stemmen mede herkozen werd, terwijl D. Vleugel 23 i stemmen behaalde en 2 biljetten van onwaarde waren. Voor eene tusschentijds ont-tane vacature kwam de heer N. Valkier Nz. bij de eerste stemming 1 stem te kort voor de volstrekte meerderheid, zoodat hij almede met D. Vleugel in herstemming moest komen, welke hem op 13 dezer 56 stemmen aanbracht, zoodat hij als lid in de vacature kan optreden. Beroepen te Zieriksee dr. P. H. Roessingh te Emmen. Bedankt voor het beroep naar Sir-Jansland door dhr. J. Van der Spek, cand. te Maassluis. De heer C. C. A. Croin, van Sluis, verkreeg te 's-Gravenhage de akte voor M. O. (geschiedenis.) Buitenlandsch Overzicht. De Bulgaarsclie quaestie is betrekkelijk onverwachts eene nieuwe phase ingetreden door de oorlogsverklaring van Servië aan Bulgarije. Koning Milan heeft, zooals hij aan zijn gemachtigde te Sofia heeft geseind, gedrongen door de herhaalde invallen van de Bulgaren op Servisch grondgebied, zich verplicht gezien aan de Bulgaarsche regeering te kennen te geven, dat hij die aanvallen als eene oorlogs verklaring beschouwt en werkelijk zijn de Servische troepen Bulgarije binnengerukt en hebben zij een drie tal dorpen bezet. De Bulgaren trokken terug op Dragoman, waar het gros van hun leger staat en waar dus eerstdaags een veldslag zal kunnen worden verwacht. Dragoman ligt aan den grooten weg, die van Nisch over Pirot, Zaribrod en Sliwnitza naar Sofia voert. Het is 12 kilometer van Zaribrod en 42 kilometer van Sofia verwijderd. De bergpas, door welken deze weg voert, bereikt in de nabijheid van Dragoman zijne grootste hoogte (2380 voet). Zaribrod ligt ruim 900 voet lager. In hoeverre Servië werkelijk door Bulgarije is ge provoceerd, is natuurlijk niet gemakkelijk uittemaken, maar het denkbeeld is niet ongegrond, dat de toestand van gewapende vrede van den laatsten tijd een zoo- danigen bres in Servië's financiën heeft geschoten, dat koning Milan zich genoodzaakt zag om i>f het leger naar huis te zenden of op eenigerlei wijze het tot een oorlog te brengen. Aangezien het eerste op het oogenblik hoogst gevaarlijk zou zijn, moest hij wel tot het laatste zijn toevlucht nemen. Veel sympathie zal hij intusschen met zijne oorlogs verklaring niet verwerven. De Russische pers keurt haar reeds onvoorwaardelijk af en verschilt alleen onderling in meening over de vraag of Rusland al of niet zal moeten tusschenbeiden komen. Hoe moeielijk de gebeurtenissen in het Oosten tot een vredelievende oplossing waren te brengen, de oorlog tusschen Servië en Bulgarije brengt de mogendheden nog meer in verlegenheid. Immers, zoolang Servië en Griekenland nog niet tot feitelijkheden waren overge gaan, was Bulgarije nog de eenige staat, die gehandeld had in strijd met het Berlijnsche tractaat. Nu echter Servië, niettegenstaande zijne bepaalde verzekering van niet tot oorlogen te zulleu overgaan, alvorens de con ferentie tot eene beslissing was gekomen, zijn woord heeft gebroken, is er een tweede ongehoorzame en angstig richt zich dan ook het oog der mogendheden naar Griekenland, om te zien of dit ook kwaad wil. Te midden van al deze verwikkelingen treedt de onmacht van Turkije steeds helderder aan het licht. Niettegenstaande het altijd heeft te kennen gegeven eene oorlogsverklaring van Servië aan Bulgarije ook als een casus belli te zijnen opzichte te zullen be schouwen, roept hij, nu de vredebreuk is geschied, het oordeel der mogendheden daarover in. Of het dezen gelukken zal den oorlog te localiseeren zal mis schien nu spoedig genoeg blijken. In de overige staten van Europa valt weinig be langrijks voor. Engeland is op het oogenblik ten prooi aan re devoeringen van de leiders van allerlei politieke rich tingen, teneinde de kiezers op te wekken hun steun aan deze of gene partij te