FEUILLETOAI. Table d' hóte met aflossing. -f De overige landen van Europa leverden voor ons overzicht minder belangrijke gebeurtenissen op, al mogen wij niet onopgemerkt laten hoezeer verschil lende rijken, inzonderheid Italië, door de cholera werden bezocht, hoe Spanje door eene aardbeving werd geteisterd en de hoofdstad van dat land getuige was van een oproer onder de studenten en hoe in Rusland nog afentoe de nihilisten het hoofd opsteken om eenige nieuwe slachtoffers te voegen bij de lange reeks, die zij reeds hebben vermoord. De toestand van Egypte werd er in 1884 niet beter op en hoewel uit de dikwerf tegenstrijdige be richten moeielijk de waarheid valt op te maken, moet toch worden erkend, dat een bijzonder zuiveringspro ces zal noodig zijn om Egypte naar waarheid te kun nen opnemen onder de ordelijke en beschaafde natiën der negentiende eeuw. Den Yerecnigdcn Staten schonk het afgeloopen jaar een nieuwen president, wiens werkzaamheid en poli tieke daden echter eerst in dit nieuwe jaar zullen kunnen blijken. Wellicht kan ons eerste overzicht in het volgende jaar iets bevatten over een rijk, dat thans nog niet bestaat, namelijk het Congo-rijk, dat men misschien tot eene monarchie zal verheffen. Gemengde Berichten. Volgens den regenmeter te Goes viel er gedurende de maand December '84 92.45 m.M. regen. In December '83 viel er 80.6 m.M. Gemiddeld levert December 62.1 m M. regen. In beide jaren was dus December te nat. Vlissingcn. Op het Rijkstelegraafkantoor alhier werden in het afgeloopen jaar 62472 telegrammen behandeld. Hiervan werden aangeboden 29250, ontvangen 12387 en overgenomen er. verder geseind 20835. De ontvang sten bedroegen 16 159. 54% Het verkeer is alzoo toegenomen met 2711 telegrammen. Op 6 Jan. vertrekken van het instructie-bataljon ie Kampen naar de regimenten 32 korporaals-tit. tegen den volgenden dag zijn 70 jongelingen tot dienst neming opgeroepen. Gedurende het 2e halfjaar van 1884 heeft het ba taljon aan de regimenten afgeleverd 113 korporaals tit. en 6 serganten. Daarentegen zijn in dien tijd bij het bataljon aangenomen 141 jongelingen, waaronder 5 vah de Pupillenschool, 1 van de instructie-compagnie te Schoonhoven en 2 van de regimenten. Met het Woensdag vertrokken stoomschip Prins ^Hendrik" werden, behalve 500 duizend gulden aan groot zilvergeld, naar Indië verzonden 2,200,000 dubbeltjes. Het Maandbl. tegen de vervalsching van Le vensmiddelen oppert het denkbeeld een blijvende ten toonstelling te organiseeren van vervalschte preparaten en daarnaast te plaatsen onvervalschte waren. Zooals wij reeds met een enkel woord hebben medegedeeld is de bekende chocolade-fabriek van de heeren Blooker te Amsterdam door brand vernield. Daarbij zijn o. a. 1500 a 1600 balen cacao a 100 KG. verbrand. De geheele inrichting met voorraad cacao was op beurspolis voor ongeveer ƒ250.000 verzekerd. De materiëele schade is dus zeer groot, daar de cacao thans van 80 tot 100 per baa! doet. Een aantal werklieden zijn door den brand werke loos geworden. Door een predikant te Harlingen is een afdoend bewijs gegeven van practischen zin in het oefenen van liefdadigheid. Twee huisvaders kwamen hem hun nood Aigen en kregen den weldadigen man zoo bij het hart, dat hij hun een rijksdaalder gaf met den Jf raad om dat geld nu eens goed te besteden. Toch wilde hij zich overtuigen, waar zij met het geschonkene heen gingen, en nu bleek het dat zij allereerst een kroeg binnen gingen. Doch pas lag de rijksdaalder op de tqpjjbank, of de gever pakte hem weer in met de bijvoeging; Doorvoor was het niet geven." De Commissie tot tijdelijke werkverschaffing te Amsterdam bericht, dat het getal werklieden weder vermeerderd is. Ofschoon 20 pet. der aanvragen niet serieus bleken, zijn