Sint Maartensdijk. Door het bestuur van den pol der Muije alhier is aan de firma Seret Bolier, gevestigd te Scherpenisse, vergunning verleend tot het aan den zeedijk van voornoemden polder plaatsen hunner oesterpannen. De heer E. J. Attema, afgevaardigde voor Dok- kum, heeft wegens gezondheidsredenen ontslag genomen als lid der Tweede Kamer. De Minister van binnenl. zaken heeft nu bepaald, dat de verkiezing ter vervulling van die vacature zal plaatshebben Dinsdag 25 Augu stus e. k. en de herstemming, is dienoodig, Dinsdag 8 Sept. De Minister van Staat, de heer Modderman, is door ongesteldheid verhinderd, den eed als lid van den Hoogen Raad in handen des Konings af te leggen. De nieuwe wet betrekkelijk de Staatsloterij is door Z. M. bekrachtigd en afgekondigd onder Staats blad no. 142 Slaats-Courantno. 178). Omtrent het verschil tusschen de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en de Holl. IJzeren Spoorweg-maatschappij verneemt de N. Itott. Cour. nader, dat door eerstgenoemde Maatschappij tegen 1 September een contract is opgezegd, waarbij verschil lende zaken zijn geregeld, o. a. de dienst te Rotterdam tusschen de stations Delftschepoort en Beuis, en de ver plichting der Exploitatie-maatschappij om doorloopenda wagens te hebben, die uit Frankrijk en België via Rot terdam en 's-Hage naar Amsterdam loopen. Door de Exploitatie-maatschappij wordt beweerd, dat het getal reizigers naar België en Frankrijk te gering is, om steeds voor deze reizigers doovloopende wagens te hebben. Dat beweren staat wellicht in verband met het streven der Exploitatie-maatschappij om het verkeer op de route van Amsterdam via Utrecht naar België en Frankrijk te bevorderenop deze route 2ijn steeds doorloopende wagens, zoodat de reizigers uit Amsterdam er bij voor keur gebruik van zullen maken. Door de aanwezigheid in het buitenland van den heer Vrolik, directeur-generaal der Exploitatie-maat schappij, is tot nu toe geen nadere regeling tot stand gekomen, maar er is bepaald (zie ons vorig no.) dat tot 1 October de toestand blijft, zooals die nu is. Het is voor de reizigers naar België en Frankrijk, die langs den Hollandschen Spoorweg wonen, te hopen, dat de doorloopende wagens zullen blijven, daar zij anders te Rotterdam steeds van wagen moeten ver wisselen, hetgeen een groot ongerief is. Aan het Utr. Dbl. wordt melegedeeld, dat dit be richt niet in alle opzichten joist is. Het contract, dat den dienst regelde tusschen de beide Rotterd. Staats spoorwegstations, en dat met ingang van heden (1 Augustus) buiten werking is gesteld, bevatte wel be palingen omtrent doorgaande rijtuigen, maar zonder omschrijving der bestemmingen. De Exploitatie-maatschappij heeft zich evenwel be reid verklaard om gedurende de thans vigeerende zomerdienstregeling geen wijziging te brengen in den loop der doorgaande rijtuigen, een bereidverklaring, welke het publiek zeer ten goede komt. Bekend is het, dat het koppelen der wagens op de vele spoorwegen jaarlijks een niet onaanzienlijk aantal slachtoffers telt. De heer Phil. Lindo te Delft heeft een toestel uitgevonden, waardoor het gaan tusschen de wagens tot het koppelen en losmaken volstrekt onnoodig is. Het moet uitmunten door een voudigheid en een ganschen omkeer in dit opzicht doen verwachten. Naar men verneemt is het octiooi op deze uitvinding reeds in verschillende landen ge vraagd en ten deele verkregen, zoodat de zaak weldra publiek zal worden. De Londensche correspondent van het Nieuws meldt, dat in Engeland is aangekomen de boot »Cioma", met 100 vette stieren aan boord, de eerste bezending West-Amerikaansch vee, die rechtstreeks over de meren van de prairiën komt. Het vee is het eigendom van den heer Moreton Frewen, van Wyoming, de eerste die zich aan zulk een stoute mededinging «aagt. De ontvanger, de heer Pritchard, was over het vee tevreden en zeide dat m«n het volgende