Rechtszaken. Gemengde Berichten. eindigd mogen zijn, doch wees erop, dat de expeditie naar Madagascar nog niet was afgeloopen. Er bestaan nog eenige moeilijkheden, die echter niet onoverko melijk zijn. Volgens een dépêche van generaal De Courcy, gedag- teekend Hué 8 Sept., kan de cholera in Tonkin als verdwenen worden beschouwd, met uitzondering van Phoelan-Thoeong. Te Hué hebben zich eenige gevallen voorgedaandeze zijn echter, dank kij de verspreiding der troepen, van geringe beteekenis. De Standard deelt uit Petersburg dd. 8 Sept. mede, dat de Britsche regeering de Russische voorstellen betreffende den Zoelfikar-pas formeel heeft aangenomen. De getroffen regeling zal onmiddellijk bij protocol worden vastgesteld. De Popoio Romano verklaart (en het blad beweert tot die verklaring te zijn gemachtigd) dat alle berichten omtrent Italiaansclie expeditiën naar Tripoli, Marokko, Soedan of de kust van Guinea volkomen ongegrond zijn. Kantongerecht te Goes. In de zitting van beden, Vrijdag 11 September 1885, werden de navolgende personen veroordeeld II W., te Goes, wegens het plukken van vruchten aan een ander toebehoorende, tot f0.50 boete, subs. 1 dag gev.straf; A. T., te Goes, wegens het laten loopen van trekbeêsten op eens anders in den oogst staanden grond te Goes, tot f3 boete, subs. 1 dag gev.straf; C. H., te 's-Heer Arendskerke, en J. F., te Hoedekenskerke, wegens het aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen door middel van een wild strik, tot f20 boete, subs. 4 dagen gev.straf; F. B., te Schore, wegens le het jagen in gesloten jachttijd zonder buitengewone machtiging en 2e het gaan over eens anders grond bezet met rijpende vruch ten zonder daartoe eenig recht te hebben, tot f10 en f3 boete, subsidiair 2 en 1 dag gevangenisstraf C. B., te Schore, wegens lo. het vervoeren van wild meer dan 14 dagen na de sluiting der jacht en 2o. het gaan over eens anders grond, bezet met rijpende vruchten, zonder daartoe eenig recht te hebben, tot 2 maal f 3 boete, subs. 2 dagen gev.strafA. H. en A. S., te Ierseke, wegens het bevisschen van eens anders vischwater zonder machtiging of vergunning tot 2 maal f3 boete, subs. 2 dagen gev.straf; J. A., te Rilland, J. L. C., te Bergen-op-Zoom, en H. M., te, Wilhelminadorp, wegens bet berijden van een weg met een hond zonder muilkorf, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.strafD. B., te Vlissingen, en B. V. d.V., zonder bekende woonplaats, wegens openb. dronkenschap, ieder tot f 0,50 boete, subs. 1 dag gev. straf F. L. te Putte, wegens het rapen van schelpdie ren aan den voet van een zeedijk, tot f 10 boete, subs. 1 dag gev.strafD. W. en G. K. te Rilland, N. K. Mz. en C. K. Jz. te Krabbendijke, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, ieder tot f5,50 boete, subs. 1 dag gev.strafJ. V. d. B. te Wissekerke, wegens het voor zijn gebouw stellen van zaken, die door haren val nadeel zouden kunnen doen, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag gev.strafP. F. De B. te Klinge, wegens het bevaren van een rijkskanaal zonder lich tenden lantaarn aan den grooten rhast, tot f 10 boete, subs. 1 dag gev.straf. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werdM. G. te Goes, beklaagd van het plukken van vruchten aan een ander toebehoorende. Den 27 Augs. bracht de landbouwer D. K. van Wolfertsdijk een wagen met graan herwaarts. Bij die gelegenheid moest hij ook in de Voorstad zijn. Van daar den terugweg aannemende, verzocht een 14- jarige Goesche knaap een eind te mogen mederijden, wat toegestaan werd. Bij zijne woning gekomen sprong de knaap van den wagen en K. vervolgde zijn tocht. Eenige oogenblikken later iets moetende betalen, ver miste deze zijne geldbeurs, waarin f 54 en waaraan een bos sleutels bevestigd was. Aan onze ijverige rijksveldwacht is het gelukt te ontdekken, dat bedoelde knaap een bankbiljet van 