Kamer geuit aan het slot der discussie over het door hem en mr. Goekoop voorgestelde amendement, om de voorgestelde bureelkosten voor de ambtenaren te schrappen, en de abonnementen te behouden op den bestaanden voet. Toen de Minister over dit amende ment het woord had gevoerd en daarbij had doen uitkomen, dat hij al schrapte men die bureel- kosten toch zijn plan, om deze ambtenaren eenige jaren te laten declareeren, wilde doorzetten, heeft de heer De Meyier nog eens opzettelijk als hoofd- en eenig doel van het amendement aangewezenbehoud van het status quo. Daarop heeft de Minister ge zwegenzijn thans genomen maatregel schijnt nu het antwoord te moeten bevatten. Het status quo wordt gehandhaafd, maartot 31 December 1885. Vermoedelijk zal de Minister dus bij de aanstaande Staatsbegrooting eene nieuwe poging wagen, om in dezen zijne opinie door te zetten. Landbouw en Veeteelt. De alg. vergadering van de vereeniging #Het Ned. Rundveestamboek", zal op 20 dezer te Amster dam worden gehouden. Men schrijft uit Hoofdplaat (Zeeuwsch-Ylaande- ren) aan de N. R. Ct. Sedert de regendagen van de vorige week is het vlas hier thans tot grooten groei gekomen en ging men ijverig voort met het zaaien der suikerbieten, hetwelk door de langdurige droogte belet was geworden. Omtrent de aardappelen heeft men hier de treurige ervaring bekomen, dat zeer vele op de gepote gronden achterblijven en knollen onder den grond zonder daarboven uit te spruiten. De reden daarvan is gelegen in de kern van den aardappel, die hier in dezen polder, door den hagelslag van 13 Juli des vorigen jaars, verglaasd is geworden. Kiemkraeht zit er niet genoeg in voor het vormen van eene nieuwe struik, en de genoemde uitloopers of knollen onder den grond zijn het product van den bast of de schil van den aardappel. In een vergadering der afdeeling Tiel van de G. O. Mij. van Landbouw, waar ook de beide afge vaardigden ter Tweede Kamer, de hh. Beelaerts van Blokland en Van Pallandt, aanwezig waren, is beslo ten aan de Regeering de invoering van een recht van f2 op 100 KG. op tarwe en meel te vragen. Van de 59 stemhebbende leden stemden 33 vóór, terwijl 9 zich van stemming onthielden. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden (Vrijdag) zijn de navol gende personen veroordeeld: C. L., C. H., te Hein- kenszand, wegens het werpen met steenen in eens anders tuin, ieder tot eene boete van 3, subs. 1 dag gev.straf; J. M., te Hansweerd, wegens het openhouden van zijn bierhuis (recidive), tot 10 boete, subs. 3 dagen gev.straf; M. B., A. De B te Ter- Neuzen, wegens het rapen van schelpvisch aan den voet van den dijk van den Molenpolder, de le tot f 10 boete, subs 1 dag gev.straf, de 2e tot f 4,50 boete, subs. 1 dag gev.strafJ. W., G. v. d. H J. H. en C. Pallen te Kolijnsplaat, wegens het werpen van steenen tegen eens anders huis, ieder tot f 3 boetesubs. 1 dag gevangenisstraf J. H., te Krabbendijke, J. De B., A. W. De B., W. Van den E., J. A. De W., J. P. S., en C. F., allen te Goes, wegens het maken van nachtelijk burengerucht ieder tot ƒ5.50 boete, subs. 1 dag gev.stralI. V., T. V., C. De W„ H. Van W., M. Van W., T. M., P. J„ C. G., A. GL. G., C. C., G. C., P. J., I. V. en G. G., allen te Santvliet (België.) wegens het be- visschen der Schelde, zonder consent, ieder tot 10 boete, subs. 1 dag gev.straf; L. F, te Santvliet (België,) wegens als voren, tot f 4.50 boete, subs. 1 dag gev.straf; F. Van O., en P. F. De B., te Klinge, wegens het graven van schelpen binnen 500 M. uit den dijk van den Annapolder, ieder tot ƒ10 boete, subs. 1 dag gev.strafF. P., te Kieldrecht, wegens het bevisschen der Zeeuwsche stroomen zonder consent, tot 10 boete, subsidiair 1 dag gevangenisstraf; J. K. te St. Maartensdijk, W. S. te Tolen, Jac. K. te Klinge, J. F. M., J. K. en A. G. te Grauw, wegens het bevisschen der Schelde, zonder consent, ieder tot 10 boete subs. 1 dag gev.straf; J. K. en C. K. beiden te Boschkapelle, wegens het bevaren van een kanaal na zonsondergang zonder lantaarn, ieder tot 10 boete, subs. 1 dag gev.straf; P. V. te Kort- gene, wegens overtreding van een reglement tegen het hard rijden te Kortgene, tot 3 boete, subs. 1 dag gev.straf. