Kerke'ijke Zaken en Onderwijs. Te Kattendijke is beroepen de heer J. B. P. Hugenholtz, cand. tot den II. Dienst bij het prov. Kerkbestuur van Zeeland. Beroepen te Biezelinge dhr. W. Van der Beke Callenfels, cand. bij het prov. kerkbestuur van Zuid- Holland, te Vlissingen. Bij de Chr. Ger. gemeente te Arnhem is beroe pen ds. Wessels, te Zieriksee. Bedankt voor het beroep bij de Evang. Luth. gemeente te Middelburg door ds. P. Groote, te Deventer. De Indische Regeering heeft beslist, dat de toe lage van 200, bij art. 4c van Stbl. no. 71 toegekend aan nzendelingen, reeds in Indië aanwezig en die tot hulppredikers worden aangesteld en gehuwd zijn", ook genoten wordt door zendelingen die tijdelijk met de waarneming der betrekking van hulpprediker belast worden, zooals het geval was met den gewezen Balischen zendeling Wiggelendam, die tijdelijk met de waarne ming van de betrekking van hulpprediker belast is op het eiland Kisser. (A. D.) Tot onderwijzer te Kattendijke is benoemd de heer I. J E. Feleus, op een jaarwedde van 550 behoudens goedkeuring door Ged. Staten. Kunst, Wetenschap en Letteren. Het Weener orkest van Eduard Strauss, dat zich op de tentoonstelling te Londen zal doen hooren, zal daarna (in Aug) eene kunstreis door Nederland en Zuid-Duitschland maken. Landbouw en Veeteelt. Ter gelegenheid van de den 16 Juni a. s. te Tolen te houden algemeene vergadering van de «Zeetiwsche maatschappij t. b. v. Landbouw en Veeteelt" wordt door de afdeeling Tolen eene tentoonstelling gehouden van paarden, runderen, schapen, varkens, pluimge dierte en zuivelproducten. Ook zijn aan een zestiental Zeeuwsche en Noord-Brabantsche muziekgezelschappen uitnoodigingen gericht tot het houden van een groot festival. (AI. Cf.) Eenige jaren geleden zeo schrijft men aan het Dagbl. toen de daling der graanprijzen begon en de landbouw met ondergang bedreigd werd, hoorde men algemeenmaak van bouwland weiland. Het bleek echter voor de boeren wegens de daaraan ver bonden kosten een onmogelijkheid. Thans is ook deze tak van nijverheid aan het kwijnen het vette vee is goedkoop; boter en kaas zijn belangrijk in prijs ge daald, terwijl het magere vee duur is. Het gevolg daarvan is, dat het land veel in prijs is gedaald en voor verscheiden stukken niet eens huurders zijn te vinden. Het Mei-rapport van het departement voor land bouw te Washington zegt, dat de katoen-aanplanting, hoewel vergelijkenderwijs ten achteren, nochtans goed gevorderd is, daar reeds 415 van de daarvoor bestemde oppervlakte is beplant. Het winterkoren is meer be schadigd dan men in April meende. De gemiddelde toe stand is 70, in plaats van 77, in April. De stand van de tarwe is ver beneden het rapport van April; ge middeld 86. Het gemiddelde van de wintergerst is 82. Rechtszaken. Naar men ons mededeelt, moet de Leidsche giftmengster bij de aanteekening van cassatie tegen haar veroordeeling geenszins gedreven zijn door den wensch naar vermindering van straftijd; als wij goed zijn ingelicht, heeft zij integendeel verklaard, met het levenslange der straf zeer tevreden te zijn, omdat men dan weet, waaraan men zich heeft te houden en niet meer over den tijd waarop men zal los komen zich het hoofd heeft te breken. Naar men verzekert, is zij echter tot het besluit omtrent de cassatie gekomen door de overweging, dat zij het nu hier in Den Haag heel goed heeft en niet weet of zij het in Den Bosch wel even aangenaam zal krijgen. (Dagbl.) Buitenlandsch Overzicht. De uit de C nservatieven, het Centrum en de Rijks partij bestaande meerderheid van den Duitschen Rijks dag heeft belangrijke wijzigingen voorgesteld in het ontwerp tot invoering eener belasting op beurstransac tiën, om daardoor tegemoet te komen aan de door den heer Von Bismarck in zijne beide redevoeringen ontwikkelde bedenkingen. Dientengevolge heeft de Rijksdag bij