L %3- tentoonstellings-terrein, door de stafmuziek van het derde Regiment Infanterie, kapelmeester: de heer N. A. Bouwman uit Bergen-op-Zoom. Des avonds, te half acht uren: Concert in De Buitentuin", op het Noord- bolwerk te Middelburg, door de Nijverheids-vereeniging aangeboden aan de leden der maatschappij met hunne dames (op vertoon van hun diploma). Des avonds, te acht uren: Volks-concert met illuminatie en vuurwerk, op het Molenwater te Middelburg, met ondersteuning van de vereeniging »Uit het Volk voor het Volk", die zich bovendien welwillend met de regeling en leiding daarvan heeft belast. De orde van de werkzaamheden der algemeene ver gadering is als volgtI. Opening der vergadering door den Voorzitter. II. Voorlezing van de notulen der vorige Algemeene Vergadering. III. Mededeeling van ingekomen stukken. IV. Mededeelingen omtrent den toestand van de Maatschappij, den Landbouw en de Veeteelt in Zeeland over 188183, floor een der leden van het Hoofdbestuur. V. Verslag der commissie belast met het onderzoek der rekening over 1883: VI. Mede deeling van de namen der beoordeelaars, belast met de keuring van de ter tentoonstelling intezenden voor werpen. VII. Vermelding der afdeeling alwaar in 1885 de Algemeene Vergadering zal gehouden worden. VIII. Bespreking van de volgende onderwerpen1° Het nut van weideverbetering en bemesten van weiland. 2° Het inkuilen van groen voeder. IX. Mededeeling en bijdrage der leden omtent de belangen van Landbouw en Veeteelt. X. Vermelding van hetgeen het Hoofdbestuur vermeenen mocht nuttig te zijn ter kennis van de leden der Maat schappij te brengen. XI. Sluiting der vergadering. Wanneer onze ruimte het toelaat vermelden we in een volgend no. de uitgeloofde prijzen.) Kunst, Wetenschap en Letteren. De tentoonstelling te Delft is geopend en de cata logus is gereed. Deze laatste bevat 1147 nummers, verdeeld in 6 hoofdrubrieken a. Documenten van en betrekkelijk Prins Willem I b. schilderijen en portretten in olieverf, pastel enz., alsmede teekeningen, gravuren, platen enz c. stamboeken en wapens d. munten en penningen e. handschriften en boeken f. andere, hiervoren niet genoemde, voorwerpen van verschillenden aard. Deze 1747 nummers zijn bijeen gebracht door 74 particulieren, 18 gemeentebesturen, waaronder één in Duitschland, en 7 andere corporaties of instellingen, waaronder 3 Belgische. Bovendien zond Z. M. een groot gedeelte van zijn huis-archief, 91 nummers en eenige hoogst belangrijke andere zaken en H. K. H. de Groot-Hertogin van Saksen- Weimar-Eisenach eene schoone verzameling penningen en munten, eenige kostbare miniaturen enz., terwijl nog eene kast, bij Willem I in gebruik geweest, ver wacht wordt. Onze regeering zond hoegenaamd niets, hoewel zich in de Rijks-musea nog verschillende voorwerpen be vinden, welke tot den persoon van den Zwijger in nauwe betrekking hebbben gestaan. Doch wij weten hethoewel de herdenking van Prins Willems dood eu de tentoonstelling, welke daarvan een uitvloeisel is, de sympathie van velen, niet van duizenden, maar van tien- en honderdduizenden, wegdroeg,enkelen sympa thiseerden er niet mede, en onder die enkelen waren er nu juist een paar, die over al of niet deelneming door de regeering heel wat te zeggen hadden. Die ongelukkige politiek heeft de toontoonstelling heel wat parten gespeeldNiet alleen hier, maar ook in België. Daar is nog altijd machtig veel te vinden van of uit den tijd van den Vader des Vaderlands. Eenige kostbare voorwerpen zijn uit Brussel thans naar Delft gezonden, maar als de verkiezingen niet hadden plaats gehad, zou er misschien tienmaal meer zijn gekomen. Dit alles neemt niet weg, dat de Tentoonstelling toch zeer belangwekkend is en wonder veel schoons bevat, 't Is misschien ook maar goed dat aan de Com missie niet nog meer toegezonden is