Gods woord". Dit konden de mannen, hierboven ge noemd, niet beamen. Zij wilden, zooals van ouds, de formulieren als den grondslag der prediking beschouwd hebben. Vandaar verzet tegen de bepaling. En toen nu van hen gehoorzaamheid aan de reglementen der kerk werd geëischt, en zij in dien eisch ook dezelfde formule wilden ingelascht zien, maar hun dit werd geweigerd, verkozen zij niet langer het dwangjuk der Synode te dragen. Wel bleven achtenswaardige man nen, zooals Molenaar, Foreest, Callenbach, Ditmar en anderen, die ook het onrechtvaardige van den eisch en het ellendige van den toestand erkenden, in de Kerk, maar meer dan eene lijdelijke onderwerping was het niet. Hendrik De Cock en zijne volgelingen dachten er an ders over. Geen gezag der kerk kan gelden, noch van rabbijnen, noch van priesters, noch van predikanten, noch van Classikale, Provinciale of Synodale Kerkbe sturen. Alleen Gods woord moet gehoorzaamd worden het geloof in alles, wat in de wet en in de profeten geschreven is, moet het leven der Kerk zijn. Toen begon de worsteling. De moedige strijders werden als veen uitvaagsel en een afschrapsel" behandeld; hunne bijeenkomsten werden door soldaten en politiedienaren uiteengejaagd, en zij zelve door vonnissen, boeten en ge vangenisstraffen inhoudende, getroffen. Onderscheidene herinneringen uit de dagen van vóór vijftig jaren werden door spr. medegedeeld en o. a. vertoonde hij aan zijn gehoor eene dagvaardiging en meerdere veroordeelende vonnissen van de rechtbank te Goes, als bewijzen, wat de aanhangers van De Cock c. s. hadden moeten lijden. Jammer, dat wellicht de tijd spr. belette, om nog meerdere bijzonderheden, vooral uit de geschiedenis van het kerkgenootschap in onze gemeente en in Zuid- Beveland, medetedeelen. Wel sprak hij van den «ver volgden" burgemeester van Bunschoten, enz., maar de heroïsche figuur van Buddingh, de overeenkom stig de hem gegeven bevelen handelende burgemees ter van Krabbendijke, de samenkomsten te Valkenisse en in verschillende schuren te Goes werden in de feest rede gemist. Maar dit moet zeker slechts aan gebrek aan tijd worden toegeschreven, want de rede tintelde van gloed en dankbaarheid voor het gelukkig lot van nu, tegenover de ellende van toen. Eene krachtige op wekking om, getrouw blijvende aan het uitgangspunt der scheiding, toch gehoorzaam te zijn aan het wettig gezag, en tevens mede te werken om staat en kerk elkander wederkeerig te doen dienen, niet als onder geschikt, maar naast elkander, en om met elkander Gods woord te doen zegevieren, besloot de redevoering. De godsdienstoefening werd afgewisseld en besloten met het zingen van Ps. 147: 1; Ps. 66: 4, 6; Ps. 136: 2224 en Ps, 116:11terwijl onder de oefening eene collecte werd gehouden voor de Theologische school te Kampen, waarvan wij de opbrengst later mededeelen. Billand-Bath. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. gemeente te Bath door den heer H. Van den Bijtel, cand. bij het prov. kerkbestuur van Overijsel. Tolen. Tot leden voor het kiescollege zijn op 18 October gekozenJ. Leenheer, B. W. Schot Jz., C. Quist, M. F. Verkamman, B. G. Kegge Sr., Ph. J. Wessels, Job Schot, M. Van den Berg en Joh. Sloot- maker. De Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk heeft het vonnis der Synodus contracta, waarbij het besluit van het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland in zake de proponentsformule (art. 27 regl. op het examen) was vernietigd, in hooger beroep bevestigd. Ten behoeve van het lager onderwijs zijn nog subsidiën toegekend o. aaan Boschkapelle 7350, Kapelle 3811, Waterlandkerkje ƒ6000 en Wemel- dinge 8262. Buitenlandsch Overzicht. Het was gisteren een belangrijke dag voor België, nl. de verkiezingsdag voor de gemeenteraden, Zooals onze lezers weten is verleden jaar aldaar het capaci