derde lezing het wetsontwerp aangenomen. In het Engelsche Lagerhuis deelde sir Stafford Northcote mede, dat de oppositie bij de tweede lezing het wetsontwerp zal bestrijden om elf millioen pond sterling beschikbaar te stellen als krediet voor de Regeering. De oppositie is volkomen bereid, om deze som, waarover het Parlement reeds een votum heeft uitgesproken, toe te staan ter verzekering van de veiligheid des Rijks, doch zij wil dit niet doen, zoo lang de Regeering geen nadere inlichtingen heeft ge geven omtrent het doel, waarvoor deze gelden zullen worden gebruikt. De heer Gladstone heeft aangekondigd, dat hij weldra in het Lagerhuis het voorstel zal doen, om eene do tatie aan Prinses Beatrice te verleenen, bij gelegen heid van haar huwelijk met Prins Von Battenberg. De radicaal Labouchère zal, bij wijze van protest, eene stemming over dit voorstel eischen. Hij is van oordeel, en velen zijn het met hem eens, dat het niet de plicht der natie is, om elk der talrijke zonen en dochteren van de Koningin, eerst bij hunne meerder jarigheid en later weer bij hun huwelijk, ruimere in komsten te verzekeren. Men kan zich te eer van die verplichting ontslagen rekenen, omdat de Koningin be schikt over een hoogst aanzienlijk particulier vermc gen. De Standard vei neemt omtrent de onderhandelingen tusschen Engeland en Rusland over het vaststellen der Afghaansche grens, dat aanvankelijk geen moeilijk heden verwacht werden. De Engelsche regeering wenscht intusschen, dat Rusland zich duidelijk en beslist ver binden zal, niet over de grens vooruit te rukken. Men zegt, dat Rusland daarentegen zich voor de toekomst eeo zekere mate van vrijheid wil voorbehouden. Dit punt zou in den loop der onderhandelingen zich nog wel tot een vraagstuk van den ernstigsten aard kunnen ontwikkelen. Volgens den Petersburgschen correspondent der Kölnische is in Rusland de algemeene opinie bij pers en- pnbliek, dat alleen de bezetting van Herat eene oplossing van het steeds nog dreigend conflict kan zijn. Kolonel Zakrzewski is te Petersburg aangekomenhij zal het rapport van Komaroff overhandigen, mondeling gehoord worden, en waarschijnlijk rijk gedecoreerd naar Komaroff terugkeeren. Hij zal dan, meent de correspondent, uit de militaire kringen in de hoofd stad de overtuiging medenemen, dat men de gevolgen der bezetting van Herat niet vreest, en aan generaal Komaroff een eigenmachtigen stap, die de Regeering voor een fait accompli stelde, niet kwalijk zou nemen. De Temps verneemt reeds dat Zakrzewski naar Gatchina is ontboden om persoonlijk door den Keizer gehoord te worden, en dat hij de stellige verzekering medebrengt, dat het geheele district Pendj-deh Rus sisch gezind is. Het gerucht loopt, dat Osman Digna met eenige zijner aanhangers te Berber en den Emir van die plaats naar Khartoem is gegaan, ten einde troepen te vragen om de Engelschen bij Soeakim aantetasten. De onderhandelingen tusschen de regeeringen van Frankrijk en China worden voortgezet op de basis van het memorandum van kapitein Fournier. De heer Patenitre heeft te Pekin zijne geloofsbrieven overhandigd. Van de 40 hoofdsteden van provinciën int Spanje zijn toch ten slotte in 31 de gemeenteraadsverkiezin gen gunstig voor de Regeering uitgevallen. De Italiaansclie Kamer van Afgevaardigden nam met 188 tegen 97 stemmen eene motie aan, waarbij zij aan het Kabinet haar vertrouwen betuigde. Gemengde Berichten. Kloetinge. Hedenmorgen omstreeks half zeven werd op de hofstede, bewoond door den landbouwer B. van Liere, in Abbekinderen, een paard, dat in den mestput liep, door den bliksem gedood. Zonderling dat er aan het doode lichaam geen enkel teeken van aanraking met den bliksem te zien is. Een uur later hagelde het hier geweldig, er vielen stukjes ijs als kleine knikkers. Door den gemeenteraad van Kruininge is, wegens bewezen politiediensten