eere van den beroemdsten Romeinschen redenaar, voor Cicero, een standbeeld te doen oprichten in zijn vader stad. Aan schier alle universiteiten over den ganschen aardbol is een circulaire toegezonden, ten einde onder steuning van dit plan te mogen erlangen. Landbouw en Veeteelt. De Maatschappij tot bevording van ooft- en tuinbouw in het kanton Oostburg zal te Zuidzande van 27 tot 29 September een tentoonstelling houden van bloemen, ooft en groenten. Den 27n zal de al- gemeene vergadering van de leden gehouden worden. Zondag den 28n zal het muziekgezelschap «Veronica", bijgestaan door eenige andere gezelschappen, een mu ziekuitvoering geven. Met een vuurwerk wordt het feest besloten. Tot leden van de Jury, belast met de uitreiking van gedenkpenningen en geldprijzen op die tentoonstel ling, zijn benoemd de heeren J. Otto Risseeuw, lid van de provinciale staten van Zeeland, te Oostburg; W. M. De Witte, tuinbouwkundige te Middelburg, en J. De Smet, oud-burgemeester en pomoloog te Malde- ghem, die zich deze benoeming hebben laten welge vallen. Schelpen bezitten ook als mestspecie groote waarde, namelijk, als zij ruw gemalen zijn. In dit opzicht moeten de schelpen zeer hoog geacht worden om de gewichtige diensten, welke zij bewijzen. 13'/s mud gemalen schelpen, in eene oppervlakte van 4040 M\ land goed ingewerkt, gaven eene even groote opbrengst van knollen als 2240 Engelsche ponden vaaltinest van volkomen gelijke hoedanigheid. Ook van gerst en klaver kreeg men even goede oogsten, terwijl ook voor tarwe deze schelpmeststof zeer uitmuntend is. Op vele plaatsen vindt men deze geschenken in de aarde nog onaangeroerd, nog in haar geheel in groote banken, die men gewoonlijk breekt of zich op andere wijze ten nutte maakt. Evenwel kan men dit doel op goedkooper manier en gemakkelijker bereiken. Wan neer men er eene mestvaalt op aanlegt, dan zal de gier er van de schelpen oplossen en het een met het ander een bijzonder goeden mest opleveren, die nevens de deugdelijkheid ook de verdienste heelt van goedkoop te wezen. Ongebroken, dus in stukken, kunnen de schelpen ook op een taaien kleigrond met succes aan gewend worden, omdat zij den bodem los en derhalve vruchtbaar maken, alsook geschikt voor het doordringen der wortelen. Men "kan er jaren lang genot van hebben, omdat deze stof zeer langzaam tot ontbinding over gaat. Ook het schelpzar.d van vele onzer aan de kust ge legen streken, levert eene goede meststof. De schelpen, welke op den bodem der zee liggen, ontbinden zich door den tijd en gaan fijn door de werking van den golfslag. Dit vereenigt zich met het fijne zand, en deze massa, die bij stormweder op de kust gedreven wordt, kan met groot voordeel op het land gebracht worden. Innig en zorgvuldig vermengd, draagt het zeer bij tot verbetering van kouden kleigrond en taaien leembodem. Landontginners zullen hiervan met voordeel partij kunnen trekken,, (N. R. Ct. Sint-Maartensdijk. Nu datgene in de «churen ge zameld is, wat de boeren gewoonlijk onder witten oogst verstaan, zou men meenen is de bijzondere drukte op velden en akkers ook afgeloopen. Doch als bewijs, dat er ook thans in onze gemeente nog iets voor den arbeider te doen valt, diene, dat er in de vorige week voor rekening van ééne compagnie 96 arbeiders en arbeidsters werk vonden met aardappelen rooien, die in den tijd van 3 dagen 850 HL. (mud) botten en aan boord leverden. Hierbij gevoegd nog het groot aantal menschen, die in vlas en uien, welke beide artikelen hier op vrij groote schaal bewerkt en verhandeld worden, hunne bezigheid vinden, geeft ons een denkbeeld van de bedrijvigheid, die er tegenwoordig in onze plaats heerscht. Het is te hopen, dat aanhou dende regen niet te veel stremming in de werkzaam heden mag brengen. Er is op de kade alhier eene weegmachine geplaatst voor rekening van den heer M. Polderman, agent der suikerbietenfabriek der heeren Van de Linde en Comp. te Bergen-op-Zoom, geschikt om het gewicht eener geheele wagenvracht suikerbieten tegelijk in een oogec- blik te bepalen. Genoemde heer heeft die laten plaatsen ten gerieve van iedereen, onverschillig of men met hem als agent contract gesloten heeft of met een agent eener andere fabriek. Geen wonder dus, dat de land bouwers inzonderheid zoo begeerig zijn, dat dienk aok is te zieë, wae mee noe in. 