er nog 700, die geduld moeten oefenen. Onder de werklieden heerscht een uitmun tende geest. Zij zijn van 7% tot 4 uren bezig. De giften zijn tot ƒ112,560 geklommen. t Woensdag is den knecht van de Hoogere Bur- ger|chool te 's-Hage in het gebouw van het agent- "Van Dr. HE1NRICH STARGARD. Uit het Duitsch. Toen de Franschen na den slag bij Leipzig dagen ach tereen door Eisenach trokken, werd den inwoners toege staan om hunne biljetten van inkwartiering in te lossen tegen geld, waardoor zij bevrijd werden van de huis vesting var. manschappen en officieren, met uitzonde ring van hen, die den rang van kolonel of een nog hooge ren bekleedden. Dit werd als een dagorder door aanplak biljetten bekend gemaakt. Daar er slechts enkele officieren van hoogeren rang waren, was dit privilege wel het geld waardzoo dacht althans de waard uit de bekende «Ruitenkrans", wiens voorraadkamer steeds van lekkernijen voorzien was en wiens wijnkelder in den omtrek nog heden wijd en zijd wordt geprezen. Hij betaalde dus, hoewel met een bezwaard hart, zijne rijksdaalders, guldens en stuivers, om zwaarder lasten te voorkomen, en hing welgemoed zijn bewijs, dat hij vrij was van inkwartiering, aan zijn deurpost. Hoe het nu ook met den oorlog verging, hij trok er zich niets van aan. Aan den avond van den derden dag rukte de garde der jagers binnen, wier groene uniform met witte op slagen de keizer zelfs uit voorkeur droeg, en bivak keerden op het plein vóór de «Ruitenkrans". Eenvroolijke schap der Ned. Bank aldaar eene som van 3200 gulden ontstolen, of wel die gelden zijn door hem verloren. Nader wordt hieromtrent gemeld De beambte had de traktementen der leeraren tot een bedrog van ruim ƒ3200 op eene behoorlijk on- derteekende betaalsrol ten kantore van den gemeente ontvanger aan het stadhuis in ontvangst genomen. Hij begaf zich onmiddellijk naar het agentschap der Bank en wisselde daar de specie in tegen bankpapier, hetwelk hij in eene portefeuille in den bovenzak van zijne overjas borg. Het was zeer goed mogelijk dat het bankpapier uit de portefeuille stak en voor een gedeelte zichtbaar was, waarvan behendige handen gebruik kunnen hebben gemaakt om het pakket er uit te lichten. Aan het verliezen der geldswaarde wordt althans in de laatste plaats gedacht. Daarbij komt, dat de drager van het geld zich herinnert een man in verdachte houding in de vestibule van de Bank te hebben zien ronddwalen. Ook het personeel van de Bank heeft twee manspersonen daar gezien, naar hun uiterlijk te oordeelen Engelschen, welke lie den kort na het voorval spoorloos verdwenen waren. De politie heeft van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. De portier werd in verhoor genomen, in tegenwoor digheid der leeraren, die ditmaal hunne bezoldiging waarschijnlijk zullen moeten missen. Maandagnamiddagheeft het Haagsche straatpubliek weder een bewijs gegeven van die ingenomenheid te genover vreemdelingen, welke reeds zoo dikwerf aan leiding gaf tot tooneelen, die een schande vormen voor ons vaderland. Twee Engelsche dames wandelden rustig door de straten der residentie, totdat zij op eenmaal de aandacht trokken van de slieve" straatjeugd, die tot de vernuftige ontdekking scheen te zijn gekomen dat de beide dames eigenlijk verkleede heeren waren. Spoedig werd die «inventie" medegedeeld aan het pu bliek des grooten, aan de volwassenen, doch niet in 't verstand en nu werden de dames alras ge volgd door een breede schare, welke de bevestiging der jongeDS-gissing vond in de omstandigheid, dat een der dames een zeer vreemd fatsoen van hoed droeg, eenigszins op een heerenhoed gelijkende. Een agent van politie, die zich naar 't hoofdbureau begaf, werd door personen uit de menigte opmerkzaam gemaakt op hetgeen geschiedde. De