40 had gewisseld. Dit leidde tot een nader onderzoek en bekentenis van den knaap, die den zak met geld en sleutels in eene sloot r.abij het Station had verborgen en waar bijna de geheele som gisteren werkelijk gevonden is. Vermoedelijk was onder het rijden de beurs uit den zak van K. in den wagen gevallen en heeft de knaap haar gevonden en zich voorloopig toegeëigend. Heinkenszand. Een haas, die door een hond werd achtervolgd, nam hier dezer dagen zijn toevlucht in de woning van den heer V. Hier kwam het beest te recht in de keuken, waar het door een tweeden hond werd ontvangen, doch de haas was beiden honden te knap, sprong over hen heen, en spoedde zich onge deerd naar buiten door dezelfde deur waardoor zij binnen was gekomen. Ierseke. Door den storm die heden nacht woedde zijn hier 2 vaartuigen gezonkeneen is tegen een steiger geslagen en heeft daardoor zijn boegspriet, zijn roer en zijn zwaard verloren, een ander heeft zijnen mast gebroken, waardoor zijne zeilen over boord sloe gen een tjalk is op een berm geslagen, doch heeft daardoor weinig schade geleden. Middelburg. Het tweedaagsch «bloemenfeest" is gisteravond met concert en vuurwerk in het Schut tershof besloten. «Floralia" kan met voldoening op de uitnemend geslaagde bloemen-tentoonstelling terug zien. Op nieuw bleek ditmaal hoezeer het streven en pogen van de vereeniging Uit het Volk voor het Volk gewaardeerd wordt, juist door hen voor wie gestreefd en gepoogd wordt in veredelenden en be- schavenden zin. Een politie-agent, die Dinsdagnacht te Am sterdam zijne ronde deed, ontmoette vier personen, die hem, onder het uiten van de bedreiging «sla hem dood", aangevallen en mishandeld hebben. Toen de politie-agent het alarmsignaal gaf en met de sabel z ch verweerde, gingen zijn aanvallers op de vlucht. EenDuitsche, te Arnhem verblijf houdende vrouw is vrijwillig op het haar gedaan verzoek, naar haar land teruggekeerd om daar vervolgd te worden wegens poging' tot moord op haar 4-jarig kind, dat zij getracht had in de rivier te verdrinken. De in den nacht van den 16 op den 17 Augustus 11. aan den Westersingel te Rotterdam ontvreemde voorwerpen, zijn, in een naburigen tuin verborgen, teruggevonden en door de politie in beslag genomen. Door het inslaan van den bliksem ontstond Maan dagavond een hevige brand te Swalmen (Limburg) bij een timmerman. Eene schuur met. granen en eene werkplaats met den voorraad hout werden vernield. Een dame (in gezelschap van twee heeren) is te Zevenhuizen bekeurd wegens overtreding van de wet op de jacht en visscherij. Dezer dagen werd bericht, dat Jannetje Struik, de voormalige millioenenjuffrouw, die te 's-Bosch hare gevangenisstaf ondergaat, op het vernemen dat haar gewezen vrijer Hoetink in het huwelijk was getreden met de dochter van "Van Zutphen, in onmacht zou zijn gevallen. Naar wij thans vernemen, is dit onjuist, en weet Jannetje Struik niet eens dat Hoetink gehuwd is, daar zij nooit berichten van hem heeft ontvangen, zoo lang zij te 's-Bosch gedetineerd is. (N. R. Ct.) Als bewijs hoe voortreffelijk de dienst der Haagsche tramways geregeld is, kan het volgende dieneneen tram stond op een wissel te wachten op een anderen, die van den tegenovergestelden kant moest komen. Hoe lang men echter wachtte, de Wa gen kwam niet. De ongeduldig geworden passagiers dwongen den conducteur om eens te gaan zien waar de andere tram bleef, daar zij geen plan hadden tot den avond te blijven wachten. De conducteur gir.g heen en komt eenigen tijd lager terug met de bood schap, dat de lang verwachtte tram op den volgenden wissel stond te wachten. Palisa heeft de 250e asteroide (11e grootte) ontdekt. De nieuwe ster in »Andromeda" is er nog, meldt prof. Oudemans in het Utr. D., maar haar licht is afgenomen tot de 8e grootte. Dr. Klein schrijft in de Köln. Ztg., dat de eer der eerste ontdekking van de nevelster in «Andromeda" toekomt aan mevrouw de barones "Von Podmanicsky, die haar man, den bekenden Hongaarschen sterre- kundige van dien naam, getrouw bij het door schouwen van den hemel helpt. De ster onderscheidt zich door haar rustig licht als dat van een planeet, door een intensief gele kleur en door haar spectrum een flauwe breede band, waarin hoegenaamd geen strepen te zien zijn. Nadat eenige personen te Baarn in hechtenis waren genomen, die verdacht werden op den jacht opziener des KoniDgs aldaar te hebben geschoten, heeft een jong veld-artillerist te Eemnes bekend het schot te hebben gelost. Hij is gevankelijk naar Utrecht ver voerd. De toestand van den jachtopziener, wien 13 hagel korrels (geen kogel) uit het hooid zijn gehaald, boe zemt nog steeds zorg in. Men heeft opgemerkt, dat, waar de oestercultuur sterk gedreven wordt, de opbrengst der ansjovis ver mindert. Dit wordt toegeschreven aan de menigte pannen, welke ten behoeve van de oestercultuur in zee gelegd worden. De oplossing der kalk, welke zich aan die pannen bevindt, schijnt nadeelig op de ansjovis te werken. D Een treurig ongeval kostte Woensdagavond in den Haag aan twee menschen het leven. De gebroe ders R., langs de Hooftskade gaande naar de woning van hunne moeder aan de Beestenmarkt, geraakt n omstreeks 11 uur te water in de Singelvaart van den Zuidwal. Er kwam wel spoedig hulp, maar het duurde toch nog vrij lang, voordat men met haken de dren kelingen aan wal had gehaald. Een hunner, die 't eerst werd opgehaald, scheen nog teekenen van leven te gevenalthans men beproelde zijn leven op te wek ken en de bewoners der Hooftskade verschaften daartoe al het noedige, maar de pogingen mochten niet baten. De radeloosheid der moeder eene weduwe, die twee arbeidzame zonen op eenmaal verloor, ls niet te be schrijven. In een onzer provinciesteden zou voor eenigen tijd een huwelijk gesloten woiden tusschen een meisje uit een der achterbuurten, en een fabrieksarbeider, met wien zij lang «verkeerd" had. De moeder van den bruigom; een Waalsche, was met een zijner broeders voor het huwelijk overgekomen. Deze beiden schenen niet bijzonder met de bruid en hare familie ingenomen, en zij werden door de stoere buurvrien- dinnen der bruid met een zeker wantrouwen aangekeken. Alles ging echter aanvankelijk goed. De bruigom in het zwart en de bruid met hoed en doek ge leende spullen gingen, met hunne betrekkingen, in optocht naar het stadhuis, waar reeds een publiek van belangstellende buren en vrienden vergaderd was. De stoet nam plaats, en de huwelijksvoltrekking begon. Maar toen de moeder van den bruidegom de vraag moest beantwoorden, of zij hare toestemming tot het huwelijk gaf, sprak zij een kort maar krachtigNon Algemeene ontsteltenis, en groote verontwaardiging onder de vriendinnen der bruid. «Wat! Hij heeft zoo lang met het goede kind geloopen, en zou hij haar nu niet trouwen riep een dezer, een lange, krachtige vrouw, en, heenbuigende over de afschutting, welke het publiek scheidde, pakte zij de weigerende moeder bij de schouders en liet haar, onder het roepen van «wiesje die" (oui, je dis), door krachtig heen en weer schudden, eenige toestemmende bewegingen maken. «Zie je wel, het krzegtjaTrouw ze nu maar, mijnheerriep zij. Maar de overheidspersonen achtten die gedwongen toestemmende buigingen niet geldig, te meer, daar de moeder, toen zij weer op adem kwam, bij hare wei gering bleef volharden. Het paar moest dus ongetrouwd weder heen gaan. Maar nu werd het van alle kanten bestormd door de vrienden, die hoeden, jas, doek enz. voor de plech tigheid geleend hadden en die vreesden, dat, bij een mogelijke vechtpartij, hun eigendom beschadigd zou worden. Het was rukken en schreeuwen links en rechts een onbeschrijfelijke verwarring. En toen eindelijk bruid en bruidegom ieder huns weegs gingen, was hij blootshoofds en in zijn hemdsmouwen, terwijl