Gemengde Berichten. welke vermoedelijk de Nederl. Regeering ten dezen zal kunnen doen. Zeker is het, dat in de voorstellen zooals zij van Engelsche zijde werden gedaan, en zoo als ze door Nederland werden aangenomen, een voor ons gunstig verschil ligt. Voor blijvende opheffing der blokkade wordt tot voorwaarde gesteld het uitblijven van rebellie van den Radja. De conferentie hield zich bezig met de Fransche voorstellen. De zitting duurde een uur. Onder de leden van het Lagerhuis heerschte de meening, dat de conferentie niet veel vorderingen maakt. Maandag komt zij opnieuw bijeen om de formaliteiten te vervullen, noodig voor eene langdurige verdaging. Ook is eene bijeenkomst van de gedelegeerden ter conferentie gehouden; zij duurde drie uren. Men ver wacht, dat een verdaging voor geruimen tijd voor de deur staat. In het Lagerhuis deelde de heer Gladstone mede, dat de conferentie gisteren een zitting hield en Maan dag er weder een hoopte te houden. Dan zal hij wel licht het Huis 't een en ander kunnen berichten. Gelijk reeds uit telegrammen en berichten in ons vorig nommer blijkt is in België de reactie in vollen gang. De regeering laat geen enkele gelegenheid voor bijgaan, om het werk van hare voorgangers af te breken. Zij arbeidt met rusteloozen ijver aan deze taak en heeft, na een stortvloed van circulaires en aanschrijvingen en een aantal benoemingen van getrouwe en gewillige geestverwanten tot de invloedrijkste betrekkingen van het land, thans twee wetsontwerpen van den meest ingrijpenden aard ingediend. Het eerste betreft het lager onderwijs; het tweede vraagt de middelen voor hef herstel der betrekkingen met het Vaticaan. Het openbaar onderwijs, van Staatswege verstrekt, verdwijnt geheel; de school komt onder de onderwerpen van zorg voor de gemeenten. En hoe! In iedere ge meente moet ten minste éen openbare school zijndoch de Raad kan de onderwijstaak overgeven aan een of meer bijzoniere scholen en deze subsidiëeren. In dat geval houdt elke verplichting om er een gemeenteschool op na te houden, op, tenzij '20 huisvaders, die er school gaande kinderen op na houden, zich tegen deze dis pensatie verzetten. Het leerplan der lagere school omvat lezen, schrijven, rekenen, het stelsel der maten en gewichten, de be ginselen van het Fransch, Vlaamsch of Duitsch, de aardrijkskunde en de Belgische geschiedenis, gymnastiek voor de jongens, handwerken voor de meisjes. Doch daarenboven kunnen de gemeenten bovenaan op de leerplans plaatsen: godsdienstonderwijs en zedenleer. Dit onderwijs zal echter alleen in 't begin of aan het slot van de schooltijden moeten worden gegeven en als de ouders het verlangen, kunnen de kinderen er vrijstelling van bekomen. De liberale meerderheid is op dit oogenblik niet slechts machteloos, maar ook moedeloos. Toch moet niet gewanhoopt worden. De meerderheid des volks is ook in België niet clericaal en hare laatste zwenking naar de rechterzijde is slechts volbracht onder den indruk van de ergerlijke partijwisten in het liberale kamp en van de in het oog loopende fouten in het financieel beheer der vorige regeering. De heer Malou en zijne collega's loopen zoo hard van stal, dat hunne anti liberale drijfjacht niet van langen duur kan zijn. Toch zullen de liberalen tijd genoeg hebben om hunne eigene tekortkomingen te overwegenvooral de leden der uiterste linkerzijde mogen bedenken, dat zij met hun doctrinarisme en hunne dwarsdrijverij den weg voor het clericale Kabinet hebben geëffend. België kan in dit opzicht een leerrijk voorbeeld ook voor Nederland zijn. Tot kastelein in de Sociëteit «Van Ongenuchten Vrij" alhier werd hedenavond benoemd de heer A. Reitsma te Delft. Als vervolg op ons bericht nopens het hier Woensdag gehouden Volksfeest kunnen wij nog melden, dat het einde van dat feest eenigszins bespoedigd werd door het invallen eener regenbui. De uitreiking der prijzen, waaronder behalve de reeds genoemde eetwaren ook nog kleedingstukken behoorden, had dientengevolge plaats in het Slot Ostende'waar de president der vereeniging een woord van dank richtte tot het muziekgezelschap van Kruininge en tot het volk voor hunne medewerking. Aan het muziekgezelschap werd een krans aangeboden, die met een woord van dank door den directeur, den heer Baarens, werd aanvaard, terwijl hij zijne medewerking voor dergelijke volksfeesten gaarne toezegde. Hoedekenskerke. De landbouwer W. S. had gisteren, bij het lossen van een voer steenen, het ongeluk onder zijn wagen, die door een plotselingen schrik der paarden omversloeg, te vallen en een zijner beenen te breken. Gelukkig bleven de paarden staan, anders ware grooter ramp het onvermijdelijk gevolg geweest. Dr. Callenfels, die juist in de gemeente vertoefde, verleende terstond geneeskundige hulp. 