werd een amendement van den heer Kolkman, om de heffing in de rechte linie onveranderd te laten, maar op het recht in de rechte linie en zijlinie op centen te doen heffen, en dientengevolge aan de schatkist eene meerdere bate te verzekeren van 389,695, (een amendement, waaromtrent de Minis ter van financiën de beslissing aan de Kamer over liet) met 39 tegen 24 stemmen aangenomen. Daarentegen werd bij de behandeling van het derde wetsontwerp een door den Minister bestreden amende ment van den heer Bahlmann, om het zegelrecht op de certificaten van nationale schuld en alle andere effecten te bepalen op tien cent per ƒ50, in plaats van op vijf cents, gelijk de Minister had voorgesteld, met 59 tegen 15 stemmen verworpen. Het gevolg van al deze beslissingen is, dat de meer dere inkomsten voor den Staat, door den minister van financiën in de millioenen-rede op 2,267,000 ge schat, niet alleen zijn toegestaan, maar tot 2,656,695 zijn gestegen. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Bedankt voor het beroep naar Kats door den heer J. W. Beerekamp, cand. te Barneveld. 's-Hcer Abtskerke. Tot kerkvoogd bij de Herv. Gemeente alhier is herkozen dhr. J. De Visser. Te 's-Heer Arendskerke is tot kerkvoogd, wegens periodieke aftreding, herbenoemd dhr. M. De Back. Ylissingen. De Rev. A. W. Frater, predikant bij de Engelsche gemeenten alhier en te Middelburg, heeft het voornemen in de eerste dagen der volgende maand, zoowel hier als te Middelburg, in het kerk gebouw zijner gemeente eene buitengewone openbare godsdienstoefening (sacred service) te houden, die in de locale bladen nader zal worden aangekondigd. Bij die gelegenheid zal de toespraak des redenaars worden afgewisseld door het zingen van verschillende toepasse lijke gezangen en gewijde liederen, door de vereenigde zangkoren van beide gemeenten, onder leiding van den heer H. Merckens alhier. Volgens het verschenen jaarboekje voor 1886 der Chr. Ger. kerk in ons land is het aantal Chr. Ger. predikanten 203, terwijl er 14 emeritus predikanten zijn; er zijn 379 gemeenten, waarvan 80 vacant. Het grootste aantal leden heeft Amsterdam met 4720, dan volgen Rotterdam met 4495, Hoogeveen luet 2300, Leiden met 1900, Urk met 1739, Kampen met 1700 en 's-Gravenbage met 1600 leden. Het aantal Chr. Ger. gemeentescholen bedraagt 78. De theol. school te Kampen telt 74 studenten, w aarvan 13 in het laatste studiejaar. Ierseke. Deze week is door de vereeniging voor Chr. Ger. schoolonderwijs besloten een onderwijzer te beroepen met akten voor Fransch en Engelsch. Er moet ook reeds iemand tot die betrekking aangezocht zijn. Op de 27e lijst van de 7e jaarcollecte voor de scholen met den bijbel komt o. a. voor Scherpenisse met St. Maartensdijk, Westkerke, Schoonlorpe en Go- rishoek aan giften 8. Het totaal bedrag der col lecte bedraagt van 670 comité's 111,096.87 tegen 120,429.19% in 1884. Uit 16 gemeenten van Zuid-Beveland is bijgedragen 973,58% en uit 4 gemeenten in Noord-Beveland 367,92%, totaal 1341,51. In 1884 beliep dit totaal 1297,39%, in 1883 1097,82% en in 1882 1141,65. Tot die collecte is in 1885 uit 73 gemeenten onzer provincie 4263,20 gecontribueerd. Gisteren trad alhier in het lokaal der Wijn gaardstraat Ds. Chr. L. Laan als spreker op voor het Nederl. werklieden-verbond »P a t r i m o n i u m", Afdeeling Goes, en behandelde zijn aangekondigd on derwerp «het socialisme en het huisgezin" voor een talrijk, uit verschillende standen belangstellend opge komen publiek. Nadat de voorzitter der Afdeeling, naar de orde van den Bond, de samenkomst had geopend met een opgegeven lied en een opgezondene bede tot den Aller hoogste, werd bet woord gegeven aan den spreker van dezen avond. Na zijne instemming betuigd te hebben met de opmerking van een Duitsch schrijver, dat ook de predikanten