't vervolg as ze wille hunne peeën zullen gewogen woren. Doch wij gelooven hier te mogen opmerken, dat de constructie, wat hare eenvoudigheid betreft, hen niet tegen zal vallen, en dat men geen groot rekenmeester behoeft te wezen om uit te cijferen, hoe zwaar een voer penen met wagen en al weegt. Wij hopen, dat de ondernemer zijne pogingen, om eenheid te verkrijgen en tijd te winnen bij het wegen van suikerbieten, met den besten uitslag bekroond mag zien. De Internationale Landbouwtentoonstelling te Amsterdam. IV. 7 Sept. '84. Zeeland maakt inderdaad geen slechte figuur op deze tentoonstelling en voornamelijk de stad Goes. Nu weder prijkt de inzending van den heer Van den Bosch met de aanduiding: éénige firma die voor vijf inzen dingen vijfmaal werd bekroond inderdaad een zeld zame onderscheiding. Nu we toch in het hoofdgebouw zijn, zetten wij onze wandeling voort en zien in het midden der zaal eene pyramide of zuil, eenige meters hoog, van zilverwit, fijn gekamd vlas, in breede golven neerhangend of in tressen opgebonden, een geschenk van de Spaansche regeering aan het Landbouw-museum (waarover later meer). Vervolgens zien wij onderscheidene inzendingen van afdeelingen van maatschappijen van Landbouw of par ticulieren. Opmerking verdienen in de eerste plaats onze Noord-Hollandsche polders, Haarlemmermeer, An- napaulowna- en IJpolder. Indien de vreemdeling, die thans hier achteloos voorbijloopt, oens wist dat men betrekkelijk korten tijd geleden nog «schuitje voer", waar men thans goud uit schuim heeft verkregen, maar ook indien hij wist hoeveel goud daar in de voren moest gelegd worden in den vorm van bemesting, arbeidsloon en werkkracht, hij zou, bij de resultaten door het zweet van den landbouwer verkregen, zeker met eerbied en bewondering bij deze exposities stil staan. Wij zien er boter, kaas, reuzentarwe, lijnzaad, boonen, erwten, aardappelen. Deze bovendien met smaak ge rangschikte inzendingen onzer polders werden met zilver bekroond, evenals die der huisbouw-vereeniging «Beverwijk", waar een uitgebreide en tevens uitgelezen collectie voortbrengselen uit de zoo beroemde Wijker tuinen met zorg is opgesteld. Daartegenover ziet men eene inzending van prachtig ontwikkeld graan uit Chicago in onbemeste zwarte aarde gezaaid, waarvan eenige klonten in natura tevens aanwezig zijn, hetgeen de curiositeit niet weinig verhoogt. Aan deze inzen ding, door de firma Prins Zwanenburg alhier bezorgd, viel het gouden eer-metaal ten deel. Ook Vlaardingen liet zich niet onbetuigd en uit de welvarende streek van Enkhuizen kwam een rijkdom van granen en zaden in, waaronder prachtig blauw maanzaad en mosterdzaad. De beroemde Langendijker uien ontbreken hier evenmin. Maar er zijn in deze rijke voorraadschuur nog honderden zaken die wij onvermeld moeten laten. Elke wandeling trekt onze aandacht tot iets nieuws of bijzonders. