Laatste en telegraphische berichten, Ingezonden Stukken. Weerkundige Waarnemingen. L -O zo. zo. een te bespelen zijn, niet goed zijn voor de nieuwe Goesche Hairaonie als zij bij de opening der schiet baan alhier hare diensten zal presteeren 1 Maandagavond brak er een oproer uit onder het werkvolk van het in aanbouw zijnde krankzinni gengesticht te Vucht. De aanleiding daartoe was, dat de aannemer van het plafondwerk, een Belg van ge boorte, de vorige week een honderd Belgische stuka doors had doen overkomen, om de Hollandsche te vervangen. Dat deze over de komst der vreemden minder gesticht waren, laat zich begrijpen. De vorige week had zich de ontevredenheid reeds in woorden getoond Maandag 11. kwam de gisting tot volle uit barsting. De Belgen werden bij het verlaten van het terrein door de overmacht achtervolgd, zoodat zij in de vlucht hun heil moesten zoeken. In de huizen, waar de Belgen hun intrek hadden genomen, werden ruiten ingegooid en de bewoners moesten zich op de zolders bergen, wilden zij geen kans loopen, door de keien, die naar binnen gegooid werden, geraakt te worden. Naar men zegt, hebben de ontevredenen zelfs den baas der Belgen en zijn vrouw in het water gegooid, welk lot ook een ander onderging. Op het terrein zijn thans marechausees om de orde te bewaren, en tegen één der arbeiders is reeds door hen proces-verbaal opge maakt. Het meerendeel der Belgen is intusschen, voor verdere kloppartijen beducht, naar hun land teruggekeerd. Na Maandag hebben er geen rustverstoringen meer plaats gehad. Door de politie wordt een gestreng onder zoek ingesteld naar de hoofdaanleggers. Om te voor komen dat de Belgische stucadoors, waarvan een ge deelte den moed heeft gehad te blijven, niet op nieuw door 't overige werkvolk worden aangevallen, gaan zij 's morgens Onder militair geleide van het dorp naar het op een uur afstand gelegene werk, en keeren 's avonds onder dezelfde hoede terug. Ter wille van hen is men voornemens, op 't terrein der werkzaamheden een groot» keet op te slaan en op Voorburg voort durend eenige marechaussees gestationeerd te laten. Ter griffie van de Tweede Kamer zijn thans ge deponeerd viergroote zalmen. Zij behooren bij het adres van de zalmvisschers aau 't Kralingsche Veer en dienen als stukken ter overtuiging, dat de zalmen, tusschen 1 September en 15 October gevangen, zijn mager, wit of geel en voor den handel bijna zonder, voor de voortteling daarentegen van de hoogste waarde. Een jongmensch met eene roode muts versierd, kwam Woensdag op de Brouwersgracht te Amsterdam in botsing met eenige handwerksgezellen. Een hunner nam hem zijn kleurig hoofddeksel af en wierp het tegen den grond. Daarover in drift geraakt, haalde het jonge mensch een zakpistool voor den dag, loste een schot en joeg een der gezellen een kleinen looden kogel in de rechterhand, welk projectiel in het gast huis uit de wonde gehaald werd. De dader is naar het politiebureau gebracht. Toen de sneltrein van Nantes 's avonds te Mauves aankwam, maakte een der reizigers er den conduc teur opmerkzaam op dat door een waggon iets lekte. Men deed onderzoek en zag dat het bloed was. Op den waggon lag een lijk waarvan het hoofd was ver brijzeld. Het werd heikend als dat van een werkman, die op den waggon was geklommen, en vermoedelijk bij het gaan van den trein door een tunnel werd om geworpen en gedood. Volgens berichten uit Philadelphia zijn door hevigen mist in de laatste dagen groote rampen voor gevallen op verschillende spoorwegen in de Vereenigde Staten. Nabij Jersey is op den Pennsylvania-spoorweg een personentrein ingeloopen op een die stilstond. De achterste wagens van den laatsten werden verbrijzeld, en eenige minuten later stoomde een derde trein, van de tegenovergestelde richting komende, met volle kracht