hekwerk gespijkerd en de hokken van boven gedekt met een raam van gevlochten ijzerdraad. Slechts zeer gebrekkig viel het licht door de reten en tralies, en ik wil gaarne gelooven dat men bij regen en betrokken lucht geen kip van een konijn kon onderscheiden. Het werd dan ook tijd dat de tentoonstelling ge sloten werd, De augurkjes begonnen te beschimmelen, de uien kwalijk te rieken, en als verflenste rozen lagen roode en witte kolen daar neder, treurende om ver vlogen jeugd en schoonheid! Ook was men, ondanks het verbod, reeds aan het inpakken en de grootste beweging op de terreinen bestond eigenlijk reeds sedert het vertrek van het vee en de paarden in mestrijdeneen noodzakelijke bezigheid, maar tot op luistering minder geschikt. Gij hebt het aantal bezoekers waarschijnlijk reeds vernomener kwamen er negentigduizend, vermeerderd met een tienduizend vrije entree's van inzenders, leden, donateurs, werklieden enz maakt alzoo een getal van ongeveer honderdduizend, dat ver beneden de ra ming gebleven is. Men had minstens gerekend op het dubbele. Dientengevolge is ook het financiëele resul taat bedroevend. Maar alles kost geld, ook de eer, en die hebben we behaald en zeker niet te duur gekocht. En nu, nemen wij voor de tweede en waarschijnlijk laatste maal afscheid van de terreinen als tentoon- stellingsgrond, om ons wêer stadwaarts te begeven, waar inmiddels veel nieuws is op te merken. Nauw- lijks zijn wij den Amstel genaderd, of we zien den gondel, kersversch uit Venetië hierheen gebracht, en geheel op de wijze dier stad ingericht. Het vaartuig maakt een sombere vertooning, omdat het pikzwart is. Bij de toenemende weelde in Venetië hebben indertijd de doges verboden de gondels met kleuren, goud of zilver te versieren, hetgeen alleen aan vorsten en vreemde gezanten veroorloofd was. Midden op het vaartuig staat echter een zonnetent van wit en blauw zeildoek. De gondel wordt bestuurd natuurlijk door gondeliers, waarvan een op den vóór- en een ander op den ach tersteven staat, het vaartuig door wrikken met een riem voortbewegende. In onze schouwburgen is de wintercampanje ge opend. De Park-schouwburg herbergt thans tweemaal 's-weeks de groote opera, hetgeen tot een zonderlinge vertooning aanleiding heeft gegeven: de heer Voitus Van flamme toch had middellijk of onmiddellijk den stads-schouwburg op het Leidsche plein tot dat doel ge pacht. Nu echter eene andere orde van zaken is in getreden en de heer V. H. directeur van den Park schouwburg is geworden, wordt voortaan ook daar de opera gegeven. Het schijnt echter, dat tegenover den stads-schouw burg niet aan alle formaliteiten is voldaan, althans, op den eersten Dinsdag dezer maand, toen de opera, als naar gewoonte, op het Leidsche plein werd ver wacht, maar niet verscheen, was niettemin in den stads-schouwburg alles tot de ontvangst gereedde lichten waren allen ontstoken, de beambten op hunne postenin de zaal echter bevond zich slechts éen bezoeker d? rechtsgeleerde, om te constateeren dat alles in orde was Men ziet natuurlijk een proces te gemoet. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen bij de Evang. Luth. gemeente te Middelburg ds. W. F. Hekker te Delft. Beroepen te Renesse en Noordwelle (cl. Zieriksee) dr. S. P. Heringa te Zuidseharwoude. Tot onderwijzeres aan de christelijke voorberei- dings- en handwerksschool der Christ. Ger. gemeente te Middelburg is benoemd mej. E. Van der Burght te Goes, die deze benoeming heeft aangenomen. Het gymnasium te Middelburg feit bij het onlangs aangevangen studiejaar 42 leerlingen, een hoog cijfer, hetwelk sedert het jaar 1806 slechts diiemaal werd bereikt. Blijkt hieruit dat men in het algemeen en ook bijzonder te dier plaatse meer en meer prijs stelt op gymnasiaal onderwijs, zoo moet toch hierbij in het oog worden gehouden dat sedert omstreeks het jaar 