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag hadden de aange kondigde harddraverijen plaats. Aan belangstelling onder de deelnemers ontbrak het niet, aan die der toeschouwers des te meer. Maar kon het ook anders De regen viel nu en dan in stroomen neder en had, in verband met een noordwestenwind, groote verwoes tingen op de terreinen aangericht. Het geleek een slagveld. De oranjeboomen lagen omverprachtige waaierplanten strekten hare lange armen naar éen kant uit en wezen naar den grond, als hijgden ze naar een rustplaats op den vlakken bodem. Hier en daar waren natuurlijke vijvers ontstaaneen ge deelte van de groote restauratie was weggeslagen kortom, het was een ruïne. Onder deze ongunstige omstandigheden hadden de internationale harddrave rijen plaats. Vooral Vrijdag werd van dit nationaal vermaak bijna geen notitie genomen. Op de groote tribune zaten tweeënvijftig personen en aan weers zijden van de baan zal het aantal toeschouwers hoog stens een paar honderd bedragen hebben. Toch werd er goed gereden. Het snelst werd de 450 meter lange baan in 29 seconde afgedraafd, eene snelheid, welke die van een gewonen spoortrein overtreft. In onzen volgenden brief het een en ander over pluimgedierte, konijnen en een paar laatste beschou wingen. BuitenSandsch Overzicht. De Belgische Senaat heeft het ontwerp tot hei stel der diplomatieke onderhandelingen met het Vaticaan aangenomen met 41 tegen 19 stemmen. Daarna is het ontwerp-schoolwet in behandeling genomen. Gisteren heeft de Katholieke manifestatie te Brussel plaatsgehad. De stoet was zeer talrijk, doch heeft niet zoo rustig haar weg kunnen afleggen als de liberale verleden week. Te half twee nam de optocht een aanvang te midden van eene ongekende verwarring. De telegrafische berich ten melden daaromtrent het volgende: Gefluit, gehuil en geweldig geschreeuw weerklonk; op verschillende punten was een verward gevecht. Onderscheiden per sonen zijn gearresteerd en eenigen zijn gewond in het gevecht; vaandels en deviezen werden verscheurd. Te half drie is de manifestatie in tweeën gesneden. De gendarmerie plaatste zich aan het hoofd van den stoet, terwijl de burgerwacht trachtte de orde in den stoet te herstellen. Te drie uren werd de verwarring algemeen. Op verschillende punten werd de stoet door gesneden en was verdere voortgang onmogelijk. Ver scheidene agenten van politie werden gewond. De opschudding heeft den geheelen avond voortge duurd, maar de orde is niet verder verstoord. In het ge heel zijn 185 personen gearresteerd. Een groot aantal zijn gewond, terwijl er, naar 't gerucht wil, drie dooden zouden gevallen zijn. Het leger handhaafde de rust in de stations, die niet op het grondgebied van Brussel gelegen zijn. Ook te Antwerpen is den geheelen avond een ont zaggelijke menigte in den omtrek van het station op de been geweest, schreeuwende, joelende en vechtende. Wij gelooven, dat de liberalen in Brussel eene groote fout hebben begaan met op deze wijze den voortgang der katholieke manifestatie te beletten. De optocht der liberalen op den laatsten der vorige maand is ook niet gestoord en door de opgewondenheid van gisteren hebben zij der tegenpartij gegronde redenen gegeven om hen te beschuldigen van oproer, onver draagzaamheid enz. De Keizer van Rnsland heeft zich op reis begeven en zal vermoedelijk heden te Warschau komen. In hoeverre zulk een uitstapje tot de pleiziertochtjes kan worden gerekend, blijkt uit de voorzorgen, die te Warschau zijn genomen. Alle gebouwen, waarin de Czaar zal vertoeven, alle straten, welke hij zal door trekken worden ten strengste bewaakt. Op de straten en in de hotels houden uit Petersburg gezonden politie agenten toezicht. Een deel van het garnizoen te War schau zal steeds in de kazerne geconsigneerd zijn. Frankrijk heeft weder een schip met 600 man naar Tongkin gezonden, zoodat de totale sterkte van het Fransche leger aldaar op 16000 man kan geschat worden. Voor het overige is er omtrent de verwik kelingen der republiek met het Ilemelsche Rijk weinig nieuws te vermelden. Joubert heeft het presidentschap over de boeren republiek in Zoeloe-land aangenomen. Gemengde Berichten. De groote aflevering naar het buitenland, wat Zeeuwsche mosselen betreft, is begonnen. Met duizenden tonnen worden zij te Mechelen en te Antwerpen ge bracht om Van daar naar Frankrijk verzonden te worden. Voor