Blijkens oproeping van belanghebbenden bij de aanwijzing van den onderhoudsplichtige van de grint- baan over een gedeelte zeedijk van den polder Borsele, door den Raad van State, moet daaromtrent verschil van gevoelen bestaan. Tot en met 1-1 October a. s. kunnen nadere memoriën en stukken worden ingezonden. Met ingang van 1 November a. s. wordt ver plaatst de comm. der 3e kl. A. Bosselaar van ICortgene naar Sas van Gent. Het onderzoek van de Indische begrooting voor 1886 is in de afdeelingen van de Tweede Kamer ten einde gebracht. In eene der sectiën zou heden, in de andere zal morgen de overweging van de hoofdstukken der Staats- begrooting aanvangen. Naar de N. R. Ct. verneemt hebben de burge meesters aanschrijving ontvangen, om in het vervolg, bij het verleenen van vergunningen tot het houden van optochten, de voorwaarde te stellen, dat geen roode vlag, »of ander symbool van staatkundige be- teekenis", in het openbaar mag worden rondgedragen. Onder de belastingplannen, die aan het Depar tement van Financiën in bewerking zijn, behooren, naar het Vaderl. verneemt, een invoerrecht op het graan en een belasting op de piano's. Op de spoorwegbegrooting voor 1886 zijn o. a. weer de ongebruikt gebleven sommen aangevraagd voor het station Rozendaalbenevens nieuwe voor uitbreiding van de inrichtingen aan de buitenhaven te Vlissingen ƒ250,000 en van dubbel spoor op de lijn RozendaalVlissingen 300,000. De Minister van koloniën heeft geantwoord op de adressen van den handel, verzoekende verlichting van lasten voor de landbouw ondernemingen op Java. Een ingesteld onderzoek heeft den minister geleerd dat de suikercultuur, bij gemiddelde prijzen, ƒ8 a 9 per pikol No. 14, bestaanbaar is, ook bij de bestaande fiscalelasten. Afschaffing van het uitvoerrecht op suiker is dus voor haar instandhouding niet noodig. Evenmin is eene verlaging der tarieven van de staats spoorwegen of afschaffing van den cijns voor vrijen aanplant noodig. Een uniforme suikeraccijns is reeds verleden jaar verworpen. Is dus vermindering der fiscale lasten voor de suikerindustrie op Java niet noodig, wil noodig daarentegen is eene betere regeling, die geschieden zal bij het aangekondigd ontwerp tot wijziging van het Indisch tarief. Voor de koffie- en theecultuur daarentegen acht de minister wel vermin dering der fiscale noodig. Ook daarop heeft de wijziging van het Indisch tarief betrekking. Overigens betoogt de minister de noodzakelijkheid voor de suiker- en andere landbouwondernemingen op Java, om hechter financiëele grondslagen te verkrijgen, door ze te drijven voor rekening van maatschappijen, die met eigen kapi taal werken. Met ingang van Oct. zijn 32 nieuwbenoemde telegrafisten der tweede klasse in dienst gesteld. Bij dezen tak van dienst zullen thans voorloopig geen toelatings-examens plaats hebben, daar het personeel voor de tegenwoordige behoefte op voldoende sterkte is gebracht. Nv. d. D.) Met de Maatschappij »De Schelde" is door de Regeering eene overeenkomst gesloten tot voorloopige schorsing van het effect der gedane opzegging van het ei fpachtscontract, waardoor althans voor een jaar het gevolg wordt weggenomen van art. 10 van dat contract, hetwelk den Staat verplicht, bij het einde der erfpacht alle door den erfpachter op het erfpachtsterrein gestelde gebouwen en vaste inrichtingen enz., tegen taxaties over te nemen, zoodat de nieuwe overeenkomst aan de Maatschappij »De Schelde" voorloopig de ongestoorde voortzetting verzekert van haar bedrijf, in afwachting van gunstiger omstandigheden, die ter hervatting der onderhandelingen over een nieuw erfpacbts-contract zou den kunnen leiden. Uit de gerechtelijke statistiek over 1884 blijkt, dat, terwijl in 1884 het totaal bedrag der strafzaken of der beklaagden bij de gerechtshoven en bij de kan tongerechten