Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen te Nieuwvliet (cl. IJzendijke) ds. A. J. Meerburg Snarenburg, te Heumen. Beroepen bij de Chr. Ger. gemeente te Wolferts- ds. H. H. Elfers, te Hillegom. Aangenomen het beroep naar de Chr. Ger. ge meente te Warffum door ds. P. Postema te Domburg. Volgens Het Zuiden heeft het aantal bezoekers van het 12de Zuider-zendingsfeest, Woensdag jl. bij Bergen-op-Zoom gehouden, omstreeks 4500 personen bedragen en heeft de collecte ruim 500 opgebracht. Men meldt ons nog, dat er tijdens het genoeglijk samenzijn der leden van de Zuid-Bevelandsche onder- wijzers-vereeniging na afloop der algemeene vergadering, Vrijdag te 's-Gravenpolder gehouden, op initiatief van een der aanwezigen op ongezochte en zeer eigenaardige wijze een collecte werd gehouden voor het Ondersteu ningsfonds, die ongeveer ƒ16 opbracht. Blijkens mededeelingen in het programma van het onderwijs voor het leerjaar 188586 van de Rijkslandbouwschool te Wageningen waren er in den laatsten cursus 157 leerlingen. Het geheele aantal land- bouwleerlingen bedraagt thans 123 en is dus sedert den vorigen cursus vermeerderd. Toch kan de vroeger gemaakte opmerking over het betrekkelijk gering aan tal zonen van landbouwers slechts herhaald worden. Van de 123 landbouwleerlingen zijn 70 voor de Indische bezittingen bestemd. Van 1878 tot heden vonden 44 leerlingen der Rijkslandbouwschool in Indië een be stemming, terwijl 92 zich in den practischen landbouw, op eigen of gehuurd bedrijf, gevestigd hebben. Het eindexamen van de leerlingen der Zeeuwsche Hoogere Burgerscholen is afgeloopen. De uitslag was voor Goes niet gunstigbeide candidaten toch werden afgewezen. Van de Zierikseesche school slaagden alle leerlingen, t. w.C. J. F. De Graaf, jhr. C. P. L. Van Kinschot, P. J. Der Weduwen, K. A. Van Langeraad, P. A. De Bruijne en L. Koopman. Van Middelburg slaagden de leerlingen W. C. Van Gorcom, W. C. De Smidt en C. E. Plugge. Afgewezen werd 1 candidaat. Rechtszaken. Het gerechtshof te 's Hage veroordeelde Vrijdag O. a. (zie ons vorig no.) C. P., te Goes, wegens valschheid in geschrifte tot een half jaar correctioneele gevange nisstraf, te ondergaan in eenzame opsluiting, en 2 geld boeten van f 50. De voortvluchtige J. v. D., te Hoedekenskerke, be schuldigd van schennis der eerbaarheid, werd weder- spannig verklaard aan de wet. Het vonnis door de Middelburgsche Rechtbank tegen N. L., van Ellewoudsdijk, ter zake van het zich in kennelijken staat van dronkenschap op straat vertoonen, gewezen, werd, op grond van nietigheid der dagvaarding, vernietigd. M. P., J. v. d. H. en M. v. d. K., te St. Annaland, werden wegens diefstal van konijnen te Stavenisse, ieder tot 3 maanden eenzame opsluiting veroordeeld. Kunst, Wetenschap en Letteren. De heer en mevrouw Rössing zijn weder voor drie jaren aan de Vereeniging «Het Nederl. Tooneel" verbonden. H»t schilderijen-museum te Berlijn heeft nu eene schilderij op hout verworven, welke de geboorte van Christus voorstelt en deel uitmaakte van het vermaarde altaarstuk der hoofdkerk te Sienna, dat in 1310 door Ducio di Buoninsegna geschilderd werd. De vermaarde passie-spelen" van Oberammer- gau hebben mededingers gekregen in Tyrol. Daar worden, te Vorderthiersee, dergelijke godsdienstige spelen vertoond, welke meer en meer belangstelling wekken, en die in sommige opzichten de passie-spelen van Oberammergau overtreffen. De spelen te Vorderthiersee hebben reeds sinds over oude tijden om de tien jaren plaats. Maar eerst in den laatsten tijd werd er in ruimer kring de aandacht op gevestigd. Naar men verneemt, zegt de iV. R. Cl., heeft de heer A Van Lier, tooneel-directeur te Arasterdam, met den heer mr. P. Brooshocft eene overeenkomst gesloten tot het opvoeren, in het aanstaande sp el- seizoen, van twee of drie nieuwe tooneelstukken. Een daarvan heeft de heer Brooshooft