Buitenlandsch Overzicht. De nieuwe Fransche Kamer zal 578 leden tellen. De uitslag van de verkiezing in het departement der Seine is nog niet bekend, doch van de 47 leden, die er gekozen moeten worden, behooren er thans reeds minstens 39 tot de repnblikeinsche partij. De groote overwinning der conservatieven geeft aan binnenlandsche en buitenlandsche bladen stof te over tot beschouwingen van zeer uiteenloopenden aard, die zich in eerstgenoemde bladen hoofdzakelijk bepaalt tot het wederzijdsch verwijt den algemeenen politieken vijand in de hand te hebben gewerkt. Werkelijk is dan ook de hoofdoorzaak van de ne derlaag der republikeinen te zoeken in hunne jam merlijke verdeeldheid en hoewel de republiek nog geen gevaar loopt en da tijd voor eene Orleanistische regeering nog geenszins is aangebroken, zoo valt er uit de verkiezingen voor de Fransche Kamer toch eene goede leering te trekken voor andere landen. In Engeland schijnt men daarvan reeds te willen profiteerenalthans men spreekt er van dat radicalen en gematigden eene poging willen doen om zich te verstaan, teneinde de conservatieven krachtiger te kunnen bestrijden. De Minister-president Salisbury heeft te Newport eene politieke rede gehouden, waarin hij o. a. zeide, dat de gebeurtenissen in Bulgarije het tractaat van Berlijn niet hebben te niet gedaan. Het tractaat van Berlijn is voor Bulgarije en Rumelië niet zonder wel dadige werking geweest, het heeft de ontwikkeling der nationaliteit bevorderd. Aangaande Ierland verklaarde de Minister, dat de eenheid en onschendbaarheid van het Britsche Rijk blijven moeten, als zijnde van het hoogste gewicht voor Engeland. De conservatieven kunnen geen voor stellen, welke ook, goedkeuren, die Engeland's positie onder de Mogendheden zouden bedreigen. Het Britsche parlement zal tegen 17 November bij een worden geroepen. Omtrent de Bulgaarsche quaestie kan worden mede gedeeld, dat volgens ontvangen telegrammen de Sultan de vereeniging der beide Bulgarijen als eene personeele Unie heeft goedgekeurd. In den pas geopenden Croatischen Landdag is het alweder even rumoerig toegegaan als gewoonlijk; het kabaal in een Poolschen Landdag wordt er een legende bij. Reeds zijn drie leden voor den tijd van 30 en twee voor den tijd van 60 dagen moeten geschorst worden, omdat zij den geregelden gang der vergadering ver stoorden. Door de oppositie werd het voorstel gedaan om een adres aan de Regeering te zenden, met ver zoek om den banus of gouverneur van zijn post te ontzetten, daar hij door zijn verklaring, dat Croatië geen recht op zijn archiefakten heeft, aan de waardig heid van zijn ambt zoowel als van de Volksvertegen woordiging heeft tekortgedaan en dus niet langer aan het hoofd der Regeering blijven kan. Gemengde Berichten. Donderdagnamiddag ondervonden o. a. een paar inwoners van Borsele het onaangename van een doorréis naar Terneuzen met de provinciale stoomboot, in plaats van spoedig thuis te zijn. 's Morgens vroeg vertrokken om als getuigen in een strafzaak te dienen, zal de begeerte naar den wal bij heiden wal een plaatsje ge vonden hebben. Tot hunne teleurstelling kwam het niet tot ontscheping wegens den harden wind en het ont breken van een steiger. Oudelande. Als een bewijs dat in het Westelijk deel van Zuid-Beveland nog veel wild vertoeft, kan dienen dat door de Amb.