IC II Bank ra Leenini. een Hoefje, Onroerende Goederen, fe rn ADVERTENTIEN. Groole en kleine KAPITALEN Openbare Verkooping op Woensdag 10 December 1884, n met ERF, Inmiddels uil de hand le koop Verkooping op Donderdag den 11 December e. k., Openbare Verkooping. 235 extra zware 5 Essche-, 7 Olme- en 20 Eike- boomen, 130 Canada-boomen, op Maandag 22 December 1884, publiek verkoopen 1°. Een Woonhuis, Schuur, Erf en Tuin, 2°. Een Woonhuis, Schuur en Erf, 3°. Bouwland en Bosch, 4°. Bouwland, 5°. Bouwland, 6°. Bouwland, 7°. Bouwland, Openbare Verkooping. op Maandag 22 December 1884, Woonhuis, Schuur en Erve, Huusweertl. Aan de onvermoeide nasporingen van den alhier geatationneerden rijks- en onbezoldigd rijks veldwachter is het mogen gelukken een vóór acht weken gepleegden diefstal van waschgoed, ten nadeele van J. D., onder Kruininge, te ontdekken, de gestolen goederen in beslag te nemen en de verdachte, zekere vrouw v. d. B., tot bekentenis te brengen. Den 1 December dezes jaars, den dag waarop de klassenverdeeling der rijks-telegraafkantoren wordt ge regeld, had het kantoor alhier, sedeit denzelfden datum van d883, behandeld 7927 telegrammen, tegen 6843 in de voorgaande d2 maanden. Eene vei meerdering dus van i084 telegrammen. Het schip Aeolus", voor eenige dagen ten Noor den van Walcheren gestrand, sloeg Donderdag van het strand at en drijft nu met de halve lading in het Yeergat. Men is te Veere nu druk aan het strandjutten. De gemeenteraad van Vlissingen heeft besloten tot het maken van eene ijzeren brug over den Mid delburgVlissingschen Watergang. Deze brug komt in den nieuw aan te leggen toegangsweg naar bet Badhotel, en zal eene breedte beslaan van 20 meter, met twee trottoirs, ieder van 4 meter breedte, zoodat nog 8 meter overblijft voor het verkeer met rijtuigen en van de stoomtram, welke daarover moet woiden gelegd. Dezer dagen zal de aanbesteding plaats vinden. Het bericht nopens het ontvangen van een valsch bankbiljet van /dOOÖ te Meppel is onjaist. Noch bij het agentschap der Bank, noch bij iemand anders aldaar is daarvan iets bekend. Dezer dagen kocht een rondventer te Vlaai-dingen 6 blauwe schoteltjes (Delftsch aardewerk) voor f 36 en verkocht ze te 's-Hage voor f282. Bij de commissie tot werkverschaffing te Amster dam is reeds ingekomen 22,570. De verkooping van boomen brengt dit jaar in westelijk Zuid-Beveland veel meer op dan het vorig jaarvooral canada-popels, welker hout tot het ma ken van klompen wordt gebruikt, zijn hooger in prijs. De reden hiervan is, dat in de laatste jaren veel meer olmen geplant zijn dan anders, omdat die per slot van rekening meer voordeel opleveren dan eerstge noemde boomsoort. Dagbl Ter Wageningsche Boek- en Muziekdrukkerij is een brutale diefstal ontdekt. Door den meesterknecht ter drukkerij werd voor al de, ruim 40, gezellen het geld bewaard, dat zij wekelijks (gedurende dit jaar) hadden gestort voor een extra gelegenheid. De bak, waarin zich dat geld bevond, was behoorlijk gesloten bovenin bevond zich een gleuf, waardoor des Zater dags het geld werd gestoken. Vrijdag nu zag men aan den bak een band van een schootsvel, blijkbaar van een der gezellen van de drukkerijmen kreeg argwaan, besloot den bak voor het eerst eens te openen en ontdekte toen, dat er ruim f93 ontbrak. Het wereldpostverkeer werd in 1882 onder houden door 4800 millioen brieven, 880 millioen briefkaarten, 2300 millioen couranten, 1400 millioen drukwerken, 85 millioen monsters, 110 millioen pak jes, 