een RIJBEER L n UIENZAAD Noord-Beveland. ieri firma Nathan Emanuel, een Huis met annexe Schuur, ADVEHTENTIEN, Op Woensdag 7 Januari 1885, publiek verkoopen Openbare Verkooping op Donderdag den 8 Januari 1885, een Woon- en Winkel huis, Schuur en Erf, Openbare Verkooping. Op Donderdag 15 Januari 1885, Openbare Verkooping. op Vrijdag den 9 Januari 1885, eenig Delftsch Aardewerk en Porselein, DUIZEND GELDEN, Bier-, Wijn-, Likeur- en Ge- iXdislilleerdhandel. Jacobus Bal jé, kk Siroop van Punsch, fflaRoodeen Wille Bessenwijn, allerhande Likeuren, Sterke Dranken en Wijnen, Uit de hand te koop naar men zegt, een gevolg zijn van de omstandigheidjdat de door een houder van een «Anecdoten-Villa-Scheur kalender" voor 1884 gewonnen villa Fort una" niet binnen den bepaalden tijd is opgeëischt. Dezer dagen kwamen wij op voor het goed recht der Nederlandsche taal, door in overweging te geven, voor de tegenwoordige kleedinguitwas tournure" het woord kunstrug te gebruiken. Een onzer lezeressen maakt ons de opmerking, dat wij ons hiermede een te hoog begrip van het voorwerp maakten. Zij heeft gelijk maar wat dan .1 Dagbl. Bij een vleeschhouwer te 's-Hage is Zondag nacht ingebtoken en uit een linnenkast ontvreemd een bedrag van ongeveer 400 aan bankpapier en specie. In een fabriek te Breda bekwam door het springen van eene buis eener machine een arbeider zulk eene kneuzing aan het bovendeel van zijn dijbeen, dat hij onmiddellijk naar het ziekenhuis werd vervoerd en de geneeskundigen over zijn toestand zeer bezorgd zijn. Jl. Donderdagnamiddag is het Katholieke wees huis van St.-Jan te Brooklyn, in den staat New-York (Noord-Araerika), een prooi der vlammen geworden. In dit gesticht waren zeven- of achthonderd kinderen onder het toezicht van dertig geestelijke zusters ge huisvest. Omtrent den brand verneemt men nog, dat behalve dat eener geestelijke zuster, reeds dertien lijken van kin deren hit de puinhoöpen te voorschijn gehaald zijn. De brand is uitgebarsten in het waschhuis. Het was ontzettend koud, het vroor en sneeuwdede kinderen lagen allen te bed en moesten half naakt vluchten. Van de kinderen worden er nog 47 vermist, men weet slechts dat er 35 in de ziekenzaal verbrand zijn. Laatste en telegraphische berichten. Hedenmorgen is eene afschuiving van den oever van den Anna-Frisopolder opgemerkt. De geheele steenglooiing is over 40 M. lengte van boven, en vermoedelijk ruim 80 M. lengte beneden, weggevallen, 't Water is nog te hoog om juister mede- deeling te doen. Arnhem. De Rechtbank alhier plaatste op de voor dracht voor kantonrechter te Terborg ook mr. De Jonge Van Ellemeet, griffier bij het kantongerecht te Goes. Amsterdam. De leening, uitgeschreven door de Ko loniale bank, is volteekend Berlijn, 24 Dec. Het gerucht dat Bismarck een reis naar Parijs beoogt, is totaal onwaar. Ingezonden Stukken. De Kerst- of Sleecollecte. M. de Redacteur 1 Met genoegen heb ik bovengenoemde collecte wederom in uw blad aangekondigd gezien, en deed het mij goed te lezen eene aanbeveling door Burgemeester en Wet houders. Het ontstaan der sleecollecte op den 2en Kerstdag is mij heusch onbekendook heb ik van eene derge lijke collecte op andere plaatsen nooit gehoord. Eene collecte met de slee! Ik vind het eene zeer eigenaardige, zeer doelmatige