Burgerlijke Stand Goes. Kunst, Wetenschap en Letteren. Gisteravond had de eerste der drie tooneelvoor- stellingen plaats, die in den loop van den winter, dank zij de bemoeiingen van de afdeeling «Goes" van het Nederlandsch Tooneelverbond, door het gezelschap van den heer Van Lier uit Amsterdam alhier zullen gegeven worden. Het personeel van den heer Van Lier is in drie afdeelingen verdeeld, die ieder een bepaald genre hebben, waarin zij uitmunten en mochten wij bij gelegenheid der kermis die afdeeling bewonderen, waartoe mevrouw Theo Frenkel-Bouwmeester behoort, ook het personeel dat gisteravond het tooneel betrad, heeft in alle opzichten uitstekend voldaan. «Door tantes opgevoed" een blijspel uit het Hoog- duitsch, door den heer Lion Van Lier zeer goed voor Nederlandsche toestanden bewerkt, bracht voortdurend de lachspieren in beweging, terwijl het uitstekende spel der acteurs en actrices de gekoesterde verwach ting geenszins beschaamde. Ieder toch vervulde zijne rol geheel naar eisch en zoowel de beide freules (mevr. Huysers-Rosenvelt en mevr. Albrecht-Kngelman) als hun neef Dagobert (de heer Dekker) en Zandman (de heer Bigot) waren echte types. Ook de heer Lageman als Eduard Van Dalberg verdient om zijn los spel eene bijzondere vermelding. »De oude Doos" voldeed zoo mogelijk nog beter, waaraan behalve de diepere zin van het stuk, zeker wel in de eerste plaats het spel van mevrouw Albrecht- Engelman het zijne bijbracht. Aan den eenen kant gebonden door de bepaling, dat de inhoud van de oude doos moet worden ter hand gesteld aan het gelukkigst paartje, en aan den anderen kant toch ook gedreven door hare persoonlijke symphatiëen en antipathieën, werd haar de richtige uitvoering der laatste wilsbe schikking van hare oude meesteres wel het meest be- moeielijkt door het volkomen gelijke huwelijksgeluk der beide kinderen, en de tweestrijdwaarin de eenvoudige oude meid daardoor voortdurend ver keerde, wist mevrouw Albrecht uitstekend te vertolken. Ook de overige dames en heeren, die in het na- stukje optraden, maakten dat dit zeer vlug van stapel liep. Het doet ons genoegen nu reeds te kunnen mede- deelen, dat bij de tweede voorstelling in December of Januari mevrouw Theo Frenkel-Bouwmeester hier weder zal optreden, terwijl wij ten slotte met niet min der voldoening kunnen constateeren, dat wij gisteravond van meer dan eene zijde met lof hoorden gewagen van de restauratie van het decoratief. Wij doen echter nog dringend een beroep op die personen, die op de garantielijst nog niet hebben ge- teekend om van hunnen financiëelen steun te willen doen blijken, aangezien het betrekkelijk geringe bedrag van dat fonds nog niet in eveuredigheid is met de groote kosten aan de voorstellingen verbonden. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 31 October 1884 zijn de volgende personen veroordeeld M. De B., 40 j., te Goes, wegens het verder reizen met den trein dan het station waarvoor men een plaats biljet heeft, tot f 2 boete, subs. 1 dag gev.strafJ. Hm arbeider te O vezand, wegens het iemand uitschel den, tot f0.50 boete, subs. 1 dag gev.straf; N. B. Nz., 14 j., te Baarland, wegens het werpen van steenen tegen iemands woning, tot f3 boete, subs. 1 dag gev. straf J. M., te Hansweerd, wegens het 2 malen openhouden zijner herberg na 11 uren en het geven van eene danspartij, tot 3 boeten, elk van f5 subs. 2 dagen gev.straf voor iedere boete; J. P., 24 j., P. L., 38 j., werklieden beiden te Hansweerd en H. Van de B., 28 j., koopman te Schore, wegens het verblijven in eene herberg na 11 uren 's avonds, ioder tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.strafM. B. Hz., 18 j., arbeider, H. Du B. Jz., 19 jG. Du B. Jz., 21 j., metselaars, J. D., 26 j., arbeider en A. B. Az., 19 j., scheepstimmerman, allen