Kunst, Wetenschap en Letteren. De Spectator oordeelt niet gunstig over het monument, ter eere van El. Wolll' en Ag. Deken te Vlissingen opgericht. Het blad zegt o. a. «Gaarne voegen wij onze hulde bij de aan de geest volle schrijfsters gebodene, en geven den ontwerpers en uitvoerders eere. Geheel afgescheiden daarvan is eene beoordeeling van het monument als kunstwerk Hier zijn andere eischen dan ingenomenheid met. het onderwerp en erkentelijkheid jegens de mannen voor hun daad van piëteit jegens vaderland en letteren. De kunst kent geene bijbeschouwingen. «De vereeniging der twee vormen en gedachten (voetstuk en fonteinbekken) is niet gelukkig; men had eene keus moeten doen en geen twee onvereenig- bare denkbeelden saamvoegen. Ook louter uit een oogpunt van vorm beschouwd is de samenstelling niet geslaagd. Het voetstuk is geen voet als voor eene fontein past en het fonieinbekken is geene bekroning, die bij zulk een voetstuk voegt. De twee zaken zijn op elkander gezet, niet aesthetisch en logisch verbonden. In de reeks onzer gedenkteekens is terecht en tot onze vreugde eene plaats gegeven aan Wolff en Deken, maar zij is niet vermeerderd met een kunstwerk. Het doet ons leed, bij onze sympathie voor de zaak en hare wakkere ontwerpers, dit te moeten zeggen, maar zoo beiden ons lief zijn, het schoone gaat daar boven." De heer W. Van Zuylen heeft zooals wij meldden aan de commissarissen van de schouwburg maatschappij te Rotterdam schriftelijk medegedeeld, dat hij alleen nog maar als acteur werkzaam wil zijn. Daarop hebben commissarissen met den heer Van Ollefen onderhandeld over het directeurschap, doch, naar men verneemt, hebben deze onderhandelingen tot niets geleid. Thans zal aan de aandeelhouders door commissa rissen de ontbinding der vennootschap worden voor gesteld, waarover heden in een vergadering moet worden beslist. Rechtszaken. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft de vorige week behandeld de zaak van A. C. M., tapper te Hoofdplaat, die beklaagd werd sterkedrank te hebben toegediend aan een reeds beschonken persoon, maar die daarvan door de rechtbank te Middelburg was vrijgesproken bij gebrek aan bewijs. Bekl. beweerde niet geweten te hebben, dat de andere persoon dronken was en het ook nu gehouden getuigenverhoor bracht die wetenschap niet aan het licht. Daarom requireerde adv.-gen. mr. Bijleveld de bevestiging van het vonnis. In dien zin besliste het hof. Landbouw en Veeteelt. RiUand-Bath. Buiten het koolzaad, waarover ik de vorige week geschreven heb, valt omtrent den stand der overige veldvruchten het volgende te melden: De gerst is voor het grootste gedeelte gesneden, hier en daar reeds gebonden en aan »staken" gezet. Het beschot is vrij goed en de korrel boven verwachting groot, hetgeen te verwonderen is, daar men bij groote droogte dikwijls ziet, dat de korrel te spoedig toeslaat en daardoor klein en nietig blijft. De vele regens in de laatste weken beletten evenwel de gerst droog binnen te halen. De erwten zijn reeds gedeeltelijk afgeslagen en zullen, wanneer de regen niet te lang aanhoudt, in ruime mate goede vruchten opleveren, al zijn ook door de groote droogte in Mei en Juni de laatste bloesems veel verdroogd. De rogge begint ook zoetjes aan naar den sikkel te verlangen en de tarwe, die er overal forsch en krachtig uitzietstaat op sommige stukken zelfs prachtig. De zomer-gerst en haver, die eerst veel geleden hadden door de groote droogte, zien er nu weer goed uit. Voor de landbouwers is 't te hopen, dat hetgeen, waar naar zij zoolang verlangd hebben, nu niet in al te groote mate hun wordt toebedeeld. IJzendijke. Zaterdag had hier eene verkooping van veldvruchten plaats, die minder treurig figuur maakte dan die, welke Vrijdag gehouden is geworden. Werden Zaterdag flinke prijzen besteed, o. a. meer dan 100 gulden per gemet tarwe, des Vrijdags waren de hoogste