schenken bij de ophanden zijnde verkiezingen voor het parlement. Frankrijk doet vergeefsche pogingen om de ver schillende fracties van republikeinen te vereenigen. Er worden vergaderingen gehouden, die wel eens voor een oogenblik de hoop op eene overeenkomst doen herleven, doch die, al wordt er ook een program vastgesteld, nog weinig hoop geven, dat de afgevaar digden der republikeinsche partij er zich aan zullen houden. De heer Blanc heeft met het oog op zijn hoogen leeftijd voor het vice-presidentschap der kamer bedankt de heer Floquet is met 355 van de 436 uitgebrachte stemmen herkozen als voorzitter. Tot onder-voorzitters zijn gekozen de heeren Anatole De la Forge met 458, E. Lefèvre met 335, Develle met 284 en Buyat met 279 stemmen, allen republikeinen. De admiraal Dom- pierre De Hornoy, van de rechterzijde, bekwam 488 stemmen. Gemengde Berichten. Hedenmorgen werd een jongen van omstreeks 12 jaar alhier door eene kar overreden, waardoor hij ernstig aan de hand en het hoofd werd verwond. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, is de jongen per brancard naar de woning zijner ouders vervoerd. Men schrijft aan de N. Rolt. Gt. uit Hansweerd Het vervoer van Beetwortelen naar Belgische fabrieken is zoo goed als geëindigddit jaar was dat honderden ladingen minder dan in 1884. Het plan, door eenige Middelburgsche dames ge vormd om aan kinderen van minvermogenden een St. Nicolaasfeest aan te bieden, heeft veel kans ven slagen. De belangstelling is zeer groot en een bestuur is reeds gekozen. Men is voornemens om niet, zooals dit vroeger geschiedde, de geschenken aan huis uit te reiken, maar om de kinderen in de groote zaal van het «Schuttershof" te vereenigen. In de week van 17 dezer werden van Bergen- op-Zoom naar België, Frankrijk en Engeland verzonden 560 balen mosselen a 1.8J en 2 per baal, franco station. Het vervoer van oesters is toenemende. De werkzaamheden in verscheidene meestoven in Znid-Beveland zijn reeds aangevangen. Daar er van jaar tot jaar weder meer meekrap wordt aangeplant, is het te verwachten, dat vele dezer fabrieken nu langer znllen werken, dan vóór enkele jaren het geval was. (D.) In 't Nieuwland gem. Biervliet woont eene vrouw, die 76 oogsten heeft helpen snijden; zij telt 89 jaar. Onlangs had zij een vet varkende slager bood haar f 46 er voor, maar daar zij zulks te weinig vond, besloot zij het varken uit te slachten en het te Hoofdplaat, waar zij altijd met groenten en aardappels leurt, uit te verkeopen. Haar proefneming is goed gelukt, naar men zegt heeft zij van haar varken thans ruim f 60 gemaakt. Deze werkzame vrouw, die nog geheel in haar on derhoud voorziet, ofschoon zij eerlang 90 jaar moet worden, is nog in 't volle bezit harer zintuigen en steeds opgeruimd. Al het verkochte vleesch kracht zij te bestemder plaatse. IV. v. Z. VI.) Het gerucht wil, dat men de dieven van gouden en zilveren voorwerpen, onlangs te Scheveningen bij de firma Verschuur ontvreemd, op het spoor zou zijn. Indien dit waarheid bevat, dan zouden twee Duit- schers de daders zijn, die reeds naar Noord-Amerika de wijk zouden hebben genomen. Een ijverig onder zoek wordt ingesteld. Een persoon in Kollumerland schreef een brief aan zijn vader om ƒ150; werd daaraan niet voldaan, dan zou er een gevecht op leven en dood tusschen zoon en vader volgen. De politie heeft den zoon naar Leeuwarden getransporteerd. Het Utr. D. meldt, dat de groote suikerfabriek «de Phoenix" te Zevenbergen eerstdaags in openbare veiling zal komen. De Londensche correspondent van het N. v. cl. D. schrijft het volgende «Het is mij gelukt, niettegenstaande bij de Engel- sche wet ten strengste verboden is gevangenen te on dervragen, v. Rijsselberghe te interviewen (hoe mij dit gelukte, blijft mijn geheim) en van hem de