over 1884, aan den Rijks-veld wachter F. W. Ekkelboom te Hansweerd eene grati ficatie van 20 en aan den Gemeente-veldwachter J. C. Van den Berg aldaar eene van ƒ15 toegekend. Omtrent het gebeurde in den nacht van Don derdag op Vrijdag even buiten Middelburg op den weg naar Koudekerke meldt nn-n ons van andere zijde het volgende, dat aan het vroeger bij de plat telandsbewoners zoo geliefde bekkesn'j len herinnert. Een in Koudekerke thuisbehoorend uit vijf familie leden bestaand gezelschap was, na in Goes eene bruiloft bijgewoond te hebben, met den laatsten trein in Mid delhui g aangekomen, en begaf zich naar Koudekerke. Even voorbij »het Zand" voegde zich een boerenknecht P. bij hen met verzoek samen den weg te mogen gaan, daar hij bang was voor zekeren L., die hem wat «beloofd" had. Deze L, mede boerenknecht, haalde al spoedig het gezelschap in, en wandelde zonder een woord te spreken eenige oogenblikken mede. Plotseling bracht hij P. naar de anderen dachten een slag op het aangezicht toe, die onder het geroep «mijn neus, mijn neus" ijlings naar M. terugkeerde. Op een enkel woord van éen der drie mannelijke leden van het gezelschap, greep L. dez n aan, wierp hem op den grond, en eerst nu zag men, dat hij zijn mes in de hand hield had hem in een ondeelbaar oogen- blilc het gelaat letter lijk gekorven. Toen de aange vallene door de hulp van een der twee overige mannen de ander was te versuft om iets te doen bevrijd was, keerde L. weer naar Middelburg terug. De boe renknecht P. was ondertusschen op het politiebureau hulp gaan zoeken. Dokter Bolle heeft hem daar den bijna afgesneden neus genaaiddeze ontmoette juist bij het verlaten van het stadhuis den dader L., die, toen de heer Bolle hem herkende, gauw in hechtenis genomen was. De andere verwonde werd door den heer Bertel te Koudekerke verbonden. De aanleiding is niet te zoeken in het misbruik van sterkedrank, maar in een ouden wrok, dien L. tegen P. koesterde. Men vindt tegenwoordig bacterieën op ver schillende plaatsen, waar men die vroeger niet ver moedde. Zoo maakt o. a de beëedigde chemist dr. Jeserich te Berlijn bekend dat deze wezentjes een vruchtbaren bodem tot ontwikkeling vinden aan de patentsluitingen, die tegenwoordig veel voor bierfles- schen worden gebruikt. Bij het openen dezer sluitingen gaat dikwijls een weinig bier uit de opening der flesch, blijft aan den rand van den hals en aan de sluiting vastzitten en droogt daar uit. Juist deze aanslag van bier vormt, volgeDS gedane microscopische onderzoe kingen, een vruchtbaren bodem tot ontwikkeling van bacterieën, en dat dit nu niet zeer verkieslijk'is zal zeker gaarne ieder toestemmen. De vrouw van een reeds bejaard arbeider te Hoornaar vond bij 't schoonmaken harer woning boven onder 't rieten dak ongeveer driehonderd gulden. Toen zij dit haren man mededeelde, bleek het dat deze zelf er dien vreemden spaarpot op nahield, om zich e n rustigen ouden dag te verzekeren. In de gemeente Weststellingwerf heeft een echt paar zijn 50 jarig huwelijksfeest gevierd; de man rookte dien dag uit dezelfde pijp, die hij op den trouw dag had gebruikt, en zijn vrouw droeg den eigen strik, die vóór 50 jaren haar bruidskleed versierde. Aangaande de staking der betaling van de Duitsche firma Weissman Co., handelaars in granen te Rot terdam, meldt de Hamburgische Barsen kalle, dat gemelde firma voornamelijk handel dreef met Odessa en Londen, zoodat de verliezen dan ook grootendeels zullen vallen in Odessa, Amsterdam, Rotterdam en Londen, terwijl ook in Keulen handelsvelatiën bestonden. Hamburg schijnt er echter niet in betrokken te zijn. Den 2 Mei j. 1. heeft de heer J. II. het krank zinnigengesticht te Utrecht waarin hij opgenomen was, heimelijk verlaten. Men heeft sedert niets van hem vernomen. Hij is 40 jaar oud, tenger, heeft e*n snellen doch waggelenden