Meermalen is beproefd, een Nederlandsche Land- bouw-maatschappij tot stand te brengen maar dit is steeds afgestuit op verschillende bezwaren, niet het minst op die der Friesche Maatschappij van Landbouw, die de autonomie der afzonderlijke maatschappijen wenscht te handhaven, omdat in verschillende streken verschillende behoeften en belangen zijn, welke niet naar eisch door één algemeene maatschappij kunnen bevredigd worden. Toch zijn er nu en dan gemeen schappelijke belangen, waarbij samenwerking van allen gewenscht is, zooals gebleken is ten aanzien der uit roeiing van de longziekte in het spoelingdistrict. Op uitnoodiging van den heer D. Fontein De Jong is daarom te Amersfoort een bijeenkomst gehouden en daar besloten tot oprichting van een Nederlandsch Landbouw-comité, waarvoor de statuten zijn vastge steld. Het hoofdbestuur der Friesche Maatschappij heeft nu met 20 stemmen tegen 1 besloten, tot dit comité toe te treden. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 17 October 1884, zijn de navolgende personen veroordeeld C. De B., te Nisse, wegens het verboden hardrijden tot f3 boete subs. 1 dag gev.straf;C. K. V. A., te Hansweerd, wegens het zwemmen zonder zwembroek tot f 2 boete subs. 1 dag gev-strafJ. P. T.te Kruininge, wegens het openhouden van zijne herberg na 11 uren 's avonds, tot f 5 boete subs. 2 dagen gev-straf; L. K., J. S., M. V. D. H., H. L., M. B., J. B. en G. D., allen te Kruininge, wegens het zich ophouden in eene herberg na 11 uren 's avonds, ieder tot fl subs. 1 dag gev-straf; H. B., te Wisse- kerke, wegens diefstal van veldvruchten, tot 6 dagen gev.strafA. A. M. en M. Nbeiden te Rilland en S. M., te Krabbendijke, wegens het maken van nachtelijk burengerucht ieder tot f5,50 boete subs. 1 dag gev-straf; P. V. d. G., te Rilland-Bath, wegens het vervoeren van wild meer dan 14 dagen na sluiting der jacht, tot f 10 boete subs. 2 dagen gev-straf - P. M., te Oudelande, wegens alsvoi en, tot f10 boete subs. 3 degen gevangenis-straf; P. M.. te Borsele wegens het zich bevinden in het veld met een wildstrik, tot f10 boete subsidair. 3 dagen gevangenisstraf; M. De J., te Baarland, wegens het jagen zonder machtiging of verguning tot twee boeten ieder van f10 subs. 3 dagen gev.straf voor elke boete; J. S., te's-Gravenpolder, wegens het zich met geladen schietgeweer bevinden in het veld (recidive), tot f20 boete subs. 5 dagen plus 3 dagen gev.straf; F. Van S., te Hansweerd, wegens het visschen van bot, beneden de maat, tot f 10 boete subs. 1 dag gev.straf; A. P., te Hoedekenskerke, wegens het herstellen vaneen wildstrik tot f20 boete subs. 5 dagen gev.straf; J. C., te Goes, wegens het visschen zonder acte of vergunning tot twee boeten ieder van f3 subs 1 dag gev.straf; J. De K., S. Van O. en P. B., allen te Klinge, wegens het be- visschen der Schelde zonder consent, ieder tot f10 boete subs. 3 dagen gev.straf. Vrijgesproken werden: W. De R., te Kapelle, be klaagd van diefstal en J. V., 40 j., huisv. van J. Van der K., beklaagd van het beschadigen van eens anders roerend eigendom. Het gerechtshot te 's-Gravenhage heeft Donderdag, ten overstaan van een buitengewoon talrijk gehoor, uitspraak gedaan in de zaak tegen mevrouw de weduwe Bulkley. Het hof, overwegende, dat niet voldoende rechtens is gebleken, dat de besch. op 1 Augustus 1883 haar 5jarigen kleinzoon H. W. H. door bedriegelijke mid delen heeft weggevoerd en uit 's-Hage medegenomen, verklaarde de schuld van besch. aan het haar ten laste gelegde niet bewezen, en sprak haar daarvan vrij, de kosten te dragen door den Staat. Na deze uitspraak weerklonk een daverend applaus met de kreten bravo! door de rechtzaal, en werden honderden handdrukken met mevr. B. en haren ver dediger, mr. Thorbecke, gewisseld. Buitenlandsch Overzicht, De Belgische politie heeft zich tot de Fransche gewend met het verzoek