Beursoverzicht. Teneinde te voorkomen, dat de sollicitanten naar rijkstoelagen bij de normaallessen op meer dan ééne plaats examen kunnen afleggen, is door Districts schoolopzieners besloten, 't examen van hen, die naar eene beurs dingen, af te scheiden van het gewone toelatingsexamen. Dit laatste zal, als tot nu toe, voor elke inrichting worden afgenomen, terwijl de beurs- examens allen op één dag in de hoofdplaatsen der districten zullen gehouden worden. Aan het trekken der jongelui wordt zoo een einde gemaakt en niemand behoeft zich nu voor twee of meer inrichtingen aaa te melden. N.) Tot onderwijzer 3e klasse aan eene openb. school te Arnhem is benoemd de heer A. L. Hondius te Middelburg. (Af. Cf.) •V st Wanneer niet het bericht van den val van Khartoem als een onverwachte donderslag uit de lucht was komen vallen en zooals te begrijpen is zijn invloed op den loop der fondsen had laten gelden, dan zoude de beursgeschiedenis der afgeloopen week in alle opzichten bevredigend kunnen worden genoemd. Nu lag de meening voor de hand dat de onderhandelingen, die reeds een goed eind waren gevorderd, plotseling zou den worden afgebroken alsmede dat de fmanciëele toestand van Egypte in de eerste plaats opnieuw was geschokt. Toen echter later omtrent een en ander meer geruststellende berichten werden verspreid, her kreeg de beurs hare kalmte en valt per slot van rekening weinig teruggang, integendeel voor de meeste soorten eene vaste houding te constateeren. Zooals nu reeds weken en maanden achtereenvolgens het geval is, profiteerden de Europeesche staatsfond sen weer het meest, waartoe de nog steeds op 2% pet. genoteerde prolongatie-rente op nieuw mede werkte. De overvloed toch van het vlottend kapitaal dwingt natuurlijk tot nieuwe aankoopen en daarin zal dan ook wel de reden gelegen zjjn dat zelfs Spanjaarden en lurken niet zonder bedrijvigheid waren. Ook onze locale markten hadden dientenge volge een vroolijker kleurals om strijd stegen de nieuwe Indische obligatie-leeningen met nagenoeg gelijke percenten of gedeelten daarvan, zonder dat men dikwijls zelfs rekening hield met de toch voor den bezitter niet onverschillige omstandigheid of men met een vijf-percents of zes-percentsfonds te doen heeften wanneer nu en dan eene kleine reactie intrad dan vond die nog meer haar reden van zijn in eene zekere winstmaking van dengene die op lagere koersen kocht dan in andere motieven. De weekstaat der Nederlandsche Bank duidt de volgende verminderingen aan als: drie en half millioen voor de disconto-rekening en bijna twee millioen voor de beleening-rekening. De beschikbare rijksmiddelen bedroegen circa negen millioen. Onze Nederlandsche Staatsfondson stoorden zich over het algemeen het minst aan de buitenlandsche gebeurtenissen. De vier-percents sluiten bij levendigen omzet nagenoeg onveranderdvoor de overigen valt eene kleine prijsverbetering te melden. Van de buitenlandsche Staatsfondsen konden de Hongaren en de Metallieken zich eene luttele fractie verbeteren. Van eerstgenoemd land zijn de fmanciëele resultaten van het geheele afgeloopene jaar nu bekend, en valt naar aanleiding daarvan medetedeelen dat de belastingopbrengst de raming met ongeveer vier millioen florijnen oveitrof. Het deficit blijft intusschen nog 29 millioen groot. Door de voortdurende rijzing der Russische fondsen scheen men voor aankoopen van deze weinig genegen integendeel vonden hierin realisatiën plaats. Zoo ouk in Portugeezen, wier omzet circa 15000 bedroeg, doch door buitenlandsche vraag nog bijna een percent konden verbeteren. De spoorwegmarkt volgde in hoofd zaak de rijzing der staatsfondsen; van de Russische stegen de Baltische circa een percent, evenzoo de Kursk-Charkow-Azow. Het bericht van eene in aan tocht zijnde