Rechtszaken. Buitenis ndsch Overzicht. Gemengde Berichten. Laatste en teiegraphische berichten, Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 5 December 1884, zijn de navolgende personen veroordeeldJ. S., te Arnemuiden, W. D., te Baarland, wegens openbare dronkenschap, tot f0,50 boete, subs. 1 dag gev.straf. C. P. en J. D., te Goes, en A. C. B., te Baarland, wegens alsvoren, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.sti'af. P. A., te Wolfertsdijk, J. De L., teElle- woudsdijk, wegens alsvoren, (recidive) ieder tot drie dagen gev.straf. S. H., F. C. en G. De J., wegens het spelen met centen op eene openbare plaats, ieder tot fl boete, subs, 1 dag gev.straf. A. V., te 's-t.ra- venpolder, en J. De D., te Driewegen, wegens het verboden hard rijden te 's-Gravenpolder, ieder tot f3 boete, subs. 1 dag gev.straf. J. De V.,teHeinkenszand, wegens het jagen op Zondag zonder acte of vergunning, tot 2 maal 110 boete, subs. 3 dagen gev.straf voor iedere boete. F. J. A. te Klinge, wegens het herstellen van een wildstrik tot f20 boete, subs. 3 dagen gev.straf. A. P. te Hoedekenskerke, wegens het jagen zonder akte of vergunning tot 2 maal f20 boete, subs. 7 dagen gev.straf voor iedere boete. A. Z. en A. G. te Nieuwdorp, wegens het maken van nachtelijk buren gerucht, ieder tot f5,50 boete, subs. 1 dag gev.straf. A. v. O. te Kamperland, wegens het laten loopen van vee op eens anders bezaaiden grond, tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.straf. S. K. te Kolijnsplaat, wegens het loopen op eens anders in den oogst staanden grond, tot f 3 boete, subs. 1 dag gev.straf. I H. te Kamper land, wegens het openhouden zijner herberg na't slui tingsuur, tot f3 boete, subs. 1 dag gev.straf. J. V. d. K., P. v. L., G. De S., D. K. allen te Kamper land, wegens het zich ophouden in eene herberg na 't sluitingsuur, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.straf. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werdenA. H. te Baai-land, beklaagd van ijkwet-overtreding en M. B. S. te Goes, beklaagd van openbare dronkenschap. Zal er eene ministeriëele crisis ontstaan, naar aan leiding van de aanneming van het voorstel-Floquet, ja of neen? Ziedaar de vraag, die in Frankrijk de laatste dagen de menschen bezighield. Deze gebeurte nis toch was een ernstige nederlaag voor den Minister van binnenlandsche zaken, den heer Waldeck-Rousseau, niet alleen, maar voor het geheele ministerie. Toch hebben de ministers besloten voorloopig aan- teblijven en de groep der «republikeinsche unie" heeft met eenparige stemmen besloten aan ae Regeering kenbaar te maken, dat zij de beslissing der Kamer over het amendement-Floquet beschouwt als eene, waarbij het Kabinet niet betrokken is. De groep wil met het Ministerie, hetwelk het vertrouwen der meer derheid heeft, dat de verkiezing voor den Senaat in de maand Januari onder de werking der nieuwe kies wet zal plaatshebben. De ministerraad heeft nu besloten de kieswet voor den Senaat, zooals ze goedgekeurd is door de Kamer van afgevaardigden, bij den Senaat in te dienen en dezen te verzoeken het stelsel aan te nemen, dat door de commissie der Kamer was aanbevolen. Aan dit voornemen is gevolg gegeven en op verzoek van den minister Ferry is het ontwerp spoedeischend verklaard en aan de commissie teruggezonden, terwijl de Senaat besloot heden te vergaderen. De Bonapartistische partij in de Kamer heeft eene plaats gewonnen door de verkiezing van den heer Gamier, in de plaats van den overleden afgevaar digden republikein Mathé. Bij de behandeling in den Senaat van het ontwerp van den heer Bardoux tot afschaffing van de openbare terechtstellingen heeft de heer Gavardie beweerd, dat de zaak nog niet genoegzaam was onderzocht, aan gezien den gerechtshoven niet naar hunne meening was gevraagd. De heer Bardoux repliceerde dat de zaak reeds te lang geleden op het tapijt