119 millioen postwissels ter gezamelijke waarde van 8000 millioen franken. In 1869, 1870 of 1871 moet te Amsterdam een portefeuille verloren zijn met f 1000 a f 1200 aan bank- en muntpapier, hetgeen toen in de couranten moet zijn vermeld. Door toevallige omstandigheden is dezer dagen bekend geworden, wie de vermoedelijke (oneerlijke) vindster is geweest. De politie roept nu den belanghebbende op om nadere inlichtingen te verstrekken. De storm van Donderdagavond blies te Amsterdam een deel der zinkbedekking van een gebouw der stoom vaartmaatschappij i Nederland" weg en bracht aan de Handelskade de schepen op onrustbarende wijze in beweging. Voorts werd een knaapje te water geworpen het arme kind verdronk. Te Willige Langerak deed de storm een vaartuig zinken. Te Dordrecht werd een molenwiek bij de as afgebroken en weggeslingerd. Voor Tiel werd een schippersknecht over boord geslingerd; de jongeling liet er het leven bij. Te Nijmegen werd de gierbrug in wanorde gebracht. Op den Rijn bij Reenen wilde een schipper bij hevigen wind nog iets aan de zeilen van zijn vaartuig veranderen. De mast sloeg neer en braeht den onge lukkige zoodanige kneuzingen toe, dat hij aan de ge volgen is overleden. Bij het Instr. Bat. te Kampen wist een d6jarig tamboer voor eenigen tijd in het bezit te geraken van een postwissel, aan een zijner kameraden geadresseerd. Hij hield het stuk onder zich, tot dat die kameraad was overgeplaatst, waarna hij met diens naam den wissel teekende en zich hierop het bedrag ad fl,50 liet uitbetalen en voor zich behield. Hij zal nu we gens valschheid in geschrifte voor den krijgsraad te recht staan. De baldadigheid der straatjeugd, die maar al te zeer weet dat zij meestal straffeloos hare streken kan uithalen, neemt onrustbarend toe. Zoo had de vorige week weer een tergend geval plaats. Een bejaarde turfschipper, die met zijn tjalk te Amsterdam lag om te lossen, moest het lijdelijk toeziendat eenige kwajongens de glazen van zijn roef inwierpen (aan projectielen daarvoor ontbreekt het tegenwoordig der lieve jeugd niet). Verbieden lokte bij hen slechts scham peren spot uit. Eindelijk ontstak de oude man in drift en wilde op den wal springenongelukkig nam hij den sprong te kort, viel in het water en kwam met zijn borst op de schoeiing terecht. De ongelukkige gaf veel bloed op en zal wellicht, gedurende zijn overige dagen, niet meer in staat wezen zijn brood te verdienen. Een heer, die op den Nieuwendijk te Amsterdam een kwajongen nazette, liep bij het omgaan van een hoek een bejaard man, die een emmer heet water droeg, omver. Deze werd daardoor deerlijk aan den hals en het gelaat gewond. Uit de woning van eene alleenwonende vrouw te Brunssum (Limburg) werd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag door middel van inbraak 500 frank ontvreemd. Naar de Maasbode meldt, heeft zich eene com missie gevormd, welke zich ten doel stelt de oprich ting van een gesticht voor Roomsch Katholieke krank zinnigen. Het zal ergens in het aartsbisdom van Utrecht verrijzen. Voortdurend vinden grintgravers in den Esch bij Aalten op de grintlaag urnen zonder deksel, ver schillend van grootte, allen in netten vorm en gevuld met verbrande menschenbeenderen, bedekt door houts kool. Eén dier grijs aarden potten bevatte een ruwen metalen handring, terwijl, volgens mededeeling van den directeur van 's Rijks museum van oudheden te Leiden, die voorwerpen dagteekenen uit een tijd omstreeks 600 of 700 jaar na Christus geboorte. Donderdag