agent wist geen beteren raad dan de dames te verzoeken hem naar het politiebureau te volgen. Dat ging niet gemakkelijk want de menigte groeide steeds aan. De man was dus verheugd toen hij een collega ontmoette, die hem in de vervulling zijner taak bijstond. Beide de agenten konden zich natuurlijk niet uitdrukken in de Engelsche taal, waardoor het onderhoud tussehen hen en de dames aanleiding gaf tot misverstand. Wel trachtte een der agenten te spreken van id en chef der politie, die spoken-Engelsch", maar dit En- gelsch begrepen de dames niet. Ook 't Duitsch waren de dienaren van Hermandad niet meester. Van eenige onbehoorlijke bejegening der dames van de zijde der agenten gelijk van zekeren kant beweerd wordt was, blijkens onze offieiëele informatiën, geen sprake. Ook ten bureele der politie werd Miss Brander de andere dame was ontweken allerminst (gelijk ook al wordt bericht) onbeleefd behandeld, 't Trof zelfs zeer gelukkig, dat de inspecteur van dienst de Engelsche taal volkomen machtig is, zoodat de dame zeer ridder lijk werd bejegend. Men telephoneerde naar het hötel rBellevue," om de identiteit der dame met haar aanwij zingen te kunnen constateeren. De inspecteur antwoordde op haar vraag: of zij arrestant was, dadelijk ontken nend en maakte haar er zelfs opmerkzaam op, dat de agenten haar enkel hadden herwaarts gebracht om haar tegen de menigte te beschermen. Er is dus wel degelijk reeds ten bureele der politie excuus aan de dame in quaestie gevraagd. Zij scheen echter ontstemd over de opmerking van den inspecteur, dat haar vreemdsoortige hoed aanleiding had ge geven zeker die verhoogd tot het onaan genaam tooneel. Ten slotte vroeg de inspecteur, of hij een rijtuig wilde bestellen, ten einde haar naar 't hótel terug te brengen, een aanbod, van hetwelk gebruik werd gemaakt. Alles is. dus ins Reine. De klacht der vertoornde dame, die maar niet wilde begrijpen, dat zij door de politie was beschermd in plaats van beleedigd, welke zij indiende bij den Engelschen gezant, zal dus geen moeielijkheden aan onze Regeering kunnen baren. Dagbl Uit Rome wordt gemeld dat de Paus van eene jonge dame in Virginia eene gift heeft ontvangen van kolonel blikte eenige oogenblikken in 't rond, besluiteloos waai' hij zijn intrek zou nemen, toen de opstijgende geuren uit de keuken van de «Ruitenkrans" aan zijn weifelen een einde maakten en zijne keus beslisten. Hij trad binnen, boog voor den waard met eene bewon derenswaardige mengeling van hoffelijkheid en gezag, en bestelde zijn diner en een bed. Het was in 't belang van den waard om zich goed voor te doen bij de hooggeplaatste officieren, daar zij het in de hand hadden hunne manschappen te beteu gelen of hen toetestaan inbreuk te maken op de rechten der inwoners, en zoozette dan de waard uit «de Ruitenkrans" alle krachten bij, om den kolonel het beste voortezetten. »Ik moet u doen opmerken", sprak de kolonel lachend, nadat hij zijn verlangen omtrent het eten had te kennen gegeven en zich naar de deur begaf, sik moet er u bepaald op voorbereiden dat ik goed en veel eet." «Mijnheer zal tevreden zijn", hernam de waard, over de maag strijkende, als bewijs dat de keuken van «de Ruitenkrans" haren heilzamen invloed ook bij hem deed gevoelen. «En wat den wijn betreft ging de kolonel verder. «Om de tong achterna te slikken 1" viel de waard hem in de reden, met een smakken, dat men het het geheele plein over wal kon hooren. Het menu, dat voor dien dag in «de Ruitenkrans" opgemaakt was, beloofde schitterend te zullen zijn ontelbare soorten vleesch en gebraad, gebakken snoek, verschillende soorten van worst, aal, makreel, forel len, gezouten vleesch, kapoenen, patrijzen en een ver- 300.000 dollars. De bedoel»! der geefster is het doen oprichten eener kerkelijke Diversiteit te New-York, op den voet van het College 4' Propaganda Fide. Renan's jongste boekNouvelles Etudes de l'Histoire religieuse," is door d Congregatie voor den Index op de lijst der verboden weken gebracht. Te Parijs verdienen 1027 ""ouwelijke personen den kost als balletdanseressen. Haar loon voor het dansen, bedraagt tussehen de 100 en 2000 fr. 