volgende bijzonderheden te vernemen. Hij ontsnapte, zooals indertijd juist voorondersteld werd, door een klein raampje in het privaat op de bedelaars-verdieping, dat hem toegang naar het dak verleende. Hij was op zijn kousen en, natuurlijk, in zijn gevangen-kleeding. In de goot van het dak gekomen, na veel pijnen uitgestaan te hebben door het verwringen van zijn lichaam, bleef hem niets anders over dan een bovenmenschelijke poging te wagen om zich langs den muur te laten afglijden, naar de goot van een aan grenzend pand, dat ongeveer tien Meter lager stond. Miste hij een enkelen duim breedte, dan viel hij van de goot van het tweede dak onmiddellijk op straat, en was natuurlijk een kind des doods. V. Rijsselberghe schrijft het »aan den wil der Voorzienigheid" toe, dat hij heelshuids in de tweede goot terecht kwam. Of schoon stijf van angst, bleef hem weinig tijd ter bezinning over, en hij opende brutaal weg het zolder raampje van het dak, waarop hij geland was, zonder te weten of het een particulier huis, of een pand was dat nog aan de gevangenis behoorde. Op den zolder gekomen, vond hij de deur naar de lagere verdiepingen gesloten, doch die zonder zich te doen hooren te openen en als een muis de trappen af te vliegen, was het werk van een oogenblik. On gelukkig kwam hij op de eerste verdieping aan een glazen deur, die toen hij ze opende, zoo kraakte, dat hij dacht verloren te zijn. Merkwaardigerwijze echter scheen geen mensch hem te hooren, en hij stond wel dra op de Prinsengracht geen dertig passen van den schildwacht af! Als door een wonder liet deze hem ongehinderd voorbijgaan, en toen Rijsselberghe maar eenmaal de brug over was, was hij gered en verdween weldra in de richting van een in de buurt wonenden bekende. Stom van verbazing stond deze natuurlijk over dit onverwacht bezoek, maar men draalde niet lang, gaf hem een ander pak kleeren aan, geld in den zak, en in 15 minuten tijds was v. Rijsselberghe opweg naar Leiden, na zich intusschen zooveel mogelijk on herkenbaar te hebben gemaakt. Hij ging te voet, zonder den weg te weten, en kwam na 4% uur loopens 's nachts te half een te Leiden aan, waar een vriend hem herbergde. Deze voorzag hem eveneens van geld om 's morgens met den eersten trein naar Antwerpen te gaan, opdat hij maar over de grenzen zou komen. Het klinkt als een roman, maar v. Rijsselberghe verzekerde het mij plechtig: wie komen in Den Haag in den trein? De twee veldwachters, die hem van de Prinsengracht naar het Hof hebben vervoerd. Zij had den een gevangene bij zich, die naar Rotterdam moest worden gebracht, plaatsten zich in dezelfde coupé derde klasse, recht tegenover v. Rijsselberghe, en deze las bedaard zijne courant en hoorde van niet anders praten dan over de onbegrijpelijke ontsnapping van hemzelven. De veldwachters bemerkten niets, stegen in Rotter dam uit, v. Rijsselberghe kwam ongestoord te Ant werpen en van daar in Brussel, waar hij zich met zijne familie in briefwisseling stelde. Intusschen was natuurlijk heel 's-Gravenhage vol van zijne ontsnapping; iedereen sprak er over. De vader van v. Rijsselberghe komt, nadat hij wist dat zijn zoon veilig in Brussel was, 's avonds zekeren An tink tegen, dien hij van voor ongeveer twintig jaren in Utrecht kende (v. Rijsselberghe senior was toen coupeur in Utrecht, en Antink had een ledikanten- fabriek, op den hoek van de Drakenburgsteeg en de Oude Gracht. Antink failleerde destijds en zag zich genoodzaakt naar Engeland te vluchten. Door een feil in het destijds geldige tractaat kon hij niet worden uitgeleverd, ofschoon de aanvrage daartoe geschiedde.) V, Rijsselberghe senior had Antink in al dien tijd na tuurlijk niet gezien en zou hem waarschijnlijk ook niet over zijn zoon gesproken hebben, als Antink zelf niet begonnen was