is Cleveland tot President der Ver- eenigde Staten uitgeroepen. Van de 401 gedelegeerden, die den 4n Nov. werden gekozen, stemden 219 op hem, 182 op Blaine. Het blijkt verder, dat op 4 Nov. Cleveland 4.913.901, Blaine 4.847.659 stemmen kreeg. Het stoomschip «-Pochard", met passagiers en goederen op reis van Cork naar Rotterdam, leed gistermiddag in de nabijheid van Holyhead schipbreuk. Onmiddellijk werd eene reddingboot uitgezonden, doch tengevolge der hooge zeeën kon niemand worden gered. Naar luid van een telegram uit Madrid heeft eene Spaansche kanonneerboot in de wateren van Cuba een Amerikaansch vaartuig genomen, dat 15 gewezen Cubasche opstandelingen aan boord had, die van Jamaica kwamen om zich op Cuba aan land te laten zetten. In de oostelijke provinciën van Pruisen is zooveel sneeuw gevallen, dat op verscheidene spoorweglijnen het verkeer storing heeft ondervonden. In den nacht van 2 op 3 dezer is in de omstreken van Kassei eensklaps een felle vorst ontstaan. In de nabijheid van het zeer hoog gelegen Wetterburg, aan den landweg tusschen Volkmarsen en Arolsen, is toen een man doodgevroren. In de Rhönstreek is zooveel sneeuw gevallen, dat de wegen allen onbruikbaar waren. In verscheidene gemeenten, alwaar geen boomen langs den weg staan, zijn op last der gemeentebesturen die wegen kenbaar gemaakt door afbakening met hooge stangen. Te Levallois-Perret bij Parijs werd een kind gebeten door een dollen hond. Een 14-jarige knaap schoot toe, wierp zich op het woedende dier en worgde het. - Er is te Petersburg een nieuw nummer van de ïNarodnaja Wolja" verschenen. Het bevat o. a. een opgave van de giften in den laatsten tijd tot onder houding van de Nihilistische beweging (17000 roebels.) De stad Keulen heeft haar proces over restitutie van gelden uit de Fransche oorlogsvergoeding verloren, zoodat zij het bedrag van 250,000 mark aan den Staat moet terugbetalen. Binnen enkele maanden viert Bismarck tegelijk zijn 70n verjaardag en zijn 50-jarig ambtsjubilé. Hij trad in 1835 als substituut-griffier van den kanton rechter te Berlijn in den staatsdienst. Men verwacht dat dit dubbel feest van den Rijkskanselier schitterend zal worden gevierd. Arthur heeft bij het Congres van Washington een ontwerp ingediend om aan Grant een pensioen toe te kennen. Deze is bijna tot den bedelstaf, door het faillissement van een bank, waarvan hij aandeel houder was, waardoor ook de 250,000 dollars, die het land hem reeds vroeger had geschonken, ver zwolgen werden. Laatste en telegraphische berichten. De viering van bet eeuwfeest der «Maatschappij tot Nut van het Algemeen" door de afdeeling Goes zal plaatshebben op Donderdag 18 December 1884. Benoemd tot notaris te Aardenburg de heer J. M. De Graaff, candidaat te Sluis. 's-Gravenliage. TWEEDE KAMER. De heeren Van Alphen en De Geer zijn beëedigd. Donderdag zal de heer Van der Schrieck eené interpellatie houden over de uitvoering van het besluit betreffende de garnizoens verandering; daarna komen eenige kleine wetten aan de orde. De heer Roëll drong sterk bij de centrale sectie aan op het aan de orde stellen van het sectie- onderzoek der financiëele wetten vóór het Kerst-reces. Brussel, 8 Dec. De burgemeester verklaarde in den gemeenteraad, naar aanleiding van de aangenomen motie, dat hij in de houding tegenover gendarmes in burgerkleeding dezelfde gedragslijn stipt zou volgen. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Maandag 8 December 1884. -.Uur. -g - o na S <3 o Wind richting. Toestand van de lacht. Thennom. stand Celsras Regen in mM. (hoogte) sedert gisterm. 