Achtereenvolgens worden voor de eerste vacature herbenoemd Dr. J. A. Geill te Nisse en voor de tweede benoemd Mevr. C. De Leeuw-Nuhout Van der Veen te Wemeldinge, beiden met algemeene stemmen. Daarna is de vergadering gesloten. Aangezien mr. A. H. M. Van Berckel, benoemd lid van de Tweede Kamer in de hoofdkiesdistricten Delft en Almeloo, heeft verklaard de benoeming voor eerstgenoemd kiesdistrict aantenemen, zal eene ver kiezing van een lid der Tweede Kamer in het kies district Almeloo plaatshebben op Vrijdag 28 November, en herstemming, is die noodig, op Vrijdag 12 December. Volgens de Standaard zullen de anti-revolutio nairen te Gorinchem trachten prof. De Geer van Jut- phaas in de Kamer te brengen, en zal te Almeloo waar schijnlijk de heer Van Alphen weder worden gesteld. De heer mr. G. "W. baron De Vos Van Steenwijk, te De Wijk, in de zitting der Staten van Drente van Vrijdag jl. tot lid der Eerste Kamer verkozen, heeft verklaard die benoeming aantenemen. Maandagavond is te Middelburg eene bijeenkomst van 67 liberale kiezers gehouden ter bespreking van de oprichting eener kiesvereeniging en het stellen van een candidaat voor de aanst. verkiezing van een raadslid. De slotsom van alle discussiën was dat besloten werd eene kiesvereeniging op te richten, waartoe voor- loopig alle aanwezigen toetraden, en waarvan ook niet- kiezers lid kunnen worden. Verder besloot men voor alsnog haren werkkring tot die gemeente alleen te beperken, wat niet uitsluit dat later pogingen kunnen worden aangegeven om met liberale vereenigingen en personen in andere deelen van het district in connectie te '.reden, en ten slotte om op hare bijeenkomsten de pers uit te noodigen teneinde openbaarheid te geven aan hetgeen er in haar kring voorvalt, al zou er nu en dan ook aanleiding wezen om eene besloten bijeen komst te houden. Tot candidaat voor het lidmaatschap van den ge meenteraad werd bij acclamatie gesteld mr. G. N. De Stoppelaar, voorzeker de aangewezen man daarvoor. Het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft aan den heer Nagtglas, die Middelburg metter woon verliet, als souvenir een schilderij van den heer W. J. Schütz, voorstellende de Punt te Middelburg, aangeboden. Nog een bewijs van hulde wordt hem door het Ge nootschap geschonken in den vorm van een zilveren medaille, dragende aan de eene zijde den gewonen stempel van 't Genootschap en aan de andere in het midden: »F. Nagtglas, de Societate bene merito" Medioburgi A. 1884 en als randschrift de woorden »Calcar Honos". Benoemd tot heemr. van het wat. Schouwen C. L. Gast; tot raad in het polderbest. van Walcheren P. Pouwer Az. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. De geloofsbrieven van alle leden zijn in de zitting van gisteren onderzocht en tot hun toelating werd besloten. De voorzitter Van Eysinga heeft het voor zitterschap aanvaard. Ook nu, evenals twee maanden geleden, wees hij op de noodzakelijkheid der verster king van het financiëel evenwicht en de verandering van de grondwettelijke bepalingen. Thans voegde hij er bij, dat het kiesrecht dringend wijziging behoeft, teneinde uit een toestand te geraken, die hoe langer hoe meer onhoudbaar is. Het Nederlandsehe volk heeft recht op een en ander. De taak der regeering is, dat tot stand te brengen en de plicht der vertegenwoor diging, haar daarin te steunen. Ook wees hij op de ervaring der laatste dagen op staatkundig gebied, op de groote belangstelling bij de verkiezingen en op den gevoerden strijd, hoe krachtig en fel ook, zonder rust verstoring. Of de politieke atmosfeer er zuiverder door is geworden, moet de toekomst uitwijzen. Ten slotte deed hij een vernieuwd beroep op de de samenwerking der leden. Gewichtige werkzaamheden wachten ons en wellicht moeielijke en bewogen tijden. Moge onze een drachtige