Speelkaarten HUISRAAD, BEKENDMAKING. Openbare Verkoopingen. II Marktberichten. ADVERTENTIEN. J. A. Bevier De Fouw. Wed. fl. Güosler. op Vrijdag 6 November 1883, aantebesteden; Engelsche en Duilsche gebreide Dames, Hecren en Kinderen. Lamswollen Kamwollen Kameelharen P. A. DE LIGNY. Openbare Verkooping. op Zaterdag 14 November 1885, 51 Olme-, 23 Essche- en 2 Canada-boomen op Woensdag 18 November 1885, verkoopen: 200 Canada-, Olme- en Esscheboomen, bij F. Kleeuwens 4 Zoon. Openbare Verkoopingen. Vrijdag den 30 October 1885, Een Woonhuis, Schuur en Tuin, Openbare Verkooping. op Vrijdag 20 November 1885, 150 Canada- boomen, 250 Canada- en 70 Abeele-boomen, 276 Canada- boomen, 200 gave Wilgen Tronkboomen en 200 Canada-boomen, 11 Olmeboomen, Eenige dagen geleden had in Noord-Holland een zeer eigenaardige verkooping plaats, waarbij de kooper nog geld toekreeg. Vijftig bunder land bij Breezand, in den Anna-Paulownapolder, werden in het openbaar geveild, en de kooper hield, na het betalen van de hoofdsom en alle onkosten, nog f35 over van het strijkgeld, dat hij had ontvangen. Ofschoon hij een arme arbeider was, had hij natuurlijk in dit geval geen borgen noodig, daar alles contant betaald werd. Den volgenden dag verhuurde de man het land tot Kersttijd voor f50, en spoedig zal hij trachten de molens, welke op het land staan, en in den koop zijn begrepen, te gelde te maken. Doch daarmede zal dan ook al het mogelijke voor deel gehaald zijn van het uiterst schrale land, waar aan de vorige eigenaars te vergeefs zeer veel hebben ten koste gelegd. Hoe het echter mogelijk zal zijn, om aanstaande jaar voor dat land de f 500 polderlasten te betalen, is een raadsel voor velen, en waarschijnlijk ook voor den kooper. Want dit was de oorzaak van den fabelachtig lagen koopprijs. JVv. d. D) Zaterdagavond kwam een net gekleed jongmensch uit een huurrijtuig zich aanmelden bij een der com missarissen van politie te Parijs, aan wien hij de vol gende verklaring aflegde»Vóor vier jaren heb ik 8000 fr. gestolen, onder omstandigheden die ik niet wil kenbaar maken, van een heer te Parijs, dien ik niet noemen wil. Ik stel mij nu in handen van het gerecht. Ook moet ik nog zeggen dat ik een huur rijtuig genomen heb om mij hierheen te laten brengen, maar dat ik geen cent heb om den koetsier te betalen. Ik wil niets zeggen omtrent mijne afkomst, en ik teeken geen proces-verbaal. Al wat de commissaris van politie uit het jongmensch kon krijgen, was de verklaring dat hij negentien jaar oud was. Papieren had hij niet. Hij had alleen twee zakdoeken bij zich, waarvan de een aan een der hoeken, waar hij geteekend moet zijn geweest, was ge scheurd, en de ander ongeteekend was. De zonderlinge persoon is in verzekerde bewaring gehouden. Er is in de Vereenigde Staten een olifant ge maakt, die 46 meters lang en even hoog is. De olifant is geheel van hout en belegd met zinken platen. Hij werd in zes maanden voltooid. Men zegt dat het reusachtig beest zal dienen tot concert-zaal. Men komt in zijn beenen en in zijn maag langs een trap. De rpaag, die niets anders is dan een kamer, heeft een lengte van 18 meters. De concertzaal bevindt zich op de derde verdieping en is niet minder dan 25 meters lang. De oogen van den olifant zijn vensters, die 1,20 meter middellijn hebben. Het dier weegt 100,000 ton. Een vischhandelaar te Colemains was niet wei nig verrast, toen hij eenige dagen geleden, bij het uitpakken van een vaatje Amerikaansche