naar de plaats des onheils. Eene nieuwe botsing volgde. Acht personen vonden den dood. Tal van anderen werden gewond. Op den Boston en Lowellspoorweg brak van een goederentrein de verbinding, zoodat een deel bleef staan. Toen dit ontdekt was, stoomde de locomotief terug, om de achtergebleven wagens op te halen. In tusschen kwam van een anderen kant een personen trein aan. De locomotieven botsten en werden beide vernield. Drie reizigers kwamen om, vijf werden gewond. Op den Readingspoorweg liep nabij Cranford een personentrein op een goederentrein verscheidene per sonen werden gekwetst; het materieel leed eene schade, die op 30,000 p. st. wordt begroot. De Nouveautés-Firma Au Bon Marché" te Parijs, die onze lezeressen zeker bij naam kennen, zoo zij ze niet tot hare cliënten tellen, heeft een personeel van 3000 bedienden, waarvan een zeker gedeelte in het gebouw wordt gehuisvest en die allen dagelijks twee maal hun maaltijd bekomen. En zij worden er zeer goed gevoed, want het Huis, dat zeer goed voor zijne bedienden zorgt, voor wie het een caisse de retraite met een kapitaal van 1000000 en eene caisse de pré- voyance met een kapitaal van 900000 fr. heeft inge steld, wil dat niemand reden tot klagen hebbe. Het dage- lijksche verbruik der voornaamste eetwaren bereikt kolossale cijfers: wijn 3000 liters (1 literper hoofd) brood 1500 kilogram, vleesch 1200 kilogram. Het is een ge bruik in den Bon Marché" den dag, waarop de opening van het seizoen plaatsheeft en waarop bijgevolg de ver koop drukker is, het personeel een extra menu te geven. En onlangs waren in dat menu, voor het déjeuner, poulets au cresson begrepen. Op dien dag waren 400 kippen noodig, om den goeden eetlust te voldoen van al die jonge bedienden, die overigens goed hunne taak vervuld hadden, want het cijfer van den verkoop bij het einde van den dag bedroeg anderhalf millioen Men kan dus nagaan, wat een menigte koopers en koopsters, die deze som in détail Au Bon Marché uit gegeven hebben. Daarbij moeten nog gevoegd worden de menigte bezoekers, want het gebouw en de instal laties van den Bon Marché zijn een curiositeit, die elke vreemdeling, of hij koopt of niet, komt bezoeken. Zaterdag werd te Wilhelmshaven een ijzeren schuit op het droge gebracht teneinde haar schoon te maken. Aan den bodem had zich een groot aantal mosselen vastgehecht, die door de werklieden mede naar huis genomen werden om ze alleen of met hunne gezinnen te gebruikon. Spoedig na het gebruik der mosselen werden 19 personen ongesteld, van welke weldra vier overleden. Daar de mosselen van den bodem der schuit genomen zijn, gelooven sommigen, dat zij door het koper, dat zich aan de schuit bevond, vergiftigd zijn; anderen daarentegen meenen, d»t de mosselen zonder het koper vergiftigd waren. Aan bekende gelterden zijn eenigen van die mosselen gezonden om het soort van vergif, dat zij bevatten, te onderzoeken. Een nieuwe toepassing der electi iciteit. Een dieren temmer heeft onlangs de electriciteit toegepast tot het temmen van wilde dieren. Hiertoe gaf hij slagen met een stok, die dan telkens een schok veroorzaakte. De leeuwen toonden den grooten schrikzij brulden en sidderden. De tijger was rustiger, schrok ook en kroop in een hoek van de kooi. De beer daarentegen scheen ongevoelig voor de electrUiteit. Hij wilde brommen en liet zijn tanden zien, doch werd door herhaald slaan bedwongen. Het sterkst werkte de proef op een Boa Constrictor. Toen deze 20 voet lange reus een slag met den stok kreeg, werd bij oogenblikkelijk als verlamd en bleef zes uren lang geheel bewegingloos liggen. Toen hij weder bijgekomen was, bleef hij nog drie dagen lang onbeholpen. Ook de olifant werd buitengewoon wild toen de stok zijn snuit aanraakte, hij stiet een woest geschreeuw uit en men vreesde dat