samenwerking strekken tot bevordering van het welbegrepen belang van Koning en Vaderland. De Kamer besloot, de troonrede met een adres te beantwoorden. TWEEDE KAMER. Alle leden werden toegelaten. De heer De Bruyn Kops alleen zond zijn geloofsbrieven nog niet in, en de heer Dirks is nog niet beëedigd. Gekozen werden tot candidaten voor het voorzitterschap: Tot eersten candidaat JE. baron Mackay met 41 stemmen, tegen 38, die op den heer Cremers werden uitgebracht. De heeren Wassenaer en Wijbenga ver kregen ieder 1 stem, blanco 1 stem; tot tweeden candidaat generaal Reuther met 41 stemmen tegen 39 stemmen op den heer Cremers en 2 blanco, en tot derden candidaat de heer Cremers met 43 stemmen tegen 33 stemmen op den heer van der Kaay, 5 stem men verkreeg de heer Roëll, blanco 1. Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Gisteren zijn o. a. veroordeeld: J. A. De J., 12j., te Wemeldinge, wegens diefstal van appelen, tot 4 dagen cel; M. Den H., 23 j., A. Den II., 18 j., te 's-Heer Arendskerke, wegens mishandeling, de le tot een maand, de 2e tot 15 dagen cel en ieder tot 2 boeten van ƒ8; P. Bte lerseke, wegens mishande ling, tot een maand cel en 8 boete, en J. K., te lerseke, wegens mishandeling, tot een maand cel en f 8 boete. Allen in de kosten. Vrijgesproken zijnM. Van G., 45 j., te 's-Heeren- hoek, beklaagd van mishandeling, en A. M. wed. M. B., te Goes, beklaagd van hoon. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Te 's-Ileerenhoek is tot predikant beroepen de heer II. Waardenburg, candidaat te Franeker. Door stemgerechtigden bij de Herv. gemeente te Wolfertsdijk zijn tot leden van het kiescollege ge kozen B. Blok en J. Thorenaar, terwijl als zoodanig is herkozen Fr. De Back. Landbouw en Veeteelt. De volgende cijfers, ontleend aan marktbrieven van 1882 tot 1847 en van 1884, doen zien, dat de tegenwoordige lage korenprijzen nog wel eens lager geweest zijn 1882 1847 1884 Tarwe van f 3,50 tot f4,75 f 16,— tot f17,— f6,15 tot f7,30 Kogge - 2,20 - 2,80 .17,50 18,50 .5,45 6,25 Boekweit 2,30 2,85 .11,11,70.4,60 5 30 Gerst -1,30 .2,16 .10,60 11,70.4,40 »5,30 Haver - 0,76 1,45 5,20 6,60.2,80 .4,15 Paardeb. 1,25 1,75 .12,50 13,—.5,25 .6,75 Buitenlandsch Overzicht. In de Belgische Kamer van afgevaardigden inter pelleerde de heer Frère-Orban gisteren de regeering over hare staatkunde in het algemeen. Hij verlangde te weten of het gewijzigd ministerie volhardt bij de staatkunde van het vorig Kabinet, of er slechts eene verandering van personen dan wel van staatkunde plaats had gehad. Is het eerste het geval, hoe kan die ver andering de gemoederen bevredigen 7 Is het tweede het geval, hoe kan eene andere staatkunde worden gehuldigd door een ministerie, medeplichtig aan de handelingen van het vorig Kabinet? Immers de heer Malou heeft verklaard, dat de heeren Jacobs en Woeste door den Koning werden genoopt hun ontslag te nemen. Minister Beernaert antwoordde den heer Frère-Orban aldusWij behoeven niet uit te leggen waarom som mige ministers zijn gebleven, terwijl anderen hun ont slag namen. Wat ons programma aangaat, wij willen de werkzaamheid der regeering beperken en het per soonlijk initiatief uitbreiden, dat de ware vrijheid is. De minister prees verder de schoolwet en eindigde met het zeggen wij gelooven dat wij aan de school wet eene waarlijk liberale oplossing hebben gegeven. Te Philippeville heeft de nieuwe verkiezing plaats gehad, waaraan prins Carraman-Chimay, clericaal, afgevaardigde van het kiesdistrict Philippeville, zich wegens zijne benoeming tot minister van buitenland- sche zaken moest onderwerpen. De uitslag is, dat hij met eene meerderheid van 17 stemmen herkozen is. Het Engelscho Hoogerhuis heeft gisteren, na een debat van een half uur, de tweede lezing van de Franchise Bill zonder stemming