oesters, welke gewichtige bezigheid in tegenwoordigheid van eenige beluste kalanten geschiedde, een blikken voor werp ontdekte, dat machtig veel had van een helsche machine, zooals die van tijd tot tijd in de bladen be schreven worden. In een oogwenk was de geheele clientèle uit den winkel als het ware weggeveegd en de man kon slechts met moeite zijn knechts bewegen om het verdachte vaatje met de noodige omzichtigheid naar buiten op een veilige plaats te brengen. De po litie werd daarop onmiddellijk door hem van het vreemde geval in kennis gesteld. Het geheimzinnige voorwerp heeft een cylindervorm en schijnt aan de beide uiteinden doorboerd te zijn. Aan de oppervlakte is een kleine opening aangebracht, waarschijnlijk bestemd om met een ander voorwerp, dat de ontploffing moest teweegbrengen, in verband te worden gebracht. Men heeft hot werktuig nog niet durven openen om te zien of het geladen is. In afwachting van een onderzoek door deskundigen, is reeds een gerechtelijke instructie aangevangen. Het misdadig doel, waarmede de zending geschiedde, ligt natuurlijk geheel in het duister. Men vermoedt echter dat de aanslag niet gericht was tegen den visch- kooper, maar tegen het schip dat het vaatje van Ame rika naar Liverpool overbracht. Laatste en telegraphische berichten, Middelburg, In de hedenmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad alhier werden de volgende zaken behandeld De gemeente-begrooting werd in ontvang en uitgaaf op 339,156,67% aangenomen en de hoofdelijke om slag bepaald op 71,000. Besloten werd om aan het parc-vaccinogène voor- loopig een jaarlijksch subsidie van 200 toe te kennen, terwijl aan den oud-hoofdonderwijzer, den heer W. G. Van Swers, eene jaarlijksche toelage van 200 uit. de gemeentekas werd verleend. Tot tijdelijk adsistent-leeraar aan de Burger-avond school werd benoemd de heer H. J. Ganderheijden, directeur van de ambachtsschool alhier, en tevens de pensioen-regeling van den heer W. Van Enst, leeraar aan opgemelde instellingop den voet van een in komen van f 1000 bepaald. Voorts had de vaststelling plaats van de verordening, regelende de heffing en de invordering van het ver gunningsrecht, ingevolge de bepalingen van de desbe treffende rijkswet, welk recht is bepaald op 12,50 op iedere 50 huurwaarde. Wissekerke. Bij den stormvloed van gisteren golfde het zeewater zoodanig over den rug van het binnen- beloop van den gedeeltelijk weggeslagen zeedijk van den Sophia-polder, dat daarmee de slooten en de dijksputten in de kuip omtrent gelijk met het maai veld gevuld zijn. Nog eene kleine overwinning door de zee en de kuip is verloren! 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. De novelle van het strafwetboek is aangenomen. Aangenomen zijn eene wijziging waardoor le. het toedienen van sterkedrank aan kinderen overal strafbaar zal zijn 2e. strafbaarheid van overspel afhankelijk wordt ge maakt van de indiening van een eisch tot echtscheiding of tot scheiding van tafel en bed na klachten3e. strooperij ook met boete strafbaar wordt. Het voorstel der Regeering om landlooperij strafbaar te stellen is aangenomen met 37 tegen 29 stemmen. De geheele novelle is daarop aangenomen met 53 tegen 9 stemmen. Aan het einde der zitting is op advies der com missie voor de verzoekschriften besloten ter griffie te deponeeren het adres van Domela Nieuwenhuis c. s., zich beklagende over de aantijgingen door den Minister Heemskerk tegen de sociaal-democraten geuit, maar aan den Min. van Justitie te verzenden, met verzoek om inlichtingen, hun adres, waarbij grieven worden geuit tegen de weigering van rechtspersoonlijkheid aan de vereeniging tot stichting van het lokaal «Wal halla", welke grieven de commissie voorloopig niet geheel ongegrond acht. 