sommen voor tarwe slechts 61 gulden en er konden slechts zoo onbeduidende prijzen bedongen worden voor andere gewassen als boonen, gerst en haver, die voor 6, 8, 10 en dergelijke lage prijzen per gemet van de hand werden gezet, dat de gezamenlijke opbrengst nog beneden de te betalen pachtsom bleef. Amerika heeft niet alleen zijn spoorweg-koningen, het bezit ook een ree-koning. Een van de voornaamste vee-eigenaars in het westen der Vereenigde Staten van Amerika is A. H. Swan, van Cheyenne City, die een stapel van 200,000 stuks bezit. Een zijner veeweiden is honderd mijlen lang en op sommige plekken vijftig en op andere honderd mijlen breed en heeft ongeveer eene oppervlakte van de helft van ons land. Swan is 51 jaar oud en kwam in 1853, met duizend dollars op zak, van Pennsylvanië naar Jowa, waar hij zich op veehandel en veefokkerij toelegde. In het jaar 1872 begon hij met zijn broeder de zaken te Wyoming op grootere schaal te drijven en bracht de kudde, die uit slechts 3000 stuks bestond, tot het tegenwoordig reusachtig cijfer. De zaken namen zoozeer toe, dat Swan zijne onder neming in vijf afdeelingen splitste, waarvan hij presi dent is; twee dier compagnieën hebben elk 85,000 stuks vee in eigendom en de waarde van het vee der eene (Black-IIill-Comp. of Dakota) wordt op 2,250,000 dollars geschat Swan staat op het punt om zijn aan deel daarin voor 750,000 dollars te verkoopen. Zijne jongste onderneming is de aankoop van 2000 acres grond, waarvan een gedeelte zal dienen om er eene voorstad op te bouwen, terwijl op een ander gedeelte berg- en slachtplaatsen voor vee worden op gericht, die even groot zullen worden als die te Chicago en er ook mede gaan concurreeren. Behalve het aandeel dat Swan in deze ondernemin gen heeft, bezit hij bovendien te Wyoming in persoon lijk eigendom 150,000 acres land en een grond -eigendom in Jowa, dat op eene waarde van 350,000 dollars ge schat wordt. Buitenlandsch Overzicht. Ir, de zitting van den Fransclien Senaat heeft de minister-president Ferry eene rede gehouden over de grondwetsherziening, welke rede een grooten indruk heeft achtergelaten en waardoor de kans op aanneming der herziening zeer is toegenomen. De heer Ferry heeft aangetoond dat de grondwetsherziening niet lichtvaar dig is ondernomen, of bedacht is om bij de verkiezin gen invloed te oefenen, maar geëischt werd in de man daten, aan 330 afgevaardigden gegeven. De uiterste linkerzijde der Kamer benoemde eene delegatie, welke zich zal begeven naar de door de cholera aangetaste of bedreigde streken. Over die gevreesde ziekte wordt aan Daily News uit Marseille geschreven, dat er sedert het begin der epidemie 1061 menschen aan de cholera gestorven, en ongeveer 500 genezen zijn. Het aantal genezingen zou grooter zijn geweest, als het bureau van bijstand beter georganiseerd was. Eéne afdeeling slechts werkt goed - en verleent werkelijk hulp. Die afdeeling heeft een staf van 15 geneeskundigen en 200 helpers, die de zieken verplegen. Zij is half op militairen voet inge richt, heeft eene keuken en eene apotheek. De helpers zijn dag en nacht bij de hand; een rijtuig staat steeds gereed, om de geneeskundigen en zieken te vervoeren. Onder het volk heerscht een noodlottig vooroordeel vele werklieden gelooven, dat de dokters bevel hebben gekregen, de epidemie te stoppen en daarom de zieken vergiftigen, zoodat zij hen dwingen zeiven de genees middelen te proeven, zoo zij hen niet buiten de deur zetten. Te Vieux-Pont, waar eene kolonie Italiaansche visschers woont, 135 gezinnen of ongeveer 800 personen sterk, werden de ontsmettende middelen, welke het stadsbestuur uitdeelde, op straat geworpen, en werden de dokters zóo vijandig bejegend, dat deze er niet durven komen. Toen de prefect er heenging, moest hij de tusschenkomst van den Italiaanschen consul te hulp roepen. Te Toulon werd de toestand Vrijdag een weinig