zij, van hoed, en doek en andere sieraden ontdaan, met de handen voor het gelaat, haar woning opzocht. De moeder en de broeder van den bruidegom ont kwamen slechts met moeite aan de woede van de verontwaardigde vrienden en vriendinnen der belee- digde bruid. Woensdag-nacht woedde te Wolvega een gewel dig onweer, waarmee hevige hagelbuien gepaard gingen. Eene boerenschuur in het dorp werd op eene bijzon dere wijze getroffen. De bliksem sloeg boven bij de vorst van het dak in, verbrijzelde een 50 pannen en een gedeelte van het gebint, trok strijkelings langs het hooi, dat ongedeerd bleef, bij een zwaren stijl, die in splinters vloog, naar beneden, rukte daar een halve steen uit een klip, roerde in een meelvat waar van de inhoud opstoof tot over den zolder en langs de pannen, en verwijderde zich vervolgens door een gat in den muur, na nog een paar ruiten en steenen te hebben vermorzeld. Brand is niet ontstaan. Vroeg rijpBij een tapper in de Wagenstraat te 's-Gravenhage vervoegde zich in half beschonken toestand een vijftienjarige knaap, die nog meer jenever verlangde en ook kreeg De tapper liep hier voor een bekeuring op. In het verslag van het Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen wordt melding gemaakt van een plan van den kommandant der gevangenis de «Kruisberg", om daar een muziekkorps samen te stellen, waarvoor hij de geldelijke hulp van het Ge nootschap vroeg tot het aanschaffen van instrumenten, het bezoldigen van een muziekonderwijzer enz. Het hoofdbestuur had echter bezwaar tegen het brenegn van muziek in de gevangenis. Voorts was het van oordeel, dat, indien dit raadzaam en nuttig werd ge oordeeld, de bekostiging er van op den weg der Regeering zou liggen, die ook de lectuur betaalt. Een juwelier, die, in een stad als Parijs, zijn magazijn onbewaakt laat, moet wel bestolen worden. Dit is Maandag het geval geweest met een juwelier in de rue de 1' Arcade. Zijn dienstbode, die zich op de insteekkamer bevond, hoorde de electrieke bel aan de deur, ging naar beneden en zag twee individuen ijlings het magazijn verlaten, die spoorloos verdwenen met 35.000 fr. aan waarde. Het Handelsblad vaa Antwerpen rekent uit dat men in het Koninklijk Conservatoire te Brussel in één jaar zooveel water heeft gedronken, nl. 135 duizend hectoliters, dat men er al de zangers en zange ressen, strijkers en blazers en heel België in zou kunnen verdrinken. Voor eenige dagen had op den trein, die om zes uren in den avond van Dresden naar Leipzig vertrekt, een vreeselijk ongeluk plaats. Te Dresden-Neustadt was een menagerie-wagen aangehaakt, met bestemming naar Lommatzsch, waarin zich ook midden tusschen de, met wilde dieren gevulde, hokken de doodzieke dierentemmer met zijn zoontje bevonden. Op het traject DresdenNiederau wist een wolf zich ongemerkt door de tralies te werken, die den door zijn ziekte bijna geheel weerloozen man, woedend aanviel en hem zoo toetakelde, dat hij spoedig een lijk was. Terwijl dit vreeselijk tooneel voorviel, wist de knaap zich door een raampje boven in den wagen heen te werken, en door teekens de opmerkzaamheid van het treinpersoneel te trekken. De wagen werd te Pristewitze afgehaakt en het razende dier door een gendarme afgemaakt. In een coupé van denzelfden trein maakten de vrouw en een volwassen dochter van den ongelukkigen dieren temmer de reis mede. Een noodlottige erfenis. Zekere C. te Parijs, die vijftig jaren in gebrek had geleefd, kreeg een brief van een notaris, inhoudende dat hij 60.000 frs. had geërfd. Van het oogenblik dat hij het geld in huis kreeg, had C. geen rust meer. Hij vreesde voor dieven. Sedert eenige dagen had de portier van het huis, dat hij bewoonde, hem niet gezien, maar waar schuwde de politie en deze vond den ongelukkige in zijn kamer opgehangen. De volgende vrij romantische geschiedenis doet thans de ronde in de Engelsche bladenEen