reeds voltooid met het volgende houdt hij zich onledig, terwijl de schrijver, met het oog op deze voorstellingen, zich in den laatsten tijd meer opzettelijk op de hoogte gesteld heeft van de samenstelling en de krachten van het tooneelgezelsehap van den heer Van Lier. Buitenlandse!) Overzicht. De financiëele commissie uit den Franschen Senaat heeft, ondanks de pogingen van den minister van finan ciën, zich vei klaard tegen de opheffing van het invoer recht op papier, met ingang van 1 December 1886, waartoe dezer dagen door de Kamer van Afgevaar digden was besloten. In de Kamer zijn de beraadslagingen geopend over de kredieten voor eene expeditie naar Madagascar. Admiraal Galiber, minister van Marine, zal namens de Regeering aandringen op handhaving van het status quo; de volgende Kamer zal dan moeten beslissen, of men de operatiën wil voortzetten of staken. Sedert eenig» dagen was men te Parijs geheel zonder berichten van generaal de Courcy. terwijl Engelsche bladen beweren, riat geheel Annam in volslagen opstand is, en dat de Zwarte Vlaggen Tonkin overstroomen en eene dreigende houding aannemen. Men maakte zich daarom zeer ongerust. Eene dépêche, thans van generaal de Courcy ont vangen, meldt, dat Thuyet, die zich tot heden in Kam-lo bevond, van een deel zijner aanhangers verlaten is, en zich naar Tam-so, in de nabijheid van Kam-lo, heeft teruggetrokken. Met de bezetting der provincie Thanhoa is een begin gemaakt. Het zwijgen van den generaal omtrent Hué en Annam wordt als geruststellend be schouwd. De vier senatoren van het dep. Finistère, wier ver kiezing was vernietigd wegens inmenging van de geeste lijkheid in de stemming, zijn herkozen. Het kiescollege voor den Senaat heeft in het dep. Seine den heer Songeon, radicaal-socialist, definitief candidaat gesteld voor den zetel van Victor Hugo. Volgens de berichten van een aantal Engelsche morgenbladen nemen de onderhandelingen tusschen Rusland en Engeland over de Afghaansche grens een bevredigend en ongestoord verloop. De heer de Staal zou Zaterdag een belangrijk onderhoud met Lord Salisbury hebben gehad. De Bombay Gazette verneemt van betrouwbare zijde, dat de Emir van Afghanistan zijn toestemming heeft geschonken aan de vestiging van een Engelsch canton- nement te Kandahar, en dat dit zal betrokken worden door 10,000 man. De Romeinsche Libertd beweert dat tusschen Enge land en Italië de onderhandelingen omtrent de Soe dan qnaestie weder aangeknoopt zijn. Ofschoon alle besprekingen nog slechts voorloopig zijn, zou Lord Salisbury de meening hebben uitgesproken, dat het volstrekt noodzakelijk was Khartoem te hernemen. Gemengde Berichten. Uit Amsterdam schrijft men ons: Is het treurig, dat de dagbladen alhier dagelijks, in klimmende mate, melding moeten maken van mis drijven, delicten en ongelukken van allerlei aard, dubbel tieurig is 't dat in verreweg de meeste gevallen mis bruik van sterkedrank de oorzaak is van moord en doodslag, diefstal en allerlei andere kwade praktijken, ja zelfs van ellende en ondergang van personen en huisgezinnen, die zonder de oorzaak ongetwijfeld de vreeselijke gevolgen niet zouden moeten bejammeren. Is het dan hier zoo veel erger dan elders in ons vader land? Misschien niet; maar Amsterdam is zóo groot, zijne bevolking zóo talrijk, het bezoek van vreemde lingen zóo druk, dat het niet te verwonderen is dat de schaduw dier door velen benijde voorrechten zich vaak scherp op toestanden en personen afteekent. Veel is er in de laatste jaren gelukkig reeds beproefd, en voortdurend wordt in die goede richting meer gedaan, om het kwaad, uit het drankmisbruik voort vloeiende, zooveel mogelijk te bezweren, en elke dier pogingen verdient ten volle instemming, waardeering en steun van een ieder die het goed met zichzelven en met anderen meent, onverschillig in welken rang men in de groote maatschappij zich beweegt. Over