aangenomen. In den loop van het debat verklaarde Salisbury dat hij het voorstel der regeering definitief dan eerst kan aan nemen, wanneer er over het ontwerp tot indeeling der kiesdistricten gedachtenwisseling zal hebben plaatsge had. Hij stelde daarom voor, de artikelsgewijze be handeling der bill veertien dagen te verschuiven. De commissie uit de Fransche Kamer van Afge vaardigden, belast met het onderzoek der door den Senaat aangenomen kieswet voor dat lichaam, heeft met eenparigheid van stemmen zich verklaard vooi' de eenheid van benoeming van alle senatoren, dps tegen de verkiezing van een vierde deel door deij Senaat zelf. Met vijf tegen vier stemmen heeft de commissie verder zich verklaard voor het later uitsterven der levenslange senatoren. Voorts heeft de heer Leroy in de Kamer het rap port der commissie over het Tonking crediet gelezen. Het rapport vangt aan met den oorsprong vsn het conflict met China in 't licht te stellenhet herin nert vervolgens aan de krijgsbedrijven van Courbet en Millot, die geleid hebben tot het sluiten van het ver drag van Tientsin, en gaat daarna over tot eene be schouwing van den huidigen staat van zaken. Ten slotte beveelt het de aanneming van het credietvoor- stel aan. De behandeling van de Tonkingsche aangelegenheden is, op voorstel van den Minister-president Ferry, met 228 tegen 201 stemmen tegen Maandag a. s. aan de orde gesteld. Beursoverzicht. Waren wij reeds sedert eenigen tijd verplicht om in onze beursverslagen op de algemeene malaise van zaken te wijzen, ook de uitkomsten dezer week be wijzen dat de toestand door ons niet te sterk is gekleurd. Wij eindigden de vorige maal met de me- dedeeling dat de Koloniale bank surséance van beta ling moest aanvragen sedert is die aanvraag toege staan en eene commissie van rechtswege benoemd om de loopende zaken te regelen. De voor ons beschik bare plaatsruimte gedoogt niet, dat wij in het breede uitweiden omtrent de directe en indirecte gevolgen van een zoodanigen maatregel, maar toch willen wij er met een enkel woord op wijzen, dat onder de directe deze behoort, dat ieder huis. zoowel voor zijn krediet als goeden naam, verplicht is om de vroeger door hem gedisconteerde wissels op eene dergelijke instelling direct terug te nemen. Opnieuw wordt diis hierdoor een gedeelte van het beschikbare kapitaal werkeloos gemaakt. Naar ons werd medegedeeld moet dit cijfer van loopende wissels zeer belangrijk zijn, en wanneer nu mocht blijken dat de Ned. Ind. Handels bank verplicht is het voorbeeld harer jongere zuster te volgen, dan worden de eerste weken die voor ons liggen van bedenkelijken aard. Het is daarom dat eene commissie van invloedrijke mannen nog eene laatste poging aanwendt om de Ned. Ind. Bank te hulp te komen, door te trachten een kapitaal /an negen millioen bij elkaar te brengen voor eene zoogen. Nederl, Ind. Landbouw-Maat- schappij. Voor bijzonderheden dienaangaande verwijzen wij naar het prospectus in de meeste bladen voor-' komende. Overtuigd als wij zijn dat de val der Ned. Ind. Handelsbank eene nationale ramp zoude zijn, en hieruit verliezen zouden geboren worden, welke wellicht nim - mer te herstellen zijn, besluiten wij deze rubriek met den wensch dat wij in onze volgende de meest gun stige berichten omtrent de inschrijving kunnen mede- deelen. De geldmarkt blijft ruim en komt vermoedelijk het bovenomschreven plan van pasde koers blijft regel matig 3% pet. voor prolongatie-rente genoteerd. llollandsche fondsen konden hunne vroeger behaalde prijzen niet handhaven en moesten eene kleine fractie prijsgeven. Industriëele waarden ondergingen bijna allen eene vermindering, waartoe de tweemaandel. rescontre der aand. Nederl. Handelmaatschappij, die buiten ieders verwachting slechts een zeer lagen koers kon behalen, het meeste bijbracht. De