1848 het gymnasium te Goes en nu voor weinige jaren dat te Zieriksee werd opgeheven het Middelburgsch gymnasium het éeriige in onze provincie is geworden, waardoor dan ook meestal ongeveer de helft der leerlingen niet door Middelburg wordt ge leverd, maar van buiten af komt. (JV1. Cf.) De einduitslag van de akte-examens voor hoofd onderwijzers in het geheele land isgeëxamineerd werden 804 candidaten, waarvan 250 slaagden, d. i. ruim 31 pet. tegen ruim 24 pet. in het vorige jaar. Z. M. heeft buitengewone subsidiën, krachtens art. 49 der wet, ten behoeve van het lager onderwijs toegekend aan de volgende gemeenten tot het daar achter genoemd bedrag, als: Nieuwvliet 5400, Phi lippine 4600, St. Filipsland 12,500, Retranche- ment 10,185, Westkapelle 20,130. De na-examens der cadetten van het 3e, 2e en le studiejaar der Kon. Milit. academie zijn thans ge ëindigd en hebben tot den volgenden uitslag geleid: Van het 3e m het 4e studiejaar zijn overgeplaatst 13 cadetten; d. i. al de cadetten van het 3e studie jaar, die een na-examen moesten afleggen, zijn over gegaan in het 4e studiejaar; van het 2e in het 3e jaar zijn overgeplaatst 18 cadetten, terwijl 8 ander maal de lessen van het 2e jaar zullen volgenvan het le in het 2e jaar zijn overgeplaatst 24 cadetten, zullende door 4 cadetten nogmaals de lessen van het le jaar moeten gevolgd worden. De sterkte der cadetten aan de academie is thans als volgt: 4e studiejaar 72, 3e jaar 68, 2e jaar 92 en le jaar 100, totaal 332. Kunst, Wetenschap en Letteren. Zaterdag jl., 13 September, vierde, zooals onze lezers weten, prof. N. Beets zijn 70sten jaardag. Het onderwijzersgezelschap Goes, dat des avonds juist vergaderde, gaf van zijne sympathie voor den schrijver der Camera Obscura blijk, door hem een telegram van gelukwensching te zenden. Maar deze hulde, hoe welgemeend ook, was slechts een schaduw van die, welke den alom bekenden en gevierden Hitdebrand dien dag door tal van autoriteiten, geleerden en geletterden, van heinde en ver bijeenge- komen, werd bewezen. Reeds aan den vooravond van het feest was prof. Beets de dank zijner leerlingen gebracht. Eene commissie, waarvan dr. Schot van Tolen aan het hoofd stond, bestaande uit theologische doctoren, predikanten en candidaten in de theologie, ongeveer ten getale van 150, vereerde hem een fraaie gaskroon voor zijn vroegere leerzaal, thans huissalon, met album. Mevr. Beets, die haren echtgenoot ver gezelde, werd een bouquet aangeboden. Dr. Schot sprak uit naam der vroegere leerlingen, de heer Botermans uit naam der nu nog studeerende theologische jonge lingschap. Beets zeide dat, zoolang hij blijft leven, zijn hart nimmer zal ophouden te kloppen voor den godsdienst, voor de studeerende jongelingschap en de letteren, die zijn kapitaal uitmaken, gelijk hij zeide. En Zaterdagmorgen tegen 10 uur was de groote zaal van »Tivoli" te Utrecht gevuld met belangstel lenden om den jubilaris hun hulde te bewijzen. Tegen kwart over elf werd hij onder de tonen der muziek binnengeleid, door de commissie, en begeleid door den Commissaris des Konings. Onbeschrijfelijk was de indruk. Graaf Van Lynden opende de plechtigheid met een hartelijken welkomstgroetprof. De Vries hield een uitmuntende feestrede tot aanbieding van het hulde blijk, zijnde een uitstekend fraaie marmeren buste van Beets door Stracké. (Op het voetstuk van rood geaderd marmer leest men in gouden letteren Neder land aan Nicolaas Beets"). De toejuichingen waren luid en krachtig, vooral toen prof. De Vries den wensch uitsprak, dat dit beeld ook het nageslacht het genot mocht verschaffen van in dat gelaat te staren en daar en in zijne werken éen zelfden geest, éen zelf de hart, éen zelfden mensch te ontdekken. De feestrede was Beets waardig. De heer Hubrecht wenschte geluk namens de Ned. regeering en overhandigde namens den