Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Bij de stemming voor zeven leden van het kies college der Hervormde kerk alhier op 14 Oct. 11. zijn herkozen de hh. G. T. Callenfels, A. De Jonge, A. Steketee, J. Reijersegekozen P. Verburg, terwijl herstemming zal moeten plaats hebben van 2 leden uit het volgend viertalJ. De Graad', M. A. Quist, L. Korstanje en P. Van Dullemer. Kloetinge. Gisteren had alhier de stemming plaats van vijf leden voor het kiescollege bij de Hervormde Gemeente. De vier aftredende leden, de heeren Jacobus De Jonge, Leendert Bruijnzeel, Adriaan Padmos en Mattliijs Kakebeeke, zijn allen herkozen. In plaats van dhr. Jacob Kole, die naar elders ver trokken is, werd gekozen de heer Jan Paardekooper. Batln Beroepen tot predikant bij de Herv. Gemeente alhier dhr. H. W. Vethake, candidaat te Utrecht. Uit een te voren opgemaakt drietal, bestaande uit ds. M. Boon, pred. te Zaamslag, dhr. J. W. Gunst, theol. cand. te Oud-Vosmeer en ds. M. Van de Vegt, pred. te lieerde, is laatstgenoemde beroepen tot leeraar der Chr. Ger. gemeente te Leerdam. De gemeenteraad van Zierikseo heeft besloten de aldaar bestaande meisjesschool op te heffen en een nieuwe op te richten voor meer uitgebreid Lager Onderwijs, alzoo voortzetting van het onderwijs op sehool C. Deze school met vierjarigen cursus zal verdeeld worden in twee klassen, elk van 2 afdeelingen en toe gankelijk zijn voor meisjes van 1215 jaren. Onderwijs zal gegeven worden in alle vakken, die genoemd zijn in art. 2 der wet op het L. O. behalve landbouw en gymnastiek. Aan het hoofd zal staan een onderwijzeres met hoofdakte en bevoegdheid tot het geven van onder wijs in Fransch en Duitsch, op een jaaarwedde van 1400 en vrije woning2o. eene onderwijzeres zonder hoofdacte met bevoegdheid tot het geven van onderwijs in het Fransch, op eene jaarwedde van 800; 3o. de leeraar van de H. B. S. in de Engelsche taal voor de hoogste klasse, op eene jaarwedde van 300 en 4o. de leeraar van de H. B. S. in het handteekenen, wiens jaarwedde is bepaald op 200. Ter voldoening aan art. 49 der wet van 17 Aug. 1878 is een subsidie verleend aan de gemeente Koewacht van 10,612. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 16 October, zijn de navolgende personen veroordeeld: J. K., te Ierseke, M. v. d. P., te Kruininge, wegens het te Ierseke uitstorten van secreetvuil buiten de aan wezige privaatputten der gemeente, des avonds vóór 10 uren, ieder tot fl boete, subs. 1 daggev.straf; P. A. De W. en B. M., te Goes, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, ieder tot f5.50 boete, subs. 1 dag gev.straf; M. N., te Ierseke, wegens het iemand uitschelden, tot f 1 boete, subs. 1 dag gev. straf; J. H., te Wemeldinge, wegens diefstal van te velde staande vruchten, tot f 3 boete, subs. 2 dagen gev.straf; M. W., J. L., J. N., te Kruininge, wegens alsvoren, ieder tot f3 boete, subs. 1 dag gev.straf; N. L., te Ellewoudsdijk, wegens het laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden grond, tot f3 boete, subs. 1 dag gev.straf; J. S., te Schore, en S. J., te Biezelinge, wegens het bevisschen van eens anders vischwater: lo. met verboden vischtuig; 2o. zonder schriftelijke vergunning van den rechtheb bende, ieder tot 2 maal f3 boete, subs. 1 dag gev. straf voor elke boeteJ. C. B., te Kapelle, wegens het openhouden zijner herberg na [elf uren 's avonds tot f5 boete, subs. 1 dag gev.straf; P. M., te Kapelle, wegens het verboden hardrijden te 's-Graven- polder, tot f3 boete, subs. 1 dag gev.strafJ. v. E., H. M., te Goes, wegens het als onderhoorigen bij de brandweer te Goes niet in alles wat den dienst betreft gehoorzamen aan zijne meerderen, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.straf; J. A., te Goes, wegens het beschadigen van beplanting van eenen weg te Goes, tot fl boete, subs. 1 dag gev.straf; Th. V., te Graauw, wegens het graven binnen 500 M. zeewaarts gemeten uit een dijk langs de Ooster-Schelde, tot f 10 boete, subs. 2 dagen gev.straf. