Buitenlandsch Overzicht. senrijder deed watertanden. En wat ons het meeste genoegen verschafte, was, dat alles, vergeleken bij vroegere jaren, zoo ordelijk toeging. Dank zij de gun stige werking der drankwet, waren allen helder van hoofd en rap van beeneu. Drjjschor, 'Vrijdagavond gaf de rederijkerskamer zBellamy" een openbare uitvoering, die Zaterdagavond gevolgd werd door een volksvoorstelling. Beide malen was de zaal zeer goed bezet. Het eerste stuk droeg den titel»'t Is een boer niet wijs te maken, hoe een soldaat aan den kost komt"; het tweede: «Niet of graag". Beide stukken werden zeer goed gespeeld, behoudens eenige kleine vlekjes. Een der spelers sprak wat boekachtig, een ander was niet vrij genoeg. De keuze van het hoofdgedeelte, vergeleken met die van verleden jaar, was de toepassing van den regelelk wat wils. Het vorige jaar een zwaar stuk met his- torischen achtergrond en ietwat tragisch verloop; nu een, dat wol aan het publiek beviel, maar toch niet veel meer was dan een farce, een grap zonder ziel. Onwaarschijnlijkheden moesten door eenige brieven worden opgelost. Ik meen, dat ook in dit opzicht twee wijzen van nivelleeren bestaan; bij de eerste trekt men het publiek tot zich op, althans tracht dit te doenbij de andere daalt men er toe af. 't Is nu maar de vraag, welk publiek men voor zich heeft, of liever welk soort van genot het hoogst wordt geacht. Er waren verschillende leden van andere kamers tegenwoordig; tot hen zou ik wenschen te zeggen «Gij zaagt »Bellamy" niet in haar kracht. Kom later eens weer." Borsele. Dhr. A. Van Overbeeke, die gedurende 22 jaren de betrekking van voorganger bij de Gerefor meerde gemeente alhier vervulde, is als zoodanig ver vangen door een ander lid der gemeente. Ook in zijne vorige woonplaats maakte eerstgeraeUe reeds vroeg deel uit van het betrokken kerkbestuur, zoodat hij meer dan eene halve eeuw de godsdienstige belangen zijner gezindte heeft behartigd. Thans heeft hij den ouderdom van 82 jaren bereikt en strekt tot een waardig voorbeeld van leden van andere kerkgenoot schappen. Middelburg. Volgens offieiëele opgave van h, t be stuur der «Nutspaarbank" alhier telt d-ze thans 60 inleggers boven 1000; 186 van 500 tot 1000; 1211 van 100 tot 500 en 2536 van f 100 en daarbeneden. De totale inleg bedraagt 543,010,55 Hedenmiddag had alhier het voorgenomen ijsfeest plaats, hetwelk in niet geringe mate door het muziek korps der dd. schutterij werd opgeluisterd. Da hardrijderij op schaatsen bracht gedurig de lach spieren in beweging. Onder begunstiging van prachtig winter weer en een onafzienbaar publiek liep alles in de beste orde af. Spoedig zal, zoo schrijft men ons, de bij wijze van proef ondernomen oesterteelt bij Glasjesnol op N.- Beveland eene aanmerkelijke uitbreiding erlangen. De bestaande put zal tienmaal vergroot worden. De heer J. II. Overman, te 's-Heerenhoek, zal daarbij als directeur optreden. Een avondfeest, Zaterdag gegeven door de ijsclub van Kra'ingen op hare banen, werd begunstigd door het prachtigste weder. De banen waren met guirlandes schitterend verlicht, terwijl nu en dan eenige potten Bengaalsch vuur werden afgestoken. Honderden schaat senrijders bewogen zich op de banen. Door het bestuur waren alle noodige voorzorgsmaatregelen genomen t r voorkoming van ongelukken. Mariniers en politie zorg den voor de handhaving van de orde. De muziek van de jagers verhoogde het genot van dit ijsfeest, dat besloten werd met het afsteken van een vuurwerk. De landbouwer L. te Nieuwdorp heeft een varken geslacht, dat het buitengewoon gewicht had van 306 Ned. pd. Voor zoover bekend, is dit het grootste ge wicht, dat een varken ooit bereikt heeft. (Dagbl.) Hoelang de vorst ook aanhoudt, het kanaal van Ter Neuzen zal van af de haven tot het station open gehouden worden, zoodat de handel voor die gemeente geene belemmering