gang, lang en smal hoofd, hoog voor hoofd en een somber uiterlijk met een zenuwachtigen lach. Hij was in den rouw, en had bij zijn ontsnap ping noch geld, noch horloge. Bij ontdekking van eenig spoor van den ontvluchte wordt daarvan ten spoedigste bericht verzocht door den off. van justitie te Haarlem. Als eene bijzonderheid wordt gemeld dat bij iemand te Charlois een kip op 28 eieren heeft ge zeten en 28 kuikens heeft uitgebroed. Namens H. K. H. Prinses Albert van Saksen- Altenburg, vroeger Prinses Hendrik der Nederlanden, heeft haar hofmaarschalk, na zijn terugkeer uit Berlijn alhier, den heer J. Kemps, stationschef der Nederlansche Rijnspoorwegmaatschappij te 's-Jlage, een fraai geschenk overhandigd als blijk van waardeering van de diensten, door den heer Kemps aan H. K. H. in zijne betrekking bewezen. Het hoofdcomité van het liefdewerk Oud papier heeft eene circulaire verspreid, waarin gemeld wordt, dat den 24sten Febr. jl. de gelden over de jaren 1883/4 tot een bedrag van ƒ4000 door den Bisschop van Haarlem aan den Paus zijn aangeboden. Sinds de oprichting van het liefdewerk is het be langrijk bedrag van ƒ21,000 als netto opbrengst van het verzamelde oud papier den Paus aangeboden. Bij een broodbakker, tevens antiquaar en kunst- kooper te Edam is, geheel bedolven onder eene laag vuil, voor den dag gekomen een levensgroot geschilderd borstbeeld van Petrus, in smeekende houding, gezeten voor een opengeslagen bijbel, met de traditioneele sleutels naast zichin een boom ter rechterzijde zit de eveneens traditioneele haan. De achtergrond wordt gevormd door eene rij huizen. Het stuk is geteekend met geen minderen naam dan dien van P. P. Rubbens 1620! Meer bevoegden dan wij mogen uitmaken, of het stuk en of deze naamteekening echt is, al dan niet, inzonderheid of het de gewoonte van den beroemden schilder was, zijn naam te schrijven met twee B's. (N. R. Ct.) Men schrijft uit Alkmaar aan de Amst De wet van 16 April jl. (Stbl. No. 78) tot wijziging der wet van 29 Juni 1881 (Stbl. No. 97) houdende wettelijke bepalingen tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, op den len dezer in werking getreden, mag op eenige punten verbetering hebben aangebracht, zeker zal zij dit niet doen, waar het geldt de openbare dronkenschap tegen te gaan. Een slijter in wijn en gedistilleerd alhier, tevens winkelier in sigaren enz., verkoopt lleschjes van ver schillende grootten gevuld met jenever en zorgvuldig gesloten met een kurkje; het etiquet draagt ten op schrift sgenever" (f, Hk. (Heemskerk) 1 Hk., 1 Hk. enz. Wanneer nu iemand een half Heemskerkje vraagt dan betaalt hij daarvoor 4% cent, of liever 6% cent maar ontvangt 2 cent terug, indien hij het fleschje (een gewoon «apothekertje") terugbezorgt; dat fleschje (zoo'n half Heemskerkje) houdt veel meer in dan een «borrel" in een kroeg voor 5 of 6 cent. Nu ligt het voor de hand dat jongens, zelfs beneden den leeftijd van 16 jaar en andere die zich geneeren voor de toonbank een borrel leeg te drinken, een Heemskerkje koopen en dat op hunne wandeling in de platsoenen of als zij elders onbespied zijn, verorberen. 't Is treurig, maar waar! Een oom liet zijn neef aan zijn sterfbed komen en sprak hem op deze wijze toe: sJe bent mijn eenige erfgenaam, beste jongen, (de neef hoorde deze woorden met veel genoegdoening, die hij moeite had te verbergen) luister eens goed naar mijne woordenspeel nooit op een Vrijdag, nooit op den dertienden en nooit op den zevenden van de maand geef bij den derden slag altijd de bank over, speel nooit meer dan een uur achtereen en dineer nooit in je club. Wanneer ik deze principes steeds gevolgd had, zoude ik nooit mijn vermogen verloren hebben ik heb ze geminacht en nu heb ik ook geen cent meer. Doe niet gelijk ik, dan zal je, hij je sterven, je neven wat kunnen nalaten." Het jonge mensch was