jaar zendingen van duizenden stuks tegemoet kon zien. In hoeverre zal dit invloed hebben op den handel in vee met Nederland vroeg de correspondent den heer Pritchard. Natuurlijk een nadeeligen, voor zoover er nog met Nederland gehandeld wordt. Voor zoover er nog met Nederland gehandeld wordt herhaalde de corr. met verwondering. Ja, mijnheer er wordt zeer weinig tegenwoordig met Holland gedaanonze prijzen zijn er niet meer naar. Naar de tegenwoordige prijzen doen uwe Hollandsche veehandelaars beter in Holland te verkoopen, de groote zendingen Ameri- kaansch vee hebben uw landgenooten van de markt gejaagd. Wanneer de prijzen stijgende zijn, telegratëeren de kooplieden in Londen in den regel even naar Holland, en puike beeste brengen dan den besten prijs op, die er betaald wordt, maar over het algemeen is de handel in Nederlandsch vee sterk aan het kwijnen. Met deze weinig bemoedigende inlichtingen voorzien, verliet de corr. den heer Pritchard. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Ovezand. Beroepen als predikant bij de Hervormde gemeente Ovezand en Driewegen de heer A. S. E. Talma, thans te Nicbtevecht (cl. Utrecht.) Bedankt voor het beroep naar Nieuwvliet door ds. A. J. Meerburg Snaienberg, te Heumen. Gedurende de maand Juli 1885 werd aan school B alhier, bij de Rijks postspaarbank ingebracht op formulieren van 5 cent ƒ17 ingebracht op formulieren van 1 cent ƒ20 samen ƒ37. Kapelie. Hedenmorgen is de heer J. Fopma, in Maart jl. benoemd tot hoofd der school te Biezelinge, aldaar als zoodanig in functie getreden. Dientengevolge heeft de heer A. Van der Brugge, onderwijzer alhier, welke sinds Januari aan de school te Biezelinge fun geerde, met den heer De Graaf, onderwijzer te Bieze linge, die als zoodanig sinds alhier werkzaam was, van standplaats verwisseld, waardoor alsnu het onderwijzend personeel weder op de vroegere wijze werkzaam is. Te Zieriksee is benoemd tot hoofd der school B (minvermogenden) de heer P. v. d. Have, geb. te Zie riksee, thans te 's-Gravesande (no. 5 van de voordracht) 2 stemmen waren uitgebracht op den heer D. P. Boter- enbrood te Aalsmeer. Bij het examen voor de hoofdakte te Breda is o. a. geslaagd de heer J. De Keijzer, van Heen vliet, geb. te Kortgene. Kunst, Wetenschap en Letteren. De heer Justus Van Maurik Jr heeft een nieuw blijspel geschreven, dat bij het Ned. Tooneel in studie zal worden genomen. ■■■■-! I HM 111.11 m I "VM-"' man—wave— Rechtszaken. De openbare behandeling van het strafgeding tegen Jeanne Lorette voor het gerechtshof te's-Graven- hage kan, naar men thans verneemt, niet vroeger dan in September e. k. tegemoetgezien worden. Buitenlandse!) Overzicht. De Belgische Kamer van Afgevaardigden heeft het wetsontwerp, waarbij de Regeering wordt gemachtigd eene wijziging te brengen in de grondslagen van de belasting (naar het gewicht) op binnenlandsche tabak, met 63 tegen 16 stemmen aangenomen. Bij de be raadslagingen verweten de vertegenwoordigers der tabakbouwende provinciën elkaar op heftige wijze de bevoordeeling, welke bij de berekening der belasting de eene provincie boven de andere geniet. Een der afgevaardigden voor Antwerpen betoogde, dat tenge volge van de verhoogde belasting op buitenlandsche tabak sedert 1883 de handel in dit artikel zich van Antwerpen naar Rotterdam had verplaatst. De beraadslagingen over het wetsontwerp tot wij ziging der Kieswet hebben in die Kamer een aanvang genomen. De heer Callie richtte eenige vragen tot de Regeering en betoogde dat het voorgestelde ontwerp, waarin hij eene groote onbillijkheid en zelfs eene schending der constitutie zag, het aantal kiezers in de steden zou beperken, daarentegen dat op het platte land zou uitbreiden. Minister Beernaert verklaarde dat de Regeering zich met de door de Centrale Commissie voorgestelde veranderingen had vereenigd, behoudens eenige kleine wijzigingen, de redactie