in kennis gesteld te worden met de dossiers der in België verblijf houdende Fran- schen. Men vermoedt, dat dit in verband staat met de republikeinsche bewegingen, die in den laatsten tijd in België voorkomen, en die door de daar aan wezige Franschen zou worden gevoed. Tot voorzitter van de begrootingscommissie uit de Fransche Kamer is, ter vervanging van den heer Rouvier, thans Minister van Openbare Werken, benoemd de heer Sarrien. Eene dépêche van generaal Brière de l'Isle dd. 13 October meldt het volgende omtrent den mislukten inval der Chineezen in Tongkin, waarvan wij in ons vorig nommer onder de laatste berichten melding maakten «Kolonel Donnier veroverde op 10 dezer, na een schitterend gevecht, de hoogten die de vesting Tsjoe, het knooppunt van het groote verschanste kamp der Chineezen, beheerschen. De vesting werd verdedigd door vijt forten met kazematten. Den volgenden dag waagden de Chineezen den aan val, doch ons geschut bedekte den grond met hunne lijken, en zij vluchtten in de richting van Langsom Hunne verliezen worden op 3000 geraamd, onder welke hun opperbevelhebber. Wij hebben 20 dooden en 90 gekwetsten. De verslagen Chineezen behoorden tot de beste troepen van het rijkzij waren goed gewapend en manoeuvreerden op Europeesche wijze. Generaal Brière beschouwt den aanval der Chinee zen in Tongkin als volkomen afgeslagen. De samenkomst der drie keizers te Skierniwice oefent volgens sommigen ook haren invloed uit op de verhouding van Montenegro tegenover Oostenrijk. De regeering van eerstgenoemd rijk zou namelijk hebben bepaald dat alle uit Bosnii en de Herzegowina naar Montenegro gevluchte insurgenten in het district Dulcigno geïnterneerd zullen worden, welk district jijt verst van het voormalig tooneel van den opstand gelegen is, terwijl tevens het bevel werd uitge vaardigd om allen, die verder in de grensdistricten aan oproerige bewegingen deelnamen, op verzoek aan de Oostenrijksche autoriteiten uit te leveren. De Koningen van Spanje en Portugal zullen weldra eene bijeenkomst houden, bij gelegenheid der inwijding van een spoorweg, die eene nieuwe verbinding der beide rijken zal vormen. De gezondheid van Koning Alphonso is, in strijd met verschillende berichten, zeer goed. De berichten omtrent den toestand van den hertog van Brunswijk zijn weder minder gunstig. Hij bracht een onrustigen nacht door, terwijl de zwaktetoestand vermeerderde en de pols minder krachtig was. De Congo-conferentie zal in het begin van November bijeenkomen. Ook Portugal heeft inmiddels de uit noodiging tot bijwoning der conferentie aangenomen. De uitnoodiging aan de Vereenigde Staten zal dezer dagen te Washington overgereikt worden. De bespre kingen met Engeland duren voort. Gemengde Berichten. Als een zeker zeldzaam voorkomend geval zij gemeld, dat de landbouwer v. D. te Kloetinge eene kip heeft, die op den 3en Mei van dit jaar is geboren en thans reeds moeder is van een elftal gezonde kuikens. Kapelle. Het tijdperk van konijnenstelen schijnt weder te zijn ingetreden, althans een paar malen heeft zich dit in deze gemeente voorgedaan bij arme arbei ders. Daar menige arbeider eenige van deze diertjes aanfokt, teneinde zoodoende ongemerkt een spaar potje bij elkaar te krijgen voor den naderenden winter, moet men zeker wel tot het geringste gehalte der menschheid behooren om de hoop van deze arme drommels op een dergelijke wijze den bodem in te slaan. Wenschelijk ware het zulke dieven spoedig in handen te krijgen en dat het maximum der bij de wet vastgestelde straf alsdan op hen werd toegepast. Uit waarnemingen blijkt dat het westelijk strand van Rottumeroog in de laatste jaren belangrijk achteruit gaat, welke achteruitgang niet wordt opgewogen door de uitbreiding van het strand aan de oostzijde. Voor heen was dit eiland veel uitgestrekter en ook tamelijk bevolkt. Het eenige