hij zijn ketting zou verbreken. Een slager, die op de kermis te Leicester een aldaar voor geld te kijk zijnden Zoeloe in oorlogskostuum bezocht, koesterde twijfel aan de echtheid van 's mans donkere huidkleur, en legde hem daarom een natge- maakten vinger op den rug. De Zoeloe werd daarover zoo boos, dat hij den weetgierigen slager met zijn assagaai in het gelaat ging kerven. In een oogwenk liep de tent leeg, doch de politie trad moedig binnen en arresteerde den wildeman. De ongelukkige slager, die waarschijnlijk een zijner oogen zal moeten missen, en overigens vreeselijk toegetakeld is, wordt in het gast huis verpleegd. Te Aldershot heeft zich het zonderlinge geval voorgedaan, dat een paard van schrik is doodgebleven, op het zien van een grooten olifant, die tot een circus behoorde en door de straten werd rondgeleid. Het edele dier, dat een aanzienlijke waarde vertegenwoordigde, werd wild, steigerde en stortte daarop dood ter aarde. Een der bloedvaten bleek gebarsten te zijn. Voor eenige dagen trad Prins Alain Rohan met Prinses Johanna Auersperg te Praag in den echt. Na het huwelijksmaal vertrokken de jonge echtelingen naar Sichrow. In den laten avond ontving de familie nog bericht van hun aankomst en wel in de volgende telegraphische mededeeling: «Gelukkig aangekomen. Johanna Allein." Men begrijpt hoe vroolijk deze fout van den telegrafist het gezelschap stemde. Koningin Victoria heeft aan dr. C. Thompson, ge neesheer in het armenhospitaal te Tyrone, de Albert- medaille verleend, uit erkenning van den door hem in de uitoefening van zijn beroep bewezen heldenmoed. Hij ont zag zich namelijk niet tijdens een uiterst gevaarlijke operatie, het wegnemen van giftstof in een geval van diphteritis, de wond uit te zuigeneen methode van redding die voor den operateur meer dan eens nood lottig is geweest. Onder het vreeselijkste, dat zich gedurende het uitbreken der cholera te Palermo voordeed, behoort zeker wel het heerschen van de ziekte in een krank zinnigen-gesticht. Het is een hartverscheurend schouw spel om in een groot vertrek een dertigtal dier onge- lukkigen te zien door de cholera aangetast. Daar de hulp bijna geheel ontbreekt, loopen gezonden en zieken maar dooreen, en terwijl de zieken zich op hunne leger steden ineenkrimpen van pijn, schreeuwen, zingen en dansen de gezonden voor hunne bedden. In een bekend magazijn van porselein en glas werk in de Leipzigerstrasse te Berlijn had, naar de Norddeutsche Allgemeine Zeitung verhaalt, dezer dagen een zonderling voorval plaats. Een zeer élégant gekleed heer zocht een kristallen servies van honderd en tien mark uit en had het on geluk, toen hij het nog eens wilde bekijken, het door eene onhandige beweging van de toonbank te laten vallen. De ongelukkige kooper haalde een zijden zakdoek voor den dag en pakte daar, met behulp van het win kelpersoneel, de scherven in, waarna hij verzocht het pakje naar zijne woning te willen laten brengen. Daarop haalde hij zijne portefeuille uit, ten einde de honderd tien mark te betalen, maar eensklaps bukte hij zich, raapte den hals van een karaf op en verzocht den knecht die het pakje droeg, dien bij de overige scherven te willen leggen. Toen de man dit wilde doen zag hij, en met hem het geheele personeel, met groote verbazing, dat het servies, met uitzondering van de karaf, geheel onbe schadigd was. De vreemde heer nam hals en gebroken karaf en plaatste het laatste voorwerp, tot nieuwe verbazing van alle toeschouwers, in de beste orde bij het overige deel van het servies. Toen hij betaald had gaf hij zijn visite-kaartje, en de winkelier die niet wist of hij waakte of droomde, las: «Charles Arbre, prestidigitateur, Passage". Eerst thans bekwam men van de verbazing over het zonderling geval, dat acht minuten had geduurd. Uit