's jaars. In Engeland hebben Maankgnvond niet minder dan drie botsingen tussehen spooweinen plaats gehad de eene bij Camden Town, de t«ede bij Bolton, de derde tussehen Grimsby en Manèester. Bij de twee eerstgenoemde werden verscheidae personen ernstig gekwetst. Het Congres van bestrijden der inenting zal, naar gemeld wordt, het volgendejaar in de maand Juli gehouden worden te Charleroi Alhama, door de aardbevingmrwoest, wordt in de Pall Mall Gazette beschreven Is een der meest romantische steden van Spanje, zotrel wat zijne lig ging als wat zijne geschiedenis beteft. De Mooren beschouwden het als den sleutel va hun koninkrijk Granada. In de romance Muy Doloroso, dor Byron vertaald, wordt het schoon bezongen. Zekere Guiseppe Jacob uit Bmanzacco, van ongeveer 70 jarigen leeftijd, huwde eenilavische vrouw, die meer dan 50 jaar oud was. Dezs dagen werden mevr. Jacob natuurlijk een aartsvaterlijk geslacht! twee meisjes en een jongen gehore. Zekere V. te Parijs, die in Juni tottwee maanden gevangenisstraf veroordeeld werd, hal geen lust in zitten en zond een kameraad, die tega twee francs per dag kost en logies had hij (vatis, en een gratificatie van 50 fr. na afloop lm ander zon vervangen. Na geduldig twee maanden uitgezeten te hebben, kwam hij V. om het geld mann. Deze gaf echter niets; van daar twist en de zaïk lekte uit. Nu moet de gedienstige voor eigen rekeiing zitten en V. krijgt vermeerdering van straf. Er wordt in Spanje door het gehele land door de dagbladen eene inschrijving geopend m de over gebleven slachtoffers van de aardbevingen te hulp te komen. De koning heeft voor 5000 peseta geteekend en bovendien 10,000 pesetas aan de gouvtrneurs van Malaga en Grenada doen toekomen. Naar men verzekert bedraagt het aantal looden ten gevolge der laatste aardbeving niet minder dan 2000. Yoor eenige dagen is een Russische graf Uvaroff met zijne vrouw in den omtrek van Palermoipgelicht. De gravin werd weder vrijgelaten en brachteveral de politie in rep en roer, maar vruchteloos. Op eet ochtend ontving zij een briefje, waarin haar 24 uur lijd werd gegeven om eene som gelds te zenden, «gelijlstaande met de waarde van een Rus", waarna haar eotgenoot onmiddellijk op vrije voeten zou worden geseld. Zij zond 600 roebels, en den volgenden dag wasle graaf vrij. Bij het afscheid zeiden hem de roovers.dat zij voor een Engelschman tienmaal meer zoudenhebben geëischt, maar ten aanzien van een Rus nsner. zij met deze kleinigheid genoegen. De Moniteur beige van Dinsdag heeft auu eene kennisgeving van de politie te Newhaven (Engeland) openbaarheid gegeven, volgens welke in den trein van Londen «(Victoria-station)" naar Newhaven in een compartiment Ie klas het lijk gevonden is van een naar schatting 30jarig man, die volgens inlichtingen door het bureau van Cooks Tourist te Londen een biljet naar Dieppe genomen en opgegeven had R. C. Martin, van Brussel, te zijn. Na een onderzoek van het lijk, was door de jury als oorzaak van den dood eene hartziekte geconstateerd. Naar de Belgische bladen melden, heeft een iidus- triëel te Josse-ten-Noode, de heer Van Looy, verklurd, dat het signalement overeenstemt met dat van Jen heer P. Mouton, boekdrukker te 's-Gravenhage, die vóór eenigen tijd zijne woonplaats heeft verlaten. De gemachtigden van een aantal Fransche werk- liedenvereenigingen hebben een manifest in de