beter, omdat de groote hitte ophield tengevolge van een storm. Aries is zoo goed als verlaten eenige leden van don gemeenteraad zijn echter teruggekeerd. De zaken staan langs de geheele kuststreek stil. In het Engelsche Lagerhuis verklaarde Lord Har rington, dat, indien geen onvoorziene omstandigheden in Egypte grootere uitgaven noodig maakten, voor het einde der zitting geen suppletoir krediet voor de verdediging van Egypte behoefde te worden ingediend. In het Hoogerhuis zeide Lord Granville, dat de conferentie heden eene korte zitting zou houden en mogelijk eene beslissing zou nemen, welke de regeering in staat zou stellen, spoedig eenige mededeelingen aan het Parlement te doen. Eene positieve toezegging te geven was den Minister echter onmogelijk. De meetings tegen het Hoogerhuis blijven aan de orde. Op verschillende plaatsen worden zij gehouden, maar niet overal zijn zij zoo bedaard en indrukwekkend als die welke in Hydepark werd gehouden. Te Leicester is o. a. een bijeenkomst gehouden, waar het afbeeldsel van Lord Salisbury is verbrand. Maar deze bijeenkomst was nog kalm bij die te Bournemouth zegt het D. v. N. Zij was belegd door liberalen, maar de tegenpartij scheen het wenschelijk geoordeeld te hebben er ook haar stem te doen hooren. Er heerschte groote opgewondenheid in de zaal en pogingen, aangewend door een toongevend liberaal en een conservatief, mislukten. Iemand, die het platform wilde betreden om het woord te voeren, werd begroet met de kreten: wat moet je? en droop af. «Leve Gladstone!" «Leve Salisbury" klonk het vervolgens, er kwam gedrangj en een werkelijk gevecht rondom de tafel ontstond. De beide heeren, die de rust bij de tafel wilden bewaren, werden buiten de deur gezet. Een ander conservatief, zekere kapitein Hartley, die op de tafel klom om het woord te voeren, werd er afgegooid vóór hij iets gezegd had. Niet beter ging het een ander Tory, den heer Ste venson,die trachtte het gedruisch te overschreeuwen. Hij werd bij den kraag gevat, raakte zijn das en boord kwijt en mocht nog van geluk spreken, dat hij er zonder ongeval afkwam, daar de tafel, waarop hij stond, zoo hevig heen en weder werd getrokken, dat zij in stukken brak, welke stukken daarop door de zaal werden geslingerd, 't Was nu een formeele slag; het platform, waar een 50 man post had gevat, werd bestormd, waarbij de bezetting van de drie voet hooge borstwering in de zijzaal werd gedrongen. Tegen 9 uur ontstond een oogenblik kalmte, waar van men gebruik maakte om «Rule Brittannia" en «God Save the Queen" aan te heffen, en daarna den strijd te hervatten Een 1000 tal der liberalen had zich allengs uit de zaal naar buiten begeven en hield nu een meeting in de open lucht, onder protest tegen de schandalen, die «eenige dronken personen" in de zaal maakten, waar door geregelde discussie werd belet. Met eenige «cheers" op Gladstone besloot dit onderdeel der ver gadering hare bijeenkomst. Tal van Russen, te Berlijn gevestigd, hebben van wege de Berlijnsche politie een aanschrijving ontvan gen, om binnen zekeren termijn de stad te verlaten. Hierover wordt gezegd, dat de bepalingen, waarnaar de politie ditmaal te werk gaat, reeds in 1880 waren vastgesteld, als gevolg der arrestatie van een Rus, die zich onder voorwendsel van studiën aldaar ophield, maar eigenlijk werkzaam was voor 'het nihilisme. Die bepalingen waren langzamerhand in het vergeetboek geraakt, doch worden thans weder in toepassing ge bracht. Het voornemen daartoe is in tijds aan de Rus sische regeering medegedeeld, die alstoen in herinnering heeft gebracht, dat alle Russen voor eene reis door of in Pruisen vooraf hunne paspoorten door den Duitschen consul in Rusland moeten laten viseeren. Met dat al blijkt het nog niet, waarom de Berlijnsche politie thans zoo eensklaps daartoe is overgegaan. Onder de Belgische clericale bladen zelve is reeds verschil