-heeren van Baarland en Oudelande Woensdag geschoten zijn 98 hazen. Een vreeselijk on weder boven Heerenveen ging Dinsdagochtend gepaard met een windhoos, die o. a. een brievenbesteller opnam en een eind verder onge deerd weer nederzette. Te Waalre (NB.) bevond zich een jongeling met een geladen geweer in een tuin, waar velschillende kinderen speelden. Onbedreven in het hanteeien van wapens ging hij daarmede roekeloos om, en toen hij zich omkeerde, ging het geweer af en trof een der kin deren, een 7-jarig meisje, dat dood ter aarde stortte. Eene nieuwe wijze van stelen wordt in de laatste dagen te Amsterdam toegepast. Men gaat aldus te werk een bediende brengt een pakje naar station of stoomboot en wordt ongemerkt gevolgd. Wanneer de oplichter ziet, dat het pakje behoorlijk is bezorgd, gaat hij naar het kantoor der stoomboot bijv. en verzoekt het zooeven aangebrachte pak, bestemd voorterug. Iets later wordt het pak weder teruggebracht, en de geadres seerde ontvangt een pak vodden. Te Tiel is Maandag het lijk aangebracht van zekeren H. V. O. uit Alfen aan de Maas, om gerechtelijk geschouwd te worden. Twee geneesheeren werden daar toe aangewezen. Men vermoedt, dat er eene vergiftiging heeft plaats gehad. De vrouw van den overledene wordt er van verdacht en is reeds naar de gevangenis te Tiel vervoerd. Een paar, welks huwelijk te 's-Hage in de Groote Kerk was ingezegend, kwam, bij het verlaten van het kerkgebouw, in woordenwisseling met familieleden, die onder de toeschouwers op het Kerkplein stonden. Het gevolg was een twist tnsschen bruid en bruidegom, eindigende met een vechtpartijtje, waaraan al de leden van het trouwgezelschap deelnamen. Toen de kassiersbediende S. Dinsdagavond om streeks kwart voor acht uren onder een hevige stortbui het Plein in Den Haag passeerde, verschrikte hij door een vurigen bol, die ter grootte van een menschenhoofd met bliksemsnelheid uit de lucht teraarde viel. In aanraking met den grond gekomen, doofde de bol onmiddellijk en spatte uiteen. De stukken waren toen echter nog zoo heet, dat S. ze niet kon oprapen. Hij liet ze dus eerst een weinig bekoelen en nam eenige stukken mede, waarvan hij een, ter groote van eene hand, aan den amanuensis van het observatorium te Leiden tot onderzoek heeft afgestaan. Een ander stuk, dat aan het Dagblad ter bezichtiging werd gegeven, geleek zeer veel op puimsteen, was kalkachtig, zeer poreus en licht. Woensdagavond circa 9 uren had in de geme nte Lochem, op een halfuur afstand buiten de stad op den Rijks-grintweg naar Zutfen een brutale aanran ding plaats. Toen zekere J. O., agent eener levens verzekering, wonende onder Laren, dien weg passeerde, kwam plotseling een man uit een dennenbosch springen, die hem vroeg hoe laat het was en daarna verzocht om geld. Toen J. O. dit laatste weigerde, sprong de onbekende op hem toe, maar J. O. greep zijn mes en bracht hem eene snede in het gezicht toe. De aan rander vluchtte kermend van waar hij gekomen was. De politie doet ijverig onderzoek. De postbode R. de Boer ontsnapte op zijn tocht van Woudsend naar Bakhuisen ternauwernood aan een groot gevaar, want in zijne onmidellijke nabijheid sloeg de bliksem neer. Ofschoon hij staande kon blijven, was hij toch bedwelmd en ontdekte eerst later, dat de koperen plaat op zijn borst door de hitte gezengd en blauw geworden was. In het holst van den nacht, bij het barre weder dat we Woensdag hadden, hebben te Amsterdam de dieven weer eens hun slag geslagen in een woning op de Prins Hendrikkade. Ze hadden het slim over legd. Het huis was dezer dagen in veiling geweest en het benedenhuis stond leeg. Op een der kijkdagen schijnt de dief de localiteiten eens opgenomen en zich van een sleutel meester gemaakt te hebben. Zoo had hij beneden vrijen toegang. Om van beneden naar boven te komen, had hij slechts een dun houten schot door te zagen. Wel was het bovenhuis bewoond, maar ook dat was te bezichtigen geweest en de dief wist dus precies, dat de bewoners heel boven in het huis sliepen. Bij 't geruisch van den regen en 't geloei van den storm had hij dus vrij spel. Hij schijnt het niet noodig geacht te hebben