leening van 34 millioen roebels ten behoeve der Russische Zuidwestelijke spoorweg-Maatschappij deed in de koersen van deze geene merkbare wijzi ging ontstaan. Onvoordeelig daarentegen was de afgeloopene week voor de houders van Rhijnspoorweg-actiesreeds sedert eenigen tijd is daarin daling ingetreden, waartoe de scherpe concurrentie tusschen haar en de Hollandsche ijzerenspoorweg-Maatschappij ten opzichte van het vervoer van en naar Duitschland wel de voornaamste aanleiding is. De Amerikaansche Spoorwegmarkt had eveneens een beter aanzien. Union Shares hielden zich goed op prijs. Central Shares, hoewel niet altijl even willig gestemd, gingen dagelijks eene fractie vooruit zonder dat de oorzaak der onlangs ingetredene daling bekend werd. Ten opzichte van de tot nutoe niet verklaarde gedruktheid in de aandeelen en obligatiën der Louisville en Nashville Spoorwegmaatschappij, niettegenstaande de hoogere ontvangsten, wordt nu gemeld dat deze moet worden toegeschreven aan ge dwongen realisatien van een gefailleerd aanzienlijk Amerikaansch huis, dat voor ruim twee millioen bij de directe waarde dezer Maatschappij was betrokken. Eenige aandacht trokken de Cleveland Akron Shares op een gerucht dat een beslissing in dezen in 't ver schiet en eene dividendbetaling tot de waarschijnlijk heden behoort. De Wabash en Denversoorten bleven mat gestemd nu het zoo goed als zeker blijkt te zijn dat eene storting op deze tot het onvermijdelijke blijft behooren, ontdoen zich vele der houders van deze papieren om ze te verwisselen tegen andere, waarop die storting niet gevraagd zal worden. De diverse Denver-comité's hielden in de vorige week te Brussel eene vergadering, waarvan de uitslag niet tot het publiek kwam. Vermoedelijk wordt op de terugkomst der gedelegeerden gewacht eer men tot eene beslissing zal overgaan. Buitenlandsch Overzicht. De berichten omtrent de gebeurtenissen in Egypte blijven nog steeds duister en ook omtrent hetgeen in den En gelachen ministerraad is besloten wordt nog weinig positiefs vernomen. Toch blijkt uit de bevelen, die aan de dépot'svan kleeding en wapening zijn gezonden, dat het voorne men bestaat om tienduizend van da reserve-infanterie onder de wapenen te roepen, terwijl zich Zaterdag volgens telegrammen uit Londen 7000 man rechtstreeks naar Soeakin zullen inschepen. Voorts wordt uit Bombay geseind, dat drie regimenten inlandsche infanterie en een regiment cavalerie weldra van daar naar Egypte zullen vertrekken. Omtrent den toestand in dat land wordt nog ge meld, dat Wilson en zijne metgezellen door de stoom boot van Lord Beresford van het eiland, waarop zij zich verschanst hadden, zijn afgehaald en dat de eerste naar Korti is vertrokken om Wolseley zijn weder varen op zijn tocht naar Khartoem medetedeelen. Heden seinde men ons daaromtrent nader, dat te Londen uit Korti een telegram was ontvangen, dd. 9 Februari, meldende, dat Wilson, Stuart en Wortley Van Goebat aldaar waren aangekomen en het bericht medebrachten dat Gordon gestorven was. Volgens een ander bericht is werkelijk Khartoem verraderlijk in handen van den vijand gespeeld en is Gordon met een dolk doorstoken, toen hij uit het gouvernementshuis kwam. Gemengde Berichten. De persoon van M. L. B., aangehouden als ver dacht van verduistering van goederen in zijn faillisse ment, is, na onderzoek, voorloopig weder op vrije voeten gesteld. Gisteren is de justitie uit Middelburg hier en te 's-Heer Hendrikskinderen tot nader onderzoek geweest en zijn verschillende personen gehoord. Van arrestatie der vrouw van M. L. B., gelijk elders gemeld wordt, is echter geen sprake. Te Maastricht heeft Maandag in een der privaten van de kazerne op den Dries eene ontploffing plaats gehad, die erge gevolgen had kunnen na zich slepen, doch