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werd: J. v. d. B., te's-Heerenhoek, beklaagd van het laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden grond. Buitenlandsch Overzicht. Alweder geen nieuws in de Bulgaarsche quaestie. Aan de eene zijde wapening en oorlogstoebereidselen aan de andere zijde praten en niet handelen. Servië zal eerstdaags zijne strategische legerbewe- gingen hebben voleindigd en dan vermoedelijk zich het eerst tot Bulgarije wenden onder voorwendsel, dat de Bulgaarsche verwikkelingen eene onttroning van Ko ning Milan zouden hebben beoogd. Turkije wapent zich met den meesten spoed, uit vrees van een gelijktijdig optreden van Griekenland en Servië. Het ontbreekt echter als gewoonlijk bij de Porte aan de noodige financiën. Griekenland schijnt vrijwel tot den oorlog gereed, doch men meldt, dat de Minister van Marine aldaar zijn ontslag heeft genomen, omdat hij het met zijne collega's oneens was. Van de groote mogendheden verneemt men intusschen nog steeds niets anders dan het oude liedje, dat Rus land blijft aandringen op de onttroning ven Koning Alexander van Bulgarije. De president der Fransche republiek, de heer Grevy, heeft zich bereid verklaard bij eene eventueele keuze opnieuw het presidentschap te aanvaarden. Het Deensche Ministerie zal, ook zonder de wet op de middelen, het beheer blijven voeren. De Staatsbe- grooting sluit wel met een tekort, doch hiertegenover staat, dat de dienst over 1884/85 een bate van ruim 9 millioen kronen aanwijst en het overschot van vroegere dienstjaren een totaal van 60 millioen kronen aangeeft. Men is dezen uitslag verschuldigd aan de tactiek der linkerzijde, die het nemen van verschiliende nuttige maatregelen belet heeft, welke zeer aanzienlijke sommen zouden gevorderd hebben. Verder wordt uit Kopenhagen gemeld, dat zich aldaar een corps vrijwilligers heeft gevormd, hetwelk bij ongeregeldheden of onlusten de politie zal behulpzaam zijn in het handhaven der orde. Het corps telt reeds ruim 300 leden en zal tot 600 gebracht worden. Amsterdamsche Brieven. IV. Hoe het in Zuid-Beveland is weet ik niet, m iar hier is het tegenwoordig 't weêrtje-welregen, ugen en nog eens regen! Nu, 'tis October,, de tijd waarop men gewoonlijk, behoudens enkele uitzonderingen, geen zeebaden meer gebruikt, maar zich tevreden stelt met een retrospectieve overpeinzing van het in de laatste maanden gesmaakte genot. Dat genot de zomer van 1885 was zeer matig in de bezorging ervan wordt ook nu door vele Amsterdammers besproken en de genoegens, aan de badplaats Zandvoort gesmaakt, leven in de herinnering voort, maar men is niet vrij van zekere bezorgdheid, gedachtig aan het bekende gezegde waarvan «brood" en «dood" den hoofdtoon uitmaken. Door u en anderen is gemeld, dat eenige mannen van kapitaal en invloed te Middelburg en omstreken, met dr. Mezger van Amsterdam, een nieuw badhuis zullen doen bouwen te Domburg, hetwelk onder speciale leiding van diei) beroemden geneesheer zal staan. Dit bericht alleen zou reeds voldoende zijn om de vraes van sommigen te wettigen, dat de «schitterende toe komst", welke men aan Domburg voorspelt, niet anders dan nadeelig voor Zandvoort kan zijn. Maar er is meer. Ieder die Domburg met zijn heerlijk schoone manteling persoonlijk kent, stemt ongetwijfeld in met den lof van dichters van naam (o. a. J. P. Hazebroek) aan die liefelijke badplaats gewijd. Volgen de schapen in den regel den herder en wil men in dr. Mezger in zekeren zin een hei-der zien, dan is de gissing zeker niet al te gewaagd, dal voortaan de schapen van dien herder en daaronder zijn er vele van adellijk ras met hem een deel van den zomer aan Walcheren's stranden zullen gaan doorbrengen. Zee en duin waren ook niet vreemd aan de besluiten van onzen gemeenteraad in de vorige week. Zoo werd