A. B., de geweten dienstbode van een wijnkooper te 's-Hage, onlangs door bet gerechtshof aldaar tot een jaar celstraf veroordeeld wegens diefstal in dienst baarheid, is Dinsdag onder geleide van een rijksveld wachter, geheel op eigen kosten eerst per rijtuig naar het station te dier stede, vandaar met het spoor naar Dordrecht in een rijtuig 2de klasse en te Dordt wederom per rijtuig naar de gevangenis aldaar vervoerd. Wij maken hiervan melding, niet omdat 't zoo op vallend is, maar omdat men hetzelfde zoo opvallend achtte ten aanzien van Jeanne Loiette. Avondp Dinsdagavond te 6 uren is de schroefboot «Sal- land" bij Schiedam op de Maas in aanvaring geweest met een Engelsche Hull-boot. De uSalIand" heeft groote averij bekomen en is in zinkenden staat aan wal gesleept. De aanvaring was zoo hevig, dat van de «Salland" het geheele voorschip tot het waterdichte schot gelijk afgevaren werd; de kapitein sloeg door den schok overhoorden verdronk, terwijl van het havenhoofd eenige palen en een gedeelte van de gording braken. Nu de geheele Scheveningsche vloot is aangeko men, verneemt men van stuurlieden en visschers klachten, die alle getuigen van de plagerijen en geweldenarijen van de Belgische visschers. Waren de Scheveningsche visschers in staat met hunne schepen de roovers te achterhalen de bomschuiten zijn echter slechte zei lers dan kon men er zeker van zijn, dat op zee meermalen gevechten tusschen Nederlandsche en vreem de visschers zouden geleverd worden. (Vad.) De stoomboot «De Industrie", varende tusschen Keulen en Londen, heeft Maandag bij schemerdonker op de Waal voor Nijmegen het aakschip Augustine" aangevaren de geheele lading, 50 last gerst, en een hoe veelheid bankpapier en goud, ten bedrage van f 600, zijn daarbij verloren gegaan. De opvarenden werden gered. De Parijsche tandmeester Duchesne, die vóór eenigen tijd den dood veroorzaakte van den gewezen rechter Lejeune, door dezen voor het trekken van eene kies een verdoovend middel toe te dienen, is tot 600 francs boete en 3000 francs schadeloosstelling aan de woduwe veroordeeld. Hij is onmiddellijk in hooger beroep gekomen. Naar de te Parijs verschijnende Menestrel vertelt, hehoeven de bewoners van het kerspel Chango-Alley in Sheffield des Zondags niet meer naar de kerk te gaan om de gewone predikatie te hooren. Die keik toch is telephonisch aangesloten en de gelukkigen, die een telephoon in huis hebben, kunnen in hunne woning predikatie, orgelspel en gezang evengoed hooren als zij die zich in het kerkgebouw bevinden. Een nieuwen practischen vorm heeft de onlangs in Duitschland gepatenteerde elliptische parapluie. Hare gedaante is langwerpig, zoodat zij twee personen kan overdekken of, in de richting van den wind met hare lange as verticaal gehouden, het lichaam van éen persoon geheel tegen regen kan beveiligen. Te Pest heeft een zonderling zijn 35e duel ge vierd door een feestmaal, waarop alleen genoodigd waren zij die minstens 5 duels hadden gehadPre sident van dit feestmaal was een Hongaar, die in een duel met Andrassy door een sabelhouw zijn neus had verloren. Het toppunt van «boycotten" is in het Iersche district Tipperary bereikt. Toen daar onlangs de va der overleed van een deurnaarder, die vele pachters van hunne hoeve had gezet, en daarom sgeboycott" was, heeft men zelfs den timmerman, wien de doodkist besteld was, met geweld belet die af te leveren. Koning Alfonso's begrafenis is met