zout zaer nuttig, daar de spijsvertering er aanmer kelijk beter door plaatsheeft en de afgescheiden eiwitstoffen beter door het bloed worden opgenomen. Het toedienen van zout is hoognoodig, willen zij ge zond blijven en wil men uit het toegediende voedsel het meeste nut trekken. Wees niet bang dat ge nwe dieren te veel zout zult geven. Daarmede wil ik niet zeggen, dat er van eene te groote hoeveelheid niets onnuttig verloren zal gaan, maar dat het toedienen van te groote hoe veelheden geen bezwaar oplevert. Wat niet direct in het levensproces eene rol heeft te vervullen, blijft bewaard of wordt door de urine uitgescheiden. Aan het dier moet eene zekere hoeveelheid zout worden toege diend en wordt dit niet gegeven, dan vermindert zijn eetlust, zijne krachten nemen af en het geheele lichaam vermagert. Beter, dan het toedienen van eene willekeurige hoe veelheid zout onder het voedsel vermengd, is het de dieren zelf hunnen zouthonger te laten bevredigen. Zij kunnen zich dan naar hunne behoefte aan zout voorzien en zullen vrijwillig nooit meer nemen dan zij noodig hebben. Door de firma Krol en Co. te Zwolle worden tegen woordig zout-liksteenen in den handel gebracht, die uit stukken zuiver geperst zout bestaan, een ronden vorm hebben en van een gat voorzien zijn, waarmede zij aan een pin dicht bij den voederbak worden be vestigd. Elke zoutbal weegt 2% K.G. De prijs is zeer laag, hetgeen zijn oorzaak vindt in den vrijdom van accijns dien de Minister voor dat zout aan deze firma verleend heeft. Wie zijne beesten nog nooit zout heeft toegediend, kan nu goedkoop en gemakkelijk eene proef nemen. De uitkomsten zullen het gebruik zeker blijven be stendigen. De gewone Mei-vergadering der Dorpsvereeniging te Wolfertsdijk, om bijzondere omstandigheden eenigs- zins verdaagd, werd Maandagavond gehouden, in welke de opkomst der leden wel te wenschen overliet. Na het verloten van een viertal voorwerpen onder hen, die tegenwoordig waren, bleek het, dat de vraagbus drie vragen bevatte, van welke twee ter beantwoording werden aangenomen, n. 1. door G. De Jager Waarop dient vooral gelet te worden bij het aanfokken van veulens?", en door C. P. Lenshoek Hoe behoort bij eene hofstede de verhouding te zijn tusschen bouw en weiland Welke vruchtwisseling is aanbevelens waardig voor eene 7 jarige, en welke voor eene 14 jarige pacht Den grond te rekenen van middelbare qualiteit en de hofstede te schatten op 80 heet., alles als éene vraig uit te werken." Een voorstel om bij de Tweede Kamer een verzoek in te dienen tot het heffen van een inkomend recht op boitenlandsche tarwe en meel werd in omvraag gebracht en door de meerder heid aangenomenzoo ook, dat vanwege de "Vereeniging een afgevaardigde zou optreden bij de Algem. Verga dering der Zeeuwsche Maatschappij, op 16 en 17 dezer te Tolen te houden, waartoe, bij herstemming tusschen C. Zuijdweg en C. Koert, de eerstgemelde benoemd werd. De voorgestelde punten, alzoo afgehandeld zijnde, boeide de Penningmeester de aandacht nog eenigen tijd met eene voordracht over »het ploegen", waarin hij de vragen ontwikkeldeWaarom ploegt men Wanneer behoort men te ploegen Hoe dikwijls moet men ploegen Hoe diep moet men ploegen zijne prac- tische redeneering besluitende met de opmerking, dat er van een goeden ploeg en een goed ploeger bijzonder veel afhing. Ten slotte vergastte de Secretaris de bij- eenzijnden cp eene geschiedkundige bijdrage over xhet ringrijden", en hoe die Zeeuwsche volksvermakelijkheid in de vorige eeuw was bezongen door de Vlissingsche dichteres Elisabeth Wolff, geb. Bekker. Rechtszaken. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage, correc- tioneele kamer, stond gisteren in hooger beroep terecht de herbergier C. D., uit Wemeldinge, die zich bezwaard gevoelde door een veroordeeling tot 15 dagen celstraf, hem door de rechtbank te Middelburg opgelegd voor de mishandeling van een persoon, die hij op vrij ruwe wijze uit zijne tapperij zou hebben verwijderd. Volgens hem had hij het jonge mensch, in eene andere ge meente thuis behooreude, om hem voor een aanval van andere jongelieden te vrijwaren, wel uit de herberg gebracht, maar hij had hem daarbij niet mishandeld de schoppen en slagen, waarover deze zich beklaagde, waren hem toch door andere personen toegebracht. Deze opgave hield bekl. vol, ook tegenover de onder eede afgelegde verklaringen van den mishandelde en van den veldwachter, die hem het feit heeft zien plegen, terwijl volgens de verklaringen van een zestal gehoorde getuigen a décharge de opgave van den kastelein als de juiste moest worden aangemerkt. De verdediger van den bekl., mr. Vaillant, geloofde dat wanneer hier een misdrijf gepleegd is, de straf toch wel als eene zeer zware mocht worden beschouwd, te meer daar het Openb. Min. bij de rechtbank slechts eene boete van f 42 had gerequireerd. Pleiter wees op den strijd tusschen de getuigen en, hoewel hij het niet {onmogelijk achtte dat de waarheid aan de zijde van den eersten getuige en den veldwachter kon gevonden" worden, meende hij zich toch aan de zijde van de getuigen a décharge te moeten scharen. Na het hooren van hunne verklaringen kon z. i. de over tuiging omtrent de schuld van bekl. bij het Hof niet zijn gevestigd, en mitsdien zag hij de vrijspraak van den bekl. tegemoet. Adv.-gen. mr. Bijleveld, die op grond van eene la cune in het vonnis de vernietiging er van noodzakelijk achtte, was van oordeel dat het feit was gepleegd zooals het was ten laste gelegd en door de getuigen a charge is verklaard, er op schandelijke wijze was gehandeld en de straf niet te zwaar mocht geacht worden. Z.E.G.A. kon niet aannemen dat de verkla ringen van de getuigen a décharge, bij den strijd ook bij hen zelf waargenomen, eenig gewicht in de schaal zouden leggen om den rechter te doen twijfelen aan de juistheid van de opgaven der getuigen charge. Hij eischte ten slotte, met vernietiging van het von nis, de veroordeeling van den bekl. tot de door de rechtbank uitgesproken straf. Uitspraak a. s. Maandag. Het O. M. bij de Haagsche Rechtbank eischte 1 heden tegen den ex-directeur der aldaar gevestigde brood- en meelfabriek Van der Putten, wegens twee wanbedrijven van misbruik van vertrouwen, 10 maan den celstraf en twee boeten ieder van 500. Maandag a. s. uitspraak. irr Jhtr .ct unmwvr^,cm r Beursoverzicht. De beursdagen der gepasseerde week onderscheidden zich weinig, wat de omzet van fondsen betreft, van die barer voorgangster. Is het ook een gewoon ver schijnsel, dat, wanneer de zomer aanbreekt of beter gezegd wanneer wij de Pinksterdagen achter ons heb ben, de transacties gaandeweg verminderen om in de maanden Juli en Augustus haar laagste punt te bereiken, ditmaal heeft de disconto-verlaging der Ne- derlandsche bank reeds vroeger dan anders er toe bijgebracht om den gang der beursaffaires langzamer hand te doen insluimeren. De berichten omtrent de Londensche geldmarkt luidden al eveneens. Daar reduceerde het bankdisconto van 2% op 2 pet., doch brachten die uiterst ruime geldmarkt en de aanhoudende dekkingskoopen der con tramine een eenigszins levendiger omzet teweeg. Dit was voornamenlijk het geval met de Russische en Egyptische fondsen, waarin voor Fransche en locale rekening, belangrijke transacties werden uitgevoerd. De weekstaat der Nederlandsche bank wijst op eene vermindering der discontorekening met circa twee en een half millioen, terwijl de goudvoorraad met zes en een halve ton toenam. De wisselkoersen blijven on veranderd. Onze Staatsfondsen bleven stil en verlatende trans acties bepaalden zich tot een minimum. Daarentegen hadden er nu en dan levendige omzetten plaats in de Indische waarden, waardoor de rijzing in de aandee- len Nederlandsche Handel-maatschappij en in de 6 pet. Obligatiën Dorrepaalsche Bank der Vorsten landen, in de vorige week aangevangen, zich