zich van het sociaal-staatkundig gebied niet op te grooten afstand hebben te houden, welke opmerking hem te gereeder verzoend heeft met de uitnoodiging van het Bestuur der Afdeeling, om zoo doende bewijs te kunnen geven van zijne warme be langstelling in het sociale vraagstuk van den dag, werd dit vraagstuk door hem behandeld van uit het oogpunt van den wezenlijken staat en van de zeer noodwendige hervorming van tal van huisgezinnen. Deed de groote volksbeweging der z. g. n. sociaal democraten onwillekeurig terugdenken aan de demon stratie van 18000 ontevredene, gewapende Plebejers naar den «mons sacer", (H. berg) dicht bij Rome, met het vreedzame doel evenwel, om zonder oproer of geweld, waar zij zich verongelijkt voelden door de staatsregeling, zich een eigen stad te bouwen, en een eigen staat te vormen, zoo kon spr. toch geene ge lijkenis vinden in die 18000 van Rome's werklieden stand met de woelzieke sociaal-democraten met hun opzienbarende optochten, hunne dreigende taal, hun gebalde vuist. Veel meer vond hij dat vreedzaam protest terug in die aaneensluiting, veel schooner nog, van 5000 christen-werklieden door heel den lande, die, sinds 1877 in getal toenemend, Patrimonium's Bond uitmaakt. Gewapend zijn deze mannen evenzeer, maar met het vreedzame zwaard Gods, d. i. Zijn Woord. Ook zij trekken op naar den H. berg, dien de christen bij name kent, van welks hoogte hij ook wel zijne klachten uitspreekt, en voor meerdere rechten van den werkman pleit, doch niet aandurft om te zeggen «de volkswil is de hoogste macht, de volksregeering het hoogst gezag", geloovende dat het gezag bij God alleen berust, en overgedragen wordt aan de overheid, de «dienaresse Gods". Op grond van dit standpunt gaat «Patrimonium" ook in op de billijke eischen van verbeterde volks vertegenwoordiging, staatswetten en regeling van be schermende rechten, doch altijd binnen de perken der ouderdanigheid en waarheid en trouw. Het wil geen absolute volksregeering, daarom ook geen algemeen stemrecht, maar uitbreiding van kiesbevoegdheid, en wel aan gehuwde lieden alleen. Zonder nu de afdoende waarde van dit door P. ingenomen standpunt te beoordeelen, zag spr. er de huisgezinnen op aan, waar de gehuwde lieden als stembevoegd uit zouden moeten voortkomen, en aan leiding gaf hem dit om op «het huisgezin in 't alge meen" te wijzen, als grondslag van den staat, als kweekplaats van alle deugd, en toewijding, maar ook in omgekeerde orde als troebele bron der sociale ver warring en ontevredenheid. Na deze zienswijze te hebben ontwikkeld in 't Bijbelsch en maatschappelijk daglicht, en getoetst te hebben aan de verschijnselen rondom, die ver 1 te wen- schen overlaten, drong spr. aan op zedelijke hervor ming van het huisgezinals zijnde deze de allernaaste oplossing der sociale quaestie, en hij eindigde met een woord van geruststelling des geloofs, dat al zou het ook waar zijn, wat oordeelkundigen beweren, dat de toekomst der tijden aan het socialisme toebehoort, de laatste toekomst toch zijn zal naar het testament Gods, waarin de wereld reeds voorlang is vermaakt aan Christus en de gemeente. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. Heden, Vrijdag 18 December 1885 zijn de navolgende personen veroordeeld P. M., te Kloetinge, en S. J,, te Biezelinge, wegens het bejagen van eens anders jachtveld le zonder acte, 2e zonder schriftelijke vergunning van den rechtheb bende, tot 2 maal f 10 boete, subs. 3 dagen gev.straf J. V., te 's-Heerenhoek, wegens alsvoren tot 2 maal f 15 boete, subs. 4 dagen gev.straf; J. C. B., te Biezelinge, wegens alsvoren, tot 2 maal f 20 boete subs. 7 dagen gev.straf;H. A., te Borsele, wegens alsvoren, op Zondag tot 2 maal f10 boete, subs. 3 dagen gev.straf; A. A., te Borsele, wegens alsvoren op Zondag, na binnen de laatste 12 