al het oud- Spaansche ceremoniëel gevierd, somber en schilderachtig, uit den nacht der middeleeuwen dateerende. Op het Escuriaal aangekomen, besteeg de processie langzaam den heuvel naar het klooster. Toen de lijkwagen voor de poort aankwam, was deze gesloten. De opper-kamer- heer klopte aan de poort. Eene stem van binnen ant woordde «Wie wenscht binnen te treden 1" Het nntwoord luidde: «Alfonso de twaalfde." Toen werden de poortdeuren opengeworpen. In den grafkelder daalde niemand af dan de prior, de minister van justitie en de opperkamerheer. De doodkist werd op eene tafel geplaatst in het gewelf van zwart marmer, waarin de koningen van Spanje allen in marmeren tombes rusten. De opperkamerheer sloot de lijkkist open, die met goudlaken overdekt was, nam het glas, dat des konings gelaat bedekte, er af, verzocht vol komen stilte, knielde neder, en riep driemalen luide aan het oor van den dooden vorst: «senior, senior, senior!" Daarna stond hij op, zeggende: «De koning antwoordt niet. Het is dus waar dat de koning dood is." Hij sloot de lijkkist weder, overhandigde de sleutels aan den prior, en deu staf, het teeken zijner waardig heid, in stukken brekende, wierp hij die stukken aan den voet der tafel neder. Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Zaaigoed met veel aanbod zonder handel. 's-Gravenhage. De EERSTE KAMER bepaalde de behandeling der Indische begrooting op aanstaanden Dinsdag en begon de bespreking over de klachten der wijze van exploitatie van de spoorlijn ZwolleAlmeloo, welke door dhr. Blijdenstein werden ondersteund. TWEEDE KAMER. Hoofdstuk Buitenlandsche Zaken is eenparig aangenomen. Bij hoofdstuk Justitie ver klaarde de Minister de wijziging der wet op den kinderarbeid te zullen handhaven. Hij beloofde ver meerderd j toezicht op jacht en visscherij, vooral op de riviereneene rijkspolitiewet ligt gereed. Een wet op de Zondagsrust is aanstaande een rijkswet op de prostitutie achtte de Minister niet gewenschtde ont hullingen van de Pall Mall Gazette slaan gelukkig niet op Nederland. Voorts gaf de Minister mededee- lingen omtrent het gebeurde met de officieren in Den Haag, die zich tegen de politie verzet haddenhij deelde mede dat een onschuldig officier was gestraft, omdat deze zich voor een gehuwd kameraad opofferde. Deze verklaring lokte verscheidene protesten uit. De Minister eindigde met eenigszins terugtetrekken. De post voor verhooging van het tractement van den inspecteur der gevangenissen is aangenomen. Beoosten de haven van Ellewoudsdijk is eene zandafschuiving voorgekomen over eene lengte van 120 M. bij eene breedte van 60 M. Gevaar moet er niet bij bestaan. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden zijn veroordeeld A. C. B.. 20 jaar te Baarland, wegens herhaalde openbare dronkenschap, tot 7 dagen celF. N., te Ierseke, wegens mishandeling, tot 8 dagen cel J. W., 21 j. en A. N., 19 j., heiden te Ierseke, we gens mishandeling tot 15 dagen cel en 2 boeten van ƒ8 ieder; P. L., 35 j., te Waarde, wegens dief stal, tot een maand celT. Van A., 21 j., te Ierseke, wegens beleediging van beambten in functie, tot 15 dagen cel en 3 boeten van ƒ8 ieder. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 4 December 1885. Verwachting: Veranderlijk weêr. Verknopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat». Voorwerpen. Information 5 Dec. Goes, puin enz. Ontv. registratie. 7 v Wemeldinge, boomen, Gallis Merens. 