collecte. Ik herinner mij nog zeer goed dat ik verbaasd vroeg, toen ik voor het eerst die slee de rondte zag doenwelke bedoeling heeft men met die slee en blijde was ik, die vraag gedaan te hebben, toen men mij antwoordde daar kunt u nu van alles indoen voor de armen, bij voorbeeldgedragen kleedingstukken, zooals jassen, broeken, vesten, rokken, japons, schoenen, ook dekens of aardappelen of erwten of boonen, wat ge maar wilt. Dat antwoord, hetwelk mij om meer dan één reden zoo dankbaar stemde, kwam mij in herinnering bij het lezen der aangekondigte sleecollecte op aanstaanden Vrijdag, en wekte het verlangen bij mij op om mijner zijds eene kleine aanbeveling voor die collecte te doen, te meer daarom omdat ik nu weet, niet alleen hoeveel armen van die collecte bedeeld worden, maar ook hoeveel kindertjes die armen hebben, en hoeveel klee- dinggebrek er bestaat. Daarom, gij allendie dit leest, ochkijk uw kleedingvoorraad of uw wintervoorraad nog eventjes na vóór de Slee de stad rondgaatmisschien vindt ge nog wel iets, waarvan ge afstand wilt doen de armen, die het ontvangen zullen, ze zijn niet te arm om er U een dankbaar hart voor toe te dragen. En gij, Sleedie aanstaanden Vrijdag rond zult gaan, opgepast dat ge getrouw langs alle huizen gaat, niet op enkele punten stil gestaan, maar ver toon U overal, want, wie weet, bij hoevelen gij iets kunt verwachten. In het belang der armen hoop ik dat ge in uwe verwachting niet teleurgesteld zult worden, maar dat ge rijkbeladen huiswaarts keeren moogt om het daar na met blijdschap en met inüigen dank aan de milde gevers te getuigennog nooit was mijn jaar zoo rijk in ontvangsten als dit jaar. Door plaatsing van bovenstaande in uw eerstvolgend verschijnend blad zult U M. De R., niet alleen mij zeer verplichten, maar werkt gij mede tot het berei ken van een volle Slee met gaven voor onze armen, die er U dan ook zeer dankbaar voor zullen zijn deze aanbeveling geplaatst te hebben. Hoogachtend heb ik de eer te zijn Uw. dv. dr. EEN VRIEND DER ARMEN. Goes, 22 December 1884. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 24 December 1884. Verwachting N.-Oostelijke wind, weinig verander lijk weêr. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Maandagavond werd te Kapelle door den heer W. Pelle en ten overstaan van den notaris J. Lansen Croin verkocht een hoefje, bestaande in woonhuis, schuur en erve, gelegen in die gemeente, aankomende de erven van J. Vlasman en diens echtgenoote L. Joosse. Kooper werd de heer A. Nijssen aldaar voor ƒ500. Ook werd dienzelfden avond door den notaris Mulock Houwer, ten verzoeke van H. Wondergem, ten verkoop gepresenteerd een woonhuis, schuur en erf, staande op het dorp. Dit perceel werd wegens onvoldoend bod 970) niet verkocht. De hofstede van J. Nieuwenhuijze te 's-Heeren- hoek, die heden ten overstaan van notaris Pilaar is geveild, is niet verkocht. Liefdadigheid. Diakenen der Nederl. Herv. gem. alhier, het voor nemen hebbende de gewone Kerst- of Slee-collecte aan de huizen der ingezetenen te houden np Vrijdag den 2en Kerstdag, bevelen die collecte (waarvan de opbrengst dient tot aankoop en uitdeeling van katoen, dekens, rokken enz. aan hunne armen) beleefdelijk in de bekende liefdadigheid hunner stadgenooten aan. Ook gedragen kleedingstukken