Klagenfurt en Insbriick wordt van verschil lende overstroomingen melding gemaakt. De Etsch en hare zijstroomen zijn in verscheidene districten uit hunne oevers getreden, tengevolge waarvan verscheidene huizen en bruggen door het water zijn weggeslagen. Het spoorwegverkeer dat in Zuidelijk Tyrol op ver scheidene plaatsen door die overstroomingen was be lemmerd, is weer hier en daar hersteld. Op de Moritzplatz te Berlijn kan men eiken morgen een heer bij een besteller zien komen om zijn horloge te laten opwinden. Hij betaalt daarvoor een mark per maand. Aanleiding daartoe was de omstan digheid, dat de heer, onlangs zijn horlogesleuteltje verloren hebbende, den besteller toevallig vroeg of hij ook een sleuteltje had, dat op zijn horloge paste. Toen dit 't geval bleek te zijn, abbonneerde zich de zonderling voor het opwinden van zijn horloge De Posener Zeitung bevat eene advertentie, waarin de oprichting van een bakkerswinkel op het Petri-plein vermeld en de gunst en recommandatie van het publiek verzocht wordt. Tot zoover is in de zaak niets vreemds, maar de onderteekening der advertentie luidt»Dr. Phil. A. Von Grabski, Backermeister." Een gepromoveerd broodbakker zal vermoedelijk wel eenig in zijn soort zijn en blijven. Te Gotha zal de rechter weldra moeten uitma ken of het een man beleedigt, dat een meisje hem tegen zijn zin kust. Een rentenier daar ter stede overkwam dat faveurtje bij een vroolijke partij in een koffiehuis, waar een kellnerin hem, om een weddingschap te winnen, eens hartelijk pakte. Of schoon men algemeen de zaak voor een onschuldige grap hield, heeft de rentenier, met het oog op de scène, die zijn vrouw hem maakte, toen zij het geval ver nam, tot vervolging der lieftallige Hebe moeten over gaan. OPENBARE VERGADERING VAN DEN Raad der gemeente Goes, op VRIJDAG den 23 OCTOBER 1885, des namiddags te 1 uur. Voorzitter de heer mr. J. G. De Witt Hamer, Bur gemeester. Tegenwoordig 12 leden en de Secretaris. Afwezig dr. A. Isebree Moens met kennisgeving. I. De Notulen enz. worden gelezen. De heer M. Be Jonge Jz. had wel gewenscht, dat de secretaris het gesprokene over de aanvrage van het Burgerlijk armbestuur om intrekking der mach tiging tot tijdelijke belegging van kasgeld wat meer had uitgewerkt. In het verslag der vergadering van de (oude) Qoesche courant, dat ook door den secre taris geleverd wordt, is dit gedaan, maar daarbij is Spr. iets in den mond gelegd, lijnrecht strijdende uxet hetgeen door hem werd gesproken. Spr. heeft niet gezegd, dat hij den raad onbevoegd acht een besluit van 1878 intetrekken, maar wel »dat deze raad onbevoegd is eene opinie uittespreken over een besluit van een vroegeren raad, waardoor dat besluit eigenlijk ongedaan zou gemaakt worden". Dc Voorzitter herinnert, dat hier alleen sprake kan zijn van de juistheid der notulen, en vraagt, of de heer M. De Jonqe 'Jz. daaromtrent eenige opmer king heeft. De heer M. De Jonge Jz. antwoord ontkennend. De notulen worden goedgekeurd. II. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen, die allen, zooveel noodig met goedkeuring, voor noti ficatie worden aangenomen a. dat aan den heer J. Adam weder voor een jaar vergund is de gemeente-apotheek tegelijk met de zijne waartenemen b. dat als plaatsvervangend directeur der inrichtingen van middelbaar onderwijs voor den cursus 1885/86 is aangewezen de heer A. S. Mink c. dat is verkocht een boomtak aan A. Okkée voor ƒ0,30, eenig oud lood en zink aan A. Tamse voor 1,69 en eenig oud koper aan D. Dekker voor 0,42. III. Als ingekomen stukken worden ter tafel gebracht a. Missive van Ged. Staten, houdende bericht dat zij geen bedenkingen meer hebben tegen de verordening regelende het lager onderwijs, zooals die na de laatste wijziging luidt. b. Boekgeschenk van de firma G. Kolff