wat dan ook de oorzaak is der mindere prijzen. Ook de handel in vette varkens is niet levendig. Werd in vroeger jaren soms 30 ets. en meer per KG. door de kooplieden gegeven, nu wordt door de boeren gaarne geleverd voor 23 ets en minder. Daar het voederkoren echter ook heel wat goedkooper is, blijft er toch nog altijd een redelijke winst over, zoodat de vetmesterij in deze streek volstrekt niet afneemt. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Serooskerke. Gisteren nam ds. C. L. Laan afscheid van zijn zoo dierbare gemeente, naar aanleiding van het bijbelwoord Coloss. i, vs. 23 4ste ged.waarna, de zegen uitgesproken zijnde, den scheidenden leeraar staande werd toegezongen Ps. 134 vs. 3. Door de zondagschoolkinderen werden daarna eenige toepasse lijke versjes gezongen, begeleid met het orgel. Een zeer talrijke schare woonde deze plechtigheid bij. Beroepen bij de Chr. Ger. gem. te Kolijnsplaat ds. E. "Van het Loo te Sliedrecht. Kolijnsplaat, Eindelijk zijn de verkiezingen voor zes leden van het kiescollege der Hervormde kerk al hier afgeloopen. Nadat de vier aftredenden dadelijk herkozen waren, gaf de keuze voor de twee overige leden heel wat stiijd. Zaterdag II. kwamen van de 179 kiezers 110 op. Eene der stemmen was van on waarde, 62 waren op den heer A. "Van der Weel en 47 op den heer C. De Regt uitgebracht, zoodat eerst genoemde gekozen is. Nadat de predikant alhier, de heer A. Steehouwer, zijn wensch had te kennen gegeven om van den winter 's Woensdagsavonds en bij gelegenheid ook 's Zondags avonds te prediken, is er eene inteekenlijst rondgegaan, teneinde eene betere verlichting in de plaats der tot nogtoe gebruikte achttiende-eeuwsche waskaars zoo hoogst schadelijk voor de gezondheid, bij weinig of geen ventilatie en gevaarlijk ten opzichte van brand te erlangen. De som der aldus ingezamelde gelden is van dien aard, dat men weldra eene goedkoopere, betere en veiliger verlichting mag verwachten. De najaarsvergadering der Synodale Commissie is bepaald op Woensdag 19 November. Door wijlen Z. D. H. den bisschop van Breda is aan elke R. K. kerk aldaar de som van 500 ver maakt voor de armen. Bij beschikking van den Min. van binn. zaken is o. a. benoemd in de commissie, belast met het af nemen der examens in de Hoogduitsche taal, voor de in December en des noodig ook in November dezes jaars te houden examens voor het onderwijs, tot lid plaatsvervanger F. G. De Liefde, leeraar aan de hoo- gere burgerschool en het gymnasium te Middelburg. Het collegium van het Leidsche Studentenkorps heeft van de professoren een dringend schrijven ont vangen, waarin zij den wensch uitdrukken dat voortaan de duur van den groentijd zóo zou worden geregeld dat de studiën er niet onder leden. Dientengevolge is bij motie op eene korpsvergadering besloten dat men voortaan bij het vaststellen van den inauguratiedag zoowel de belangen van het korps als die van de pro fessoren zou behartigen. (L. D.) Kortgene. Zaterdag II. had de veertiende gewone vergadering der Onderwijzers-vereeniging «Noord-Beve land" alhier plaats. De president, tevens arrondisse- ments-schoolopziener, deelde onder applaus mede, dat het bestuur der vereeniging gemeend had in den geest der vergadering te handelen, door uit haren naam een bezoek aan den heer J. Kerpesteijn te brengen bij ge legenheid van diens 25jarig jubilé als onderwijzer. Na regeling van verscheidene huishoudelijke zaken, en na besloten te hebben, dit jaar geen wedstrijd te houden, werd uitvoerig het schoolverzuim besproken in verband met de opdracht van de laatst gehouden arrondissements-vergadering in zake schoolverzuim door het bestiur dezer vereeniging aanvaard. Daarna bracht de Voorzitter aan de ordede her halingsschool, zooals die thans op dit eiland in alle gemeenten met 1 November II. begonnen is. Uit de verklaringen