zal ondergaan. Op de Schelde van Bath tot Antwerpen is veel en zwaar ijs. Door het Nederlandsche zoowel als het Belgische loodswezen is verboden om met gesleept wordende of zeilende schepen de rivier op of af te varen, wegens het groot gevaar, daaraan verbonden. Benedenwaarts Walsoorden is weinig of geen ijs -te zien. Uit Antwerprn meldt men De vaart op de Schelde is voor zeilschepen geheel door het ijs gestremd. De stoomboot «Noordland", die Zaterdag ochtend naar New-York vertrekken wilde, moest wegens het ijs hier terugkeeren. Zij zal echter nogmaals een poging doen om te vertrekken. Tot welk een hartstochtelijkheid het schaatsen rijden in het Noorden wordt opgevoerd, blijkt uit het volgende Om de ijsbaan voor de a. s. hardrijder ij te Appelscha zoo doelmatig mogelijk te maken, heeft men rondom een schip, dat in de bijbaan lag en daarom hinderlijk zou zijn, het ijs weggehakt enhet vaartuig doen zinken! Omtrent de kousebanden een onderwerp van veel zorg voor de ouders schrijft de heer L. A. I. van Marion, arts te Oldmzaal, het volgende: ii Het onzinnig stijf binden van zoogenaamde kouse banden, waardoor gevaar voor storing van bloedsom loop en daardoor ader-uitzettingen enz. ontstonden, heeft in den laatsten tijd geleid tot het gebruik van elastieke banden aan de buitenzijde van het been, die, aan de kous vastgemaakt, langs de buitenzijde van het been oploopen en aan de onderkleederen worden bevestigd. «De voortdurende trekking, die bij aldus gekleeds kinderen, vooral bij het gaan, door deze banden op het door de kous omsloten onderbeen wordt uitgeoefend, heeft vooral in het kniegewricht eene draaiing naar buiten tengevolge, waardoor op den duur, en het eerst bij kinderen die om de eene of andere reden toch zwakkelijk zijn, zoogenaamde knikknieën (genu valgum) ontstaan, die waarlijk lichaam, houding en gang niet verfraaien. «Voorbeelden van het boven beschrevene hebbende op gemerkt, verzoek ik u vriendelijk het publiek er op attent te maken. Stijve circulaire-banden om het kniegewricht zijn zeer af te keuren; men wachte zich echter van het eene kwaad in het ander te vervallen. Niet te smalle, geweven of wollen banden om het onderst derde gedeelte van het bovenbeen, niet stijver gebonden dan voor het doel noodig is, zijn te prefereeren en kunnen noch tot storing in den bloedsomloop noch tot misvorming aanleiding geven." Bij de commissie voor tijdelijke werkverschaffing te Amsterdam is de vorige week ingekomen ƒ9416, waaronder eene gift van ƒ5000, eene van ƒ1545, en van 100 studenten eene van ƒ475. Het totaal be drag is thans ƒ134,622. Door een noodlottig toeval is een met kogels geweer afgegaan en heeft een 17jarig jongeling te Wester-Emden (Gr.) gedood. Het is onlangs gebleken, dat in de gemeente Zomeren (Noord-Brabant) sedert ongeveer dertig jaren geen enkel huwelijk is afgekondigd. Tegen den amb tenaar van den burgelijken stand, tevens burgemeester dier gemeente, is te dier zake eene aanklacht bij de justitie ingediend. De brigade-kommandant der rijks- veldwacht, te Deurne, heeft het initiatief genomen om aan dien toestand een einde te maken. Zekere H., goed aangeschoten zet zich met een dame aan een tafel neder, waarbij een kellner be scheiden op bestelling wacht. Onze Don Juan, reeds een tien minuten bezig zijn schoone onder complimentjes te begraven, besluit eindelijk met den uitroep: Ach! Als ik niet getrouwd ware! Twee flisschen van zevenroept de dame den kellner toe en terwijl zij de tafel met de mouw van haar prachtig satijnen kleed schoon veegt. Welnu? Als je niet getrouwd waart? Dan deed ik het zoo gauw mogelijk 1 (Amst. Figaro.) Historisch Bij een brand te Amsterdam werden de bewoon sters met moeite gered. Zij waren eerst nog naar boven gegaan om haar kat en kanarievogeltjes in veiligheid te brengen. Dezer dagen zal het hótel «De oude Prins" te Breda in