De gezondheid van het vee laat niets te wenschen over. Onder de kippen heerscht op schrikbarende wijze de snot en geeuwziekte. Reeds vóór twee jaren deden zich enkele sporadische gevallen voor, maar langzamer hand breidde de ziekte zich zoodanig uit, dat men hoort van landbouwers, die een honderdtal kippen verloren hebben. Wild, vooral hazen en patrijzen, laat zich veel zien, zoodat de jagers in den aanstaanden jachttijd veel pleizier kunnen hebben. Aal- en kruisbessen zijn er veel geweest. Aardbeien leverden wel tamelijk veel op, maar voldeden toch niet aan de verwachting. Zij hadden rijkelijk gebloeid. Over 't algemeen zijn de vruchtboomen nog al goed geladen ze hebben er trouwens genoeg voor gebloeid. In de tuinen ziet het er niet zoo rooskleurig uit als op het veld. Door de langdurige droogte zijn de schadelijke insecten rijk vertegenwoordigd. De vroege peentjes zijn bijna alle door de St.-Jansziekte aange tast. Het loof gaat tegen den grond liggen en verdort. Met de kooien ziet het er nog erbarmelijker uit, zoo worden zij geplaagd door de luis. Komen er nu nog vjel rupsen, dan zal er geen kooltje meer gespaard blijven. De bloemkool lijdt bovendien nog erg door de droogte. Alleen op het land, tusschen de aardappelen, staan de kooien vrij wel. De kroten en boontjes doen het goed. Eene flinke regenbui zou voor de meeste gewassen zeer ten goede komen en zou de andere niet schaden. Wij zullen maar hopen. Beursoverzicht De in ons vorig verslag medegedeelde agitatie, waar aan de Europeesche beurzen onderhevig waren, ten gevolge van minder gunstige berichten omtrent de phase, welke de Afghaansche quaestie opnieuw zoude zijn ingetreden, heeft weder voor kalmte plaats ge maakt en hoewel de handel uiterst beperkt was, hebben toch de Russische fondsen in 't bijzonder, een deel van- of wel sommige het geheele verlies kunnen terugwinnen Intusschen blijft de geldmarkt even ruim en de prolongatierente even laag. De weekstaat der Nederlandsche bank duidt eene vermindering aan van ruim twee millioen voor de discontorekening en van bijna twee ton voor de beleeningrekening, daarentegen vermeerderde de goudvoorraad opnieuw met twee millioen. Nederlandsche Staatsfondsen bleven einde week zeer vast. Van de Koloniale-, Finauciëele- en Indus- triéele waarden valt eigenlijk niets te zeggen, daar zij als het ware geheel onopgemerkt bleven. Het meeste werd nog verhandeld in de 5 pet. obligatiën Nederlandsch-Indische Landbouwmaatschappijdie zich dan ook op de vorige prijzen konden handhaven. De overige sluiten bijna allen op lagere koersen. Van de buitenlandsche Staatsfondsen konden Hon garen evenals Italianen en Metallieken zich een half a een percent verbeterendaarentegen sluiten de Por- tugeesche Staatsfondsen belangrijk lager. Reeds meer malen wezen wij op het geschokte crediet van dat land, voornamelijk ontstaan door het mislukken der laatste leening. Thans bepaalt zidi het aanbod voor namelijk van Londensche zijde niet alleen tot de stukken dezer laatste maar van elke leening zonder dat de redenen bekend schijnen te zijn, waarom dat aanbod steeds blijft toenemen. Russische Sporen blijven ongeveer op de vorige koersen. Nochtans worden van de Groole Russische Sporen voortdurend stukken voor Berlijnsche rekening aan de markt gebracht. In den Zuid-Amerikaanschen hoek bleef het rusti