wereld gezonden, dat eene ware oorlogsverklaring aan het kapitaal i«. Zij vragen of eischen o. a. van den ge meenteraad te Parijs om eene som van 500 millioen beschikbaar te stellen, ten einde in de behoeften van het werkvolk te voorzien, voorts om de schorsing te bevelen van de huur der woningen beneden 500 fr. en om de onbewoonde huizen at te staan aan de werklieden voor zoolang de crisis duurt. Een zeldzaam feit is in de Nationale vergadering van Bulgarije voorgevallen, dat alle andere schandalen, waarvan dit Parlement zoo rijk is, verre overtreft. Een lid der oppositie beschuldigde den eersten Minister van knoeierijen met den Russischen aannemer van de werken voor den spoorweg ZanbrovVakarel, en toen verzocht de Minister den voorzitter der Kamer, den heer Sivakoff, den aanvaller tot de orde te roepen. De voorzitter meende hieraan te moeten voldoen, en ten gevolge hiervan snelden ongeveer dertig leden, tot de regeerings-partij behoorende, naar de tribune, en daar oefenden zij tegen Sivakoff de lynch-wet uit op zulk een wijze uit, dat de man, vermoord zou zijn geworden, indien de voorzitter en de onder-voorzitter hem niet zooveel mogelijk beschermd hadden. Het spreekgestoelte brak in splinters, en met veel moeite gelukte het eindelijk, den erg gchavenden volks vertegenwoordiger uit de zaal te dragen. Den volgenden ochtend zouden de conservatieven bijeenkomen om een protest vast te stellen, maar de ministeriëelgezinden overvielen hen, verdreven de saamgekomenen en ver klaarden vertrouwen te stellen in het Kabinet. Daarna begaven zij zich naar het paleis van vorst Alexander, die een door hen afgezonden deputatie ont ving, welke hem een afschrift van het votum van vertrouwen overhandigde. Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Verkochtjarig zaai goed 3e qualiteit f 40,50. Pannen aangeboden, niet verhandeld. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 5 Jan. Ierseke, woonhuizen en erven, Pelle en Lansen Croin. f.5 Ierseke, afbraak, Pelle. 7 Borsele, boomen enz., Pelle. 7 Kwadendamme, woonh weiland enz., Karseboom. 7 Anua-Frisopolder, beestiaal, Roelof. 8 Baarland, inboedel, Karseboom. 8 Kruininge, woon- en winkelhuis enz., Mulock Houwer. 8 Krabbendijke, woonhuis, schuur enz. Rembges. 9 Krabbendijke, meubelen, P. Overman. 12 Hauaweerd, huisraad enz., Mulock Houwer. 14 's Gravenpolder, woonhuis, P. Overman. 14 Kapelle, bouwland, Gallis Merens. 15 Driewegen, beestiaal, Pelle. 15 t Borsele, boomen, Pilaar. 15 w Kapelle, verpachting land, Gallis Merens. 16 h Wolfertsdijk, woonhuis en huisraad, Mulock Houwer. 21 Kapelle, woonhuis en erf, Mulock Houwer. 21 Kapelle, woonhuis en bouwland, P. Overman. Wemeldinge, hofstede, P. Overman. 19 Pebr. Krabbendijke, inspan, P. Overman. 25 HoedekenBkerke, inspan, Pelle. 25 en 26 Pebr. Wolfertsdijk, inspan, Pilaar. 26 Febr. 's-Heerenhoek, inspan, P. Overman. 27 en 28 Febr. 's-Gravenpolder, inspan, P. Overman. 4 Mrt. Kortgene, inspan, Roelof. 4 en 5 Maart, 's Heer Arendsk., inspan, Karseboom. 5 Mrt. Wemeldinge, inspan, P. Overman. scheidenheid van gestoofde vruchten, van salade en groenten, waarvoor een Linaeus of Guvier zou noodig geweest om ze in klassen te verdeelen. Het kwam er ook niet zoo nauw op aan hetgeen overbleef kon weer in de keuken voor een ander doel, of voor de huisgenooten gebruikt worden. Het uur van eten brak aan, en stipt op zijn tijd trad de kolonel in de zaal, vanwaar men door het venster uitzicht had op het plein, maar hetwelk een groot contrast opleverdedaar binnen een met de lekkerste spijzen en fijnste wijnen voorziene disch en bu ten het eenvoudige bivak, rond hetwelk groep jes officieren zaten, die hun schraal rantsoen nuttig den, waarbij de kruik dur. bier rondging. Rochefoucauld zegtde