bezig achter de secretarie, en daarmede door eene deur gemeenschap hebbende, het telephoonkantoor te bouwen. Eene deur, uitkomende op het havenplein, zal het publiek toegang verschatten tot den telephonist den heer L. A. Vink. Bij de haven liggen eene menigte pannen, welker lossing en kalking tot tweemaal toe vrij wat werk verschaft hebben. Weder zijn er nieuwe pannen aange voerd, die al spoedig de dubbele kalkkuur zullen moeten ondergaan. Voor den aanleg van den nieuwen grint weg, welks grenzen vroeger abusievelijk opgegeven zijn en die slechts loopen zal van de hotstede «Dijkzicht" tot Wantjesweg, is men met de voorbereidende werk zaamheden al begonnen. De twee oesterputten aan de westelijke kuip van den polder Oud-Noord-Beveland zijn zoo goed als klaar. Ze vormen een mooi werk, dat door regelmaat het oog boeit. Wie in eenige weken aldaar niet geweest is, kan zijne oogen ter nauwernood gelooven. Het proef- putje is gebleven, maar Oost- en Zuidwaarts daarvan liggen de twee groote bekkens. Het eene is in aan sluiting met het oesterputje vijfhoekig, het andere rechthoekig van vorm. Aan de zijde van den dijk be vindt zich over de geheele breedte van de beide putten tot aan den steik verhoogden voet van den dijk een aanzienlijk kleiner rechthoekig bekken. De zijden der putten zijn met brikken geplaveid en de vloer is met schelpen bestrooid. Gemetselde duikers geven gelegenheid het zeewater uit den voorliggenden boezem in en uit de puttten te laten loopen, of wel door ijzeren schuiven het er in opgesloten te houden. In het proefputje heeft men weder de kweekbakken gebracht en de overige oesters over den bodem verspreid, terwijl we ook reeds in de groote putten oesters zagen liggen. In de afdeeling van de Tweede Kamer der Staten- Generaal is, zooals in ons vorig no. per telegraaf werd gemeld, aangevangen het onderzoeken van de wetsvoor stellen ter herziening van bepalingen der Grondwet. De afdeelingen hebben besloten de verschillende ont werpen te splitsen in drie groepen voor de benoeming der rapporteurs-commissiën. Dientengevolge zijn gebracht tot de Ie groep, de algemeene beschouwingen en hoofdstuk ken III (Staten-Generaal) en VII (financiën). Rap porteurs de heeren Lohman, Borgesius, Roëll, Huber en Van Delden. Ile groep, hoofdstukken I (Rijk en zijn inwoners) II, afdeelingen 6 en 7 (van de macht des Konings, Raad van State en Ministeriëele Departementen); IV, (Provinciale Staten en Gemeentebesturen)V, (Justitie) IX, (Waterstaat). Rapporteurs de heeren Van der Hoeven, De Vos van Steenwijk, Van Baar, De Bruijn- Kops en Roëll. Ille groep, hoofdstukken II. afdeelingen 15 (Koning, Kroon, Voogdij, Regentschap, Inhuldiging), VI (Gods dienst), VIII, (Defénsie), benevens de additioneele ar tikelen, rapporteurs, de heeren; Schimmelpenninck, Kielstra, Reuther, Van Gennep en Roëll. Ter gelegenheid van het aangevangen onderzoek zijn ingekomen twee nota's, ééne van de anti-revolutionnaire en ééne van de katholieke leden, welke beide aan dringen op wijziging van art. 194 (het bekende onder- wijs-artikel) en deze wijziging maken tot conditio sine qua non der herziening. De nota der Roomschen, zonder herziening van art. 194 «naar recht en rede", iedere poging tot Grond wetswijziging onaannemelijk oordeelende, stelt drie eischen a. vrijheid van onderwijs, behoudens toezicht, maar buiten beheer van de overheid; b. het openbaar onderwijs alleen als aanvulling; c. neutraliteit in het onderwijs alleen daar, waar de gemengde school onvermijdelijk is. De nota der anti-revolutionairen, evenzeer vóór alles wijziging vorderend van art. 194, dat «een bron is van onrust en gewetensdwang", is minder precies in het formuleeren harer eischenzij vordert eene «regeling van het openbaar onderwijs zonder vijandschap van God en van Zijn woord". Da antirev. kiesvereeniging «Nederland en Oranje" te Arnhem heeft besloten, zich in strijd met het parool van De Standaard bij de a. s. verkiezing voor de Tweede Kamer te onthouden. De antirevolutionaire kiesvereeniging te Wageningen zal eveneens geen candidaat tegenover den heer Roose boom stellen, en de Post zegt, dat vermoedelijk ook de Roomschkatholieke Kiesvereeniging te Arnhem zich van het stellen van een candidaat onthouden zal. De Minister van Binnenl. Zaken heeft Gedep. Staten der provinciën te kennen gegeven, dat declaratiën ter zake rijksvergoeding ad 80 pCt. wegens bouw en verbouw van scholen gezegeld moeten zijn. De duplicaten zijl daarvan uitgezonderd. De vraag heeft zich voorgedaan of bij de berekening der rijksvergoeding van 30 pCt. in de kosten van het 1. o. moet afgetrokken worden de opbrengst der verkochte schoollokalen. Door den Minister in deze vraag bevestigend beantwoord. De off. van gez. 2de kl. W. M. Geill moet 17 Juni per stoomboot «Prins van Oranje" naar O. I. vertrekken. Z. M de Koning heeft den 28n Mei jl. ontvangen de terugroepingsbrieven van graaf Herbert Von Bis marck Schönhausen als buitengewoon gezant en ge volmachtigd Minister van Z. M. den Keizer van Duitsch- land, Koning van Pruisen, bij Hds. Hof. In een «open brief" aan den gep. luit.-kolonel Verstege, wiens redevoering van 29 April, bij ge legenheid van het 70jarig bestaan derMilit. Willemsorde, onder den titel «Voorheen en thans" is gepubliceerd, betuigt de gep. vice-admiraal jhr. F. De Casembroot zijn sympathie voor diens wensch, dat de bepaling der statuten: «bij eene benoeming moeten worden vermeld de feiten, die er aanleiding toe hebben gegeven", stipt worden gehandhaafd. Daardoor, zegt de heer De Casembroot, zullen willekeur en gunstbetoon worden buitengesloten, en de orde zal weer in die eere bij de Nederlandsche natie komen, dat men nimmer een arm soldaat, met de Willemsorde op de borst, om een stok brood zal zien bedelen. Kunst, Wetenschap en Letteren. De jeugdigste tooneelspeelsters der geheele wereld zijn de thans te Berlijn als «teatro piccolo optredende zusters Margaretha Schneider, soubrette, 5 jaren oud Willi Schneider, komische rol,7 jaren oud, en Carl Schnei der, ensemblespeler, 9 jaren oud. Zij voeren meestal stuk ken op van wijlen den Kon. Beierschen Opperceremonie- meester graaf Pocci en zijn voornemens, zich binnenkort over Munchen naar Weenen te begeven. Een ergerlijke poging- tot kindermoord, inderdaad zegt het Dagbl. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen bij de Evang. Luth. gemeente te Mid delburg ds. D. Snijder, te Bodegraven. Op het 12de Zuider-Zendingsfeest, dat 22 Juli a. s. bij Bergen-op-Zoom zal gehouden worden, zullen als sprekers optreden Dr. E. Barger, van Haarlem«Openingsrede". Ds. G. J. Barger, van Driebergen«Het eigenlijk be ginsel der Zending". Ds. H. Beuker, van Leiden Ds. A. E. Van der Dussen, van Amsterdam «Zending en het geestelijk leven". Ds. J. Van Dijk Mz., van Doetinchem De Heer Jezus Christus". Ds. E. Haan, van Elburg, Oud-Zendeling der C. G. K. te Batavia; «Het Godsdienstig leven der Javanen". Ds. N. De Jonge, van Brussel: «Het Evangelie in België, vroeger en tegenwoordig". Ds. Chr. L. Laan van Goes: «Een geopende deur maar vele tegenstanders". Ds. J. G. Smitt, van Amsterdam: «De bereidheid tegen de toekomst des Heeren". Ds. A. Van Veen, van Ter-Neuzen: «De Christelijke liefde en de zending". Prof. D. K. Wielinga, van Kampen. Ds. P. Van Wijk Jr., van Enkhuizen«Overzicht van de zending in onze Koloniën". Ds. J. H. Wiersma, van Benschop: iste «Afscheidsrede". Dr. A. J. Th. Jonker, van Rotterdam «Slotrede". Het Zuiden. Vrijdag 26 Juni a. s. zal te Renesse de 42ste Algemeene Vergadering der Onderwijzers-Vereeniging in het arrondissement Zieriksee gehouden worden. Volgens het programma komen onder de werkzaam heden voor Wedstrijd van Onderwijzers, ook met hoofdacte, in het spreken voor de vuist over een eenvoudig onder werp, te kiezen uit een zestal, staande de vergadering op te geven Verslag van den Staat der Rijksnormaalschool te Zieriksee. Voorts zulLn besproken worden a. de Nederl. Nationale Vlag,in te leidendoorden Di8tricts-schoolopziener den heer Van Gorkom. b. Het voortgezet Leesonderwijs, in te leiden door den heer Smallegange. Verklaring en werking van eenige natuurkundige toestellen door den heer Bast- meijer. Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Jl. Zaterdag werd door de arr. rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen Cornelis Nicolaas Vermeulen, 39 jaar ond, geboren te Koudekerke, zaak waarnemer, wonende te Heinkenszand. Hij wordt beklaagd dat hij met het doel den onbe- zoldigden rijksveldwachter P. Kribbe te 's-Gravenpolder te beleedigen en hem ten laste te leggen dat hij (op zekeren avond zekeren P. L. van 's-Gravenpolder met een jachtgeweer ontmoet hebbende) in die zaak een valsch procesverbaal had opgemaakt, in het algemeen verspreide no. 39 der Goesche Courant van Dinsdag 31 Maart 1885 een door hem onderteekend stuk heeft doen opnemen, waarin de quaestie van dat procesver baal werd behandeld. Als getuigen in deze zaak werden gehoord de onbe zoldigde rijksveldwachter P. Kribbe en onze verant woordelijke redacteur. Het O. M. was van meening dat de bekl. beheort schuldig verklaard te worden aan laster in een gedrukt en algemeen verspreid geschrift. Ofschoon dit feit in den regel met geldboete wordt gestraft, is het O. M. van oordeel dat ten deze van dien regel moet worden afgeweken, omdat bekl. uit verschillenden hoofde ongunstig bekend staat en her haaldelijk, o. a. voor dronkenschap en andere feiten, is veroordeeld. Het O. M. requireerde daarom zijne veroordeeling tot eene cell, gevangenisstraf van 8 dagen en in de kosten. De beklaagde protesteerde tegen de qualificatie van zijn gedrag door het O. M. en erkende wel tweemalen een jachtdelict te hebben gehad, doch nimmer wegens dronkenschap veroordeeld te zijn. Hij zou daarvan het bewijs willen zien. Verder ontvouwde hij nog nader dat zijn doel niet geweest is Kribbe te beleedigen, maar eenvoudig in het licht te stellen dat er onder de onbezoldigde rijks veldwachters de goeden niet te na gesproken zijn die niet voor zulk eene betrekking deugen. De uitspraak is bepaald op a. s. Zaterdag. Het gerechtshof te 's-Hage heeft Zaterdag in corr. zitting het vonnis der Middelburgsche rechtbank, waarbij de boerenarbeider C. B. uit 's-Heer Arends- kerke eene celstraf van 15 dagen is opgelegd wegens diefstal van twee kippeneieren, uithoofde van gebrek in den vorm vernietigd, doch den bekl. tot dezelfde straf verwezen. Buitenlandse!) Overzicht De onderhandelingen tusschen Ruscliland en Enge land zijn nog steeds niet geëindigd, zooals o. a. blijkt uit eene mededoeling door den beer Gladstone in het Lagerhuis gedaan, dat zelfs de uitnoodiging aan den scheidsrechter nog niet is geschied, omdat de definitieve vorm nog niet is vastgesteld. Men wordt in Engeland dan ook langzamerhand geheel onverschillig voor de concessies aan Rusland gedaan en men vreest zoo weinig meer eene ernstige wending der zaken, dat de heer Childers Vrijdag in het Parlement uitrekende welke belastingen niet verhoogd zouden behoeven te worden, nu het verleende krediet niet geheel gebruikt iser schiet van de 11 millioen neg 2 millioen pd. et. over. De Engelsche bladen