's-Gravenhage. Benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij het kantongerecht te Zieriksee mr. Roozenburg, griffier bij het kantongerecht te Sommelsdijk. Burgerlijke Stand Goes van 2628 October 1885. Geboren den 26, Jannetje Jacoba, d. v. Jan Dodmond en Martina Hengstmengelden 27, Elisa beth, d. v. Marinus Bolluit en Klara De Jonge. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 28 October 1885. Uim. 's morgens 8 's midd. 12% 's avonds 5 <d tl Wind richting. Toestand van de lucht. S O r— Ê<3 a n S3 cl a's a 00 B Sj al-a. 747 747 747 West. NW. Betrokken. Zw. bew. 7 9 7 2.3 Waarneming van hedenochtend 8 uur: Een depressie, met een barometerstand van ongeveer 740 m.M. in 't centrum bevindt zich ver van ons en Noordwaarts. Van een gebied van hoogen druk valt weinig of niets te bespeuren. Het grootste barometer-afwijkingsverschil was Gisteravond acht uurMaastricht 7 m.M. boven Groningen. Hedenochtend acht uurMaastricht 6.5 m.M. boven Groningen. Hedenmiddag half een 't verschil werd kleiner. Barometerstand te Utrecht om half een747 m.M. VerwachtingWestelijke wind, veranderlijk weer, nu en dan regen. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 29 Oct. Go68, hofstede enz., Mr. Liebert. 29 Ierseke, inboedel, De Vos. 29 h Middelburg, paarden en rijtuigen, Tak. 30 's Gravenp./Hoedekk., boomen, Mr. Liebert. 30 f 's-Hr. Arendskerke, woonhuizen, P. Overman. 30 Kapelle, wisschen, Pelle en Lansen Groin. 30 Schore, woonhuis en meubelen, Pilaar. 2 Nov. Kats, boomen, Mr. Liebert. 2 Kapelle, wisschen, Gallis Merens. 4 's Gravenpolder, boomen, Mr. Liebert. Kruininge, aarde- en glaswerk, Rembges. Nisse, boomen, Mr. Liebert. Kapelle, boomen, De Ronde Bresser. Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. Kats, boomen, Mr. Liebert. Kapelle, wisschen, Mr. Liebert en Pilaar. Ovezand, boomen, Mr. Liebert. Eversdijk, boomen, Gallis Merens. Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. 's Heer Arendsk., boomen, Pilaar. Kwadendamme, boomen, P. Overman. Hoedekenskerke, boomen, P. Overman. Krabbendijke, woonhuis en erf, Pelle en Lansen Croin. 4/5 5 11 11 12 18 14 16 18 18 18 19 19 20 20 23 25 Baarland, boomen, Heinkenszand, boomen, Waarde, hofstede, woonhuis, weiland enz., Dec. Kloetinge, Ovezand, Ovezand, Kloetinge, Heinkenszand, Waarde, boomen, boomen, boomen, boomen, boomen, hofstede, Van der Kloes. De Ronde Bresser. Mulock Houwer en P. Overman. De Ronde Bresser. Pilaar. Mr. Liebert. Mulock Houwer. P. Overman. Mr. Liebert. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 6 Nov. Middelburg, herstellingen sluisdeuren kanaal door Zuid-Beveland (raming f 4820), Rijksingenieur te Goes. 6 Krabbend., vernieuwen beschoeiing, Gemeentebestuur. 13 f Middelburg, driejarig onderhoud Rijks- contrescarpe te Tolen, Rijksiugenieur te Goes GOES, 27 October 1885. Er kwam in de prijzen heden geen verandering. De aanvoer was niet groot en de handel niet levendig. Oude TARWE per hectoliter 6,60 a 6,90 Nieuwe TARWE u 6,75 a y 7, Nieuwe ROGGE 0 r 5,25 a 5,40 WINTERGERST 4,75 a 5,— ZOMERGERST 4,30 a 4,50 HAVER 3,25 a 3 50 BLAUWE ERWTEN 7,50 a 8,25 BRUINE BOONEN 8,50 a 9,— BOTER per K G. (Ned.