best VLAS, Hooi- en Nagras, Bouwland, M. GREEP. Galanterieën en Kinderspeelgoederen. fijne Grint en Bloem ADVBRTBNTIEN. Openbare Verkooping. op Zaterdag den 11 Juli 1885, 3.7645 Hectaren Tarwe, 3.0605 Erwten, 2.7735 Zomergerst, 98 Aren 10 Centiaren Erwten, 98 10 Haver, 75 Aren 08 Centiaren Tarwe, Openbare Verkooping 1 H.A. 17 A. 74 c.A. 4 H.A. 22 A. 10 c.A. Openbare Verkooping. op Donderdag den 23 Juli 1885, .37.55 Gerst, .21.46 Haver, .42.25 Erwten, .34.02 Aardappelen, .52.07 Rogge, .31.79 Tarwe, Te pachten voor 7 of 14 jaar groot 27.9635 Hectaren, fa W Reiskoffers en Spoormanden. IV. Vermeulen te Alblasserdam Ontvangen: Buitenlandsche en Inlandsche blauwe Voererwten. Voorhanden: Gerst, Haver, Boonen, Maïs, Rogge en Kippetarwe, J. Jeroninius, omtrent een Hectare C. DUVEKOT. eene Meid-huishoudster, Een flinke KNECHT, hoek van de schoolbank te hebben gedrukt, dat de jongen, na slechts met een paar woorden den onder wijzer te hebben geklaagd wat er was voorgevallen, in elkander zakte en nog denzelfden middag overleed. (U. D.) Een smidsknecht te Sittard herdacht Zondag den dag, waarop hij eene halve eeuw geleden bij de firma Kleinen in dienst trad, gedurende welken tijd hij daar onafgebroken werkzaam bleef. Zijne patroons boden hem een geschenk aan, en evenzoo zijne buren, die voorts hunne woningen te zijner eer met groen en vlaggen hadden versierd. Des avonds werd hem door een muziekgezelschap eene serenade gebracht. Te San Francisco heeft men een man ontdekt, die aan weerszijden van het hoofd twee ooren heeft. Een zonderlinge plechtigheid had onlangs plaats in de Britsch-Indische provincie Travancor. De Maharaja van dat gewest liet zich namelijk wegen tegen een hoeveelheid zuiver goud, om dat later onder de armen te verdeelen. Deze gewoonte, stulabhara" geheeten, moet dagteekenen van de vierde eeuw. Gelukkig voor den Vorst van Travancor dat hij, naar laatste schatting, een jaarlijksch inkomen heeft van 448.063, of f5.376,756 N. Ct.en gelukkig voor de armen, dat Z. H. niet van de magersten is. i, Een ontploffing van mijngas had plaats in de mijn van Dudweler bij Saarbruck. Van de 37 mijn werkers kwamen 17 om; 19 werden gered, 1 is nog niet gevonden. Brieven uit El Paso, Texas, brengen eenige bij zonderheden over de waterhoos, die den 6n Juni bij Lagos groote schade heeft aangericht. Meer dan 200 personen hebben alleen te Puebla Cuarantas het leven verloren, waar een 25 voet hooge vloed plotseling binnen drong, alles op zijn doorgang vernielende. De angst in de geheele vallei is groot. De straten der stad Guanajuato werden plotseling veranderd in zes voet hooge rivieren. De schade in laatstgenoemde stad be draagt meer dan f250,000. In België is de periodieke pers gaan inzien, dat zij op onbillijke wijze werd geëxploiteerd door het be stuur der Staatsspoorwegen. Voortdurend werden haar tal van berichten toegezonden, die in het belang der exploitatie strekkenmaar als de pers eens kwam aan kloppen om eenig voorrecht of om faciliteiten, dan ont moette zij afwijzing. De weigering om aan de buiten- landsche journalisten, bij gelegenheid der Antwerpsche Tentoonstelling, vrij vervoer aan te bieden, waartoe het drukpers-comité der Tentoonstelling aanvraag had gedaan, schijnt de druppel te zijn geweest, die den emmer der ontevredenheid heeft doen overloopen; althans, met vermelding ook van dit feit onder de grieven, deelt het Antw. Hbl. mede, dat het besloten