geworden, want reeds nu heeft zij ernstig rekening moeten houden nSèt de ruimte, welke tot hare beschikking stond. Maar wij beginnen tot de ontdekking te komen dat wij dit ook moeten doen met die, welke in ons blad kan ingeruimd worden en daarom doorloopen wij vluchtig de aloude stadhoudelijke eetzaal in het Prin senhof, waar de Tentoonstelling gehouden wordt, in zonderheid met het oog op wat uit Zeeland werd gezonden. De voorwerpen uit 's Konings Huis-archief zijn schier allen der vermelding waard. We vinden er eigenhandig door Willem den Oude, 's Prinsen vader, geschreven aanteekeningen betreffende de geboorte en den doop van zijn zoon Willem. Voorts '«Prinsen huwelijksvoorwaarden met zijne 4 gemalinnen, een paar eigenhandig geschreven testamenten enz. Verder tal van boedelpapieren, stukken betreffende den moord en de onmiddellijke gevolgen daarvan, een me nigte staatsstukken, brieven enz. enz. Onder de verschillende gemeentebesturen, welke, in tegenstelling van het Rijk, de commissie voor de Tentoonstelling hebben gesteund door haar tijdelijk aftestaan wat zij bezaten met betrekking tot den Zwijger, hebben wij uit Zeeland te noemenGoes, Vlissingen, Arnemuiden en Veere, terwijl wij boven dien onder de particuliere inzenders uit Zeeland nog een drietal opmerken: een uit Middelburg, dhr. W. J. Sprenger, en twee uit Ter-Neuzen, de heeren M. Eijke en J. M. Zietze. De gemeente Goes zond een drietal brieven van Prins Willem I, een Resolutie van den Prins en een verzoekschrift van zijne weduwe Louise De Coligny. Bij den eersten brief (no. 94) gericht aan Burge- meesteren, Schepenen en Regeerders ter stede van der Goes en gedagteekend Antwerpen 20 December 1579, wordt Theron naar Antwerpen teruggeroepen. Bij den tweeden fno. 95), gericht aan Burgemees- teren, Schepenen en Raad ter stede van der Goes en gedagteekend Amsterdam 18 Maart 1582, worden deze verzocht den impost, bij de Generale Staten ge accordeerd, te betalen. Bij den derden (no. 97), gericht aan Burgemeesteren, Schepenen en Raden ter stede van der Goes, en ge dagteekend Dordrecht 4 October 1583, wordt hun verzocht en ambtshalve bevolen een deputatie af te vaardigen om met de overige steden var. Zeeland Staatsgewijze te adviseeren en te besluiten tot het opbrengen van middelen ter defensie en confirmatie derzelven en assistentie van de naburige provincie steden enz. De Resolutie (no. 96) is dienende om jhr. Wolfaert van Borsselen, super-intendent van Zuid-Beveland, toe te staan ten koste van Zuid-Beveland en Goes twee goede paarden te houden, tot betere bediening van zijn ambt. Zij is gedagteekend uit Antwerpen 15 Sep tember 1582. Het verzoek van Louise De Coligny en 's Prinsen kinderen Maria, Louise, Elisabeth, Maurits en Frederik Hendrik (no. 98) aan Burgemeesteren, Schepenen en Regeerders van Goes, strekt om hun invloed aarite- wenden bij de Staten van Zeeland in het belang van Jan De Jonge en Philips, graven van Nassau, en graaf Johan de Oude. Het is gedagteekend uit Den Haag 11 Februari 1593. Vlissingen zond een viertal stukkeneen copie van een schrijven van den Prins aan den Rentmeester-Ge neraal van Zeeland, bewesten Schelde, en de Burge meesters, Schepenen en Raden der steden Middelburg Veere en Vlissingen (no 99) een verzoekschrift door een poorteres van Vlissingen, aan den Prins gericht (no. 100); een brief van de Staten aan den Zwijger (no. 101en een register bevattende de correspondentie - van 1573 tot 1589 tusschen het Hnis van Oranje en Vlissingen (no. 102), waarin verschillende hoogst merkwaardige brieven voorkomen, waarvan velen met de kloeke handteekening van den Prins »Guill. de Nassau.". Arnemuiden stond 's Prinsen open brief af, geschreven te Middelburg 9 Maart 1574, waarbij Willem I, als stadhouder en kapitein generaal van Holland, Zeeland, West-Friesland