teitenstelsel ingevoerd voor de provinciale en gemeente lijke raden. De eerste verkiezing naar dit nieuwe systeem was verleden jaar niet ongelukkig voor de clericalen en met recht was men nieuwsgierig naar den uitslag van gisteren, te meer nog na al de troebelen, waarvan de noodlottige verkiezingen voor de Kamers de oorzaak zijn geweest. De verwachtingen der liberalen zijn ongetwijfeld over troffen. In tal van plaatsen toch hadden de liberale candidaten eene grootere meerderheid dan vroeger, op vele ook zijn er clericale leden gevallen en door liberalen vervangen. In Brnssel, maar vooral in Ant werpen, is de overwinning der liberalen groot. Gelukkig is, behoudens enkele kleine ongeregeld heden, de rust noch in de hoofdstad, noch in de Schelde - stad verstoord. De troepen waren dan ook wel gecon signeerd, doch er is niet gepatrouilleerd en de garde- civique rukte des avonds voor negen uur reeds in. Ongetwijfeld kan deze uitslag beschouwd worden als eene demonstratie tegen de nieuwe schoolwet. Nu die wet moet uitgevoerd worden is de versterking van het liberale element in de gemeenteraden het beste middel om te voorkomen, dat er niet meer ge schiedt in den geest dier wet, dan zij zelve bepaald voorschrijft. De hertog van Brunswijk is op 78jarigen leeftijd overleden zonder een troonopvolger na te laten en de opvolgings-quaestie kan nog tot moeielijkheden aanleiding geven. De te Brunswijk geplaatste Pruisische brigade-ge neraal Wilgers heeft eene proclamatie aan de inwoners van Brunswijk uitgevaardigd, waarin gezegd wordt, dat aan het Duitsehe rijk, ingevolge het Bondstractaat van 1867 en de Rijks-constitutie, het onderzoek toe komt over de vraag wie opvolger van den hertog zal zijn. Vooreerst zou de Bondsraad over het legitimeeren van Brunswijks vertegenwoordiging in den Bondsraad beslissen. Tot zoolang zou de Keizer er over waken dat op de rechtmatige oplossing van de quaestie der troonopvolging niet van te voren inbreuk gemaakt werd, en het behoud der aan den persoon des hertogs verbondene speciale militaire rechten werd gewaarborgd. Hiertoe, en in overeenstemming met de Brunswijk- sche regentschapswet, heeft de Keizer den generaal het bevel opgedragen over de zich in het land bevin dende troepen deze noodigde de inwoners namens den Keizer uit, de uitspraak van het Duitsehe Rijk met vertrouwen tegemoet te zien. Het officiëele blad maakt die proclamatie openbaar, en merkt daarbij op, dat het door de wet op het regentschap bedoelde verzoek aan den Keizer, betref fende de positie van Brunswijk in den Bondsraad en de quaestie van het militair opperbevel, reeds vóór het uitvaardigen der proclamatie door den regent- schapsraad in den zelfden zin was afgehandeld. In- tusschen had de voornoemde raad een op deze zaken betrekking hebbend schrijven aan den Rijkskanselier gezonden, met verzoek om het aan de goedkeuring van den Keizer te onderwerpen. De Landdag zal intusschen onverwijld worden bijeen geroepen, teneinde die maatregelen te nemen welke, in overeenstemming met de Constitutie, door den drang der omstandigheden worden geëischt. Volgens berichten uit Pretoria heeft de gouver neur der Kaapkolonie, Sir Hercules Robinson, aan de regeering van Transvaal een ultimatum gezonden, waarin niet slechts wordt geëischt, dat het protecto raat over het gebied van Montsioa zal worden inge trokken, gelijk reeds is geschied, maar ook, dat de grens voortaan nauwkeurig zal worden bewaakt. Te vens vraagt de gouverneur verlof, om de grenzen van Transvaal te overschrijden, wanneer dit tot vervolging der in Bechuana-land aanwezige Boeren noodzakelijk mocht zijn. De gouverneur zal aan Engeland de noodige voorstellen doen, om het land Goosen van de «vrij buiters" te zuiveren. De Kalnische Zeitung voegt aan dit bericht eene beschouwing toe over het huichelachtige der Engelsche staatkunde, die zich steeds verschuilt achter het voor wendsel, dat zij de inboorlingen moet beschermen. Toen Engeland in 1877 Transvaal annexeerde, werd Bechuanaland als onafscheidelijk deel daarbij ingelijfd doch toen het in 1881 aan Transvaal de vrijheid gedeeltelijk teruggaf, moest Bechuana-land weder onder speciaal Engelsche bescherming worden gesteld. Gemengde Berichten. 