zullen met dankbaar heid ontvangen worden. Goes, 22 December 1884. Namens diakenen voornoemd, T. A. Van der HELL, Voorzitter. I. WESSEL, Secretaris. Burgerlijke Stand Boes van 22 tot 24 December 1884. Ondertrouwd den 24, Judocus Kopmels, 24 j., jm., en Aaltje Van der Horst, 23 j., jd. Geboren den 22, Arie Anthonie, z. v. Arie Van der Burgt en Pieternella Maria De Vreugd. Overleden den 24, Johanna Cornelia, 5 weken, d. v. Jan Nouse en Elizabeth Maria Margaretha De Meulmeester. gjeseJff'-TTa', i'ii ii1 aim watmatmKSBamBtmmmmMaumaataamtmm—a———— Marktberichten. GOES, 23 December 1884. De aanvoer was van Tarwe vrij groot. De kooplust evenwel daarvoor zeer gering, zoodat veel onverkocht bleef Overige artikelen in éen doen. .Nieuwe TARWE per hectoliter 6,40 a 6,60 Jarige TARWE a ROGGE 5,80 a 6,— WINTERGERST 5,— a 5,30 ZOMERGERST 4,80 a 5,10 HAVER 2,50 a 3,50 BLAUWE ERWTEN 7 a 8,25 BRUINE BOONEN 8,— a 8,25 PAARDEN BOONEN 6,— a 6,25 W1NTER-KOOLZAAD per a KAR WEIZAAD a BOTF.R per K G. (Ned.<$.) 1,22 a 1,25 EIEREN per 100 stuks 5,60 a 5,80 ROTTERDAM, 22 December 1884. Tarwe. De naderende feestdagen deden hun in vloed reeds gevoelen op den aanvoer en ook op de aanwezigheid van koopers, er was namelijk weinig ter markt en de laatsten waren niet ruim vertegen woordigd. De stemming was wederom flauw en tot nagenoeg vorige prijzen ging de plaatsing langzaam. Zeeuwsche, de beste f 6,70 a f7,20, extra puike nog daarboven, goede en mindere f6 a f6,60, per 100 kilo naar qualiteit van t8,50 tot f8,75. Rogge. Inlandsche weinig aangevoerd, onveran derd. Zeeuwsche de beste f5,90 a f6,40. Gerst. Beide soorten met kleinen aanvoer en wei nig kooplust traag alsvoren. Zeeuwsche winter de beste f 5,30 a f5,80, mindere f4,60 a f5,20, dito zomer de beste f5 a f5,40. mindere f4,40 a f 4,90. Haver in de beste soorten alsvoren, mindere 10 cents lager. De beste f 3,60 f 4,30, goede f 3 a f 3,50, mindere f2,10 a f2,80. Boekweit niet aangeboden. Paardenboonen gingen alsvoren langzaam van de li&nd. De beste f6,40 a f6.60, mindere f6 a f6,30- Duivenboonen 10 cents lager, van f6,70 a f 7,20. Bruine boonen met weinig vraag in een doen. De beste f 8,75 a f 9,25, goede f 8 a f 8,50, mindere f7 a f7,75. Witte boonen bijna niet ter markt, noteering onveranderd. De beste f 11 a f12, goede f 9,25 a i 10,25, mindere f7 a f9. Voor Blauwe erwte n was wederom weinig vraag. De beste 25 cents lager en de mindere qualiteit niet te verkoopen. De beste f 7,75 a f8,25, mindere f7 a f7,50, voersoorten f6,50 a f7. Schokkers te noteeren van f8,25 a f9,25. Koolzaad nominaal 45 a 50 Hennepzaad het be6te f 11, overigens f8 a f9. Kanariezaad weinig gevraagd, zonder prijs- verandering. Het beste f9,2<> a f9,75, minder f8 a 19. Meel bericht. Overzicht 22 December. Bij het einde van het jaar gaat er voortdurend zeer weinig om, men zou waarschijnlijk iets lager kunnen koopen, hoewel de noteeringen nog onveranderd bleven. Heden was de markt van weinig beteekeois. Vlas. Op het land is er gedurende de week wederom slechts weinig omgegaan. Heden aan de markt werden bijna 32000 st. ten verkoop aangeboden, die grooten- deels koopers vonden tot ongeveer vorige prijzen. L ij n z a a d met een kleinen aanvoer konden houders in vele gevallen meer bedingen, zonder echter de prijs- noteeriDg