o. a. een voordracht van burgemeester en wethouders goedgekeurd, om hen te machtigen tot benoeming van een afgevaardigde naar de eerlang te houden verga dering ter bespreking van de plannen tot drooglegging der Zuiderzee voorwaar geen kleinigheid Terecht werd door den voorzitter (in antwoord aan den heer Metelerkamp, die meende dat deze zaak eenvoudig aan de prudentie van B. en W. behoorde te worden over gelaten) erop gewezendat het hier geldt een alge meen Nederlandsch belang, waaromtrent men zoowel de provinciale besturen als de gemeentebesturen wenscht te hooren. Een ander, meer privaat belang was betrokken (een germanisme vergeef het mij 1) bij de voordracht van het dagelijksch bestuur, om den stads-ingenieur eene gratificatie van drie duizend gulden uit de gemeente kas te geven voor zijn plan eener Veehtwaterleiding. Had de heer Metelerkamp zijn zin gekregen, dan ware dit voorstel tot zijn oorsprong teruggekeerd, met andere woorden in 't water gevallen. Dat raadslid meende namelijk, en gaf die meening onomwonden te kennen, dat de stads-ingenieur niet alleen geen buitengewone diensten had gepresteerd, maar dat hij zelfs voor een deel van zijn project om advies had geklopt aan een verkeerde deur, nl. bij het bestuur der Duinwatermaat schappij. De oningewijden zouden dus allicht in den waan kunnen gebracht zijn, dat de bedoelde titularis wat men noemt bij den duivel was ter biecht gegaan. Maar de heeren Roëll en Gosschalk bezwoeren dien waan en hieven den standaard van de verdiensten des ingenieurs hoog, zeer hoog, zóo hoog zelfs dat bij mij en anderen misschien de vraag reesheeft de stads ingenieur geen behoefte aan nachtrust, in tegenstelling met een gewoon mer.sch? Het project in quaestie is toch, volgens de verdediging, gemaakt in den «vrijen tijd" van den titularis, dien hij dan vermoedelijk heeft moeten ontwoekeren aan het nachtelijk duister. Of laat de betrekking van stads-ingenieur zooveel «vrijen tijd" over, dat men daarin een werk verrichten kan hetwelk, met behoud van nachtrust, aanspraak geeft op een buitengewone belooning van ƒ3000? Sapienti sat! De voordracht werd aangenomen, dank zij de overtuigende redevoeringen der bovengenoemde twee heeren. Zoo ziet men wat het zeggen wil redenaar te zijn, altijd in een goeden zinvolgeling te heeten van den grootsten redenaar van het oude Griekenland, Demos thenes. 't Is heden 12 October juist 's mans sterfdag, nl. 2207 jaar geleden, want hij overleed ten jare 322 vóór Christus. Jammer dat hij door vergif een einde aan zijn leven maakte, geen navolgens waardig voorbeeld voor de redenaars onzer dagen, al ware het misschien niet te betreuren als sommigen hunner zoo niet dood gemaakt, dan toch dood ver klaard werden! Ik vertrouw, dat commentaar over bodig is. Een ander redenaar had Maandag het woord in de afdeeling taal-, letter-, geschiedkundige en wijsgeerige wetenschappen van «de Koninklijke academie", 't Was prof. Kuenen, die, in tegenwoordigheid van de fami lieleden des overledenen, wijlen prof. J. II. Scholten herdacht als letterkundige en wijsgeer, maar vooral als groot theoloog. In de vergadering waar deze van booge waardeering getuigeude redevoering werd uitgesproken, is mede bericht ingekomen van het bestuur van het Rijks museum alhier, dat niet voldaan kan worden aan het verzoek, om het Museum ook des Maandags voor de leden der Kon. academie toegangbaar te stellen. Welk beletsel? vraagt ge misschien. Luister: de «Holland- sche zindelijkheid" is een bezwaar. In de week is het bezoek van het museum niet zoo druk meer als in den beginne, maar des Zondags wèl, en dan maakt men de veertig lokalen zóo vuil, dat men den Maandag noodig heeft tot reiniging! Het terrein achter het rijks-museum heeft evenals het gedempte gedeelte Damrak in de laatste dagen veel weg van een moeras. De tegen jl. Maandag aan gekondigde wedren in schoonrijden is dan ook niet doorgegaan, maar