's Heerenhoek. In deze gemeente ontbreekt het geenszins aan herbergen en tapperijen. Met het oog op het betrekkelijk groote aantal in vergelijking met andere plaatsen zou men meenen, dat de kapitaals- waarde die zij vertegenwoordigen niet hoog staat aangeschreven. De ondervinding leert echter dat derge lijke affaires tot de begeerlijke goederen behooren. Verleden week toch werd er een verkocht voor de kapitale som van 4500, ofschoon zij niet kan ge rangschikt worder onder die van de eerste klasse. Vlissingen. Gistermiddag had hier op de reede een treurig ongeval plaats. De stuurman van een aldaar voor anker liggend zeilschip, genaamd «Good intends" had het ongeluk in het ruim ta vallen. Zwaar gekwetst werd hij bovengebracht en per sleepboot naar den wal vervoerd, van waar hij naar het gasthuis werd over gebracht ter verpleging. Als eene bijzonderheid deelt men ons uit Tolen mede dat door een schipper een mossel gevangen iswaarop zich 57 oesterbroedjes bevonden, en 3 levende water- spinnekoppen, die ieder een oesterbroedje op den rug hadden. Een meisje te Heinkenszand had dezer dagen het ongeluk met den wijsvinger in aanraking te komen met het rad van een mangel, terwijl deze inwerking was, met het ongelukkig gevolg dat de vinger on middellijk moest worden afgezet. De schade, door de mailboot «Prins Hendrik" der Maatschappij «Zeeland" vóór eenige dagen beloopen ten gevolge der aanvaring met het stoomschip «Lord John Russell" is in zóóver hersteld, dat de boot reeds weder in geregelde vaart is gebracht. Uit een postpakket, verzonden van Geertruiden- berg naar Den Bosch, is ƒ15,50 ontvreemd. Op de spoorlijn RozendaalAntwerpen is een wachter door een trein overreden en gedood. Bij Eindhoven heeft men Vrijdag te 3.45 uren een hevigen aardschok waargenomen, die 10 seconden duurde. Door het breken van een steiger aan de nieuwe gasfabriek te Amsterdam zijn Vrijdag vijf werklieden naar beneden gevallen. Vier werden verschrikkelijk gewond en één bleef op de plaats dood. Een gedelegeerde der Staatsloterij te Amsterdam zijn eenige loten, waarop prijzen gevallen waren, ont stolen; de dader wordt gezocht. Zaterdag is de knecht van den beurtschipper van Zwolle op Apeldoorn op het Zwartewater over boord gevallen en verdronken. Toen iemand te Brielle zijn wintervoorraad aard appelen gebracht werden, twijfelde hij of hij de volle maat wel ontving. Er werd gemeten. Reeds bij de le overstorting bleek, dat de koopman niet goed ge meten hadbij de 2e twijfelde men er niet meer aan, totdat bij de laatste overstorting bleek, dat de aard appelkoopman zich 1 hectoliter vergist had. In plaats van 11, kon men slechts 9% hectoliter uitmeten. Tot eer echter van den koopman moet toch gezegd worden, dat hij vrijwillig de 1 heet. van de re kening kortte. De man wist niet, dat men te Brielle van nameten hield. De commissaris van politie der 2e afdeeling te Rotterdam bericht, dat een persoon, zich genoemd hebbende bij L. C., vleeschhouwer te Rotterdam, «Sus- kind, paardenkooper, wonende te Gladbach", en in het hotel «Sint Lucas", waar hij gelogeerd heeft, Herzberg, den 13 October jl. van genoemden C. ƒ120 en van den houder van dat hotel 100 heeft geleend, onder belofte die bedragen denzelfden dag des namid dags te zullen teruggeven, aan welke belofte niet is voldaan. Bedoelde persoon is sedert verdwenen. Volgens mededeeling, zou hij ook verdacht worden van oplichting ten nadeele van de Wed. B., logement