was gebracht (reeds onder het Keizerrijk werd zij in de Kamers besproken) om de bewering van den heer Gavardie te rechtvaardigen en dat de schandalen, die bij de terechtstellingen in het openbaar meermalen voorkomen, verandering ge biedend noodzakelijk maken. Als afschrikwekkend voorbeeld hebben de terechtstellingen weinig uitge werkt en om de voltrekking der doodstraf als bewezen aantenemen is de openbaarheid evenmin vereischte, .aangezien er bij de strafoefeningen altijd ambtenaren worden aangewezen om tegenwoordig te zijn, wier ge tuigenis voldoende bewijs oplevert. Betreffende het niet hooren der gerechtshoven en parketten releveerde de minister van justitie, de heer Martin-Feuillée, nog, dat dezen in 1879 hunne meening was gevraagd over de mogelijkheid om de terecht stellingen binnen de muren der gevangenissen te doen plaatshebben, waarop verreweg het grootst# deel die mogelijkheid heeft erkend. Over de wenschelijkheid waren zij wegens gebrek aan tijd niet gehoord, doch in- dien de Senaat dit wenschte, zou het alsnog geschieden. De Senaat nam echter zonder het advies der hoven aftewachten het voorstel van den heer Bardoux aan. In de Belgische Kamer heeft de heer Kerckhove de regeering geïnterpelleerd over het gebruikmaken van gendarmes in burgerkleeding bij de jongste ma nifestaties. De interpellant viel de Regeering daarover scherp aan. Het was, zeide hij, een weder-invoeren van de haute police, eene afschuwelijke instelling, en niet geschikt om de gendarmerie de achting te doen behouden van de natie. De Minister van Justitie erkende de waarheid van de opmerking, maar voegde er bij, dat het bezigen van gendarmes in burgerkleeding onder alle vorige Ministeries had plaats gehad. De Dnitsche Rijksdag behandelde het voorstel "Windthorst tot afschaffing van de zoogenaamde ver- banningswet. De Rijkskanselier voerde heftig het woord tegen het voorstel en noemde de herhaling van dit nog zoo pas verworpen voorstel een minach ting van den Bondsraad. Hij herinnerde er voorts aan, dat de laatste twee Pruisische Ministers van eeradienst de bedoelde wet niet meer hebben toe gepast. Het centrum bemoeilijkte echter ieder ver gelijk met Rome op het punt der verbanningswet Pruisen kon haar niet intrekkentenminste niet voor de Poolsche provinciënen het zou voor het aartsbisdom Posen slechts een zoodanigen prelaat toelaten, die geen sympathie koesterde voor de po gingen om West-Pruisen en Boven-Silezië van el kander af te scheuren. De onderhandelingen van Pruisen met de Curie waren sedert 1877, ondanks Pruisen's concessiën, vruchteloos gebleven. Verdere concessiën zou de Regeering slechts doen, wanneer ook de Curie zich concessiën getroostte om den vrede te herstellen. De Kanselier ontkende voorts, dat de vrijheid der Kerk bij de zaak betrokken waswanneer Pruisen in de voordrachten van candidaten voor den aarts-bis- schoppelijken stoel van Posen eenige namen schrapt, dan oefent het slechts een bij verdrag erkend souve- reiniteitsrecht uit. De wet, waarvan thans sprake was, strekt niet om het lezen der mis in Posen te verbieden, maar zij is gericht tegen politieke agitatie van de zijde der geestelijkheid en zij doet derhalve het geweten geen geweld aan. Niettegenstaande het krachtig verzet van Bismarck werd het voorstel van den heer Windthorst, dank zij het samengaan van het centrum, de conservatieven, de Fortschritts-mannen en de socialisten, met 217 tegen 93 stemmen aangenomen. In Spanje's hoofdstad zijn opnieuw onlusten onder de studenten uitgebrokenzelfs in een Jezuïeten-col lege te Chamartin, bij Madrid, heeft men den kreet «Leve de Republiekvernomen. De studenten te Madrid zelf zijn, nadat de Regee ring den hoogen raad der Universiteit belet heeft te vergaderen, nog niet weder op de colleges verschenen. Men meent dat de Regeering nu zal verklaren, dat de studenten, die de colleges niet bijwonen, een