hebben weder eenige minder gunstige berichten uit Egypte. Uit Dongola wordt gemeld, dat de stam Shagiyeh de stad Korti heeft bezet, de geheele bevolking tot den Mahdi is over- geloopen, en het plan bestaat om naar Dongola op te rukken, zoodra die plaats door de Engelschen ontruimd zal ztjn. De Egyptische ministerraad moet zich thans ernstig bezighouden met de vraag, welke maatregelen dienen genomen te worden, om de provincie Dongola te behouden. Sir Evelyn Baring moet het denkbeeld aangegeven hebben, aan iederen sjeik op de zuidelijke grens tot aan Merawi jaarlijks een toelage te verstrekken van 5000 pd. st., onder voorwaarde het voortdringen van den valschen profeet zooveel mogelijk tegen te gaan. Wat Osman Digma betreft, wordt gemeld, dat hij na het Ramadan-feest weder aanvallend zal optreden. Men spreekt ervan, dat de Fransche ex-minister Ferry bij de aanstaande kamerverkiezingen in de Vogeezen eene candidatuur zal aanvaarden. Van de verkiezingen voor den Oostenrijkschen Rijks raad zijn er 155 bekend, van welke de Duitsch-libe- ralen zich 51 overwinningen toekennen. In het geheel hebben zij tot nutoe 6 zetels gewonnen en 9 verloren. Vier van die negen zijn te Weenen verloren, en de Duitsch-liberalen zijn daarover zeer verbolgen. Dat de hoofdstad in vier van de twaalf districten de Duitsch- liberalen verloochende, vervult de Regeeringsorganen met blijdschap, maar hun vreugde is niet onvermengd, daar de vier gekozenen ook niet tot de Regeerings- partij gerekend kunnen worden. De eenige, die zich de overwinnaars kunnen noemen bij den te Weenen geleverden slag, zijn de kiezers van den laagsten cen sus, die voor het eerst van hun kiesrecht gebruik konden maken en de zegepraal bezorgden aan drie democraten en éen anti-semiet. Gemengde Berichten. Bath. Gistermiddag kon men van den dijk alhier met het bloote oog een groote luchtballon te Antwerpen gedurig zien opgaan. Naar men vernam was de ballon aan den grond met een stevig touw bevestigd en klom hij tot 700 meters hoogte, om daarna weder na te dalen. Eiken keer konden 12 personen tegen 5 francs per hoofd de reis in de hoogte mede maken. De Noord-Bevelandsche wijze van spreken: «ze stonken zeven roén de wind in" is wel van toe passing geweest op de door de Middelb. Stoomb. in den loop dezer week aangevoer de en aan het steiger te Kortgene geloste 200 balen mosselenzaad; naar het schijnt is de geheele partij, die bedorven was, op last van den Burgemeester van Kortgene dan ook in de Zandkreek uitgestort. Bij de in de vorige week te Zieriksee gehouden verloting van paarden vielen opmerkelijk genoeg aan dhr. G. A. De Looze wederom twee paarden ten deel. Behalve vele andere voorwerpen, won genoemde heer bij verschillende loterijen binnen enkele jaren 15 paarden, 2 koeien en 2 rijtuigen. Dat varkens, wanneer zij niet van één toom zijn, dikwerf al heel slecht met elkaar overweg kun nen, vindt vermoedelijk zijn oorzaak in den reuk, en toch is het wel eens noodig ze in één hok te bergen ook vreten ze dan meestal beter door. Om nu het voortdurend gekibbel te voorkomen, heeft een Gro ninger boer de dieren eerst met jenever ingesmeerd daarmede bleek de reuk van de vreemdelingschap verdwenen te zijn. De reuk der samenwonende dieren was dezelfde. Het middel is eenvoudig genoeg. (N. Ii. Ct Naar het Dagblad verneemt, krijgen de tele grambestellers nu met 1 Juli de reeds lang toegezegde uniformkleeding. De prijzen van boter en melk zijn tegenwoordig zoo laag, schrijft men, dat de boeren in het Rhoonsch eiland begonnen zijn, hun vee en varkens met melk te mesten. Een boer, die zijn melk aan een fabrikant wilde verkoopen, kon slechts 4% ets. voor de kan bedingen. Voor karnemelk is in 't geheel geen