houdster te Utrecht. Aan C. heeft hij onder anderen de onware mededeeling gedaan, dat de houder van het hotel 17000 Mark van hem in bewaring had. Ook onder Prinsenhage staan een aantal aard- beziënvelden in vollen bloeidezer dagen zijn er zelfs vele rijpe aardbeziën geplukt. Terwijl Donderdag te Amsterdam, op den hoek van Prinsengracht en Reestraat, rustig werd ingebroken en gestolen, werden in de Utrechtsche straat aldaar twee Franschen, bezig zijnde een afdruk in was van een deurslot te nemen, op heeterdaad betrapt. Uit een in de Arnh. Ct. meegedeelde akte van beschuldiging in zake Jacob De Jong, beschuldigd van frauduleus bankroet, komt de ongewone bijzonderheid voor dat beschuldigde joodsch koopman ver klaarde In het afleggen van den eed had hij geen bezwaar gezien, omdat hij dien niet geldig achtte, want hij had dien afgelegd met ongedekten hoofde en met het op steken van de beide voorste vingers der rechterhand, terwijl de israëlitiesche ritus voorschreef het zweren met gedekt hoofd en met het opsteken van één vinger. Gisteren den 19 October vierde de vingerhoed zijn tweehonderdjarig feest. Op dezen dag van het jaarl684 zond de goudsmid Nicolaas van Benschoten, te Amsterdam, het eerste, door hem uitgevonden en vervaardigde exemplaar, als verjaringsgeschenk aan mevrouw Van Rensselaer. Daar bij werd een schrijven gevoegd, waarin de goudsmid haar verzocht, «deze nieuwe bekleeding tot bescherming harer nijvere vingers als bewijs zijner hulde aan te nemen." Twaalf jaren later werd dit denkbeeld door een zekeren Johan Lotting naar Engeland overgebracht, waar de nijverheid er het eerst op groote schaal partij van trok. Toen echter werden de vingerhoeden nog uitsluitend op den duim gedragen en meest van goud, zilver of ijzer gemaakt, terwijl nu meer staal, ivoor en been wordt gebruikt. In China maakt men ze van paarlemoer, met goud ingelegd, maar vooral is de koningin van Siam, in den vorm eener lotusbloem ver vaardigd, zeer bekend. Deze vingerhoed is van goud en zoo met diamanten bezet, dat deze den naam der vorstin en de dagteekening van haar huwelijk vormen. Deze bijzonderheden worden medegedeeld door een Duitsch blad, dat in dezen jubilé-tijd ook den gedenk dag der uitvinding van den vingerhoed niet onopge merkt voorbij wil laten gaan. (II. b.) Uit zekere garnizoensplaats weet de Zaanstreek het volgende te verhalen: Mijnheer de dominee be merkte op zekeren Zondag, toen hij «op stoel" stond, dat er zich onder zijn gehoor ook een korporaal bevond. Nu, dit was eene zeldzaamheid, want het garnizoen de dominee had er zich al zoo dikwijls over geërgerd scheen niet zeer kerksch. De dominee zag in de tegenwoordigheid van dien vaderlandsverdediger een verblijdend teeken des tijds en begreep, dat zijn gedrag moest aangemoedigd worden. Na afloop van de preek liet hij den korporaal verzoeken om even bij hem te komen. «Mijn zoon," sprak de predikant, «ik heb met ge noegen uwe aanwezigheid opgemerkt; 't kwam me echter voor, dat gij niet geheel aandacht waart." «Och wat zal ik u zeggen," antwoordde de gestreepte, «waar zal men, als men schraal bij kas is, al beter naar toegaan dan naar de kerk. «Zoo, nu dat was braaf, en om u voor dit goede besluit te beloonen ziehier twee kwartjes vermaak u thans op gepaste wijze en kom Zondag weer naar de kerk." Den volgenden Zondag, terwijl onze dominee zich voor de godsdienstoefening kleedde, vroeg hij den koster «Is het gehoor groot vandaag «O, dominee de kerk is stampvol, ik heb 't nog nooit zoo bijgewoond, maar wat me bevreemdt is, dat meer dan de helft soldaten van 't garnizoen aanwezig zijn." De dominee begreep er nu alles van. Te Utrecht zag men dezer dagen eene nieuwe toepassing van de vélocipede. De bak van een bakkers wagen, hangende tusschen drie wielen, waarvan het voorste met de noodige toestellen