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werd J. T. te Goes, beklaagd van het mishandelen van een hond. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage behandelde heden de zaak van J. H. en A. Z. te Noordwelle, beschuldigd de eerste van frauduleuse bankbreuk, de tweede van medeplichtigheid daaraan. Het O. M. eischte voor ieder 1 jaar celstraf. Uitspraak heden over acht dagen. In de correctioneele terechtzitting van het ge rechtshof te 's-Gravenhage werd behandeld het hooger beroep van een vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij de bakkersknecht M. H. aldaar veroordeeld werd tot 1 maand celstraf wegens diefstal in dienst baarheid. De bek!., die gedurende meer dan 30 jaren in een en denzelfden dienst was werkzaam geweest en steeds trouw en eerlijk aan zijn verplichting had voldaan, ging na het overlijden van zijn meester over in den dienst van diens weduwe en haar zoon, maar kon het met den laatsten niet goed vinden, tengevolge waarvan hij zijn dienst had opgezegd. Op zekeren dag nu werd de man beticht dat hij een broodje van 20 centen zich had toegeëigend en dit had zijne bovengenoemde veroordeeling tengevolge, hoewel hij reeds had gezegd, dot hij het brood in den winkel, dien hij passeeren moest om op de straat te komen, wilde betalen. Die opgave hield hij ook voor den hoogeren rechter vol. De verdediger van bekl. mr. J. Van Gigh, die erop Wees dat de ingrediënten voor het bakken van brood den bekl. waren ter hand gesteld, geloofde niet dat in dezen aan diefstal kon worden gedacht, hoogstens was er z. i. misbrnik van vertrouwen, maar hij be twijfelde het of een eerlijk en braaf man, die zóóveel jaren trouw had gediend, zich wel zou vergrepen hebben aan een broodje van 20 centen waarde. Hij hoopte dat liet Hof met hem van oordeel zou zijn dat het ovei tuigend bewijs van schuld niet was ge leverd en den bekl. alsnog zou vrijspreken. Adv. Gen. mr. Bijleveld was van meening dat bekl. wel degelijk zich aan arglistige wegneming had schuldig gemaakt. Hij requireerde de vernietiging van het vonnis en veruordeeling van bekl. ter zake van diefstal door een werkman in de werkplaats zijns meesters onder verzachtende omstandigheden, tot 8 dagen celstraf. Uitspraak aanst. Maandag. Buitonlandsch Overzicht. De Dultsche Rijksdag heeft het ontwerp der beurs- belasting, gelijk het door de conservatieven voorgesteld en door de commissie gewijzigd was, met 177 tegen 74 stemmen in tweede lezing aangenomen, na verwer ping van het nationaal-liberale voorstel Alleen het artikel, handelende over de maatregelen van contröle, onderging nog eenige verandering. Dat artikel bepaalt, welke ambtenaren de boeken hebben natezien van naamlooze en commanditaire Vennootschappen, Bank instellingen, Verzekeringmaatschappijen enz., om te onderzoeken, of de zegelbelasting dezer wet geregeld voldaan wordt en, naar het voorstel der commissie, volgde daarop de bepaling, dat ook bij andere handel drijvende personen dergelijk onderzoek in sommige gevallen bevolen kon worden. Die bepaling is nu aldus geamendeerd, dat het onderzoek alleen in die gevallen kan bevolen worden, waarin feiten voorhanden zijn, die de verdenking van belastingontduiking rechtvaar digen. Er is in Denemarken een voorloopige wet uitge vaardigd, waarin de invoer en afschaffing van, alsook de oefening met wapenen wordt verbodeu, op grond van gewettigd vermoeden dat er van de vrijheid tot aanschaffing