maanden aan de overtreding vooraf gegaan, door vrijwillige betaling, de vervolging wegens overtreding der verordeningen op de jacht en visscherij, te hebben voorkomen, tot 2 maal f 40 boete subs. 7 dagen gev.strafJ. De K., te 's-Heerenhoek, wegens diefstal van te velde staande veldvruchten, tot 6 dagen gev.strat; F. B., J. M., te Schore, wegens het aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen door middel van een wildstrik, ieder tet f 20 boete subs. 3 dagen gev.strafC. B., te Schore, wegens alsvoren tot f9 boete subs. 3 dagen gev.strafP. RJ. R., te Ierseke, wegens het verstoren der orde terwijl men in staat van dronken schap verkeert, ieder tot f 3 boete, subs. 1 dag gev. straf; A. B., K. H., te Krabbendijke, wegens het her stellen van een wildstrik, ieder tot f20 boete subs. 3 dagen gev.straf. Allen tevens in de kosten. Buitenlandsch Overzicht. Nu vorst Alexander van Bulgarije op aandringen der groote mogendheden zijne bezwaren tegen toela ting der militaire commissie voor de grensregeling heeft ingetrokken, is deze commissie onverwijld aan den arbeid getogen. Het is echter zeer begrijpelijk, dat vorst Alexander erop blijft aandringen, dat de groote mogendheden aan Servië zullen verbieden om van den wapenstilstand gebruik te maken ten einde zijn leger te organiseeren. Turkije heeft zijnerzijds eene nota gericht tot de mogendheden, waarin het de besluiten heeft verzameld door de meerderheid der mogendheden op de confe rentie genomen en dringend verzoekt, dat er niet langer gedraald zal worden om tot eene definitieve overeenstemming te geraken, ten einde de voorwaar den eener oplosing te kunnen vaststellen. Gistermiddag zou op het Vaticaan de onderteeke- ning plaatshebben van de acte betreffende de Carolinen- quaestie. In Spanje heerscht er groote verdeeldheid in de royalistische partij. Dinsdag had er eene groote mee ting plaats, waar het zeer heftig is toegegaan en men ten slotte handgemeen werd. De oud-minister Romero Robledo heeft zich aan het hoofd gesteld van de aan hangers van het vorige kabinet Canovas en staat zeer vijandig tegenover het tegenwoordige ministerie. Dat deze scheuring in de gegeven omstandigheden groote verslagenheid wekt laat zich begrijpen. De Frausche ministerraad heeft gisterochtend be sloten aan de Kamer goedkeuring te vragen van het geheele bedrag der kredieten voor Tongkin en iedere vermindering te beschouwen als eene afkeuring van de staatkunde van het Kabinet. Maandag zullen de discussiën over dit onderwerp aanvangen. De Pall Mall Gazette schrijft aan Gladstone de volgende plannen betreffende Ierland toelo. een parlement te Dublin, dat de volledige contröle heeft over de zuiver Iersche zaken2o. het recht van veto zal door de Kroon worden uitgeoefend, alleen op advies van het ministerie voor Ierland3o. Iersche afgevaar digden zullen blijven zitting hebben in Westminster voor de algemeene Rijkswetgeving; 4o. de Iersche politie zal geheel staan onder Iersche contróle; 5o. Parnell zou voldoende waarborgen moeten geven voor loyale bescherming der minderheid en voor de handhaving der wettige rechten en belangen van de grondeigenaars. Volgens de Patriote heeft de Belgische afgevaardigde Dumont bij de Kamer een wetsontwerp ingediend tot belasting van den invoer van vee. Het voorstel moet gunstig zijn ontvangen door de rechterzijde, terwijl ook enkele liberale afgevaardigden, o. a. die van Gent, hunne stem er aan zullen geven. Gemengde Berichten. Ierseke. Gisteravond had hier een treffend ongeluk plaats. Terwijl op de bovenzaal van het heitel «De Oesterbeurs" eene vergadering gehouden werd, opende een der vergaderden eene deur van het in aanbouw zijnde en nog niet afgesloten balkon, waarschijnlijk met het doel om een kijkje over de straat te nemen, en stortte daarbij van eene vrij aanzienlijke