de werking der «drankwet" als middel tot verbetering is het oordeel verschillendten haren aan zien berust de uitspraak bij de toekomst. Maar karakteristiek zijn de woorden van den Mi nister van binnenl. zaken bij de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging der «drankwet" in de zit ting van de Eerste Kamer der Staten-Genei aal van 10 April jl., waar hij bij de beantwoording van het veislag sprak van: bierhuizen, welke uit een wél gezind volkslievend oogmerk zijn gesticht «ora aan de menschen een aangenaam verblijf te verschaffen, waar zij tevens iets kunnen verteren zonder dat zij sterkedrank behoeven te gebruiken", -dat zijn de bierhuizen zonder vergunning. Het zij mij vergund uwen lezers er op te wijzen, dat het ideaal, waarvan de Minister Heemskerk ge waagde. in de hoofdstad, meer en beter nog dan in vele andere plaatsen van ons vaderland, reeds in ver vulling is gegaan. De pogingen, daartoe aangewend door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en de Maatschappij voor den werkenden stand, zijn alge meen bekend en verdienen ten volle den steun en de waardeering van alle goedgezinden. Maar het meest wordt ongetwijfeld gehandeld in den geest dien de Minister op het oog had door de Maatschappij voor volkskoffiehuizen. Vijf jaren geleden werd door haar gesticht het volkskoffiehuis en logement «de Vrede" op Rapenburg alhier en ten vorigen jare opende zij op de De Ruijterkade een tweede zoodanige inrich ting, «de Hoop1' genaamd. Over beiden gaat maar éen roep van lof. Wat «de Hoop" betreft wil ik ver trouwend gelooven op gezag van anderen, maar ten aanzien Van «de Vrede" bevind ik mij door persoon lijke ervaring volkomen en pays de connaissance en ben ik zóo overtuigd van het nut en de doelmatigheid van dergelijke inrichtingen, dat ik niet nalaten kan er openlijk de aandacht op te vestigen in de hoop dat in andere plaatsen van ons land het goede voor beeld meer en meer navolging moge vinden en daaruit een vrede geboren worde, die nu nog zoo vaak wordt verstoord of gemist. Een enkel woord over de inrich ting van het volkskoffiehuis en logement «de Vrede" moge daartoe het zijne bijdragen. Het koffiehuis binnen welks wanden de drank duivel onherroepelijk wordt geweerd is ruim, lucht en licht, drie hoofdfactoren voor gezelligheid en ge zondheid. De zindelijkheid en dit zegt niet weinig laat niets te wenschen over, dank zij het uitstekende toezicht van den directeur, den heer 11. Mulder, en diens echtgenoote, alsmede de nauwgezetheid van het dienend personeel. Een fraai buffet voorziet, tegen lagen prijs, in alle behoeften van dorstende (behalve st. dr.) en ook de keuken en hare priesteressen zorgen, dat hongerige ma gen steeds naar eisch en naar smaak bevrediging kunnen vinden De leestafel bevat een groot aantal dag-en week bladen var, allerlei richting, kleur en tint op kerkelijk en staatkundig gebied, zoodat er zelfs geen schijn bestaat van het door sommigen toegedichte doel om propaganda te makenaardig is het zelfs te zien hoe staag het Alg. Handelsblad, de Standaard en de lijd, met hunne respectieve twee-, drie- of vierling broeders en zusters, in dezelfde handen komenhet «hoor en wederhoor" wordt hier door velen in toe passing gebracht. Behalve die veelzijdigheid en veelvoudigheid op journalistiek terrein, biedt het koffiehuis ook nog de gelegenheid aan om te genieten van eene vrij uitge breide bibliotheek, welke ten dienste der logeergasten en bezoekers beiden is ingericht en blijkbaar op prijs wordt gesteld. Wat het logement betreft, valt mede niets dan lof te vermelden. Dat het een uolfes-logement is, in den echten zin des woords,wordt onloochenbaar bewezen door het feit, dat het niet alleen gezocht wordt door fatsoen lijke werklieden, maar door vertegenwoordigers van alle klassen der maatschappij, waaronder leden der rechter lijke