heeft, en daarvan ook kennis geeft gegeven, voortaan geen mededeelingen meer kosteloos te zullen opnemen, welk voorbeeld reeds door andere bladen is gevolgd. »De Grand Central zegt het Antw. Hbl. ver staat het anders; deze Maatschappij betaalt haar aan kondigingen doch dewijl zij altijd gereed is, kosteloos toe te staan wat de dagbladschrijver vraagt, geeft deze haar ook tienvoudig terug in kostelooze berichten wat zij hem bereidwillig toestaat." Door de rechtbank te Aken werd Vrijdag jl. eene waschvrouw-naaister tot 2 jaren gevangenis en met 3 jaren verlies der burgerschapsrechten gestraft, ter zake van door valsche voorspiegelingen op eene groote erfenis in Holland een niet onbemiddeld bakker te Aken te hebben geruïneerd. De slimme bedriegster, die hem meer dan 1600 mark had weten af te troggelen, was zelfs met hem naar Delft en 's-Hage gereisd, van welke reis hij wel even wijs doch nog altijd in het vast ver trouwen op de erfenis terugkeerde. Eerst het verdwijnen der vrouw uit Aken opende hem de oogen en leidde tot hare arrestatie. Voor de rechtbank verdedigde zich de bedriegster op de wijze van de millioenenjuffrouw, gelijk overigens deze zaak met die van deze veroor deelde veel overeenkomst heeft. Een verschrikkelijk onweder, vergezeld van storm en geweldige regens, heeft Zondagavond boven Parijs gewoed. Omstreeks halftien stortte tengevolge van den plotselingen was van het water het gewelf in van een oud onderaardsch kanaal, waardoor de Bièvre eenige meters beneden de Pont de 1' Archevêché, aan de Quai de la Tournelle, in de Seine uitmondt. Over eene lengte van 30 meter werd de berm vernield, terwijl ook de genoemde brug werd beschadigd. Een 20tal personen, die onder de brug een schuilplaats hadden gezocht, werden door den snelwassenden stroom in den vloed meegesleept. Gelukkig hebben eenige moedige mannen alle drenkelingen kunnen redden zoo hoopt men althans, want zeker weet men het niet. Het verkeer over de brug is gestremd. Een kolenschip werd voor de helft vernield. De Rue Pascal, de Rue Julienne en andere straten van het 5e arrondissement werden door de wateren van de Bièvre overstroomd. Eenige wrakke huizen daar moesten worden ontruimd. De bliksem sloeg in de Madeleine, maar zonder veel schade aan te richten. Eene courantenverkoopster werd in hare kiosk getroffen en half verlamd. Een koffie- huisbediende werd ter aarde geworpen, maar leed geen letsel. Een voorbijganger werd tegen een trottoirband geslingerd en moest naar zijne woning worden gebracht. Posterijen. Staat van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn. Over de le helft der maand Mei 1885. Van het Hulpkantoor Ierseke 1. Marie Van Boven, Driewegen. Kolijnsplaat 2. J. Tal, 3. Basta Van Yst, beiden te Vlaardingen. wlssekerke 4. F. Pwaarwe Amsterdam. Verzonden geweest naar Amerika: Van Kortgene 1. Anthoni Bouwense, Cleveland. Rilland 2. Gerard Verburg Gz., Grand-Hapids. Laatste en teiegraphfsche berichten. Vlissingen. Men stelt zich voor hedenavond een groote demonstratie te houden ter eere van onzen oud-burgemeester den heer Arie Smit, om hem den dank te brengen der geheele bevolking voor wat hij in zake de Duitsche stoomvaartlijnen voor Vlissingen gewrocht heeft. Aan den optocht, die te dien einde zich ongeveer te 8 uren naar zijne woning zal richten, wordt door alle vereenigingen en corporatiën deelgenomen. Het muziekgezelschap Ons Genoegen" zal den optocht op luisteren, terwijl de zangvereeuiging »Vlissing's Man nenkoor" voor het huis vau den heer Smit eenige liederen zal uitvoeren. Eene algemeene opgewonden heid heerscht in de stad. Overal is door het uitsteken van vlaggen de deel neming in de algemeene vreugde getoond. 