wijselijk uitgesteld tot het weêr zal hebben uitgebuid. Was die noodzakelijkheid tot uitstel voor de liefhebbers natuurlijk eene teleurstel ling, voor zoover zij beminnaars zijn van het tooneel kunnen zij zich, met anderen, daarvoor schadeloos stellen door het bezoeken van het «Grand théatre", waar de beroemde Ludwig Barnay, de kunstrijke Hongaar, de dramatische werken van Shakespeare vertolkt op eene wijze welke onovertrefbaar wordt genoemd. Zeker is 't, dat het succes van dien tooneel- kunstenaar zeer, zeer groot is. Van het tooneel naar de kerk is misschien voor sommigen een te stoute overgang, 't Kan zijndoch ik ken er velen die gewoon zijn uit de kerk naar den schouwburg te gaan. De quaestie van erger of beter laat ik liefst onbeslist, te meer daar ik op kerkelijk gebied voor heden alléén wijzen wil op éen enkel feit. De vereenigde kerken der Hugenoten te Londen, Canterbury en Brighton maken groote toebereidselen om op Zondag 18 dezer, den 200sten verjaardag der herroeping van het Edict van Nantes, een groot feest te houden en daarbij de voordeelen in herinnering te brengen, welke Engeland's koophandel en nijverheid genoten door het verdrijven van zooveel duizenden Fransche protestanten van Frankrijk's grondgebied. Welnu, die gedenkdag zal ook a. Zondag hier in de godsdienstoefeningen der Waalsche gemeente herdacht worden. Waar sprake is van koophandel en nijverheid valt trouwens tegenwoordig weinig te roemen. Ook hier blijkt dit helaas 1 maar al te goed. In éen opzicht echter schijnt de handel hier sterk te bloeien, namelijk in het artikel «maagdeperen". Men wordt letterlijk dol van het geschreeuw der venters: «een cent een maag depeer 1" en dat niet alleen in de week, maar ook, ja ook des Zondags Behalve het gewone dagelijksche rumoer en de hier aan de orde van den dag zijnde standjes, is het tegen woordig kalm. Een vechtpartijtje zooals bijv. Zaterdag avond op de Nieuwmarkt alhier, waarbij in het magazijn van tapijten, meubelen en spiegels van den heer F. A. Van Herpen twee groote spiegelruiten van gebogen glas verbrijzeld werden, telt men haast niet mede, behalve de niet-verzekerde eigenaar en de door de politie wèl-verzekerde geweldenaar vermoedelijk. Overigens wordt hier duizend bij duizend malen waar gemaakt de fabel van la Fontaine, waarin gezegd wordt dat twee hanen in vrede leefden totdat er eene kip bijkwam en toen de oorlog uitbarste. Ge vindt hier de kippetjes wèl, maar ook echte kemphanen In de gasquaestie wordt, naar het schijnt, namens het gemeentebestuur een begin gemaakt met de uit voering van het plan tot afsnijden van het buizennet der Hollandsche gasfabriek op 1 November a. Men is rond die fabriek aan het graven, om te zien waar de hoofdbuizen liggen. Wat van dit begin het einde zijn zal?... Laatste en telegraphische berichten, De heden alhier gehouden vergadering der ver- eeniging tot weezenverpleging voor Zuid- en Noord- Beveland, onder voorzitterschap [van jhr. M. J. De Marees Van Swinderen, werd bijgewoond door 11 leden. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werd uitgebracht het jaarverslag over 1884, waaraan wij het volgende ontleenen De nuttige werking der vereeniging moet niet wor den afgemeten naar het aantal kinderen, dat werd aangenomen. Dc.n toch zou men tot eene verkeerde conclusie komen. De fmanciëele toestand toch is niet in de eerste plaats de oorzaak van het gering aantal weezen, doch deze ligt eensdeels in de omstandigheid, dat nog de meeste burgemeesters het bestuur der ver eeniging niet genoegzaam op de hoogte houden waar en wanneer het te handelen heeft, waarom dan ook aan de hoofden der gemeenten nogmaals dringend wordt verzocht aan het bestuur der vereeniging voor taan de mededeelingomtrent kinderen, wier aanneming wenschelijk is, niet te onthouden. Voorts maakt ook de groote ingenomenheid der armbesturen, zoowel kerkelijke als burgerlijke, met de