studie jaar verliezen. Het bericht uit Egypte omtrent den dood van den Mahdi wordt weder tegengesproken. Kapelle. Erkentelijk voor de vele blijken van belang stelling, door den heer A. Visser, hoofd der school alhier bij zijn 25jarige ambtsbediening ondervonden, werd door dezen den schoolkinderen Donderdagnamiddag een feest bereid. Ruimschoots werden de kleinen ont haald op chacolade en koekjes. Hansweerd. Woensdagavond had in het Evangeli satielokaal alhier de Ie openbare uitvoering plaats der zangvereeniging «Aangenaam en nuttig", die nau welijks een jaar geleden met een 35tal leden hier werd opgericht. De nummers van het programma werden goed uitgevoerd en getuigden van goede studie. Een vrij talrijk publiek woonde de uitvoeiing bij en gaf aanhoudend blijk van zijne tevredenheid. Bij monde van een paar heeren van het bestuur werd den di recteur, dhr. J. Verhage, dank betuigd voor zijn loffelijk streven en de degelijke leiding, waardoor hij de leden op de hoogte had gebracht. Na de uitvoering bleef men onder afwisseling van gepaste voordrachten nog geruimen tijd genoegelijk bijeen. Gedurende de maand November werden aan dit Rijkstelegraafkantoor behandeld 848 telegrammen als verzonden 506 en ontvangen 342. Aan de bemoeiingen en het onmiddellijk daar op gevolgde onderzoek van den alhier gestation- neerden rijksveldwachter in zake eenen eergisteren plaats geh3d hebbenden diefstal van een zilveren hor loge en sleuteltje ten nadeele van den bakker A. B mocht het dezen beambte gelukken den dader van dat feit in handen te krijgen en tot bekentenis te brengen, terwijl het horloge bij het loodsje aan de kleine sluis alhier door den verdachte E. W. onder den grond was verborgen, en deze naar het huis van arrest te Middelburg, gevankelijk is overgebracht. Ellewoudsdijk. Naar men met genoegen verneemt is de voorgenomen oeververdediging voor dijkpaal 60 behoudens eenige wijziging, door bevoegde hoogere macht goedgekeurd. De omstandigheden voor een vroeg tijdige aanbesteding in het volgende jaar zijn derhalve gunstig. Bij de firma E. J. Brill, te Leiden, zag dezer dagen de tweede aflevering het licht van het rapport, dat door de commissie uit de «Nederlandsche Dierkun dige Vereeniging", die belast is met het beheer van het Zoölogische Station, werd uitgegeven. Het is een lijvig boekdeel van bijna 700 bladzijden, opgeluisterd door een aantal platen, kaarten en tabellen. De onderzoekingen, waarover dit verslag handelt, werden in de jaren 1881, 82 en 83 aan de Ooster- Schelde verricht en hadden ten doel, zooveel mogelijk licht te verspreiden over de levenswijze en voortplan- tings-geschiedenis der oester, en tevens de voorwaarden, waarvan de cultuur van dit kostbare schelpdier afhangt. Gedurende de zomermaanden dier jaren werd het station nabij de Ooster-schelde geplaatst en wel gedu rende den eersten zomer binnen het terrein der Oester- kweekerij van de bh. De Meulemeester Conabij Bergen-op-Zoom gedurende den tweeden zomer op de eveneens nabij die stad gevestigde Oesterkweekerij van de hh. Swaan en Dorrepaal en eindelijk gedurende den zomer van 1883 te Tolen, op de inrichting voor oester cultuur van de hh. Wagtho en Zoon. Het was op deze laatste plaats dat de proefnemingen, om geheel kunstmatig binnen een afgesloten put aanslag van oesterbroed te verkrijgen, van welke proefnemingen het opstel van dr. Hubrecht verslag geeft, werden in gesteld. Van de hand van denzelfden schrijver is een zeer uitvoerig opstel over de natuurlijke gesteldheid van de Ooster-schelde in verband met de oestercultuur beschouwd. In dit opstel wordt in de eerste plaats de temperatuur van het Oosterschelde-water aan een bespreking onderworpen. De hiervoor noodige gegevens werden voor het grootste deel door dr. De Leeuw, oesterkweeker te Wemeldinge, verstrekt, wiens waar nemingen zich over de jaren 188084 uitstrekten. Vervolgens