Engeland, dat er nog meer verbruikt dan Frank rijk, worden ze over Rotterdam en Vlissingen verzonden. De prijzen variëeren tusschen 2,20 a 2,40 per ton. Zooals laatst gemeld werd hebben de Zeeuwsche visschers besloten, Tesselsch mosselzaad aan te koopen, wegens den slechten aanslag in Zeelandte Tolen is nu de eerste stoomboot met 1050 balen Tesselsch mos selzaad aangekomen. Nog duizenden balen worden verwacht alleen voor Tolen en nog duizenden voor andere plaatsen in Zeeland; wel een bewijs dat de mosselindustrie in Zeeland groot is. Hoedekenskerke. Eergisterenavond sloeg het bootje van een in den Biezelingschen Ham liggend schip los en werd door de Rijksambtenaren, die het tegen de steenglooiing van den dijk ontdekten, in de haven gebracht. De eigenaar zou het gisteren terugbrengen, maar nauwelijks was hij uit den wal, of hij begon te hoozen. Nu en dan roeide hij eens eenige slagen, maar het hoozen scheen toch zijn voornaamste werk. Aan den oever maakte men zich ongerust, ingeval hij op de hier tegenover liggende plaat mocht drijven en er een windvlaag mocht opsteken. De duiker Bakelaar, die toevallig hier aanwezig was, het gevaar ziende, tuigde onmiddellijk zijn vaartuig op en bracht den schipper weldra weder behouden aan wal. 't Bleek nu, dat de stop was losgeraakt en dat het hoozen wel noodzakelijk was geweest, maar op den duur niet zou hebben gebaat. De schipper betoonde zich zeer dankbaar voor het behoud van zijn bootje, maar dat zijn eigen levensbehoud daarmee in zoo nauw verband stond, scheen hij niet op te merken. 't Was wel geen redding met levensgevaar, maar zij getuigt toch van eene menschlievendheid, die ver dient gewaardeerd te worden, te meer daar anderen ervoor bedankten geen wonder 't was Zondag Middelburg. Heden komt men de stad doorgaande, bloemendragende mannen, vrouwen, knapen en maag den tegen, die hunne met de beste zorgen behandelde en opgekweekte lievelingen ten Hove van St. Sebas- tiaan brengen om in het krijt te treden. Het laat zich aanzien, dat «Floralia", afdeeling uit de zeer gewaardeerd wordende vereeniging «Uit het Volkvoor het Volk," ook ditmaal weder uitstekend slagen zal met haar «bloemenkweek" door den wer kenden stand. De aanblik in den Hove mag wederom verrassend en verblijdend heeten. Uit teere «stekjes" heeft de werkman weder bewezen schoone planten en bloe men te kunnen kweeken. Bij de vele ten uwent bestaande instellingen tot volksveredeling kon misschien ook nog wel een «Flo ralia" in het leven worden geroepen. Allen welden- kenden zij dit denkbeeld ten zeerste aanbevolen. Door een koopman te 's-Heerenhoek is voor 50 peren ƒ40 besteed. Dagbl De politie te Vlissingen heeft proces-verbaal op gemaakt tegen een 14-jarig meisje, wegens diefstal van een parure en eene portemonnaie uit «de goedkoope bazar" aldaar. De parure had zij aan eene vriendin geleend, om zich daarmede te tooien, toen zij te Mid delburg een dag gevangenisstraf ging ondergaan, terwijl zij de portemonnaie had verkocht. Bovendien heeft het ondeugende meisje bijna alle kleedingstukken en beddegoed een voor een uit de woning van hare zeer armoedige ouders weggenomen, verkocht en het geld daarvan versnoept. Des nachts is ingebroken in het station der Noordbr. Duitsche spw.-mij. te Uden. In het vertrek van den stationschef zijn laden opengebroken en daaruit ontvreemd ruim 15 gulden. Een koloniaal, die in Den Haag «uit" was geweest, werd een taschje met ongeveer ƒ200, een gedeelte van zijn handgeld, ontstolen. De geheele inzending pluimgedierte enz. op de Amsterdamsche tentoonstelling telt ongeveer 700 exem plaren. Daaronder zijn ook drie ganzen van den heer Wil liam Jas. Howart te Rochdale, welke voor duizend p. st. te koop zijn. Voor honderd p. st. kan men een van de drie konijnen meester worden, welke de heer Radford te Burtom zal tentoonstellen. Onlangs trad een