tegenspoed onzer beste vrienden heeft altijd iets aangenaams voor ons, en zoo laat het zich begrijpen, dat de kolonel, terwijl hij het plein overzag, met bijzonder welbehagen zijne servet ondor de kin vastmaakte. De waard stond naast zijn stoel, diende de soep voor uit een groote zilveren schaal en wijdde zich geheel en al aan de verwonderde blikken van zijn gast. Welke keurige soep, welke heerlijke Johannisberger, en die pasteitjes met roomsaus! »Oesters zijn tot mijn spijt niet voor handen", zoo verontschuldigde zich de waard, »maar voor deze Chablis sta ik in". aMag ik u nog wat van die forellen verzoeken en uw Oeil de P*rdrix wil ik ook wel eens probeeren, als gij die eens voor mij ontkurken wilt". Intusschen waren de tirailleurs teruggeslagen en ver scheen het zware geschut, want ïtu volgde een kalfs- gebraad, bijzonder fijn toebereid, en terwijl dit gerecht Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Alhier bestaat sinds geruimen tijd een zoogenaamd Zondagsschooltje, waar onderwijs gegeven wordt door een bakker, en ook enkele malen door een metse laarsknecht uit Goes. Men bereidt jaarlijks aan de kinderen, die dat schooltje bezoeken, een feest, en geeft hun ook kleine geschenken. Daardoor lokt men de kinders en gelieft de ouders en zoo wordt dat schooltje nogal goed bezocht. De oudeis geven dan ook hun' kinders gaarne verlof om zulk een feestje bijtewonen. Vroeger stond men de school daarvoor af, maar verleden jaar hebben kerkvoogden de kerk daarvoor gegeven. Daar werd een kerstboom geplaatst, men tracteerde de kinders en gaf hun daarenboven kleine geschenkende kosten van een en ander werden door de christelijke vereeniging uit Goes bestreden. Maar ditmaal heeft men een lijst ter inschrijving voor dat doel bij de burgers doen rondgaan, en velen, ja bijna alle burgers zoowel als aanzienlijken der gemeente, hebben op die lijst geteekend. Dinsdagavond jl. heeft dat feest alhier weder in de kerk plaatsgehad. Er stond in den zoogenaamden tuin een prachtige kerstboom, zeer netjes met lichten enz. versierd, terwijl twee fraai geschilderde engelen het opschrift vasthielden, dat boven aan het klankbord van den preekstoel was verbonden. ^g^BSEBBaaKaBasB aan eene andere tafel werd voorgesneden, deed de kolonel zich te goed aan een patrijzen-ragout met truffels. De waard waggelde even de deur uit om nog een specerij te halen, die vergeten was en nauwelijks was de deur achter hem gesloten, of da kolonel sloeg nog haastig een glas champagne naar binnen, snelde naar het venster dat op het plein uitkwam, sprong er uit en bliksemsnel, begunstigd door de duisternis, klom de majoor, wiens overeenkomst van uniform een oninge wijde best kon misleiden, naar binnen en nam den stoel van den kolonel aan tafel in. Zonder verder tijdverzuim verorberde hij het overige van den ragout als iemand, wiens honger door het lange wachten reeds op een harde proef was gesteld. Op den ragout volgde het kalfsgebraai en daarna de gebakken snoek, want een goede maag is gelijk aan een arke Noach's, waarin de dieren in bonten optocht binnentrekken. De waard sloeg met bewon dering de handelingen van zijn gast gade en was ver rukt dat aan zijne goede spijzen zulk eene eer werd bewezen. De gast dronk daarbij, als een tempelier, steeds volle glazen in een slok leeg, tot hij eindelijk weer eene leege flesch in de hoogte hield en op be velenden toon sprak «Champagne" waarop de dikke waard weder in den kelder afdaalde, zeer verbaasd dat drie flesschen zoo spoedig konden leeggedronken worden. Dit was nu het kritieke oogenblikmet een zucht voor hetgeen hij moest verlaten, verdween de majoor door het venster en werd door den eersten kapitei» afgelost. (Slot volgt.)

Goessche Courant | 1885 | | pagina 2