A D V E R T E N T I E N. ét L. DE LANGE. duidelijk beweïen, wanneer mell Weet, dat welen al het andere voedsel volkomen overeenstemde en de kippen tot hetzelfde ras behoorden". Niets is voor den houder van kippen voordeeliger dan zijne kuikens zoo spoedig mogelijk groot te zien. Deze als 't ware kunstmatige groei kan niet beter bevorderd worden dan door het geven van gehotte melk, gemaakt van geroomde melk, waarvan de wei afgescheiden is. (Ldb Ct.) De berichten, die de laatste dagen uit Spanje kwamen, zijn allertreurigst. Daar toch hebben op vele plaatsen aardbevingen plaatsgehad, en de omvang der daardoor ontstane rampen is nog niet te overzien. Te Jaen, Benagarza, Affanatejo en Nerja, in de pro vincie Malaga, zijn bijna alle huizen vernield. De Al- hambra te Grenada is niet beschadigd. Het aantal dooden bedraagt ongeveer 200. Later zijn nieuwe aardschokken, nog heviger dan de vorige, te Torrox, in de provincie Malaga, en te Alhama, in de provincie Grenada, gevoeld. De stad Alhama is vernield. Er zijn 300 dooden. Tengevolge van de aardbeving helt de voorgevel van de kathedraal te Grenada op onrustbare wijze over. De kathedraal te Sevilla en die te Gibraltar zijn beschadigd. De helft der bewoners van Febunuelos heefj. het leven verloren. Onder de slachtoffers telt men velen, die gestorven zijn door schrik. Thans wordt het aantal dooden op 1700 geschat. De aardbevingen zijn hier en daar voorafgegaan of gevolgd door een sneeuwstorm, en een dépêche uit Madrid van 29 dezer bericht, dat de sneeuwstorm nog steeds aanhoudt. Vooral in Andalusie is eene ontzag lijke hoeveelheid sneeuw gevallen. Te Madrid teekende de termometer 13 graden onder nul. Blijkens nieuwe offieiëele mededeelingen zijn de mu ren van al de kerken te Malaga gescheurd. Te Cannillas werden vele huizen vernield en is het aantal slachtof fers aanzienlijk, evenals te Murchas, waar alle huizen ingestort zijn. In het Priego-theater te Cordova ontstond onder de 900 toeschouwers eene paniek zij vluchtten als dol, en velen, die uit de vensters sprongen, werden gedood of gekwetst. De Giralda-toren van de kathedraal te Sevilla en de Alhambra zijn staande gebleven. Onder de puinhoopen der kerk van Santa-Cruz te Alhama werden 18 lijken gevonden. Te Ventas telt men 50 dooden. Ook de schipbreuklingen der Noorsche bark 5Holm.strand", die Donderdag-ochtend na de aanvaring met de stoomboot iChelydra" voor Plymouth zonk, zijn uit zee opgenomen en te Newport aan land gebracht. Tot heden hebben in Italië 396 en in Duitsch- land 186 lijkverbrandingen plaatsgehad. De Fransche Crematie-vereeniging wacht nog steeds op bekrach tiging van het wetsontwerp, dat indertijd werd in gediend door Gambetta en zijn republikeinsche collegae. Ingezonden Stukken. Nieuwdorp, 30 Dec. 1884. Mijnheer de Redacteur 1 Hoe sommige goede bedoelingen nog tegengewerkt worden hetzij uit eerzucht of om andere reden, ter wijl men soms dingen, die men niet eens kent, veroor deelt, kan blijken uit hetgeen op den tweeden Kerst dag alhier plaats had. De hier bestaande Zangvereeniging had verlof aange vraagd aan den Kerkeraad om een uitvoering te mogen geven in de kerk ten voordeele vaa een gezin, dat plotseling in tijdelijken nood verkeerde door het afster ven van de vrouw des huizes, en hoewel de meests leden van die vereeniging aan die kerk en ook in alle lasten het hunne dragen,werd hun verzoek pertinent geweigeid. Nu zou de kerkeraad van zijne zijde iets doen ter te gemoet koming. Zonder te overwegen hoe vernederend t'cne dergelijke handeling is voer een fatsoenlijke burger familie, werd in de kerk afgegeven dat een collecte zoude worden gehouden voor het bedoelde gezin, voor welke eer intusschen al spoedig bedankt werd. U. E. d. bij voorbaat dankzeggende voor de ver leende plaatsing. D. v. D. BERGE. Weerkundige W®arr,em'ngen. GOES, Woensdag 31 December 1884. Uur. Barometer stand. Wind richting- Toestand vau de lucht. Thermom. stand Celsius Regen in mM. (hoogte) sedert gisterm. 