veiling komen. Voor de historische herin neringen aan dit gebouw ver bonden is het te hopen, dat het voor den hamer des sloopers moge gespaard blijven. Genoeg zij het te vermelden dat in 1565 de prins van Oranje, Lodewijk van Nassau, Marnix van St. Ald.gonde en andere geestverwanten aldaar hunne bijeenkomsten hielden. Uit. Leeuwarden schrijft men dd. 23 Januari In jarenlang hadden wij hier geen zoo drukke dag als heden, den Wekelijkschen marktdag. Duizenden en duizenden schaatsenrijders uit alle streken van Fries land hadden zich over de in gladde ijsvlakten her schapen talrijke kanalen en vaarten herwaarts gespoed, om weer een kijkje in Friestands hoofdstad te nemen. Wegens den marktdag waren daaronder ook velen, om zaken te doen, maar verreweg de meesten, mannen en vrouwen, oud en jong, waren louter voor hun pleizier overgekomen. Het waren gansche menschen- stroorricn, die langzamerhand de stad in hare geheel e uitgestrektheid vulden en zich wel moesten verdeelen daar anders het verkeer hier en daar geheel gestremd zou zijn geworden. Niettemin kostte het ook nu nog in de voormiddaguren soms moeite, zich een doortocht te banen. Het spreekt van zelf, dat de neringdoenden het druk hadden, maar vooral de koffiehuizen en lo gementen en niet het minst de brood- en koekbakkers. Meer dan één broodwinkel was weldra geheel ledig, en slechts door herhaaldelijk bakken kou men vele door het schaatsenrijden hongerig geword.n magen weder tevreden stellen. De stad had niet alleen een hoogst druk en levendig, maar ook een feestelijk aan zien, daar vele logementhouders en winkeliers de natio nale vlag hadden uitgestoken. In de gemeente Ooststellingwerf deed zich dezer dagen het kluchtige geval voor, dat twee hoofden eener school, bij de benoeming van onderwijzeressen in nattige handwerken, advies mo sten uitbrengen over hunne vrouwen, die naar deze betrekking solliciteerden. Onder de Vclendammer visschers zijn oproerige bewegingen ontstaan. Vele visschers waren voortdurend weigerachtig ge bleven, hun vonnis wegens overtreding der visscherij- wet te ondergaan. Zaterdag verscheen de officier van Justitie met een detachement infanterie en eene bri gade rijksveldwacht ter plaatse, om de arrestatie te bewerkstelligen. Deze heeft daarop zonder verzet plaats gehad. Ongeveer zeventig personen werden in hechtenis genomen. Uit Edam wordt hieromtrent aan de N. R. Ct. nader bericht Gelijk reeds kortelijk gemeld is, heeft de justitie een Hinken maatregel genomen tot eerbiediging niet alleen van de wet, maar ook van een rechterlijk vonnis. Te Volendam rijn af en toe vele visschers veroordeeld wegens overtreding der wet op de zeevisscherijen. Maar alhoewel de veroordeeling tot gevangenisstraf uitge sproken was, bleven zij hardnekkig weigeren die straf te ondergaan. Wat meer zegt, de verooreelden gingen eenvoudig voort met huu bedrijf en stapelden de ééne overtreding op de andere, en gaven daarmede te kennen, dat zij allen eerbied voor recht en wet misten. Is het ook eenigszins beprijpelijk, dat weinig ontwikkelden zich verzetten tegen eene wet, waarvan zij de billijkheid niet inzien, en die hen gevoelig treft in hunne brood winning, het is onvergeeflijk de rechterlijke macht zoo te bespotten en geheel onverschillig te zijn onder «it- gesproken vonnissen, als hier geschiedde. Herhaaldelijk werden pogingen gedaan om dezen en genen te arrestee ren, maar dit leed telkens schipbreuk op de onmacht der politie tegenover eene opgewonden, voor geen rede neering vatbare bevolking. Onlangs konden zelfs vijf agenten er niet in slagen één man gevankelijk weg te brengen. Trouwens, daarbij deed zich de voor het volksbewustzijn sterk overwegende vraag voor, waarom juist die persoon zijne straf moest ondergaan, terwijl vele anderen, zelfs een, die reeds een jaar geleden veroordeeld was, vrijgelaten werden. Gelijk