ger dan de vorige week. De voorgenomen conversie der Mexicaansche schuld bracht, nu alle bepalingen openbaar zijn, eenige beweging in dat fonds en deed den koers een half percent rijzenVenezuela's stegen beduidend op het bericht dat de regeeringstroepen eene belangrijke overwinning op de opstandelingen KOERS DER AMSTERDAMSCHE BEURS van Dinsdag 28 Juli 1885. NB. Het tusschen haakjes achter enkele soorten ge plaatste cijfer duidt het aantal onbetaald ge bleven coupons aanbij die stukken behoorende. SÏAAÏS&BBMETOBM. EUROPA. PCt. PCt. Hongarije, Obl. Leening 1867 5 99% dito, Goudleening 5 88 54 Italië, 1881. 5 9054 Nederland, Cert. N. W. S. 2% 67% dito, dito dito 3 8254 dito, dito dito 4 10154 dito Obl. 1883 4 101 'He Oostenrijk, Obl. in papier Mei-Nov. 5 66% dito, dito zilver Jan.-Juli 5 67% dito, dito goud 4 86% Portugal, Obl. Btl. 53/80 3 43% dito, dito 1881 5 83 Rusland, Obl. Hope <6 Co. 1798/1815 Cert. Inschrijv. 5e serie '54 5 100% 5 58% dito dito 6e '55 5 83 54 Obl. 1864 /1000 5 98% dito 1866 £100 5 97 54 dito 1872 gecons. 5 92% dito 1873 dito 5 92% dito 1877 5 96 54 dito Oostersche leerling le serie b 56% dito 1850 le Leening 4% 93% dito 1860 2e dito 4. 90% dito 1875 gecons. 4% 85% dito 1880 gecons. 4 75% dito Leen. 1867/69 (Nicolaï) 4 82 dito dito 1859 3 6854 dito dito 1883 in goud 6 102% Spanje, Perp. Sch. 4 55 dito dito dito 1876 2 47% dito dito Amortis 4 dito dito perp. Schuld 4 55 Turkije, dito Alg. Schuld 1865 geregistr. 1554 dito dito 1863/1865 6 dito dito 1869 geregistr. 15% zouden hebben behaaldvolgens latere geruchten weer sproken kon de koers zich nochtans op het verhoog de standpunt handhaven. Tot bijna op den laatsten dag der vorige week bleef de Amerikaansclie markt willig gestemd, en hoewel sedert een kleine reactie is ingetreden, sluiten de koersen der meeste soorten nog verscheidene per centen boven die der voorlaatste. Opmerkelijk, doch tevens gunstig is de omstandigheid dat niettegenstaande de Union Sharesdie altijd als toongevers werden aangemerkt, ettelijke percenten zijn gedaald, toch de anderen als de Nas/willes en de Missouris weinig zijn geschaad, terwijl winstrealisatiën op de verhoogde koersen natuurlijk nog veel hebben bijgebracht om de daling der laatste twee dagen in de hand te werken. Nog altijd blijft men in het onzekere, of de ge ruchten omtrent een ophanden zijnde regeling tusschen de Trunklijnen zullen worden verwezenlijkt of niet, en blijft elke bevestiging van eenigszins officiëelen kant totaal achterwege. Te verwonderen is het dus niet dat men allengs minder vertrouwen begint te hechten aan de geruchten welke daaromtrent zijn verspreid, en dat men alles beschouwt als eene manoeuvre van deze of gene fiuanciëele partij om zich op goede prijzen van de in haar bezit zijnde shares te ontdoen. Van de bestaande geldruimte heeft een bankiers consortium, waarvan de heeren Baring Brothers te Londen en de heeren Hope Go. te Amsterdam deel uitmaken, gebruik gemaakt, om vijftien millioen vijf pets. obligatiën van den Canadian spoorweg aan de markt te brengen. Gelijk te verwachten was heeft men in Amsterdam, rekening houdende met de tijden die wij beleven, de inschrijving vrij kalm opgenomen, ook in verband met den emissieprijs van 95 pet., die voor den tegenwoordigen tijd en vergeleken bij ande ren rentegevende obligatiën, vrij hoog