<fê.) 1,30 a 1,38 EIEREN per 100 stuks 5,60 a 6, ROTTERDAM, 26 October 1885. Tarwe. Bij matige aanvoeren van inlandsche witte was de stemming toch flauw en ging de opruiming langzaam, tot ca vorige prijzen. Zeeuwsche, de beste f6,80 a f7,40, mindere f6 a f6,70. Canada f5,80af 6,25, doch werd weinig getoond, op de wicht werd gedaan van f8,75 tot 1 9 per 100 kilo naar qualiteit, 132/33 <t£ N-Brab. ruwarige f225 per 2400 kilo. Rogge. Inlandsche met kleinen toevoer, traag als- voren. De beste 15,60, f5 80, mindere f5,20, f5,50. Gerst. Inlandsche was weinig ter markten als- voren goed te verkoopen. Zeeuwsche winter de beste f4,80, f5, mindere f4,40 a f4,70, dito zomer de beste f4,50, f4,80, mindere f4, f4,40. Haver tot vorige prijzen begeerd. De beste f3,80, f4,30, mindere 12,80, füjO. Boekweit. Noord-Brabantsche f210 en f213 per 2100 kilo. Paardenboonen onveranderd langzaam te plaat sen, de beste f 6,50, f 6,70, mindere f 6, i 6,40. Duivenboonen f6,50 a f 7,50. Bruine boonen werden, door de grootere aan voeren geringere qualiteit 25 a 50 ets. lager afgegeven De beste f9,75 a f 10,50, mindere f8,50 a f9,50, enkele uitgezochte partijtjes brachten nog boven de hoogste noteering op. Witte boonen waren weinig toegevoerd, doch alles in meer of mindere mate wak, waardoor de beste 50 cents en de mindere soorten f 1 per heet lager verkocht zijn. De beste f 11,25 a f 12, mindere f9 a f 11. Blauwe erwten flauw vorige prijzen waard. De beste f 8 a f 8,25, mindere f 7,60 a f 7,90. Voer- Erwten f6,80 a f7,25. Schokkers weinig ter markt van f8,50 a f 10,50. Koolzaad X 42 a 45. Hennepzaad f7,50 a f 10. Kanariezaad weinig aangeboden, onveranderd. Het beste f10 a f 10,75, mindere f9 a f9,75. Meelbericht. Gedurende de week bleven de prijzen onveranderd, doch door de flauwere stemming ging er weinig om. Hongaarsch meel werd iets billijker aangeboden. Heden was de stemming onveranderd stil. In Meekrap ging heden tot onveranderde prijzen weinig om. Vlas. Op het land vonden gedurende de week enkele partijen koopers tot vrij goede prijzen, de qual. in aanmerking nemende. Heden werden ongeveer 8000 steen ter markt aangevoerd, waarvoor algemeen iets meer vraag bestond, ofschoon tot. geen verhoogde prijzen. L ij n z a a d. Heden was de vraag wederom lusteloos en moesten verkoopers zich opnieuw eene verlaging van ongeveer 50 c. per hectoliter getroosten. Zeeuwsche eieren f6,— de 100 stuks. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin ongeveer 15000 heet.; prijs voor puik droog le qual. fl, afwijkend f0,90, kleine f0,60, per 50 kilo. ROTTERDAM, 27 October 1885. Op de gisteren en heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd: 1675 runderen, 293 vette-en graskalveren, 1609 schapen of lammeren, 596 varkens, 233 biggen. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt: Runderen lste qual. 74 c., 2de qual. 63 c., 3de qual. 45 c., kalv. lste qual. 90 c., 2de qual. 70 c., schapen 85 c., alles per kilo. Het magere vee ging traag van de hand. Weivarkens goede qual. 44 a 48 cent per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 62, 2e qual. f 58, 3e qual. f 54, per l/9 kilo 60 a 8? c. Aardappelen. Champions f 1,10 a f 1,25, jam men poters f 0,70 a f 1,10. Zeeuwsche blauwe 11,60 a 11,70 alles per heet. Bij grooten aanvoer handel flauw. Zondag 1 November hopen onze ge-, liefde ouders DOMIS VAN DER MALE en WILHELMINA BREEWEG hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. 