Door de voortdurende koude, zoowel bij regen als gedurende het droge weder, ontwikkelt dit zich be trekkelijk niet veel. Dit verschijnsel verklaart wel den tegenspoed der vruchten. De nachtvorsten hebben vooral aan aardappelen nadeel toegebracht. Veel loof werd beschadigd. Wat zij aan koolzaad en boomvruchten berokkenden zal later blijken. De laatsten kunnen tegen verlies, want hebben de pereboomen uitmuntend gebloeid, de appel- boomen beloven door haar uiterlijk niet minder een overvloedigen oogst van veel klein goed, als alle bloe sems vruchten voortbrengen. Een aantal exemplaren prijken als met een kleed. Geen wonder dat in de tuinen over 't algemeen door het gure weder weinig of geen malsche groei is te bespeuren. Enkele zonnige dagen zouden nog al warmte verschaffen, doch de aanhoudende tochten houden de temperatuur te laag om de groenten haar element te bezorgen. Ofschoon de Meimaand de brui loft der dieren wordt genoemd, hoort men nagenoeg geen koekoek en ziet men weinig meikevers. Men schrijft uit Schouwen-DuivelandOp ver scheiden plaatsen vertoont zich hier weer de bij alle verbouwers van vlas zoo zeer gevreesde ziekte in dit product, namelijk de brand. Deze ziekte doet de plant jes, die er door zijn aangetast, het voorkomen aan nemen, alsof ze waren verschroeid. De wortel is oogen- schijnlijk gezond, zoodat het aangetaste vlas niet sterft; maar het ontwikkelt dan verder zoo weinig, dat men maar best doet, waarin het wat veel voorkomt, zoo spoedig mogelijk om te ploegen, met een ander gewas te bezaaien (bijv. mangels of beetwortelen, waarvoor het thans nog niet te laat is) en ze nimmermeer voor de vlasteelt te bezigen. Ofschoon men menigmaal ge tracht heeft de oorzaak dezer ziekte op te sporen, is men hierin nog niet volkomen geslaagd, en deugde lijke voorbehoedmiddelen er tegen zijn niet bekend. Voor de verdere ontwikkeling van het vlas verlangt men ook zeer naar meer groeizaam weder. r**TfTifff"* 1 r'^-ir-TMnr— Rechtszaken. Het gerechtshof te 's-Giavenhage nam Zaterdag kennis van drie appéllen, gericht tegen vonnissen der rechtbank te Middelburg, waarbij een vijftal visschers ieder tot ééne maand eenzame opsluiting zijn verwezen, ter zake van het afsteken van mosselzaad van de paal hoofden aan het Noorderstrand van West-Kapelle, welk feit door de rechtbank als eenvoudige diefstal was ge- qualificeerd. De bekl. ontkenden zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt en zagen in het door hen bedrevene slechts eene overtreding van hun visscherijreglement. Ook hun verdediger, mr. D. Van der Vliet, advo caat te Middelburg, was van oordeel dat het bewijs voor diefstal niet was geleverd. Hij trachtte voorts aan te toonen, wat twee der zaken betreft, dat mos selzaad moest beschouwd worden als res nullius, iets dat geen eigenaar heeft, en waarvan geen diefstal kon plaats hebben. Hoogstens kon de wegneming daarvan eene onrechtmatige daad jegens den pachter der vis- scherij opleveren. Pleiter concludeerde tot vernietiging van liet vonnis en ontslag van rechtsvervolging der beklaagden, subsidair tot schorsing der rechtsvervol ging, totdat zal beslist zijn omtrent het geschilpunt van burgerlijk recht z. i. ten deze aanwezig. Adv.-gen. jhr. mr. Savornin Lohman geloofde, dat de pachter als de eigenaar van het mosselzaad moet worden beschouwd. Hij was het volkomen eens, dat van res nullius geen diefstal denkbaar is, maar meende, dat na de verpachting er niet meer aan res nullius kon worden gedacht. Het feit was volgens adv.