is verminderd, bij de arrondissements rechtbanken weder vermeerdering valt waar te nemen. De strafzaken, bij de gerechtshoven en de arrondisse- ments-rechtbanken in raadkamer behandeld, zijn afge nomen. De strafzaken bij den Hoogen Raad behandeld hebben, in tegenstelling met het vorige jaar, een kleine vermindering ondergaan. Evenals in 1883, wordt in het totaal bedrag der strafzaken bij het Hoog Militair Gerechtshof en bij de krijgsraden te land en ter zee vermindering waargenomen bij beiden is echter het totaal bedrag der beklaagden iets hooger. Naar de Amst. Ct. verneemt, zal de heer Jan C. De Vos met 1 December a. s. het tooneel verlaten, en optreden als redacteur van de Haagsche Courant uitgever A. W. Sijthoff. In November of December zullen te Breda en te Kampen examens worden gehouden ter verkrijging van een getuigschrift als apothekers-bediende, en te Amsterdam en te Rotterdam examens ter verkrijging van een getuigschrift als vroedvrouw. Nadere bijzonderheden bevat de St.-Ct. Naar de N. It. Ct. verneemt zullen den 8en dezer, onder de leiding van een ingenieur bij den waterstaat, voor rekening der firma Van Hattum te Sliedrecht, verscheidene werklieden naar Panama gaan. Ook heeft genoemde firma dezer dagen een chef van het kampement der werklieden aldaar benoemd, die dan ook op gemelden datum zal vertrekken. De zevende jaarvergadering van de Unie «Eene school met den Bijbel" zal op 22 October e. k. te Utrecht gehouden worden. Volgens de agenda zullen de navolgende onderwerpen en voorstellen behandeld worden: 1. van het locaal-comité Maassluis: de Unie wende pogingen aan om opheffing van den vaccine- dwang te verkrijgen; 2. van het locaal-comité Tiel: de Unie geve aan de fungeerende commissiën voor het na-examen van de vereenigingen voor Chr. nat. school onderwijs en gereformeerd schoolonderwijs in overwe ging, langzamerhand ook voor het hulppersoneel een na-examen verplichtend te stellen3 van het bestuur der Unie: de gemeente-verordening Buiksloot; 4. het leerplan, en 5. Kan de overheid eene goed ingerichte volksschool geven, of is in beginsel de vrije school altijd boven de school van overheidswege te verkiezen? De Tijd verhaalt het volgende: In Gouthoeven's Oude Chronijcke ende Historiën van Holland enz., 's-Gravenhage 1636, deel I blz. 368, vinden wij het volgende vermeld, dat ook door onzen dichter, mr. A. Bogaerts, Gezamenlijke Dichtwerken, Haarlem 4871, deel I blz. 219, is bezongen. In het jaar 1316 heerschte te Leiden een groote hongersnood bij die gelegenheid verzocht eene weduwe, die zelve haar brood en granen aan hare minder be deelde natuurgenooten had uitgedeeld, aan hare zuster een bete broodsdeze zuster had nog in huis een in tweëen gesneden brood en weigerde daarvan iets af te geven met de woorden »Als ik nog brood in huis heb mag het wel in steen veranderen." En werkelijk ver anderde het brood in steen. Een dezer in steenen ver anderde brooden werd in een kastje, dat aan een der pilaren aan de noordzijde van de St.-Pieterskerk te Leiden was opgehangen, bewaard tijdens de reforma tie is dit kastje met den daarin geborgen steen ver loren geraakt. De straat, waar dit geval voorviel, wordt nog ten huidigen dage de Mirakelsteeg genoemd. Deze steen is dezer dagen teruggevonden door den heerdr. Frenay, te Leiden, en is eiken dag van 912 uren voormiddags voor iedereen te bezichtigen. De steen heeft den vorm van een half brood. Bij den steen zijn ook gevonden processtukken, op het geval betrekking hebbende, onderteekend door den pastoor der St.-Pieterskerk en de burgemeesters van Leiden. In de beschrijving van de provincie Zeeland, door J. De Kanter Philz. en J. Ab. Utrecht Dresselhuis, in 1824 te Middelburg verschenen, wordt melding gemaakt, dat in het gasthuis op het Langen Delft aldaar zich de andere helft van het te Leiden in steen veranderde brood, blijkens een daarbij behoorend oud schilderijtje, bevindt. O.