's-Hage. TWEEDE KAMER. Aangenomen is met 60 tegen 17 st. het amendement-De Bruyn Kops om geen .opcenten op ongebouwde eigendommen aan de gemeenten toetestaan, maar de personeele belasting te fixeeren op het gemiddelde over de laatste 3 jaar van der hoofdsom en der opcenten personeel. De Re geering had geen principieel bezwaar daartegen geop perd. De Regeering trok de artikelen 2 en 3 in. Het amendement-Lieftinck om bevoegdheid te geven aan de gemeenten om 10 opcenten meer op de ongebouwde en 5 meer op de gebouwde eigendommen te heffen is verworpen met 41 tegen 34 stemmen. Het geheele ontwerp is aangenomen met 51 tegen 25 st. Voorts is aangenomen met 58 tegen 15 st. het ontwerp om voor 1885 t« heffen 10 buitengewone opcenten op het personeel en machtiging tot uitgifte van schatkist biljetten. Morgen andere ontwerpen. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 1 Juli 1885. Het grootste barometer-afwij kings verschil was Gisteravond acht uurHelder 2.3 m.M. boven Maastricht. Hedenochtend acht uurHelder 4 m.M. boven Vlissingen. Hedenmiddag half een geen verandering. Barometerstand te Utrecht om halfeen 765.2 m.M, Y er wacht ingNoordelijke wind, goed wêer. meubilair, bouwland eu veldvr,, De Vos. Pelle en Lansen Croin. hoefje en klavers, aandeelen in tiendrechten, 4 n 4 6 - 7 v, 8 9 9 9 9 «v 10 11 - IS v 15 16 Juli, 16 16 v 23 - 23 24 planken enz., hooi, nagras, verp. land, Gallis Merens. Feith te 's Hage en Pilaar. De Vos. Mulock Houwer. Ierseke, Ierseke, Kloetinge, veldvruchten, verp. land, Mulock Houwer. Kloetinge, woonhuis en erf, Pelle en Lansen Croin. Heinkenszand, hofstede, Pelle en Lansen Croin. Goes, hoefje, huizen enz., Mulock Houwer. Kapelle, vrachtrijdersiuspan en meubelen, Gallis Merens Kruininge, woon- en winkelhuis enz., Rembges. Goes, weiland en wegeling, Mulock Houwer. Kruininge, meub. goederen enz., Rembges. 's-Heer Arendsk., veldvruchten, De Ronde Bresser. Kapelle, vruchten te velde, Gallis Merens. Heinkenszand, vruchten te velde, Pelle ea Lansen Croin. Goes, vruchten te velde, Pelle en Lansen Croin. Goes, vruchten te velde, Pelle en Lansen Cr vin. Wemeldinge, winkelhuis enz., bouwl., Gallis Merens. Weraeldinge, meubelen enz., Gallis Merens. Kapelle, veldvruchten, Pelle en Lansen Croin. Waarde, veldvruchten, Pelle en Lansen Croin. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 4 Juli St. I'ïiipsland, woonhuis enz A. Le Olercq, Kruininge. 15 Ierseke. gemeentewerken, I. Hage. 16 - Borsele, oeververiiediging, Watersch. Ellewoudsdijk en Borsele. 16 Borsele, onderhoudswerken, Watersch. Ellewoudsdijk en Borsele. a 7,10 a 5,60 a 6, 0,90 3,30 1,— 3,40 Volgens den regenmeter te Goes -viel er gedurende de maand Juni van dit jaar 58.9 m.M. regen, tegen 30.4 m.M. in 4884, 43.95 m.M. in 1883 en 107.85 m.M. in Juni 1882. Gemiddeld valt er in Juni 56.6 m.M.regen, daaruit blijktdat Juni van ditjaar een weinig te nat is geweest. Meer dan de helft van de hoeveel heid regen leverde ons den 17en, toen toch viel in dien eenen dag ruim 33 m.M. Juni leverde ons dit jaar 2 keer onweder in de nabijheid en wel den 7en en den 21en. Verkoopfngen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 2 Juli. Biezelinge, woonhuis, meubelen enz., Gallis Merens. 