gezegd, is er thans een maatregel genomen, die, naar te hopen is, voor het vervolg gunstig zal werken. Onverwachts verscheen de sterke arm in het sisschersdorp. De officier van justitie, de burgemeester, eene afdeeling der rijks veldwacht, sterk 25 man, en een detachement infanterie uit Hoorn, groot 100 man, rukten Zaterdagmorgen op Volendam aan en zetten de plaats af. Was de ontsteltenis onder de bevolking niet gering, gelukkig werd er geen verzet gepleegd en konden de veroordeelden zonder veel moeite naar het naastbij- gelegen station Kwadijk gevoerd worden. Zij waren ongeveer zeventig in getal. Wellicht is hierop van invloed geweest, dat zij thans begrepen, dat het om hen allen tegelijk te doen was. Allen of niemand, zegt het rechtsbewustzijn. Maar ook deed zich hier kennelijk de invloed gelden der R. K. geestelijkheid, die onder de menigte bezig was eerbied voor de ge stelde machten in te boezemen. Zoo had de zaak een kalm verloop en kon de overheid op bezadigde wijs haar gezag doen gelden. De gevangenen werden ge deeltelijk naar Hoorn, gedeeltelijk naar Rotterdam en naar Haarlem gebracht. De troepen namen den terug tocht naar hun garnizoen weder aanin den namiddag was alles, naar omstandigheden, kalm. In het Parlementsgebouw te Londen hadden Zaterdag omstreeks kwartier over twee, twee dyna- miet-ontploffingen plaats, met enkele minuten tus cheri- poosde eene in het crypt van de Westminster Hall, de andere in de gang die naar de openbare tribune in het Lagerhuis voert. In de Westminster Hall is groote schade aangericht. Al de vensters in het front zijn verbrijzeld, en het westelijk gedeelte van het Parlementsgebouw is vernield. Twee politie-agenten werden gekwetst, doch niet ernstig. Er had tevens eene ontploffing plaats op het terras van den Tower. Een nader bericht .luidtDe ontploffing heeft groote schade aangericht in de vergaderzaal van het Lager huis en de aangrenzende lobby. Het gestoelte van den speaker is vernield. De centrale zaal, waar de couloirs der beide Huizen eindigen, is zwaar beschadigd. De verwonding der twee politie-agenten, door de ontplof fing in Westminster Hall, is van ernstigen aardde toestand van een hunner is hopeloos. Ook een bezoeker is zwaar gewond. De ontploffing in den Tower had te 2 uur plaats in den witten toren, namelijk in dat gedeelte waar het magazijn van geweren is. Er bevonden zich een aantal bezoekers in het gebouw. Alle vensters zijn vernielder ontstond ook een begin van brand, dien men echter spoedig meester was. Het gebouw is uit wendig niet beschadigd. Er zijn vijf persenen gewond, van welke twee vrouwen ernstig. Twee personen zijn gearresteerd, maar weder losgelaten. Het blijkt dat alle bezoekers van de Westminster Hall en allen, die na de eerste ontploffing, namelijk in de crypt, daar heen liepen om de oorzaak te vernemen, gelukkig aan het gevaar ontkomen zijn, ontstaan door de tweede ontploffing, namelijk in de zaal van het Lagerhuis. Op het slechts gedeeltelijk bevroren Rothsel-meer bij Lucern reden zoo wat een 1000-tal personen op het ijs. Eensklaps raakte een ontzaglijk blok ijs los van den oever en verplaatste zich met 300 schaatsen rijders er op. Men vreesde eerst voor een catastrophe, maar na eenigen tijd werd het ijsvlot weer naar den oever gedreven en allen zetten ongedeerd den voet aan wal. De koning van Spanje is te Madrid teruggekeerd in een open rijtuig, zonder militair geleide, te midden van een grooten toeloop van menschen. De Koning van Italië zond 30.000 frs. voor de noodlijdenden in Spanjeuit Portugal werd reeds 400.000, uit Engeland 175.000, uit Frankrijk 60.000 frs. gezonden Te Mannheim heeft men weder iemand gear resteerd, die hoogstwaarschijnlijk ook w-1 tot den moord op den politieraad Rumpff te Frankfort ge pleegd in betrekking zal staan. De arrestatie had plaats, omdat bij in de wachtkamer der