-gen. zeer terecht als diefstal gequalificeerd, en mitsdien requireerde hij in twee zaken de bevestiging der von nissen. In de derde, die van E. A. De M. te Philip pine, geloofde de ambt. van het O. Mook na het verhoor der maréchaussees die het feit hadden gere lateerd, dat het bewijs niet volkomen was aangetoond hij eischte daarom de vernietiging van het vonnis en vrijspraak van den bekl., met welk requisitoir dezelfde verdediger zijne instemming betuigde. De uitspraak is bepaald op aanstaanden Vrijdag. Buitenlandsch Overzicht. Uit Berlijn wordt gemeld, dat Koning Leopold van België de volgende week aan Keizer Wilhelm een bezoek zal komen brengen. Volgens de National Zeitung worden reeds in het Koninklijk Paleis ver trekken voor hem in gereedheid gebracht. De Fransclie Ministers van Oorlog en Marine, Gene raal Campenon en Admiraal Galiber, zijn tot een vergelijk gekomen op het punt van het koloniale leger en de Ministerraad heeft besloten het desbe treffende wetsontwerp bij de Kamer in te dienen en op eene spoedige behandeling aan te dringen. De Duitsche Rijksdag is uiteengegaan. Hij hield in dit zittingsjaar niet minder dan 102 zittingen. De Engelsch-Rnssische onderhandelingen duren nog steeds voort. Het schijnt, dat Rusland niet in alle opzichten de voorgestelde grensregeling, zooals die is ontworpen door de heeren Granville, Kimberley, Lessar en Staal, goedkeurt, omdat daardoor de vruchtbaarste landstreken aan de Afghanen zouden ten deel vallen. In het Lagerhuis deelde de heer Gladstone Vrijdag mede, dat hij voornemens is in de tegenwoordige zit ting nog een aantal wetsontwerpen bij het Parlement intedienen, als: omtrent de kleine landbouwers in Schotland, een ministerie voor Schotland, het middel baar onderwijs in Wales, en vernieuwing van een deel der wet tot voorkoming van misdaden in Ierland. Het Hoogerhuis nam in eerste lezing het ontwerp tot oprichting van een ministerie voor Schotland en in tweede lezing de kiesdistricten wet aan. Het radicale Italiaansche blad de Capitale meldt, dat het ministerie Depretis, op voorstel van den Engel- schen gezant besloten heeft Soeakim door Italiaansche troepen te doen bezetten. De bijzonderheden, het tijd stip en het aantal troepen zouden eerst na den terug keer des Konings te Rome worden bepaald. Gemengde Berichten. Kapelle, Aanstaanden Donderdag zal de zangvereeni- ging Advendo", alhier, wederom eene openbare uit voering geven. Het is nu ruim een jaar geleden, dat door deze vereeniging met goed succes een uitvoering g'geven werd en de indruk, welken zij alstoen op de talrijke hoorders heeft teweeggebracht, zal zeker velen nopen om andermaal de uitvoering bijtewonen. Ierseke. In den nacht van Zaterdag op Zondag vond hier een vogel op zeldzame wijze zijnen dood. Dien nacht om twaalf uren weigerde het slagwerk van de torenklok zijnen dienst om dien een uur later weer te hervatten, slaande toen twaalfmaal in plaats van eens. Toen gistermorgen de klokkenist, de heer Bouwens, de oorzaak van dit verschijnsel ging opspo ren, zag hij tot zijne verwondering tusschen de ka trol, waaraan het gewicht van het slagwerk hangt, en het touw waar langs die katrol zich beweegt, op twee verschillende plaatsen eenen poot en het lichaam van een kerkuil. Allerwaarschijnlijkst is deze vogel juist toen de klok twaalf uur zou slaan, tusschen katrol en touw geraakt en heeft zich later min of meer losgewerkt, waardoor het beletsel voor het slag werk werd weggenomen. Het kostte vrij wat moeite om de deelen van den dooden vogel te verwijderen. Toen Zondagmorgen een inwoner dezer gemeente met zijn gezin van zijn erf naar Goes wilde rijden, begon het paard te steigeren met het gevolg dat paard en voertuig in eene breede sloot geraakten. Met een nat pak kwamen de personen vrij. Na van kleeren verwisseld te hebben, kon men de reis voortzetten Door het overlijden van M. J. Spruijt is de be trekking van havenmeester te Ellewoudsdijk vacant geworden. Te Borsele is een paard aan lendentyphus gestorven. Voor den steenen windkorenmolendie j. 1. Zaterdag voor de tweede maal te St. Annaland is ge veild, werd niet meer geboden dan 8000, voor welke som de molen niet