2 Rilland, 2 Waarde, 3 Kapelle, 4 Goes, Burgerlijke Stand Goes. van 29 Juni1 Juli 1885. Geboren den 30, Nicolaas, z. v. Nicolaas Melieste en Neeltje Van VeenJacobus Franciscus, z. v. Johannes Van Hove en Lucia Petronella De Poorter. Marktberichten. GOES, 30 Juni 1885. Handel en aanvoer waren weder zeer gering, zoodat vorige prijzen langzaam besteed werden. Nieuwe TARWE per hectoliter 6,70 Jarige TARWE ROGGE WINTERGERST ZOMERGERST HAVER BLAUWE ERWTEN BRUINE BOONEN PAARDENBOONEN W1NTER-KOOLZAAD per BOTER per K. G. (Ned.%.) EIEREN per 100 stuks Wolbericht. Na eene markt vol langdurige onder handelingen, waarbij de herders op vraagprijs van f2 bleven vaststaan tegenover biedingen van fl,95, is het grootste gedeelte voor dien prijs verkocht, terwijl een ander deel, waaronder de Toolsche wol, tot f 1,97® per steen werd afgedaan. Daarmede is de wolcampagne dit jaar weder als geëindigd te beschouwen. ROTTERDAM, 29 Juni 1885. Tarwe. De aanvoer van witte inlandsche was wederom zeer klein, en dat alleen is oorzaak er geen prijsverlaging heeft plaats gehad; tot ongeveer vorige prijzen ging alles slepende van de hand. Zeeuwsche de beste f7,50 a f8, soms nog daarboven, goede en mindere f6,90 a f7,40. Op de wicht werd naar qualiteit verkocht van f 9,40 tot f 10 per 100 kilo. Rogge. Door geringe aanbieding kon de inlandsche op prijs blijven. Zeeuwsche f6,50 a f6,75. Gerst met weinig vertier. Zeeuwsche winter f4,80 a f5,60, dito zomer f4,70 a f5,40. Haver stil en onveranderd. De beste f 4,10 a f 4,70, mindere f3 a f4. Boekweit. Noord-Brabantsche f 203 a f 205 per 2100 kilo. Alle boonsoorten met geringen aanvoer en weinig vraag. Paardenboonen te noteeren van f 5,70 a f 6.50. Duivenboonen f6,50 a f7,50. Bruine boonenf6,50 a f8,50. Witte boonen f9 af 12. Blauwe erwten minder gevraagd en alleen aan enkele benoodigden tot circa vorige prijzen Voor de kook f 7,50 a f 8,25, voor de voer f 6,60 a f 7. Van Koolzaad is niets genoteerd. Hennepzaad bij gerijven 18,50 a f 11,50. Kanariezaad met weinig vraag en nagenoeg onveranderd. Het beste f 9,50 a f 10, minder f 8,75 a f9,25. Meelbericht. Overzicht 29 Juni. Aanvankelijk was de stemming vast, waarop eenige fabrikanten hunne limites verhoogden. Vooral uit de provincie was de vraag vrij levendig. Heden was de markt van geene beteekenis. Zeeuwsche eieren f 3,20 a f3,30 de 100 stuks. Meekrap zonder handel. ROTTERDAM, 30 Juni 1885. Op de gisteren en heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd: 1231 runderen, 194 vette-en graskalveren, 56 nuchtere kalveren, 707 schapen of lammeren, 369 varkens, 173 biggen. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt: Runderen 1ste qual. 79 c., 2de quaL 66 e., 3de qual. 47 c., kalv. 1ste qual. 90 c., 2de qual. 70 c., schapen 87 c., alles per kilo. Voor het magere vee was weinig kooplust. Weivarkens goede qual. 54 a 56 cent per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f48, 2e qual. f44, 3e qual. 38, per l!s kilo 60 a 50 cent. Aardappelen. Spuische jammen f 1,10 a f 1,20, Westlandsche zand f 2,30 a f 2,60, dito klei f 3,50 a f 4, alles per heet. Nieuwe met veel aanvoer 30jarige Echtvereeniging van H. JANSEN VAN ROZENDAAL en MAATJE VERIJZER. J. VAN DAMME en Vrouw. Wolfertsdijk. i Den 25 Juni 1885 is te Oud-Borg- vliet, gemeente Bergen-op-Zoom, overleden de heer A. J. VAN NIEUWENHUIJZEN, in