en Utrecht, het dorp Arnemuiden en zijn burcht onder meer concessies vergunt voortaan een stad te zijn (no. 103). Dit voor Arnemuiden zoo belangrijk document is geschreven op perkament en voorzien van 's Prinsen zegel, dat nog uitmuntend geconserveerd met een zwaar oranje, wit en blauw zijden koord er aan bevestigd is. Het gemeentebestuur van Veere vooral zond een krachtige bijdragevoorwerpen van allerlei aard. In de eerste plaats een twaalftal documenten op perkament (no. 104—115). Het eerste nummer is een brief van Karei V van 1543. Hij is niet onderteekend maar voorzien van 's Keizers grootzegel, dat nog in bijna ongeschonden staat verkeert. Voortsverschillende octrooien verleend door Margaretha van Parma, door Philips II, en door Prins Willem I. De meeste dezer stukken zijn voorzien van een zegel en zijn onderteekend, althans die uitgegeven van Margaretha en van Willem van Oranje. Verder vinden we: Een schilderij op paneel (no 376), voorstellende een op leeuwen rustende gedenknaald in den vorm eener pyramide, met opschrift, naar aanleiding van den moord op Willem I gepleegd. Het is een stuk van weinig kunstwaarde, maar dat niettemin zeer curieus is. Een plattegrond der stad Veere, zooals die was in 1500 en in de eerste jaren der 16e eeuw (no. 1256), in lijst en achter glas. Een tweetal penteekeningen, insgelijks omlijst en achter glas (nos. 1257 en 1258), voorstellende de eene een gezicht op het reeds lang vervallen en gesloopte kasteel van Sandenburgh, ten tijde van het overlijden van den markies Maximiliaan van Bourgondië en toen aangekocht door Prins Willem Ien de andere een plattegrond van dat kasteel. Beiden zijn meer dan 150 jaar oud en tamelijk verkleurd, zoodat men som mige gedeelten slechts met moeite kan onderscheiden. Een paar fraaie munten, de een zilver met de rand schriften Concordia res parvae crescunt" en «Moneta Belgica Gel 1587 (no. 1290) de andere verzilverd en onder de regeering van Philips II geslagen (no. 1291). Een penning in 1575 geslagen, met het randschrift aan de eene zijdesTwifel nit, Got sal trou hou", aan de keerzijde: »Trou is nog mein schaden" (no, 1348) Een zeer fraai exemplaar van een penning, in 1602 ter eere van Prins Maurits geslagen (no. 1414). Eindelijk: een lontgeweer met koperen montuur uit het begin van den tachtigjarigen oorlog (no. 1663), een voorwerp dat niet het merkwaardigste is van de overigens hoogst belangrijke en uit niet minder dan een en twintig nummers bestaande inzending van het oude stadje, van het eens zoo belangrijke Veere. De heer W. J. Sprenger te Middelburg zond een brief van Prins Willem I, den 6 September 1573 te Dordrecht geschreven, aan »Nos chiers et bien amez Capitaines" binnen Geertruidenberg, waarbij Hiesosme de Tserraets als Goeverneur van de stad van 's Prin- senwege wordt gezonden, met verzoek hem geloof te willen schenken in hetgeen hij hun zal mededeelen en te gehoorzamen aan de bevelen, die door hem na mens den Prins zullen worden gegeven (no 116). Het is een zeer goed geconserveerd, fraai geschreven en van 's Prinsen handteekening voorzien document. De heer M. Eijke te Terneuzen zond volgens den catalogus (no. 431) een gravure door P. J. Goetghe- buer. Gent bij A. B. Stevin, 1825: Tombeau de Guillaume I, Prince d'Orange, a Delft. Het is ons evenwel niet mogen gelukken deze print te vinden; noch aan den wand, noch in een der bovenkasten, noch in de portefeuilles met platen enz., waarvoor in de vitrines geen plaats meer was en die daarom op een groote tafel op elkaar gestapeld liggen. Ook een paar leden van de commissie hebben ons vruchteloos naar dit nummer helpen zoeken. Op gelijke wijze is het ons en dien beide heeren gegaan bij het zoeken naar no. 1449, volgens den ca talogus een penning in 1872 geslagen ter herdenking aan het tweede eeuwfeest der