-Indië. Gedurende de afwezigheid met binnenl. verlof van den titularis mr. A. J. Sloot, is aangewezen als tijdelijk vervanger van den voorzitter van den landraad te Bangkalan (Madoera) het lid van den raad van justitie te Soerabaja mr. H. D. L. Bouricius. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen naar Schore en Vlake de cand. J. C. De Hoog te Zeistnaar Aagtekerke de cand. C. L. F. Van Schelven te Beverwijk. Schoolspaarbank Goes, September 1885. School C ingebracht 13,84, uitgehaald ƒ22,39 D j s 2,39, 1, ƒ16,23 ƒ23,39 Gedurende de maand Augustus werd aan school B alhier bij de Rijks-postspaarbank ingebrachtop formulieren van 5 cent 9, op formulieren van 1 cent 10, samen ƒ19. Gedurende de maand September werd ingebrachtop formulieren van 5 cent 20, op formulieren van 1 cent ƒ15, samen ƒ35. Oudelande. Tot onderwijzer aan de openbare ge meenteschool alhier is verkozen dhr. G. Beneker te Hoedekenskerke. De voordracht bestond uit de heeren G. Beneker, H. Lubbers en A. Heule. Scherpenisse. Benoemd tot bewaarschoolhouderes alhier mej. C. A. Van der GraaffVan Ettinger, van Scherpenisse, en zulks in de plaats van mej. Francena,die als zoodanig haar ontslag gevraagd heeft. Middelburg. Heden zijn de examens ter verkrijging van akte als onderwijzer en onderwijzeres aangevangen, waaraan door 17 mannelijke en 6 vrouwelijke candi- daten wordt deelgenomen. De examen-commissie bestaat uit de heeren A. Moens, inspecteur, W. J. Van Gorkom, mr. C. De Witt Hamer, beiden te Goes, mr. J. W. A. Schneiders Van Greiffens- werth, te Zieriksee en mr. L. A. Bybau, te Tolen. Als deskundigen zijn aan de Commissie toegevoegd de heeren dr. H. Japikse, D. H. C. Ittman, J. W. Slager, H. Vooren, A. Lijsen, D. Moojen, P. De Jager, L. A. E. Van der Leij en P. Hofstede benevens de dames Klaar en Chivat. De bijeenkomst van onderwijzers, verbonden aan rijksnormaallessen in Zeeland, die in October a. s. zou gehouden worden, is uitgesteld tot de vacantie in de Kerstweek. MiddCt.) Uit Zwartsluis wordt aan de Arnh. Ct. geschreven »Bij de Bulgaarsche, Marokkaansche, Caroliensche en Canadeesche quaestiën kunt ge nu de nSIuusche" voegen. Er is hier door kerkschen van allerlei richting, door corporaties en ijverige jongelieden alles gedaan, om gelden te verzamelen voor een echte Christelijke school, en de animo was zoo groot, dat bank- en muntbiljetten tot een aanzienlijk bedrag werden inge zameld. Nu echter de rechtspersoonlijkheid verkregen is, ziet men uit de statuten, dat het bestuur in de richting is van Kuyper-de Geer-Lohman Co., zoodat de inzamelaars weigeren de bijdragen af te dragen, om een school te steunen met een oud-Dordtsch-Syno- diale richting, in plaats van de vrijzinnige leer door Christus voor alle menschen verkondigd. De animo is nu verkeerd in animositeit tegen het plan". Vrijdag trad de heer Waeijhaert, sedert vijftig jaren hoofd der school te Hoek, als zoodanig af en werd zijn opvolger de heer Goor geïnstalleerd. Eenige oogenblikken nadat reeds velen en ook het gemeentebestuur in het schoollokaal waren bijeenge komen, traden de heeren Waeijhaert en Goor het ge bouw binnen. Eenige kinderen hieven daarop een tref fend afscheidslied aan, dat gevolgd werd door een welkomstgroet aan den heer Goor, en het aanbieden van een paar geschenken namens de kinderen door een der onderwijzers aan den heer Waeijhaert. Ver volgens sprak de burgemeester den heer Waeijhaert een passend en hartelijk woord van afscheid toe be nevens van dank voor zijn trouwe plichtsbetrachting en overhandigde hem een gouden horloge, waarna hij den heer Goor geluk wenschte met zijne betrekking; ook van hem hoopte hij dezelfde toewijding, waarvan ieder verzekerd