met te zeggen: «Jongen, jongen, als ge uw zoon zoo ver kondet krijgen, dat hij L inden veilig bereikt, dan zal ik hem herbergen, en hem voorthelpen. Ik ben zelf in de omstandigheden geweest, heb dus zielsmedelijden met jelui en offer mijzelven gaarne op, om je in deze ne telige omstandigheden van dienst te zijn". Wie zou daarop niet ingaan? Iedereen en zoo ook, tot zijne bittere ervaring, v. R. senior! Er werd dus overeengekomen, dat de ontsnapte naar Antwerpen zou gaan, via Harwich naar Londen vertrekken, en daar een thuis vinden in 22 Bracey Street, Hornsey Road, bij vriend Antink. Het inwonen aldaar was niet van zeer langen duur. Mag men Van Rijsselberghe gelooven, dan werd het verblijf hem ondragelijk gemaakt door afpersingen van nagenoeg alles wat hij bezat en voortdurende be dreiging met aangifte van het geheim zijner ont vluchting aan de politie. In dezen toestand was hij er op bedacht, om, zoodra hij zijn kans schoon zag, deze gastvrije woning te verlaten. Op zekeren dag dus verliet hij, met wat hij van zijn eigen goed nog had kunnen redden, Hornsey Road. Edoch, dit vervroegde vertrek was in het geheel niet naar den zin van zijne gastheeren. Wetende dat Van Rijsselberghe geen woord Engelsch verstond, en dat de eenige weg, dien hij kende, die naar het sta tion naar King's Cross was, meenden zij zich aan een politiestation te moeten vervoegen en aldaar te melden dat Van Rijsselberghe «onder verdachte omstandighe den" hun huis had verlaten en zich waarschijnlijk naar King's Cross had begevendat hij een uit den Haag ontsnapte gevangene, en zoo en zoo zijn signa lement was. Van Rijsselberghe was toen zeer spoedig in handen van de Londensche politie. Bovenstaande bijzonderheden waren mij reeds eene week geleden bekend, maar ik wensehte ze niet te openbaren alvorens ik eenig onderzoek gedaan had in hoever ze op waarheid konden steunen. Ik heb geen aanleiding tot twijfel daarbij ontmoet, doch het is mij niet gelukt Antink zelf te spreken te krijgen, hoewel ik daartoe geen pogingen spaarde. Hij is met de Noorderzon verdwenen". Men schrijft uit Amsterdam aan de Avondpost Als bewijs hoe goed het gezien was, de «wande ling" der werkeloozen tegen Maandag uit te schrijven, diene het volgende. Aan een der groote fabrieken thans in aanbouw zijn ongeveer 400 man werkzaam, die in weerwil van den heerschenden werknood, toch druk meedoen aan het Maandaghouden. Toen nu een der opzichters van bedoeld bouwwerk toevallig den stoet der werkeloozen tegenkwam, zag hij daarbijonge veer 200 van zijn eigen werkvolk. Eene gezonde w ij ze van rooken. De heer J. T. Emerick schrijft in de New-York Analyst het volgende «Als men eene sigaar rookt, dan werpt men, nadat drie vierde gedeelte opgebrand is, het overblijvende vierde gedeelte weg. Daarna neemt men een glas water en spoelt de mond uit. Men moet onder het rooken geen speeksel inslikken, of voordat de mond met water is gezuiverd Daardoor voorkomt men het geraken van nicotine in het lichaam hetgeen ongezond is. De beste tijd om te rooken is na den maaltijd. De slechtste tijd is voor het eten. Neemt een proef van deze wijze van rooken en gij zult vinden dat zij juist is. Ik heb meer dan een jaar op deze wijze gerookt, en ben in dien tijd ongeveer 35 pond zwaarder geworden. Deze wijze van rooken wordt door een der beste genees- heeren te Chicago ten zeerste aanbevolen. Volgens bericht uit New-York heeft te Galveston Donderdag een ontzettende brand gewoed, de omvang rijkste in Noord-Amerika, na den brand in Chicago. Het ongeluk ontstond in eene kleine ijzersmelterij. De vlammen breidden zich zoo spoedig naar alle zijden uit, aangewakkerd door een feilen wind. De pogingen tot blusschen faalden de brand werd eerst des namiddags gestuit, nadat hij twaalf uren had gewoed, door