hoogte naar beneden. Hij kwam op een hardsteenen stoep terecht en ver wondde zich zoo ernstig, dat zijn toestand bedenkelijk moet zijn. De heer Van Selms verleende de eerste geneeskundige hulp. Kats. De openbare lagere school alhier is Woens dag 11. tot nader order gesloten wegens het heerschen van besmettelijke ziekte (tijphoidea) in het gezin van het hoofd der school. Zoo ook is het hulpkantoor ,der posterijen tijdelijk verplaatst naar de woning van den postbode B. Ponsen. Vlissingen. Sedert eenige dagen is alhier gestation- neerd de Duitsche zee-sleepboot «Assecuradeur" van de te Bremen gevestigde «Bugsir-Gesellschaft Union", welke boot door genoemde reederij herwaarts is gezonden met het doel om, in concurrentie met de bestaande Belgische sleepboot-ondernemingen, sleepdienst uit te oefenen op de Schelde en de Noordzee. Waarschijnlijk zullen eerlang door dezelfde maat schappij nog twee sleepbooten met een gelijk doel hier worden gestationneerd. Door eenige bewoners van den Nieuwendijk te Amsterdam is het intiatief genomen tot electrische verlichting dier straat, van de Prins Hendrikkade af tot aan den Dam. Hierbij kunnen zich aansluiten de bewoners van de Prins Hendrikkade tot aan het Damrak en van het Damrak (zijde Nieuwendijk). Het voornemen bestaat een kapitaal te formeeren op aandeelen, te plaatsen in kleine bedragen, en voorts in de nabijheid van den Nieuwendijk een perceel aan te koopen, tot het stellen van de noodige machinerieën. (A. C.) Als een eigenaardig gebruik in Limburg vermeldt de Limburger Courrier" het volgende: Wanneer een jong meisje heirathsfahig is, blijft zij des Zondags-namid dags thuis. De jongelieden, die een goed oog op haar hebben, verzamelen zich in de herberg, die 't dichtst bij, liefst tegenover haar woning ligt. Wie 't eerst komt, mag 't eerst het aanzoek wagen. Hij begeeft zich naar haar huis en kan zeker wezen dat de moeder de deur opent. «Mag ich de partie hebbe?" moet hij vragen. De moeder gaat naar binnen en vraagt haar dochter, of zij den sollicitant wil ontvangen. Wordt hij toegelaten, dan praat hij over het weder, over de bezittingen der ouders, de paarden, de koeien enz. BreDgt hij het zoo ver, dat hij met het meisje een wandeling door het dorp mag maken, dan is het huwelijk beklonken. Wordt hij afgewezen, dan keert hij terug naar de herberg, en is de beurt aan nummer twee. De vraag blijft open: op welken leeftijd verklaart een meisje zich, door Zondags thuis te blijven, heiraths fahig en wanneer verklaart zij zelve niet meer tot dien gelukkigen leeftijd te behooren door Zondagsmiddags hare wandelingen te hervatten Dit laatste moet voor velen een moeielijk besluit zijn. In elk geval zal die gewoonte in Limburg wel tengevolge hebben, dat men er Zondags niet dan zéér jonge of zéér oude ongetrouwde dames op straat ziet. RN.) Naar aanleiding van het treurige bericht, te Vlissingen ontvangen omtrent den stoombaggermolen «Margaux", deelt men aan de N. R. Ct. een uittreksel mede uit een brief, waarin gemeld wordt, welk eene reis de «Werkendam No. 8" verleden week gehad heeft. De schrijver zegt daarin: «Dinsdagmiddag kwamen wij te Fécamp aan. Gedu rende de reis kregen we slechtweer en begon het hard te waaien, zoodat de zee moeielijk was. Al spoedig brak een tros van een der gesleepte bootjes, en daar we het niet meer zagen, dachten we, dat het gezonken was. Een weinig later brak alles stuk, zoodat we den baggermolen, dien we nergens meer aan konden vast houden, maar moesten laten drijven. De menschen weiden door Gods hulp evenwel gered. Soms zagen we niets van den molen, zulke hooge zeeën stonden er. Aan boord zelf moest aanhoudend gepompt worden, daar we veel water binnenkregen. Het gevaar was dus groot, doch alles liep goed af, en hadden we het geluk dienzelfden avond nog den