deelt dr. Hubrecht mede, welke de resul taten zijn geweest, der op verzoek der commissie voor het Zoölogisch station door Ingenieur» van den Wa terstaat ingestelde waarnemingen omtrent den stroom loop en wat de duikeronderzoekingen omtrent het voorkomen van natuurlijke oesterbanken aan den voet der schaardijken hebben geleerd. Ook voor de leiding dezer laatste onderzoekingen mocht de Commissie over de krachtige medewerking van hh. Ingenieurs van den Waterstaat beschikken. Over de voortplantingswijze van de oester handelt een uitvoerig opstel van dr. Hoek, vergezeld van een vijftal door den schr. geteekende platen; terwijl een kleinere bijdrage, van de hand van denzelfde, de re sultaten mededeelt van een vergelijkend onderzoek van gekweekte en in het wild opgegroeide oesters, inge steld ter bepaling van het aantal, dat per jaar aan de voortplanting deelneemt. Een ander hoofdstuk van de biologie der oester en wel de ontwikkelings-geschiedenis wordt door dr. Horst behandeld. Niet alleen het ontstaan der vrijzwemmende larve, maar ook de wijze waarop deze zich vasthecht en de schelp zich vormt, zijn door dezen nagegaan. Zeer belangrijk is ook een der laatste opstellen in het rapport, dat uit verschillende kleinere bijdragen is samengesteld en de fauna der Ooster-Schelde be handelt. Aan de samenstelling van dit hoofdstuk lag de gedachte ten grondslag, dat er tusschen de dieren, die met elkander een zeker gebied bevolken, een zeer innig verband bestaatdat zij niet toevallig in elkan ders gezelschap leven, maar samen een geheel vormen dat men dus om een juiste voorstelling te verkrijgen van de omstandigheden, waaronder de oester gedijt, ook moet kennen de dieren, die met haar in dezelfde omgeving leven. De. literatuur over het onderwerp oester is met zorg nagegaan een opstel, met twee aanhangsels, vermeldt al de titels van de geschriften die over dit onderwerp zijn uitgegevenvan de meeste wordt echter niet alleen de titel, maar ook een kort overzicht van den inhoud medegedeeld. In het tweede aanhangsel heeft een uit voerige lijst van de wetgeving, op de oestervisscherij en oesteicultuur betrekking hebbende, zoowel in ons vaderland als in Engeland, eene plaats gevonden. Behalve deze oester-bibliographie en de bijlagen tot het opstel over de physische gesteldheid der Ooster- Schelde, zijn alle opstellen niet alleen in onze moeder taal, maar ook in de Fransche taal gedrukt. Dientengevolge zal het belangrijk rapport niet alleen in Nederland, maar ook daarbuiten gelezen worden. Des te beter! De nauwgezette studie, die er aan ten grondslag ligt, en de zorgvuldige bewerking van het bijeengebrachte materiaal verdienen allen lof. Hier is een practiscb resultaat verkregen van weten schappelijke onderzoekingen, die zoo vaak heel interes sant, maar volkomen nutteloos genoemd worden. Moge de «Ned. Dierk. Vereeniging" en het «Zoölo gisch Station" spoedig ondervinden, dat zij voortaan ook op den materiëelen steun kunnen rekenen van hen, die beweren alleen dan een gedeelte der kosten van wetenschappelijke onderzoekingen te willen dragen, wanneer deze practisch nut opleveren. (A Onder Hulst en Tolen zijn door pachters inder tijd hoeven gebouwd op domeingronddie hoeven moeten bij het optreden van een nieuwen pachter tel kens worden overgenomen. Deze last werkt nadeelig op de mededinging bij de verpachtingen. De Regeering heeft daarom machtiging aangevraagd om die hoeven gaandeweg voor het Kroondomein aan te koopen, naar gelang zich de behoefte doet gevoelen. De werkzaamheden in drie suikerfabrieken te Bergen-op-Zoom zullen reeds tegen half December ge ëindigd zijn. Te Meppel is dezer dagen een nagemaakt bank biljet van duizend gulden ontvangen. Nauwelijks te onderkennen van een echt, is het bij uitspraak der Ned Bank voor valsch verklaard. Veertien dagen geleden werd uit een koffer van een knecht in het hotel du