van gevoelen over de meer of minder ultra- montaansche maatregelen van het Kabinet. De minister Jacobs zal door eene «organieke schoolwet" de scholen, door den Staat betaald, in handen der geestelijkheid geven. Het Journal de Bruxelles vindt de bepalingen van dit ontwerp al te ingrijpend en zou meer ver zoenende wenschen; de Courrier de Bruxelles en de Bien Public achten het nog lang niet oprecht ultra- montaansch genoeg. Gemengde Berichten. Borsele. Vrijdag vertrekt weer een ingezetene uit deze gemeente naar Noord-Amerika. Het is een boeren knecht van omstreeks 22 jaar oud, wiens vader in Mei 11. zich daarheen begaf op gunstige berichten van een ouderen zoon, die een jaar te voren de reis ondernam. Middelburg. Gisternamiddag bracht het stoomschip «Prinses Stephanie" de Koninklijke Harmonie van Vil voorden hier aan de loskaai. Een talrijk publiek was aanwezig. De muziek der dd. Schutterij ontving de kunstbroeders uit het zuiden op gepaste wijze, hetgeen ten volle gewaardeerd werd. In spijt van het ongunstige weêr woonde een tal rijk publiek het keurig concert in het Schuttershof bij, waarvan de opbrengst voor de helft bestemd is voor de «armen" te dezer stede. Ruim 50 opvoerenden waren in den muziektempel aanwezig. Allen waren slechts Dliefhebbers", onder uitstekende leiding. Opnieuw is het bewijs geleverd, dat veel goeds tot stand kan gebracht worden, indien er eendrachtige samenwerking aanwezig is. Het Noorden kan wellicht iets leerenvan het Zuiden als het er op aankomt het «volk" opteheffen door beoefening van schoone kunst. Hedenmorgen te elf uren bracht de Koninklijke Harmonie eene serenade aan den heer mr. G. N. de Stoppelaar, deken van de confrérie van Sint Sebastiaan. Omstreeks éen uur scheepte men zich in om de terugreis te aanvaarden. Rilland-Bath. Iets uit de vogelenwereld. Een zwa- luwenpaar had zijn nest in de nok van een vooruit stekend dak gemaakt. Moeder zwaluw legde in de nieuwe woning vier eitjes en niet lang duurde het, of zij was in 't bezit van evenveel kindertjes. Kort daarna ver woestte een schendende hand 't nest en de vier jonge vogeltjes vielen fladderend op den grond. Bewogen met het lot der arme kleinen, werden zij toen op een plank gezet, die boven aan het dak van een schuur was aangebracht. Het ouderenpaar bleef hier de jongen verzorgen en arbeidde tegelijkertijd met kracht aan het bouwen van een nieuw nest op de oude plaats. Drie dagen later was het nieuwe nest klaar. Twee der kleinen waren in dien tusschentijd van de plank komen vallen en vonden hun dood op de steenen. De beide anderen daarentegen waren zoo vlug geworden, dat zij reeds de kracht hunner vleugelen wilden be proeven. De ouders waren daarover niet weinig in hun schik. Telkens vlogen zij van de plank naar bet nieuwe nest en terug, als wilden zij hunne kinderen den weg naar de nieuwe woning wijzen en hen uitnoodigen hen te volgen. De kleinen konden evenwel zoo'n verren afstand nog niet afleggen, en de ouders gaven reeds -allen moed op, toen zij opeens een inval kregen. Plot- iseling vlogen beiden op, pakten een hunner kinderen met den snavel vast en vlogen met hun schat naar het nieuwe nest, waar zij hun kleinood neerlegden. Nu ging het terug naar de plank. Ook hun ander kind werd op dezelfde wijze gehaald en binnengebracht. Toen was het daarbinnen een piepen en zingen dat 't een aard had. Of zij eenTe-Deum zongen, dan wel, of zij hun heldenfeit den volke verkondigden, werd niet vermeld. Het gerucht omtrent de vergiftiging te Zieriksee door geverfde bedgordijnen wordt tegengesproken. Het volgend geval wordt door de Algemeene Rekenkamer in haar jaarverslag over 1883 vermeld: «Bij het nazien van oude, voor vernietiging bestemde schrifturen door den directeur der Grootboeken der Nationale Schuld en twee ambtenaren dier administratie te Amsterdam, op 29 December 1881, werd, tusschen den band van een