en behoorlijk te spreken, maar aan den trein is hij gaarne zoo min mogelijk gestoord. Hij is dan in het volle besef van zijne onmisbaarheid geen wonder, dat hij aan het station algemeen bemind is en den naam van «vijfden opzichter" heeft verworven. (Amat.) Volgens berichten uit Hamburg bereikte, bij de Vrijdag gehouden kampritten, Paulsen op de korte baan eene snelheid van 7.84 Meter in de seconde en op de 3600 M. van 7.326 M. De snelste der Friezen op 1600 M. Wybe De Vries legde in de sec. 7.75 M. af; de snelste Fries op 3600 M., Kingma, 7,3 M. Paulsen bleef dus op den grooten afstand nagenoeg zijne snelheid behouden, terwijl de Friezen op de langere baan ongeveer 6 percent hunner snelheid ver loren. Ook Zaterdag bleef Paulsen overwinnaar bij den wedstrijd. Het kamprijden werd toen teneinde gebracht. Op eene baan van 1600 M. was de uitslag: Paulsen 3 min. 24 sec.De Vries 3 min. 26'/5 sec.Bruinsma en Van den Berg 3 min. 34 sec.Veninga 3 min. 34'/5 sec.Zijlstra 3 min. 45 sec. Aan het snelrijden met hindernissen (twee sprongen te doen van M. hoog, en twee sprongen van 2 M. wijd) hebben zes heeren in twee sectiën deelgenomen, met den volgeuden uitslag: le sectie Van den Berg (Nederland) 4 min. 5 sec., Gabriel (Hamburg) 5 min., Cordts (Hamburg) 5 min. 58 sec. 2e sectie Gröneman (Hamburg) 4 min. 59 sec. Luetjen (Hamburg) 5 min. 24 sec. Schoenfeldt (Ham burg) 6 min. 24 sec. De beide meesterschapsprijzen van Duitschland be haalden, in het kunstrijden, C. Werner uit Christiania, in het snelrijden op 3800 M. Axel Paulsen. De waarde van eiken prijs bedraagt 500 M. Een inwoner van Namen ontving dezer dagen uit Indië het bewijs van zijn overlijden. De een of ander schijnt op 's mans naam en papieren te Har derwijk dienst te hebben genomen en in Indië als soldaat gestorven te zijn. Aan de nieuwe stof, onder de benaming van Zylonite, wordt door de Lyon Scientifique eene groote toekomst toegekend, daar deze stof, volgens den uit vinder, kan dienen ter vervanging van ivoor, hoorn, schildpad, barnsteen, ja zelfs glas. Het is een soort van perkamentpapier, dat gekleurd kan worden en daardoor de verschillende bovengenoemde stoffen kan vervangen. Naar de opgave van den vinder worden de gewijzigde eigenschappen verkregen door, na verwijde ring van het zwavelzuur, het papier te behandelen met eene oplossing van kamfer in alcohol, waardoor dunne stukken bijzonder doorschijnend worden. De politie van St.-Petersburg heeft een huis ont dekt, waar de nihilisten geheime samenkomsten houden. Het is gelegen recht tegenover het paleis van Anitch- koff, dat tot verblijf dient van den Czaar, als hij van Gatschina naar de hoofdstad komt. De politie vond in dit huis een verborgen drukkerij, ontplofbare stoffen en een nihilistische correspondentie. Er werden verscheiden aanhoudingen gedaan. Donderdag heeft een hevige brand het gebouw tot verhuring van stoomkracht, in de Rue des trois couronnes te Parijs, vernield. Een aantal personen, die daarin werkzaam waren, hebben zich trachten te rtdden, door uit de vensters te springen, maar hebben voor 't meerendeel ernstige kneuzingen bekomen. Ook zijn er eenigen in de vlammen omgekomen. Nabij Madrid is ten gevolge van de sneeuw een spoortrein gederailleerd. De machinist werd gedood, de stoker en drie passagiers zwaar gekwetst. Op de meeste punten is het verkeer door de buitengewone massa's sneeuw geheel gestremd. Ook in Duitschland en Oostenrijk veroorzaakt de sneeuw wederom ontzettend veel ongerief. Te Berlijn konden de boeren niet ter markt komen, daar de wegen geheel onbegaanbaar waren. In geen jaren is er zoo veel sneeuw gevallen als dezen winter. Te Genève heeft een hevige sneeuwstorm gewoed, die acht uren duurde. De sneeuw ligt in vele straten meer dan een voet hoog. Vijftien sigarenfabrikanten te New-York hebben thans gevolg gegeven aan hunne bedreiging en, naar aanleiding van een werkstaking op twee fabrieken aldaar, ook hunne werkplaatsen