zeer uit het veld geslagen. Volgens eene waarschuwing van dr. Bronsveld zouden de Mormonen er op uit zijn in Utrecht aan hangers te werven. Door de politie te Utrecht is in beslag genomen een van valschheid verdachte gulden met de beeltenis van Koning Willem III en het jaartal 1865, die bij een winkelier is in betaling gegeven. Onder Haren werd Vrijdagochtend door een paar landbouwers in eene afwateringssloot het lijk gevonden van een net gekleed persoon, naar gissing omstreeks 55 jaar. Bij nader onderzoek bleek, d„t er zich eene diepe snede in den hals bevond, zonder twijfel veroor zaakt door een scheermes, dat. nog geheel bebloed, op een kleinen afstand van het lijk gevonden werd, lig gende op eene portefeuille. Deze portefeuille bevatte geene papieren van geldswaarde, maar wel andere papieren, waaruit men vermoeden kon, dat het een Engelsch zeekapitein was. In eene portemonnaie, die zich in een zijner zakken bevond, was ongeveer 8 gulden. Zijn ondergoed was gemerkt met de letters E. D. Hierbij kan men moeielijk anders denken dan aan zelfmoord, daar het lijk gevonden werd op eene een zame plaats, waarlangs geen weg of voetpad loopt. Het lijk is overgebracht naar het lijkenhuis te Haren, waar het geneeskundig geschouwd werd. Nader is gebleken, dat het gevonden lijk dat van den koopvaardijkapitein Detitz is, voerende het schoo- nerschip »Otto", liggende te Groningen in de Noor derhaven en te huis beho irende te Veendam. Deütz leed somwijlen aan verstandsverbijstering. Uit Meppen (Hannover) wordt bericht, dat op i dezer de tweede aansluiting van het Linker-Eems- kanaalnet aan de waterwegen van Nederland, het kanaal Picardië-Coevorden, voor. het algemeen verkeer is ge opend. Daardoor bekomen dë steden Lingen, Nordhorn en Neuenhaven den zoolang gewenschten directen waterweg naar Nederland. Een Weener geleerde, dr. E. Miihler, heeft een onderzoek gewijd aan de Egyptische duisternis, waarvan in den Bijbel melding gemaakt wordt, en de uitkomsten medegedeeld in een verhandeling, welke hij bij de Academie van Wetenschappen inzond. De slotsom van zijn onderzoek is, dat de Egyptische duisternis de zons verduistering van den 27n Maart van het jaar 1335 v. C. moet geweest zijn. Een houtskool-fabnek van Michigan, Vereenigde Staten van Amerika, heeft volgens J he Engineering and Mining Journal met behulp van een verbazend grooten waaier, den rook in een oogenblik tot een soort van chemicaliën verwerkt, zoo helder als barnsteen. Uit deze stof worden vervaardigd teer, gas en alcohol, van het laatste 200 gallons in 24 uren. De Parijsche bladen wijzen er op als een vreeselijk teeken des tijds dat er nooit zooveel lijken uit de Seine zijn opgevischt als tegenwoordig het geval is somtijds twee per dag. De Fransche Kamer heeft aangenomen een wets ontwerp waarbij verboden wordt de vervaardiging, den verkoop of de verspreiding van zg. sigarenbons en dergelijke, in nabootsing van bank- of andere biljetten van dien aard. In Duitschland zijn thans de proeven met de erwtenworst hervat. Nadat tijdens de manoeuvres reeds geheele brigaden op dergelijke wijze dagen achtereen zijn gevoed, wordt thans de voeding bij de soldaten in 't bijzonder na gegaan. Ieder soldaat wordt daarbij dagelijks gewogen en zijn weerstandsvermogen en kracht gemeten bij een voeding met erwtenworst, behalve brood en koffie. Te Mainz en te Munchen worden deze proeven toe gepast op een bepaald aantal, die zich er vrijwillig toe hebben aangemeld, onder toezicht van militaire artsen. In Engeland werd onlangs een gezworene van zijn juryplicht vrijgesteld, omdat hij, geen godsdienstig geloof hebbende, den gevorderden eed niet wenschte af te leggen. Bij de volgende rechtszaak verklaarden nu tien van de twaalf juryleden, van godsdienstig geloof ontdaan te zijn. Deze heeren werden allen, op bevel van den rechter, gedurende