8 nor. s morgens 8 smidd. 12% s avonds 5 769 769 769 Oost. t I Helder. Betrokken Helder. 2 0 1 i 1 I Waarneming van hedenochtend acht uur Een depressie, waarvan centrum buiten het ge bied onzer waarneming va^' doch waarin de laagst bekende barometerstand ongeveer 755 m.M. bedraagt, bevindt zich ver van ons en westwaarts. Een centrum van hoogon druk bevindt zich ver van ons en Noordoostwaarts. Het grootste barontëtoroftwjkingsverschil was Gisteravond acht nur: Groningen 0.3 m.M. boven Maastricht. Hedenochtend acht uur: Groningen 1.7 m.M. boven Maastricht. Hedenmiddag half een geen verandering. Barometerstand te Utrecht om halfeen 769.8 m.M. VerwachtingZuidelijke wind, goed weder. 317e Staatsloterij, 3e kl. Prijzen »an ƒ100 en daarboven. Trekking van Dinsdag 30 December, 2e lijst Nos. 1775, 3603 f 1000. No. 365 f 400. Nos. 3100, 13984 f 200. Nos. 395, 751, 4948, 6279, 9422, 13959, 20426 f 100. Trekking van Woensdag 31 December, 3e lijst. No. 14843 f200. Liefdadigheid. DIAKENEN der Ned. Herv. Gemeente alhier be tuigen hunnen hartelijken dank voor de milde gaven, op den 2den Kerstdag, bij het houden der collecte, ontvangen, die heeft opgebracht de som van 323,64 benevens vele kledingstukken, dekens enz. Zij hadden het genoegen op Dinsdag jl. door uitreiking van een en ander vele armen te verblijden. Met vertrouwen op de bekende welwillendheid hunner stadgenooten, wanneer voor behoeftigen hulp wordt gevraagdblijven zij dan ook de aan hunne zorg toevertrouwden, waaronder vele weduwen en ouden van dagen, bij voortduring aanbevelen. Goes, den 31 December 1884. Namens Diakenen voornoemd, T. A. Van der HELL, Voorzitter. I. WESSEL, Secretaris. Het BESTUUR der Vereeniging tot spijsbedeeling aan behoeftige zieken en kraamvrouwen brengt ter kennis van leden en begunstigers, dat in het afgeloopen jaar aan 48 aanvragen om spijsbedeeling, door genees- heeren geduan, gevolg kon worden gegeven, waaronder 13 aanvragen voor behoeftige kraamvrouwen. Hoewel enkele familiën vertrokken, werden de open gevallen plaatsen welwillend ingenomen en steeg het ledental itlfs tot 77. Met vertrouwen houdt zich het Bestunr bij zijne stadgenote aanbevolen, zoowel voor verdere deel nemingals voor geldelijke bijdragen. Mevr. DE JONGE VAN ELLEMEET, Pres. Mej. W. A. DE JONGH, Secr. DIAKENEN der Oud-gereformeerde Gemeente te 's-Gratr,polder maken lat gs dezen weg dankbaar melding van eene extra gift van f25, ontvangen den eersten Kerstdag, welke som zij echter gemeend hebber te moeten bijdragen tot de Nietnvjaars-bedee- ling, daarin voorgegaan of ontworpen door ons plaat selijk bestuurte meer nog mocht dit plan bij ons ondersteuning vinden, om die bedeeling haar echt libe raal karakter van algemeenebedeeling te doen behouden. '«•Gravenpolder, den 31 Dec. 1884. Nampns de Diakenen, C. STROOSNIJDER. Posterijen. Staat van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn. Over de 2e helft der maand October 1884. 1. Mej. Den Hollander, Amsterdam. 2. J. Kroot, Hansweerd. 3. Gelder, Rotterdam.. Van de Hulpkantoren. Kolijnsplaat. 4. Willem Hollspelle, Workum. Hansweerd. 5. E. Cortjens, 's-Gravenhage. 6. F. Elschot, Rotterdam. Kortgene. 7. A. Bonze, Amsterdam. Briefkaart 1. Adam Preis, Amsterdam. Verzonden geweest naar AMERIKA. 