macht, advocaten, geneesheeren, ingenieurs etc.; in de laatste dagen nog logeerden er geruimen tijd achter een een Zeeuwsch predikant met twee damesen ook zij betuigden bij hun vertrek den directeur en zijne echt genoote hun dank en tevredenheid. En geen wonder Voor slechts 50 cent per nacht of per week 2 kr ijgt men eene eenvoudig doch doelmatig gemeubileerde kamer, voorzien van een ijzeren ledikant met ressort matras, heerlijk bed met toebehooren, waarvan de helderwitte lakens u reeds van verre toelachen. De directrice en met haar de vrouwelijke concierge en kamermeisjes zorgen dat zindelijkheid ook hier den boventoon voert. Goede ventilatie brengt ook het hare tot lucht en dientengevolge tot bevordering der ge zondheid bij. Behalve de logeerkamers bevinden zich boven nog ruime en goed verlichte groote zalen en kleinere lokalen tot het houden van Zondagsscholen, vergade ringen, voorlezingen en andere doeleinden. De werk- lieden-vereeniging «Patrimonium" o. a. houdt hier steeds hare gewone bijeenkomsten en hoopt dan ook den Hen Augustus a. s. hare jaarl. algemeene ver gadering in de groote zaal te ontvangen. De Zeeuw sche afgevaardigden of leden zullen dan de gelegen heid hebben zich voor het evrst of bij vernieuwing te overtuigen van de waarheid van mijn gezegde. Het gebruik van koffiehuis en logement beiden neemt steeds toe, al kan helaas niet worden ontkend, dat de drukkende tijdsomstandigheden zich zoowel op «de Vrede" als op «dé Hoop" doen gevoelen. Maar ook hier geldt«het pogen zelfs is schoon". Mogen de Amsterdamsche pogingen elders navolging vinden en mijn geschrijf velen aanleiding geven om etnz een kijkje te komen nemen. Bij voorbaat roep ik hun reeds toe: nPax intrantibus" In de nabijheid van Leeuwarden ziet men eenige weiden, waarin enkel roodbonte koeien, pinken en kalveren grazen. De eigenaar van deze verzameling is bekend onder den naam van «roodbontenboer", een bijnaam, dien ook reeds zijne voorouders droegen. De liefhebberij, om eene verzameling van roodbont vee te houden, is in den laatsten tijd in Friesland zeer verminderd, hoewel nog vele boeren een zekere voorliefde voor die kleur hebben. Was er voor eenige jaren in Duitschland veel aanvraag naar rood vee, thans heeft die aanvraag geheel opgehouden. Ook Amerika wil niet langer van roode koeien gediend zijn, maar vraagt bij voorkeur zwartbonte. Eene ver zameling van rood vee begint dus langzamerhand een artikel van weelde te worden, zoodat bij de lage prijzen, welke in de laatste jaren voor de landbouw-producten gemaakt worden, het zoogenaamd «miskleurig" vee meer en meer verdwijnt, om plaats te maken voor het Friesche type «zwartbont". (N. v. d. Zf.) Een sergeant van het disciplinekorps te Vlis- singen heeft Donderdagmorgen tweemaal getracht zich te verdrinken. Vrees voor straf, daar hij slagen aan een anderen sergeant had toegebracht, terwijl hij in opgewonden toestand verkeerde, is de oorzaak hiervan. Beide malen is hij echter gered. Op het initiatief van het volksblad De Echo zal te Amsterdam een vliegerwedstrijd worden ge houden op Woensdag 19 Augustus, des namiddags van 1 tot 4 uur, op de Tentoonstellingsterreinen achter het Rijksmuseum. Aan den wedstrijd kan kosteloos worden deelgeno men door knapen en jongelingen van 12 tot 18 jaar. Meer dan 500 vliegers zullen niet worden toegelaten. Aan den wedstrijd mogen deelnemen alle soorten van vliegers, hoe ook gevormd, hetzij groot of klein, mits gebleken zij, dat zij kunnen opgaan. Bij een trouwplechtigheid te Zwolle werd voor de algemeene armen o. a. een biljet van f 1000 ge collecteerd. De roode, asch-achtige grond, zooals die in vele veengronden aanwezig is, levert niet alleen ijzer op, maar die zelfstandigheid blijkt ook zeer geschikt te wezen voor bemesting, vooral voor haver, die er best in groeit, en ook voor tuinvruchten, boonen, boeren kool, spinazie enz. Men herinnert