zich thans gelukkig slechts bij materiëele schade bepaalde. De ontploffing schijnt ontstaan te zijn door het onachtzaam werpen van een brandenden lucifer of sigaar in een der kokers van het privaat, dat in het midden van het kazernegebouw is gelegen. Hardsteenen zerken met eene oppervlakte van 75 c.M. en eene dikte van 12 c.M. werden het onderste boven geworpen, terwijl het gewelf scheurde. Gelukkig waren de man schappen voor het houden van oefeningen buiten de kazerne aangetreden en bevond zich niemand op het privaat. De schade is vrij aanzienlijk. Te Venendaal is eene geheime tapperij ontdekt, waar niet alleen zonder vergunning sterkedrank werd verkocht, maar ook aan kinderen beneden de 16 jaren volop werd getapt. Tegen de bewoonsters der schijn baar geheel onschuldige landbouwerswoning, vrouw Woutersen en hare twee dochters, is wegens beide overtredingen proces-verbaal opgemaakt. Maandag vierde het Leidsche studentencorps het 310-jarig bestaan der Leidsche academie. De Zondag verschoof de viering van den Dies natalis een dag. Ouder gewoonte reden de jongere leden van het corps in bonte kostuums door de stad. Hier zag men op 2 versierde wagens de nSalvation Army" rondrijden, die op zeker niet minder luidruchtige Wijze als de ware salvationisten hun verlossingswerk deden. Anderen vertoonden eenige gamelan-spelers. Daar reed het ge lukkige echtpaar Teun Janssen van Zwabberdam en Jannetje Teunissen van Scharrelsdijk met hun kind rond, waarvan de geboorte in bijna alle bladen gemeld is. Ook Bismarck kon men zien, omringd van officieren in schitterende uniform. Het schoone weder en de eigenaardige festiviteiten hebben eene dichte menigte op de straten gebracht. Een feestmaaltijd op de Sociëteit sMinerva" ver- eenigde des namiddags tal van feestvierenden. De hoofdconducteur Smeet?, bij het ongeval te Bokstel zwaar gewond, is aan de gevolgen zijner wonden overleden. Een gehuwd paar te Suameer (Friesland) verloor in 10 dagen zijn viertal kinderen. Een onlangs overleden Rotterdammer, de heer B. Eickma, heeft zijn geheele vermogen vermaakt aan de Inrichting voor doofstommen-onderwijs, onder beding van vruchtgebruik voor zijn broeder en zusters gedu rende hun leven. Te Deventer zijn de boterprijzen buitengewoon laag. Zij zijn 14 a 16 per val lager dan in 30 jaren in deze maand het geval was. De beste soorten zijn gemakkelijk voor 24 a 25 te verkrijgen. Zaterdagnamiddag ging te Moergestel een land bouwer eene kar mest naar het huis brengen, dat hij in Mei zou gaan bewonen. Op den weg daarheen reed de kar over een stronk, met het gevolg dat kar en paard omvielen en op den boer terechtkwamen, die dood onder de kar vandaan gehaald werd. Te Venloo kochten Zaterdagavond twee vreemden in een winkel ieder een revolver met patronen, en be taalden met 10 twee- en 11 één-markstukken, welke later bleken valsch te zijn. Zoen de politie daarvan in kennis werd gesteld waren de heeren verdwenen. Wie nog eenige illusie hebben mocht omtrent de bezadigdheid van den tweeden minister van binnen- landsche zaken en onderwijs in het Belgische clericale Kabinet, kan die nu wel laten varen. De ministeriëele beslissing, schrijft de Indépendance, werkt in 't duister, terwijl de naïeve liberalen naar koninklijke besluiten in den Moniteur uitzien. Wij vernemen een feit, waarvan niemand nog gesproken heeft en dat toch de aandacht verdient. Bij ministe- vieele beslissing heeft de heer Thonissen dertig nor- maalordescholen geadopteerd. Deze normaal-scholen geven diploma's af, ongeveer in dezen geest: r Wij verklaren dat mej. X... den cursus der school gedurende.jaren heeft gevolgd, en wij roepen Gods zegen in op haar werk." Dit getuigschrift is dan geteekend door zuster Maria Theresia of zuster Gudula en door een kanunnik