kan genoemd worden. In Londen schijnt echter voor beduidende bedragen te zijn deelgenomen. De aandeelen dezer lijn konden slechts weinig proflteeren van de uitgifte der obligatiën en sluiten pet. hooger. Voorts stegen de aandeelen en de vijf pets. obligatiën Missouri Kansas Texas 154 en 1 pet. Iloridas blijven dobberen op de aanhangige quaestie of de onlangs niet betaalde coupon later toch zal kunnen verzilverd worden. Ten slotte valt voor deze een winst van on geveer drie pet. aan te teekenen. Met I of 15 Augustus verschijnen de volgende coupons als De 4 pet. obi. Venezuela's, de 6 pet. obligatiën St.-Louis San Francisco's, de 7 pet. obi. Missouri Kansas Texas. Buitenlandsch Overzicht. Ook de Belgische senaat heeft thans de verhooging der surtaxe op buitenlandsche suiker van 10 op 15 pet. goedgekeurd, en wel met 34 tegen 8 stemmen. In de Fransche Kamer van Afgevaardigden verklaarde. Maandag de lieer De Freycinet, Minister van Buiten landsche Zaken, bij de beraadslagingen over het krediet voor Madagascar, dat de Kamer geene bepaalde be slissing heeft te nemen in zake de verovering van dat eilanddeze quaestie behoort aan het oordeel der nieuwe Kamer te worden onderworpen. Wij moe ten, zeide de Minister, onze rechten op Madagascar handhaven eene groote natie als Frankrijk kan zich niet opeens terugtrekken. Hij hechtte vervolgens zijne goedkeuring aan de politiek, gevolgd door de vorige kabinetten. De heer De Lanessan betoogde de noodzakelijkheid van eene bezetting en organisatie van Madagascar. De heer De Lanjuinais verklaarde namens de rechter zijde tegen het krediet te zullen stemmen, daar hij de troepen niet wilde blootstellen aan de gevaren van een oorlog in een onbekend laad. De heer de Cassagnac zeide zich van stemming te zullen onthouden, en ver weet de regeering eene politiek van bestendiging der bestaande toestanden. De heer Brisson, minister-president, verklaarde dat PCt.l PCt. AFRIKA. Egypte, Obl. leening 1876 dito Spoorwegleening 1876 NOORD-AMERIKA. Ver. Staten, Obl. 1876 Mexico, dito 1864 ZUID-AMERIKA. Brazilië, Obl. 1865 100 dito dito 1875 100 Colombia, dito Pero, dito leen. 1870 Venezuela, dito 1881 IH©VSÏB. BH Vm. OHVBBBt. N.-Afrik. Handelsv. aand. Gemeente Crediet Obl. Maats. Fijenoord Aandeelen. Rott. Hypotheekbank, Pandbr. Stoomvaart Zeeland Aand. pref. dito dito Obl. Rusland, Pandb. Hyp. Bank SPOQBWBfaHLBBH. Nederl., Holl. IJzer. sp. Obl. Maats. Expl. Staatsspw. dito 1873 Ned. Centraal spw. gast. dito Hongarije, Theisspw. dito Italië, Zuid Ital. spw. dito Polen, Wars. Bromb. aand. dito, Warschau-Weenen aand. Rusland, groote spw.maatsch. aand. dito hypoth. Obligatiën dito dito dito Baltische spoorwegaandeelen Charkow Azow. Oblig. Jelez Griasi dito Jelez Orel dito f 1000 dito dito 100 Morschansk-Sysran Aand. Mosk.-Jaroslaw Oblig. Orel Vitebsk dito dito aandeelen Poti-Tiflis Oblig. f 1000 dito dito 100 Zuid-Westelijke Spoorw. maatsch. aand. 4 5 4% 3 5 5 4% 6 4 4% 4% 5 5 5 3 4 5 4% 4 3 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 655ns 8154 109% 6% 97% 97% 17% 9 29 5* 130 102% 34 101% 85 *j; 102% 86 3/e 101 104 87% 57?i 47 y, 62}4 11651e 945/, 84% 55 94% 91 9354 de Regeering besloten had geene rechten prijs te zullen geven. De heer Ferry betoonde, dat het noodzakelijk is van het vraagstuk der koloniale politiek af te stappen, waardoor het