kon voortzetten. Omtrent de laatsten schijnt bij kapitalis ten en wij gelooven terecht eene gunstige opinie te heeischen. Met de ervaring der jongste tijden haar vooideel doende, worden deze stukken door de geldgevers ook zelfs niet bij de tegenwoordige ruime geldmarkt, in beleening genomen. Men mag dus vei lig aannemen dat een groot deel der van de markt genomene stukken voor geldbelegging heeft gediend. Zooals overigens te verwachten was zijn de uitkom sten der meeste industrieele en financiëele onderne mingen over het afgeloopene jaar liet schitterend. Zoo meldt b v. het verslag der commanditaire Ven nootschap Lens en Bergsma dat het reserve-kapitaal is moeten gebruikt worden en voor de aandeelhouders op geen dividend mag worden gerekend, terwijl nog kort geleden diezelfde aandeelen tot boven pari wer den verhandeld. De Amsterdamsche Bank daarentegen kan aan de aandeelhouders nog 6 pet. uitkeeren, wat zeker, de tijden in aanmerking genomen, gunstig kan worden genoemd. Ook de Hollandsche ijzeren Spoorweg-Maatschappij, die sedert het jaar 1880 respectievelijk 7.325, 7.5, 7 5 en 8 pet. kon uitkeeren, geeft dit jaar aan hare aandeelhouders slechts een dividend van 6.65 Van de buitenlandsche Staatsfondsen verbeterden 4 pets. Hongarije pets. Metallieken gingen K pet. vooruit. De verbetering in de Russische Staats fondsen bedraagt van tot 1 pet. Minder gunstig hielden zich de aandeelen Groote Russische Spoor weg-Maatschappij, die op geruchten van een lager dividend en verminderde ontvangsten op een deel harer lijnen, op den 26en Mei drie percent lager werden afgegeven. Die baisse beweging ging voornamelijk van Berlijn uit, en hoewel het van daaruit aangevoerde op de Amsterdamsche beurs willige koopers vond, kon dit toch niet beletten dat de stemming zij het dan ook met ruim twee percent vermeerdering, toch ten slotte gedrukt bleef. De loop der A merikaansche markt gaf weer menige aanleiding tot teleurstelling, aangezien de beweerde oplossing van den tarievenstrijd opnieuw eene ijdele hoop blijkt te zijn geweest. Volgens Engelsche bladen heet het een brutaal verzinsel te zijn geweest en met het oog op speculatieve doeleinden te zijn verspreid. De 6 pet. Obligatiën Atlantic en Pacific, in de laatste weken nagenoeg verlaten en zich in dalende richting bewegende, zijn sedert weer wat opgekomen en sluiten de vorige week op 72 pet. Vermoedelijk vindt dit zijn oorzaak in een vrij volledig verslag hetwelk de president der St. Louis en San Francisco-lijn Mr. "Winslow geeft van de verhouding, die er tusschen de Atchison Topeka, •da St. Louis en San Francisco en de Atlantic en Pacific lijnen bestaat, waaruit blijkt dat die vei houding voor de laatstgenoemde nog zoo slecht niet is. Met slechts enkele uitzonderingen hielden zich overi gens de Obligatiën vrij Wel op prijs, beter dan de aandeelen markt, waarvoor de volgende verminderingen zijn te constateeren: Unions 1 {f pet. Centrals 1 pet. Nashvilles 1 pet. Canada's 1 pet. Canadians pet. Omtrent de laatstgenoemde Maatschappij valt nog te vermelden dat de directie aan hare aandeelhouders heeft medegedeeld, dat de 3 pet. rente-garantie der Canadeesche regeering verplichtend is tot de maand Augustus 1893 en dat de voorgestelde regeling, waar over op 13 Juni a. s. in eene algemeene vergadering zal worden beraadslaagd, in geenen deele de regelmatige betaling der rente zal verhinderen. Buitenlandse!) Overzicht. De overbrenging van het lijk van den beroemden Belgischen staatsman Charles Rogier van de voorstad St.