Koning het commandeurskruis van den Ned. Leeuw, alsmede de brieven, in de Holl. taal gesteld, waarbij hij benoemd werd tot officier der Leopoldsorde. Die eerbewijzen, twee tegelijk, en de keurige rede, waarmede de heer Hubrecht die aanbood, lokten den uitbundigsten bijval uit. De heer Van Lynden bood daarna met een harte lijk woord een album met een stoffelijk geschenk aan, getuigende van de liefde des volks en waartoe van de vorsten tot de eenvoudigsten, geleerden en onge- leerden, ouden en jongen hebben medegewerkt. (Het album wordt geopend met de photographische por tretten van Z. M. den Koning en H. M. de Koningin, geteekend »WiIlem" en »Emma", en H. K. H. «Maria Prinses Hendrik der Nederlanden" met handteekening, en van den eerevoorzitter graaf Van Lijnden van Sandenburg). Curatoren en prof. Hamaker begroetten hem namens de Utrechtsche Universiteit, de maat schappij van Ned. letterkunde bood hem het eere lidmaatschap aan. Namens de Vlamingen bracht Ros- seels eene welsprekende hulde. Een dertigtal sprekers volgden, waaronder een Hol- landsche jongen, die namens de Hollandsche jongens hem, die hen wereldbekend had gemaakt, een lauwer krans aanbood. Ten Kate hield een fraaie improvisatie, terwijl Honigh en Schaepman den dichter in verzen toespraken. Met trillende stem bedankte ten slotte de jubilaris allen voor alles. Hij achtte zich te veel gehuldigd, doch aanvaardde gaarne de liefdeblijken hem geschon ken. »Ik heb 70 jaren geleefd sprak hij en het schoonste van alles wat ik ondervond is de liefde". Te 1 uur ving de muziekuitvoering door een 400tal zangeressen en zangers aan en werden eerst uitge voerd de »Elia op lloreb" voor solostemmen, koor en orkest, compositie van Frans Coenen, onder leiding van Richard Hol. Vervolgens werden eenige liederen alle van Ni colaas Beets gezongen met klavierbegeleiding «Het Tranenkruikje, door mej. C. Van Rennes (sopraan), muziek van J. C. M. Van Riemsdijk; »Een lied van bloemen, door den heer A. Van Kerkoerle (tenor), muziek van Verhulst; «Scheiding", door mej. I. v O. d. M. (alt), muziek van Richard Hol «Mijn Hof door mej. C, Van Rennes, muziek van denzelfde Hollandsch Lied", door den heer J. M. Orelio (ba- ryton), muziek van K. A. Craeyvanger«Het Viooltje", door mej. C. Van Rennes en «Maartje van Schalkwijk", door dezelfde, beide van Richard Hol. Ten slotte volgden «Feestklanken, Neerlands dichter dr. Nicolaas Beets op den 13 September 1884 toegezongen door J. P. Hasebroek en Richard Hol". Ten slotte vereenigden de feestvierenden en de jubi laris zich aan een diner, hem en zijnen huisgenooten aangeboden, waarbij nog menig hartelijk woord werd gesproken. Donderdagavond heeft te Rotterdam eene bijeen komst plaats gehad van een aantal belangstellenden in de wereldtaal (volapük), welke vergadering zich heeft geconstitueerd als Eerste Nederlandsche Club ter be oefening van genoemde taal. Er werd een Bestuur ge kozen en een algemeen reglement vastgesteld. De Club bestaat uit werkende, correspondeerende en ondersteu nende leden. Tot eerelid werd bij acclamatie benoemd de heer Johann Martin Schleijer, R. IC. geestelijke te Lizzelstetten, uitvinder der wereldtaal. Volgens de berekening van den sterrenkundige van het Canadasche ministerie van financiën, professor E. Stone Wiggins, die de stormen van 9 Maart 1883 en van 26 Januari 1884, welke ook in Europa zijn waargenomen, nauwkeurig heeft voorspeld, zal de hevig ste storm van de 19de eeuw, de z. g. «Saxeby Gale", op 19 en 20 September 1887 plaats hebben. De «Saxeby Gale" heeft het laatste op 7 October 1879 gewoed, en vreeselijke verwoestingen in Nieuw-Engeland aan gericht. Die hevigste van alle wereldstormen herhaalt zich volgens den professor alle 5461 dagen. Tus- schen nu en 1887 zullen de hevigste stormen plaats hebben op 20/23 september en op 20/22 October 