be treffende. De heer Lippens vroeg verdaging van het debattoen hierover hoofdelijk gestemd zou worden, bleek het evenwel, dat de vergadering niet genoeg zaam voltallig was. Heden zou de behandeling worden voortgezet. De Fransclie senaat heeft de algemeene beraadsla gingen over de begrooting voor 1886 gesloten, en daarna een groot gedeelte, waaronder ook het budget van eeredienst, ongewijzigd aangenomen. Te oordeelen naar de laatste dépêches van generaal De Courcy, schijnt de toestand in Annam aanmerkelijk gunstiger te worden. Ternauwernood is het krediet van 12 millioen voor Madagascar goedgekeurd, of de Regeering komt met nieuwe aanvragen voor den dag. Een kredietaanvraag van ruim 600,000 fr. voor de kolonisatie van Obock en de uitbreiding van het protectoraat op Tadschura is ingediend en reeds behandeld, doch wegens onvol-, doende opkomst der leden nog niet aangenomen. Over een ander voorstel, om ten behoeve van de Fransche nederzettingen aan de Golf van Guinea 947,000 francs (waarvan 300,000 fr. voor schade vergoeding aan de Afrikaansche Maatschappij) toe te staan, zal waarschijnlijk nog vóór de sluiting der zit ting worden beraadslaagd. Over de koloniale politiek zal men in den naderenden verkiezingstijd wel meer hooren, doch thans wordt daarover nog weinig gesproken. Meer opzien baart een kleine royalistische bijeenkomst, die te Grenoble is gehouden, omdat daar op een vraag, of de royalisten wel een Koning hadden, geantwoord werd door iemand, die zich afgevaardigde van den graaf van Parijs noemde «Ik ben gemachtigd u mee te deelen, dat de graaf van Parijs vóór de verkiezingen een verklaring voor het land zal afleggen". De officieuse Standard beweert thans, dat het zeer twijfelachtig is of de Engelsche regeering met de behandeling van de Iersche Land Purchase Bill zal voortgaan. Kolonel King-Hazmon, afgevaardigde voor Dublin, zal in het Lagerhuis de verwerping van het ontwerp voorstellen, en het is niet onwaarschijnlijk dat de Parnellisten zich bij hem zullen aansluiten. Ook moeten verscheidene leden gedreigd hebben met obstructionistische redevoeringen, zoodat er alle kans bestaat dat de regeering van hare voornemens zal afzien. Hetzelfde blad bevat eene dépêche uit Shanghai dat, volgens mededeelingen uit goede bron, Li-Hung- Chang het gerucht heeft bevestigd, dat China aan Rusland bepaaldelijk den oorlog zal verklaren, zoodra de Russen zich mochten veroorloven Corea binnen te dringen. Van verschillende kanten komt het bericht, dat graaf Hatzfeld, de Duitsche minister van buitenland sche zaken, als gezant naar Londen zal gaan. De Frankfurter üeitung weet mede te deelen, dat het besluit, zijn post te laten varen, reeds bij hem vast staat sedert het oogenblik, dat graaf Herbert von Bismarck onder-secretaris van Buitenlandsche Zaken werd. Tusschen de twee Bismarcks gevoelde de graaf zich te beklemd. Tegen den voorzitter van het Deensche Folkething, benevens eenige leden van de linkerzijde, is eene straf rechterlijke vervolging ingesteld. Zij worden beschul digd, bij gelegenheid van eene politieke bijeenkomst te Holstebro (Jutland), een der sprekers (een com missaris van politie) met geweld uit den katheder te hebben geworpen. Gemengde Berichten. Te Tolen viel het zoontje van schipper K. van de sluis in de rivier, terwijl het water ongeveer 3 voet boven de opening der sluis stond. De stroom voerde het kind onder de sluisdeur en het kwam zoo aan de andere zijde zonder letsel bekomem te hebben het werd daar onmiddellijk gepakt en op het droge gebracht. De Midd. Ct. meldt dat niet de heer J. W. De Raad te Middelburg, maar de heer dr. J. Hazenberg te Vlissingen, die thans als officier van gezondheid 36 jaren dienst heeft, na den majoor-kommandant der dd. schutterij te Goes de oudste officier in dienst bij de schutterij in deze provincie is. Volgens den regenmeter der Rijkslandbouw school is over