ge contrasigneerd. Vaneen programma der school of eene opgave der examenvakken geen woord! En het departement Van onderwijs neemt die diploma's als geldig aan, terwijl de heer Thonissen, als hij van de gediplo meerde onderwijzers aan de geadopteerde scholen mededeeling doet, in 't vervolg meetelt die, welke in 't bezit van zulk een diploma van zuster Maria The resia z.jn Het blad verzekert, uit geloofwaardige bron bet bericht ontvangen te hebben, maar toch aarzelt bet nog, den minister Thonissen van zoo iets te verdenken. In elk geval, meent het, moet de zaak openbaar ge maakt worden, opdat de Kamer bij de aanstaande behandeling van de onderwijsbegrooting zorge, dat er het volle licht over verspreid wordt. In het »Grand-Hötel" te Brussel is een gauw dief aangehouden, wien het gelukt was, een halssieraad ter waarde van 20,000 francs aan een juwelier af te troggelen. De kerel werd in de gevangenis opgesloten en zal vervolgd worden wegens het dragen van valsche namen, schriftvervalsching en oplichting. Er zijn andermaal aardschokken gevoeld te Ba- neras, in de Spaansche provincie Alicante, die gepaard gingen met een geweldig onderaardsch gerommel. Er zijn geen menschen bij omgekomen. De vlakte van Murcia staat onder water. De Segura- rivier is drie meters gewassen. Het lager gedeelte van Aranjuez is door de Taag onder water gezet. Uit Lyon komt het volgende verhaal: Een jongmensch van goede familie had een betrekking in een handelshuis. Hij nam 4 francs uit de kas. De patroon kwam er achter en wilde den schuldige niet vervolgen, maar liet hem twee wis seltjes van 10,000 en 20,000 francs teekenen bij wijze van schadeloosstellingDe familie van het jonge mensch wilde, om schandaal te vermijden, het geld betalen, maar de zaak kwam ter oore van de justitie en de brave koopman is voor het gerecht Laatste en telegraphische berichten, Men verzoekt ons te melden, dat de lijst van deelneming aan de lezing van dhr. Justus Van Maurik van morgen af ter teekening ligt bij de firma F. Kleeu- wens Zoon. Vlissingen. De overgenomen berichten inde M. Ct. en de N. R. Ct. omtrent de telegraphische verbinding tusschen het Rijkstelegraafkantoor te Amsterdam en het Havenstation van het staatsspoor alhier vereischen eenige rectificatie. Zoodra die verbinding in werking treedt is het tele graafbureau in het Havenstation geopend van half zeven 's moigens tot half elf 's avonds, dat is: Eén half uur vóór de opening van het Rijkstelegraaf kantoor in de stad of 50 minuten vóór het vertrek van de eerste haven- of mailtrein te 7.20 vm. tot een half uur na de sluiting van het Rijkstelegraaf kantoor in de stad of na aankomst der laatste haven- of mailtrein te 10 nm. 1 H.t verkeer bepaalt zich alhier uitsluitend tot de aanbieding door en de aflevering aan reizigers, komende of vertrekkende per mailboot van de stoomvaartmaat schappij Zeeland. Berichtenbestelling buiten bet station heeft dus in geen geval plaats. Telegrammen te Amsterdam of op andere kantoren met nachtdienst voor bootreizigers te Vlissingen aangeboden blijven dus op eerstgenoemde plaats van 10% nm. tot 6% vm. in bewaring. Ingezonden Stukken. 's-GRAVENPOLDER KLEIN LONDEN. Als 't markt- of kermisdag te Goes is, kan men zich in de hoofdstraten van 's-Gravenpolder best verbeelden te Londen te zijn. Een ontzaggelijke door elkander snorrende menigte van cabs, fiacres, calèches, omnibussen en andere rij en voertuigen, met hitten-, ezels- en hondenkarren maakt het aan de daar doorheen wriemelende bevol king van deze ruim acht honderd zielen sterk zijnde groote plaats levensgevaarlijk te circuleeren. Het bestuur noemde 't zijn vroede en aartsvaderlijke plicht hierin te voorzien en de sedert alom beroemd geworden verordening werd gedecreteerd. Het Kantongerecht te