bevrijding van Vlissingen in 1572, en vermeld als ingezonden door den heer J. M. Zietze te Terneuzen. Wat er nu eigenlijk van die beide inzendingen is, weten wij niet. Twee dingen zijn echter zeker: lo dat zij niet te vinden zijn2o. dat de catalogus in zake het laatste nummer niet juist is. In 1872 waren sedert 1572 drie eeuwen verloopen niet twee. Waarschijnlijk hebben wij hier te doen met een drukfout, en moet 1872 zijn 1772. In het vervolg op v. Loon zou men dit kunnen zien. Voorts zond de heer Zietze nog een uitmuntend geconserveerd en zeer fraai exemplaar van een ruit- vormigen in 1573 geslagen koperen noodmunt van Middelburg, (no. 1306), terwijl we van den heer Eyke nog aantreffen een koperen legpenning geslagen op den moord van Willem I door Balthazar Gerards (no. 1399) In het geheel vermeldt de catalogus alzoo zes en dertig uit Zeeland gedane inzendingen. Met uitzondering van Overijsel en Groningen zijn trouwens uit alle provinciën des Rijks, bijdragen voor deze welgeslaagde tentoonstelling geleverd. Met den heer Alex. Faassen aan het hoofd, onder wien de heer W. Van Zuylen verklaarde gaarne te wallen dienen", is de Rotterdamsche Schouwburg- vereeniging weder gevestigd. Buitenlandse!) Overzicht. De conferentie in Engeland 's hoofdstad betreffende de Egyptische aangelegenheden is Zaterdag voor on- bepaalden tijd uitgesteld. Het voorstel van den Fran- schen gezant aangaande de Egyptische financiën ver klaarde Lord Granville voor onaannemelijk, terwijl hij mededeelde, dat de conferentie als mislukt moest worden beschouwd. Daarop deed de Fransche gezant een voorstel om de conferentie tot 20 October te verdagen, welk voorstel door de andere mogendheden werd ondersteund. Lord Granville handhaafde echter het voorstel om de vergadering voor onbepaalden tijd te verdagen en toen de Fransche gezant nog een ander financiëel voorstel ter tafel wilde brengen, werd hem het woord niet gegund door Lord Granville, die tevens de zitting ophief. De Fransche Senaat en Kamer zullen zich heden voor het congres naar Versailles begeven. Het presidium zou worden waargenomen door den heer Le Royer, voorzitter van den Senaat, doch men verneemt, dat deze om gezondheidsredenen zal bedanken en dat dan een der vice-presidenten van den Senaat die taak zal aanvaarden. Eene commissie van 15 leden, éen per sectie, zal in de eerste zitting worden benoemd. Voor het geval dat een voorstel wordt gedaan, hetwelk niet voorkomt op het program, thans door de beide Kamers aangenomen, zal, wanneer geen ander lid het woord neemt, door den president de orde van den dag worden voorgesteld. Ten opzichte van het geschil tusschen Frankrijk en China verneemt de Times, dat beide rijken de be middeling der Vereenigde Staten zouden hebben in geroepen. De Pall-Mall-Q-azette zegt, dat de Fran- schen te Foo Chow eene sterke bezetting zal legeren, niet om den oorlog te bevorderen, maar veeleer in de hoop dat in China daardoor het gezag in handen van de vredespartij zal blijven. De Duitsehe Rijkskanselier Bismarck zou volgens de Kölnische Zeitung voornemens zijn te trachten eene internationale gezondheidsconferentie bijeen te roepen, teneinde vooral bij epidemieën te bepalen, hoever iedere Staat gaan mag in zijne afsluitings maatregelen, maar ook tot welke voorzorgen bij ver plicht is in het belang der algemeene gezondheid. Italië's overdreven quarantaine aan de eene zijde, en Engelands zorgeloosheid in Egypte en elders daar tegenover zouden hiertoe aanleiding hebben gegeven. De Braziliaansclie regeering heeft bij de Kamer een voorstel aanhangig gemaakt tot afschaffing der slavernij. De Braziliaansclie Kamer heeft echter met een meer derheid van 8 stemmen het voorstel verworpen. Hef liberale ministerie heeft daarop onmiddellijk zijn ont slag ingediend. Het ontwerp was een vervolg op