der aanwezige hoofden van scholen bleek, dat getal en gehalte vrij wat te wensclien overlaten. De avondscholen, die nevens de herhalingsklassen overal gehouden worden, tellen mede tot nog toe weinig leerlingen tengevolge van de najaarswerkzaam heden te velde, die nog niet zijn afgeloopen en het verbod, dat leerlingen, die de dagschool met of nog niet bezoeken, van de avondschool zijn uitgesloten. Al spoedig echter zal het getal der dagscholieren en daardoor dat der avondschool aangroeien. Toch werken de strenge eischen voor de laatste leerjaren mede, dat de hoogere klassen, welker leerlingen slechts de avondschool mogen bezoeken, minder bevolkt zijn dan vroeger. Daar de behandeling dezer practische zaken zooveel tijd gevorderd had, werd de inleiding van twee on derwerpen tot de volgende vergadering uitgesteld. Rechtszaken. De Arrondissements-rechtbank te Middelburg, veroordeelde Zaterdag o. a. L. Z., 19 j., te Krabbendijke, wegens mishandeling tot acht dagen celW. P. 26 j te Goes, wegens mishandeling tot 15 dagen cel en f 8 boete; S. A., 29 j., huisvr. van W. C. te Goes, wegens diefstal tot een maand celS. A. 29 j., te 's Heer Arendskerke, wegens mishandeling tot 8 dagen cel en 2 boeten van 8 elk. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage werd Zaterdag in hooger beroep behandeld de zaak tegen E. B., vleeschhouwer te Middelburg, die door de Mid- delburgsche rechtbank was vrij gesproken van het, als leverancier aan het garnizoen, plegen van bedrog in de deugdelijkheid van het geleverde. Het O. M. eischte vernietiging van het vonnis en veroordeeling van beklaagde tot 50 boete. Uitspraak Donderdag a. s. Dr. A. L, S. te Numansdorp is wegens het omtduiken van verschuldigde belasting (als hebbende geen aangifte gedaan van tot den 6n grondslag Pers. bel. behoorende voorwerpen) door de Rechtbank te Dordrecht veroordeeld tot f 430.50 hoete. Den 49en dezer zal voor het gerechtshof van gezworenen te Kleef terechtstaan Anton Schepop, medebeschuldigde in zake den moord ten vorige jare bij Heinoo gepleegd. Zooals bekend is, werd de andere beschuldigde, G. Arends hier te lande tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld. Landbouw en Veeteelt. De hoofdcommissie voor de behartiging van de Nederlandsclie belangen op de internationale tentoon stelling in 4 885 te Antwerpen te houden, brengt ter kennis van heeren bloemisten, boomkweekers en ver dere belanghebbenden, dat, volgens mededeeling van het uitvoerend comité dier tentoonstelling te Antwerpen het bericht is ontvangen, dat de tuinen der tentoon stelling gereed zijn om beplantingen te ontvangen. Uit onze Koloniën. Gebrek aan Nederlandsche politiemacht heeft het den Chineeschen koelies in Deli andermaal gemakkelijk gemaakt tot oproer over te slaan. Ditmaal zijn Bandjei, de hoofdplaats van Boven Langkat, de havenplaats Laboean Deli en Medan getuigen geweest van den Chi neeschen overmoed. Op al deze plaatsen zijn de publieke huizen afgeloopen en de warongs geplunderd. Geen wonder (zegt het Bataviasch Handelsblad)-, immers het personeel der politie te Bandjei, de standplaats van den controleur van Boven Langkat, bestaat slechts uit 25 inlandsche politie-oppassers, niettegenstaande er dertig landbouw-ondernemingen te bewaken zijn en er 40,000 koelis werken. Beschamend voor Nederlands souvereiniteit is het, dat een voor de schatkist zoo voordeelig gewest als Deli, wat de veiligheid betreft, in den staat verkeert van de anarchistische republieken in Zuid-Amerika, zoodat, wie zijn leven en dat der zijnen liefheeft, er slechts vertrouwt op God en zijn revolver. Zoo zal het in Deli en op vele buitenzittingen, ja in sommige streken van Java blijven, zoolang het sluitend maken der koloniale begrootingen het hoogste doelwit is van het koloniaal beleid, en het zoeken van nieuwe hulpbronnen der