Co. te Batavia, getiteld«Debet of credit" I door mr. N. P. Van den Berg, dat in de boekerij is geplaatst. Beide voor notificatie aangenomen. IV. Aan de orde is het verzoek van Mej. de wed. M. Van der Reit, om haar te vergunnen een gedeelte water in de Vest, ter oppervlakte ian ruim 16 M3., af te heinen tot gebruik van hare wolwasscherij. Op voorstel van B. en W., waaromtrent de fin. comm. gunstig adviseert, wordt dit verzoek ingewilligd tegen eene retributie van 2 s'jaars, nadat op voorstel van dhr. M. De Jonge Jz. is besloten dien afstand tot wederopzeggens toe te doen plaatshebben. V. Thans komen in behandeling de aanvragen van W. F. Van Riet en M. Salberg om afstand van grond aan de Laurens Pieter Van de Spiegelstraat in erf pacht, de eerste ter grootte van p. m. 1 A. 87 c.A., de laatste ter grootte van p. m. 50 Aren. Het voorstel van burg. en weth. wordt gelezen, de strekking hebbende den grond in erfpacht uittegeven tegen vier cents per centiare en verder onder eenige voorwaarden, waarbij, dat Van Riet zijn gedeelte zal trekken bij zijn perceel (de voormalige laarzenfabriek) en Salberg zijn gedeelte zal bezigen tot het bouwen eener villa en aanleg van een tuin, terwijl langs de openbare straat een hek op gemetselden voet zal moeten worden geplaatst, gelijk aan dat op den hoek der Boudewijn de Witte straat. Het advies der financiëele commissie strekt tot aan neming van dit voorstel. Dr. Callenfels zou liever zien, dat bepaald was, dat de afscheiding van het terrein, aangevraagd door M. Salberg, moet geschieden door middel van een doornenhaag, in plaats van met een olmenhaag, om dat de eerste beter beveiligt tegen overklimming en ook beter gesnoeid kan worden. Hij vraagt of daartegen bezwaar bestaat. De heer Ochtman gelooft, dat de vorige spreker in de meening verkeert, dat er sprake is van de af scheiding van den openbaren weg door een haag. Deze moet echter geschieden door een hek op steenen muur. Da haag komt alleen als afscheiding tusschen den grond, aangevraagd door Van Riet en dien, welken Salberg heeft aangevraagd. Het is dus eigenlijk meer een wederzijdsch belang van die twee personen. In tusschen zal er wel geen bezwaar bestaan om in de vergunning te spreken van een olmen-of doornen haag. Met die invoeging wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. VI. Aan de orde is de begrooting van ontvangsten en uitgaven der gemeente voor 1886. De financiëele commissie verklaart geene bedenkin gen of opmerkingen omtrent deze begrooting «welke door burg. en weth. uitvoerig is toegelicht" te hebben en adviseert tot goedkeuring en voorloopige vaststelling. De begrooting in haar geheel in omvraag gebracht wordt voorloopig vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 100235,27%, met een hoofdelijken omslag van f26500 en een bedrag voor onvoorziene uitgaven van f 1167,61. (De discussiën hierover in ons volgend no.) De vergadering is daarna op de gewone wijze gesloten. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 23 October 1885, werden de navolgende personen veroordeeldJ. P., te Clinge, wegens het maken van nachtelijk burenge rucht, tot f 5,50 boete, subs. 1 dag gev.strafM. A. B., J. K., beiden te Goes, wegens het kaartspelen op den openbaren weg te Goes, ieder tot f 1 boete, subs. 2 dagen gev.strafN. J., te Goes, wegens het verboden hardrijden te Goes, tot 1 3 boete, subs. 1 dag gev.strafA. L., te Zieriksee, wegens open bare dronkenschap en het maken van nachtelijk buren gerucht, tot f0,50 boete, subs. 1 dag gev.straf en f5,50 boete, subs. 1 dag gev.straf; voorts allen wegens openbare dronkenschap: Th. M. G., F. H., P. H., F. B., J. J. C., P. v. E., W. F. KC. B., J. N., allen te Goes, P. v. P., C. G., beiden te Bieze- linge, J. Z., te 's-Heer Hendrikskinderen, W. De L., te