is gegund. Eenige jaren geleden is door den tegenwoordigen eigenaar ƒ15000 voor dit pand gegeven. Een eigenaardige handel. In de nabijheid van het stoomgemaal aan den zuidkant van Schouwen liggen een drietal inlagen, aan elkaar grenzende, die dienst doen als loozingsboezems voor genoemd gemaal. Uit deze boezems verheffen zich eilandjes, met allerlei water planten bewassen. Maar niet Flora alleen, ook Fauna regeert er. De bodem gaat hier schuil onder de dicht op elkaar gezeten strand- en zeebewoners. Zee meeuwen, daken, zeelieven, sterren, alle «vogels van diverse pluimage" heerschen hier onbeperkt, in volle vrijheid. Vrijheid? 'tMocht wat. De menseh komt en neemt de talrijke eieren weg, om ze tot hoogen prijs te verkoopen. Hij stoort zich niet aan het angstig gelladder der duizenden ouders, die met smart zien ver dwijnen, wat hun zoo na aan 't harte ligt. Maar de natuur is mild. Nogmaals leggen de dieren eieren en nogmaals, tot de broedtijd komt. Doch het duizend- mondig gedierte, dat mensch heet, is onverzadelijk. Even spoedig als de vogel zijn ei heeft gelegd, even snel is hij er, om het goeden prijs te verklaren. Maar eindelijk verkeert smart in woede, en met vertwijfeling vallen de getergden op den roover aan. Maar deze is daartegen gewapend hij heeft zich een plankje op het hoofd gebonden. «Ze mochten m'n pet en m'n haar eens meenemen, meneer", zegt de man op uw vradg om inlichting dienaangaande. De boezems of «polders", zooals men ze noemt, worden door het waterschap Schouwen verpacht voor visscherij en »vogelarij". Dit laatste brengt soms een aardig sommetje op; er zijn jaren geweest van ƒ800, uit éen polder". Dezer dagen was de prijs der eieren, door markt bepaald, dan ook 90 cent hooger dan die der kipeieren. Nadat onlangs van de door Artis te Amsterdam aan de Rijks-landbouwschool geschonken Indische runderen een (de sappi) moest worden gedood, heeft men thans den stier aan Artis teruggezonden, omdat het doel, waarvoor men de dieren te Wageningen wenschte, nu slechts gedeeltelijk kon worden bereikt. Uit het Rijksgesticht voor krankzinnigen te Medemblik is eene vrouwelijke verpleegde ontvlucht. Naar men aan de Prov. Fr. Ct. verzekert, zijn te Groningen in het Sterrebosch alle bereikbare vogel nesten uitgehaald en de zich daarin bevindende jonge vogels gedood, om te voorkomen dat het wandelende publiek zekere stoffen op de kleederen krijgt. Door den Rijksveldwachter te Maastricht is een herbergier even buiten de poort bekeurd wegens het houden van hanengevechten. Een schaap van een landbouwer te Snikzwaag (gem. Haskerland) heeft in 13 maanden tijds drie malen jongen geworpen. Te Sneek is tegen een negental tappers door de politie procesverbaal opgemaakt wegens het niet voldoen aan de bepalingen der nieuwe drankwet. De kwartjesvinders hebben, hoe dikwerf ook tegen hen is gewaarschuwd, in de laatste dagen te Rotterdam toch weer een paar domme lieden beet gehad. Drie als heeren gekleede personen, hun rol spelende alsof zij elkaar niet kennen en slechts door toeval in dezelde herberg of hetzelfde koffiehuis sa menkomende, hebben door allerlei listen hetzij den kas telein, hetzij een of meer van de bezoekers weten te bewegen, met hen in aanraking te komen. Het manoeuvreeren met drie kaarten, met de daarmede gepaard gaande weddingschappen om te raden waar zekere kaart zich bevindt, doet dan regelmatig het geld der onnoozele halzen op bedriegelijke wijze in den zak der valsche spelers overgaan. Als de politie gewaar schuwd wordt, vischt zij gewoonlijk achter het net; meest altijd zijn de heeren gevlogen of gerechtelijk niet te achterhalen. Vrijdag zijn te Duiven door het onvoorzichtig omgaan met lucifers in het hooi, vijf huizen, met de inboedels en een vrij aanzienlijk bedrag aan papieren geld, eene prooi der vlammen geworden. Te Utrecht is een