handel in buitenlandsche staatsfondsen had weinig te beteekenen, en muntte uit door bijzondere kalmte. Spanje alleen maakte hierop eene uitzondering. Bij een omzet van circa 100000. verloren deze een half percent naar men wil tengevolge van Pa- rijsch aanbod, waar de verschijnselen der cholera medewerken om ook de financiëele transacties ziekelijk te doen zijn. Portugeezen, nu weer door de Londensche beurs gesteund, konden zich 1 percent verbeterenook Brazilianen, door die bescherming gesteund, fraction- neel beter. Een meer vruchtbare handel had in den Ameri- kaanschen hoek plaats. Voortdurend werden ons betere koersen van New-Vork geseind, wat ook hier zijn in vloed deed gelden. Als reden werd ons het einde van den tarievenstrijd opgegeven, wat echter blijkens latere berichten nog bevestiging behoeft. De laatst behaalde cijfers bewijzen althans dat weder andere nadeelige in vloeden op den loop der koersen inwerken. Zoo vielen b. v. Union-shares, na voor een paar dagen tot bijna 53 te zijn geklommen, heden weder op 50% terug. Centralshares hielden zich relatief beter en sluiten op 33 In Nashville-shares had nog al aanbod plaats, vermoedelijk veroorzaakt door de omstandigheid dat gisteren de laatste storting op de nieuw ingeschreven aandeelen plaats vond en velen zich van een te groot bezit wenschten te ontdoen. Ook sommige obligatiesoorten verkeerden in ge drukte stemming en men schijnt bij enkelen nog vrees voor de regelmatige couponbetaling te koesteren. Eene dergenen welke in dat opzicht niet boven verdenking staat is de Atl. Pacific W. D., die trouwens in de laatste weken al eenige percenten moest derven. De tot ons komende cijfers blijven altijd met een geheim zinnig waas omhuld. Wel blijkt hieruit dat de garan- deerende maatschappijen zooals de Atchison Topeka, de 'St-Louis en Sanfrancisco en Southern Pacific Spoorwegmaatschappij bereid zijn hare verplichtingen na te komen, zoodat men in dat opzicht niet voor feiten slaat als onlangs met de 6 pet. Chicago en Atlantic geschiedde, doch de opgave waar het op slot van rekening op neer komt is die eener gemotiveerde beschouwing der nette inkomsten en hieromtrent blijft men bij de laatste opgaven in het duistere tasten. N.B. In de hedenmorgen gehouden vergadering van aandeelen-obligatiehouders in de Nederl. Ind. bank is het ontworpen plan ten opzichte der Land- bouwmaatschappij met acclamatie goedgekeurd. Gemengde Berichten. 's-Heer Arendskerke. Door het bestuur der Kolen- vereeniging «Eendracht maakt macht" alhier werd den 15 Nov. 11. rekening gedaan over het afgeloopen jaar, waarbij bleek dat aan de 90 leden was afgeleverd eene hoeveelheid van 1795 hectol. puike kachelkolen, die vrij in de bergplaatsen den leden 65 cent per hectol. hebben gekost. Na afloop der rekening werden de aftredende leden van het bestuur andermaal herkozen. Daar slechts door een paar leden des bestuurs eenige vergoeding voor hunne menigvuldige werkzaamheden wordt genoten, ontvingen de overigen den dank der leden voor hunne belanglooze bemoeiingen. lerseke. Aangaande den brand van eergisteren kan nog het volgende gemeld worden De schuur, waarin de brand door eene tot heden onbekende oorzaak begonnen is, is met haar ganschen inhoud hooi, tarwe en haver, totaal afgebrandmaar doordat er weinig wind was en de schuur spoedig instortte, is het gelukkig daarbij gebleven. Een geit en een paar konijnen zijn er bij omgekomen. De schuur was geassureerd, maar haar inhoud niet. Een bericht ons toegezonden en ook aan andere bladen gemeld, als zou iemand uit Goes eene oude vrouw uit een belendend perceel hebben gered; wordt door den betrokken persoon zelf tegengesproken. Kolijnsplaat. Het departement »Noord-Beveland" zal in hare eerste wintervergadering op Woensdag 26 Nov. het honderdjarig bestaan der