op het eiland gevonden huis moest herhaaldelijk oostwaarts verplaatst worden; het laatst geschiedde dit in 1799, en waar toen het huis stond, is thans eene diepte van 8 M onder volzee. Men rekent dat jaarlijks 6 bunder grond door die afneming ver loren gaat. Nabij Heerenveen vond men een turfschipper en zijn 14jarigen zoon in het vooronder van hun vaartuig door kolendamp gestikt. Te Sliedrecht zijn voor de tweede maal aardap pelen gerooid van denzelfden akker. De laatsten werden gelegd den 23 Juni en gerooid den 11 October. Ten bewijze dat de belangstelling in 's lands zaken bitter gering is, diene dat een kiesvergadering te Winschoten slechts door drie personen bezocht werd, waaronder een aftredend Kamerlid. Een verkiezingsmeeting te Appingedam werd bijge woond door één persoon Een ooggetuige deelt aan het Dagbl. mede, dat, toen een lijkstoet een sterfhuis te 's Ilage verliet, de geleiders van den stoet, waaronder leden van de Kon. Vereeniging «liet Eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen," op schandelijke wijze werden be jegend door personen die werkzaam zijn aan een huis in den omtrek. O. a. wierpen zij de rouwgeleideis met natte kalk, spuwden hen op de handen en jouwden hen uit, toen zij zich terecht over deze laffe aardig heden verontwaardigd toonden. Dinsdagavond keerden te Utrecht twee miliciens naar hunne kazerne in het fort op de Biltstraat terug, toen een vrachtrijder op woeste wijze een ander rijtuig wilde voorbijrijden. De miliciens, die voor dit laatste wilden uitwijken, kwamen met de vrachtkar in aan raking een van hen had het geluk het paard bij den kop te grijpen, de andere viel en werd overreden, zoodat hij onmiddellijk een lijk was. Zaterdag werd bij een ingezetene van Amster dam een brief bezorgd, waarin verzocht werd om ƒ50 te doen bezorgen in de Ruysdaelstraat no. 77. Bij gebreke daarvan zou de schrijver den geadresseerde en zichzelf van kant maken, en wanneer de politie van het geschrift kennis kreeg zouden bondgenooten van hem zich wreken. De brief was onderteekend en het geld moest 's avonds te 6 uren bezorgd worden. Natuurlijk niet bevreesd voor de bedreiging werd de brief in handen der politie gesteld, die daarop den onderteekenaar, een 20jarigen boerenarbeider, zijn be roep in genoemd perceel uitoefenend, in hechtenis nam. Eerst ontkende hij de schrijver te zijn, maar hij eindigde met alles te bekennen, en werd naar de cel gebracht. Een stuurmanvarende voor een reeder te Scheveningen, van de reis teruggekeerdheeft de bevoegde autoriteiten kennis gegeven, dat eenige dagen geleden door een Nederlandsch loggerschip 20 zijner haringnetten zijn gekaptde diefstal heeft plaats gehad ter hoogte van Doggersbank. Woensdagnacht omstreeks 1 uur is te Haarlem poging tot inbraak gepleegd ten huize van den make laar in effecten v. B. De dader werd echter op heeter- daad betrapt. Het is zekere Bernardus Helmink, oud 31 jaren, van beroep smid, die reeds meermalen we gens diefstal heeft getucht. Een glasruit aan de straat was reeds door hem verbrijzeld en bij zijn aanhouding was hij bezig de voordeur open te maken. Hij is naar het huis van arrest overgebracht. De Ned. Sport deelt mede, dat het voornemen bestaat bij genoegzame deelneming te trachten een bond op te richten, dat alles in het werk zal stellen, om het roeien en zeilen, zoowel voor liefhebbers als ten behoeve van den handel, tot vroegeren luister terug te voeren en pogingen in het werk te stellen, Amsterdam weer te verrijken met een jachthaven, de hoofdstad des Rijks waardig. Een man die sedert tal van jaren te Amster dam het medelijden der burgerij wist optewekken door met eene aankondiging rond te loopen, waarop het woord «doofstom" geschreven was, werd om eenige reden door een paar politie-beambten aangehouden' Toen beiden een paar woorden wisselden en een hunner zich de