plaatsvervanger, onlangs inge deeld bij het le regiment veldartillerie, door een paard zoodanig geslagen dat hij eenige oogenblikken later is overleden. Het zuiveren van water door het aanbrengen van lucht. Sedert lang weet men (en trekt men partij van het weten), dat water door het daarin voeren van lucht werkelijk gezuiverd wordt, en dat de organische stof in het water door de toetreding van de zuurstof der lucht eene oxydatie ondergaat. Onlangs echter heeft dr. Albert Leeds, te Philadelphia, opge merkt, dat die zuiverende werking van de lucht nog wordt nog verhoogd, als men water en lucht onder drukking mengt, omdat met de verhoogde drukking ook de hoeveelheid der geabsorbeerde zuurstof toeneemt. Bij de proeven door middel van de luchtpomp gedaan, bleek uit de analyse van het van ingeperste lucht voorziene water, dat dit 17 pet. zuurstof meer bevatte dan het water, waarin geen lucht was geperst; dat het gehalte van koolzuur 53 pet. en de geheele hoe veelheid van opgeloste gassen 16 pet. was geklommen. Het ammoniakgehalte was tot van hare oorspron kelijke hoeveelheid gereduceerd. Deze resultaten zullen in de praktijk zeer nuttig kunnen worden. De Koningin van Engeland heeft aan de Maat schappij tot expl. der Staatsspoorwegen f50 ter hand doen stellen, ter belooning van de diensten door het personeel bewezen, ter gelegenheid van de reis der vorstin op den 2n dezer van Venloo naar Vlissingen. Een natuuronderzoeker heeft blijkens de Landb, Ct. berekend, dat de bijen 5,600,000 klaverbloemen moeten bezoeken en uitzuigen, om één kilogram honing in de korf te brengen. Van de bekende vroege aardbeziënteelt in de omstreken van Breda zal vreest men weinig of niets terechtkomen. Eerst de geweldige hagelslag en daarna de nachtvorsten hebben de velden totaal ver woest. De schade wordt op f 10,000 begroot. Uit Venloo wordt aan Het Huisgezin geschreven, dat de aldaar thans in werking zijnde politieverorde ning, die niet minder dan 354 artikelen groot is, o. a. de volgende bepalingen bevat Kinderen beneden 6 jaar mogen niet meer na zons ondergang zonder geleide op straat komenaan ieder is het verboden, na zonsondergang op straat te gaan zitten; kinderen beneden 14 jaar mogen niet op straat komen met lucifers, slaghoedjes enznoch op den openbaren weg rooken. De Redactie van De Spaarnebode heeft onder staand curieus schrijven ontvangen: «Mijnheer I zin uw laatst uitkomen blad; Zaterdag gepasseerd, maakt gij melding van een inbraak in de kamer der N. H. G. in de St. Jansstraat. Dat is tot zoover goed Doch de zaak is deze, in plaats van ongeveer f30, was er slechts ongeveer f13. Dat is dus of eene drukvout van n of «Ik ben als dief, eerlijkheidshalve verplicht mij te verantwoorden tegen over deze laster! «Indien ik geweten had dat er niet meer aanwezig was als ongeveer f13, (geen f30), dan zou ik voor dat bagatel volstrekt geen moeite gemaakt hebben. Mijnheer de Redacteur wees zoo vriendelijk en plaatst dit mijn schrijven ook in u eerstvolgend uitkoment blad, want ik leef niet gaarn onder verdenking bij het publiek I «Ik onderteeken mij «Cartouche II 1 1 1 Met achting." Een rijksveldwachter te platten lande heeft deze wetsinterpretatie gangbaar gemaakt«Eenden zijn waterwild, en derhalve is het vervoer der een deneieren volg ns de wet verboden". Hij calangeert of dreigt met proces-verbaal iederen vervoeider van eendeneieren, en of men hem al zegt, dat die eieren afkomstig zijn van eigen pluimgedierte, dat men daarvan de eieren mag verkoopen, evenals de melk van de koeien - onze rijksveldwachter ziet dat niet in. Een zijner hardnekkigste betwisters is de schipper van de dorpsveerschuit. Toen deze nu verleden Vrijdag te Leeuwarden was, bevond zich daar ook de rijks veldwachter, en niet zonder oogmerk, in burgerkleeding. De schipper, met een welgesloten en van adres