1884, op 18/20 Maart 1885, op 29/30 September 1886 en op 26/29 Maart 1887. Landbouw en Veeteelt. Ierseke. Bij het rooien der aardappelen in deze buurt blijkt, dat de oogst daarvan, evenals van bijna alle andere landbouwproducten, wat opbrengst en quali- teit betreft, zeer bevredigend mag heeten. Zij logen straffen derhalve gelukkig de ongunstige verwachtingen, die men midden in den zomer omtrent de opbrengst en later omtrent het doorgroeien koesterde. Ook de suikerbieten, die gedeeltelijk tot rooien geschikt zijn, geven reden tot tevredenheid. De uien vallen niet bepaald mee, ofschoon sommige lapjes een ruime opbrengst levereno. a. bracht een akker van onge veer 125 Blooische roeden 100 H. L. op. Om het rijp worden van druiven een weinig te bevorderen, zuivert men den bodem rondom den win gerd van onkruid, maakt den grond los tot aan de wortels, vermengt dezen met mest en begiet ze daarna eenige keeren daags met lauw water. Vooral keuken water is hiervoor zeer aan te bevelen. Wijnstokken, welke op deze wijze behandeld worden, zullen boven dien een volgend jaar spoediger bloeien dan gewoonlijk. (T. N. Crt.) Sedert men in Frankrijk en Engeland door goed gelukte proefnemingen heeft bevonden, dat men den appelboom ook door stekken kan vermenigvuldigen, komt deze wijze van kweeking aldaar hoe langs zoo meer in gebruik. Men wil, dat de aldus gekweekte boompjes zeer geschikt voor kleine tuinen zijn en dat zij, vooral wanneer de stekken van een goed dragenden moederstam zijn genomen, alle jaren overvloedig vruch ten opleveren. Het kweeken vordert evenwel nog al eenige ondervinding, vooral wat de keuze der stekken betreft. Zij moeten niet te jong zijn en kunnen een lengte hebben var. ruim 1 meter. Men zaagt ze, liefst onder een knobbel af, en plant ze een voet diep, op een onbeschaduwde of half beschaduwde plek, in goede, losse aarde. Zij moeten goed aangedrukt en aan palen bevestigd worden, zoodat zij door den wind niet heen en weer kunnen worden bewogen. Om het uitdrogen te voorkomen, bedekt men den bodem met wat verdorde bladen, mest of stroo en bij droog weder mag het begieten volstrekt niet worden verzuimd. Vele soorten maken veel spoediger wortels dan de andere. Tot de eersten behooren o. a. die, welke aan de takken dikwijls knobbels hebben. (R. IV.) Het Utrechtsch Dagblad vestigt in haar nommer van gisteren de aandacht op de beplanting van de openbare wegen, en van de pleinen, straten, grachten der steden en dorpen met vrucht- en andere boomen. Het blad wijst erop, hoe de maatschappij «een nationaal belang", die in 1879 te Utrecht tot stand kwam, zich deze zaak heeft aangetrokken, vooral ter beplanting van de bermen der banen van de maatschap pij tot exploitatie van de Staatspoorwegen. Ook ver schillende gemeentebesturen hebben den aanplant van boomen zeer bevorderd. Het U. D. hoopt daarom, dat ook de provinciale besturen de zaak zullen ter harte- nemen en geeft voorts de volgende soorten van vrucht- boomen op, als zeer geschikt om langs de wegen te worden geplaats: a. appelen (goud reinet, Lord Suffield, zoete Ermgaard, Codlin Keswick, zoete Veentje, Court Pendu, zoete pippeling); b. peren (winterjannen of kleiperen, Gieser, rietperen, dubbele kandij.c. wilde of varkens pruimen en kwetsen d. noten. Voor de beplanting van pleinen enz. worden aanbe volen: platanenrood- en dubbelbloemige Kastanjes, de plataanbladige eschdoom (Acer platanoides), de ruige eschdoom (Acer dasycarpum), de Accacia Bes- soniana, de zilverlinde (Tilia alba spectabilis), de Krimiinde (Tilia dasystyla), de Catalpa syringaefolia en de lijsterbes. Uit onze Koloniën. Het schijnt, dat de wederopdracht van het bur gerlijk bestuur aan het militair gezag op Atjeh met de dwangarbeiders begint. Een verordening daartoe strekkende is afgekondigd. Naar wij vernemen, is aan Toekoe Bait, voormalig