gesloten. Dientenge volge zijn 9000 personen broodeloos. Een 23jarige vrouw is in het hospitaal St. Antoine te Parijs het slachtoffer geworden van eene nood lottige vergissing. In plaats van een oplossing van magnesia gaf men de ongelukkige, die van een ge vaarlijke ziekte herstellende was, twee glazen water vermengd met een sterke dosis zuringzout te drinken. Nauwelijks had de zieke éen glas geledigd, of zij viel met een luiden kreet achterover, waarna de oppas seres haar de andere helft met geweld in den keel goot. Na vier dagen vreeselijk lijden was de ongeluk- kigen een lijk. Het feit had plaats op 6 Januari en men heeft alle aanleiding voor het vermoeden, dat het personeel, ten gevolge van het Driekoningen-feest, in eenigszins ab- normalen toestand verkeerde. De justitie, die tot nogtoe buiten de zaak gehouden was, heeft een gestreng onderzoek gelast. De diepste artesische put ter wereld is geboord te Pest voor rekening van de stad en ten behoeve van de publieke wasch- en badinrichtingen aldaar. De put is niet minder dan 951 meter diep en levert telken dage ongeveer 800 kub. meter water van 70° C. op. Men wil nu den put nog dieper boren, tot men water van 80° C. verkrijgt. Het toenemend verkeer in de Russische gedeel ten van Midden-Azie spreekt meer dan eenig ander feit ten gunste van den invloed, dien de nieuwe orde van zaken op de zeden en gewoonten der onderworpen stammen gehad heeft. Nog is het geen 25 jaren ge leden, dat H. Vambèry de Khanaten van Midden- Azie in de vermomming van eenen derwisch met da gelijks wedarkeerend levensgevaar doorgetrokken is, en reeds nu worden dezelfde streken jaar op jaar door reizigers van bijna elke nationaliteit doorkruist. De vooruitgang der beschaving springt vooral in het oog in de berichten van die reizigers, die de bedoelde streken eerst onmiddellijk na de inbezitneming door de Russen en daarna een tien of vijftiental jaren later bezocht hebben. In dit geval verkeert H. Moser. De bewondering van dezen reiziger, in zijn werk »A travers l'Asie centrale" (Parijs i 886), voor het streven der Russen, om deze uitgestrekte landen voor de Europeesche beschaving te openenheeft te meer beteekenis, als men in aanmerking neemt dat Moser bij zijne eerste reizen in 1868 en 1869 zeer over de tegenwerking der Russische overheden te klagen had. De indrukken, die hij op zijne laatste reis in 1883/84 verkregen heeft, komen over 't algemeen met die van den Engelschen predikant Landsdell overeen. Van groot belang is (zijne beschrijving van Boekhara, en van de veranderingen, die het Russische bestuur in dit Khanaat gebracht heeft; des te meer, omdat Moser in 1869 een der eerste Europeanen was, die eenigen tijd in de hoofdstad verblijf gehouden hebben. Om dezelfde reden hebben ook zijne beschouwingen over het gebied der Turkmenen groote waarde. Ook de ethnologische mededeelingen, waarin Moser een uitstekend opmerker van de eigenaardigheden van het volksleven toont te zijn, maken zijne reisbeschrij ving zeer belangrijk. In eene door 2000 personen bijgewoonde verga dering in de zaal Rivoli te Parijs heeft Louise Michel ernstig tegen den smaad geprotesteerd, dien men haar heeft aangedaan door haar in vrijheid te stellen. Alleen met de amnestie had zij genoegen kunnen nemen, zeide zij en zij begreep niet, waarom men voor haar eene uitzondering heeft gemaakt. Zij gaf vervolgens haar voornemen te kennen naar Rusland te gaan om aan de Moskovitische tyrannen eens de waarheid te zeggen. Leboucher, een bekende revolutionnair, verzocht haar in Frankrijk te blijven, waar zij voor de partijzaak nuttiger werkzaam zou kunnen zijn. Louise antwoordde echter, dat men overal de revolutie kan dienen, zoo wel te Berlijn als te Petersburg. «De schoener «Fairlie", van de Salomon-eilanden komende, heeft het bericht medegebracht dat de koop man Childe door de inboorlingen van het eiland Bagga is vermoord. Het schijnt dat de sluwe wilden den man uit zijne woning wisten