bureaucratie tegen de borst stuit, gelijk elke afwijking van de sleur. Buiteniandsch Overzicht. De commissie uit de Fransclie Kamer, aan welke het voorste) toe het verleenen van nieuwe kredieten voor Tongkin ter beoordeeling was opgedragen, heeft haar advies kenbaar gemaakt. Met 6 tegen 4 stemmen is het voorstel goedgekeurd zoo wel de meerderheid als de minderheid had echter hare bijzondere gronden voor haar besluit. De minderheid namelijk was wel gezind om het krediet toe te staan, doch zij koesterde geen vertrouwen ten opzichte van het tegenwoordige ministerie en stemde daarom tegen. De meerderheid maakte eveneens voorbehoud en het zal nu bij de behandeling der aanvrage in de Kamer moeten blijken of de Minister Ferry nog op zijn ouden aanhang zal kunnen blijven vertrouwen. Het schijnt toch meer en meer te blijken, dat het beleid der regeering in de Chineesche quaestie te wenschen overlaat, want niet alleen, dat achtereenvolgens genomen proeven met aanvoer van muilezels en Andaluzische paarden tot resultaat hadden, dat deze dieren, voor zoover zij niet reeds onder weg bezweken, in Tongkin slechts aankwamen om begraven te worden, maar uit een telegram van Courbet blijkt nu weder, dat de vloot in de Chineesche wateren werkeloos moet blijven, tengevolge van hevige stormen, die op Formosa heer- schen, iets wat had kunnen worden voorzien, aange zien in dezen tijd van het jaar dit natuurverschijnsel zich daar vrijwel altijd doet gevoelen. Wordt het krediet door de Kamer en den Senaat echter goedgekeurd, dan zal door de regeering on middellijk de mobilisatie gevraagd worden van 9000 man, die dan uit het leger in Frankrijk en in Algiers zullen moeten worden genomen. Intusschen betwijfelen velen of de minister Ferry zal zich kunnen handhaven en reeds wordt de heer Brisson, de tegenwoordige voorzitter der Kamer, als zijn opvolger genoemd. De Senaat heeft bij de behandeling van het wets ontwerp over zijne eigene samenstelling een voorstel verworpen van den heer Marvaise om het Senatorschap voor het leven af te schaffen. Een amandement Le Noël om 75 senatoren door den Senaat zelf te doen be noemen werd aangenomen en vervolgens de artikelend, 2 en 3. Het laatste bepaalt de niet-verkiesbaarheid van kroonpretendenten. De cholera neemt in Parijs zeer in hevigheid toe. Gisteren werden in 44 uren tijds 438 gevallen gecon stateerd. In het Engelsclie Lagerhuis heeft de tweede lezing der kieswet plaatsgehad, nadat het bekende voorstel van lord Churchill was ingetrokken en een amende ment Stanhope van dezelfde strekking was verworpen met 372 tegen 232 stemmen. De aanhangers van Parnell stemden met de regeering. Omtrent Gordon wordt niets naders meer vernomen, wat echter nog niet bewijst, dat da regeering geene tijdingen heeft ontvangen. De Engelsche regeering heeft bijzonderen tact om het onaangename zoolang mogelijk te verzwijgen. Merkwaardig is daarom eene correspondentie uit Massowah aan de République franfaise, waarin de schrijver beweert, tijdingen van zeer ernstigen aard uit de binnenlanden te hebben ontvangen. «Het is waarschijnlijk" zegt hij «dat deze tijdingen u reeds door de telegraaf zullen zijn overgebracht." Toch twijfelt hij, of dit reeds geschied is, «want de Engelschen, die in den regel met de telegraaf zoo vlug zijn, wachten zich dikwijls voor het openbaar maken van dépêches, die aan hun prestige schade zouden kunnen toebrengen." Volgens den schrijver is de gemeenschap tusschen Massowah en het binnenland geheel afgebroken, en wordt deze haven even ernstig bedreigd als Soeakim. De verschillende stammen, die tot vóór korten tijd eene vriendschappelijke houding hadden aangenomen, hebben zich thans allen aan de zijde van den Mahdi geschaard. Met name is dit het geval met den machtigen stam der Handendowa's. De Fransclie zendingspost te Keren, op Abyssinisch