stichting van den heer Van 't Lindenhout te Neerbosch, dat vele weezen daarheen gaan. De belangstelling in het lot der weezen in het algemeen is echter meer en meer in alle stan den der maatschappij doorgedrongen en dat is voor zeker eene vrucht van de oprichting en werking der vereeniging. In het bestuur kwam in het afgeloopen jaar alleen verandering door het bedanken van mevrouw de wed. J. C. Persant SnoepHazelhof te Wolfertsdijk, die tevens aan de beurt van aftreding was. In hare plaats werd gekozen mevrouw De LeeuwNuhout Van der Veen te Wemeldinge, die deze benoeming heeft aange nomen. Het aantal leden bedroeg 216, waaronder 19 corpo- ratiën tegen 218 (eveneens met 19 corp.) in 1883; het aantal begunstigers daalde van 66 tot 56. Door persooonlijke opwekking en door het toezenden van circulaires werden nog 10 leden en 4 begunstigers gewonnen (waarvan 4 leden in Goes), terwijl nog éen gift van f 10 werd ontvangen. De geldelijke toestand was bevredigend. De inkom sten bedroegen f4555,98 (waarvan f829,50 aan con tributie leden, f60 bijdragen begunstigers en f 260 bijdragen der armbesturen in de verpleegkosten); de uitgaven f4230,16 (waaronder f 3030,27 voor aan koop van pandbrieven Arnhemsche en Utrechtsche hypo theekbank), zoodat het goed slot bedraagt f325,81 In 1884 werden zes kinderen verpleegd, dit getal is echter thans tot acht gestegen. Het gedrag en de gezondheid der kinderen geven ruimschoots reden tot tevredenheid, de wederzijdsche gehechtheid tusschen pleegouders en kinderen laat niets te wenschen over. Aan het eind van het verslag wordt de wensch geuit, dat de overtuiging weder moge versterkt worden, dat de vereeniging niet zonder vrucht werkzaam is geweest en dat haar opheffing of achteruitgang te bejammeren zou zijn, terwijl tevens de hoop wordt geuit, dat die overtuiging den leden zal opwekken om alles te doen, wat den bloei der vereeniging kan verzekeren. Vervolgens wordt door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan over 1884, die tot eindcijfers heeft de sommen, reeds in het jaarverslag gemeld. De begrooting voor 1886 bedraagt in ontvang en uitgaaf ƒ1790,81 terwijl een post voor onvoorziene uitgaven is uitgetrokken tot een bedrag van 310,15 De voorzitter doet met het oog op de begrooting nog de mededeeling, dat nog een meisje uit Noord- Beveland ter verpleging zal worden aangenomen, waar door nu het aantal verpleegden tot negen is gestegen. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming van twee bestuursleden, tengevolge der periodieke aftreding van mevrouw J. E. Van der MandereDe Laat de Kanter en van den heer J. Welleman. Voor de eerste vacature zijn aanbevolen mevrouw Van der Mandere en mevrouw Gallis MerensVan den Bussche te Kapellevoor de tweede de heer Welle man en de heer M. Van Iwaarden van 's-Heer Abts- kerke. De uitslag is dat de beide aftredenden worden herbenoemd met algemeene stemmen op 1 na, die beiden verklaren de benoeming te aanvaarden. Vervolgens wordt gelezen een brief van het bestuurs lid dr. J. A. Geill te Nisse, waarin hij met het oog op zijne drukke bezigheden zijn ontslag neemt als lid van het bestuur. De voorzitter herinnert naar aanleiding van dit schrijven, hoe dr. Geill reeds van het jaar 1867 door woord en daad alles heeft gedaan om de weezenver pleging te bevorderen en stelt met het oog op zijn krachtdadig optreden namens het bestuur voor, aan dr. Geill het eere-lidmaatschap der vereeniging aan te bieden. Dr. R. A. Soetbroodt Piceardt stelt voor met het oog op alles wat dr. Geill heeft gedaan en aan wien met recht het vaderschap der vereeniging wordt toe gekend, hem niet het eere-lidmaatschap, maar het eere-voorzitterschap der vereeniging aan te bieden. Dit voorstel wordt met groote instemming door de vergadering aangenomen. Ter voorziening in deze vacature worden door het bestuur aanbevolen de heeren G. J. Van den Bosch uit Wilhelminadorp en