de maand Juli slechts 15 mM. regen gevallen, tegen 86% mM. over dezelfde maand van het vorige jaar. Als een bewijs hoe groot op vele plaatsen het gebrek aan drinkwater is, diene dat van Rotterdam dagelijks vele stoombooten vertrekken met een aantal vaten aan boord, allen gevuld met water, terwijl te Rozendaal zulk een gebrek aan regen- en pompwater is, dat men waschwater van elders moet aanvoeren, wat voor een cent per emmer wordt gekocht. Het drinkwater wordt 2maal daags door het gemeentebe stuur aan de bevolking verstrekt, waarna de pompen worden afgesloten. Zoo iets is te Rozendaal nog nooit gebeurd. Een Fransch heer bezocht dezer dagen de winkels te 's-Hage met een zeker vocht, om alle metalen voor werpen, schalen, belansen, bierpompen enz. te vernic- kelen. De proeven door hem genomen zijn verrassend, terwijl hij verzekert dat eene enkele aanwending vol doende is om de voorwerpen 2 a 3 maanden in vollen glans te behouden. Hij verkoopt slechts per 12 flacons, maar wil voor kennismaking 4 flacons als monsters afstaan tot den prijs van ƒ1. Later blijkt het, dat een uur na de aanwending de glans verdwenen is en de metalen weer hun gewone kleur terug bekomen hebben. Men zij dus tegen dat middel op zijne hoede. (D.) Een metselaar, werkzaam in de Herv. kerk te Renkum, een bak met kalk naar boven dragende, om het plafond aan te smeren, stortte van een duizeling wekkende hoogte van de ladder. De man, dien men zeker dacht dat dood zou zijn, had zich zelfs niet bezeerd. Twee trompetters van het detachement veld-artil- lerie, te Roermond in garnizoen, zijn sedert Vrijdag avond vermist. De eene was kantinebouder en heeft circa 800 aan geld uit de kantine medegenomen, met welke som hij verschillende leveranciers betalen moest. Een vermakelijk staaltje van bijgeloof wordt ons uit Muntendam (Gr.) medegedeeld. Volgens zeggen van vele «deskundigen" was het lOjarig dochtertje van timmerman N. behekst. Bij het openen van de kussens vond men niet alleen kransen, maar compleete vogels, die over de tafel huppelden. Een buurman gaf den raad een en ander over 't vuur te koken. De etenspot werd met een kan melk en de veeren over 't vuur gehangen, na goed in de randen met leem besmeerd te zijn, terwijl vooraf de schoorsteen, het gootgat, de deur en vooral het sleutelgat dicht gemaakt waren, om de heks niet te laten ontsnappen. Nu ging men aan het stoken en daar de rook niet ontsnappen kon, was het spoedig niet meer mogelijk een menschelijk wezen te onderscheiden. Alvorens de deur op verlangen der politie te openen, werd de pot van 't vuur genomen en in een emmer met koud water gedompeld, waarin de heks verdronken is. Aan de waarheid van dit verhaal bestaat geen twijfel. Wanneer men weet .lat een paar weken geleden te Muntendam de eerste trekschuit in dienst is gesteld, dan schijnt het toch, dat die Munten dammei s wel degelijk met hun tijd een halve eeuw ten achteren zijn. D Te Leiden is een muur van een der rijksgebouwen, het Physisch Kabinet, ingestort. Een werkman is er bij omgekomen. Nader wordt daaromtrent gemeld, dat in het kabinet enkele geheel op zichzelve staande muren moesten worden opgetrokken, elke twee ver bonden met een boog. Overigens mochten die muren, ten einde trilling te voorkomen voor de daarop te plaatsen machine, niet geankerd of aan andere muren verbonden worden. Toen nu het houten formeel, onder een der bogen geplaatst, daaruit genomen zoude worden, vond het ongeval plaats. Of in deze moet gedacht worden aan onachtzaamheid bij het verrichten der werkzaamheden, of dat het werk. zooals het bij best ek voorgeschreven was, niet behoorlijk konde worde uitge voerd, zal het onderzoek moeten leeren. DoordeHaagsehe justitie is ter plaatse een onderzoek ingesteld, en des kundigen zijn benoemd om een en ander na te gaan. Ook voor den inwendigen schouw van het lijk van den ongelukkigen en braven