zich, dat Hendrik Duik in eene slaapstede te Delft had veiteld, dat hij vroeger had behoord tot de equipage van het in de Chineesche wateren gebleven schip «Watergeus", en dat de geheele bemanning van dat vaartuig in handen van Chineesche zeeroovers was gevallen om als slaven te worden verkocht. Naar aanleiding van eene oproeping van den com missaris van politie te Vlaardingen, uit naam der be trekkingen van de schepelingen der «Watergeus" ge daan, is nu gebleken, dat Duik thans in het Gasthuis te Delft ziekenoppasser is. Door de politie ondervraagd omtrent de verhalen door hem in Febr. 11. in omloop gebracht, wist hij niets te antwoorden dan dat hij waarschijnlijk «boven zijn bier" was geweest, toen hij vertelde dat hij vroeger zeeman was. Hij had indertijd z. M. den Koning gediend en was als gepensioneerd militair uit Indië teruggekomen. Indien hij al over een koopvaardijschip en zeeroovers had gesproken, dan had hij slechts wedergegeven wat hij zelf op zijne zwerf tochten had hooren vertellen. (D. C.) -Een theeblad, vervaardigd uit 53080 stukjes van postzegels, is te zien bij de firma van Mingelen op het Spui te 's-Hage. De «Tent" in het Agneta-Park te Delft, aldus meldt De Werkmansbode, heeft geen «vergunning", en de directie wenscht die ook niet te verkrijgenom echter tegemoet te komen aan de klacht van velen, dat niet anders dan bier of limonade, koffie en melk ver krijgbaar is gesteld, is het der directie door bemiddeling van handelsvrienden te Lissabon en te Jurez gelukt, onversneden wijnen te bekomen, die voortaan verkrijgbaar zijn, tegen zeer lage prijzen. Een glas Bordeaux kost o. a. 10 cent, en dan krijgt men een groot glas. Voor een klein glas betaalt men slechts vijf cent, terwijl voor een glas sherry niet meer dan 12 cent gerekend wordt. Een landbouwer op Tessel, die een groot aantal kippen bezit, meent tegen de plaag der luizen, zoo veelvuldig in houten hokken voorkomende, geen heter middel te kunnen aanbevelen, dan hokken te maken van graszoden. Hij heeft al zijne hokken sedert eenigen tijd door hokken van zoden vervangen, en verklaart na dien tijd van de luizen volstrekt geen last meer te hebben. Pakpapier kan men waterdicht maken door 0,68 Kg. witte zeep op te lossen in 1 liter water, en in een ander liter water 0,06 kg. arabiscbe gom en 0,17 kg. lijm op te lossen. Deze twee oplossingen moeten vermengd en verwarmd worden, het papier in het mengsel ge weekt en tusschen rollen doorgehaald of opgehangen worden om te drogen. Voor de madenziekte bij schapen wordt thans met den besten uitslag in het Noorden van ons land een mengsel van peper en zout, 't eerste 3 deelen, 't tweede 1 deel, aangewend. Volgens Die Hausfrau krijgt men een voortreffe lijk middel tegen de koorts, wanneer men één citroen in stukjes snijdt en met drie glazen water opkookt dit bittere aromatisch afkooksel moet de werking van de chinine nog overtreffen. Aan den heer Paul Wiitouck, te Bergen-op- Zoom, is vergunning verleend tot spoorwegverbinding van de nieuw te maken haven, het terrein zijner sui kerfabriek over de buitensingels, in verbinding met het stations-emplacement van den Staatsspoorweg. Aan de heeren J. C. Van Hattum 8c Co. te Sliedrecht was opgedragen den berg Culebia (Panama) tot 50 meter boven den waterspiegel van het kanaal (bevattende 12 a 13 mill. kub. meter) in hoogstens 2 jaren af te graven. Deze werkzaamheden vorderen naar wensch. Thans is hun opgedragen den geheelen Culebia-weg te ruimen tot den bodem van het kanaal, bevattende behalve de bovengenoemde hoeveelheid nog 8 a 9 mill. kub. meter of te zamen 20 a 22 mill. Dezer dagen is het cmtract geteekend en de aanne mingssom bepaald op 170 millioen francs. Een kantoorknecht van een wijnhandelaar in de Warmoesstraat te Amsterdam, die met de kar be stellingen had thuisbezorgd, liet op den terugweg op den O. Z. Voorburgwal zijn voertuig even onbewaakt staan. Een kwajongen wilde hiervan gebruik maken, om de kar te water te laten loopende knecht be merkte het geval evenwel en trachtte haar nog op den wal te houden. Hij had echter het ongeluk te worden medegesleept en geraakte in den val in de wielen verward. Dadelijk schoten hulpvaardige voorbij gangers toe en twee begaven zich te water om den ongelukkige bijtestaan. Hij werl bewusteloos op het droge gebracht en in een tapperij opgenomen, waar het aan twee rechercheurs mocht gelukken de levens krachten weder optewekken. 