zekere Anna Pratt, die in 1868 bij een Engelsche familie dienstbaar was, huwde, niettegenstaande den tegenstand der familie, met den zoon des huizes. Tien jaren later stierf de man, zijn echtgeneote met een dochter in de bitterste armoede achterlatende. Door het gebrek gedwongen, verkocht Anna Pratt haar kind aan een reizend koorddansersgezelschap. Onlangs echter stierf een broeder van haar man die bij testament, zijn geheele vermogen, een waarde van bijna twee millioen vertegenwoordigende, aan zijn nicht bleek vermaakt te hebben. Onmiddellijk stelde nu de moeder alle mogelijke pogingen in het werk om haar dochter terug te krijgen, en, door de politie geholpen, slaagde zij er in, het spoor harer dochter tot in Mexico te volgen. De blijde mare van de onverwachte erfenis bereikte echter de zoo ijverig gezochte niet meer, een clown had de ongelukkige uit ijverzucht vermoord. Te Dover was men in de vorige week getuige van een gevaarlijke luchtreis, waarvan de deelnemers, kapitein Dale en de heeren Crane en Carew, ter nauwernood het leven redden. Des namiddags te 4 u. steeg de ballon te Folkestone opeen uur later ter hoogte van Dover gekomen, veranderde de ballon onverwachts van richting en dreef naar zee. De lucht schippers verloren hun gezag over den ballon. Het brooze luchtschip stortte op het water en in razende vaart scheerde het de golven. ^Gelukkig zag men het ongeval aan de kust en in St.-Margaret's baai werd een groote boot uitgezonden, die den ballon te gemoet voer. In de nabijheid gekomen, werden touwen uitge worpen, de benarde schipbreukelingen grepen die en met groote inspanning werden ze in de boot gehaald. De ballon had blijkbaar veel gas verloren, maar op het oogenblik dat de reizigers, met de lijnen in de hand, uit den gondel in zee waren gesprongen, verhief de aldus aanmerkelijk verlichte ballon zich weer pijlsnel in de hoogte en dreef over de klippen weg in de richting van Ramsgate. Het geredde drietal heeft vooreerst genoeg van het reizen door de wolken. Te New-York moet een kofliehuishouder zijn, ook handelende in tabak en sigaren, die een vernuftig middel schijnt gevonden te hebben om zijn beide nering zaken bestendig te doen vooruitgaan. Hij is namelijk overeengekomen met zijn knechts en bedienden, dat op den dag vóór Kerstmis de geheele bruto ontvangst bij zijn handel onder het dienstbaar personeel gelijkelijk zal worden verdeeld. Het natuurlijk gevolg dezer over eenkomst is, dat de bedienden allen hun best doen om steeds nieuwe klanten te winnen en de oude niet te verliezen. De laatste zes jaren hebben dit overtuigend bewezen. In 4879 verdeelden de geëmploieerden onder elkander 1484 dollarsin 4880, 3573; in 1884, 5463 in 1882, 5850; in 1883, 7406, en in 4884, 8276. Natuurlijk dat de bedienden ook zorgen dat zij zoo mogelijk van Kerstmis tot Kerstmis bij den patroon in dienst blijven. Een apotheker te Jersey-City, New-Jersey, ontving een recept van chinine, doch gaf bij vergissing morphine. De hoeveelheid was voor twee dames bestemd. In den volgenden nacht stierf een der twee dames, terwijl de andere in gevaar was. Toen de apotheker van zijn noodlottige vergissing kennis kreeg, nam hij atrop in, maar het gelukte hem niet zich het leven te benemen. De dokter, die het recept had voorgeschreven, was met een der dames verloofd. De stoomboot «Emanuel" heeft een goed geslaag de proef genomen met het stoken der machine door middel van vloeibare brandstof. De boot was voorzien geworden van bakken, om de olie daarin op te nemen, die de scheikundige fabrieken te Middlesborough als afval opleverden. Het schip kwam dezer dagen terug van zijne reis naar de Middellandsche Zee. De kapitein en de machinist deelden de gunstigste berichten mede. In de eerste plaats namen de oliebakken slechts eene geringe ruimte in, en kunnen de kolenruimten gebezigd worden als laadruimten, en in de