van wapenen misbruik kon worden ge maakt. H-t schijnt dus wel, dat het ministerie Estrup zich niet zoo op zijn gemak gevoelt als de conservatieven daar te lande het doen voorkomen. De nieuwe verhouding tnsschen Engeland en Rns- lnnd maakt, dat er plotseling een volslagen gebrek heerscht aan nieuws op dat gebied. Des te heftiger beginnen thans echter de staatkun dige partijen in Engeland zelf weder het hoofd op te steken en tegen elkander over te staan, en het punt van geschil is de terugkeer van sir Peter Lumsden naar Lenden. De conservatieve bladen beweren namelijk dat de heer Lumsden teruggeroepen is en dat dus, in plaats dat aan Engeland's eisch tot desavoueering van ge neraal Komaroff door Rusland is voldaan, nu de Britsche regeering sir Peter desavoueert. Dit beweren wordt door de liberalen ten sterkste weersproken. Volgens hem komt de heer Lumsden geheel vrijwillig terug om belangrijke mededeelingen te doen en tevens om de regeering van advies te dienen tegenover den heer De Lessar. Intusschen loopt er een gerucht, dat Engeland's commissaris zelf ont slag zou hebben gevraagd. Da positie der regeering wordt door deze gebeur tenissen echter weder zeer bemoeilijkt en een par ticulier telegram aan de IV. R. Ct. spreekt zelfs van een zeer aanstaand altreden van Engeland's premier, den heer Gladstone. De Standard meldt, dat de Regeering eene uit voerige regeling heeft ontworpen van de autonomie der Iersche bestui en. De Iersche graafschappen zullen graafschappelijke volksraden kiezen, en deze verkiezen eenen Centralen Raad te Dublin, aan welken de functiën zullen worden opgedragen die thans worden waarge nomen door het bestuur voor het onderwijs en andere regeeringslichamen. Het onderkoningschap wordt af geschaft, en vervangen door eenen minister voor de Iersche zaken. Uit Soeakin wordt aan de Standard gemeld, dat de Engelschen, onder Graham, eenen goedgeslaagden aanval tegen Dhakdoel hebben volvoerd, waar Osman Digna's beste kapitein het bevel voerde. De vijand vluchtte in alle haast, maar de Engelschen haalden velen in en maakten dezen af. Zij bemachtigden 2000 schapen, kameelen en paarden. In de Italiaansche Kamer van Afgevaardigden heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken, bij de beraad slaging over de koloniale staatkunde der Regeering, het verlangen te kennen gegeven dat de Kamer zich verklare over die staatkunde. De heeren Cairoli en Dereuzis stelden hierop eene motie van wantrouwen voor. De beraadslaging hierover is op verzoek des Ministers verdaagd. De Spaansche minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Romero Robledo, was, naar gemeld wordt, van oordeel, dat het Kabinet, tengevolge van den uitslag der verkiezingen voor den gemeenteraad te Madrid en in eenige andere voorname plaatsen des lands (de officieuse bladen verklaren, dat de liberale oppositie alleen te Madrid en te Saragossa de over winning heeft behaald) behoorde af te treden. Zijne ambtgenooten dachten er echter anders over. Toen heeft de heer Romero verklaard, dat hij dan alleen zijn portefeuille wil nederleggen. Van dit besluit is hij evenwel, op aandrang van de andere leden van het Kabinet, teruggekomen. Gemengde Berichten. Gisteravond viel ook in sommige gedeelten van Zuid-Beveland hagel, terwijl zich eene donderbui ont lastte. In 't algemeen wordt de temperatuur voor de veldvruchten te koud geacht en ziet men verlangend naar wat vaster en warmer weder uit. Het oriweder, dat jl. Maandagmiddag hier waarge nomen werd, moet nog al hevig te Wolfertsdijk hebben geheerscht. De volgende bijzonderheid meldt men van daar Eene vrouw stond met hare dochter aan een der ramen van de woonkamer. Bij den eersten bliksem straal verwijderde zij zich van het raam en noodigde zij hare dochter uit hetzelfde te doen, waaraan deze laatste, niet