-Josse-ten-Noode naar het stadhuis te Brussel, waar het tentoongesteld werd, heeft tot tooneelen aanleiding gegeven, die een schande zijn voor het Brusselsche gepeupel. Toen het lijk met groote plechtigheid naar het stadhuis was overgebracht, werden een kwartier na middernacht de deuren geopend, om het publiek toe te laten. De houding van het volk was echter alles behalve eerbiedig zij was zoo verregaand on beschoft, dat de politie de deuren weder moest doen sluiten na het publiek uit het gebouw te hebben ver wijderd. Een correspondent der N. R. Gt. schrijft: Benden heel en half beschonkenen hebben zich met woest geweld een weg gebaand door de menigte en het stadhuis letterlijk bestormd. Toen zij voor de katafalk geko men waren, hieven zij oneerbiedige en oproerige lie deren aan. Enkelen balden de vuist tegen het stoffelijk overschot en riepen«Weg met den renegaat I". Weder anderen wierpen zelfs met vuil naar de ka tafalk. Eene onbeschrijfelijke verwarring onder de dichtopgedrongen menigte was daarvan het gevolg. Het betergezinde publiek keerde zich vol veront waardiging tegen deze beschonken ellendelingen, terwijl de gendarmerie tevergeefs beproefde orde en rust te herstellen. Eindelijk was zij genoodzaakt den bajonet op het geweer te plaatsen en alle aanwezigen uit het stadhuis te verjagen. De menigte bleef, toen de deuren waren gesloten, nog langen tijd voor het stadhuis schreeuwen en tieren. Een tweehonderdtal arrestaties hadden plaats ook van zakkenrollers, die zelfs bij de lijkbaar hun slag wisten te slaan. Algemeen is de verontwaardiging over deze schan dalen. Maandag heeft de begrafenis met groote plechtig heid te Brussel plaatsgehad. Nu ook de Spaansche volksvertegenwoordiging het handelsverdrag met Diiitschland heeft goedgekeurd, kan de uitwisseling der ratificatiën eiken dag worden verwacht. Acht dagen later, dus waarschijnlijk reeds midden der volgende week, zal dan het invoerrecht van S mark op rogge aan alle grenzen in werking treden. Voor invoeren, waarvan het kan worden aan getoond dat zij krachtens vóór 12 Mei gesloten over eenkomsten plaats vinden, zal de oude accijns van 1 mark nog tot 15 Augustus geldig blijven. Het Engelsch» blad Daily News heeft een schrijven van den particulieren secretaris van Lord Granville gepubliceerd, waaruit blijkt dat genoemd blad ten opzichte van den stand der onderhandelingen tusschen Engeland en Rusland over de Afghaanscbe grensquaestie verkeerd was ingelicht. De onderhandelingen zijn nog zwevende. Hetzelfde blad verneemt, dat Engeland en Rusland zijn overeengekomen om den Koning van Denemarken uittenoodigen, als scheidsrechter optetreden in zake het incident-Penjdeh, na zich alvorens te hebben ver zekerd dat deze zich bereid verklaren zal, eene even- tueele benoeming te willen aannemen. Eene dépêche uit Tientsin, dd. 29 Mei, strekt niet tot bevestiging van het telegram uit Shanghai, inhou dende dat alle artikelen van het vredestractaat tus schen Frankrijk en China waren aangenomen en de onderteekening dien dag zou plaatshebben. Men bericht thans, dat de onderhandelingen voortduren en dat de heer Patenótre, die reeds verscheidene samenkomsten heeft gehad met Li-Kung-Chang, het antwoord van de Chineesche regeering op de laatste voorstellen van Frankrijk nog steeds wachtende is. Sedert Maandagochtend vroeg bewoog zich te Parijs eene onafzienbare menigte langs den geheelen weg, dien de lijkstoet van Victor Hugo moest nemen. Onder den Are de Triomphe werden zes redevoeringen uitgesproken. Leroyer, president van den Senaat, zeide dat Victor Hugo steeds het hoogste ideaal van recht en menschelijkheid nastreefde en daardoor een onbe- schrijfelijken invloed heeft gehad op het zedelijk leven van Frankrijk. Floquet, voorzitter der Kamer, zeide: Dit is geene begrafenis, het is eene apotheosehij begroette Victor Hugo als den onsterfelijken apostel, wiens woord eeuwig zal duren en ons geleiden zal tot de onherroepelijke overwinning van vrijheid, gelijkheid en broederschap in deze wereld. Augier, die namens de Fransche Académie het woord voerde, zeide dat Frankrijk aan den souvereinen dichter heden de hulde bewijst als aan souvereinen. Goblet, Minister van Onderwijs, zeide dat Victor Hugo de hooge personi ficatie was zijner eeuw, van welke bij het best in zich vereenigt hare