politie-agenten in het stadhuis, twee groote steenen door het raam wierp. Een der agenten werd door den steen getroffen en licht gewond. De misdadiger ging op de vlucht, doch hij was spoedig ingehaald en men vond bij hem een aantal revolutionaire geschriften en vervolgens een notitieboek met goedgeslaagde teekeningen van den vermoorden politieraad Rumpff met het onder schrift «Vrijheid of dood". Het Berl. Tgbl. deelt het volgende mede om trent de wijze, waarop de te Frankfort vermoorde politieraad Rumpff ridder van het legioen van eer werd. Op zekeren dag kwam een zeer deftig gekleed heer bij hem, om zich te beklagen, dat men h-m zijn horloge en een kostbaren ring ontstolen had. Rumpff zag den man aan, nam daarop het photographie- album der gesignaleerden op, bladerde er in en sprak toens't Is goed, mijnheer Goldschmidt, wij zullen zorgen dat u geholpen wordt". De andere werd doods bleek en hield vol, dat hij geen Goldschmidt heette, doch Rumpff liet hem arresteeren en het bleek dat hij gelijk had en een misdadiger had gesnapt, die te Parijs ongeveer een millioen had zoek gemaakt. Napo leon III schonk hem toen het legioen vaa eer. Treurig zijn de berichten uit Noord-Italië over de sneeuwstormen en lawines. Te Salbertrand en Chiomonte (aan de lijn Mont-Cenis) ligt de sneeuw 23 voet hoog 600 man zijn bezig de lijn schoon Ie vegen. Men schat dat in de districten Ivrea en Aosta 200 personen zijn omgekomen. Te Maffiodo, nabij Susa, heeft eene lawine vijftien huizen meegesleept en elf personen in hare diepten bedolven. In een huis te Cignod, nabij Aosta, stortte Zaterdag jl. de sneeuw door het dak naar beneden en doodde twee der bewoners. In de gemeente Frassino (arr. Saluzzo) werden 45 huizen door sneeuwvallen vernield en 80 personen daaronder bedolven. Reeds zijn 30 lijken gevonden, 40 werden nog levend te voorschijn gebracht. Bij de tunnel van Tende werden behalve de twee werklieden die omkwamen, twee gewond. Een reiziger kwam om. Volgens bericht uit Genève is een dorp op den Simplon-weg geheel onder sneeuw bedolven en ligt de sneeuw op sommige plaatsen 42 voet hoog. La Monta, een gemeente in het dep. Hautes Alpes, is geheel door een sneeuwval verwoest. Men telt 9 dooden. Volgens tijdingen uit Dueno en Susa hebben in die streken opnieuw rampen plaatsgehad door lawines. Er zijn vele lijken gevonden, bij Exilles alleen 30. De markies De Castellane, eertijds Fransch af gevaardigde van de rechterzijde, is dezer dagen bijna het slachtoffer van eene onvoorzichtigheid geworden. Hij logeerde bij een zijner vrienden en bemerkte op zekeren avond, toen hij zich ter ruste begaf, volstrekt niet dat de kachel die in zijn kamer stond zeer sleeht trok. Des morgens te negen uren kwam een knecht hem wekken, maar kreeg geen antwoord te tien uren keerde de man terug, vond den markies in vasten slaap, riep hem, naderde het bed en schudde den slaper. Het was tijd want er was reeds een begin van verstikking. De geneesheer, die onmiddellijk ter hulpe was geroepen, verklaarde, dat wanneer men den mar kies een half uur later was komen wekken, men slechts een doode zoude hebben gevonden. De heer De Castellane is thans geheel hersteld, maar hij schrikt wanneer hij een kachel ziet. Op zekeren nacht in de maand Juli, vertelt een Fransch blad, kon Napoleon I niet in slaap komen, omdat het in zijn slaapvertrek zoo drukkend warm was hij sprong om twee uur uit het bed en ging eene wandeling maken. Toen hij een paar uur later, bij het opkomen der zon, terugkeerde, zag hij tot zijne verbazing uit al de schoorsteenen van de Tuillerieën en het Louvre dichte rookzuilen opstijgen, zoodat het er veel op geleek dat het Keizerlijk paleis in een fabrieksgebouw was ver anderd. Hij onderzocht de zaak en ontdekte dat er ten pa- leize een intendant aanwezig was, die geen honorarium genoot, maar die bij wijze van emolument