tweede plaats zijn de kosten van de olie slechts de helft van die der steenkolen. Een geheimzinnig geval heeft zich te Lucca voorgedaan. Een vreemdeling liet een jongen een bankbiljet van 50 lire wisselen. De jongen keerde terug met papieren geld van een lira en met munt stukjes van een halve lira. De vreemdeling, die zeide zooveel klein geld niet te willen hebben, verzocht den jongen, hem naar den winkel te brengen, waar hij het bankbiljet had. Daarna is noch de jongen noch de vreemdeling teruggezien. Een vreeselijke cycloon heeft in eenige districten in Ohio gewoed. Het dorp Bloomingbury ligt in puin. In de stad Washington-Courthouse, met eene bevol king van 4000 zielen, zijn 400 gebouwen vernield, en voorts zijn nog andere verwoestingen aangericht. Men heeft lijken gevonden, en 300 personen zijn ge kwetst. De verliezen worden op een millioen dollars geschat. De heer Gladstone is met zijn gezin op zijn landgoed Hawarden teruggekeerd. Hij geniet eene vol maakte gezondheid, doch moet zijne stem nog sparen. Aan het station te Carlisle ten minste, waar het pu bliek hem aanriep om eene speechwees hij op zijne keel en zweegiets wat den man door allen, die hem kennen als eene daad van buitengewone zelfbe- heersching zal toegerekend worden. Te Londen is iemand tot twintig shillings boete of eene maand gevangenis veroordeeld wegens het prediken van socialistische denkbeelden op de open bare straat. Hij verkoos de gevangenis, vermoedelijk in de hoop op eene martelaarskroon. Dank zij der onverschilligheid van overheden en den wansmaak of het misplaatste medelijden van het publiek, is van alle luie en hinderlijke baantjes dat van orgeldraaier wel een der meest winstgevende. Voor de rechtbank te Manchester verscheen eergisteren zulk een geraasmakende bedelaar met een klacht tegen eenen vakgenoot, die hem 100 ontstolen had, zijnde het grootste gedeelte van een bedag van £127, hetwelk de aanklager op zijnen muzikalen zwerftocht tijdens den jongstverloopen zomer had kunnen oversparen. Honderd zeven- en twintig p. st. in éénen zomer te verdienen, is voor menig bekwaam en hardwerkend man eene onmogelijkheid laat staan ze over te sparen Er is weer eens een snelste reis van een Engelsche haven naar New-York vice versa, namelijk in 42 dagen 42 uren en 32 minuten. De reis werd door de stoom boot «Etruria" van de Cunardlijn gemaakt en wel van Queenstown naar New-York in 6 d., 5 u. en 32 min. Van New-York vertrok men Zaterdag-avond en de passagiers zetten den volgenden Zaterdag-namiddag te Liverpool voet aan wal. De passagiers hadden nauwelijks tijd om kennis met elkaar te maken. Een lesje voor de socialisten, die in den waan verkeeren dat de werkgevers alleen vette jaren kennen. In de stad Washington werden dezer dagen eenige katoenspinnerijen verkocht voor 225.000 dollars met een verlies van 1.147.500 dollars. In 1872 betaalden deze fabrieken aan de aandeel houders 4 0 pet., en haar aandeelen stonden 4 05. Ge durende de vier daarop volgende jaren werd volstrekt geen dividend uitbetaald, en de papieren daalden tot 50. In 487678 was er uitbetaling van 6 pet., en stonden de aandeelen pari. In 4879 weer geen dividend in 1880 6 pet.in 1881 4 pet., en verder volstrekt geen winsten. Ondertusschen, d. w. z., in dertien jaren van afwisselenden tegenspoed, meteen gemiddeld jaar- lijksch dividend van 3 pet., hebben de werklieden geregeld hun arbeidsloon in ontvangst genomen. Aan de jongste mailberichten uit Kaapstad dd. 9 Aug. is het volgende ontleend«Een uit Mossa- medes ontvangen brief meldt, dat sommige stations aan de Congo, welke aan de Internationale Associatie toebehooren, door kannibalen zijn aangevallen, waarbij de blanke bewoners werden gedood, gebraden en op gegeten. De namen der stations zijn niet opgegeven ook ontbreken nog verdere bijzonderheden".

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2