te Hansweerd, en P. W., 19 j., arbeider te Nieuwdorp, wegens het maken van nachte lijk burengerucht, ieder tot f7.50 boete, subsidiair 3 dagen gevangenisstraf; J. K., 20 j., M. V., 22 j., werkman beiden te Wemeldinge, wegens alsvoren, ieder tot f5.50 boete, subsidiair 1 dag gev.straf; E. M., 18 j te Kolijnsplaat, wegens het laten loopen van vuil water op de straat, tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.straf. J. C. S. Pz., 13 j., koewachter te Wissekerke, wegens het branden van een vuur op een weg, tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.straf. M. K., 46 j., koopman te Nieuw- en St. Joosland, we gens het zich van een voertuig verwijderen, zonder het toezicht aan iemand over te dragen, tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.straf. J. De K. Pz., 21 j., visscher te Klinge, wegens het bevisschen der Schelde zonder consent, tot f10 boete, subs. 3 dagen gev.straf. Allen tevens in de kosten. hals gehaald had. In zijn woonplaats werd besch. dan ook wegens zijn brutaliteit «Joost de duivel" genoemd, zoodat Z. E. G. A. het hoog noodig achtte dit individu een zware straf op te leggen, om dan tevens zijn mede-inwoners voor eenigen tijd rust te schenken. Het requisitoir strekte tot 5 jaren tuchthuisstraf. De verdediger mr. W. graaf Van der Duijn beval besch. in 's-Hofs clementie aan. Het Hof veroordeelde, na onmiddellijke beraadslaging, tot 5 jaren tuchthuisstraf. Het Hof te Amsterdam heeft Woensdag Wijtman wegens bedriegelijke bankbreuk veroordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf. Heden werd voor het Gerechtshof te 's-Graven- hage behandeld de zaak van J. Bevelander, die dezen zomer inbraak pleegde in het kantoor van de firma Fransen Van de Putte en Zoon alhier. De beschuldigde bekende; vier getuigen werden gehoord. Het O. M. eischte eene tuchthuisstraf van 8 jaren. De verdediger, advocaat Andries, beval zijn cliënt in de clementie van het Hof aan, omdat beschuldigde door anderen was aangezet. De uitspraak is bepaald op Donderdag 6 November a. s. De drie jongens uit Ter Neuzen, die een toon banklade hadden bestolen, werden gisteren door het Gerechtshof, Kamer van Crim. Zaken, te 's-Hage, tot 45 dagen celstraf veroordeeld. Daarna stond terecht een kleedermaker uit Goes, die, na kort te voren met een uitgangskas van f20 uit het tuchthuis te Leeuwarden te zijn ontslagen, in den nacht van 7/8 Juli jl. te Kloetinge een winkel raam opgeschoven en, na binnen geklommen te zijn, drie jassen, een porteteuille, een hoeveelheid spek en zoutevisch en een zilveren horloge gestolen had. Bekl. bekende den diefstal uit armoede te hebben gepleegd. Adv.-gen. mr. Gregory wees op den onverbeterlijken aanleg tot stelen, welke besch. reeds herhaaldelijk en zelfs zware straffen, o. a. tuchthuisstraf, op den Landbouw en Veeteelt. Kapelle. In de Woensdag gehouden vergadering der landbouwvereeniging «Vooruitgang is ons streven" werd besloten rechtspersoonlijkheid voor de vereeni- ging aantevragen, nadat de statuten, die voor dit doel door eene bijzondere commissie waren gewijzigd, door de leden waren goedgekeurd. Verder werd door den voorzitter meegedeeld dat binnen eenige dagen de door de schatters der onge bouwde eigendommen vastgestelde typen op de secre tarie der gemeente zouden worden nedergelegd, waar door alsnu uitvoering zou moeten gegeven worden aan een besluit, genomen in een der vergaderingen van den vorigen winter, waarna breedvoerig het nut be sproken werd om deze typen te controleeren, opdat een ieder zich vergewisse of zijn gronden naar een goeden maatstaf zijn aangeslagen. Men besloot te ge- legenertijd de verschillende grondeigenaren op te roepen, ten einde alsdan gezamenlijk die middelen te be spreken, welke voor het controleeren dezer typen dienstig