8 uur. s morgens 8 757 Z.West. Betrokken. 11 0.2 s midd. 12 757 12 s avonds 5 757 11 Waarneming van hedenochtend acht uur Een depressie, waarvan het centrum buiten het ge bied onzer waarneming valt, doch waarin de laagst bekende barometerstand ongeveer 735 m.M. is, be vindt zich ver van ons en Noordwaarts. Een gebied van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Zuidoostwaarts. Het grootste barometerafwijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Maastricht 5 m.M. boven den Helder. Hedenochtend acht uur: Maastricht 6.5 m.M. boven den Helder. Hedenmiddag half een: 'tverschil werd kleiner. Barometerstand te Utrecht om half een 758 m.M. Verwachting: Westelijke wind, buiig weder. Burgerlijke Stand Goes van 5 tot 8 Depember 1884. Geboren den 6, Dingenis Adriaan, z. v. Pieter Schrijver en Adriana Remijnden 7, een onechte zoon den 8, Jan Johannes, z. v. Nicolaas De Jonge en Krina De Dreu; Wilhelm, z. v. Nikolaas Kauffmann en Anna Philippina Thewalt. Overleden: den 6, Catharina Delnay, 72 j., weduwe van Johan Pieter Jongen. Correspondentie. De heer A. C. De Blinde, directeur der Maatschappij »de Ooster-Schelde", maakt ons erop opmerkzaam, dat onze berichten omtrent de prijzen der verhandelde oesters aan de beurs te Ierseke niet altijd juist zijn. Wij zullen den inhoud van zijn schrijven aan onzen correspondent mededeelen, opdat die ons omtrent de zaak inlichte. Politie. Inlichtingen te bekomen aan het bureau van Politie omtrent een wit, jarig lam (Kooischaap.) Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Bij de Zaterdag jl. ten overstaan van notaris Mulock Houwer gehouden verkooping van twee woon huizen en erven aan den Oostsingel alhier, is het eerste perceel verkocht aan den heer A. De Beste qq. alhier voor ƒ910, terwijl het 2e perceel is opgehouden. Te houden Aanbestedingen. Datara. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 9 Dec. Hansweerd, woonhuis en broodbakkerij, A. Le Clercq. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 9 Dec. Goes, huizen, Pilaar. 10 Wissekerke, timmermansaffaire, H. Roelof. 10 Kloetinge, woonhuis, Mulock Houwer. 10 Kapelle, wisschebosschen, bouwl. enz., Pilaar. 12 Ellewoudsdijk, boomen, P. Overman. 15 Baarland, hakhout, P. Overman. 18 f> Kwadendamme, afbraak, meubil. enz., Mulock Houwer. 18 tf Goes, inboedel, Pilaar. 22 Kapelle, woonhuis, schuur en erf, Mulock Houwer. 22 tt Kapelle, hoefje, Pelle en Lansen Croin. 22 ff Kruininge, onroerende goederen, Rembges. '8 Heerenhoek, hofstede, Pilaar. Marktberichten. ROTTERDAM, 8 December 1884. Granen, bij ruimen aanvoer weinig kooplust. Tarwe 40 ets,, R o g g e 10 a 20 ets., Zomer- gerst 20 ets., Haver 20 ets., Paardenboo- n e n 10 ets., Bruine boonen 25 ets. lager. Overige onveranderd. Buitenlandsche en Meel stil, onveranderd. Van Vlas ter markt 31285 steen, waarvoor veel gevraagd werd, doch waarvan een groot gedeelte onverkocht bleef. Aj u i n 8000 H L., prijs 1,60. Nieuwe TARWEf 6,50 a 7,90 Jarige TARWE- 6,25 - 7,50 Nieuwe ROGGE- 5,50 - 6,10 Nieuwe WINTERGERST - 4,75 - 5,40 ZOMERGERST4,75 - 5,20 Korte HAVER- 2,25 - 4,25 Lange - 4,- 4,90 Nieuw KOOLZAAD (Zeeuwsch) - 10,50 - PAARDENBOONEN 6,25 - 6 75 DUIVENBOONEN Blauwe ERWTEN 7,75 - 9 25 Nieuwe SCHOKKERS 9,50 - 11 BRUINE BOONEN 7,— - 9 50 WITTE 7,— - 11,50 KANARIEZAAD 8,— - 9,_ Bevallen van een ZOON: J. L. FLOHIL geb. Bouman. 