debat geheel en al wordt beheerscht. Hij vroeg daarom voortzetting der beraadslagingen op gisteren, welk voorstel werd aangenomen. In de zitting van gisteren zeide de heer Ferry dat hij ophelderingen zou geven omtrent zijne koloniale politiek. Dit was noodig voor de meerderheid, met het oog op de verkiezingen. Zijn doel, zeide hij, was altoos het welzijn des vaderlands. Bij de behandeling van het tractaat bewaarde hij het stilzwijgen, omdat hij vrees de het debat te zullen verbitteren; doch opheteirde der jongste zitiing schenen allen, zelfs de rechterzijde en de uiterste linkerzijde, het eens te zijn over de noodzakelijkheid om Frankrijk's recht te handhaven. Het verwijt van de uiterste linkerzijde was geweest, dat er geen portret, maar eene caricatuur van de koloniale politiek gegeven werd. Doch (zeide Ferry) het onvoorziene speelt altoos bij ver vei wijderde onder nemingen eene rol. Ferry legde nadruk op de verkla ring van het kabinet-Brisson, dat de solidariteit voor de zaken in Tongkin en Madagascar had aanvaard. Hij zocht voorts zijne koloniale politiek uit het oog punt van eene economische en humanitaire noodzake lijkheid te verklaren. Elk zijner woorden ging vergezeld van storende Opmerkingen van de rechter- en de uiterste linkerzijde, waarom de zitting werd geschorst. Bij het hervatten der zitting zette Ferry, ondereen aandachtig gehoor, de economische beweegredenen van zijne koloniale politiek uiteen. Daar de Vereenigde Staten voor Frankriik's uitvoer gesloten zijn, zoo moesten er andere uitvoerwegen gevonden worden. In verband hiermede wees hij ook op de koloni- seerende beweging in Duitschland. Vervolgens tot de humanitaire zijde van het vraagstuk overgaande, be pleitte hij de stelling, dat de hoogere rassen over de lagere zekere rechten kunnen doen gelden. Hij ein digde met te betoogen, dat het democratische Frank rijk, door het volgen van de koloniale politiek der andere groote natiën van Europa, toonde op de hoogte te zijn van zijne roeping, welke hierin bestaat, dat het zich plaatse op den rang die het toekomt. De Chineesche gezant te Parijs, die Maandag zijne geloofsbrieven overhandigde, verklaarde dat door het vredes-tractaat de vriendschapsbetrekkingen tusschen Frankrijk en China geheel waren hersteld. De Chi neesche regeering wenschte hiermede hare tevredenheid te betuigen en de oprechtheid harer verzekeringen te bevestigen. De heer Grévy antwoordde, dat Frankrijk evenals China alle reden had, zich te verheugen over het her stel der vriendschapsbetrekkingen, dat beide landen ten goede zou komen. Gemengde Berichten. Na den kapitein-commandant der dd. schutterij van Goes, den heer Soutendam, is de kapitein-kwar tiermeester bij de dd. schutterij te Middelburg, de heer J. W. De Raad de oudste officier in dienst bij de dd. Schuttel ij in Zeeland. Bij koninklijk besluit van 23 Juli 1855 werd de heer Da Raad tot '2an luitenant, benoemd; hij bleef onafgebroken bij de schutterij werkzaam, en telt nu dertig dienstjaren. Zondagnacht werden te Gemert twaalf huizen, bewoond door dertien huisgezinnen, waaronder twee groote hofsteden, eene prooi der vlammen. Geen enkele poging tot blussching kon worden aangewend, aange zien er in den omtrek geen water te bekomen was. De Prins van Wied gaf Vrijdag een voorbeeld van moed, door zich voor een paar hollende paarden