het om halen van huizen. De vlammen vernielden negentig hou ten huisblokken, tusschen de baai van Galveston en de golf van Mexico, eene uitgestrektheid anderhalve mijl breed. De meeste huizen waren woningen van parti culieren vijftienhonderd gezinnen zijn zonder dak. De schade wordt geraamd op vier millioen dollars. Aan boord van de «Zeeland" van de Rotter- damsche Llyod, die 26 Sept. te Padang is aangeko men, had men gedurende de reis een dubbel ongeluk te betreuren. Een Europeesch matroos stond op de verschansing een touw vasttemakenhet touw waar aan hij zich vasthield schijnt evenwel niet sterk ge noeg geweest te zijn, althans het brak en de man viel over boord. Een der stuurlieden dit ziende, wierp zijn jas uit en sprong over boord om den drenkeling te redden, doch helaas, met dat ongelukkig gevolg, dat beiden hun dood in de golven vonden. Den achtsten dezer maand had in bet circus Salamonsky te Moskou een vreesaanjagend schouwspel plaats. Een talrijk publiek was opgekomen om een paard op een gespannen koord te zien loopen; de di recteur bracht den vierbeenigen acrobaat op een plat form, ter hoogte van dertig voet boven den grond, vanwaar een koord, dwars door het circus heen, naar een ander platform liep. Zekerheidshalve was onder het koord een sterk net aangebracht, en was om het paard een gordel aange bracht, waaraan een touw was bevestigd, dat over een katrol in de nok van het circus liep en waarvan het einde op den beganen grond door verscheidene per sonen werd vastgehouden. «Blondin" stapte reeds bij de eerste schreden op het koord met de achterbeenen mis; de gordel brak en het, dier viel in het net, dat door de kracht van den val, met de ijzeren stangen die het steunde en de mannen die de stangen vasthielden, naar beneden viel. Een onbeschrijfelijk schouwspel volgde en het scheelde slechts zeer weinig of de paniek had zeer noodlottige gevolgen gehad. Het paard werd uit het net bevrijd en de directeur Salamonsky bracht het ten tweeden male op het plat form, niettegenstaande het protest van bijna alle toe schouwers. Het dier weigerde echter hardnekkig om het koord te betreden en de directeur was genoodzaakt de proef op te geven. Hoe koffie werkt. Juimaraes heeft Journde Pharmacie et de Chimie 1885, X, p. 356) onderzoekingen bekend gemaakt over de werking van de koffie in en op het lichaam van den gebruiker. Zij werkt niet op de koolhydraten, maar wel op de stikstofhoudende stoffen, doordien zij de uitscheiding van vleesch enz. vermeerdert. Koffie maakt dat het organismus meer stikstofhoudende voedingsmiddelen kan gebruiken en verteren, en moet alzoo beschouwd worden als eene middellijke verhoogster van arbeids vermogen en dus als nuttig voor allen, die over veel arbeidsvermogen moeten kunnen beschikken. Bij Salzburg in Oostenrijk heeft men onlangs eene zoutmijn ontdekt, die klaarblijkelijk vóór 2000 jaren ontgonnen en toen verlaten werd. Men vond er eene menigte gereedschappen, schoffels, bijlen enz., eene mand van gelooide ruwe dierenhuid, een stuk doek van grove wol en een fakkel die met vlasvezels aaneen was gebonden. Vooral uit de stelen der bijlen, die blijkbaar bij bronzen bijlen hebben behoord, leidt men af, dat de vondst af komstig is uit den vóor-Romeinschen tijd. Laatste en telegraphische berichten. 