geld te maken. De drukfouten-plaag heeft onlangs in een kleine stad aan den Nederrein een boekhandelaar bijna tot vertwijfeling gebracht. Hij liet in het Kerstnummer van het dagblad het verschijnen van een nieuwe uit gave van Marlitt's «Gold Else" (Gouden Else) aan kondigen. In plaats hiervan las hij den volgenden dag in het blad: Gold lese. Zijn verzoek om een nieuwe juiste annonce werd ingewilligd, doch na 24 uren las hij Golds ele. Woedend liep hij naar de Redactie en nogmaals werd zijn verzoek toegestaan. De zetter kon zich echter naar het scheen met Else niet bevredigen, en op den derden dag werd Marlitt's Gold esel aan gekondigd (Nbl. v. d. B.) Bij de aankomst van drie paarden met een goede rentrein van de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen te Utrecht is een dezer dieren schichtig geworden, tengevolge waarvan de beide andere paarden ook begonnen te steigeren. De wagen werd stukge trapt; de drie zeer fraaie paarden hebben elkander ten slotte doodgeslagen. Een paardenslacliter aldaar heeft ze gekocht voor de slachtbank. Bij een huwelijk, onlangs te Amersfoort ge sloten, konden noch bruid en bruidegom, noch de wederzijdsche ouders, noch de vier getuigen, derhalve tien comparanten, lezen noch schrijven. In een nummer van het Nieuws van den Dag werd dezer dagen eene gebeurtenis, die voor 50 jaar heeft plaats gehad, medegedeeld, als nu onlangs voor gevallen. Bij gebrek aan nieuws, zou de Redactie met bare lezers de oude geschiedenis eens kunnen repeteeren, merkt het W. v. Z. VI. op. Te Zutphen is Woensdagavond een jongeling uit den toren der Roomsch-katholieke kerk gevallen hij was onmiddellijk een lijk. Te Heerlerheide heeft de knecht van den eigenaar van een mallemolen des nachts de geldkist van zijn baas opengebroken en is met de geheele kermisop- brengst op den loop gegain; Te Resteren hadden de vorige week de publieke verkoopingen plaats van de kersen uit 25 gaarden. Er waren vele liefhebbers voor en er zijn flinke prijzen besteed. Volgens kenners zijn ze gekocht tegen 8 en 10 cent per KG. aan den boom. Naar men zegt, hebben de kersen sedert vele jaren niet zoo dik en zoo schoon aan de boomen gehangen. Een dienstmeisje, dat te Amsterdam bezig was een raam op eene 3e verdieping schoon te maken, had het ongeluk naar beneden te storten. De onge lukkige bezweek spoedig daarna. Een kip te Haulerwijk (Fr.) heeft uit 16 eieren 17 kiekens gebroed, allen flink welvarende. De gemeente-secretaris te Kapelle (N.B.) den tweeden Pinksterdag met verlof voor twee dagen ver trokken is nog niet teruggekomen. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen, daar men niet weet waar hij is en hij evenmin iets van zich heeft laten hooren. De weduwe, bij wie de secretaris kost en inwoning genoot, is na diens verdwijnen tot de ontdekking ge komen, dat bij haar eene som van ƒ5000 aan obli- gatiën en eene van 500 aan contanten zijn zoek ge raakt. De zaak is in handen der politie gesteld. Donderdag is te Papendrecht een hevige brand uitgebarsten in een hooiperserij. Het aanwezige hooi, dat door de felle hitte der laatste dagen door en door was uitgedroogd, stond weldra in volle vlam, en bij gebrek aan voldoenden watertoevoer, door den lagen rivierstand, breidde de brand zich snel uit. Een in de nabijheid liggend aakje, met hooi geladen, werd spoedig een prooi der vlammen, waarna ook de belendende huizen en die aan de overzijde van het brandende perceel vuur vatten. In het geheel zijn 20 a 25 huizen, waar onder kapitale woningen, grootendeels uitgebrand, terwijl de puinhoopen des avonds te 11 uren nog smeulende waren. De schade is zeer groot, en de verslagenheid al gemeen. Verschillende huisgezinnen zijn van alles be