zonder protest tegen de gewoonte om zich bij onweder van de vensters te verwijderen, toch voldeed. Geene minuut later sloeg de bliksem door het raam, waarvan de beide vrouwen zich verwijderd hadden. De bliksem vernietigde een paar voorwerpen in de kamer en nam zijn weg onder door de huisdeur naar buiten. De personen bleven ongedeerd. Middelburg. Gisteravond omstreeks half twaalf ontstond op het Zand (gem. Koudekerke) een twist tupchen twee boerenknechts. Een dezer, zekere L., bracht den anderen een geduchte snede dwars over het gelaat toe. Den gekwetste, naar de stad gebracht, werd heelkundige hulp door dr. J. C. Bolle alhier verleend. Vooits achtervolgde de woesteling, een vech tersbaas van professie, een tweetal menschen, waarvan hij er een eveneens verwondingen toebracht. Heden werd hij geboeid naar Koudekerke vervoerd, ten einde met den laatst verwonde geconfronteerd te worden. De volgende week zou hij als milicien ingedeeld worden. Leeuwarden is de hoofdmarkt der kievitseieren. Er werden er dit jaar circa 250 000 aangevoerd. De prijs, eerst fabelachtig hoog, bleef eenige dagen ruim fl 'tstuk en daalde niet beneden 12 a 13 ct. De le Mei was de belangrijkste dag; toen werden er omstreeks 35 000 aangevoerd, waarvan er 15 000 naar Londen gingen. Een bruidegom liep Woensdag avond te peinzen door Amsterdam. Donderdag zou hij trouwen, en het hart was hem zoo vol, dat de gedachten geen ander onder werp hadden dan de geliefde. Hoe zou hij haar in de nieuwe woning ontvangen? Welk genoegen kon hij haar nog doen 1 Daar viel hij was de Oudezijds- Kolk genaderd het oog op zijn hond. Dat was een derde in het gezin, die wellicht tweedracht kon ver oorzaken. Hij hield van het beest, maar de bruid had recht op zijne gansche min. Hij pakt zijn metgezel op en wil hem offeren aan de golven. Daar komt echter een reddende hand. De sluiswachter, medelijdend van aard, zei dat het voor den armen hond eene marteling zou zijn zoo rond te zwemm»n en nergens op den vasten grond te kunnen komen, tot hij na angstig en vergeefs langs de kaai muren naar een landingsplaats te hebben gezocht, eindelijk vermoeid zou zinken in de griezelige diepte der Amsterdamsche gracht Het is niet aangenaam den dag voor het huwelijk in zoete mijmering te worden gestoord. 3Met jou zal ik wel even afrekenen", sprak de bruigom, en hij vloog den sluiswachter in zijn kantoortje te lijf en takelde den armen dierenbeschermer deerlijk toe. Buren schoten toe en politieagenten, en de bruigom bracht den nacht door aan het bureau op de Oude brug. vanwaar hij des morgens om 9 uur werd vrij gelaten om te gaan trouwen. Waarschijnlijk zal de uitspraak des rechters in dit huwelijksleven nog een kleine storing brengen. Intusschen was door den strijd onder de menschen het hondje vergeten, en wij hopen dat de wonderbaar lijke redding den meester en de nieuwe meesteres zacht voor het dier zullen stemmen. (A.) In de vorige week zijn de laatste mosselen van Bergen-op-Zoom naar het buitenland vervoerd. De handel in dit artikel is dit jaar zeer bevredigend ge weest; de uitvoer naar België en Frankrijk was groot. De vraag naar oesters blijft aanhouden, zoowel voor Londen als Antwerpen. Prijzen: Ie soort f 56 a f60, 2e soort f 463e soort f 30 a f 35, gerekend per 1000 stuks. (N. R. Ct.) Een zware hagelbui heeft Dinsdag in den om trek van Zwijndrecht nog al schade aan de teere jonge gewassea aangericht. Ook te Leiden ging het onweder Woensdag vergezeld van hevigen hagelslag. Nog altijd hoort men te Amsterdam van uitge geven valsche coupons. Thans werd bij een winkelier op de Bickersgracht weder eene valsche coupon 3 pet. Werk. Schuld in betaling gegeven. Toen men het bedrog ontdekte, was de dader reeds lang verdwenen Een kastelein te Reuzel, die tevens eene krui deniersaffaire heeft, welke