's-Gravenhagc. Uit de Regeeringsinlichtingen blijkt dat de Koninkl. bewilliging op de akte der naamlooze vennootschap vereenigings-gebouw «Walhalla" te's-Gra venhage geweigerd is, omdat de wet gebiedt te onder zoeken of de vennootschap strijdt met de goede zeden of de openbare orde. Deze vennootschap nu beoogde om den sociaal-democratischen bond, aan wien rechts persoonlijkheid is geweigerd, de stoffelijke middelen te verschaffen om zijn doel te bereiken. De sociaal-demo craten zouden de winst der exploitatie van het gebouw kunnen doen strekken ten nutte van hen en hun heilloos streven. De Hooge Raad heeft heden het cassatieberoep van Timmermans, den moordenaar der heeren Van Oppen, verworpen. Ook werd verworpen het cassatie beroep van Neeltje F., die als ingeschrevene pro- stitué zich onttrok aan geneeskundig onderzoek. De Hooge Raad heeft dus de rechtsgeldigheid van ge meentelijke politie-reglementen, regelende de prostitutie, erkend. Ook werd behandeld de zaak van den sociaal democraat Van Ommeren. Mr. Asscher uit Amster dam ontwikkelde twee cassatie-middelen. Het Openbaar Ministerie zal 30 November conclusie nemen. TWEEDE KAMER. Bij het voortgezet debat over de Indische begrooting beloofde de Minister een onderzoek in te stellen naar de wenschelijkheid van het herstel van het oude stelsel van pensioneering van inlandsche ambtenaren. Een amendement om, in af wachting daarvan, dien post te verhoogen, is verwor pen. Op een vraag van dhr. Keuchenius verklaarde de Minister dat de sluiting der drukkerij van de Javabode een preventief karakter had, namelijk ter voorkoming van rustverstoring, waartoe dat blad in een reeks artikelen min of meer bedektelijk aanspoorde. Hij beloofde overlegging der stukken aan de Kamer. Morgen voortzetting. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Maandag 16 November 1885. Verwachting! Goed weêr. Burgerlijke Stand Goes van 1316 November 1885. Geboren: 15, Lambertus Joseph, z. v. Abraham Jannis Siepman en Pieternella WattelAdriana Johannes Petrus, d. v. Pieter Wessel en van Pieter nella Johanna Van Luyk;16, eene onechte dochter. Overleden: 13, Maria Simonse, 15 j., ongehuwd, te HeinkenszandTietje Van der Kam, 33 j., ge huwd met Sijtze Reinder Elzinga14, Maatje Cornelisse, 86 j., weduwe van Pieter Hogerwerf. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 18 Nov. Hoedekenskerke, boomen, P. Overman. 18 Krabbendijke, woonhuis en erf, Pelle en Lansen Croin. 18 Weraeldinge, boomen en verp. land, Gallis Merens. 18 f Nieuwdorp, beestiaal enz., De Ronde Bresser. 19 f Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. 19 Waarde, hofstede, woonhuis, 1 Mulock Houwer weiland enz., en P. Overman. 20 Kloetinge, boomen, De Ronde Bresser. 20 Ovezand, boomen, Pilaar. 23 Wolfertsdijk, boomen, Pilaar. 23 Ovezand, boomen, Mr. Liebert. 25 n Kloetinge, boomen, Mulock Houwer. 25 Driewegen, boomen, Van der Kloes. 25 ff Wemeldinge, woonhuis enz., P. Overman. 25 ff Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. 25 ff Goes, vendutie, De Vos. 26 tt Heinkenszand, boomen, P. Overman. 27 ff 's Gravenpolder, bouw- en tuingrond, P. Overman. 27 ff Nieuwdorp, boomen, Mr. Liebert. 2 Dec. Waarde, hofstede, Mr. Liebert en Pilaar. 3 ff Goes, panden, Leenbank. 9 ff Oudelande, hofstede, Van der Kloes. 17 's H, ArendBkerke, hofstede, Pilaar. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information I 20 Nov. Ierseke, onderwijzerswoning, I. Hage. 27 Middelburg, op diepte houden kanaal Zuid-Beveland (6 jaar). Raming 13500 per jaar. Rijksingenieur te Goes. Marktberichten. ROTTERDAM, 16 November 1885. Granen met kleinen toevoer. Tarwe 10 ets. hoogsr, Bruine boonen, mindere 25 ets. lager, Erwten 20 ets. hooger. Buitenlandsche vast, Meel f0,50 hooger gevraagd. Van Vlas ter markt 20490 steen, gedeeltelijk tegen langzaam vorige prijzen verkocht. Ajuin 3500 heet., prijs f0",70. Nieuwe TARWEf 6,70 f 7,75 ROGGE- 5,— - 5 60 WINTERGERST- 4,25 - 5,— ZOMERGERST- 4,20 - 4 70 Korte HAVER- 2,50 - 4,25 Lange - - Nieuw KOOLZAAD (Zeeuwsch) - 9, PAARDENBOONEN - 6,— - 6,40 DUIVENBOONEN- 7,— - 7,25 Blauwe ERWTEN- 7,75 - 8,50 Nieuwe SCHOKKERS - 9,50 - 11, BRUINE BOONEN7,— - 10 WITTE - 7,— - 12,- KANARIEZAAD- 9,— - 10,25

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2