kunnen zijn. Na nog eenige zaken, landbouw en veeteelt be treffende, besproken te hebben werd de vergadering gesloten. Buitenlandse!] Overzicht. Van 201 verkiezingen voor den Duitschen Rijksdag is de uitslag bekend. Er moeten 54 herstemmingen plaats hebbenonder de gekozenen bevinden zich 25 conservatieven, 44 van de centrumpartij, 8 sociaal democraten en 29 nationaal-liberalen. De heer Eugen Richter behield zijn zetel, zij het dan ook maar met eene kleine meerderheid. De hofprediker Stöcker, de heftige anti-semiet, komt in herstemming en zal wel licht vallen. Te Berlijn wonnen de anti-semieten en conservatieven 10,000 en de socialisten, niettegen staande hunne vergaderingen meermalen door de politie werden verboden, miet minder dan 36,000 stemmen. Dit laatste kan zeker wel als een bewijs gelden van de uitstekende organisatie van deze partij. De Belgische cleiicale pers blijft nog steeds woe dend over de houding van Koning Leopold in zake het ministerie en zij uit zich daarbij in de meest onbetamelijke woorden. Zoo herinnert de Gentschej Bien Public den Koning aan het lot van Lodewijk den zestienden van Frankrijkde Patriote geeft den Koning den raad om afstand te doen van de regeering, indien de last hem te zwaar is en de Escaut, het het orgaan van den heer Jacobs, zegt, dat de tegen woordige conservatieve monarchisten wellicht door de omstandigheden zullen worden genoodzaakt om met het Koningschap te breken en conservatieve republi keinen te worden. In het Britsche Lagerhuis is het Transvaalsclie in cident wederom ter sprake gekomen. Ashley deelde mede, dat aan den resident sir H. Robinson den 7 dezer per telegraaf bevel is gegeven om, zoodra het Kaapsche Ministerie er mede heeft ingestemd, de Trans- vaalsche Regeering uit te noodigen de jongste handeling ten opzichte van Montsioa te desavoueeren. Voorts heeft hij ook in last, met het Kaapsche Ministerie middelen te beramen tot verzekering van de handhaving der conventie met de Zuidafrikaansche Republiek. Bij de voortzetting van het debat over het adres van antwoord werd door sir H. Holland een aanval gericht tegen de Regeering, wier politiek in Zuid-Afrika de Boeren in hunne houding aanmoedigt. Eene sterke strijdmacht aan de grenzen had de gewelddadigheden kunnen verhinderen. Het verheugde spreker, dat Warren door voldoende strijdkrachten zal worden gesteund. Ashley verdedigde de Regeering, wier tegenwoordige politiek door alle sprekers wordt gebillijkt. De Traas- vaalsche Regeering en de Volksraad hebben de procla matie betreffende het gebied van Montsioa ingetrokken maar de Boeren blijven nog altoos in Betsjoeanenland, en dit kan niet worden toegelaten. De Regeering heeft besloten geene oplossing goed te keuren, waarbij niet onvoorwaardelijk wordt erkend, dat er binnen het gebied van Montsioa geen vrijbuiters mogen blijven. Warren, die binnen veertien dagen derwaarts gaat, zal worden begeleid door eene voldoende strijdmacht om aan de bedoelingen 'der Regeering klem bij te zetten. Gemengde Berichten. Als eene bijzonderheid meldt men ons dat de koopman C. Schrijver dezer dagen aan den poelier J. Van der Reit Mz. alhier elf konijnen leverde, welke honderd pond wogen. Zij waren gekweekt door den heer Mieras te 's-IIeer Hendrikskinderen. Wolfertsdijk. Woensdagmiddag viel alhier op den molendijk, tengevolge van het breken der vooras, een wagen, geladen met zakken graan om; de voerman, die boven op de vracht was gezeten, kwam door een goed berekenden sprong op zijn voeten terecht, en alzoo met den schrik vrij. Te Zwolle heeft, naar de Zw. Ct. mededeelt, een gerechtelijke schouwing plaats gehad over het lijk van een meisje, dat, naar gezegd werd, zou zijn overleden tengevolge van een slag, haar door een onderwijzer toegebracht. Dit gerechtelijk onderzoek