typisch boertje, tijdens eenemu - ziekuitvoering van de kon. harmonie «Cecilia" te Prin- senhage, de harmoniezaal binnen. Onder de pauze had, zooals gebruikelijk, de ballotage plaats voor leden, waartoe a. o. was voorgedragen een zekere heer Offer geld. «Ballotage voor Offergeld" werd er aangekondigd. Nauwelijks hoorde het boertje dit, of hij toog, evenals de leden, ter stembus. Toen hem echter beduid werd, dat hij niet mede mocht stemmen, antwoordde hij flegmatiek: «wis en waarachter wel'k heb wel g' hoord dat er geld ge offerd moet worden",tastte in zijn zak en stopte heel leuk 5 cent in de ballotagebus, er bijvoegende: «Zieder, want gullie kunt veur nimmendal zoo schoon nie speule nie" waarna het boertje zich, onder algemeen gelach, weder bij het auditorium plaatste. Aan het etablissement «Feijenoord" zijn Zaterdag 38 ketelmakers ontslagen. Het totaal ontslagenen in de laatste maanden bedraagt p. m. 600. Een kantoorbediende op het expeditie-kantoor van Van Gend Loos te Amsterdam is in hechtenis genomen, als verdacht van verduistering van niet on belangrijke geldswaarden, waarvan de expeditie aan hem was opgedragen. In de Limburgsche gemeente Brunssum is een 89 jarig man als wethouder herbenoemd. De beide wethouders van die gemeente tellen tezamen 166, en het volledige college van burgemeesters en wethouders bijna 236 jaren. Uit Nieuwediep meldt men, dat Donderdag-nacht op «Onrust" een visschersvaartuig is gestrand. De op varenden werden door redding- en sleepbooten gered. Een ander vaartuig is buitengaats omgeslagen; een man werd gered en twee verdronken. Men wordt gewaarschuwd tegen zekeren zich noemenden Jozef Zons, een Duitsch photograaf, met eerwaardig grijs hoofd. Hij verstaat zijn vak goed, maar heeft geen middelen om zich de noodige praepa- raten en machines aan te schaffen. Liefst leeft hij ten koste van anderen; zoo moet hij vroeger in Bommel een som van 600 gulden zijn machtig geworden, en thans heeft hij te Oosterwijk bij Tilburg zijne loge mentrekening onbetaald gelaten en is met een som metje van 55, dat hij den kastelein afhandig maakte, verdwenen, terwijl de photograaf uit Crefeld, voor wien hij werkzaam was, bij zijne overkomst aldaar gewaar werd, dat de man een der instrumenten, ter waarde van een kleine honderd gulden, had meegenomen, (N. R. Ct.) Naar de Zaanl. Ct. verneemt, heeft zich dezer dagen ineen der weeshuizen te Zaandam het volgende toegedragen De weesmoeder had des avonds eene zekere hoeveel heid arsenicum ingenomen. Des nachts evenwel schijnt zij van haar voornemen tot zelfmoord te zijn terug gekomen ten minste zij gaf te kennen dat zij vergift had ingenomen. Hierop werd in allerijl een genees heer ontboden, die door middel van de maagpomp het ingenomen vergift verwijderde. De weesmoeder zegt tot haar wanhopige daad te zijn gekomen, omdat zij haar man, den weesvader, verdacht van ongeoorloofde verstandhouding met een der weesmeisjes. De weesvader trachtte daarop mede in wanhoop een einde aan zijn leven te maken en wendde eene poging aan om zich met een mes den hals af te snijden, waarin hij echter bijtijds verhinderd werd. Volgens informatiën moet er evenwel voor de ver denking van de weesmoeder ten aanzien haar man geen redelijke grond bestaan. Tengevolge van het gebeurde is intusschen de positie van vader en moeder in het weeshuis onhoudbaar ge worden, en hebben de regenten moeten besluiten beiden te ontslaan. Aangespoord door het aanvankelijke succes, dat de eerste Italiaansche gondel geniet, heeft zich te Am sterdam eene gondel vereeniging gevormd, met het plan het volgende jaar meer zulke vaartuigen voor vreem deling en stadgenoot beschikbaar te stellen. Wij zullen dan wellicht ook Corsi di fiori op den Amstel kunnen genieten. Te Napels verbergen de arme gezinnen de cho- leralijders om hen te behoeden voor doctoren in hos pitalen