was. Dezelfde medewerking, die de af tredende onderwijzer in volle mate bezat, en hetzelfde loon na volbrachten arbeid, den dank van allen, hiervan kon de heer Goor verzekerd zijn. Na een woord van dank aan het bestuur en van afscheid aan de kinderen, door den heer Waeijhaert, dankte ook dhr. Goor den Burgemeester voor de wel willende woorden en achtte het voor zich geen geringe taak in dezen op te treden als hoofd eener school, waarin zijn voorganger zoo schoon was werkzaam geweest. Maar de welverdiende hulde, zijn voorganger gebracht, en de medewerking die het bestuur steeds dezen had verleend, beloofde hem veel voor de toe komst. Alles wat in zijn vermogen was, zou hij dan ook doen voor het onderwijs in de gemeente Hoek, met medewerking der onderwijzers. (T. N. Ct.) De Raad van Vlissingen heeft besloten, om uit hoofde van overbevolking op de scholen A. en B. voor on- en minvermogenden, tijdelijk en in afwachting van later te nemen maatregelen omtrent den aanbouw van nog benoodigde schoollokalen, van de Maatschappij »De Schelde" te huren twee lokalen, zijnde de vroe gere takelzolders der voormalige marinewerf, die tot schoollokalen in te richten, en daarnaar een honderdtal kinderen van genoemde scholen overtebrengen. Rechtszaken. De arrondissements-rechtbank te Zieriksee heeft A. De P., oud 51 jaar, geneesheer, geboren te Aarden burg, wonende te Middelburg, ter zake van openbare dronkenschap en na herhaaldelijk te dier zake tot cellulaire gevangenisstraf en opzending naar een rijks werkinrichting te zijn veroordeeld geweest, thans veroor deeld tot 10 dagen celstraf, met bepaling, dat hij na het uiteinde zijner straf in een rijkswerkinrichting zal worden geplaatst voor den tijd van éen jaar. Landbouw en Veeteelt. In Friesland zijn proeven genomen met Chili- salpeter als bemestingvoor den verbouw van gerst bleek zij van groote waarde, voor koolzaad onbedui dend en voor boonen geheel waardeloos. (D.) De Landb.-Ct. bevat de volgende mededeeling van den heer W. G. v. d. Wal te Haarlem De remonte-commissie voor N.-Brabant, Zeeland en Limburg, bestaande uit de hh. Boogaard, Kromhout, Jong, Boreel en v. d. Wal, kocht 11 stuks paarden voor het leger. In aanmerking genomen, dat het de eerste maal is, dat deze commissie Zevenbergen en omstreken bezocht, mag dit aantal gunstig genoemd worden, daar velen van de aangeboden paarden te jong en te hoog waren. Ter wille van hen, die niet weten, hoe oud en hoe hoog de verlangde paarden mogen zijn, is dienende, dat ze den leeftijd van 46 jaren mogen hebben en hoog zijn 1.521.58 meter. Boekaankondiging. No. 3 van het Maandblad tegen de vervalsehing van levensmiddelen en handelsartikelen bevat Het vraagstuk der Levensmiddelen-vervalsching op het Brusselsche Congres. Eenige fabrikaten van wijn-, bier- en vruchtensap-vervalschers. Onderzoek van levensmiddelen en handelsartikelen gedurende de maand September. Vervalsehing van vet en reuzel. Bevinding van keurmeesters te Amsterdam over de maand Augustus. Wijnkleurmiddelen. Korte berichten. Hygiëne en Industrie. Belangrijke con- clusiën op hygiënisch gebied. Iets over onze levens middelen met betrekking tot hunne voedingswaarde en prijs. De oorzaak van het loodgehalte van ge ëmailleerde pannen. Schadelijke en dure haarmid- delen enz. Buitenlandse!) Overzicht. De mogendheden talmen om de Bulgaarsche quaestie ter hand te nemen en dit kan aanleiding geven tot eene botsing, die bij spoediger afdoening van zaken onmogelijk was. In Bulgarije, Servië, Grie kenland, overal is het rustig, maar tevens is men overal gewapend en bij het niet altijd kalme tempe rament der Oostersche volkeren is slechts eene klei nigheid noodig om tot feitelijkheden overtegaan. Morgen zullen nu eindelijk de beraadslagingen der gezanten aanvangen. Wat het resultaat hunner