was opgedragen aan de hh. doctoren Kros en Tresling. De Zw. Ct. wenscht ter voorkoming van onjuiste geruchten, reeds verspreid, en van verkeerde gevolg trekkingen, het feit mede te deelen gelijk het zich heeft toegedragen. Het meisje was op de bijzondere school van den heer W. aldaar. Haar zijn door den onderwijzer twee klappen tegen het hoofd gegeven, die echter niet zoo hard zijn geweest, dat het kind is gaan schreien. Toen zij thuis kwam klaagde zij echter over hoofdpijn en misselijkheid en gaf te kennen, dat dit misschien het gevolg zou zijn van de klappen, die de meester haar gegeven had. Hoofdpijn en misselijkheid bleven voort duren Zaterdag werd het kind thuis gehouden en Dinsdag onder behandeling van dr. Tresling gesteld, die hersenontsteking waarnam, zonder nochtans te kunnen verklar en, dat de bewuste klappen als onmid dellijke oorzaak daarvan moesten worden aangenomen. Maandag d. a. v. is het kind gestorven. Te Sittard was Dinsdag de opkomst van kiezers zóo gering, dat het gemeentebestuur het noodig oor deelde in den namiddag door den stadsomroeper te laten «uitbellen", dat dien dag de verkiezing voor leden van de Tweede Kamer plaats had. Daarna kwa men achtereenvolgens verscheidene kiezers aan hun burgerplicht voldoen. Onder de gemeente Veur werd eergisteren de hnlp der politie ingeroepen door De G die door zijn zoon en diens makker geweldig mishandeld was. De eene woesteling had zelfs zijn mes tegen zijn vader getrokken en zou dezen daarmede zeker hevig verwond hebben, indien niet de omstanders dit belet hadden. De beide onverlaten, die wat veel aan Bacchus geofferd had den, werden door twee politie-agenten gegrepen om in het huis van arrest te worden gebracht. Onder weg ver zetten zij zich hevig tegen de veldwachters en trachtten zich met woede uit hun handen los te makenna een hevige worsteling wisten zij ten slotte nog aan de handen der wakkere politie-beambten te ontsnappen. - Men schrijft uit Scheveningen aan Het N. v. d. D. «Nog nooit had men hier zulk een geweldigen last van de zandverstuivingen als in de laatste jaren, nu stelselmatig alle natuurlijke zeewering voor en in den omtrek van het dorp is verwoest en afgegraven, uit sluitend om, zooals het heette, de zandverstuivingen onmogelijk te maken. De architect-directeur der Haagsche Gemeentewerken heeft daardoor een zware verantwoording op zich geladen, want niet alleen dat op het strand bij storm een verblijf onmogelijk is, de aangevoerde haring vol zand waait en de zeelieden er al den last van ondervinden, maar ook de door de natuur geschapen keering voor water is weg; in -de straten waait men blind, en voor de toekomst zijn de gevolgen niet te voorzien Bij den nu heerschenden storm is weder een gedeelte duin bij den straatweg weggeslagenzoo gaat het elk voor- en najaar tot, ja, men met de grootste kosten door de kunst zal moeten vervangen wat men zonder ondervinding vernielde. Men tart de natuur niet ongestraft-" Een kiezer van Kinderdijk is Dinsdag, toen hij met paard en wagen van de stembus kwam, op hol geraakt en met den wagen in de Noord geraakt; het paard verdronk. Hst wapenbord, afkomstig van Maarten Harperts- zoon Tromp, is op de veiling van Beresteyn niet aan - gekocht door Z. M. den Koning, naar blijft in het bezit der erfgenamen van Beresteyn. Volgens opgaaf van «Veritas" zijn in September 66 zeilschepen en f 7 stoomschepen verongelukt. Daar onder waren geen Nederlandsche. Van 2026 dezer was te Bergen-op-Zoom het vervoer van mosselen naar het buitenland slapper dan de vorige weken. Slechts 420 balen werden verzonden voor den prijs van ƒ2.15 en ƒ2.40 per baal. Onder Bakkeveen is Maandag jl. een arbeider onder weg door den bliksem doodelijk getroffen. Naar wij vernemen, zal binnen kort te 's-Graven- hage de