dat van 28 Sept. 1871, hetwelk de slavernij beperkte. Het droeg een zeer gematigd karakter. "Vooreerst zou de verkoop van slaven van de eene aan de andere provincie wor den verbodenten tweede zou een emancipatie-fonds worden opgericht om slaven los te koopenten derde zouden alle slaven boven 60 jaren in vrijheid worden gesteld. Binnen een tiental jaren hoopte men op deze wijze het euvel geheel uit te roeien. De Kamer van afgevaardigden is naar aanleiding van de verwerping van dit wetsontwerp ontbonden. Gemengde Berichten. Kapelle. Naar men uit goede bron verneemt, ver toont zich eenigen tijd in verschillende gemeenten in dezen omtrek de zoozeer gevreesde varkensziekte. Vooral te Ierseke heerscht deze in erge mate, zoodat daar een vijftigtal varkens gestorven zijn. Ook te Wemeldinge heeft de ziekte zich vertoond doch, door het bij velen toepassen van het daar bekende gunstig werkend voorbehoedmiddel, schijnt de ziekte aldaar tot staan te zijn gebracht. Opmerkelijk is het, dat van de 60 varkens, welke aldaar dit middel heb ben gebruikt, er niet een is aangetast. Ook te ICattendijke en Wilhelminadorp wordt bij velen dit middel reeds toegepast. Vrijdagmorgen ontdekte men bij den veehouder G. N. te Heinkenszand dat 's nachts te voren de koeien warer. uitgemolken. Dit voorval moet niet voor de eerste maal zijn waar genomen. Hansweerd. Gedurende de maand Juli werden aan het Rijks-telegraafkantoor alhier behandeld596 tele grammen en wel: verzonden 374, ontvangen 222. Sint-Maartensdijk. Gedurende de maand Juli zijn aan het telegraafkantoor alhier verzonden 70 telegram men; ontvangen 80; opgenomen en verder geseind 160. Totaal behandeld 310 telegrammen. De twee in het Hotel Oldenwelt te Amsterdam aangehouden personen, verdacht van het vervaardigen van valsch geld, lieeten, zooals zij opgeven, Jozef Maria Rico, wonende te La Paz in Bolivia, en Manuel Fer- rero Lopez, geboren te Sevilla, wonende te New-York. De eerste is 42 jaar en koopman; de laatste is 30 jaar en koopman in wijnen. De mogelijkheid bestaat, dat beiden zich elders heb ben opgehouden om nagemaakte gouden Engelsche ponden sterling of ander valsch geld uit te geven, waarom de officier van justitie te Amsterdam verzocht heeft, dat in andere gemeenten, vooral in de logementen, al die nasporingen zullen worden ingesteld, die in het belang der justitie noodig geacht kunnen worden. Daarentegen meldt liet N. v. d. D. nog: Omtrent de valsche munters is niet veel nader be kend. Naar hun ware namen, die men nog niet te weten is gekomen, wordt ernstig onderzoek gedaan, evenzoo naar een derden persoon, die steeds bij hen was, maar nu spoorloos verdwenen is. De commissio nair in effecten, die het voorrecht had door hen aan gezocht te worden, als hun agent in Nederland opto treden, en die door zijn flinke handelwijze het geheele plan verijdelde en de schelmerij in handen der politie bracht, is de heer Louis S. Jacobs Op de meest aan lokkelijke voorwaarden werd hem dat agentschap aan geboden en onder meer verzekerd, dat hij den eersten tijd op eene winst van minstens 10 duizend gulden per week kon rekenen. Herhaaldelijk leest men dezer dagen weer van branden, ontstaan tengevolge van huoibroeien. De N. R Ct., van Zaterdag en Zondag berichtte er een aantal. Waakzaamheid zij aanbevolen! Op de beurs: Zoo, gij wilt u dus met den jongen M associeeren 1 Ja. Steekt ge veel geld in die zaak? Neen! Ik breng alleen mijne ervaring mede. De jonge M. geeft het geld. De duur onzer associatie is op 3 jaren bepaald, dan heeft de jonge M. mijne ervaring en ik zijn geld. In eene tram-coupe le kl. te Joure namen een paar vreemde heeren plaats. Een der politie beambten, bij den afrit tegenwoordig, vond in hun uiterlijk over eenkomst met een paar buitenlanders, gesignaleerd in het Politieblad en op wier aanhouding