den ouderdom van 72 jaren en 8 maanden. Namens de familie, F. J. L. JANSSEN, Executeur. Wij ontvingen de voor ons zeer droe vige tijding, dat onze zoon, de Weledele heer W. I. H. G. DANCKAERTS, werkzaam bij de Amsterdamsche Deli-maatschappij, te Deli is overleden. Goes, 27 Juni 1885. C. A. L. DANCKAERTS. D. DANCKAERTS-Schippers. Mede namens zusters, broeder en behuwdbroeders. Eenige kennisgeving. V Aan allen, voor hunne belangstel ling bij 't vieren van mijn 25jarig Pastoor schap, betuig ik mijnen hartelijken dank. Heinkenszand, 30 Juni 1885. P. AENSTOOTS, Past. De Notaris DE RONDE BRESSER, ge- vestigd te Heinkenszandzal des voormiddags te 10 uren, te 's-Heer Arendskerkein de herberg bewoond door J. De Ruijter, publiek verkoopen lo. ten verzoeke van de heeren J. A. Bevier De Fouw en E. P. Lenshoek, Tiendvrij, wassende in den Schengepolder, gemeente 's-Heer Arendskerke; 2o. ten verzoeke van den heer J. A. Bevier De Eeuw: Tiendvrij, wassende op bouwland, gelegen in den omloop onder Wiskerke, gemeente s-Heer Arendskerke, Tiendvrij, wassende op bouwland, genaamd Paukensboomgaard in Boomgaardhoek, on der Wiskerke. op Zaterdag den Juli 1885, des namiddags te 1 uur, te Goes, in het koffiehuis »de Prins van Oranje", van aandeelen in Tiendrechten in de gemeente Wolfertsdijk en in den Reigersbergschenpolder, gemeente Rilland-Bath, waarvan de gemiddelde jaarlijksche op brengst over de 15 laatste jaren (na aftrek der 2 hoogste en 2 laagste jaren) is 862,82. Informatiën te bekomen bij de Notarissen W. J. FEITH te 's-Gravenhage en J. M. PILAAR te Goes. De Notaris MULOCK HOUWER zal op Zaterdag den 4 Jnli 1885, 's namiddags te 5 uren, te Ierseke, in de herberg bij J. Harthoorn, ten verzoeke van den heer J. Sinke, a. publiek verkoopen: in den Kaarspolder, gemeente Ierseke. b. publiek verpachten voor 7 jaren: in de gemeente Ierseke, tusschen den Zout- weg en Watergang, sectie E nis. 199,203, 207, 209 en 210, in 12 perceelen, breeder bij biljetten omschreven. De Notaris J. LANSEN CROIN zal des morgens te 10 uren, in de herberg bij C. Marcusse te Kapelle, ten verzoeke van Jan Kloosterman te Biezelinge, publiek verkoopen H. A. C. wassende in de gemeente Kapelle. Information te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes en bij voor noemden Notaris. EENE op de gemeente Heinkenszand, te aanvaar den na het rooven van den oogst 1885, thans bewoond door H. Drijdijk Hz. Te bevragen bij mr. LIEBERT, Notaris te Goes. vs a a fa w m a Vi fa 9 VAN ONT VANGEN EENE SORTEERING geeft te kennen aan het geëerde publiek, dat DINGEMAN VAN DER LINDE, thans wonende te Ierseke, mij vijf jaar eerlijk, braaf en ijverig als schipper op mijn schip bediend heeft, dat ik hem daarom als BAAS gezet heb in mijne Oesterzaak te Ierseke, alsmede dat zijn zwager LEUNIS VAN DER VLIET, mij als zetschipper drie jaar ijverig, eerlijk en bekwaam gediend heeft en dat ik met een goed geweten, aan allen die er belang bij hebben, de beste getuigschriften daarvan kan en wil geven. Alblasserdam, den 29 Juni 1885. N. VERMEULEN. te verkrijgen met het baaltje van de fabriek wed. J. H. C. KAKEBEEKE, tegen con- curreerende prijzen. 's-Heer Hendrikskinderenstraat. in den Goeschen polder. Te bevragen bij Met 1 Augustus benoodigd bij J. REMIJNSE te Nteuwdorp. liefst Wagenmaker en gemakshalve van den P. G., kan terstond geplaatst worden bü S. v. d. PEIJL te Goes.

Goessche Courant | 1885 | | pagina 3