's-Heer Aiendskerke, 5 December 1884. Den 6 December overleed te Goes onze geliefde moeder en behuwdmoeder CATHARINA DELNAAIJ, wed. van den heer J. P. Jongen, in den ouderdom van ruim 72 jaren en 11 maanden. Goes, den 8 December 1884. Namens de kinderen, J. JONGEN. A Igemeene kennisgeving. Heden overleed in den ouderdom van ruim 87 jaren onze geliefde vader, be huwd- en grootvader de heer J. TRIMPE, oud-burgemeester der gemeente Kloetinge, enz. Kloetinge, 3 December 1884. M. BURGER. A. C. BURGERTrimpe. J. A. TRIMPE BURGER. De heer en mevrouw KAKEBEEKE Fransen Van de Putte betuigen hun har- telijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte van hun dochtertje ondervonden. Goes, 8 December 1884. Visites worden bij voorkeur afgewacht Woensdag en Donderdag 10 en 11 December. De heer en mevrouw PAARDE- KOOPER OVERMAN—De Marees van Swinderen bedanken voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen bij de geboorte van hun zoon. 'a-Gravenpolder, 7 December 1884. Bij behoorlijk geregistreerd vonnis der Arrondissements-rechtbank te Middelburg van een October 1800 vier en tachtig is ten verzoeke van ELISABETH TRAAS, echtgenoote van ADRIAAN Van DAMME, vroeger landbouwer, thans zonder beroep, wonende te 's-Gravenpolderde SCHEIDING VAN TAFEL EN BED tusschen voornoemde echtelieden uitgesproken, met al de gevolgen daaraan bij de wet verbonden. Voor gelijkluidend uittreksel, J. G. DE WITT HAMER, Procureur. beschikbaar als hypotheek op landerijen en huizen ten kantore van J. A. BEVIER DE FOUW, te Goes. 's namiddags te 2 uren, te Kloetingein de herberg bij W. Akkenaar, voor G. Hofflus aldaar, ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van: te Kloetinge, bij de kerk, kadaster sectie A nos. 436 en 437, groot 223 Centiaren. en te bevragen bij den eigenaar. des namiddags te half twee uren, in »de Prins van Oranje", van PANDEN, over de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus 1883 beleend. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te 's-Gravenpolder, zal op Vrijdag den 12 December 1884, des voormiddags te 10 uren, op en nabij de hofstede bewoond door D. Meulenberg onder de gemeente Ellewoudsdijkten ver zoeke van zijn principaal in het openbaar verkoopen aan den Vijfzoodijk, onder Ellewoudsdijk, en in de weide nabij voormelde hofstede. De Notaris A. W. REMBGES te Krui ninge zal des avonds te 6 uren, in de herberg «het Wapen van Zeeland", bij C. De Jonge te Kruininge, voor de erven W. J. Kievit, de volgende allen gelegen in de gemeente Kruininge, ALS: aan de Nieuwstraat, sectie G no. 710, groot 10 A. 30 C.,te veilen in perceelen. aldaar, sectie G no. 131, groot 1 A 69 C. in Pieter Robbregtsboek, sectie B nos. 73 en 74, groot 1 H. 31 A. 40 C. in Klaas Jexenhoek, sectie F nos. 347 en 348, groot 1 H. 06 A. 50 C. in Arendpoolshoek, sectie A no. 140, groot 45 A. 60 C. aldaar, sectie A nos. 133 en 134, groot 55 A. 30 C. in Simon Hendrikshoek, sectie Cnos. 168 en 169, groot 1 H. 28 A. 0 C. Nadere informatiën te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris. De Notaris J. LANSEN CROIN, ter standplaats Zuidzande, zal des avonds te 5 uren, in de herberg be woond door Cs. Marcusse te Kapelle, publiek verkoopen bestaande in staande en gelegen in de gemeente Kapelle, kadastraal bekend sectie C nummer 364, groot—.04.90 Aaukomende erven Jacs. Vlasman en diens echtgenoote Leuntje Joossc. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes en bij voor noemden Notaris.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 3