7/8 t* Goes, manufacturen, De Vos. 9 Wolfertsdijk, boomen, Pilaar. 9 Oudelande, hofstede, Van der Kloes. 9 Kapelle, hakhout, Pelle. 9/10Ierseke, manufacturen, De Vos. 10 Kwadendammc, diversen, Mulock Houwer. 10 Wilhelminapolder, boomen, Mr. Liebert. 11 Kloetinge, hakhout, Mulock Houwer. 12 ft Wolfertsdijk, afbraak, De Vos. 14 ft Kapelle, boomen, Gallis Merens. 15 t Goes, huizen, Mulock Houwer. 16 ft Schore, inboedel, Mr. Liebert. 16 Waarde, huizen, Mulock Houwer. 17 ft 's H Arendskerke, hofstede, Pilaar. 17 ft Schore, boomen, huizen enz., Mr. Liebert. 17 ft Waarde, boomen, Mulock Houwer. 19 Ovezand, diversen, De Ronde Bresser. 23 t Kloetinge, hoefje enz., Mulock Houwer. 23 H 's-Heer Arendskerke, huis, De Ronde Bresser. 1886. 24 Febr. Driewegen, boereninspan, Pelle. 25 ft Ierseke, inspan, Mulock Houwer. 25/26 Febr. Rilland, boereninspan, Pelle. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 18 Dec. Middelburg, driejarig onderhoud kanaal door Zcid-Beveland (raming/23740 per jaar). Rijks-ingenieur te Goes. 18 Middelburg, driejarig onderhoud van den Rijksweg op Znid-Beveland (raming ƒ9000 per jaar). Rijks-ingenieur te Goes. 18 Middelburg, driejarig onderhoud van den Rijksweg op Tolen (raming 5400 per jaar). Ryks-ingenieur te Goes. Burgerlijke Stand Goes van tot 24 Dec. 1885. Getrouwd den 3, Jan De Rijcke, 22 j., jm. te Vlissingen en Martina Dalebout, 21 j., jd. te Goes. Levenloos aangegeven den 3, een vrouwelijk kind van Jacobus Johannes Kuijper en Elizabeth Anna Husen. Marktberichten. KRÜININGE, 2 December 1885. Tarwe f 7,a f6,60, Rogge f5,25 a f6,Winter- gerst f 5,a f 4,75, Zomergerst f 4,80 a f 4,50. Haver f 4,a f3,.Erwten f8,—a f7,allee per hectoliter. MIDDELBURG, 3 December 1885. De ruime aanvoer van beden was uit Walcheren. Van buiten was weinig aangebracht. Van Witte boonen werd het meest aangeboden waaronder veel afwijkende. Jarige Tarwe werd tot de noteering aangeboden. Nieuwe Tarwe prijshoudend Rogge met nominale noteering. Wintergerst f 0,15 lager. Van Zomergerst werd niet veel geveild en bleef goed eender in prijs. Naar de hardste Witte boonen was veel begeerte en werden onveranderd in prijs gekocht. Zachte en gevlakte niet gewild. De hardste Bruine boonen genoten weinig vraag en zijn gekocht tot f0,25 lager. Afwijkende niet be geerd. Van Paardenboonen was de aanbieding onbe duidend en zijn eender betaald Groene Kookeiwten met eenigen handel, zonder prijsverandering. Winter- koolzaad zonder koopers, noteering nominaal. Zomer- zaad niet aangeboden. Jarige Tarwe f7 a f7,25. Nieuwe Tarwe f6,75 a f7. Rogge f 5,75 nominaal Wintergerst f4,75 a f4,85. Zo mergerst f 4,70 a f 4,75. Witte boonen f 11,25. Harde Bruine boonen f9,75 a f 10. Paardenboonen f 6,50 a f 6,60. Groene Kookerwten f 8,50 Winter-Koolzaad f8,40 a f 8,50 nominaal. Raapolie f27. Patentolie f29. Lijnolie f97 per vat op 6 weken, contant 11 korting. Lijnkoe ken. Zachte fl3. Harde dito fll per 104 stuks. Versche Boter f 1,08 a f 1,16 per Kg. Eieren per 100 stuks f6, Ter veemarkt van heden waren de gemiddelde prij zen Paarden f 60 a f 100, vette Koeien 60 a 66 cent per kilo, vette Ossen 64 a 68 cent per kilo, vette Vaarzen 62 a 66 cent per kilo, Kalfkceien f 140 a 160, Kalf- vaarzen f 110 a f 140, vare Koeien f 60 a f 120, jong vee per stuk f 30 a f 70, Stieren f 50 a f 140, Schapen f 8 a f 15, Varkens f7 a f 16. Druk. F. Kleeuwens Zoon. Goes.

Goessche Courant | 1885 | | pagina bijlage 2