om een groot gat in het beschot te makenalleen zijn arm moest er door kunnen om de deur van het bovenhuis open te maken. Toen trad hij buitenom binnen, ging naar boven, doorsnuffelde alles op zijn gemak en nam een bedrag van 480 aan geld en circa 600 aan kostbaarheden mede. Toen de bewoners 's morgens beneden kwamen om te ontbijten, vonden zij hun boeltje behoorlijk opgeruimd. Er was niets vergeten wat van waarde was. Zij hadden niet het minste gerucht gehoord, 't Zal een toer zijn om onder deze omstandigheden den geslepen dief in handen te krijgen. Gistermorgen is in de wijk Clerckenwell te Londen een hevige brand uitgebarsten. Meer dan tien groote magazijnen, de zoogenaamde «Charterhouse Buil dings", en 4 huizen zijn vernield. Zes magazijnen en ongeveer tien huizen werden beschadigd. De oorzaak van den brand is onbekend. België is het land der geheimzinnige verdwij ningen. Zoo melden de Brusselsche bladen thans weder het volgende feit, dat, in verband met talrijke gelijk soortige feiten, wel in staat is om tot nadenken te stemmen Omstreeks acht dagen geleden ging een der geachtste ingezetenen van Schaarbeek, de heer Tim mermans, oud-griffier bij het kantongerecht aldaar, voor een paar dagen naar Gent om bloedverwanten te bezoeken. Toen hij in drie dagen niet terugkeerde en niets van zich liet hooren, werd mevrouwTimmer- mans ongerust en telegrafeerde zij naar Gent. Het verpletterend antwoord luidde, dat de heer Timmermans in die plaats door niemand gezien was. Twee circa 12-jarige knapen, zoontjes van den adsistent-bouwmeester G. te Bochum zoo meldt de Crefelder Ztg. lokten een 9-jarig knaapje in een nog niet voltooid nieuw huis, bonden hem daar handen en voeten en stopten hem den mond, neus en ooren vol met aarde, waarna zij hem een messteek achter het oor tot in den mond toebrachten. Zoo lieten zij hun slachtoffer liggen. De ongelukkige werd een paar uren later toevallig gevonden, doch is den volgenden dag overleden. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Alzoo is wederom voorzien in de vacature van brievenbesteller te dezer plaatse door de benoeming van een Goeschen sollicitantdaardoor is art. 33 der schutterijwet gehandhaafd, trouwens ieder Goesch ingezetene zal het wel billijk gevonden hebben dat op een stadgenoot de keuze is gevallenbovendien is de dienst zelf er mede gebaat en het publiek ont vangt vlugger de bestelling dan dat een vreemdeling het zou kunnen doen, want deze weet geen mensch te wonen. Zóó waren mijne gedachten, toen ik meende te hooren dat bedoelde sollicitant benoemd was. Maar neenmijne meening was verkeerdde be noemde is een vreemdelinger heeft eene promotie plaats gehad, van postbode te Scherpenisse werd hij brievenbesteller te Goes. Voorwaar een zonderlinge keuze, die mij aanleiding geeft tot de vraagwelke ambten en bedieningen heeft de Regeering zich voor behouden te geven aan gedienden, boven personen die noch bij de staande armée necli bij de nationale militie hebben gediend Dat er promotie plaatsheeft onder de postambte naren vind ik uitstekend, mits de gepromoveerde bekwaam is tot de promotiemaar ik kan me niet voorstellen dat de dienst en het publiek niet meer gebaat zouden zijn door de benoeming van een flink actief ingezetene dezer gemeente, tevens sollicitant, die in dienst is geweest. Geen mede-sollicitant. Mijnheer de Redaeteur Kort geleden las ik in de Middelburgsche courant De gemeenteraad van Sneek heeft een terrein voor een schietbaan voor de schutterij beschikbaar gesteld, onder voorwaarde dat dit door deskundigen geschikt worde verklaard, en, voegt de Middelburger er bij voor sommigen in Goes is het om er jaloersch op te wezen. Die bijvoeging in dat blad beschouw ik maar als bladvulling. Nu