woorden liet ontvallen«daar staan twee jaren op", bemerkte man eensklaps met verbazing dat de doofstomme de schouders ophaalde alsof hij zeggen wilde: «er is niets aan te doen". Het vuur werd hem nader aan de schoenen gelegd en al ras bleek, dat de gewaande doofstomme zeer verstaanbaar praten kon en zich in niets van andere menschenkinderen onderscheidde, terwijl zijne doofheid eene Oost-Indische was. De werklieden te Lyon hebben weer een ver gadering gehouden. De gedelegeerden van de Kamer waren niet verschenen. Verschillende sprekers voeren uit tegen den burgemeester en men besloot een telegram te zenden aan de Regeering, ten einde werk te eischen voor allen die geen werk hadden. Ook werd besloten dat de werklieden voor tdurend in den omtrek van het stadhuis zouden dwalen, maar zonder groepen te vormen, daar dit de inmenging der politie zou ten gevolge hebben. De vergadering was. van oordeel, dat kerken en andere openbare gebouwen ter beschikking moesten worden gesteld van de werklieden, die door de eigenaars uit hun woningen waren gezet. Een buitengewone krijgsraad te Petersburg heeft acht officieren en burgers ter dood veroordeeld en zes anderen tot verbanning naar Siberië, allen wegens staatkundige misdrijven. Tot de veroordeelden behoort een vrouw, Vera Philippowa. Bij de terechtzitting waren alleen de Ministers van Oorlog en Marine toe gelaten en een adjudant van den Czaar, die een rapport voor hem moest opmaken. Onder de passagiers van de «Sindh", kapitein Such, die Zondagmorgen van Marseille naar Japan is vertrokken, bevindt zich de heer Kido, lid der Japansche ambassade te Berlijn. Deze diplomaat, die zich naar Yokohama begeeft, brengt het memento mori in toe passing op een wijze, zooals men niet dagelijks ziet. Hoewel zeer gezond zijnde, heeft hij in dit geval voor zien, dat hem een ongeluk aan boord overkwam en daar hij niet gaarne door de visschen wordt opgegeten, welk lot iedereen wacht, die aan boord sterft, heeft hij onder zijn bagage een langwerpig voorwerp, be vattende een doodkist, die van binnen prachtig met fluweel en zijde is opgemaakt. Vervolgens heeft hij allerhande doozen met parfumerieën en andere beuoo- digdheden bij zich tot het balsemen van een lijk en aan den dokter, die aan boord is, heeft hij de noodige instructies gegeven, ingeval de dood hem aan boord mocht overvallen. Het testament en de papieren van den voorzichtigen passagier zijn, zorgvuldig in een prachtigen koffer gesloten, den kapitein van het stoom schip ter hand gesteld. Men zegt, dat te Sunderland niet minder dan 10000 mannen zonder werk zijn wegens den stilstand in den handel en dat 30000 personen dientengevolge gebrek lijden. De grootste stoomboot der wereld, behalve de ongelukkige «Great Eastern", de «Umbria" van de Cunardlijn, heeft Zaterdag haar proeftocht afgelegd. Zij bereikte de ongekende snelheid van 21 knoopen per uur, en zal dus nog sneller varen dan de «Oregon". Zij bezit machines van 13500 paardenkracht, is 520 voet lang, 57 voet breed, 41 voet diep en heeft een bruto-tonnenmaat van 8000 Engelsche ton. De «Umbria" zal, te oordeelen naar den proeftocht, de reis van Queenstown naar New-York binnen de 6 dagen afleggen. De president der Cunard-Company deelde aan het feestmaal, hetwelk na den proeftocht aan boord plaats had, mede, dat hij hoopte in zeer korten tijd van de werf van John Elder Co. te water te zien loopen eene voor zijne maatschappij ge bouwde boot, die het lang verwachte ideaal bereiken zou, van in vijf dagen naar New-York te stoomen. De Regeering 'van Canada heeft thans 4000 dollars uitgeloofd voor hem, die de schuldigen aan de ontploffing te Quebec aanwijst. De ondernemer van het gebouw heeft bovendien nog 500 dollars uitgeloofd. Aangaande den in den nacht van Maandag op Dinsdag te Sittard gepleegden moord kan nader worden bericht: De vermoorde