Crocq te Enschede een bedrag van f 200 gestolen, waarvan de dader tot dus ver onbekend blijft. Het curieus geval doet zich echter thans voor, dat een zak met f 100 bij den stal is teruggevonden, waarbij een schrijven was gevoegd, dat de nog ontbrekende gelden zullen volgen, daar hij uit tijdelijken nood het geld had gestolen en hij zijn naam niet bekend zal maken. Men denkt dat eigenaar en dief op dezelfde beenen loopen. De 85jarige weduwe Van der Zeef, bijgenaamd het «majoorske", die voor eenige dagen door in het vuur te vallen hevige brandwonden bekwam, is Woens dag te Assen aan de gevolgen overleden. Te Borkeloo is jl. Zaterdagavond de stationschef, de heer C. P., na afloop van den dienst, van de trap zijner woning gevallen, en kreeg daardoor eene wonde aan het hoofd, die, naar men meende, niet gevaarlijk was. Den volgenden nacht is hij daaraan evenwel bezweken. Door de gezamelijke fabrikanten van kunstboter te Osch is in het belang der openbare veiligheid be paald dat ieder arbeider, die wegens dronkenschap bekeurd wordt, bij geen hunner gedurende een half jaar in de fabriek werk bekomen kan. Opdat de politie scherp zal toezien op ieder, die in kennelijken staat verkeert, wordt eene premie van 5 voor elke bekeuring uitbetaald. De machinist, die in de vorige week te Venloo het ongeluk had voorover van eene locomotief te vallen, waardoor hij een arm en een been verloor, is aan de gevolgen overleden. Te Leeuwarden viel een oude schipper, ten gevolge van de gladheid van het schip door het ijs, in het water. Toen men hem er had uitgehaald leefde hij nog, doch in weerwil van de aangebrachte hulp was hij spoedig een lijk. Te Amsterdam werden Maandagnacht de bewoners van een perceel hevig verontrust door een gerucht, dat zich op eene der bovenverdiepingen hooren deed. Duidelijk werd o. a. het breken van glasruiten ver nomen. Men snelde naar de politie. Deze constateerde bij onderzoek verbreking van afsluiting, vond bloedsporen aan de verbrijzelde glasruiten, eneenige grijze haren, waaruit men met ontzetting opmaakte, dat men met een bejaarden inbreker te doen had. Bij nog nauwkeuriger onderzoek bleken deze echter aan de vacht van een paar katten onttrokken te zijn, die er slag hadden geleverd en over de daken ont vlucht waren. Als vermoedelijke moordenaars, die een wagen, waarmede gelden uit de mijnen van Laurium vervoerd werden, overvallen en de bewakers ervan gedood had den, zijn reeds verscheiden individuen in hechtenis genomen. Een politieagent, die in den Pireus twee hunner in zijn huis ontvangen had, is eveneens ge arresteerd. Bij deze dieven werd nog 41,000 francs gevonden. December speelt in het leven van Gladstone een groote rol. Hij werd in die maand geboren (1809), kwam voor het eerst in Parlement in December (1832), werd voor den eersten keer Minister van Financiën in December (1825) en voor het eerst «premier" in December (1868). En in December diende hij het kiesdistricts-ontwerp in, dat de kroon zet op zijn politieke loopbaan. De sneeuwmassa, die in den naeht van 20 op 21 Nov. te Berlijn gevallen is, wordt op 306.000 kub. el geschat: d. w. z. alleen de sneeuw op de straten, die op de huizen en in tuinen gevallen niet medege- rekend. Indien men al die sneeuw van de straten had willen wegruimen, zouden 152.000 karrevrachten noodig geweest zijn en de kosten f180.000 bedragen hebben. In sommige streken van Wales heerscht zulk een gebrek, dat de kinderen met aardappelschillen worden gevoed. Uit Munchen komt het bericht, dat twee der grootste brouwerijen aldaar, die van Gabriel Sedelmayer »zum Spaten" en die van zijn broeder Jozeph »zum Leist", het bier te beginnen met 1 Dec. II. met 2 Pfennige per liter hebben afgeslagen. Dat beteekent iets, als men weet dat bv. Gabriel Sedelmayer circa 300,000 hectoliters 'sjaars brouwt. De aandeelhouders van de Erdmannsdorfer spin nerij stonden dezer