heb ik in de laatste dagen in bovengenoemde courant gelezen dat de Goesche schietvereeniging zoo goed als eene schietbaan krijgt uit eigen fondsen, dat plan en begrooting door den stads-architect reeds zijn opgemaakt en wie weet of de Middelburger morgen reeds niet meldt, dat het eerste schot op de nieuwe baan is gevallen, want het zonde zijn »een natuur-schietbaan." Zou de correspondent iets van een schietbaan af weten? X. Hoewel wij aanvankelijk niet voornemens waren naar aanleiding van de berichten in andere bladen omtrent het oprichten eener schietbaan door de Goesche schietvereeniging daarover iets te schrijven, willen wij, nu de heer X in ons blad er de aandacht op vestigt, daaraan nog een kort woord toevoegen. Wij kunnen dan, in tegenspraak met de be richten in andere bladen, verzekerendat de kans om een schietbaan te verkrijgen nog zeer gering is, want niet alleen, dat nog de vergunning moet worden verkregen om haar op het daartoe aangevraagde ter rein in te richten en de daartoe benoodigde gelden nog moeten worden geput uit eene nog niet bekende bron, maar ook zelfs al waren deze bezwaren uit den weg geruimd, dan zijn er nog verschillende redenen waai om de inrichting der baan zooal niet verhinderd, dan toch minstens vertraagd kan worden. Omtrent deze redenen, die meest allen van financiëelen aard zijn, achten wij ons voorloopig niet gerechtigd meer medetedeelen, doch wij wezen er slechts op om de voorbarigheid aan te toonen van het bericht in de N. li. Ct. van gisteren, waarin gezegd wordt «dat er (dus) alle reden is om te verwachten dat het plan zal doorgaan", een bericht minstens even onjuist als dat in de M. Ct. van Dinsdag jl., waarin beweerd wordt, »dat volgens verklaring van een deskundige uit Bergen-op-Zoom op het gevraagde terrein als 't ware een natuurlijke schietbaan bestaat", eene onjuist heid, die genoegzaam blijkt als men weet, dat de kosten voor het «inrichten van dat terrein tot een schietbaan" geraamd zijn op pl. m. ƒ1000,-. Waren de omstreken van Goes zoo rijk gezegend met «natuur- schietbanen" er zou niet zoolang naar een eenigszins geschikt terrein zijn gezochtRed. Laatste en telegraphische berichten. Ds. A. P. De Groot heeft voor het beroep naar Wilhelminadorp bedankt. Ierseke. OESTERBEURS. Zaaioesters met veel aanbodkleine partijtjes f 6,75 a f 7 gedaan. Pannen met veel aanbod zonder handel. Ovezand. Bedankt voor het beroep naar Ovezand en Driewegen de heer B. M. Mantz, predikant te Breskens. Baarland. Voor de betrekking van hoofd der school alhier hebben zich *6 sollicitanten aangemeld. Het ver gelijkend examen zal gehouden worden op 17 Oct. e. k. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden zijn veroordeeld: C. D., 24 j., te 's-Heer Arendskerke, wegens dief stal tot 8 dagen celJ. L., 20 j., te Wilhelmina dorp, wegens verzet tot ƒ12 boete Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 9 October 1885. Uua. ID TS i! s- Wind richting. Toestand van de lucht. a .2 go fi H Regen in mM. (hoogte) aedert gisterm. S nar. s morgens 8 742 5 zw. Betrokken. 10 5.2 s midd. 12)4 744 West. 9.5 s avonds 5 744 West. Zwaar hew. 9.5 Waarneming van hedenochtend 8 uur: Een depressie, met een barometerstand van onge veer 740 mM. in 't centrum, bevindt zich vrij nabij en Noordwaarts van ons. Van een gebied van hoogen druk valt weinig of niets te bespeuren. Het grootste barometer-afwijkingsverschil was Gisteravond acht uurMaastricht 6 m.M. boven Helder. Hedenochtend acht uurMaastricht 2.3 m.M. boven Helder. Hedenmiddag half een 't verschil werd gunstiger en veranderde weinig. Barometerstand te Utrecht om half een 744.2 m.M. Verwachting: Westelijke wind, veranderlijk weêr, nu en dan een regenbui. 319e Staatsloterij, 5e kl. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Donderdag 8 October 11de lijst. No. 4330 ƒ50,000. No. 15559 ƒ10,000. No. 15357 ƒ5000. No. 8237 ƒ1500. No. 1176 ƒ1000. Nos. 1798, 7862, 10760, 14798, 16419, 16723 en 20058 elk ƒ400. Nos. 5701, 11007 en 16967 elk ƒ200. Nos. 1665, 6719, 6994, 7635,9075,9883.10983, 13608, 14566. 16390, 16409, 18905, 19249,19827 en 20604 elk ƒ100. Trekking van Vrijdag 9 October 12de lijst. Nos. 343, 2078, 3776, 6675, 13570, 16499 en 20253 elk ƒ1000. Nos. 47, 1865, 10073 en 10399 elk ƒ400. Nos. 659, 805, 2696 en 18579 elk ƒ200. Nos. 150, 1996, 2186, 4338, 5991, 6450, 6987, 12436, 14105, 19607, 19948 elk 100. Correspondentie. Aan den heer E te Kolijnsplaat. Wij hebben uit eigen beweging het antwoord van de redactie van de Noord-Bevelander op uw ingezonden stuk opgenomen. Wij gelooven, dat wij de zaak daarmede kunnen laten rusten. De vraag, wie er gelijk heeft, komt ons niet belangrijk genoeg voor om er verder ruimte voor aftestaan. Verkoopingen en Verpachtingen. Batnm. Plaats. Voorwerpen. Information 13 Oct. Goes, beestiaal, Pelle en Lansen Croin. 15 h Borsele, diversen, Be Ronde Bresser. 15 "Wolfertsdijk, manufacturen, Be Vos. 21 i Ellewoudsdijk, bouwland, buis enz., V d, Kloes. 21 Kapelle, verpachting bouwland, enz. Pilaar. 21 Kapelle, bouw- en weiland, Pilaar. 21 f Goes, vendutie, Be Vos. 28 Goes, boomen, Mr. Liebert. 29 n Goes, hofstede enz., Mr. Liebert. 80 's Gravenp./Hoedekk., boomen, Mr. Liebert. 2 Nov. Kats, boomen, Mr. Liebert. 2 Kapelle, wisschen, Gallis Merens. 4 's Gravenpolder, boomen, Mr. Liebert. 5 Nisse, boomen, Mr. Liebert. 9 i Kats, boomen, Mr. Liebert. 2 Bec. Waarde, hofstede, Mr. Liebert. Te houden Aanbestedingen. Batum. Plaats. Voorwerpen. Information 23 Oct. Middelburg, vernieuwing remmingwerk buitenhaven Hansweerd (raming 22320), Rijksingenieur te Goet Marktberichten. KRDININGE, 7 October 1885. Tarwe f 7,a f6,50. Rogge f6,a f5,60, Winter- gerst f 5,a f 4,75, Zomergerst 14,50 a f 4,25. Haver f 3,50 a f 3,Erwten f 8,a f 7,—, Boonen f 6,a f 5, alles per hectoliter. MIDDELBURG, 8 October 1885. Alleen uit Walcheren was er heden een ruime aan voer en vooral van Witte boonen. Voor de meeste soor ten was goede kooplust. Jarige Tarwe voor verbruik en verzending f 0,25 hooger gekocht. Nieuwe Taiwe voor zaaiing hooger en gewone qnaftteit prijshoudend betaald. Kogge f 0,25 lager, voor zaaisoort is hooger besteed. Wintergerst f 0,25 hooger. Zomergerst prijs houdend gebleven. Naar de hardste Witte boonen was de vraag levendig, en werden slechts f 0,25 lager betaald, mindere soorten naar rato. Bruine boonen niet veel aangeboden, algemeen begeerd en f 0,25 hooger afgedaan. Faardenboonen gezocht, prijshoudend betaald. Tuin- boonen gewild en volgens noteering gekocht. Groene Kookerwten onveranderd. Winter-koolzaad weinig in gedaan zonder prijsverandering. Zomerzaad niets in omgegaan. Jarige Tarwe f7 a f7,25. Nieuwe Tarwe f6,75 af7, voor Zaaisoort is hooger betaald. Rogge f 6, voor Zaaisoort is er boven betaald. Wintergerst f5 a f5,25. Zomergerst f4,50. Witte boonen f 11,50 a f 11,75. Bruine boonen f 9,50 a f 9,75. Paardenboonen f 6 a f 6,25. Tuinboonen f 5,25 a f 5,50. Groene Kookerwten f 8. Winter-Koolzaad f8,40 a f 8,50. Raapolie f28,50. Patentolie f 30,50. Lijnolie f 28 per vat op 6 weken, contant f 1 korting. Lijnkeeken. Zachte f13. Harde dito f II per 104 stuks. Versche Boter fl,05 a f 1,15 per Kg. Eieren per 100 Btuks f5,20. Wij ontvingen het volgende Meekrap-be richt van de makelaars Overgaauw en De Blaauw te Rotterdam. Het artikel bleef de eerste negen maanden van dit jaar in een zeer slependen toestand en de uitvoer zoowel naar Amerika als naar Engeland en Dnitscb- land was aanmerkelijk kleiner dan in hetzelfde