het verhoor in de rechtzaal gedetineerd, zonder evenwel stem in de recht spraak te mogen hebben. Een Parijzenaar, die over acht dagen moest trouwen, maar geen lust in het huwelijk had, tele grafeerde aan de familie zijner bruid het volgende «Huwelijk onbepaald uitgesteld. Ileb geen rok en mjjn kleermaker gesloten tengevolge der werkstaking." Onlangs stortte in een der voorsteden van New- York een in aanbouw zijnd blok van acht huizen van kolossalen omvang in en daarbij werden niet minder dan 70 personen, werklieden en kinderen, onder het puin bedolven. De publieke opinie is door dit voorval ten hoogste ontstemd, omdat het ongeluk wordt geweten aan de schandelijke wijze waarop de reusachtige blokhuizen (in het vierkant bestemd voor arbeiderswoningen) in enkele maanden en voor een schier onmogelijk lagen prijs waren in elkaar gezet. Men maakt er de overheid een verwijt van dat op het bouwen geen beter toezicht plaats heeft. Het aantal scholen in Frankrijk bedroeg in 1883 77.302, in 1884 78.456. In slechts 131 ge meenten zijn nog geen scholen. Het aantal schoolgaande kinderen, tusschen 6 en 13 jaren, nam toe met 751.746 en bedraagt thans 4.587.545. Yan de iote- lingen van verleden jaar kon 87 pet. althans lezen. In October e. k. zal te Rome een internationaal congres voor het gevangenis-wezen plaats hebben. Een tentoonstelling van gevangenis-cellen, arbeid van ge vangenen en geschriften over gevangenis-wezen zal daaraan verbonden zijn. Volgens een Oostenrijksch blad zijn ijzeren en stalen voorwerpen tegen oxydeeren te beschermen, door ze met behulp van een penseel of kwast te be strijken met eene oplossing van zwavel met geest van terpentijn. De oplossing moet er warm opgebracht en het voorwerp vervolgens verhit worden. Een hoogst zonderling geval van valschheid is de vorige week te Aken gestraft. Een spoorwegbeambte had in 1882 een dag verzuimd op zijn post te zijn en gaf als reden op, dat hij ver hinderd was geweest wegens de geboorte vaa een kind. Inderdaad vertoonde hij een bewijs van aangifte bij den ambtenaar van den burgerlijken stand. Thans is echter gebleken, dat het als geboren aangegeven kind niet bestaan heeft. Dat kwam uit, toen de ver meende vader ter verantwoording werd geroepen, om dat hij verzuimd had zijn kind te laten inenten. Toen kwam aan den dag, dat hij valschelijke opgaaf had gedaan van de geboorte. De rechtbank heeft hem voor die vervalsching der registers van den burgerlijken stand 5 dagen gevangenisstraf opgelegd. Thee- of koffiedrinken, xooals de studenten doen om 's nachts te werken, is de grootste dwaasheid, vooral wanneer zij voor een examen studeeren. De meeste gevallen van blijven steken, het geheugen kwijt raken, flauw vallen enz., wat bij zware examens dikwijls voorkomt, zijn, veel meer dan men wel weet, daaraan toe te schrijven. Meermalen hoort men van veel belovende studenten, die door zoo iets gedropen zijn bij onderzoek bleek het bijna altijd dat zij te veel thee of koffie gedronken hadden. Rust is zoet voor de hersens. Het vermoeide hoofd van zijn noodige rust te berooven, is een moord plegen aan de hersens. De nu ovei leden Thomas Wright was een slacht offer van deze verschrikkelijke dwaasheid. Hij nam op zich, het «Leven van Julius Cesar," door Naoleon III, te vertalen en het in een moorddadig korten tijd te doen. Hij kwam het contract na, door verscheiden nachten op te blijven met behulp van sterke thee of koffie. Maar binnen weinig weken was hij schrikba rend verouderd en kaal geworden; zijn geheugen be gaf hem en kwam niet terug. Hij was in de kracht van zijn leven en als hij zijn hoofd niet zoo overspan nen had (wat slechts mogelijk werd gemaakt door alkaloïde, want anders zou hij op zijn werk in slaap zijn gevallen en daardoor zijn leven gered hebben)

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2