te lokken en toen met tomahawks doodsloegen. Na den moord sloegen zij het hoofd van den ongelukkige af, kookten het lichaam en aten het op. In het opera-gebouw te Brussel ontstond des avonds een opschudding doordat in een entracte de bekende Brusselsche uitgever Kistemaekers den di recteur van een clericaal blad twee hevige vuistslagen in het aangezicht gaf. De beleedigde verzocht eenvou dig aan den aanwezigen officier van politie van den aanval nota te nemen. Toen onlangs te Havana de daar overleden Oosten- rijksche marine-officier Czeike, commandant van het Korvet «Donau" begraven werd, viel eensklaps de Spaansche majoor Don Fermia Garcia Escalada, die het militaire gevolg van den lijkstoet commandeerde, van zijn paard en bleef onmiddellijk dood. In de Wiener Zeitung komt eene advertentie voor, waarin liefhebbers gevraagd worden om een wettigen vorstentelg gratis kost en verpleging te verschaffen. De «vorstentelg" is, zooals in Weenen ieder weet, het zoontje van den overleden Vorst Pig- natelli, die, natuurlijk tegen den zin van zijne fa milie, een huwelijk geheel buiten zijn stand sloot. Na den docd van den Vorst lieten de adellijke bloed verwanten zich dan ook niets meer aan zijn weduwe en zijneenig kind geleden liggen, die in hulpbehoevende omstandigheden achterbleven. Vorstin Gaetana Pigna- telli verdient thans haar brood met zingen in café's van minder allooi. Eenige weken geleden stierf te Odessa de schat rijke en zeer weldadige rentenier Orionte Slavinic, zonder rechtstreeksche erfgenamen natelaten. In zijn testament, dat eenige dagen geleden geopend werd, vond men eene zeer eigenaardige bepaling. De heer Slavinic heeft namelijk dien schrijver van zijn vaderland tot universeelen erfgenaam van zijn vermogen benoemd, die zijn (Slavinic's) leven tot aan zijn overlijden het best in een patriotisch tooneelstuk zoude dramatiseeren. Drie vrienden van den overledene zijn tot beoordeelaars benoemd, en de uiterste termijn voor het inleveren van stukken is op I September 1886 vastgesteld, opdat het bekroonde stuk op den sterfdatum van den erflater in zijn geboortestad Scio zal kunnen worden opgevoerd. De schouwburg-directeur, die het stuk opvoert, ont vangt daarvoor 2500 gulden, maar mag op dien dag geen entréeprijzen vorderen. Op den boulevard Montparnasse te Parijs, kon men geruimen tijd een man zien, die ratten tegen honden liet vechten, welk schouwspel honderden nieuws gierigen lokte. Om de vechtende ratten op gewone sterkte te houden ging hij 's avonds uit om ze te vangen. Zoo keerde hij Zondag met een veertig stuks huis waarts, die hij in een kooi deed, waarna hij ter ruste ging. Nog geen half uur had de man geslapen, toen hij onder vreesselijke pijnen ontwaakte. Op zijn hulpge schreeuw kwamen de buren aansnellen en vonden hem met bebloed gelaat en handen door de ratten gebeten, die uit de kooi gebroken waren. De toestand van den armen rattenjager is hopeloos. In een meubelfabriek te Belleville brak 's nachts brand uit. Voordat de inwonende werklieden konden ontkomen en de brandspuiten waren verschenen, was de houten trap in vlammen gehuld. Sommigen wierpen zich met hun kinderen uit de ramen2 mannen kwamen in de vlammen om en 5 werden zoo deerlijk gewond, dat men aan hun behoud wanhoopt. Terwijl in Engeland de hondsdolheid in de jongste twee jaren wekelijks twee of drie slachtoffers heeft gemaakt, en in Nederland, hoewel tot dusver gelukkig nog van eene epidemische uitbarsting van rabies verschoond, het ontzettende aantal onbeheerde en als in het wild loopende straathonden de bevol king steeds met de mogelijkheid van hetzelfde gevaar bedreigt, dient zeker de algemeene aandacht gevestigd te worden op een schrijven van Pasteur aan een heer te Alfort, die door zijnen hond gebeten was en, zonder nog zekerheid te hebben ef het dier aan dolheid leed, I in elk geval door Pasteur wenschte ingeënt te worden;

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2