tijdperk van 1884. De oorzaak daarvan ligt voor de bandeene algemeene lusteloosheid en dientengevolge mindere werkzaamheid in alle takken van nijverheid. Daarbij komt, voor wat Amerika betreft, de groote voorraad daar ter plaatse die steeds al dringender en dringender werd aangeboden, zelfs tot prijzen waartoe hier niet kon worden ingekocht. Niettegenstaande dit, vreezen wij dat nog steeds wordt voortgegaan met het zenden van enkele partijtjes in consignatie, in de hoop op beterschap in prijs. Dat onder deze omstandigheden de lust tot koopen klein was en bleef, is niet moeielijk te begrijpen en drnkt dit zeker veel op de nieuwe teelt. De voorraad van den oogst 1884 is voor een groot gedeelte opgeruimd; wat daarvan nog over is, zit in vaste banden die niet genegen zijn tot de tegenwoor dige prijzen te verkoopenvan oudere gewassen is weinig meer over. Deze week, en ook reeds op den vorigen marktdag, werden nieuwe Wortels, zoomede eenige partijtjes gestampt goed aangeboden, doch is daarin nog niets Wat de qualiteit der wortels betreft, voor zoover wij die hebben gezien, waren dezelve redelijk goed, doch veel met zwarte bast; alleen door eene duchtige bewer king kan daarvan mooi blank goed worden gemaakt. Over de opbrengst valt nog weinig met zekerheid te zeggen. Op enkele plaatsen wordt geklaagd dat de wicht van den gedolven wortel tegenvaltop andere plaatsen is men tevreden, en wij schatten de opbrengst van deze teelt op 14 a 1500 vaten. Wat het gestampte goed betreft, met het oog op de eerst gereede vaten kwam de qualiteit ons zeer goed voor; het is zeker, dat,als wij verder zijn en de luchts- gesteldheid koeler wordt, ook de klenr blanker zal worden. De teelt van 1884 werd ingesteld op f 22, doch liep reeds in November daaropvolgende terug tot op f20. Voor die van 1885 vraagt men f 19 a f20 naar qualiteit, doch zelfs tot deze prijzen is niet te plaatBenevenwel verkeert het artikel in een zeer gezonden toestand en zijn de tegenwoordige prijzen zeer speculatief, daar alle redenen voorhanden zijn, dat bij eenige beterschap in den algemeenen toestand, en meerdere vraag, vooral voor Amerika, de tegenwoordige lage prijzen zeker znllen verbeteren. Aangenaam is het ons hier te mogen verklaren, dat de schromelijke knoeierijen, die in vorige jaren met Meekrap plaats vonden en waardoor het artikel met geheelen ondergang werd bedreigd, hebben plaats ge maakt voor eene zuivere en solide bewerking en daar dit niet dan hoogst voordeelig in de toekomst kan werken, hopen wij, ook niet het allerminst in het welbegrepen belang der landbouwers zeiven, dat men op dezen goeden weg zal blijven voortgaan. De kunstmatige Alizarine, de eenige oorzaak van den treurigen toestand van het artikel Meekrap, blijft niet alleen voortdurend in gebruik, maar gaat nog steeds vooruit, zoodat alleen billijke prijzen en zuivere onverknoeide Meekrap de algeheele vernietiging van het artikel kunnen voorkomen. Het te veld staande gewas, dat bestemd is om in het volgende jaar te worden gedolven, staat zeer goed en komen er in den winter van 1885 op 1886 geen bijzondere stoornissen in den weg, dan belooft het een goeden oogst. Van hetgeen dit jaar in Mei is geplant valt alleen ait op te merken, dat de groei door de lang durige droogte in de zomermaanden, zeer belemmerd is geworden. Over het algemeen bestaat er bij de landbouwers wel lust tot eenige uitbreiding der cnltnnr; de zeer lage prijzen van meest alle andere landbouw-producten geven daartoe ook wel eenige aanleiding echter is het toch zaak zich niet op een te grooten voet in te richten, daar wij vreezen dat de prijzen dan nog meer zouden terngloopen en niet meer loonend zonden zijn.

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2