con ferenties zal zijn valt met geene mogelijkheid te voor spellen, want de meest tegenstrijdige berichten omtrent de houding, die de verschillende groote mogendheden tegenover vorst Alexander zullen innemen, doen de ronde. De Czaar van Rusland, nog steeds te Kopenhagen vertoevende, heeft eerst de Bulgaarsche deputatie niet willen ontvangen, doch is daar later toch toe over gegaan. Naar men uit vertrouwbare bron verneemt, gaf de keizer te kennen, dat hij zou trachten met de andere mogendheden, welke het tractaat van Berlijn hebben geteekend, eene vreemdzame oplossing der Bulgaarsche quaestie tot stand te brengen. Griekenland blijft voortgaan met zich ten strijde toeterusten, evenals Servië. Zooals men weet beweren beide rijken bij eene samensmelting van Bulgarije en Roemelië ook recht te hebben op uitbreiding van grondgebied. Men meldt uit Berlijn, dat Duitschland de geldigheid der bezetting van het eiland Yap door de Spanjaarden erkent en dat Spanje aan Duitschland de vrije vaart en den vrijen handel op de Carolinen toestaat, met het recht om daar kolenstations aan te leggen. Mocht dit bericht waar zijn, dan zou dus de bemiddeling van den Paus thans vrijwel overbodig zijn geworden. In Denemarken heeft het vonnis, uitgesproken tegen den president van het Folkething, den heer Berg, en tegen twee liberale leden, groot opzien gebaard, om dat men de straf zes maanden kerkerstraf met gewonen gevangeniskost voor een feit van betrek kelijk ondergeschikt belang, onverantwoordelijk acht. Het spreekt vanzelf, dat men nu denkt aan eene pressie door het ministerie-Estrup op de rechterlijke macht uitgeoefend. Voorts ziet men daarin een bewijs, dat het Kabinet vaster dan ooit besloten is, om de libe rale partij ten onder te brengen, om het even of de Grondwet daarbij ook op zijde geschoven wordt of niet. Gemengde Berichten. Toen J. B. Kloppers, de hoofdpersoon bij de poging tot kinderroof, gearresteerd werd, vond men bij hem eene geladen revolver, een dolk, en een Btok met looden knop. Kleppers en mevrouw Bulkley zijn gevankelijk naar Zutfen overgebracht. Het rijtuig, waarmede de ontvoering zoude plaats hebben, was als het ware een magazijn van onder- en boven-kinder- kleedingstukken. Alles is in beslag genomen. Hoewel eerst op vrije voeten gesteld, is thans ook de gezelschaps-juffrouw van mevrouw Bulkley, mejuff. S., gearresteerd en naar Zutfen overgebracht. Mev. Bulkley heeft bij het getuigenverhoor erkend, een stoomjacht te hebben gehuurd tot vervoer naar Engeland zoowel in de richting naar Engeland als in die naar Duitschland waren dus maatregelen ge nomen. Kloppers was vroeger tabaksmakelaar te Amsterdam en laatst te Haarlem woonachtighij is gevangen ge houden op grond van art. 354 en volgende van het wetboek van strafrecht. Te Amsterdam werden Zaterdag op het door mevr. B. afgehuurde stoomjacht Cecile", liggende aan de De Ruyterkade aldaar, in beslag genomen eenige koffers, gevuld met vrouwen-, mans- en kinderkleeren, zoomede een groote voorraad Fransch kinderspeelgoed. Ook is op de correspondentie van haren medeplichtige Kloppers beslag gelegd. Reeds 14 dagen geleden was een plan tot den kinderroof beraamd maar is toen mislukt. Men wilde toen de kinderen per rijtuig van Arnhem naar 's-Her- togenbosch brengen via Grave. Te Grave waren reeds vroeger twee personen van Arnhem per rijtuig aan gekomen, die allerlei informatiën betreffende wegen enz. namen. Bij den rijtuigverhuurder Th. werd o. a. gevraagd, of hij 's nachts kon rijden en of het veer steeds gereed was. Nn 14 dagen geleden kreeg hij telegrafische order om 's nachts tegen 12 uren de twee beste paarden van zijn stal aan het veer gereed te hebben. Hij vermoedde dat hij met smokkelaars te doen had, en, bevreesd voor inbeslagneming, gaf hij den ontvanger kennis. Deze zond