zoo sterk zijn daar bijgeloof en onkunde. De meeste sterfgevallen komen voor in de smerigste wijken. De Minister Mancini is thans te Napels. In dien de cholera te Rome uitbreekt, zal het consistorie niet gehouden worden. De Minister van Binnenlandsche Zaken in Italië heeft de afschaffing der locale quarantaine, eigenmachtig door sommige gemeenten ingevoerd, gelast, maar in verschillende kleine gemeenten weigeren de bewoners te gehoorzamen. Zoodra was dit bevel te Civita Vecchia niet bekend geworden, of het volk ging in massa naar het spoor wegstation om de rails op te breken, ten einde de gemeenschap met Rome af te snijden en alzoo de aan komst van uitgewekenen uit Napels te beletten. De onder-prefect bereikte echter bij tijds met eene sterke macht van politiedienaren en karabiniers het station om dat voornemen te verijdelen. Hij had moeite om den hoop uiteen te drijven en hij was genoodzaakt de grootste belhamels in verzekerde bewaring te nemen. De trein van Rome kwam nu een uur na den gewonen tijd te Civita Vecchia aan. De Koning heeft 10,000 lire naar Spezzia gezonden tot ondersteunning van de behoeftige cholera-lijders. De Paus heeft zijnerzijds aan den kardinaal-aarts bisschop te Napels dezelfde som doen toekomen, om die onder de behoeftige huisgezinnen, slachtoffers der ziekte te verdeelen. De reis der Transvalere heeft in haar geheel ge kost 4158 pond 17 shilling 11 pence of/49906.77% Als men bedenkt wat er voor gedaan werd, dan is het niet veel. De kosten van het langdurig verblijf in Engeland, van de reis naar Portugal en naar Duitsch- land zijn daaronder natuurlijk begrepen. In den Volks raad te Pretoria was men dan ook zeer voldaanmen herinnerde zich dat Burgers' reis de ronde som van ƒ120.000 had gekost. (R. N.) De Belgische Minister van Oorlog Ponthus besloot een maatregel te nemen, die van hem zou doen spreken. Hij maakte een verordening, waarbij het dragen van een baard bij het leger verboden wordt. Nu vergat de Minister, dat Koning Leopold, het hoofd van het leger, zelf een baard draagt en daarop nogal prijs stelt en dat de Souverein met een baard is voorgesteld op de munten. Leopold zond de hem door den Minister voor gelegde verordening ongeteekend terug. In een der voorsteden van Weenen zijn druk persen, aan anarchisten behoorende, met pas gedrukte revolutionaire proclamaties in beslag genomen4 mannen en 3 vrouwen werden gearresteerd. Men meent ook het uitvoerend revolutionair comité van de socialistische werkliedenpartij te Weenen op het spoor te zijn. Bij een brand in een zwavelmijn te Nicosia (Sicilië) zijn 29 menschen omgekomen. Radeloos van zeeziekte is een passagier op een boot van Bremerhafen naar New-York in zee gespron gen. Een tweede passagier wilde het voorbeeld volgen deze is echter nog tijdig weerhouden. De eerste is verdronken. Een rat heeft onlangs te Londen goede diensten bewezen bij het verleggen van telegraafkabels. Men wilde door een buis een nieuwen kabel halen, toen men bemerkte, dat de draad, die bij het leggen van den eersten kabel erin gelegd was voor het doortrekken van verdere kabels, gebroken was. Dit groote bezwaar nu wist men te overwinnen met behulp van een daartoe gevangen rat. Men bond een draad aan den staart van het dier, joeg het de buis in en weldra kwam het aan den anderen kant er weer uit, met den draad, waarmee nu gemakkelijk de kabel er door getrokken kon worden. Een jong Engelschman heeft onlangs per twee- wieler den weg van San Francisco tot Chicago in 42 dagen afgelegd. Hij maakte gemiddeld 50 Eng. mijlen daags. Zijne éenige bagage bestond in eenen regen hoed. Bij het overtrekken van het Rotsgebergte moest hij soms 24 uren aan éen stuk zonder voedsel blijven. Hij wil thans eenen rit door Europa ondernemen, om Kerstmis te kunnen vieren te Konstaatinopel.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2