1. H. Krans, New-York. 2. P. Van den Berge, 3. P. Voshol, d Van het Hulpkantoor Nieuwdorp. 4. Aarnout Kuzee, New-York. Burgerlijke Stand Goes van 29 tot 31 December 1884. Ondertrouwd den 29, Cornelis Johannes Tirolf, 48 j., weduwnaar van Johanna Petronella Somers te Rozendaal en Anna De Haas, 48 j. jd. te Goes. Geboren: den 30, Maatje, d. v. Jacob De Dreu en Neeltje Westveer;den 31, Francois, z. v. Johannes Van Hoorn en Antonetta Maria Van Pienbroek Allegonda, d. v. Christiaan Nonnekes en Johanna Allegonda Van Hoek Riemens. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. 5 Jan.Ierseke, woonhuizen en erven, Pelle 14 14 15 15 16 21 Borsele, boomen enz.. Kwadendamme, woonh., weiland enz., Anna-Prisopolder, beestiaal, Baarland, inboedel, Kruininge, woon- en winkelhuis enz., Krabbendijke, woonhuis, schuur enz. Krabbendijke, meubelen, '8 Gravenpolder, woonhuis, Kapelle, bouwland, Driewegen, beestiaal, Borsele, boomen, Wolfertsdijk, woonhuis en huisraad, Kapelle, woonhuis en bouwland, Information, en Lansen Croin. Pelle. Karseboom. Roelof. Karseboom. Mulock Houwer. Wemeldinge, 19 Febr. Krabbendijke, 25 Hoedekenskerke, 25 en 26 Febr. Wolfertsdijk, 26 Febr. 's-Heerenhoek, 27 en 28 Febr. 's-Gravenpolder, inspan, 4 Mrt. Kortgene, inspan, 4 en 5 Maart, 's Heer Arendsk., inspan, 5 Mrt. Wemeldinge, inspan, hofstede, inspan, inspan, inspan, inspan, P. Overman. P. Overman. Gallis Merens. Pelle. Pilaar. Mulock Houwer. P. Overman. P. Overman. P. Overman. Pelle. Pilaar. P. Overman. P. Overman. Roelof. Karseboom. P. Overman Marktberichten. GOES, 30 December 1884. Bij zeer geringen omzet kwam er in de prijzen weinig per hectoliter 6, 5,80 5, 4,80 2 50 7,— 6,60 5,30 5,10 3,50 8,25 8,25 6,25 verandering. .Nieuwe TARWE Jarige TARWE ROGGE WINTERGERST ZOMERGERST HAVER BLAUWE ERWTEN BRUINE BOONEN PAARDEN BOON EN 6,— a W1NTER-KOOLZAAD per a RARWEIZAAD - a BOTFR per K G. (Ned.<$.) 1,30 a EIEREN per 100 stuks 5,40 a ROTTERDAM, 29 December 1884. De Graanmarkt was heden van weinig beteekenis, er was bijna geen aanvoer, en waren er ook nagenoeg geen koopers. Verandering van prijzen is niet te ver melden Meelbericht. Overzicht 27 December. Door de Kerstdagen ging er weinig om, de stemming blijft dezelfde en noteeringen zijn onveranderd De markt van heaen was van weinig beteekenis. 1,40 6- V1 a b. Op het land is er gedurende de week weinig omgegaan. Heden werden ruim 20,000 steen ter markt aangeboden, die slechts gedeeltelijk koopers konden vinden door te hooge eischen der houders. Lijnzaad we'nig aangeboden en daar er eene goede vraag bestond, konden houders lioogere prijzen bedingen; voor puike qual werd f 16 besteed. Uien. Aanvoer van marktgoed circa 2000 heet., prijs fl,30 per 50 kilo. Meekrap zonder handel. ROTTERDAM, 30 December 1884. Op de gisteren en heden gehouden V eemark t waren aangevoerd: 1051 runderen, 156 vette- en graskalveren, 26 nuchtere kalveren, 368 schapen of lammeren, 470 varkens, 82 biggen. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt: Runderen lste qual. 83 c., 2de qual. 69 c., 3de qual. 49 c., kalv. lste qual 110 c.,2de qual. 90 c., schapen 92 c., alles per kilo. Het magere vee was door den kleinen aanvoer iets vlugger te verkoopen. De aanvoer van weivarkens was iet» beter dan ge- passeerden marktdag, de prijzen zijn onveranderd. Men Desteedde voor goede qualiteit 45 a 52 cent per kilo. Voor Londen geen aanvoer. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. £64, 2e qual. f62, 3e qual f58, per Vj kilo 75 a 60 c. Aardappelen. Spuische jammen f2,10 a £2,30, jammen poters 60 a 80 cent. Zeeuwsche blauwe f2,20 a 12,30, alles per heet. Aan het Meekrap- bericht, over het jaar 1884, van de makelaars Overgaauw en De Blaauw te Rot terdam, ontleenen wij het volgende Van het artikei Meekrap is bij het einde van dit jaar slechts weinig nieuws mede te deelen. De algemeene lusteloosheid en gebrek aan orders in de groote fabrieken waar Meekrap wordt gebruikt, zoo wel in Engeland en Duitschland, als niet bet minst in Amerika, bleven natuurlijk niet zonder invloed, zoodat de omzet dan ook minder was dan in 1883. Niettegenstaande dit bleven de prijzen in de eerste tien maanden van dit jaar tamelijk onveranderd. De oogst van 1884, die in October bij eenige hoe veelheid aan de markt kwam, en dien wij begrooten op 14 a 1500 vaten, is van zeer mooie en krachtige qualiteit, dank zij den prachtigen warmen zomer, en de eerste partijtjes werden tot f 22 verkocht. Deze prij8 was echter niet Jang te maken; bij grootere aanbie dingen en eenige dringende verkoopen, liep de prijs in November terug tot f191/! a 120, tot welke prijzen vrij wat gedaan werd. Deze prij8 verdient zeer de attentie van B&- Fabf1" kanten en dit te meer, omdat wij vast gelooven aat daarin spoedig eene verbetering zal komen. Het is ons zeer aangenaam hier te kunnen consja- teeren dat de schromelijke knoeierijen, die vroeger plaats vonden en waardoor de algebeele vernietiging van het artikel was te vreezen, hebben plaats gemaa voor eene zuivere en zorgvuldige bewerking, en aaar dit niet anders dan heilzaam in de toekomst kan wezen, hopen wij dat men op dezen goeden weg zal blijven. De voorraad van oudere gewassen, is zeer kleio; va die van 1883 bestaan nog wel eenige partijtjes, aoc de eigenaars zijn ongenegen tot de tegenwoordige lage prijzen te verkoopen. Ook van Vermalen Onberoofden is de voorraad ste verminderd en weigeren ook daarvan de houders de tegenwoordige marktwaar^6 in verhouding e Onberoofden, te verkoopen; alioea tot prijzen v f 19,a f 20,zijn zij aan de markt. Wat nu de naaste toekomst voor Meekrap zal zij blijft moeieüjk met. eenige zekerheid te voorspel166 als wij echter acht slaan op de voortdurende opposities tegen de kunstmatige Alizarine, en wel in vóórname Engelsche Tijdschriften fzie de Times September 11,) en anderen, dan komt het ons voor dat de toestand der Hollandsehe Meekrap niet is verminderd, maar dat de hoop op eenige verbetering reden van bestaan heeft. De plant in den grond, bestemd tot delving in het najaar 1885, staat er gezond en krachtig bij en belooft eenen goeden oogst; hetgeen iu Mei van dit jaar is geplant, is niet minder dan het vorige jaar en is tot nu toe goed gegroeid. Ook de qualiteit Wortels was dit jaar zeer goed en vonden meest alle der tot nutoe aangeboden par tijtjes koopers en wel öt voor uitvoer öf tot vermalen -t hier te lande. Van Garancine werden eenige kleine partijtjes, voor uitvoer verkocht, de voorraad ook daarvan is sterk verminderend. Onze noteering op heden is 1883 1884 Krappen, prima f 2829 f 29 30 FF goede 26-27 „27 -28 ordinaire 24—25 25 26 Onbe roofd en, prima „2122 217,-22 goede 20-207, 207,-21 ordinaire 1919Va 197220 Wortels 15 Overgemalen onberoofden voor Amerika geschikt naar qual. 19—19l', 19—191/, Garancine, prima qualiteit f 50 a f80, mindere qual. f20 a 30 per 100 Kilo. Veel heil en zegen met dit nieuw be gonnen jaar aan alle vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten deze stad. Goes, 1 Januari 1885. A. VISSER Az. Veel heil en zegen met dit nieuw be gonnen jaar aan alle vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten deze stad. Goes, 1 Januari 1885. J. A. VISSER, Hoek Kerkstraat. Heil en zegen bij de intreê van 1885 aan vrienden en begunstigers