grondgebied, wordt ernstig bedreigd. Hoewel nog olïiciëele cijfers ontbreken, schijnt toch de verkiezing van Cleveland als president der Ver» eenigde Staten verzekerd te zijn. De republikeinsche partij, die gedurende vier-en-twintig jaren haar candi- daat kon doen zegevieren, is derhalve ditmaal geslagen. Gemengde Berichten. Iersckc. Een waker bij een oesterput alhier heeft eene eigenaardige manier bedacht om des nachts zonder uurwerk den tijd te weten. Hij heeft nl. met behulp van een horloge op zijn petroleumlamp aangeteekend hoeveel olie deze van uur tot uur verbrandt. Zoo doende heeft hij vrij nauwkeurig zijn doel bereikt. Op de hoeve van den heer W. De Jonge alhier heeft eene gewone kip een ei gelegd, welks omtrekken 20 en 17 c.M. lang waren. Van een ander ei waren de afmetingen ongeveer een c.M. kleiner. Ellewoudsdljk. De vernieuwingswerken aan de zeewering van dezen polder zijn verleden week afge loopen. Hiermede is de bazaltglooiing uitgebreid met ongeveer 3800 M1., ter vervanging van rijsbeslag. Ook op twee andere plaatsen werd laatstgemelde soort dijksbekleeding opgeruimd voor Vilvoordsche steenglooiing, ter oppervlakte van plus minus 2500 M". Te "Wolfertsdijk wordt de uitvoer van aardap pels gedurende de laatste maanden op 20,000 hec toliters geschat. 'g-Heorenlioek. Zondagavond arriveerde alhier het rijtuig van den huurkoetsier M. H. uit Heinkenszand, waarin een jongman met zijn meisje gezeten waren. Toen zij het dorp inreden en de altijd gevaarlijke opril afgingen, hadden zij het ongeluk een weinig te laag afterijden, waardoor het rijtuig kantelde en nage noeg tegen de huizen terecht kwam. Gelukkig zijn den twee verliefden geen andere onheilen overkomen dan dat het meisje haar arm een weinig bezeerd heeft en de koetsier heeft geen andere schade dan een sterk gehavend rijtuig, zoodat de passagiers hun weg te voet hebben moeten vervo'gen. Dr. De J., te Dordrecht, die onlangs bij de be handeling van een patiënte, die aan diphtheritis leed, bij de inspuiting van het teruggeworpen vocht in het aangezicht kreeg en daardoor aanstonds een oog ver loor, terwijl men voor het andere, ja zelfs voor 's mans leven zeer beducht was, omdat men vreesde dat van de smetstof zelfs tot in het bloed zou zijn doorgedron gen, is thans, na het doorstaan van vreeselijke pijnen, gelukkig aan de beterhand, zoodat men gegronde hoop mag koesteren, dat hij niet alleen het leven maar ook nog éen oog behouden zal. Het electrisclie licht aan het station te Venlo is door de Maatschappij tot Exploitatie der staatsspoor wegen overgenomen, na een proeftijd van ruim 4 jaar. Het licht voldoet uitstekend. Zaterdag werden wederom een vijftigtal werk lieden der Maatschappij «De Schelde" te Vlissingen, wegens slapte aan hare werf en fabriek, ontslagen. Door de Zuidhollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen is aan den schipper E. van Hoepen en de 6 roeiers, uitmakende de bemanning der reddingboot te Vlissingen, f 40 voor ieder uitbe. taald, als belooning voor de redding der bemanning van de op Suikerplaat gestrande Russische bark «Angela". De Amerikaansche meelmeit. Onlangs gaven wij daaromtrent een bericht. Wij vullen dat thans aan met de mededeeling, dat het insect den naam draagt van Ephestia Kühnella. Het heeft zich sedert 4879 blijkbaar vooral in Noord-Duitschland en aan den Rijn verspreid. Stellig is het met Amerikaansche tarwe in sommige meelfabrieken aldaar aangebracht. In weerwil van alle maatregelen, schoonmaken, vernielen van groote massa's poppen enz. heeft men tot dusver het kwaad niet kunnen keeren. Ook winterkoude blijkt niets af te doen, evenmin als het aanwenden van zwavelkoolstof en zwaveligzuur. Zelfs het bestrijken van alle houtwerk inde molens met petroleum schijnt niets te hebben gebaat. In elk geval zal toch het best zijn alle houtwerk