Maatschappij vieren. De heer Zaalberg uit Zieriksee zal eene rede voering houden, terwijl de zangvereeniging «Noord- Beveland" verscheidene harer nummers zal ten gehoore brengen. Maandag is op het spoorstation te Terneuzen eene goederenloods afgebrand, waarbij ruim 2000 balen zaad grootendeels verloren gingen, een aantal kisten glas en balen katoen vernield, en vijf geladen waggons verbrand werden. Ook eene nevenstaande loods is ge deeltelijk afgebrand, waaruit nog gered werden 16 kisten met ammunitie. Een aantal geladen waggons heeft men neg kunnen verwijderen. De oorzaak van den brand is onbekend. Vrijdag nacht is te Schinnen (Limburg) een persoon door een ander, die hem bij het verlaten van eene herberg opwachtte, met een stok zoodanig op het hoofd geslagen, dat hij tengevolge dier verwonding is overleden. De dader is in handen der politie. De aanleiding tot dit gruwelstuk is tot dusverre onbekend. Te Maastricht wordt weder geklaagd over het in omloop komen van Belgische centen. Meestal zijn het grensbewoners, die deze op de markt uitgeven. Het toezicht der politie is verscherpt. De uit Amsterdam voorvluchtige diamanthan delaar K. heeft verreweg het grootste gedeelte van de door hem medegenomen Waarden aan de eigenaars doen teruggeven. Zondagnacht zijn te 's Ilage verschillende bil jetten met het opschrift «algemeen stemrecht" op de woningen van voorname ingezetenen aangeplakt. Van 915 dezer zijn van Bergen-op-Zoom naar België en Frankrijk verzonden 505 balen mos selen a 2,20 tot ƒ2,40 per baal. De prijzen der oesters liepen tusschen 60 en 75. Naar wordt medegedeeld, wordt niet slechts aan het grensstation Rozendaal het toezicht op de reizigers verscherpt, en de dvorlating van lijdende personen en verdachte goederen veihinderd, maar worden ook aan de andere zuidelijke grensstations deze maatregelen toegepast, en gelegenheden tot verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten en ontsmettingsstations op gericht. Geestig karakteriseert de Spectator den uitslag der verkiezingen door eene plaat, waarop de heeren Wintgens, Rutgers, Schimmelpenninck, Corver Hooft, Keuchenius en Fabius geknield liggen en den zegen ontvangen van een geestelijke en een predikant. Het onderschrift luidt Wie maar de geestelijkheid laat zorgen, En op haar hoopt in 't bangst gevaar, Is bij haar veilig en geborgen, Dien redt zij godlijk, wonderbaar. Zondagnacht zijn aan boord van het stoomschip «Sirius" te Amsterdam ten nadeele van een der offi cieren gestolen een gouden horloge en eene overjas, waarvan een der scheepsgezellen, die spoorslags ver dwenen is, wordt verdacht gehouden. Ook ten kantore van Van Gend en Loos, op den Dam aldaar, is Zondagavond diefstal gepleegd, namelijk eene ter verzending gereed liggende blikken doos, 18 linnen en 2 flanellen hemden. Met goed gevolg liep te Vlissingen Maandag van de werf der Koninklijke Maatschappij «de Schelde" de ijzeren schroefstoomboot «Strandquay" te water. De bouw dezer boot geschiedt voor eene Hamburg- sche firma, en de bestemming is een veerdienst op de rivier de Elbe, en om des winters als ijsbreker dienst te doen. Door eene sterke constructie en een buiten gewonen vorm onderscheidt zich deze boot van eene gewone sleepboot. De machine en ketel zijn geheel gereed en zijn reeds in het schip geplaatst. Ze zijn mede op de fabriek «De Schelde" vervaardigd. De koffiehuisbediende K. te Amsterdam, op wien door den kanonnier P. een moordaanslag werd gepleegd, is vrij wel aan de betere handeen kogel werd al aanstonds bij zijne opname in het Gasthuis uit de borst verwijderdom den tweede, die hem in een der ribben gedrongen is, weg te nemen, zal hij een operatie moeten ondergaan. Ook de toestand van den kanonnier is vrij bevredigend te noemen. Men heeft nog veertig scherpe patronen bij hem