voorzien, werd door een jeugdig snelwieler handig voortbewogen. Te Delftshaven sprong Zondag een man van het balcon van de stoomtram juist toen deze de opril opreedhij nam zijn sprong in de verkeerde richting, en dit had het onvermijdelijk gevolg, dat hij viel en onder de tram geraakte. Met een gebroken been en arm werd hij opgenomen en in het wachthuisje van den tramdienst gebracht, waar hem spoedig heelkun dige hulp verleend werd. Het vreeselijk drama te Sittard in de vorige afgespeeld is nog steeds het onderwerp aller gesprek ken. Veel meer licht is echter in de zaak nog niet verspreid. O., de vermoedelijke bedrijver van het gru welstuk, legt de grootste onverschilligheid aan den dag, zingt nu en dan zelfs een deuntje, en blijft tot heden alle schuld ontkennen. Uit de gevangenis te Maastricht werdhijZaterdagwedernaarStittard gebracht om een tweede voorloopig verhoor te ondergaan. Ver schillende personen, voornamelijk herbergiers, legden weder de meest bezwarende verklaringen omtrent O's schuld af. Deze verklaart evenwel zich van dat alles niets te herinneren. Na afloop van het verhoor, dat ten stadhuize plaats had, bracht men hem in het koffiehuis Ten Dijck, waar hij Maandag laat in den avond zich zoo zonderling had gedragen, en men hem in 't bezit van de bewuste portefeuille had gezien. Op de getuigenis dienaangaande van den waard, diens vrouw en van de dien avond aanwezige gasten, allen in 't lokaal ontboden, zeide O. herhaaldelijk: «het kan zijn, maar ik weet er niets van". Ir.tussclien gaat de politie, wier ijver in deze treurige zaak een woord van lof verdient, met de meeste nauwgezetheid voort alles te onderzoeken wat der justitie helderheid kan aanbrengen. De Berlijnsche ingenieur Mayerchofer heeft een toestel uitgevonden, waardoor de veiligheid op de spoor wegen bevorderd wordt. De spoorwegbeambte, die dit toestel bedient, kan door een spiegel de geheele lijn, welke hij moet controleeren, overzien, met al da trei nen die er over loopen en elk oogenblik kan hij met nauwkeurigheid weten waar zich elk der loopende treinen bevindt. Is er gevaar, dan kan hij dit onmid dellijk aan den bedreigden trein doen kennen. Voor de ontleedkundige afdeeling van een Duit sehe hoogeschool werden verscheidene kisten met men- schenschedels uit het buitenland aangevoeld. Onder welke rubriek moest deze lading aan het grenskautoor genoteerd worden? Men dacht er eens over na en kwam eindelijk op de geniale gedachte om de schedels aanteteekenen als gedragen zaken. In het dep. Vosges is reeds veel sneeuw gevallen. Tusschen Sainte-Marie en Saint-Dié zelfs zooveel, dat de weg niet begaanbaar is. Een hevige brand heeft 63 huizen van het dorp Montgreleix (Cantal) vernield. Een zwangere vrouw kwam in de vlammen om. Een professor in Connecticut heeft volgens het Sritsch lra.de Journaleen der ernstigste handelstijd- schriften, een draagbaren lijfverwarmer uilgevonden. Een klein toestelletje, bestaande uit een koperen stoom- keteltje, waaronder een lampje, is geheel besloten in een trommel van nickel en daarin op de wijze van een kompas opgehangen, zoodat het in eiken stand van de doos verticaal blijft. De geheele toestel kan in den zak geborgen worden. Wanneer de lamp is aangestoken en het water verwarmd is, stroomt het door een elastische slang, die om de beenen, de en kels en langs den rug gelegd is, terug naar het ke teltje. Het lichaam wordt hierdoor zelfs bij het koudste weder warm gehouden. Mocht de stoomspanning te sterk worden, dan ontsnapt de stoom door een vei ligheidsklepje achter den nek weg. Keurig en fijn be werkte toestellen zijn meer bepaald voor de dames bestemd, wier kleeding tegenwoordig uitstekende ge legenheden geeft om zulk een verwarmer te verbergen. De lampjes zijn ingericht voor 8 a 10 uur branden. De Engelschman, die in den «Jardin