eene premie van 200 frs. was gesteld. Te vergedreven bescheiden heid tegenover lieden, die sper le kl." reizen, deed er den agent van afzien een onderzoek in te stellen. Later moet gebleken zijn, dat het inderdaad de ver dachte personen waren. Volgens den regenmeter der Rijkslandbouwschool is gedurende de maand Juli 86 mM. regen gevallen tegen 128 mM. over dezelfde maand van het vorige jaar. Een 3%-jarig kind te Leiden vond den dood in eene kuip met chloorwater. Te Steenbergen is de schipper J. V. bij het 's avonds naar boord gaan van de loopplank gevallen en verdronken. Tegen den beet van wespen, bijen en ander giftig gedierte bestaat geen eenvoudiger en afdoender middel dan het sap van eene versche ui, of wel een papje van het gestampte vleesch dier vrucht. (N. R. Cf.) Van een ooggetuige verneemt het N. t> d. D. dat te Gorinchem sinds eenigen tijd een gezin onder het oog van het gemeentebestuur op eene mestvaalt verblijf houdt. In de gasfabriek te Apeldoorn is plotseling de nieuwe oven ingestort. Vier metselaars hebben daarbij ernstige kwetsuren aan hoofd, beenen en rug bekomen en van een hunner is de toestand niet zonder zorg. Cholera-berichten Uit Petersburg komt het be richt dat daar eenige cholera gevallen zijn voorgekomen en dat de gevreesde ziekte ook te Charkoff en elders is verschenen, maar dat de meeste lijders zijn hersteld. (Te Pleskoff stierven 36 personen aan de Siberische pest). Te Vogué, een gemeente van 800 zielen, in het dep. Ardèehe, brak eensklaps de cholera uit. 7 per sonen stierven in éen dag en er zijn nog 4 gevaarhji gevallen geconstateerd. Volgens de doctoren moet de epidemie worden toegeschreven aan slecht drinkwater en aan plotselinge daling van de temperatuur. Te Toulon stierven van 27 Juni tot 31 Juli 728 per sonen aan cholera. Te Parijs zal een tentoonstelling van kinderen van 1 tot 3 jaar gehouden worden. De voornaamste uigeloofde prijzen zijn: 1000 fr. aan het schoonste kind in den besten gezondheidstoestand; 500 fr. aan het sterkste kind voor zijn leeftijd; vijf prijzen elk van 100 fr. aan de vijf kinderen, die het meest in aan merking kwamen voor de eerste prijzen; een gouden en twee zilveren medailles aan de ouders en voedsters, die zich onderscheiden hebben door hun zorgen of een verbetering hebben aangebiacht in de wijze van ver zorgen van kinderen op prillen leeftijd. Bovendien zullen aan alle kinderen, die aan 't con cours hebben deelgenomen, herinneringsmedalles wor den uitgereikt. Den 31 en dezer maand zal te Belfort een gedenk- teeken onthuld worden, opgericht ter nagedachtenis van Thiers en van kolonel Denfert, den verdediger van Belfort tegen de Duitschers. Uit Rome wordt aan den Univers gemeld, dat de Naundorff's door een gevolmachtigde aanzoek heb ben gedaan bij den Heiligen Stoel om nasporingen te doen in het archief van het Vaticaan, waar zij de be wijzen denken te vinden voor de gegrondheid hunner be wering. dat zij de nakomelingen zijn van Lodewijk XVI. Veertien Britsche en vijf buitenlandsche schepen, waarvan elf stoomschepen, hebben voor een paar weken schipbreuk geleden. Er kwamen 200 menschen bij om 't leven. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Maandag 4 Augustus 1884, Uus. a g Wind richting. Toestand van de lucht. Thermom. stand Celsius Regen in mM. (hoogte) sedert pisterm. 8 nor. s morgens 8 766 West. Bewolkt. 18 s midd. 12 766.5 Noord. Bewolkt. 20.5 s avonds 5 767.5 Noord Licht bew. 18.5 Ons vermoeden dat er een zuidelijke luchtstroom in de bovenlucht aanwezig zou zijn en dat deze lucht stroom langzaam zou dalen heeft zich verwezenlijkt; de regen die wij daaruit meenden te moeten verwachten is echter niet gevallendaar de barometer rijst is de kans op droog weder grooter geworden. Verwachting: goed weder.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2