Goes is reeds eenige malen geroepen geworden om door het uitspreken van straffen wegens overtredingen dezer der menschheid te hulp komende verordening medetewerken aan het heilzame doel, dat zij beoogt. Jammer dat dit Gerecht 11. Vrijdag den heer S., geneesheer te Kapelle, moest vrijspreken. Jammer, want die heer was een verstokte over treder. Tot tweemaal toe gaf hij, volgens zijne eigene ter terechtzitting afgelegde bekentenis, zijn koetsier last om flink doorterijden. Wel voegde hij erbij, dat de eerste keer een aan heftige coliek lijdende zieke dringend zijne hulp behoefde en dat de tweede maal met veel spoed medicijnen moesten gereed gemaakt worden; maar de heer ambtenaar van het O. M. zei: »lex dura, sed ita scripta" en iemand, die wel geen latijn kent, maar die zegt dat ZEd.A. niets anders kan bedoeld hebben, leest daarvoor: »zoo'n paar zieken wegen niet op tegen de velen, die, door 't hard rijden in 's-Gravenpulder als 't te Goes marktdag is, zouden kunnen verongelukken. Wel beweerde de heer S., dat de eerste maal slechts éen tilbury voor een herberg stilstond, en dat de tweede keer, 's middags te 12 uren, geen enkel gerij, zelfs geen enkele levende ziel op straat te zien was, maar 't zal zijn vanwege den dikken mist, waarin plaatsen als Londen en 's-Gravenpolder kunnen gehuld zijn, dat de overtreder de op het moderne plaveisel evenmin hoorbare gerijen en personen niet heeft waar genomen. Gelukkig dat dan ook de rechter den heer S. heeft vrijgesproken om een geheel andere omstandigheid. Bij de behandeling der zaak was de vraag gerezen, of wel de heer S., die den last gaf tot hard rijden, doch die niet aan de leidsels zat, de overtreder was. Het O. M. beantwoordde de vraag bevestigend; de heer kantonrechter, blijkens zijn vonnis van Vrijdag II., ontkennend. De vraag, een bekende rechtsvraag, zal nu waarschijnlijk bij hoogere colleges besproken en uitgemaakt worden. Dit is zeker zeer nuttig, doch van nog meer belang is de kans, dat daarmee de van zooveel doorzicht, wijsheid en zorgvolle mensch- lievendheid getuigende verordening in wijder kring bekend wordt en ten voorbeeld van andere nog zeer achterlijke gemeentebesturen zal kunnen strekken. Liefdadigheid. De COMMISSIE voor de CECONOMISCHE SPIJS- UITDEELING kwijt zich van een aangenamen plicht, door met dankbaarheid melding te maken van eene onlangs ingekomen gift van 2 Hectl. Bruine Boonen. Tevens werd zij gisteren aangenaam verrast door de ontvangst van f 50, waaruit op heden eene extra bedeeling is gedaan. De Commissie voornoemd, J. A. A. FRANSEN v. d. PUTTE, voorzitter. D. HILDERNISSE, secretaris. Met blijdschap berichten DIAKENEN der Ned. Herv. Gemeente, dat op gisteren bij hun is ontvangen een gift van vijf-en-twintig gulden in een bankbiljet, waarvoor zij den milden gever hartelijk dankzeggen. Moge dit edele voorbeeld velen ter navolging op wekken. Goes, den ld Februari 1885. Namens Diakenen voornoemd, M. D. DEKKER, voorzitter. I. WESSEL, secretaris. 317e Staatsloterij, 5e kl. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van DinBdag 10 Februari. 9e liist. No. 20111 f15000. J Nos. 228, 2514, 6632, 7989 en 12394 elk f 1000 Nos. 454, 3796 en 10384 elk f400. Nos. 5615, 11767 en 15695 elk f 200. Nos. 672, 892, 1122, 4694, 4996, 13292, 14022 14508 15077, 15471, 17872, 18973 en 19295 elk f100. Trekking van Woensdag 11 Februari. 10e lijst Nos. 4793, 6120, 17271 en 20303 elk f1000. Nos. 2389, 5931, 9626, 9832, 11898 en 13962 elk f400. Nos. 2073, 4038, 5598 en 11606 elk f2C0. Nos. 1345 4350, 5330, 6677, 8171, 10467, 10699,14185, 16025, 15159, 15717. 