voor- zienen trommel de Weerd doorgaande, wordt door den rijksveldwachter staande gehouden, die hem gelast den trommel te openende schipper wil niet en wordt heftig de rijksveldwachter wordt ijverig. Eene massa men- schen verzamelt zich om de twistenden eindelijk zegt de schipper toen de menigte groot genoeg was «welnu, je zult je zin hebben 1" hij snijdt de touwen door, waarmede de trommel is dichtgebonden en pre senteert, onder luid gelach der omstanders, zijnen ver volger een paar droge bokkings. Ds. Burger te Driebergen heeft van den kerke- raad der Herv. gemeente te Veenendaal, waar hij in de vacante plaats moest prediken, eene ernstige be risping ontvangen, omdat hij met de Rijnspoor naar Veenendaal was gekomen. Op de vraag van ds. B., hoe hij dan moest komen, was het antwoordmet een huurrijtuig, daar dit veel minder zondig was. Op een gouden bruiloft te Anderlecht zou een werkman, Van Balff, een paar kanonnen afschieten ter eere van het bruidspaar. De kanonnen waren oud, ze hadden nog vóór Waterloo dienst gedaan. Eén sprong en Van Balff werd gedood; zijn lijk was af schuwelijk verminkt. Ten gevolge van den schrik verkeert de bruid in levensgevaar. Met groote plechtigheid is te Parijs onthuld een verkleind model van Bartholdis standbeeld ter eere van Amerika's vrijheid, in tegenwoordigheid van den Amerikaanschen gezant Morton en de Ministers Brisson en Allain-Targé. Morton hield een toespraak, waarna Brisson zijn dank betuigde voor het aan de stad Parijs aangeboden model, een geschenk van de Amerikaansche kolonie. Door middel van een valschen sleutel zijn eenige dieven te Napels bij een officier in huis gedrongen en hebben 50,000 lire gestolen en een groote hoeveelheid kostbaarheden. De commissie voor het huldeblijk aan vorst Bismarck heeft rekening en verantwoording gedaan. De geheele opbrengst is geweest 2,750,049.44 mark. De onkosten 20,905.50 mark. Er was dus beschikbaar 2,729,143.94 mark. Daarvan is besteed voor Schön- hausen anderhalf millioen, 't overige voor een stichting. Er was 1,686,042.26 mark alleen uit Pruisen. Uit het buitenland was oader anderen ontvangenuit Nederland 2574.78 mark. Onlangs werd te Londen een heldin begraven, die een roemrijke plaats verdient onder de uitstekendste martelaressen der zelfopoffering. Alice Ayres was een nederige kindermeid, in dienst bij een koopman. Vrijdagnacht te voren ontstond er een geweldige brand in het huis haars meesters. Zij maakte onmiddellijk alarm. Het vuur, door olién en verfstoffen gevoed, breidde zich op verschrikkelijke wijze uit. De bewoners van het huis en de buren vluchtten. Dit kon Alice Ayres ook doen; maar zij wierp zich liever in den vuurpoel om de vier kleine kinderen, die aan haar zorgen waren toevertrouwd, te redden. Eerst wierp zij een bed door het venster. Toen snelde zij opnieuw de vlammen in om achtervolgens de kleine kinderen te grijpen en buiten op het bed neer te laten. Eerst nadat het laatste kind gered was, dacht zij aan zichzelve. Half verstikt, met verbrande baren en kleeren, sprong zij uit het venster, doch brak zich de ruggegraat. Zij overleed des anderen daags in het gasthuis. Op de tentoonstelling te Antwerpen prijkt een goudgeel vaandel, dat de oppervlakte van 3000 vier kante voeten heeft. Het is vervaardigd op en inge zonden door de Bonner vlaggenfabriek. Bij de jongste trekking van de Antwerpsche loten 1882 viel de prijs van 100 000 frs. op het lot van een werkman te Angleur. Volgens den Parijschen National zou de tech nische commissie uit de Suez-kanaal-conferentie haar werkzaamheden hebben moeten verdagen wegens de volhardende weigering van Engeland om toetetreden tot het voorstel der overige Mogendheden om een com missie van toezicht op het vrije verkeer door het kanaal in testellen. Vrijdag viel er in geheel oostelijk Zwitserland een massa sneeuw, uren