gevonden. Tot de gewoonten van de plattelandsbevolking in Friesland, die meer en meer in onbruik geraken, behooren ook de lange begrafenisstoeten. Eergisteren had er te Oude Straat nog eene plaats in den ouden trant Van de ongeveer honderd genoodigden volgden tachtig mannen en vrouwen het lijk naar het kerkhof. Men wordt dan na den vaak langen tocht meestal opgewacht in de herberg, waar de dominee eene toe spraak houdt of het gebed doet, en elk der gasten een grooten koek krijgt, waarvan hij het stuk, dat hij niet op kan, mee naar huis neemt Dikwijls zit men ook aan eene gedekte tafel, en ligt er naast ieders bord een bal en een krentenbrood. Eenige dagen geleden zoude te Bordeaux het burgerlijk huwelijk van den heer Guyère met mejuf frouw Marguérite Artot voltrokken worden. Toen het bruidspaar zich op de smalle trap van het stadhuis bevond, trapte de bruidegom bij ongeluk op den sleep van de robe van wit atlas der jonge dame, waarop de bruid zich verontwaardigd omkeerde en haren aanstaande: «dat is al heel dom 1" toevoegde. Een kwartier later richtte de maire de gebruikelijke vraag tot den heer Guyère, of hij mejuffrouw Artot tot vrouw wilde nemen, waarop die heer op spottenden toon antwoordde: «neen zoo dom ben ik niet!" De bruidsstoet verliet onder hevig rumoer het ver trek mejuffrouw Marguérite viel in zwijm, en werd bewusteloos huiswaarts gebracht. Volgens bericht van het eiland Santa Catharina (Brazilië) is het stoomschip «Schelde en Rijn", van Antwerpen naar Buenos-Ayres, op 25° ZBr. en 45° WL. gezonken. De gezagvoerder en acht man der equipage zijn te Itajabij aan land gekomen. Een andere boot waarin zich zes man bevond, werd den 9n Nov. het laatst gezien. De «Schelde en Rijn" was een ijzeren schroefstoomboot van 474 ton, gebouwd te Slikkerveer en was hoofdzakelijk bestemd voor de riviervaart. Dezer dagen is het overlijden te St.-Petersburg gemeld van den Croesus der Russische bankiers, baron Von Steiglitz. Geheel het vermogen van den bankier, ongeveer 350 millioen roebels bedragende, komt aan zijn pleegdochter, mevr. Polortsof, van wie het volgende verhaald wordtOp zekeren dag, een dertigtal jaren geleden, wandelde Von Steiglitz met zijn vrouw in hun park, toen zij eensklaps, bij de kromming van een weg, een zwakke klagende stem hoorden. Naderende, vonden zij in het midden der laan een klein meisje liggen, hulpeloos en schier naakt. De bankier stelde een onderzoek in, maar daar dit zonder gevolg bleef, namen de echtgenooten, die geen kinderen hadden, het meisje tot het hunne aan. Dit kind is de tegenwoordige mevr. Polortsof. In het gerechtsgebouw te Sternberg, in Moravië, is door middel eener dynamietbom eene ontploffing teweeggebracht, waarbij schoorsteenen, ramen, meu bilair en andere voorwerpen vernield zijn. Een bende roovers viel op korten afstand van Keritera (Griekenland) het rijtuig aan, waarin de kassier van de mijnmaatschappij van Laurium was gezeten met twee andere beambten. De reizigers werden ver moord en de roovers gingen er met 00.000 frs. van door. Men zegt dat de politie hen op het spoor is. Te Kamerijk zijn eenige zakken met brieven, terwijl de kar van het spoorwegstation naar het post kantoor reed, gestolen. Hoe de dieven die stoutheid konden volbrengen gedurende dit tochtje, dat slechts tien minuten geduurd heeft,komt een ieder raadselachtig voor. De aangeteekende brieven hebben de dieven ga- houden; de andere zijn teruggevonden op straat. Te Clitheroe in Lancashire (Engeland) heeft Vrijdagavond om half zes uren een aardschudding plaats gehad. Voordat de schok gevoeld werd, hoorde men een gerommel, in kracht gelijk aan een donderslag, terwijl de hemel een rossen tint aannam. Verscheidene personen werden op den grond geworpen, maar gelukkig

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2