16229, 16515, 17119, 18394, 19081 en 20513 elk flOO. Marktberichten. GOES, 10 Februari 1885. Er was heden een zeer ruime aanvoer van Tarwe, die tot 16 a 20 cent verlaging vlug opruimde. Gerst blijft in beide soorten gezocht. Overige artikelen on veranderd. Nieuwe TARWE per hectoliter 6,40 a 7, Jarige TARWE a ROGGE set 5,80 a 6, WINTERGERST 5,20 a 5,40 7,011 ERG ERST 5— a 6,15 HAVER 2,60 a 3,50 BLAUWEERWTEN 7— a 8,50 BRUINE BOONEN 8,— a 8,25 PAARPENBOONEN 6,- a 6,25 W1NTER-KOOLZAAD per a KARWEIZAAD a BOTER per K. G. (Ned.®.) 1,30 a 1,40 EIEREN per 100 stuks 3,20 a 3,40 ROTTERDAM, 9 Februari 1885. Sedert het laatste graanbericht van 22 Dee. A°. P#. had de handel weinig te beteekenen. Heden was er wederom van de meeste artikelen een ruime aanvoer en bij een flauwe gesteldheid toonden de prijzen weinig verandering aan. Tarwe. Van Inlandsche witte was de markt ruim voorzien, doch de kooplust niet groot zijnde, waren vorige prijzen moeielijk te bedingen. Zeeuwsche, de beste f6,80 a f7,20, extra puike nog daarboven, goede en mindeie f6 a f6,70 Op de wicht werd naar qualiteit betaald van f8,70 tot f9,20 per 100 kilo. Rogge. Inlandsche 10 cents lager. Vlaams, en Zeeuws, f 5,90, f 6,40. Overm. en Noord-Brab. f 5,30 a f 5,80. Gerst. Beide soorten tiaag alsvoren. Zeeuw.winter de beste f 5,30 a f 5,60, mindere f 4,80 a f 6,20, dito Zomer f 5 a f 5,30, mindere f4,60 a f4,90. Inlandsche winter per 100 kilo f 9. Haver met grooten aanvoer 10 cents lager. De beste f 3,70 a f 4,25, goede f 3,20 a f 3,60, mindere 12,25 a f 3. Boekweit. Noord-Brabantsche f 180 per 2100 Kilo. Paardenboonen met goede vraag 10a 15cents hooger. De beste f6,60 a f6,75, mindere f6,20 a 16,60. Duivenboonen van f6,70 a f7,20. Bruine boonen met redelijken kooplust onver anderd. De beste f 8,75 a f 9,50, goede f 8 a f 8,50, mindere 17,25 a f7,75. Witte boonen begeerd, 50 cent hooger, de beste f 11,75 a f 12,50, soms nog daarboven, goede f 10 a f 11,50 mindere f8,50 a f9,50. Blauwe erwten in bekende kooksoorten als- voren te vei koopen, doch overigens moeielijk te plaatsen, voor de mesting onveranderd. De beste f7,75 a f8,25, mindere f 7 a f 7,50 Voer f 6,50 a f 6,75. Schokkers nominaal f S.25 a f9,25. Koolzaad te noteeren van 48 a 52 Hennepzaad naar qualiteit van f8,50 a f 11,50. Kanariezaad in een doen Het besfe f9,25 a f9,75, mindere f8 a 19 per 100 kilo van flltot f 12,40 naar qualiteit. Meelbericht. Overzicht 9 Februari Voor con sumptie was gedurende deze week iets meer vraag, vooral voor pnike qualiteiten. Noteeringen weinig veranderd De markt van heden was druk bezocht met rede lijke vraag. Vlas De handel gedurende de week is op het land wederom vrij levendig en vonden belangrijke partijen der mindere soorten tot goed vorige prijzen konpers. Heden werden 41,500 steen ter verkoop aangeboden, waarvan de mindere soorten vlug opruimden, betere daarentegen waren moeilijk te plaatsen Lijnzaad. Met meerderen aanvoer was het voor houders moeielijk vorige prijzen te bedingen Meekrap. Omzet lieden van weinig beteekenis prijzen wel zoo vast. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden circa 6000 hectol., prijs f 1,60 per 10 kilo. ROTTERDAM, 10 Februari 1885. Op de gisteren en heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd1378 runderen, 142 vette- en graskalveren, 123 nuchtere kalveren, 37 schapen of lammeren, 456 varkens, 58 biggen. De prijzen van het vee, besteed ter markt van beden, waren als volgt: Runderen 1ste qual. 80 c„ 2de qual. 67 c„ 3de qual. 47 c., knlv. 1ste qual. 110 c.,2de qual. 90 c., schapen 86 c., alles per kilo. Het magere vee was algemeen in dalende stemming Weivarkens goede qual. 42 a 46 cent per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f68, 2e qual. f64, 3e qual. f60, per kilo 85 a 60 c. Aardappelen. Champions f0,90a fl,—,jammen poters f0,75 a f0,90, Zeeuwsche blauwe fï,40 a f250 per heet. Handel in alle soorten stil.

Goessche Courant | 1885 | | pagina 6