het recht had om de asch die er verzameld werd ten eigen bate te verkoopen. Aangezien de aschprijzen in het warme jaargetijde belangrijk waren gedaald, haalde de slimme intendant des nachts de hem berokkende schade in, door overal groote vuren aanteleggen. Met het oog op het toenemend aantal b.'hoef- tigen en personen, ongeschikt om in hun onderhoud te voorzien, die in de Yereenigde Staten aankomen, heeft de Amerikaansche Regeering in herinnering ge bracht, dat van eiken vreemdeling, die in de Ver- eenigde Staten aankomt, 75 centen belasting zal wor den geheven dat veroordeelden en zij die ongeschikt zijn tot werken, niet zullen mogen aan wal gaan dat vieemdelingen, die om niet-staatkundige redenen zijn veroordeeld, naar hun land zullen worden terug gezonden. Daarentegen zal de Regeereng maatregelen nemen tot bescherming der emigranten en de opbrengst van de bovenvermelde belasting zal uitsluitend daar toe worden gebruikt. Ten nadeele van de gasfabriek te Toulon is een diefstal gepleegd van 225,000 fr. De dieven, die on bekend gebleven zijn, hebben de brandkast medege nomen. Terwijl vier veroordeelden in een cellulairen wagen naar een spoorwegstation te Parijs vervoerd werden, besprongen deze personen plotseling den bij hen zittenden politieagent, stopten hem een prop in den mond, knevelden hem en ontsnapten. Eerst aan het station komende, werd de ontvluchting bemerkt. Amerikaansch meel. Dit «meel" wordtin de Adirandoeks, in den Staat New-York, in talrijke molens uit zacht hout, vooral uit populierenhout, bij groote hcevee'huden gemaakt. De stammen worden door eene trechtervormige schaaf naar de lengte eerst stuk gewreven, de spaanders gebleekt en vervolgens als koren gemalen. Het meel is op het oog en op het gevoel niet te onderscheiden van tarwemeel. Het is geheel zonder smaak en kan met meel uit koren gemakkelijk vermengd worden. Naar wordt gezegd, zou het verkocht worden voor technische doeleinden, of «slechts" gevoegd worden bij de meellevering voor de Indianen en het leger 1 Alzoo opgepast met «meel uit Amerika." Een Bostonsche dame (Amerika) heeft bij den Mayor een londs ter beschikking gesteld, waarvan de intrest dienen moet tot verzorging van de tanden der behoeftige kinderen van de openbare scholen. Voorloopig zal de proefneming zich tot een enkele school bepalen. De Munchener Allgemeine Zeilungin een over zicht van het jaar 4884 over ons land sprekende, verhaaltdat onze Koning uit zijn tweede huwelijk een zoon heeftdat de Kamers in Juli het erfrecht van dien prins hebben erkend en de Koningin tot regentes hebben benoemd, met bijvoeging van het besluitdat er tijdens het regentschap geen wijziging in de grond wet mag plaatshebben. Om bij gladheid der straten door de sneeuw, de paarden voor vallen te behoeden, wordt in den Parijschen Figaro aangeiaden, de hoefijzers met een rauwe ui in te wrijven. De administrateur in een suikerraffinaderij te Terny-Sorny, Aisne-departement, werd dezer dagen naar Parijs gezonden om voor rekening van zijn huis 100 000 fr. in ontvangst te nemen. Toen hij eenmaal dit geld in zijn bezit had, verdween hij met een actrice, die aan den schuuwburg van Orleans verbonden is. De debatten in den Dnitschen Rijksdag zijn tegen woordig zeer belangrijk. Zoo kwam Vrijdag andermaal in behandeling het voorstel der regeering om 150,000 Mark toe te staan voor een wetenschappelijk onder zoek in midden-Afrika. In den loop van het debat, dat zeer lang duurde, werden door verschillende leden besproken de adressen, die uit verschillende deelen van het Rijk aan den Kanselier waren gezonden, naar aanleiding van het weigeren door den Rijksdag van den post voor era tweeden directeur voor Buitenland- sche Zaken. Hoewel de voorzitter herhaaldelijk er op wees, dat deze quaestie niets met het aan de orde

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2