H. Minnaard te 's-Heer Arends- kerke. De eerste wordt met algemeene stemmen be noemd, waarvan hem kennis zal worden gegeven. Nog doet de voorzitter mededeeling, dat ook hij zich genoodzaakt ziet zijn ontslag te nemen wegens zijn vertrek naar elders. De heer Z. D. Van der Bilt La Motthe stelt voor de benoeming in deze vacature tot eene volgende ver gadering aantehouden, waartoe besloten wordt. De heer La Motthe dankt daarop jhr. Van Swinderen voor wat hij gedaan heeft in het belang der vereeni ging, vooral in de moeielijkste oogenblikken, toen kort na elkander de heeren Lenshoek en Van Citters der vereeniging ontvielen. Hij geeft onder instemming der vergadering de verzekering, dat dit alles bij de ver eeniging in dankbare herinnering zal blijven, voor welke woorden de heer Van Swinderen zijn dank betuigt. De heer M. Nieuwenhuijze vraagt nog eenige in lichtingen omtrent een paar kinderen te Kattendijke, waarvoor de hulp der vereeniging zou zijn ingeroepen. De voorzitter deelt hieromtrent mede, dat werkelijk een verzoek van den burgemeester van Kattendijke is ingekomen doch later is gebleken, dat het gemeente bestuur verkeerd was ingelicht, waar het aanvanke lijk meende, dat de moe<fer door ziekte niet in het onderhoud der kinderen kon voorzien en op grond daarvan meende het bestuur der vereeniging dat de noodzakelijk heid niet zoo dringend was en ook de familie wenschte geene verpleging door de vereeniging. De heer Piceardt achtte meerdere bekendheid en betere waardeering der goede zaak nog hoogst wen schelijk. Hij vraagt of het niet mogelijk zou zijn, dat vanwege de vereeniging iemand gecommitteerd werd om in de gemeenten de besturen bijeenteroepen en met hen de zaak nader te bespreken. Na eene langdurige discussie wordt besloten, dat het bestuur de zaak in overweging zal nemen en hoopt te dezen op de voorlichting van dr. Piceardt. Niemand meer iets te behandelen hebbende, wordt de vergadering op de gewone wijze gesloten. Baarland. De kerkvoogden en notabelen der Herv. Gemeente hebben het tractement van den beroepen predikant met 100 verhoogd en daardoor gebracht op ƒ1172,—. Ierseke. OESTERBEURS. Jarig zaaigoed met veel aanbod, zonder handel. Vlissingen. De gemeenteraad heeft heden aangeno men de gemeentebegrooting ad 255029,70, waarin de hoofdelijke omslag is gerekend op 245,000 en de onvoorziene uitgaven op 1498. Eervol ontslag weid verleend op hun verzoek aan de heeren J. H. Schuurkamp en J. I. De Back, respectievelijk onder wijzer aan school A en B, en zulks voor eerstge- noemden met ingang van 1 November, voor laatstge noemden met ingang van 1 December. Aan het te 's Bosch gehouden examen voor on derwijzers is geslaagd dhr. A. Visser Az. te Kapelle en kweekeliag aan de Rijkskweekschool te 's Bosch. 's-Gravenliage. TWEEDE KAMER. Bij het voort gezet debat over het wetboek van strafvordering is schier eenparig het besluit genomen, dat geen cassa tieberoep in de instructie is toegelaten. Maandag voort zetting. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden zijn veroordeeld: J. S., 18 j., te Wemeldinge, wegens diefstal tot 6 dagen cel; J. S., 15 j., D W. S., 14 j., J. B. De K., 14 j., J. C. P, 14 j„ allen te Ierseke, wegens diefstal de le. 2e en 4e tot 3 dagen cel de 3e tot dagen cel. Gemengde Berichten. Ierseke. Van een leipereboom alhier, die voor het eerste jaar vruchten gedragen heeft, zijn 31 peren ge plukt, die samen ruim 11 K.G. wegen. Zes ervan wegen ieder 5 H.G. (ons) of weinige grammen meer of minder, 4 ieder ruim 4 H.G., 9 ieder ongev. 3% H.G. en 2 ieder 3 H.G. De boom heeft 3 zomers na de verplanting gestaan zonder gebloeid te hebben. Hij is gekweekt bij den boomkweeker J. Van den Berge te Tolen. Middelburg. Onvoorzichtigheid kosstte heden mor gen aan twee werklieden het leven. Zij begaven zich in een pas gecementen regenbak (zonder water) om

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2