voor het algemeen te verhoogen. Ajuin. Vele schippers nog niet aangekomen; voor- loopige aanvoer circa 5000 heet prijs fl,5ö per 50 kilo. Meekrap met on beduidenden omzet tot onveran derde prijzen. ROTTERDAM, 23 December 1884. Op de gisteren en heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd: 1130 runderen, 97 vette- en graskalveren, 8 nuchtere kalveren, 316 schapen of lammeren, 488 varkens, 95 biggen. De prijzen van het vee, besteed ter markt van beden, waren als volgt: Runderen lste qual. 83 c., 2de qual. 69 c., 3de qual. 49 c., kalv. lste qual. 110 c.,2de qual. 90 c., schapen 92 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was gelijk gepasseerden marktdag, en de prijzen onveranderd Men besteedde voor goede qualiteit 45 a 52 c. per kilo. Voor Londen geen aanvoer. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 64, 2e qual. f 60, 3e qual. f 54, per ,/2 kilo 80 a 60 c. Te houüen Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 31 Dec. Rilland-Bath, afbreken en opbouwen gemeentehuis, Gemeentebestuur. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. 26 Dec Ierseke, woonhuis en erf, 1885. 5 Jan. Ierseke, woonhuizen en erven, Pelle 9 14 14 21 Borsele, hoornen enz., Kwadendamme, woonh weiland enz., Anna-Frisopolder, beestiaal, Baarland, Kruiniuge, woon- Krabbendijke, 's Gravenpolder, Kapelle, inboedel, en winkelhuis enz., meubelen, woonhuis, bouwland, Kapelle, woonhuis en bouwland, Wemeldinge, hofstede, 15 Driewegen, beestiaal, 19 Febr. Krabbendijke, inspan, 25 Hoedekeuskerke, inspan, 25 en 26 Febr. Wolfertsdijk, inspan, 26 Febr. '9-Heerenhoek, inspan, 27 en 28 Febr. 's-Gravenpolder, inspan, 4 Mrt, Kortgene, inspan, 4 en 5 Maart, 's Heer Arèridsk., inspan, 5 Mrt. Wemeldinge, inspan, Informatiën. Mul. Houwer. en Lansen Croin. Pelle Karseboom. Roelof. Karseboom. Mulock Houwer. P. Overman. P. Overman. Gallis Merens. P. Overman. P. Overman. Pelle. P. Overman. Pelle. Pilaar. P. Overman. P. Overman. Roelof. Karseboom. P. Overman. Y Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden, in den ouderdom van ruim 12 jaren, mijn eenig geliefd dochtertje CORNELIA MARIA, in het ziekenhuis te Leiden. Smartelijk valt ons dit verlies. Oudelande, 16 December 1884. Uit aller naam, JAN OELE. A. OELE Jz. Algemeens kennisgeving. Heden overleed na langdurig lijden onze geachte broeder JOHANNES KOLE, in den ouderdom van 51 jaar en zes maanden. Kruininge, 22 December 1884. Namens familiebetrekkingen, P. KOLE. De ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij gelegen heid van hun 45jarige echtvereeniging op 19 dezer. 's-Heer Hendrikskinderen, 25 December 1884. J. VERMEULE. M VERMEULE—Mol. des morgens te 10 uren, zal men op het hofsteedje, bewoond door Jan Breas, in Anna-Frisopolder, gemeente Wissekerke ten overstaan van den Notaris H. ROELOF te Kortgene 2 Paarden, 3 extra baatgevende Melk koeien, 1 tweejarige Vaars, 3 Loopvarkens, 1 Karn hond en 20 koppel Hoenders. Voorts: 1 Riemwagen, 1 Men wagen, Ploe gen, Eggen, 1 Rolblok, 1 Stroo- molen, 1 Klaverwagen, Koorn- zakken, Koornmaten, Ladders en verder Bouw- en Melkgereed- schap. Wijders: gedorschte en ongedorschte Gra nen, Hooi, Stroo en Mest en hetgeen verder voorhanden is en zal worden gepresenteerd. 