register en een los daaromheen bevattenden omslag een niet gesloten pakket gevonden, bevattende 22 bankbiljetten elk van ƒ1000. «Een gerechtelijk onderzoek, naar den eigenaar dier geldswaarde ingesteld, leidde tot geene uitkomsten. Op advies van den landsadvocaat, door den toenmaligen Minister van financiën geraadpleegd, werd het bedrag der biljetten, te zamen ad 22,000, in 's Rijks schat kist gestort." Onder begunstiging van aangenaam, droog weder hadden Zaterdag de jaarlijksche wedrennen te Bussem plaats. (Dat zou men, was het gisteren gebeurd, niet gezegd hebben.) De belangstelling was minder groot dan in voorgaande jaren, zoowel wat de opkomst van 't publiek als de deelneming aan de rennen zelf betreft. De orde werd flink en met beleid gehandhaafd. De politie had eene kleine gevangenis op het terrein gesticht, waarin, tot groot vermaak en luide toejuiching van de omstanders, logies is verstrekt aan een smoor dronken koetsier, die van de achterbank van het door zijn heer en meester gereden rijtuig tuimelde, welke heer en meester kort daarna zelf met zijn rijtuig door de politie moest worden aangehouden om naar hetzelfde cachot te worden gebracht, waar heer en livreibediende de meest treffende ontmoeting hadden, en daarna in broederlijke eensgezindheid naast elkander in slaap vielen. De bestialiteit van die lieden wekte walging, zegt de N. R. Ct. Thans heeft de in het huis van arrest te Breda opgenomen stalhouder J. uit Bergen-op-Zoom voor den rechter van instructie bekend, den moordaanslag ge pleegd te hebben op den jammerlijk om het leven ge- brachten nachtwaker V. P. aldaar. Door den heer T. C. v. d. Stad te Breda is een lijken-controleur uitgevonden, waarmede men den schijn- of werkelijken dood kan bepalen Het is een toestel in den vorm van een horloge, dat geplaatst wordt op den mond van den patient. Wordt het op de plaat van dezen toestel aangetroffen kruis blauw, dan is feitelijk de dood ingetreden; blijft het daarentegen rood, dan wordt schijndood geconstateerd. De toestel is reeds door hh. doctoren onderzocht en bevonden aan de eischen te beantwoorden. Ër zal nu ook een proef mede ge nomen worden in het militaire hospitaal. Vrijdagavond is de vrachtschipper B., van Hout rijk en Polanen op Amsterdam, overboord gevallen en verdronken. Hij laat eene weduwe met 4 kinderen on verzorgd achter. Zaterdag werd te Amsterdam geopend de eerste diamantslijperij, welke electrisch verlicht zal worden. Het is de fabriek «Johanna", van de firma S. M. de Vries en Zonen, in de Fokke-Simonsstraat. Zij bevat het aanzienlijke getal van 170 molens, en is naar de nieuwste werktuigkundige uitvindingen ingericht. De plannen der inrichting zijn gemaakt door den architect- werktuigkunde J. W. Meyer, die tot waardeering van zijn welgeslaagden arbeid van de eigenaren een geschenk ontving. Aannemer is de heer G. Boom, leverancier der werktuigen de heer Begeman te Eindhoven. Aan de werklieden werd bij gelegenheid der opening een klein feest gegeven. Zaterdagmorgen is ter hoogte van Diependaal op den trein van UtrechtArnhem geschoten. De kogel maakte een gat in het glas van eene tweede-klasse coupé, waarin verschillende reizigers gezeten waren. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met baldadige jongelui, die zich in het schieten met Flaubertgeweren oefenen, zonder aan de mogelijke noodlottige gevolgen daarvan te denken. AC.) Te Beers is eene dienstbode voorover in een gracht gevallen zij was onmiddellijk gestikt. Ruim 400 vogels zijn in de omgeving van de bierbrouwerij «het Vosje" te Veendam dood op den weg gevonden. Men meent, dat de hagelslag van Woensdagavond ook deze verwoesting heeft aangericht. Een man te Bodegrave was bezig met het villen van een koe, die aan 't miltvöur was gestor ven. De man had een wondje aan 't voorhoofd, waar van hij met de hand 't zweet wegveegde. De wond is daarop in