toegewenscht. Goes, 1 Januari 1885. And. DE JONGE Jhz., Koper- en Blikslager. A. VAN STA ALEN, Korte Kerkstraat te Goes, wenscht zijnen geëerden begunstigers, zoo binnen als buiten deze stad, het heil van den dag. Goes, 1 Januari 1885. Bij den aanvang van dit jaar brengen de ondergeteekenden bunne hartelijke geluk- wenschen aan hunne begunstigers, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten deze stad. Goes, 1 Januari 1885. Wed. L. RIJK en Kinderen. Heilwenseh bij den aanvang van het jaar 1885 aan vrienden en begunstigers. Goes, 1 Januari 1885. W. J. VAN DE WEERT ZONEN. Heilwenseh aan allen. Verkoophuis, Goes, 1 Januari 1885. J. P. VAN DER DOES Lr. Heilwenseh aan vrienden, bekenden en be gunstigers, zoo binnen als buiten deze stad. Goes, 1 Januari 1885. J. DIERX. Heil en zegen in het jaar 1885 aan vrienden en begunstigers toegewenscht. A. J. VISSER, Klokstraat. Heil-en zegenwensch aan begunstigers, vrienden en bekenden, zoo binnen als buiten deze gemeente. Goes, 1 Januari 1885. J. C. BRUGGEMAN, Schilder. D® ondergeteekende wenscht door deze zijnen geachten begunstigers, vrienden en tekenden, zoo binnen als buiten deze stad, tij den aanvang van dit jaar heil en zegen. Gas. 1 Januari 1885. Aan begunstigers, vrienden en bekender, biedt de ondergeteekende bij den aanvang van het Nieuwe jaar zijne heilwenschen aan. Goes, 1 Januari 1885. B. DEN BOER Wz. Het compliment van dep dag door M. Van den ENDE geb. Meinderts, Gemeente-vroedvrouw. Goes, 1 Januari 1885. Het compliment van den dag door M. G. Van den ENDE, Hötellier. Goes, 1 Januari 1885. De ondergeteekende brengt langs dezen weg zijne beste heilwenschen aan vrienden en begunstigers in het nieuwbegonnen jaar en beveelt zich opnieuw in hunne vriend schap en begunstiging aan. Goes, 1 Jannari 1885. M. A. RAMONDT, Zadel- en Rijtuigmaker, Handelaar in Tapijten, Nieuwstraat. Onder aanbieding zijner beste wenschen met bet Nieuwe jaar aan begunstigers en vrienden, bedankt de ondergeteekende voor het genoten vertrouwen en beveelt zich ver der beleefdelijk aan. I. VERMEULEN, Beurtschipper op Amsterdam, V. V. Goes, 1 Januari 1885. Heilwenseh aan allen. Goes, 1 Januari 1885. Wed. B. FABERY DE JONGE. Heil en zegen aan vrienden en begun stigers in 1885. Goes, 1 Januari 1885. J. GLERUM en echtgenoote. Heilwenseh aan vrienden, bekenden en begunstigers in en buiten deze stad. Goes, 1 Januari 1885. J. De POORTER, Kapper. Heil en zegen toegewenscht aan vrienden en begunstigers in en buiten Goes. Goes, 1 Januari 1885. M. D. RAMONDT, Kade. A. Den HOLLANDER en K. J. Den HOLLANDER—Clement brengen door deze hunne heitgroete aan allen. Goes, Nieuwjaarsdag 1885. Mijn heilgroet aan familie en vrienden, zoo binnen als buiten deze gemeente. Kloetinge, 1 Januari 1885. A. J. VERLARE, in Couranten en Tijdschriften. Ondergeteekende wenscht zijnen vrienden en begunstigers hartelijk geluk met het Nieuwe jaar en blijft zich bij voortduring aanbevelen. Goes, 1 Januari 1885. M. G. Van den ENDE Gz., kleermaker en barbier. Aan allen wordt langs dezen weg onze heilwenseh gebracht bij den aanvang van het Nieuwe jaar. Goes, 1 Januari 1885. H. J. ROSKES en echtgenoote. Het compliment van den dag aan mijne geachte cliënteele, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten de stad. Goes, 1 Januari 1885. Wed. J. J. HARTMAN, Café Hartman. Het complim nt van den dag. Rotterdam, 1 Januari 1885. DEVRIES SON, Theor. Tandarts, Korte Vissersdijk 109, Vrienden en begunstigers, zoowel buiten als binnen de stad, wordt van harte ge luk gewensclit met 1885. Goes, 1 Januari 1885. J. Van den BERGE, Smid

Goessche Courant | 1885 | | pagina 3