geschiedenis en hare tegenstrij digheden, hare groote denkbeelden en haren twijfel, hare aspiraties en hare rampen. Hij wees op het ver heven menschelijke in Hugo's karakter, die den geest van verdraagzaamheid en vrede vertegenwoordigde. Na afloop der redevoeringen zette de stoet zich tegen 12 uur in beweging. Het einde was eerst te 4 uren aan den Triomfboog, terwijl het hoofd van den stoet te 2% uur het Panthéon bereikte. Op den tocht deed zich geenerlei ongeval voor. Er heerschte vol maakte kalmte. Enkele personen leden ongemak door de groote menigte. Het défilé aan het Panthéon was te 6 uren geëindigd. Er heeft zich niets ongunstigs voorgedaan. De houding der volksmenigte gedurende den geheelen dag heeft eene algemeene tevredenheid teweeggebracht. Gemengde Berichten. Hansweerd. In de maand Mei werden aan dit tele graafkantoor behandeld 549 telegrammen, verzonden 344, ontvangen 205. In het afgeloopen half jaar (1 Dec. '84 tot 31 Mei '85) zijn behandeld 3811 telegr. tegen 3504 in de zes maanden van 1 Dec. '83 tot 31 Mei '84. Gisternamiddag had de machinist van de «Tele graaf" (passagiersboot tusschen Antwerpen en Rotter dam) het ongeluk met den arm tusschen de machine te geraken, waardoor hem een groot gedeelte van den arm verbrijzeld werd en ongetwijfeld amputatie van den arm zal moeten plaatshebben. Dezer dagen vond een inwoner van Sinoutskerke op een stuk land een zilveren muntstuk, zoo goed bewaard gebleven, dat al wat er vóór 120 jaren op geslagen is, nog heel goed te onderscheiden is. Het geldstuk, iets grooter dan een gulden, vertoont aan do eene zijde het gekroonde wapen der Unie met het omschrift: «1764. Concordia res patria crescunt", terwijl de andere zijde het wapen van Zeeland draagt, aan een strik door iemand opgehouden. Hier leest menui mon. no. argero. confoe. belg. com. zei." Een landbouwer te Peij, gem. Echt, is Zondag aangehouden wegens poging tot moord op twee paters uit het Trappistenklooster te Echt. Een der paters heeft eenige hagelkorrels in het rechterbeen gekregen, de andere is niet gewond. Het schijnt dat de paters hem verboden hadden zijne schapen op hunne weide te laten grazefi, en dat hij daarover Wraak heeft willen nemen. Zondagmorgen is bij den burgemeester van Am sterdam een brandbrief bezorgd, houdende verzoek om 100, met de bedreiging, dat als het verzoek niet werd toegestaan, het huis des burgemeesters in brand zou gestoken worden. De schrijver is gearresteerd. Ook te Leeuwarden wemelt het tegenwoordig van landloopers en ontslagen bedelaars, die, overal te vergeefs om werk en hulp zoekende, en van de eene gemeente naar de andere gezonden wordende, eindelijk geheel uitgeput naar Frieslands hoofdstad komen, om te bedelen en opgenomen te worden. Maandag zijn uit een singel te Haarlem opge haald twee lijken, aan elkander gebonden, het één van een huzaar, het ander van een meisje. Een koloniaal, Luxemburger van geboorte, werd Zaterdagavond door een veldwachter van Ermeloo te Harderwijk binnengebracht. Hij had eenige uren te voren zijn handgeld bekomen en zocht daarmede zich uit de voeten te maken. De directeur der Weesinrichting te Neerbosch ontving in het eerste kwartaal van dit jaar, behalve veel levensmiddelen en goederen, aan giften en legaten f29.721.26%. De drukkerij heeft daarenboven f36.725 opgebracht. Vrijdag is te Cromvoort de pastorie en kerk, die zich onder een met riet gedekt dak bevonden, door brand vernield. Kerk en pastorie waren tegen brandschade verzekerd, doch de inboedel van den pastoor, die juist te Udenhout was, niet. Het door ons aan de N. R. Cl. ontleende bericht uit Hontenisse omtrent een kindei moord, door eene ongehnwde moeder gepleegd, is volgens het Dagblad niet juist. De ontboden geneesheer kwam na de bevalling, en hem werd medegedeeld dat het kind een uur na de geboorte was overleden. De verklaringen van de kraamvrouw en haar moeder waren echter zoo ver schillend, dat