zoo vaak doenlijk na te zien en te reinigen. Het insect doorloopt zijne ontwikkeling spoe dig, zoodat verscheiden generaties in één jaar elkaar opvolgen. Waar het zich nog niet heeft vertoond, zij men dus op zijne hoede. (N. R. Ct.) Een der onderofficieren, die dezer dagen met goed gevolg het examen voor luitenant aflegden, kwam vijf jaar geleden uit Duitschland hier aan. Hij bezat niet het minste vermogen en kende niet eens onze taal, maar hij verklaarde luitenant bij het Indische leger te willen worden. Men vond dit nogal aanmatigend, maar, de toenmalige luitenant J.. die terstond ontdekte, wat er in den jongen man school, nam hem onder zijne hoede en raadde hem aan allereerst Hollandsch te leeren. In weinige maanden sprak de jeugdige Duitscher onze taal vloeiend hij kweet zich uitnemend van zijne plichten, volgde met den meesten ijver den cursus voor onderofficier en daarna dien voor officier en, dank zij zijn volharding en zijne vlijt, gepaard aan zijn grooten aanleg, zal hij nu weldra de epau letten dragen. Na vijf jaren werd de jeugdige vreem deling, die niets bezat, officier. (Amh. Ct.) Volgens mededeeling van eenige Durgerdammer visschers, hebben eenigen hunner vakgenooten uit Bun schoten in den nacht van 22 op 23 October eene hoe veelheid zijden netten, ter waarde van p. m. 500, moedwillig vernield door ze aan stukken te snijden. Bedoelde netten behoorden aan de Durgerdammer en 2 Friesche visschers, en waren aan de Friesche kust tot botvangst uitgezet. Naar men nader verneemt, zou Pieters, de voort vluchtige postdirecteur uit Yzendijke, de zich toege- eigende waarden niet bij de Hollandsche, maar bij Fransche en Belgische bankiers hebben gedeponeerd. Te Tilburg had dezer dagen een jager, terwijl hij op wild schoot, het ongeluk een op het land wer kenden Trappist van het klooster aldaar door een schampschot te treffen. Hoewel het bloeverlies nogal hevig was, is de wonde niet levensgevaarlijk en de getroffene thans beterende. Te Opsterland oogstte iemand dezer dagen Van één erwt 869 rijpe, dikke nakomelingen. Eene 72jarige vrouw te IJlst gevoelde zich on wel. Zij besloot tot het innemen van zoogenaamde Haarlemmerolie; op raad van anderen nam zij gedu rende vier dagen iederen avond 72 droppels daarvan in, namelijk voor ieder jaar éen droppel. Dientenge volge is zij lijdende aan eene hevige ingewandsontste king, die haar toestand zeer bedenkelijk maakt. Te Dalen (Dr.) bleef bij eene koe van een land bouwer een ongesneden knol in den slokdarm steken, welke niet verwijderd kon worden, zoodat het dier, een van de schoonste exemplaren van den eigenaar, moest worden afgemaakt. Hoe overvloedig dit jaar het wild in Limburg is, bewees een gehouden drijfjacht te Arcen, waar 417 hazen, 441 konijnen, 24 faisanten hanen en 2 dito hennen geschoten zijn. Op een der jongste stormachtige nachten graasde op Texel een paard alleen in de weide. Naar het schijnt, moet het dier meer trek naar den stal hebben gehad dan om in die stormvlagen aan weer en wind te zijn blootgesteld. Daar het hek gesloten was, is het beest er over gesprongen, doch moet zich daarbij ernstig aan den buik verwond hebben. Toch is het in het donker voortgeloopen tot vóór het huis des eigenaars. Toen deze den volgenden ochtend opstond, lag zijn paard dood voor de deur, met een gapende wonde aan den buik. In den nacht van 6 op 7 November jl. zijn in eene woning te Rotterdam uit eene schrijftafel door middel van braak ontvreemd4 bankbiljet van f 4000, 3 bankbiljetten van f 300, 7 dito van f 200, 6 dito van f 60, 8 dito van f 40, 15 dito van f 25, 39 muntbiljetten van f 40. Sommige bankbiljetten zijn gestempeld «Droogleevor Fortuijn" en een vermoedelijk «Van der Pot", met een hek. De commissaris van politie der 4 e afdeeling te Rotterdam verzoekt op sporing en bericht. Te" Zwolle is dezer dagen