onmiddellijk met het drank lokaal in verbinding stond, achtte zich verplicht, volgens de voorschriften der drankwet, in zijn drank lokaal zoodanige verandering te brengen, dat er geene gemeenschap met de andere affaire kon plaats vinden De deur van het bedoelde lokaal werd daarom dicht gespijkerd. Maar nu ontdekte onze snuggere waard, dat het dranklokaal niet aan zijne roeping kon be antwoorden, daar er geene gelegenheid was om het binnen te treden. Op welke wijze zou hij nu de gasten binnen kunnen krijgen? Fluks komt eene gedachte bij hem op, en van de gedachte tot de daad over gaande, nam hij een der buitenramen uit en zette eene ladder tegen den muur. Daar langs ziet men nu de stamgasten, vreemdelingen, kastelein en huisge- nooten op- en afklimmen, de éen om zijn glaasje te verorberen, de ander om te tappen. Een eigenaardige «boeldag" had Maandag te Roswinkel plaats, eigenaardig omdat die verkooping een staaltje is van oud Drentsche gebruiken. De pre dikant ds. Strating aldaar, thans emeritus wegens hoogen ouderdom, is te Roswinkel een reeks van jaren »boer" geweest, en verkocht nu zijn geheele boeren- beslag. Hij woonde nl. op eene boerderij, toebehoorende aan de gemeente (kerkelijk) zijnde die boerderij tevens pastorie, en deze leverde hem, met de opbrengst van andere boerenplaatsen, eveneens aan de gemeente be- hoorende, zijn traktement Nu was deze predikant niet slechts een ijverig evangelie-dienaar, maar tevens een kundig landbouwer, en vandaar dat de dominee, zoo lang hij te Roswinkel gestaan heeft 50 jaarin persoon de boerderij bestuurd heeft. Zijn vee, varkens, schapen en paarden waren alt'jd de beste uit den om trek. Thans trekt hij zich in het am'btelooze leven terug. Tengevolge van al 't geharrewar over het stich ten eener kerkelijke school tusschen den predikant der hervormden te Staphorst en zijne plaatsgenooten, die in de dogmatiek het met hunnen voorganger vrijwel eens zijn, maar eenvoudig met de bestaande inrich- tingen voor onderwijs der jeugd tevreden zijn, komen er sedert eenigen tijd herhaaldelijk rustverstoringen voor. Verscheidene malen zijn reeds bij dien predikant de glazen ingeworpen, en zelfs de dekramen zijner broeikasten zijn de vorige week niet gespaard, hoewel een gedeelte van het kerkbestuur steeds trouw de wacht houdt. En nu van den kansel en op andere wijze tegen de publieke vermakelijkheden, waaraan de jeugdige Staphorster van oudsher gewoon is deel te nemen, wordt uitgevallen en zooveel mogelijk ge tracht wordt ze te verhinderen, is de haat tegen den predikant grenzeloos, en loopt de man gevaar, bij gelegenheid op minder prettige wijze kennis te maken met de vereelte vuisten der dorpelingen, wat hem reeds toegezegd is. Nochtans laat hij zich niet ont moedigen, en hield hij gepasseerden Zondag in de kerk andermaal een pleitrede voor zijne school. Zij zou er komen God wil hetAl moest hij er het leven om verliezen, hij zou niet eerder rusten zoo ongeveer werd de gemeente gesticht. Onderlinge veeten op godsdienstig gebied of geloofs verdeeldheid bestonden er te Staphorst tot vóór drie vier jaren niet, doch zijn er door de laatste twee dominee's gebracht. (IV. R. Ct.) Wegens ernstig verzet tegen de politie, te Am sterdam, is proces-verbaal opgemaakt tegen Hemelrijk, wonende m het «Gebed zonder eind". Alleen in de gem. Hennaarderadeel (Fr.) hebben de kooplieden in Friesche kaas p. m. f60.000 ver loren. De oude kaas, waarmede de pakhuizen opge propt vol zijn, kost hun f30 a f35 en kan nu niet meer opbrengen dan fi6 a f22. De firma Weissmann en Co., in granen, te Rotterdam, heeft Dinsdag haar betaling gestaakt. De passiva beloopen, naar men zegt, 4 a 4% ton. Woensdag werd door een werkman te 's-Hage een enveloppe gevonden met een inhoud van pl. m. f 80000, volgens des eigenaars eigen beweiing. Bij