maréchaussees, doch men wachtte te vergeefs. Een paar dagen later kreeg Th. bericht, dat men verhinderd was geworden, en verzocht men opgave der kosten. In het volgend jaar zullen wij een zeldzaam late Paschen hebben. Zooals bekend is, wordt ons Christelijk Paschen gevierd op den Zondag na de eerste volle maan na 't begin der Lente. Die Zondag kan het allereerst vallen op 21 Maart en het laatst op 25 April. Sinds het begin onzer Christelijke jaar telling is het reeds eene enkele maai voorgekomen, dat Paschen op 21 Maart werd gevierd, doch nog nooit had dit op 25 April plaats Aanstaande jaar zal zulks voor het eerst geschieden. De Lente vangt nl. aan op Zaterdag 21 Maart, juist nadat het eenige minuten te voren volle maan iswas de maan even later vol, we hadder. een zeldzaam vroege Paschen maar nu moeten wij nog 5 weken daarop wachten, want de volgende volle maan treft ook weer zoo dat zij op Zaterdag 17 April weer kort na middernacht, dus werkelijk reeds op Zondag 18 April, valt. Daarom is in 1886 Paschen eerst eene week later. (N. Ft. Ct.) Te Berlijn verhuisde dezer dagen een drogist. Vijf personen, die met het overbrengen der goederen werk zaam waren, openden eene daarbij behoorende volle flesch en proefden het vocht. Daar dit eenigermate als brandewijn smaakte, deden zij zich er aan te goed. Weldra bleek het echter, dat zij in plaats van bran dewijn een giftig vocht hadden gedronken. Twee hunner zijn spoedig overleden, twee liggen hoogst gevaarlijk ziek, en een is in zijn denkvermogen geheel en al verstompt. Het Spaansche regeeringsblad zal geene cholera- berichten meer opnemen, daar de epidemie te Madrid zoo goed als geweken is en in de verschillende pro vinciën aanmerkelijk afneemt. Een tragische geschiedenis wordt uit Chester ge meld. De 18-jarige eenige dochter van den grondei genaar Jeoman was hartstochtelijk verliefd op haar piano-onderwijzer. Haar vader, die reeds jaren ziek was, had veel verdriet over deze keus zijner dochter, te meer daar de jonge man geen gunstige reputatie had. Het meisje dreigde echter met zelfmoord en ten slotte gaf haar vader zijne toestemming tot het engagement. Het huwelijk was op den len October bepaald, doch den 15en Augustus stierf de vader van het meisje en in zijn testament vermaakte hij zijn gansche vermogen aan zijne echtgenoote, daar hij, zooals hij uitdrukkelijk in zijn testament te kennen gaf, met het oog op den verkwistenden aard van den bruidegom zijner dochter, over haar toekomst bezorgd was. Toen na de begrafenis het testament werd voorgelezen, was op het gelaat van den piano-onderwijzer, die tegenwoordig was, groote ontevredenheid te lezen weinige dagen daarna maakte hij een einde aan het engagement en liet zich in alle stilte met de moeder zijner bruid door het huwelijk verbinden. Nellie Jeoman heeft in den avond van dien trouwdag op het graf van haar vader getracht zich dood te schieten. Doodelijk getroffen werd zij in het huis der jonggehuwden gebracht. De stad False-Point (Bengalen) is geheel ver nield door een orkaan. Driehonderd personen verloren bij die ramp het leven. Laatste en teiegraphische berichten, Rilland-Bath. Zondagmiddag vond men in de schorren, niet ver van den dijk aan den Engelschen polder, het lijk van een naar gissing dertigjarigen man. Naar het uiterlijk te oordeelen moest hij sedert kort pas verdronken zijn. Men vond buiten eenige centen, een knipmes en een lucifersdoosje, ook een zakboekje, dat evenwel geen opheldering gaf omtrent naam en afkomst van den drenkeling. Zijne kleeding geleek veel op die van een machinist of stoker. Naar men verneemt moeten eenige personen hem Zaterdag door den polder hebben zien loopen. Het lijk is Zondagavond naar het lijkenhuisje op het kerkhof overgebracht.

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2