baggermolen te kunnen binnenhalen, terwijl we den volgenden morgen den bak vonden, dien we dachten dat gezonken was. «De twee personen, die op den bak waren en uit Sliedrecht afkomstig, misten we, zoodat we ons zeer ongerust maakten. De jongste, bleek ons later, was door een vischlogger afgehaald, terwijl de oudste, een man van 62 jaar, met gebroken been onder in den bak lag. Deze heeft daar ruim 24 uren, met gebroken been, alleen op de onstuimige zee liggen zwalken. We hebben hem hier in 't gasthuis gebracht. De andere persoon is nog niet aan wal gezet, doch we wachten hem eiken dag." Dinsdagnamiddag werd Z. M. de Koning op het Loo verrast met eene fraaie arreslede, welke uit Arolsen (Pyrmont) kwam. Dit prachtstuk wordt op een waarde van ƒ9000 geschat. Dezer dagen stond te Parijs iemand wegens be delen en landlooperij terecht. Hij verklaarde niet anders te kunnen leven, tenzij hij in de gevangenis zat. Hij werd tot twee maanden veroordeeld. Dat is niet ge noeg 1" riep de beklaagde uit«Ik verlang nog wat hooi voor den ezel, die tegen mij aan het balken is geweest 1" En hij wees met den vinger naar den offi cier van justitie. Nu werd de man tot vijf jaar ver oordeeld. Hij bedankte het hof met veel strijkages. «Nu zal ik in geen vijf jaar bedelen 1" zeide hij. Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Enkele monsters zaai goed en pannen aangeboden, zonder handel. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden zijn veroordeeld: J. V., 19 j., te Ierseke, wegens mishandeling, tot f8 boete; A. T., 28j., te Kapelle, wegens mishandeling, tot twee boeten van f8 ieder; P. L., 18 j., te 's-Gravenpolder, wegens beleediging van een beambte, tot 15 dagen cel; J. E., 18 j., te 's-Gravenpolder, wegens beleediging van een beambte in functie, tot 15 dagen cel en f8 boete, allen in de kosten. VrijgesprokenJ. F., 45 j., te Bieselinge, beklaagd van diefstal. 's-Gravenliagc. TWEEDE KAMER. Hoofdstuk Fi nanciën is eenparig aangenomen na een debat over de Staatsloterij, waarbij de Minister aan dhrn. Van Kerkwijk en Borgesius verklaarde dat alleen voorloopig de collecteurs hetzelfde aantal loten als tot dusver zullen bekomen totdat hun debiet vaststaat. Ook is aangenomen da begrooting domeinfonds. Bij hoofdstuk Oorlog verdedigde de Minister zijn schut terijplan, dat bij de schutterijen veel bijval vond, te genover dhr. Rooseboom. Pensioneering van werklieden bij de militaire inrichtingen zou hij overwegen. De onderdeelen zijn aangevangen. Aangenomen is met 31 tegen 19 stemmen een amendementKielstra tot opheffing van de betrekking van inspecteur bij het militair onderwijs. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur 1 Dinsdagavond 11. hield dr. C. C. Schot een lezing over «Grondslag en inrichting eener goede kerkre- geering". Niet omdat ik mij met kerkelijke quaestiën wil inlaten, wensch ik eenige opmerkingen omtrent het gesprokene te maken, maar meer uit waarheidsliefde. De aangehaalde strijd der kerke tegen Rome en later tegen die der Remonstranten had, naar luid der geschiedenis, een geheel ander karakter dan de tegen woordige onlusten der velschillende partijen in het Hervormd genootschap. Waar een Luther tot de ontdekking kwam dat de moederkerk afgeweken was van het woord Gods, stond hij als een man van éen stuk op zijn post, wat kome dat kome. Hij waagde het op God en zijn krach tig slotwoord «Hier sta ik, ik kan niet anders, God helpe mij'', deden in hem geheel wat anders zien dan het tegenwoordig gehaspel en het lijdelijk toezien dat de Christus gesmaad en veracht wordt, en het met meerderheid van stemmen plus éen uitgemaakt wordt of Christus Koning zal zijn over de kerk, ja dan neen. Luther en de andere Hervormers met hem traden uit de kerk om te blijven in de kerk overeenkomstig Gods woordof lezen we niet