's Mans toestand is echter zorgelijk. Hij wordt in het gasthuis verpleegd. «Mijnheer", zeide een allerliefst jong dametje tot een commissaris van politie, «in den spoorweg-waggon no. 6517 heeft men mij mijn horloge ontstolen, ziet u geen kans het mij terug te bezorgen V' «Heeft men u nog iets anders ontstolen?" vroeg de gestrenge heer. «Ja, een kus", sprak het meisje blozende. «Goed"antwoordde de commissaris verstrooid «loopt u hedenavond nog maar eens aan het bureau aan, dan zal ik u, als het mogelijk is, alles teruggeven wat men u ontstolen heeft." Een twintigtal pottenbakkers van Dantzig heb ben onlangs, naar de Dantz. Ztg. verhaalt, gedurende hunne werkstaking een vergadering gehouden. in het water. Zij hadden, 's morgens vroeg, een bijeenkomst zon der lastige toehoorders willen h uden in de Irrgarten, maar toen zij kwamen, vonden zij er verscheidene politieagenten. Zij gingen nu samen naar een logement, bij Langfuhr, maar de politie ging mee. Zij wandelden naar Striesz, naar Olivaook daarheen volgde hen de politie. Nu kwam een der mannen op de gedachte naar het strand bij Glettau te gaan, en daar na de wan deling een bad te nemen. Zoo gezegd, zoo gedaan. De mannen kleedden zich allen voor de oogen der politie uit, gingen onbeschroomd in zee en daar, op eenigen afstand van het strand, tot aan den hals in het water, hielden zij de gewenschte beraadslagingen. De politie-agenten hadden geen roeping hen ook daar te volgen, en zij moesten ook ten slotte lachen om het kluchtige van het geval. Een vreeselijk ongeval heeft Vrijdag te Keulen plaats gehad. Twee huizen op de Houtmarkt aldaar en door 16 gezinnen bewoond, zijn ingestort. In een oogwenk lag alles in puin, met een zware stofwolk omgeven. Van alle zijden snelde men te hulp om de talrijke onder de ruïne bedolven personen te redden. Men wist niet hoeveel menschen er in de huizen waren geweest, wijl er beneden herbergen in gehouden werden. Maar men sloeg terstond de handen aan 't werk. Al spoedig had men eeDige vrouwen en kinderen gered. 5 of 6 personen waren bij het eerste kraken der muren gevlucht. Als om het ongeluk nog gruwzamer te maken, brak te 6 uur in de nog staande gebleven deelen van een der huizen brand uit. De vlam sloeg weldra vrij hoog. Men vermoedt dat door het wegruimen van puin het half uitgedoofde vuur lucht bekomen heeft. Ten einde het vuur te blusschen, werd gebruik gemaakt van de waterleiding, die eerst afgesloten was, en toen volgde het ongeluk dat thans twee waterpijpen braken en men met eene overslrooming bedreigd werd. Reeds uit een der kelders hoorde men het geroep van een der onge- lukkigen«help, help, mijn kind verdrinkt 1" Pogingen om haar van eenige zijde ter hulp te komen, mislukten, zoodat men vreesde dat voor haar en haar kind op geene redding meer te hopen was. Omstreeks dien tijd ook, ongeveer 6 uur, werd het eerste lijk, een knaapje van 5 jaar, te voorschijn gehaald. Zaterdagnamiddag was de opruiming van het puin nog niet ten einde gebracht. De brand werd tegen den nacht gebluscht. Zonder eenigen twijfel waren er nog personen, die in de onderste verdiepingen zich bevonden hebben, onder het puin bedolven, maar er bestond nauwelijks hoop, dat er nog één levend zou worden te voorschijn gebracht. Tot des middags

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2