werkman zijn deskundigen benoemd. De Spaansche regeering heeft thans drie genees- heeren aangewezen, die het stelsel van inenting van dr. Ferran zullen onderzoeken. Deze drie geneesheeren zullen zich met dr. Ferran naar Benito, bij Badajoz, begeven, waar dr. Ferran zich sterk maakt de cholera na vijf dagen (de inentingstof, verklaart hij, werkt eerst na dien tijd) te zullen doen afnemen. Het plaatsje Benito zal streng afgesloten worden, en de bovenbe doelde di ie geneesheer! n zullen den toestand van elk ingeënt persoon nagaan en eene lijst opmaken van hen, die na de inenting bevrijd blijven van de cholera, en van dezulken die er door worden aangetast of er aan bezwijken. Op die wijze hoopt de regeering juiste ge gevens te verkrijgen omtrent de waarde van dr. Ferran's stelsel. Den 29sten Juli kwamen, volgens de officiëele op gave, 3168 cholera- en 4252 sterfgevallen in Spanje voor. Een huisheer had een huurder die wijn verkocht en zijn huur niet betaalde. Wat te doen? Vooreerst werd de kwade betaler het huis uitgezet; ten andere nam de eigenaar eigendunkelijk het debiet over van de voorhanden wijnen en likeuren. Maar op een goeden dag werd hij bekeurd wegens het verkoopen van ver- valschten wijn en tot 44 dagen gevangenisstraf ver oordeeld De huurder-zelf, die het best wist wat wijn hij in 't vat had, schijnt hem verraden te hebben. De Russische stad Klini, in het gouvernement Moskou, is door een hevigen brand bijna geheel ver woest. Acht mannen, die de stad in brand staken, zijn in hechtenis genomen. Op de kunsttentoonstelling te Antwerpen is in een der zalen een schilder zonder armen bezig met kopiëeren van stukken. Hij werkt daar zittende met zijn palet in den eenen en zijn penseel in den anderen voet, zoo «handig" als de beste, en wat hij voort brengt, overtreft het werk van menig tweehandig penseelkunstenaar. De weduwe Depret, te Peruwelz, in België, ging haar zoon tegemoet, die haar, na een 37jarige af wezigheid kwam bezoeken. De goede oude had een brief gekregen dat hij fortuin gemaakt had en thans te Bucharest, in Rumenië, vertoefde. Op het oogenblik dat de zoolang gewenschte ontmoeting zou plaats heb ben, zakte de arme vrouw ineen en stierf. De vreugde had de arme moeder gedood. Laatste en telegraphische berichten, Voor de betrekking van hoofd der tweede open bare school te Wemeldinge hebben zich 6 sollicitanten aangemeld. Zaterdag a. s. zal het vergelijkend examen plaatsj hebben. 's-Gravenliage. Op verzoek is eervol ontslag ver leend aan den Minister van Marine Van Erp Taalman Kip en is deze vervangen door den kapt. ter zee W. L. A. Gericke. Ingezonden Stukken. Bij gelegenheid van de verkiezingen voor gemeente raadsleden te Wolfertsdijk, zoowel in April als nu in Juli, zijn door het bestuur eener kiesvereeniging, onder het motto Gemeentebelangen tevens door eenige kiezers, achtereenvolgens een viertal strooibiljetten in de gemeente verspreid, in welke een tal van beschul digingen tegen den Gemeenteraad worden aangevoerd. Aanvankelijk daarop gezwegen zijnde, hebben evenwel drie gemeenteraadsleden eindelijk gemeend, zich deze verwijtingen niet te mogen laten aanleunen, waarom zij eene oproeping gedaan hebben aan de kiezers en belangstellende meerderjarige ingezetenen, tot eene publieke vergadering op Donderdag 30 Juli jl., 's avonds te 7 uren in de herberg bij C. Van Strien, teneinde de publieke zaken ook in het publiek te behandelen, met bijzondere uitnoodiging aan bekende leden der gemelde kiesvereeniging, om hetgeen zij hebben goed gevonden in die strooibiljetten op te nemen, nader te komen toelichten. Op het gestelde uur bleek het, dat zeer velen aan die oproeping gehoor hadden verleend. Naardien door de gemeenteraadsleden, van wie de oproeping was uitgegaan, de leiding der vergadering as opgedragen aan dhr. Adr. Van de Lindeschetste deze in gepaste bewoordingen het doel der