achtereen. De daardoor veroor zaakte schade is nog niet te overzien, maar is zeer belangrijk, daar inzonderheid de fruitoogst voor het grootste deel vernield schijnt. Door een storm op IJsland zijn 15 huizen ver nield, 34 personen kwamen om en 50 vitschersbeoten vergingen. Met genoegdoening nam men in alle kringen van Berlijn kennis van de verzekering van te Nord, dat prins Von Bismarck, door zijn tactvol beleid en inspi- reeren, een belangrijk aandeel toekomt in hetgeen tot behoud des vredes werd gedaan. Op de stoomboot, welke Dinsdagmorgen van Coblenz naar Mannheim ging, bevond zich een familie uit Afrika, bestaande uit man, vrouw en twintig kin deren. De man, een Duitscher uit Beieren, ging op zijn vijftiende jaar de wijde wereld in, kwam ten slotte terecht op een kolonie in Afrika, waar hij bleef en eene Afrikaansche vrouw trouwde. De man is thans 42 jaar oud en geeft gevolg aan zijn lang gekoesterden wensch, aan zijn familiebetrekkingen en bekenden zijne zwarte vrouw en zijne twintig zwarte kinderen voor- testellen. Na een kort verblijf keeren allen weder naar Afrika terug. De gezagvoerder van een te New-York den 13 Mei aangekomen transatlantische stoomboot rappor teerde, dat hij op zijn reis de dezer dagen veel be sproken ijsheiligen heeft ontmoet, in den vorm van ijsbergen en een uitgestrekt ijsveld. Uit de Vogeezen wordt geschreven, dat het daar zeer koud is, terwijl in den Elzas stormen en onweders elkander bijna zonder ophouden afwisselen. Te Saint-George is een waterhoos op het dorp neer gekomen en heefteen geheele rij kermistenten omge worpen. Op een cricketveld te Halesowen (Engeland) kwamen twee spelers, die een bal wilden pakken, met zooveel kracht tegen elkander aan, dat de een zijn neus en zijn kaak brak en dat zijn voortanden werden uitgeslagen. Hij werd bewusteloos weggedragen. Zaterdag is te Parijs een groote troep kleerma kersknechts, die het werk gestaakt hebben, met stok ken gewapend naar de patroons in de Rue Rivoli, die hunne winkels nog niet gesloten hadden, getrokken, om de daar in 't werk gestelde knechts te verhinderen den arbeid voort te zetten. De troep werd door de politie uiteengedreven. Twee Duitsche gezellen werden in verzekerde bewaring genomen. Zaterdagvond zou een groote hoop der werkstakers bijeenkomen op het Opera plein. De politie heeft maatregelen genomen tot bewaring der ïust. Velen der werkstakers hebben reeds genoeg van het neerleggen van draad en naald, en hebben het verlangen aan hunne patroons te kennen gegeven om den arbeid te hervatten. Deswege is de tegenpartij woedend, en van daar dat zeker aantal knechts naar de Rue Rivoli is getrokken om geweld te plegen. Uit Toulon wordt gemeld, dat aldaar proeven zijn genomen met eene geheel vreemde wijze van be scherming der schepen, en wel door middel van eene uit kokosnoot-cellulose verkregen stof, waarmede men een vaartuig van binnen bekleed heeft. Deze stof moet de eigenschap hebben van, wanneer zij door een kogel of op andere wijze doorboord of uiteengeslagen is, zich zoo snel weder aaneen te sluiten, dat zij het binnen dringen van water steed6 verhinderen zou. Een liter geperste cellulose weegt slechts 60 gram. De proeven moeten goed voldaan hebben. In eene voorstad van Alcira (provincie Valencia) hebben aldus wordt in een telegram uit Madrid aan den Temps en aan andere Parijsche bladen gemeld 80 familiën, die zich niet door dr. Ferran hebben laten inenten, vijftig personen aan de cholera verloren. Diegenen, op wie die kunstbewerking was toegepast, werden niet door de cholera aangetast. De Deensche regeering heeft twee geneesheeren naar Alcira gezonden. Dezer dagen kwam te Charlottenburg een kind met twaalf vingers en twaalf teenen ter wereld. D« beide overtollige vingers werden, vijf weken na de ge-

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2