aanbesteding plaats hebben van laken voor uniformen der telegrambestellers. Zijn wij wel ingelicht, dan zullen de telegraafbe- stellers een donkerblauwe jas dragen met scharlaken roode uitmonstering. (M. C.) Maandagnacht zijn te Schoonhoven bij een koop man in gouden en zilverwerken acht horloges en eenige andere gouden en zilveren voorwerpen, eene totale inkoopswaarde van ruim ƒ200 vertegenwoordigende, gestolen. Op de veiling van den boedel van baron Bosch van Drakestein kocht een antiquaar te Amsterdam een tafelservies van Saksisch porselein voor 4800. Hij heeft dit verkocht aan den grootvorst van Rusland naar men zegt voor 10,000. Te Berkenwoude is een man overleden in den ouderdom van circa 95 jaar, nalatende een familie van 136 personen: 8 kinderen, 56 kleinkinderen en 72 achterkleinkinderen. De Duitscher, die dezer dagen onder het dorp Tietjerk uit den spoortrein sprong, daarbij zijn been brak en die thans in het ziekenhuis te Leeuwarden wordt verpleegd, moest in Hamburg gevangenisstraf ondergaan, op grond waarvan hij gevlucht was. Daar de misdaad heeft bestaan in bedreiging met eene ge laden revolver, op grond waarvan geene uitlevering kan plaatshebben, zal hij na herstel op last van den com missaris van politie over de grenzen worden gebracht, opdat de Pruisische politie zich zoodoende van hem zal kunnen verzekeren. De quaestie der broodprijzen te Parijs krijgt met den dag een ernstiger aanzien. Toen de werklieden Maandag van hun weekloon de wekelijksche rekening der bakkers zouden betalen, is het op verscheidene punten in de arbeiderswijken tot twist- en vechtpar tijen gekomen. Daar de broodprijzen bij lange niet in verhouding staan tot de zoozeer gedaalde graanprijzen, is in den gemeenteraad het voorstel gedaan om de broodzetting weer in te voeren. Dat voorstel is in de eerstvolgende zitting van den gemeenteraad aan de orde gesteld. De minister van binnenl. zaken heeft zijnerzijds zich insgelijks met deze zaak bemoeid. Hij heeft eene deputatie van de syndicale Kamer der bakkers ten ge- hoore ontvangenmaar zijne bemoeiing heeft tot geen uitkomst geleid, daar de bakkers geweigerd hebben hunne prijzen te verlagen. Op den 27n Sept. schoot de 22-jarige Rose te Witney zijn vader dood. Deze was aan den drank geraakt en had op dien dag gedreigd zijn vrouw den hals af te snijden. Op het gegil schoot de zoon toe hij had een revolver bij zich en schoot daarmee zijn vader dood. De jury van het hof van assises van Oxford sprak den vadermoordenaar vrij, op grond dat hij gegronde redenen had het leven van zijn moeder in gevaar te achten. De pastoor van Kayl (Belgie) werd wegens het uitschelden van den afgevaardigde Wacquant te Esch bij gelegenheid der verkiezingen tot 10 frs. boete en tot 75 frs. schadevergoeding veroordeeld. - In een kolenmijn in Pennsylvanië had een ont ploffing plaats. Reeds zijn 2 lijken gevonden, maar men vreest dat nog 20 mijnwerkers zijn omgekomen. In een Hanoversch blad komt de volgende hu- welijksaanvraag voor: «Een jeugdig landbouwkundige wenscht door huwelijk in het bezit van een grond eigendom te komen, dat in verhouding staat tot zijn vermogen. Grond, die voor bietsuiker-cultuur geschikt is, zal de voorkeur genieten. Duiven op een oorlogsschip. Toen het nit Kiel uitgeloópen Duitsch oorlogsschip «Olga" verleden jaar te St. Vincent kwam, nam het 6 jonge duiven aan boord, die door een deskundig matroos groot gebracht werden. Eene aan den mast opgehangen vliegenkast werd tot duivenslag ingericht. De diertjes werden zeer mak, zaten in de masten en zochten hun voer op het dek. Gedurende den geruimen tijd, dien het schip in de haven van Pernambuco bleef liggen, bezochten de duiven den vasten wal en ook de naburige schepen, doch keerden des avonds naar de vliegenkast terug. Toen op