's-Heer Arendskerke, 29 Oct. 1885. Na het leven geschonken te hebben aan een dochtertje, overleed heden tot mijne diepe droefheid mijne geliefde echt- genoote HENRIETTE CAROLINA JO HANNA VAN DEN BUSSCHE, in den ouderdom van ruim 24 jaar. Poerworedjo (lndiè), 25 October 1885. H. K. J. VAN DEN BUSSCHE. Arts, Officier van Gezondheid, N.-O.-I. Leger. De Ontvanger-Griffier van het Cala- miteuse Waterschap Ellewondsdijk maakt bij deze bekend, dat op Maandag den 2 November 1885, en wel te Driewegen des voormiddags van 9 tot 10 uren en te El- lewoudsdijk des middags van 12% tot 1 uren, zal worden gevaceerd tot de ontvangst van dijkgeschot over 1885/6. De Ontvanger-Griffier van genoemd Waterschap, Allendie iets verschuldigd zijn aan HEINRICH GüNSTERbijgenaamd Heintje De Keulenaar, worden vriendelijk verzocht daarvan betaling te doen vóór 15 November bij JACOB SCHNEIDER, in Glas- en Aardewerk, Langevorststraat, Goes. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Krabbendijke zullen des voormiddags 11 uren, in het gemeen tehuis, in het openbaar trachten het vernieuwen der beschoeiing aan den zoogenaamden Kar- bol bij de haven alhier. Bestek en teekening zullen van 2 Novem ber ter inzage liggen ter gemeente-secretarie. Locale aanwijzing zal geschieden op den dag der besteding, des voormiddags te 8 uren. Krabbendijke, 23 October 1885. De Burgemeester, D O M I N I C U S. De Secretaris, M. NOORDIJKE. VOOR CD <TD ^5 aanbevolen door Prof. JAEGER, Stuttgart. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, voor den heer J. A. Bevier De Fouw qq., in de gemeente 's-Heer Arendskerke, in weiden nabij en op de hofstede bewoond door M. Boogerd, verkoopen waaronder vele zware en geschikt voor WERKHOUT. De Notaris VAN DER KLOES zal voormiddags 10 uren, ten verzoeke van den Weled. heer J. A. Bevier De Fouw qq., in het openhaar op den Langendijk, gemeente Baarland, nabij Kwadendamme, waaronder vele zeer geschikt voor WERK HOUT. Te beginnen bij M. Verhelst. met vierkante en met ronde vergulde hoeken, benevens Bostonkaartjes, De Notaris J. M. PILAAR zal op voor de erfgenamen van C. Rijn te Schore, verkoopendes voormiddags te 10 uren, aan het sterfhuis EENE PARTIJ bestaande o. a. in Bureau, Kastklok, 2 Bedden met toebehooren, Kachel, Tafels, Stoe len, Koper-, Blik-, Glas- en Aar dewerk des middags te 12 uren, in de herberg bij A. Op 't Hof op het dorp Schore, kadaster Sectie D no. 557, groot 530 Centiaren. Te veilen in 2 perceelen en in massa. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, voor den heer J. A. Bevier De Fouw qq., in de gemeente Ovezand, aan den Roohoefschen dijk, ver koopen waaronder vele geschikt voor WERKHOUT. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te s-Gravenpolder zal in het openbaar verkoopen op llaandag den 16 Novem ber 1885, des voormiddags te 10 uren, ten verzoeke van den eerz. J. Raven te Kwadendamme, aan den dijk tusschen Zwake en den Nieuwen Hoondertpolder, gemeente Hoedekenskerke. Op Woensdag den 18 Novem ber 1885, des voormiddags te 10 uren, ten verzoeke van het Hervormd Kerkbestuur te Hoe dekenskerke, aan den zoogenaamden Kerk- en Armen- dijk, nabij Kwadendamme, gemeente Hoe dekenskerke. Op Donderdag den 26 No vember 1885, des voormiddag! te 10 uren, ten verzoeke van den eerz. A. W. Komijn te 's-Heeren- hoek, aan den Boerendijk, benevens op de hofstede bewoond door den eerz. C. A. Rem ij n, onder de gemeente Heinkens zand

Goessche Courant | 1885 | | pagina 3