van Paulus dat toen de joden aan het woord ongehoorzaam waren en hem tegenstonden hij de discipelen afscheidde in de school van zekeren Tiranus. Of bleef Paulus toch in de syna goge der joden het Evangelie verkondigen nadat zij den raad Gods hadden verworpen Genoeg daarvan. Wat de toon en den geest van het voorgedragene betreft, deze konden naar mijne bescheiden meening wel wat milder omtrent andersdenkenden in verschil lende punten geweest zijn, want al is de voordrager orthodox in merg en been, het gaat toch niet aan an deren dit op te dringen. Zeer gaarne zag ik van hem en zij die hem uitnoodigden de aanlokkelijke voor beelden bij de woorden gevoegd, gedachtig aan het spreekwoord Leeringen wekken, voorbeelden trekken. Bij voorbaat U dankzeggende mijnheer de Redacteur, Met achting, Goes. EEN LEEK. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. 's-Heer Arendskerke. De uitslag der verkooping van eene hofstede alhier, aankomende Jacobus Op 't Hof, gisteren ten overstaan van den Notaris J. M. Pilaar te Goes geveild, is dat de hofstede, bestaande in woonhuis, schuur en verder getimmerte met 9.74.47 H.A. verkocht is tegen ƒ924 per Hectare aan J. Ver- met Sr. alhier, makende den hoop ƒ9004,01. Het 16e perceel afzonderlijk, zijnde 3 Aren 35 Cen tiaren tuingrond, is verkocht den hoop voor 200 aan W. Breeweg alhier. Middelburg. Heden hadden alhier de navolgende aanbestedingen plaats: lo. Het driejarig onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland met bijbehoorende werken. (Raming 23,740 per jaar.) Minste inschrijver de heer J. Bruggeman te Hans- weerd, voor 23690. 2o. Het driejarig onderhoud der Rijks groote wegen in deze provincie, in 4 perceelen. (Raming per jaar: le perceel 2600; 2e perceel 9000; 3e perceel ƒ5400; 4e perceel ƒ7000. Minste inschrijvers de heeren: J. W. Raaijmakers te Wouw voor 2165; A. Foudraine te Goes voor 7677 J. De Rijke te Stavenisse voor 4689P. Monjé te Breskens voor ƒ6586. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. 19 Dec. Oyezand, 19 21 21 21 23 23 Goes. Ierseke, Heinkenszanclj Wemeldinge. Wilhelminapolder, 's-Heer Arenksk., Voorwerpen. diversen, manufacturen, boomen, boomen, manufacturen, manufacturen woonhuis, }-Gravenpolder, boomen, Kloetinge, hoefje enz., 's-Heer Arendskerke, huis, Goes, Kruininge, Borsele, Hansweerd, Schore, 's-Heerenhoek afbraak, manufacturen, boomen, manufacturen, boomgaard, diversen, 24 /v 24 30 30 1886. 4 Jan. 's H. Arendskerke, boomen, 6 h 's H. Arendskerke, boomen, 6 Wissekerke, boomen, 8 Driewegen, vee, 24 Febr. Driewegen, boereninspan, 25 Ierseke, inspan, 25/26 Febr. Rilland, boereninspan, Informatiën De Ronde Bresser. De Vos. Gallis Merens. De Ronde Bresser. De Vos. De Vos De Ronde Bresser. P. Overman. Mulock Houwer. De Ronde Bresser. Pilaar. De Vos. Pilaar. De Vos. Pilaar. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. Roelof. Pelle. Pelle. Mulock Houwer. Pelle. Marktberichten. KRUININGE, 16 December 1885. Tarwe f 6,80 a f6,40, Rogge f5,25 a f6,Winter- gerst f 5,— a f 4,70, Zomergerst 14,40 a f 4,20. Haver f 3,60 a f 2,80. Erwten f 7,36 a f 6,35, Boonen f 6,50 a f 6,— alles per hectoliter. MIDDELBURG, 17 December 1885. Uit Walcheren was er heden een redelijke aanvoer. Jarige Tarwe f7 a f7,25. Nieuwe Tarwe f6,50af6,75. Rogge f 6,65 aangeboden. Wintergerst f4,80 a f4,85, Zomergerst f 4,65 a f 4,70. Harde Witte boonen f 11. Dito Bruine boonen f9,75 a f 10 Paardenboonen f6,50, a f 6,60. Tuinboonen f 5,75 a f 6 Groene Koofeerwten f 8,50 Winter-Koolzaad f 8,40 a f 8,50 nominaal Raapolie f 27. Patentolie f29. Lijnolie f27 per vat op 6 weken, contant f 1 korting. Lijnkoeken. Zachte f 13. Harde dito fll per 104 stuks. Versche Boter f0,88 a f 0,92 per Kg. Eieren per 100 stuks f6,50.

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2