is zekere Henri Ernst Caron, oud 37 jaar, gehuwd, doch sedert lang gescheiden levende van zijne vrouw, die te Brussel woont. Hij zelf, die aar. zinsverbijstering scheen te lijden, bevond zich eenigen tijd in een gestieht te Reckheim (België), waaruit hij echter ontslagen is. Van toen af had hij zich metterwoon te Luik gevestigd. Maandagavond met den laatsten trein te Sittard aangekomen, waarschijnlijk om eene bloedverwante te bezoeken, maakte hij kennis met den 22jarigen O., een aldaar wonend daglooner, tegen wien zware vermoedens zijn gerezen, als zoude deze de bedrijver van de verschrikkelijke misdaad wezen. Eenigen tijd na aankomst van den trein bevonden beiden zich namelijk in eene herberg kort bij het ter rein, waar de moord is gepleegd. Na dien tijd heeft men den verslagene niet meer gezien. O. daarentegen bezocht verschillende herbergen, waar hij groote borrels jenever verzwolg en zich zonderling gedroeg. In een der koffiehuizen heeft men hem in 't bezit gezien van eene lederen portefeuille, die den volgenden ochtend op de Groote Markt terug werd gevonden en uit welks inhoud de identiteit van den verslagene werd bewezen. Te 2 uren 's nachts kwam O. beschonken te huis, nadat een uur te voren door de nachtwacht wegens openbare dronkenschap tegen hem was geverbaliseerd. Dinsdagnamiddag te 3 uren had het gerechtelijk onderzoek plaats in het lijkenhuis op het kerkhof, waarheen men het lijk had vervoerd. O. werd omtrent ditzelfde uur in zijne woning, waar hij te bed lag, gearresteerd en terstond bij 't lijk gebracht om aldaar een voorloopig verhoor te onder gaan. Hij durfde nauwelijks zijn blik op den vermoorde te vestigen, omdat, zooals hij zeide, deze er zoo akelig uitzag. Hij verklaarde echter dat hij den verslagene nooit te voren had gezien, hoewel verschillende per sonen getuigen dat hij den avond te voren met hem te zamen in een koffiehuis was. In eene andere herberg had O. tot den kastelein en diens vrouw gezegd, dat hem een Franschman naar een logement had gevraagd, doeh dat hij hem had laten loopen, omdat de Fransch- man trakteeren wilde. Behalve de reeds genoemde, zijn er nog andere omstandigheden zóó bezwarend voor O., dat aan zijne schuld bijna niet te twijfelen valt. Of hij echter het gruwelstuk geheel alleen heeft uitgevoerd, is nog niet met zekerheid te zeggen. O. is inmiddels zwaar ge boeid naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. Te Napels, waar de reinheid zoo deerlijk wordt verwaarloosd, heeft eene menschlievende dame, me vrouw Meurice, eene belooning ingesteld voor kinderen die zich wasschen en kammen. De jongens krijgen een cent, de meisjes twee centen, wanneer zij dit doen, en eiken morgen ziet men nu eenige honderden kinderen voor de woning van mevrouw Meurice om hunne be looning te ontvangen. Sedert eenige weken werd de wachtkamer 3e klasse in het Oosterstation te Antwerpen druk bezocht door een man, die een gesprek aanknoopte met rei zigers, welke pakken of koffers droegen. Hij vroeg dan immer waar zij heengingen en wendde, na het antwoord verkregen te hebben, voor, dat hij naar dezelfde plaats ging en bood zich aan als reisgezel. Dusdoende slaagde hij er in, het vertrouwen van den reiziger te winnen en op een gegeven oogenblik waarschuwde hij hem, dat het tijd was om kaartjes te nemen. Ilij zou on derwijl wel op de pakken passen. De reiziger verwij derde zich dan zonder wantrouwen, maar bij zijne terugkomst was de ander met de pakken verdwenen. Tengevolge van de aanhoudende klachten had men eene bijzondere wacht aan het station geplaatst, en eindelijk is 11. Dinsdag de dief aangehouden op het oogenblik, dat hij zich weder met een koffer verwij derde. Bij eene huiszoeking, te zijnen huize ingesteld, vond men nog verscheidene voorwerpen afkomstig van diefstallen, begaan in voornoemde omstandigheden. (übl.) Men neemt te