Atjehsch hoofd en die vijf jaren geleden wegens verraad door de Ind. Regeering naar Banda werd verbannen, vergunnig verleend om naar zijn land te mogen terug- keeren. Bli.) Overgeplaatst bij den Waterstaat enz van de hoofdpl. Malang naar Gondanglegie, afd. Malang (res. Pasoeroean), de opz. 2e kl. J. Visservan Sitoebondo naar Banjoewangi (res. Bezoeki) de opz. ie kl. P. Elenbaas. Buitenlandse!) Overzicht. De Koning van België heeft volgens verschillende berichten de nieuwe schoolwet geteekend, zoodat zij weldra in den Moniteur zal worden afgekondigd. Met het oog op deze belangrijke gebeurtenis is de reserve der troepen opgeroepen. Het departement van oorlog heeft de bevelen gereed gemaakt, door welke, zoo noodig, zesduizend man van de troepen uit de provincie in Brussel kunnen worden samengetrokken, om de orde te helpen handhaven. Het zou niet te verwonderen zijn, wanneer de hulp der troepen in de hoofdstad van België bleek noodig te zijn, hoezeer de liberale bladen ook tot kalmte en rust aansporen. Een beeld van den toestand vinden wij in een schrijven van den Brusselschen correspon dent van het D. v. N., dd. 13 Sept. «In bijna alle gemeenten hebben gevechten plaats tusschen katholieken en liberalen. Voornamelijk op marktdagen zijn deze tooneelen waar te nemen. Het land is inderdaad in een staat van burgeroorlog. Heden heeft men te Antwerpen kolossale biljetten aangeplakt, met de nationale kleuren versierd en onderteekend door «een patriot van 1830". In dit stuk wordt op de heftigste wijze geprotesteerd tegen art. 9 der nieuwe wet, dat aan vreemdelingen, ten nadeele der Belgen, het recht toekent om in België onderwijs te geven. «De monniken en de broerkens uit den vreemde"zegt het stuk «zouden volgens de wet de traktementen krijgen, welke meedoogen- loos worden ontrukt aan Belgische ambtenaren, die men met schimp en schande wegjaagt. Belgen 1 Het lot onzer landgenooten is geen liberale en geen cle- ricale quaestiehet is eene nationale quaestie. Eene regeering, die de Belgen aan de vreemdelingen opoffert, kan het vertrouwen der natie niet bezitten 1" Dit aanplakbiljet trekt zeer de aandachthonder den lezen hetde gemoederen worden er in sterke mate door geprikkeld, en er is slechts eene vonk noodig, om het kruit te doen ontvlammen. Maandag (heden) zal in het Park een groot concert worden gegeven door het Orphéon, een onzer beste muziekvereenigingen. Het schijnt, dat men bij die gelegenheid van liberale zijde den heer Buis eene luisterrijke ovatie wil bereiden". Het Engelsche Parlement zal den 23sten October geopend worden. In de Zaterdag gehouden zitting van den Franschen ministerraad moeten de ministers van oorlog en van marine de noodzakelijkheid hebben betoogd om China den oorlog te verklarenmet een voorstel om deze quaestie uit te stellen tot den volgenden ministerraad, namen zij echter later genoegen, daar er mogelijkheid is dat er spoedig eene wending in de betrekkingen tus schen Frankrijk en China komt. Het heet namelijk, dat de militaire attaché bij het Chineesche gezantschap te Berlijn weldra te Parijs zal komen, om Frankrijk den oorlog te verklaren. Intusschen heeft het Chineesche Tsung Li-Yamen in eene circulaire aan de verschillende mogendheden hare grieven op waardige wijze uiteengezet. China betreurt het, dat Frankrijk geweigerd heeft de tusschenkomst van Amerika aan te nemen of het geschil aan het oordeel van eene andere bevriende mogendheid te on derwerpen. De Chineesche ministers ontkennen ten stelligste, dat de conventie van i i Mei is geschonden en zijn bereid alle gevolgen te dragen, wanneer een onpartijdige rechtbank hen veroordeelt. De samenkomst der drie keizers ving hedenmorgen op Russisch grondgebied aan en zal vermoedelijk tot Dinsdag duren. Na afloop keert de Duitsche keizer weder naar Berlijn terug om vervolgens de