bijeenkomst, en wel uit sluitend het bespreken van de kenbaar gemaakte grieven, welke hij tot een vieital punten ter behan deling groepeerde. Het eerste punt bepaalde zich tot het vergrooten van het schoollokaal op het dorp, en de aanstelling van onderwijzers en onderwijzeressen op de beide scholen. Het lid M. Ge hater staafde nu uit offici- eele bescheiden, dat de gemeenteraad die vergrooting door aanbouw zoo lang mogelijk had tegengehouden, om de gemeentefondsen niet al te zeer te bezwaren, maar eindelijk zich aan hooger gezag had moeten onderwerpen, doch niet eerder dan na het wijzigen van de gemaakte plannen, waardoor eene aanzienlijke som op den bouw bezuinigd is gewordenterwijl de Voorzitter met de wet in de hand aantoonde, dat het benoodigde onderwijzend personeel onmogelijk min der had kunnen gesteld worden. In het debat hier tegen voerden alléén C. P. Lenshoek en M. Weststrate afwisselend het woord, altijd maar doordravende, dat de Raad in dezen veel te weelderig was te werk ge gaan, en niet had moeten toegeven aan de eischen tot uitbreiding van het schoolwezen. Wat ook met klem van redenen daartegen werd ingebracht, niets mocht echter baten. Van al hetgeen bij herhaling werd aangevoerd was en bleef een roekeloos ingrijpen in de gemeente-financiën schering en inslag van het debat, zoodat de tijd doelloos verliep, en het reeds 9 uur was geworden, toen het tweede punt aan de orde gesteld werd, namelijk het benoemen van een geneesheer en het aanschaffen van een dokterswoning. Het lid G. De Jager toonde nu met authentieke cijfers aan, dat de tijdelijke waarneming van de ge- meente-practijk nu gedurende ruim twee en een half jaar, hoe bezwarend ook, toch nog 694 gld. minder gekost had, dan wanneer dhr. Schilhatn van 's Heer Arendskerke, volgens zijn eisch van 4600 gld. 'sjaars, tot vasten geneesheer der gemeente ware aangesteld gewordenterwijl, nu men geslaagd was in het aan- koopen van een huis, waarvan de doelmatige inrichting door verbouwen bereids is aanbesteed, er alleszins uitzicht bestaat, dat de oproeping voor een genees heer nu wel van gewenscht gevolg zou zijn, en dat de aangegane leening hiervoor, zooals uit de voorge- dragene berekening bleek, volstrekt geene overwegende bezwaren voor de gemeente-financiën zoude opleveren. Opnieuw werden nu door Lenshoek en Weststrate allerlei beweringen voorgebracht, zoo over hetgeen ten opzichte van dhr. Schilliam had plaats gegrepen, als over de woning voor een geneesheer, waaromtrent men voorwendde, dat de aankoop van het huis, nage laten door wijlen den burgemeester Van Strienvrij wat voordeeliger en doelmatiger zou geweest zijn. Hoezeer al de beschuldigingen over deze zaak, tegen den gemeenteraad ingebracht, duidelijk konden worden ontzenuwd, was het debat, door beide genoemde sprekers gevoerd, zoo heftig en onbescheiden, dat de Voorzitter hen gedurig tot de orde roepen en daaraan een einde maken moest, aangezien het vastgestelde uur van sluiting was aangebroken. Om de beide laatste punten nu toch ook te behandelen, werd besloten, zulks te verdagen tot eene bijeenkomst op den vol genden avond. Toen dus Vrijdagavond te 7 uren de bijeenkomst hervat werd, ging er nog wel een uur verloren met aanhoudend terugtekomen, door Lenshoek en West strate, op het behandelde van den vorigen avond, en wel zoo door elkander gehaspeld, dat de Voorzitter alle bezadigdheid moest betoonen, om te zorgen, dat het niet tot een Poolschen landdag kwam. Eindelijk gelukte het evenwel, met het derde punt te kunnen aanvangen, nl. dat de post van 4 00 gld. voor een klerk ter secretarie door den Raad geschrapt zou zijn; dat do klerk J. v. D. verwijderd was geworden, en men daarna toch was overgegaan tot het benoemen van den klerk P. v. d. Vop 400 gld. jaar)ijksche beloo ning. Bij extracten uit de notulen werd nu door het

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2