Montreal groote voorzorgsmaatre gelen met het oog op het gerucht, dat alle openbare gebouwen door dynamiet in de lucht zouden vliegen. Overal zijn constabels geposteerd. De ontploffing te Quebec wordt door sommigen toegeschreven aan be dienden van den aannemer van het gebouw, die on tevreden waren met hun loon. Het vegetarisme schijnt veld te winnen, te oordeelen althans naar het onafhankelijke standpunt waarop het zich durft te gaan stellen, Tot dusver heulde het altoos nog min óf meer, wat het opstellen van zijne menu's betrof, met den ouden Adam. In boter geroosterd brood werd opgedischt als scotelettes de pain", en eierstruiven figureerden als «biftek au végétarian". Doch bij het jongste gastmaal van planteneters op de gezondheidstentoonstelling ver smaadde men ook deze laatste concession aan de school van vleesch en bloed. Dit maal, waarbij trou wens in strijd met de beginselen der allerstrengste secte boter en eieren niet uitgesloten waren, moet overigens het bewijs hebben geleverd, dat de vegeta rische keuken al gaandeweg verblijdende vorderingen maakt. Het was werkelijk iets meer dan eene voede ring het was een diner. Als hoogst gevierde gast zat er een heer bij aan, die niet alleen nooit in zijn leven dierlijk voedsel had geproefd, maar ook geenen draad van eenig dierlijk weefsel aan het lijf droeg. Al 's mans kleederen waren afkomstig uit het plantenrijk, zelfs zijne zeildoeken schoenen met gutta-percha zolen. De Parijsche bladen hebben het druk over den uurwerkmaker Pel, wiens dienstbode Maria Boehmer spoorloos is verdwenen en wiens vrouw Eugénie Buf- fereau op geheimzinnige wijze moet zijn gestorven. De justitie deed een onderzoek in Pels woning en men vond in het riool een vlok haar van Marie, een met bloed bevlekten doek en stukken van ingewanden. De doctoren verklaren dat deze van een mensch zijn. Pel nam, zooals hij zeide, vaak scheikundige proeven en men vond in zijn laboratorium een fleschje met arse- nikzuur. Twee vrouwen, die Marie Boehmer kort vóór haar verdwijnen spraken, zeggen dat zij vreeselijk leed, over hevige pijn in de maag klaagde en steeds dorst had. Het lijdt geen twijfel dat Marie werd ver giftigd, maar Pel beweert, dat zij in een rijtuig zijn woning verliet. Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Drukke beurs. Verkocht groote a f 55, twijfelaars a f 45, jarige, minste soort a f5, afsteeksel a f2$£ en fl%, alles per duizend. Pannen 4% cent. Londen, 17 Oct. Onder de tribune bij de wed rennen te Hougston is heden een aantal dynamiet- patronen met lonten gevonden. Blijkbaar hadden enkele lonten gebrand. Eene dépêche aan de limes uit China meldt, dat de Franschen opnieuw de Chineezen bij Tamsui aan tastten. De Chineezen werden geslagen met een ver lies van 3000 man. De Franschen hadden luttel verlies. De Engelsche regeering heeft Duitschlands uitnoo diging voor de Congo-conferentie aangenomen. 316e Staatsloterij, 5e kl. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van Woensdag 15 Oct. 10e lijst. No. 13034 f 100000. No. 8141 f 10000 Nos. 11706, 13238, 15037, 20663, elk f 1000. Nos 7541, 9247, 12326, 15877, 17942, 18268, 20163 elk f 200. Nos. 100, 993, 1812, 3516, 7828, 8486, 8612, 10304 11494, 14808, 18377, 19256' elk f 100, Trekking van Donderdag 16 Oct. lie lijct, No 20478, f 60000, No. 7678, f1600. Nos. 6420. 11226, 13384, 14283,15913, 16749 elk f1000 Nos. 666, 802, 12371, 16004 elk f400. Nos, 6066, 9499, 10422, 10678 elk f200. Nos. 872, 3426, 3700, 3754, 6999, 9288, 12624 12652 13737, 14151, 16324, 16498, 19970 elk f100, Trekking van Vrijdag 17 Oct., 12e liist. No. 15757 f2000. J Nos. 8964, 16662 en 20745, elk f1000. Nos. 862, 3433, 4468, 9778 en 11644, elk f 400. No. 17755 f200. Nos. 1042, 1053, 10019, 10838, 13268, 13854, 14795. 17413 en 20232, elk flOQ.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2