zekeren dag een schip, dat dicht bij de «Olga" lag en waar de duiven dikwijls op zaten, de haven verliet, gingen ook de juist in het takelwerk zittende duiven mede, maar kwamen na verloop van een uur weer terug uit zee. Spoedig daarna stak ook de «Olga" in zee. Nadat deze ongeveer 180 zeemijlen van het land verwijderd was, vlogen de duiven hoog in de lucht, beschreven een grooten kring en verdwe nen. Na een uur keerden er drie terugde andere zullen wel naar het vasteland gevlogen zijn. Het te ruggekeerde paar begon gedurende de zeereis te broeien, maar de aap, die zich aan boord bevond, haalde de eieren weg. In de Floridastraat wierp een zware storm den geheelen duivenslag met zijn inhoud van boven neer op het dek, zoodat de broeierij veel bezwaar ondervond. Toch brachten ze later twee jongen groot. Deze duiven hebben nu de geheele lange zeereis me degemaakt en zijn de vorige maand gelukkig te Kiel binnengeloopen. In Rusland heeft men een postvereeniging ontdekt, die de staatspost zeer benadeelde. De vereeniging had bureelen in vele groote steden en belastte zich met het bestellen van brieven tegen vermindere prijzen, door middel van gebruikte postzegels er op te plakken. De schade door die vereeniging aan de staatspost toege bracht, wordt geschat op ongeveer anderhalf millioen gulden. Het te Palermo verschijnend blad Statuto Ver telt de volgende vreeselijke gebeurtenis. Op het Corso Pisani staat een huis dat sedert tal van jaren onbewoond was, daar de bevolking plechtig verzekerde dat het in die woning niet pluis was. Eenige dagen geleden werd het echter door eene moedige familie, vader en twee zonen, die voor geesten niet veel ontzag hadden, in gebruik genomen. Weinige dagen nadat men het huis betrokken had, werd in een regenachtigen nacht de onaangename ontdekking gedaan, dat het plafond van de slaapka mer lekte, en de beide broeders, de vader lag ziek te bed begaven zich naar den zolder, teneinde de dakpannen te onderzoeken. Tot hunne ontzetting vonden zij in een hoek van den zolder drie lijken naast elkander liggen op de kreten van afschuw en ontsteltenis kwam de zieke vader toesnellen die, toen hij de lijken ontwaarde, zoozeer verschrikte dat hij ineenstortte en plotseling den geest gaf. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. 5 Nov. Ovezand, Kapelle, 6 Voorwerpen. boomen, wisschen enz., 6 Kloetinge, boomen, 6 - Kapelle, wisschen, 6 Goes, vendutie, 7 Rilland, roerende goederen, 7 's-Gravenpolder en Hoedekenskerke, boomen, 7 f Rilland, woonhuis enz., 7 Ovezand, afbraak, 8 Wolfertsdijk, boomen, 10 Rilland, boomen, 10 t Kapelle, wisschen, 10 f Heinkenszaud, boomen, 12 f 's-H. Arendskerke, boomen, 12 t Rilland, boomen, 18 h Heinkenszand, boomen, 13 - Ovezand, boomen, 13 Nieuwdorp, beestiaal enz., 14 f 's-Heer Arendskerke, boomen, 14 Nisse, boomen 14 h Ovezand, boomen, 15 t 's-Gravenpolder, boomen, 15 h 's-Gravenpolder, boomen, 17 Hoedekenskerke, boomen, 17 '8-Heer Arendskerke, boomen, 19 Oudelande, boomen, Kloetinge, boomen, 19 Heiukenszand, bcomen, 20 f Heinkenszand, boomen, 26 h Baarland, boomen, 1 Dec. Hoedekenskerke, boomen, Information. Mr. Liebert. Mr. Liebert en Pilaar. Mr. Liebert. Gallis Merens. De Vos. De Vos. Mr. Liebert. Mulock Houwer. P. Overman. Mulock Houwer. Mulock Houwer. Pelle. Karseboom. Karseboom. Mr. Liebert. Mr. Liebert. Pilaar. Karseboom. Pilaar. Karseboom. Scholten. P. Overman. P. Overman. Karseboom. Pilaar. P. Overman. Mulock Houwer. Karseboom. Karseboom. Pelle. P. Overman. van 29 tot 31 October 1884. Getrouwd den 30, Adriaan Rijk, 24 j., jm., en Anna Maria Hendrika Cathariaa Stieger, 19 j., jd. Overleden den 29, Pieternella Kramer, 63 j., weduwe eerst van Jurianus Martinus Dekker, later Van Leendert Wisse.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2