de geneesheer meende, de justitie met een en ander te moeten in kennis stellen; deze heeft echter geen bekentenis verkregen en de lijkopening van het kind heeft evenmin tot een resultaat geleid. Eergisterenavond, over tien uur, kwam op den Amstel bij Amsterdam ongeveer ter hoogte van het gebouw der Roei- en Zeilvereeniging »De Hoop," bij den steiger der havenbootjes, eene tweeriemsgiek, welke deel had genomen aan den Haarlemschen wedstrijd, in aanvaring met ei ne dier bootjes. De schok schijnt niet zwaar geweest te zijn, want het kleine vaartuig was slechts weinig beschadigd en de roeiers wisten zich dan ook in tijds te redden. Dit was niet het geval met den stuurman, die het ongeluk met zijn leven betaalde en verdronk. Eerst verscheidene uren later werd zijn lijk opgehaald. Nog steeds duurt te Amsterdam de uitgifte van valsche coupons voort; nu weder werd eene dergelijke in betaling gegeven in een tabakswinkel. Het papiertje heeft het aanzien van eene coupon groot/1.50 der leening van de stad Amsterdam, en draagt den datum van 1 Januari 1885. Het is gebleken dat te Amsterdam eene bende uit vier deugnieten, meisjes nogal, waarvan de oudste 10 en de jongste 8 jaren telt bestaande, zich steeds op de drukste plaatsen, liefst bij een opstootje, tusschen de menigte mengden om zakken te rollen, en dan niet schroomden, als de toegang tot den zak waarin het gewensehte schuilde, niet al te gemakkelijk was, het bovenkleed der bezitster open te snijden om zoodoende den buit machtig te worden. Opmerkelijk is het, dat de oudste dier bende de jongeren zoo onder den duim had, dat zij ze door allerlei bedreigingen tot haar plicht wist te brengen om het verlangde contingent te leveren. (W. o. d. D.) Dinsdagochtend is het borstbeeld van wijlen Prins Hendrik op het voetstuk in het plantsoen aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam geplaatst. Het beeld, het werk des heeren Stracké, is met het gelaat naar den IJ-kant gericht. Op het Roermondsplein te Arnhem waren Dinsdag middag van vijf uren tot half zes velen getuigen van een schouwspel, dat aldaar nog nooit gezien was. De opening van eene der buizen der waterleiding kou door het dienstdoend personeel, dat er gebruik van had gemaakt, niet meer gesloten worden en er vormde zich eene waterkolom va'n eenige meters hoogte, die met krachtige, breede stroomen schuimend neerstortte. Door deze fontein ontstond een klein meer aan het begin der Weerdjesstraat, waarin de jeugd zich ver maakte, terwijl de ouderen met belangstelling het frissche tafereel gadesloegen en dachten aan de legende van de booze geesten, die den toovenaar hadden opge roepen, maar niet meer bezweren konden. Eindelijk werd daarvoor de formule gevonden en de watervloed werd teruggedrongen in de geleiding, ArnhGt.) In telegrammen uit Indië wordt melding gemaakt van eene hevige aardbeving, waarbij vele menschen gedood of gekwetst werden en groote schade is aangericht. Volgens de Kölnische Zeitung zijn 26 Mei te Camp de eerste tien pond kersen verkocht voor een mark het pond. Verleden jaar kwamen daar 21 Mei de eerste kersen ter markt. De kersenoogst in Duitsch- land belooft dit jaar bijzonder ruim te zullen zijn. Over het algemeen staan alle vruebtboomen uitstekend en hebben zij weinig van de koude geleden. Te Marburg zijn twaalf studenten, wegens het duelleeren met doodelijke wapens, tot drie maanden vestingstraf veroordeeld. Op een boom in een voorstad van Frankfort a. d. Oder nestelt een ooievaarspaar, en vlak onder het nest der langpooten heeft een spreeuwenpaar een nest gebouwd. Eene kat, nieuwsgierig om te weten, of er al jongen waren in het spreeuwennest, klauterde den boom in. Het ging heel vlug van tak tot tak. Maar er stond ongelukkig iemand op den uitkijkeen der ooievaars. Toen de kat goed en wel boven was, boog zich langbeen over zijn nest heen, pakte met den

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2