roofd, daar hun inboedel niet was verzekerd. De oor zaak van het onheil is tot dusver onbekend. De twee mannen, die te Leeuwarden door arse nicum vergiftigde erwtensoep hebben gebruikt, zijn, na door braking en benauwdheden hevige pijn te hebben geleden, overleden. Ook de toestand der reeds bejaarde vrouw, die op zoo ondoordachte wijze de soep bereidde, moet zeer bedenkelijk zijn. Zaterdag is te Middelburg een 24 jarig jongeling, die aan vallende ziekte leed, met zwemmen verdronken. Een schipper, van Breda komende met eene lading ongebluschte kalk, heeft het ongeluk gehad dat de kalk in zijn schip aan het blusschen geraakte, met het gevolg dat de planken van het vaartuig uit elkander werden gedreven, en het schip met de lading in de haven te Zevenbergen is gezonken. De aardbeziënteelt in de omstreken van Breda, waarvan men onlangs mededeelde dat zij door hagelslag en nachtvorst totaal verloren was, staat integendeel zeer schoon, belooft veel en zal, zonder buitengewone gebeurtenissen, een ruim beschot opleveren. Bij de kersenverpachtingen in de Betuwe besteedt men van 8 tot 10 cent per kilogram op den boom. De oogst belooft overvloedig te zijn. De verzending zal eerst in het laatst van Juni kunnen aanvangen. Zaterdag werd te 's Hage de Hardens-brand- blusch-granaat beproefd. De proeven gelukten uitste kend en deden ten volle de buitengewone eigenschappen van dit bluschmiddel uitkomen. Van een met petro leum gedrenkten vuurhaard werden de hoog opgaande vlammen met 2 granaten oogenblikkelijk gebluscht. Een vuurhaard van dubbele afmeting, gelijkstaande met een kamer in volle vlam, werd met 5 granaten in weinige seconden gebluscht, terwijl eindelijk een felle schoorsteenbrand, op zeer bedriegelijke wijze nagebootst, met 1 granaat werd bedwongen. Het handige fleschje, waarin de gasontwikkelende blusschende vloeistof zich bevindt, verzekert aan deze uitvinding een algemeen gebruik, te meer omdat de vloeistof zelve zoo onschadelijk is. dat zij de kleeren onaangetast laat en zelfs zonder gevaar gedronken kan worden. Algemeen was men dan ook hoogst voldaan over den uitslag van deze proefneming, terwijl de prijs, 27,50 per dozijn, zeker niemand zal afschrikken. (N. R. Ct.) Aan boord van het Noorweegsche stoomschip «Heimhdal" te Antwerpen sprong de stoomketel. He* schip werd zwaar beschadigd, de stoker gedood en zes personen, o. a. de vrouw van den kapitein, gewond. Laatste en telegraphische berichten, 's •Gravenliage. Benoemd tot ontvanger der belastin gen te Muiden jhr W. J. De Jonge, thans te Brou wershaven. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Maandag 8 Juni 1885 VerwachtingVeranderlijke wind, veranderlijk weêr, onweder. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 9 Juni. Kapelle, kersen, Mr. Liebert en Pilaar. 10 - Kloetinge, kersen, Pelle en Lansen Croin. 10 - Kapelle, kersen, Pelle en Lansen Croin. 10 's-Heer Arendsk., klavers te velde, De Ronde Bresser. 11 Kapelle, kersen, Gallis Merens. 11 Kloetinge, kersen, Mulock Houwer. 16 Bergen-op-Zoom, gras» H. A. Van Goch. 15 Wemeldinge, kersen, P. Overman. 17 Goes, inspan en meubilair, Pelle en Lansen Croin. 17 's-Heer Arendskerke, klavers, Pilaar. 18 Waarde, huizen, Rembges. 20 Kapelle, huis, Rembges. 20 f Hoedekenskerke, molen, huis enz., Pilaar. 20 Hoedekenskerke, meubilaire goederen, Pilaar. 24 Wolfertsdijk, hofstede enz., Pelle en Lansen Croin. 26 Kapelle. huis en weiland, Pelle en Lansen Croin. 27 - Goes, woonhuis en erf, Pelle en Lansen Croin. 2 Juli Biezelinge, woonhuis, meubelen enz., Gallis Merens. 3 Kapelle, hoefje en klavers, Gallis Merens. J 9 Kapelle, vraehtrydersiuspan en meubelen, Galiis Merens.

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2