de terhandstelling aan den laatste werd hij beloond met51 centen. In den Buiten-Amstel te Amsterdam is een schuitje door het aanvaren van een daar voorbij ko mend stoombootje omgeslagen. Van de twee jonge lingen, die er inzaten, is slechts een gered. Te Parijs stond een metselaarsknecht, zekere Jules Audétot, op het dak van een huis en wilde zich naar beneden werpen. Een ander werkman Delas- salle klom op het dak om hem tegen te houden, maar Jules greep hem en wierp zich met Delassalle naar beneden. Jules was onmiddelijk een lijk, Delassalles toestand is bedenkelijk. 53 waggons waren noodig voor de overbrenging van Bartoldi's monsterstandbeeld der vrijheid, dat, uit elkander genomen, in stukken naar Rouaan is gezonden, waar het naar de Vereenigde Staten zal worden in gescheept. Te Bremerhaven is de aanvraag van passagiers naar Noord-Amerika zoo groot, dat de Lloyd in deze en de volgende week eene buitengewone vaart op New- York moet laten doen. Den 1 Mei vertrok als extraboot de sHermanne" en den 3den als gewone boot de vRhein den 6den vertrekt als gewone boot de »Ems" en bovendien als extraboot de nHabsbutg". Bij de 2000 personen, waaronder vele vrouwen, woonden Maandag een vergadering bij, belegd door de Parijsche kleedermakers, die het werk gestaakt hebben. Die werkstaking is sedert Zaterdag in om vang toegenomen. Al de patroons zijn besloten in niets toe te geven, maar ook de werklieden blijven bij hun eischen volharden. In bovengenoemde vergadering drongen al de spre kers er op aan, dat alle werklieden zich bij de be weging zouden aansluitenzij eischten boven alles eenheid van loon voor hen, die bij 't stukwerken, met 2 fr. verhooging per stuk. Door de meerderheid der aanwezigen werd besloten, bij de werkstaking te volharden. Een middel tegen het hts-roepen in den schouw burg, om het publiek de slechte gewoonte van bisseeren af te wennen, waardoor de artisten vermoeid worden en de kosten van gas vermeerderen, heeft een Itali aansche impresario het volgend billet in de vestibule van zijn schouwburg doen aanplakken «De personen, die de herhaling verlangen van ge deelten van de opera of van het ballet, worden ver zocht hun namen in te schrijven all Camerino della impresa (in het kabinet van den directeur). Na afloop van de voorstelling en na voorafgaande betaling van een tweede billet door de ingeschreven personen, zul len alle bis uitgevoerd worden die verlangd zullen worden." Het Gordon-fonds, te Londen bijeengebracht, be draagt thans meer dan 16.000 pd. st. Te Parijs is een bende ontdekt, die bankbil jetten van 50 frs. maakte. Drie personen zijn gear resteerd. In een hotel te Galveston (Texas) sprong een stoomketel. 4 personen werden gedood, 6 gewond. Een hevige storm heeft in Schotland gewoed, gepaard met onweer. In vele districten heeft het hard geregend en is het zeer koud. Een nieuwe soort van brandkast Te Portches- ter stierf dezer dagen zekere Hannah Sands, van wie bekend was dat zij vermogend moest zijn. Men kon echter nergens eenige waarde vinden, tot men 14 000 dollars aan banknoten en 100 000 dollars aan effec ten in een onderrok genaaid vond I Men herinnert zich, dat verleden jaar de «Daniël Steinmann" met 124 passagiers vergaan is. Een der omgekomenen was zekere heer Michaelsen, die voor zijn vertrek naar Amerika een ton gouds en onder scheiden voorwerpen van waarde bij een bankier te Hasle (in Denemarken) tegen behoorlijk bewijs in de posito had gegeven. De bankier, die niet dacht dat het bedoelde bewijs ooit weer te voorschijn zou komen, weigerde de uitbetaling van de gedeponeerde gelden t en waarden aan de erfgenamen van Michaelsen. De Deensche Regeering trok zich de zaak aan en gelastte haar consul te Halifax, geen middel onbeproefd te laten

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2