hevige mate opgezwollen en ontstoken, met dat gevolg, dat de man in twee dagen een lijk was. Men verneemt, dat door de heeren Mijnssen fc Co., in vereeniging met den heer Geo. Vian, fabrikant van dynamiet te Parijs, aanvraag is gedaan bij het gemeentebestuur van Tessel om vergunning tot op richting van eene dynamietfabriek in den polder Eierland. Donderdagavond zijn twee woningen te Tilburg met het grootste gedeelte van de inboedels verbrand. Vrijdagavond waren twee jongens aan het kanaal - te Scheveningen. Een waagde zich in het zoogenaamde Balkengat, doch verdween in de diepte en werd als lijk opgehaald. Terwijl een weduwe te Valkenswaard van huis afwezig was om op het land te werken, zijn uit hare woning een zilveren horloge, eenige halssieraden en ƒ150 aan geld gestolen. Te Orthen waren dezer dagen de zes broeders Schutjes bijeen om de tijdelijke terugkomst van den zevenden, hunnen jongsten broeder, missionaris in Amerika, 57 jaren oud, te vieren. Deze heeren (de Benjamin niet medegerekend) telden te zamen 426 jaren, zijnde een gemiddelde ouderdom van 71 jaren. Allen zijn nog in 't volle bezit hunner vermogens en onbekend met de gebreken des ouderdoms. In de N. G. Ct. leest men Sedert eenige dagen heeft te Groningen verblijf ge houden een Duitscher, die voorgaf familie te zijn van een paar kooplieden daar ter stede, bij wie hij alle gastvrijheid genoot en logeerde. Dezer dagen had hij van een hunner f 105 geleend, onder voorgeven daarmede goede zaken te kunnen doen bij een paar zijner kennissen, die zich hier zouden bevinden en die gouden voorwerpen en sieraden wilden verkoopen. Hij kwam niet terug en liet niets van zich hooren, hetgeen tengevolge had dat hiervan aangifte werd gedaan bij de politie. Toen hij door de recherche werd gevonden in een slaapstee op Schoolholm, ging hij aan den haal. Hij wist door over den muur te klimmen en daarna bij een der buren door een raam te verbreken de straat te bereiken en op den loop te gaan. Na verschillende straten, achtervolgd door de politie, te hebben doorgerend, werd hij eindelijk in de Fol- kingestraat gegrepen en naar het bureau gebracht. Gelukkig dat nog in zijn bezit zijn gevonden ƒ94 van het geleende, zoomede een pak zijden doeken en een partij boorden, die hij, om de gastvrijheid te beloonen, bij een zijner gefingeerde familieden alhier «op den kop had getikt" gelijk de technische term luidt. Als eene groote bijzonderheid verdient vermel ding, zegt de Bred. Ct., dat de heer P. te Breda Maandag jl. per telegram uit Soerabaia mededeeling ontving, dat een zijner zoons van 2den luitenant der genie bij het O.-I. leger bevorderd was tot len luitenant; voorts dat een tweede, werkzaam bij de Staatspoor- wegen in Indië, in zijne betrekking verhoogd was; een derde, zijnde cadet aan de Kon. Mil. Acad., van het eerste tot het tweede studiejaar was overgegaan, en een vierde geplaatst was als cadet aan genoemde Academie. Zulk een dag zal ongetwijfeld de familie niet licht uit het geheugen gaan. In een der dorpen van de Friesche gemeente Ooststellingwerf moest onlangs een meisje van ongeveer 10 jaren door het burgelijk armbestuur worden uit besteed. Voor 1 per week kon ze geplaatst worden bij iemand, die zich verbinden wilde het kind naar school te zenden. Een ander wilde haar in huis nemen voor 0.70 per week, doch van schoolgaan kon dan geen sprake zijn. De laatste gelegenheid was het goedkoopst daarom werd van deze gebruik gemaakt. Uit een waggon, geladen met levensmiddelen, is te Breda diefstal gepleegd. Ofschoon deze zaak nog niet geheel tot helderheid is gekomen, zoo moet toch, door een ijverig onderzoek der rijkspolitie, hierin loffelijk bijgestaan door den stationschef, dit reeds gebleken zijn, dat de 20-jarige leerling-wisselwachter G. H. J. zich aan diefstal van boter heeft schuldig gemaakt.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2