's voormiddags te 11 uren, te Kruininge in »Het wapen van Zeeland" voor E. C. Uijl, ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van: op het dorp Kruiningesectie G no. 47 groot 410 Centiaren, geschikt voor alle nering. des morgens te 10 uren, zal de heer A. Van Boven, aar. zijn herberg te Driewegen, publiek varkoopen jfa 1 blauw Ruinpaard, oud 9 jaar, 1 bruin Merrifctiaardoud 2 jaar, 8 Kalf koeien, 3 Kalf- vaarzen, 4 Varekoeien, 4 tweejarige Vaarzen, 3 jaarling Vaarzen, 4 Mestput- loopers, waaronder 2 Engelsch ras, eene partij Planken en hetgeen verder zal worden te voorschijn gebracht. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. Beschikbaar bij C. G. KOLFF te Krab bendijke (echt Engelsch ras.) De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te 's-Gravenpolder, zal des voormiddags te 9 uren, aan bet sterf huis en ten verzoeke van de erfgenamen van de eerz. Janna Weststrate wed. van Jacs. Blok te Krabbendijke, in het open baar verkoopen hoofdzakelijk bestaande in 5 Pluimbedden met toebehooren, 3 Matrassen, 1 ouderwetsche Kast, 1 mahoniehouten Kastje en Chiffonnière, 1 Bureau, Klok ken, Barometers, 1 Ladetafel, diverse Tafels, Stoelen en Spie gels, 1 antiek Hoekkastje, Schil derijen, Lampen, diverse Serviezen, 1 Koffiemolen, Haard-gereedschappen, Matten Kleedjes en Karpetten, 1 Kist, 1 Vleeschstandaard, diverse Boe ken van Godsdienstigen aard, koperen Ketels en Pannen, 1 Doofpot, Droogrekken, Wasch- tobben, Emmers, Stoven, 2 ko peren Putketels, 1 Tuinschaar, 1 Wafelijzer, Vogelkooien en eene groote partij Koper-, IJzer-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk tot huis houdelijk gebruik, benevens 10 Kippen en 1 Haan, 1 Kruiwagen, Tuingereedschappen, Aardappe len, Droog hout, Turf, Kolen, Planken en hetgeen meer zal worden geveild. De Zondagschool-vereeniging „MARAJi-ATHA" betuigt haren dank voor de milde bijdragen, haar ge schonken voor de viering van het Kerst feest met de kinderen. Zij noodigt alle belangstellenden uit tot het bezichtigen der geschenken op Vrijdag 26 December, des namiddags van 13 uren, in de Con sistoriekamer der Ned. Herv Kerk terwijl de aanvang der feestviering is bepaald op des avonds te half zes uren. WORDT GEVRAAGD als Ie hypotheek, tegen billijke rente en aflossing, waar driemaal het kapitaal als waarborg gesteld wordt. Men adresseere zich met gefrankeerde brieven onder letter D. B. aan de uitgevers van dit blad. VAN GOES. Dubbel Gerste en Princesse Bier a 10 cent per flesch. Beiersch Bier a 9 cent per halve flesch. Het echte Stout en Pale Ale van Bass Co. te Londen a 16 cent per halve flesch. Wijn-azijn 20 cent per flesch. Van Januari '85 af, geschie- den de verzendingen in Stroo- liulzon, die bij niet-terugzenden, worden berekend. worden steeds met succes verkocht door de L V 7 »ROODE WINKEL waarin twee jaren met uitmuntend succes een Timmermansaffaire is uitgeoefend. Vraagt inlichtingen te Ierseke bij Wm. VAN OEVEREN Jr. Door misverstand is de prijs van opgegeven a 3,per kilo of f 1,50 per 5 ons; dit moest zijn 1 gulden vijf tien cent. per 5 ons. Van af heden is dus de prijs f 2,30 per kilo. Bestellingen worden ingewacht door E LINDENBERGH, commissionair te Wemel dinge. te Schore. Te bevragen bij de uitgevers der Goescha Courant.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 3