Wolfertsdijk, A. S., te Wissekerke, L. K., te Kamper land, A. K., te's-Heer Arendskerke, J. S., te's-Graven- polder, J. E., A. B., te Nisse, J. De M., W. v d. P., te Baarland, F. P., te Ellewoudsdijk, E. M., J. V., te Ierseke, M. v. d. K., te Wilhelminadorp, A. T., te Kapelle, Ch. V., zonder bekende woonplaats indit konink rijk, ieder tot f0,50 boete, subs. 1 dag gev.straf T. P. v. N., te Hansweerd, tot f5 boete, subs. 3 dagen gev.straf; A. De P., te Middelburg, P. W., te Nieuwdorp, ieder tot f 15 boete, subs. 7 dagen gev.straf, plus 3 dagen gev.strafJ. De G., te Goes, P. M. P., te Heinkenszand, J. O., te Biezelinge, A. A. te Borsele, M. V., te Kloetinge, J. v. D., te Wol fertsdijk, ieder tot 3 dagen gev.straf;L. N., te Goes, tot f7,50 boete, subs. 3 dagen gev.straf; J. S., te Goes, tot f 7,50 boete, subs. 3 dagen gev.straf, plus 3 dagen gev.strafA. R., te Goes, tot 2 maal f 10 boete, subs. 6, plus 3 dagen gev.straf; J. F. P., te Clinge, tot 2boete subs. 1 dag gev.straf J. IJ., te Borsele, en J. K., te Kloetinge tot f 1 boete subs. 2 gev.straf. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werdenK. S., W. J. G., en Cb. R., allen te Goes, de eerste beklaagd van het spelen met kaarten op den openbaren weg te Goes, de beide laatsten van het niet gehoorzamen bij de oefeningen met de brandspuit. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden zijn veroordeeld P. Z., 18 j., te Schore, wegens mishandeling tot 3 maanden cel en f8 boete. P. K., 20 j., te Kapelle, wegens diefstal tot 1 maand cel. P. Z., 11 j., te Ovezand, wegens diefstal tot 2 jaar en 5 maanden gev.straf. C. Z., 17 j., te Wemeldinge, wegens mis handeling tot f8 boete. Allen in de kosten. Vrijgesproken werd A. K., 24 j., te Wilhelminadorp. Ierseke. OESTERBEURS. Consumable gevraagd, niet aangeboden. Zaaigoed en pannen met ruim aan bod, zonder handel. 's Gravenhage. TWEEDE KAMER. Het debat over het wetb. van strafvordering is voortgezet. Art. 12 van het ontwerp is geheel afgeloopen. De bepalingen omtrent de uitspraak van het vonnis zijn beperkt en aan de rechtbank is de bevoegdheid verleend in eiken stand van een geding de inhechtenisneming of de in vrijheidstelling van den beklaagde te bevelen. Maandag voortzetting. Mijnheer de Redacteur. Eenige dagen geleden kreeg ik van den Directeur eener gasfabriek een les in het rekenen, die ik aan de lezers van uw blad en meer speciaal aan de cokes verbruikers niet mag onthouden. Ik ontvang cokes, meet ze en bevind dat er 16 H.L. zijn, de begeleidende nota geeft 20 H.L. aan, ik vraag opheldering en men deelt mij mede dat »de maatstaf waarnaar een H.L. cokes wordt be rekend is 32 K.G." Werkelijk zijn 20 x 32 K.G. ontvangen, zoodat 16 (gemeten) H. L. gelijk zijn aan 20 (gewogen) H.L. Op mijne opmerking dat een H.L. een inhoudsmaat is en de genoemde maatstaf niet zeer juist bleek te zijn, krijg ik ten antwoord dat die maatstaf reeds 25 jaar bestaat en ik de eerste klager ben. Zeer droge cokes weegt 32 K.G. de H.L., doch de door mij ontvangene bevatte per H.L. ruim 8 K.G. water. De prijs der cokes (toch reeds hoog) wordt zoodoende in plaats van ƒ0.45 ƒ0.56 de H.L. Hansweerd 22 Oct. 1885. V. S. GOES, Vrijdag 23 October 1885. Uua. I 3 M Wind richting. Toestand van de lncht. ga -a 6-1-8 Regen in mM. (hoogte) sedert gisterm. 8 nor. 's morgens 8 's midd. 12% 's avonds 5 752 751 749.5 ZZO. Betrokken. T> 7.5 10 9 0.9 Waarneming van hedenochtend 8 uur: Een depressie, met een barometerstand van ongeveer 745 m.M. in 't centrum bevindt zich vrij nabij en Zuid-Westwaarts van ons. Van een gebied van hoogen druk valt weinig of niets te bespeuren. Het grootste barometer-afwijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Helder 2 m.M. boven Vlissingen.

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2