op gevorderden leeftijd overleden een zeer eenvoudig Israëliet, die in zijn be trekking van handelaar in goud en zilver ongekend vertrouwen genoot. Alle standen kwamen in zijn kleine, nederige woning binnen. Zijn vermaardheid als kenner van edelgesteenten was zoo groot, dat bij dikwijls met belangrijke Vorstelijke bestellingen werd vereerd. Het is zelfs zoo sterk, dat te Zwolle dames gevonden worden, die geen juweelen wilden dragen, wanneer zij niet door hem waren geleverd, uit vrees voor onecht. Volgens rapport van Schipper M. Spaans te Scheveningen werden hem 11. Woensdag in de Noordzee door eene Ostendensche sloep p. m. 40 netten met mooi weder noodeloos afgehakt. De schipper der sloep vischte door en hakte vervolgens nog van eene andere Scheveningsche en eene Katwijker schuit de netten af. In de N. B. Ct. leest men het volgend briefje van den heer J. Van Beresteyn: In uw geacht blad van Zondag 2 November 11. vind ik onder de rubriek «Letteren en Kunst" vermeld, dat de twee portretten van Rembrandt, behoorende tot de nalatenschap van jhr. Van Beresteyn te Vucht, door de erfgenamen voor 200,000 fr. zouden zijn verkocht aan den heer Rothschild te Parijs. Deze mededeeling is onjuist; wel zijn van verschillende ziiden aanbie dingen daarvoor gedaan, en vrij wat belangrijker dan de door u vermelde, doch aan niemand is nog gegund. Eene zestienjarige boerendochter te Stoutenbei g viel bij het opklimmen eener ladder, om eenig voor werp te krijgen, in een met kokend varkensvoeder gevuldeu bak; reeds den volgenden dag overleed zij aan bekomen brandwonden. Een geheel gezin man, vrouw en vijf kinderen welke een te Amsterdam liggende schuit bewonen, werd Vrijdag in het gasthuis opgenomen. Allen waren door het eten van bedorven visch ernstig ongesteld geworden. Een jongmensch te Amsterdam heeft het ouder lijk huis verlaten, uit een opengebroken lessenaar 350 medenemende. Een Amsterdamsche timmermansknecht, die bij zijn baas «gedaan" had gekregen wegens gebrek aan werk, wilde niettegenstaande hij niets verdiende, toch in het huwelijk treden. Daartoe werd de liefdadigheid ingeroepen en op den trouwdag zag men den hulp behoevende op 't Prinseneiland de kerk binnengaan, stappende met zijn bruid uit een koets, die door zeven andere rijtuigen gevolgd werd. Vad Het geheele aantal choleragevallen te Parijs be droeg Vrijdag 37. Er zijn 42 lijders overleden. Van Vrijdagnacht 42 uren tot Zaterdagavond kwamen 70 ziekte- en 8 sterfgevallen voor. De zwakke verhou ding van het sterftecijfer tot het aantal lijders doet de geneeskundigen hopen, dat de ziekte geen uitbrei ding zal verkrijgen. De bevolking schijnt volgens een correspondentie uit Parijs in de N. 11. Ct. over het geheel de zaak nog al kalm op te nemen. Men hoorde reeds het ge heele jaar over die ongelukkige cholera praten en men is er bijna aan gewend geraakt. Toen in 4832 de cholera voor het eerst te Parijs kwam, werden er door het gepeupel verscheidene lieden op den openbaren weg vermoord, die men be schuldigde van het drinkwater te hebben vergiftigd. Zulke jammerlijke vooroordeelen bestaan hier niet meer, ten minste het is te hopen. Maar toch zou men nog versteld staan over de aartsdomme opvattingen, die de mindere bevolking van de ziekte heeft. Te Marseille heeft zich dat vergiftigingsvooroordeel op nieuw met kracht vertoond. Daar zouden het de ge- neesheeren zijn geweest, die de lijders in de hospi talen ombrachten. En hier te Parijs behoeft men niet ver te gaan, om onder de mindere klasse het denk beeld te hooren uiten, dat de regeering de ziekte hierheen laat komen, om zich te ontdoen van de ar beiders die geen werk hebben. Tusschen dat begrip en de opvatting der lieden, die de gewaande gift mengers in 4832 doodsloegen, is de afstand zoo groot niet.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2