dagen leelijk op hnn neus te kijken, vernemende dat hun door een fout van den boekhouder 3 pCt. te veel was uitbetaald. Dit geval herinnert aan het gezin, waar groote vreugde heerschte. Prach tige balans zeide de vader 1800 gulden ver diend Veertien dagen later stonden in den eenen hoek van den winkel vader en moeder heete tranen te schreien, in den anderen hoek de zoon met roode ooren, en huilen dat hij deeder kwam geen eind aan 1 Wat was er dan gebeurd De ezel van een jongen had in de balans bij vergissing het jaartal mee opgeteld. Rossi ontmoette te Berlijn op straat een kreu pele, die hem op zulk een hartverscheurenden toon zijn nood klaagde, dat Rossi hem een aalmoes wilde geven. «Ik wed, dat de kerel zich maar kreupel houdt", zeide een vriend van Rossi die hem vergezelde. De groote acteur antwoordde»öf de man is werke lijk kreupel en dan geef ik het hem daarom, of hij is een voortreffelijk acteur en dan geef ik het hem als bewonderend collega". Een nieuw gezelschapsspel. Ter gelegenheid van een groote bruiloftspartij te Charleston, de hoofdstad van Zuid-Carolina, deed een jeugdig advocaat aan de talrijke ongehuwde gasten, jonge dames en heeren het volgende voorstel. De ongehuwde leden van het ge zelschap kiezen uit hun midden een president; deze verbindt zich op zijn eerewoord om strikt geheim te houden al wat hem op dezen avond in zijn betrekking zal worden toevertrouwd. Iedere dame en iedere heer schrijft op een stuk papier haar of zijn naam endaar- onder den naam van de persoon, die zij of hij gaarne tot echtgenoot zou hebben. Deze briefjes worden den president overhandigd en voor 't geval een heer en een dame beiden wederkeerig dezelfde genegenheid aan den dag mochten leggen, wordt aan de belanghebbende personen daarvan mededeeling gedaan. De namen der personen, die niet op elkander gestemd hebben, worden door den voorzitter strikt geheim gehouden. Dat voorstel werd aangenomen en uitgevoerd. Het resultaat was, dat twaalf jonge dames en heeren weder keerig schriftelijk op deze wijze den wensch hadden kenbaar gemaakt om elkander te huwen. Slechts de belanghebbenden en de voorzitter werden daarmede bekend gemaakt, ieder voor zooveel hun personen be treft en na afloop van de paitij. Eenige maanden na deze geschiedenis waren reeds elf der paren, die op deze wijze aan elkander verbonden werden, gehuwd en acht van deze jeugdige echtgenooten verklaarden, dat zij langs den gewonen weg niet den moed zouden gehad hebben, aan hun uitverkorenen de gevoelens van hun hart kenbaar te maken. 't Was hedenmiddag in de sociëteit V. O. V. wederom feest voor de kinderen van on- en minver mogenden en met blijde gezichten kwamen de kleinen zich overtuigen, dat de kindervriend bij uitnemendheid ook hen niet had vergeten. Daartoe in staat gesteld door de ruime bijdragen der meergegoeden en niet het minst door de opbrengst der voor dit doel gehouden voorstelling door eenige dames en heeren hier ter stede, had de commissie, die verleden jaar voor het eerst een dergelijk feest had georganiseerd, ook thans weder voor elk kind iets aangenaams en iets nuttigs tevens kunnen aan- koopen en al deze giften waren op nette wijze geëtaleerd. Aangezien het feest grootendeels op dezelfde wijze plaatsvond als ten vorige jare, gelooven wij het bij deze korte vermelding te kunnen latenalleen wen- schen wij hier openlijk dank te brengen aan de com missie, die zich andermaal bereid toonde om de leiding der zaak op zich te nemen, en voorts aan allen, die door giften of op andere wijze zoo krachtig hebben mede gewerkt om het ook voor armere kinderen St. Nicolaas te doen zijn. Ierseke. OESTERBEURS. Verkocht leverbare it 55 en 58, afsteeksel ii 1 en 3 per duizend. De heer E. M. Van der Maas, van Wissekerke, heeft te Utrecht de akte B. voor Engels#h (middelb. onderw.) behaald.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2