herfstma- noeuvres in de Rijnprovinciën bij te wonen. Gemengde Berichten. Borsele. De hier gevestigde meestoof «de Kroon" zal het aanstaande seizoen weder in werking komen. In hare nabijheid heeft het delven van meekrap een aanvang genomen. De opbrengst daarvan is bestemd om hier bereid te wordeD. In de Kraaiertpolders bij 's-Heerenhoek blijkt het jachtveld goed voorzien te zijn geweest van pa trijzen heeren jagersjuit België schoten daar verleden week 94 stuks. Ierseke. Vrijdag viel hier een driejarig kind van een zolder met het treurig gevolg, dat het op het hoofd terecht kwam en na weinige uren overleed. Dit ongeluk gebeurde in hetzelfde huis, waarin ongeveer een jaar geleden een timmermansknecht een val deed, aan welks gevolgen deze stierf. Bath. Deze plaats heeft een verlies te betreuren, niet van een man of vrouw, bekleed met hoogwaar digheden, of van aanzienlijke familie, maar slechts van eene vrouw, arm en nederig van geboorte. Het was Jacomiua Ponse, die Zaterdag jl. in ruim 87 jarigen ouderdom alhier overleed. Wie kende haar niet Haar, bij rijk en arm, groot en klein steeds bekend als «korte Jikkel", die jarenlang voorzoovelen de eenige troost in bange oogenblikken is geweest. Hoewel in de laatste tijden zwaar lijdende, stierf ze zacht en kalm, nalatende 7 kinderen, 57 kleinkin deren en 53 achter-kleinkinderen. Dat zij in vrede ruste en, langs dezen zij een laatste hulde aan deze wakkere vrouw gebracht. Men schrijft in de Zz. A'.bode uit Goes: Een landbouwer, door en door ervaren in de praktijk van het vak en volkomen op de hoogte van de tijdsom standigheden, laat achtereenvolgens zijn geheelen tar weoogst dorschen. Hij vreest, dat de markt voor de tarwe in dezen winter terugloopen zal tot 5 gulden per H. L. en dat daarbij vergeleken de tegenwoordige marktprijs van 7 hoog te noemen is. Van 1 tot en met 10 Sept. zijn met de stoom schepen der maatschapij «Zeeland" te Vlissingen aan gekomen 1208 en van daar naar Engeland vertrokken 1559 passagiers. Eene 27jarige vrouw te Elspeet is voor de vierde maal van een tweeling bevallen. De geheele partij oude centen, wegende ongeveer 119,500 KG., aan 's Rijks Munt te Utrecht voorhanden, is door den Minister van financiën toegewezen aan de heeren Merrem La Porte te Amsterdam voor ƒ61.31 per 100 KG. Te Tilburg zijn gedurende de achtdaagsche kermis door de verschillende vereenigingen,sociëteiten en koffie huishouders omstreeks 50 bals gegeven, die een aanvang namen des namiddags te 2 a 3 uren om met schemer avond te eindigen, omdat volgens kerkelijk voorschrift vrouwen 's avonds in geen door kunstlicht verlichte lokalen mogen verschijnen. (Z>.) Te Oosterhout is een begin gemaakt met den verkoop van een gedeelte der goederen, behoorende tot de domeinen van wijlen Prins Frederik der Nederlanden, omvattende 142 kavelingen54 kavels zijn ingezet tot een gezamenlijk bedrag van 106.125. Donderdag avond is uit de wachtkamer 2e klasse van het Centraalstation te Amsterdam ont vreemd (of per abuis medegenomen?) een wit valiesje, inhoudende een gouden horloge met dito ketting, een zegelring, linnengoed, een bankbiljet van 25 en een muntbiljet, benevens eene portefeuille, waarin een damesportret. In een locaal blaadje deelt een barbier te Alm- kerk mede, dat hij «besloten heeft om Teunis Dekker, die op 7 Sept. zijn 61-jarige huwelijksvereeniging vierde, voortaan gratis te scheren," Zeker uit dankbaarheid dat die barbier den jubilaris reeds meer dan een halve eeuw lang bij den neus heeft gehad. Vrijdag avond zijn in een R. K. kerk te 's-Hage twee jongens op heeterdaad betrapt bij het ledigen der offerbussen. Zij werden naar de gevangenis ove gebracht. Kat contra kater. Voor het gerecht Oppersilezisch grensstadje zijn als partije de ingezetenen Katz en Kater. Als vert

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2