d'acclima- tation" te Parijs een zeldzamen vogel doodde, is ver oordeeld tot 200 frs. boete en 800 frs. schadevergoeding. Ook zal op zijn kosten het vonnis moeten worden aan geplakt in den tuin. Hij geeft geen redenen op voor zijn zonderlinge daad. De conferentie te Washington heeft bepaald, dat de lengte zal worden gerekend van Greenwich af in 2 richtingen, Oostelijk en Westelijk tot 180 gr. Te Quebec zijn vier personen gearresteerd onder verdenking van medeplichtigheid aan de ontploffing. Zoowel daar als te Montreal worden de openbare gebouwen nog bewaakt. Te Cincinnati werden 11. Dinsdag bij de ver kiezingen tien personen doodgeschoten en velen zoo ernstig gekwetst, dat zij er niet van zullen opkomen. Een paar weken geleden werd te San Francisco een tapijt verbrand, dat vijf jaar in de munt aldaar dienst had gedaan. Ofschoon het dagelijks zorgvuldig werd afgeschuierd, bleek het bij de verbranding, dat het nog voor eene waarde van 2500 dollars aan goud bevatte. Een zonderlinge verloving had onlangs te Pe tersburg plaats. Een kantoorbediende, met zeer onder geschikte positie en geringe inkomsten, vond 's avonds, toen hij van zijn werk kwam, een brief van een dame, die hem uitnoodigde 's anderendaags ten harent te komen. Na eenige aarzeling besloot hij te gaan en het eerste, wat zij hem na de gewone begroeting vroeg, wasIs uw hart nog vrij De jongeling was verbluft, maar liet toch bemerken, dat hij nog meester over zijn hart was. «Welnu", sprak de dame daarop, «ik heb een eenige dochter, die ik zeer bemin, en deze is verliefd op u. Van uit haar venster ziet ze u dagelijks naar uw kantoor gaan, ze heeft uw naam uitgevorsebt, ze kent uw positie en het oordeel uwer vrienden over u en ze is verliefd, dat heeft zij me zelf gezegd". Daarna verscheen de dochter, een allerliefst meisje, wel in staat den jongeling te be koren. Hij omhelsde haar, de verloving werd terstond aangekondigd en thans zijn ze gelukkig gehuwd en is de jongeman eigenaar van een zeer aardig vermogen en vaste goederen. TeMonatin het Berner Oberland is de redacteur van een dagblad op de markt vermoord door den president van een ultramontaansche club, dien hij in zijn blad had aangevallen. De moord geschiedde onder de oogen van een talrijke volksmenigte. In de in het middelpunt der stad Moskou ge legen gebouwen van Solodownikoff, die uitsluitend winkels en magazijnen bevatten, is gisteravond brand ontstaan, die een groot aantal gebouwen in de asch legde. De groote winkels, aan de straten Petrowka en Kulnitsky gelegen, en de Duitsehe schouwburg staan eveneens in vlammen. Een eigenaardig luchtverschijnsel is de vorige week in de streek van Vernese-Montreux waargenomen. Tegen 10 uren 's morgens begon een dichte sneeuwbui te vallen, zoo dik als men soms in Januari ziet. Zoo bleef het sneeuwen, toen te 12 uren een zware donder slag zich deed hooren en het winterlandschap door een bliksemstraal verlicht werd. De bladen spreken met groote verbittering van eene kolossale bedriegerij op de tentoonstelling te Turijn. Gedurende de belde eerste maanden zag men daar een Afrikaanschen sultan met zijne wederhelft en een ge volg van diplomaten, generaals, enz., aan wie eene eerewacht van karabiniers ter beschikking was gesteld. Het heette dat deze hooge personages van Assab, aan de Roode Zee, waren gekomen. Zij werden vorstelijk behandeld, daar men het als eene bijzondere gunst beschouwde, dat zij zich als eene merkwaardigheid op de tentoonstelling lieten zien. Er waren wel is waar toen reeds twijfelaars, die den zwarten Afrikaan geens zins voor een sultan hielden; maar men zweeg toen men zag met hoeveel eerbewijzen zij ontvangen werden. Bij den terugtocht der vreemde gasten naar Assab werden zij in een salonwagen op kosten van den Staat

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2