te werpen en deze tot staan te dwingen. Door het weigeren van het remtoestel liep Maan dag de locomotief van den goedertrein, komende van Rotterdam te 11 uur 12 minuten tegen het perron PCt. I PCt. 54% 102 85 93 y, 92 54 58 AMERIKA. Atchison-Topeka Cert. v. dito oblig. Atl. Pacific (W. D.) Ie hyp. Centr. Pacific Aand. dito dito Obl. dito California Oregon Obl. dito dito Serie B dito San Joaq. Valley dito dito Cal. Pac. 2 Hyp. dito Chicago Atlantic Oblig Cert. (2) Aand. 7 6 6 6 6 6 6 6 Chicago N. W. Cert. v. Aand. Preferred dito Cert. Ie hyp. 7 dito Jowa Midland dito 8 dito Mad. Ext. dito 7 dito Menomenee dito 7 dito N. W. Union dito 7 dito Winona St. Peter dito 7 Chic. Burl. Quincy. C. v. Aand. Chicago R.-Island Cert. Aand. dito South-Westh Obl. 7 Denver Rio-Grande. Cert. v. Aand. dito dito Oblig. Cert. (1) 7 dito dito Cert. v. geconsol. 7 Illinois Cert. van Aand. dito Leas L. Stock Cert. 4 dito Springfield Div. Obl. 6 Kansas Pacific dito 6 Louisv. en Nashville. Cert. v. Aand, dito dito (le hyp.) 6 dito dito (2e 3 dito dito Sink, fund Obl. 6 St.-Louis San Fr. Aand. le Pref. dito dito Oblig. 6 dito Alg. Hyp. dito 6 dito Wichita .Vestern 6 Mich.' Centr. Cert. van Aand. Milw. St. Paul Cert. v. Aand. P. S. dito in goud Obl. 7 Miss. Kansas Texas. Aand. Miss. Kansas Texas. Obl. 7 dito Incomebonds. dito dito Un. Pac. South-Br. dito 6 118% 72 33 111 98 54 96 54 103 54 56% ■12854 122 ■130 127 54 12554 127 54 125% 125 120 122% 9 106 54 6154 127% 88% 106 40% 10454 49 Tft 93 8154 103 89 y, 92 63 20% 108y8 63% 107 te Leiden, verbrijzelde daar een ijzeren pilaar en een steenen, en zakte eenige voeten in den grond. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Een heer te Schotterhuizen, nabij Zuidwolle (Dr.,) heelt een hond, die nu en dan een uitstapje gaat ma ken naar den zoon te Dedemsvaart, op anderhalf uur afstand, en van daar briefjes, aan den halsband gebonden, aan 't adres van den vader bezorgt. Men meldt aan de Leidsche Cf.Nog maar weinige jaren geleden regende het om dezen tijd on ophoudelijk, en toen verklaarden geleerden van den sterrenhemel, dat die nattigheid was toe te schrijven san buitengewone zonnevlekken, die op de zon ontdekt waien. Zulke vlekken gaan echter weer over. totdat nu onlangs weer verbazend groote zonnevlekken op de zon waren waargenomen. Zij zijn zelfs met het bloote oog door een zwart gemaakt glas te zien, en eene van die vlekken beslaat eene oppervlakte van wel vijftig ballen zooals wij bewonen Hoe brandt nu de zon bijna dagelijks aan den onbewolkten hemel, en waar blijft nu de zoo lang gewenschte regen voor het ver schroeide aardrijk Aan de scheepsbouwwerf van A. Vuyk te Kapelle a/d IJsel is men met den bouw begonnen van een stalen radeibootje, waarvoor machine en ketel worden gemaakt aan de fabriek »De Schelde" te Vlissingen. Dit bootje moet dienst doen bij eene oestervisscherij in Zeeland en is besteld door den heer C. Lindenbergh te Wemeldinge. De landbouwers op het Hoogeland, een der vrucht baarste gedeelten van Groningen, worden letterlijk overstroomd door vragen om werk. Bij gansche troepjes ziet men de arbeiders uit den omtrek met zeis en schop beladen, het land afloopen, zonder werk te kunnen krijgen. En dat in het beste van den zomer 1 Het vlas geeft nu voor eene poos weer werk, doch de meesten derven ook deze bezigheid. Ratten en muizen hebben zulk een ontzettenden afkeer van sterkedrank, dat zij nooit meer terugkeeren op de plaats, waar men hun broodkruimels in.cognac of brandewijn geweekt of zwarte bessen, die op jenever gestaan hebben, heeft laten eten. Deze dieren schijnen zulk een schrik te hebben van beneveling, dat zij nooit zullen terugkeeren op een plaats, waar zij die eenmaal hebben opgeloopen. Het is ons bekend, zegt de Prov. Noordbr. en B. Courant, hoe een paar jaar geleden een huis, waar men de ratten vruchteloos door allerlei middelen had pogen te verdrijven, geheel van deze kwaal is gezui verd, doordien men in de snijding nevens het huis, waar zich het ongedierte gaarne ophield, droge zwarte bessen, waarop vroeger jenever was getrokken, gestrooid had. Het Brusselsche dagblad Les Nouvelles verneemt, dat bij de instructie der zaak van Jeanne Lorette merk waardige bijzonderheden aan bet licht zijn gekomen nopers den aard der betrekking, welke tusschen haar en den Japanschen zaakgelastigde hebben bestaan. Sakurada zou volgens genoemd blad er slechts met veel moeite in geslaagd zijD, de betrekking met Jeanne aan te knoopenzijne huwelijksbeloften verlokten haar niet, en zelfs nadat een formeel huwelijksaanzoek bij hare ouders was gedaan, moesten nog invloedrijke vrienden, die hoog opgaven van de schitterende positie, welke zij afwees, zich veel moeite geven om haar van hare weigering terug te brengen. Toen men hierin ge slaagd was, vertoefde Sakurada gedurende zes maanden bijna voortdurend te Molenbeek, ter verschuiving van het huwelijk zich steeds beroepende op zijne verplichting om van het Japansch gouvernement vergunning te be komen, voordat hij een huwelijk kon aangaan. Onder verwijzing naar de kosten en het vermoeiende van dat telkens heen en weer trekken naar Molenbeek, wist hij, volgens genoemd blad, Jeanne te overreden, zich in Den Haag te vestigen en haar over te halen in het hotel der ambassade haar intrek te nemen, totdat hare meubelen zouden zijn aangekomen. Daarop betrok zij ■tejagaabmba-éarrm.tt PCt. 6 4% Missouri-Pacific South dito N.-York-Erie Cert. v. Pref. Aand. New-York Pens. Ohio 6 St. Paul Min. Man. Cert. v. Aand. dito dito Obl. 7 dito Geconsolideerde Schuld dito 6 dito dito 2e hyp. 6 dito dito Dakota Ext. Obl. 6 Pennsylv. Spw. Cert. v. Aand. Pittsb. Fw. Cert. v. Aand. 7 Southern Pacific Oblig. 6 Union Pacific Hoofdl. Certificaten v. Aand. Union Pac. Hoofdlijn Obl. 6 dito Collateral Trust Bonds 6 dito dito dito 5 Brazilië Spoorwegleening 5 TBASSWBÖMAAÏgCBtAPPIJBBt. Amst. Omnib.-Maatsch. Obl. Arnh. Tramwegm. Aand. Gooische dito dito Nederl. dito dito Rotterd. dito dito Nederland, stad Amsterdam a f 10Ö0 dito a f 100 Stad Rotterdam Gemeente-crediet België, Antwerpen 1874 dito Brussel 1879 Hongarije, Theiss Regul. loten Oostenrijk, Staatsleening 1860 Stad Weenen 1874 Rusland, dito 1864 Spanje, St. Madrid '68 (gest.) Turkije, spoorwegleen. O O VP Oost. papier f 20,15 Pruisische f 58,80 zilver -20,15 Russen in Z. R. - 1,17% Diverse in -11,60 G. R. - 1.90 Fransche - 47,50 Spaansche Buit - 47,50 Belgische - 47,50 Binn. - 2,29 Amerika in doll. - 2,45 PCt. 102 1474, 93?i6 10154 111 108% 11054 110% 98 130 96% 47 54 113 104 54 90 80% 103% 985% 62 78 137 101?% 104% 101% 98 997% 10154 96% 11354 9954 128 47 9%

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2