's-Heerenhoek. Woensdag is door eenige heeren, toen zij op do Eendenjacht waren in den Borselschen polder, bij de hoeve van J. Vette, een otter geschoten van de grootste soort, en een jong ottertje levend gevangen. Waarschijnlijk zal het overschot der otterfamilie zich nog daar bevinden. Middelburg. Hedennacht ontlastte zich boven Wal cheren een hevig onweder. Te Gapinge o. a. woedde het in al zijn kracht Tegen het aanbreken van den dag bemerkte men, dat de dorpstoren door den bliksem was getroffen, zonder dat echter brand veroorzaakt was, doch de toren heeft niettemin veel geleden. Het om liggende terrein was met afgeslagen dakleien en stukken hout bezaaid. Een drietal zware eikenbalken werden versplinterd en het ijzeren kruis gebogen. De houten beschoeiing van de spits werd over een lengte van 4 M. losgerukt of weggeslingerd, terwijl van den vlag- gestok de knop werd afgeslagen, die nergens te vinden is. De bliksem kwam terecht in een varkenshok en doodde het zich daarin bevindende dier. De toren is verzekerd bij den heer A. P de Wijs alhier. Te Zieriksee doet zich, naar men verneemt, een ernstig geval voor van vergiftiging door de inademing van stof van met arsenichoudende verf geverfde bed gordijnen. De vergiftiging moet van zóó ernstigen aard zijn, dat de lijderes in gevaarlijken toestand verkeert. Een spoorweg-ambtenaar, werkzaam aan het station-Baarn, is van daar gevlucht, in zijn kas een tekort van ongeveer f 400 latende. De groothertog van Saxen-Weimar heeft aan de Vereeniging «Tesselschade" de som van honderd gulden geschonken. Hoe broos en gevaarlijk de grond is, waarin de vorige week de metselaar De L., te Bergen-op-Zoom, zoo jammerlijk den dood vond, bleek Dinsdagmorgen opnieuw. Al weder had er een aardschuiving plaats, juist toen eenige metselaars ter diepte van eenige meters daar bezig waren. Een COjarig man geraakte tot aan de lendenen onder de ingestorte aarde, waar uit hij door zijne makkers gered werd. Hij was echter niet in staat zijne bezigheden te hervatten en moest naar Rozendaal, zijne woonplaats, vertrekken. De heer Van den Brandeler, adjunct inspecteur der Staatsspoorwegen, die zich Woensdagavond op den trein bevond, die o. a. den Kroonprins van Duitschland met zijn gezin naar Vlissingen vervoerde, is bij de aankomst aldaar aan een groot ongeluk ontsnapt. Toen de trein, bij het havenstation gekomen, doch nog remmende, in gang was, wilde de heer V. d. B. van de loopplank springen, om den Duitschen conduc teur het een of ander mede te deelen. Hij stapte mis of verloor door de een of andere oor zaak zijn evenwicht, althans het scheelde niet veel of hij was van den trein gevallen. Terwijl hij zich stevig daaraan vastklemde, werd hij half loopende langs de geheele lengte van het perron voortgesleurd, tot hij met behulp van anderen werd losgerukt, en daardoor grooter onheil werd voorkomen. Naar D. v. A. verneemt zal, als maatregel van bezuiniging, in den loop van dit jaar het personeel voor den dienst der magazijnen bij 's Rijks werf te Willems oord worden verminderd met één bewaarder en vijf werklieden. Te Hulst zag men onlangs vóór zekere woning een buitengewonen toeloop. Wat er gaande was Allen waren voor hun zaken afwezig; de huishoud ster bevond zich alleen in de woning. Toen nu een der zonen tegen genoemd tijdstip te huis kwam, vernam hij een angstig hulpgeschrei, zonder aanvankelijk te begrijpen van waar; doch in de keuken gekomen, ontdekte hij dat de vloer boven den pomput ingestort en de huishoudster er in gevallen was Op 't gerucht kwam er nu aanstonds hulp van buren, ook van in de nabijheid aanwezige metselaars met ladders en touwen: men liet die in den bijna 6 meter diepen put af, terwijl der kermende, in nood verkeerende zoo goed mogelijk moed werd ingeboezemd. Zij had, ge lukkig, Bog zooveel tegenwoordigheid van geest, om zich een der nedergelaten touwen om het midden en onder de armen te bevestigenzoo werd zij eindelijk met veel moeite en gevaar uit den benarden toestand geholpen, waarin zij wel 3 kwartier had verkeerd. Nadat Dinsdagnamiddag het overlijden van den nachtwacht v. P. te Bergen-op-Zoom onder het publiek was bekend gemaakt, verdrong reeds te 5 uren eene groote menigte elkaar vóór en in den omtrek van de Gevangenpoort, om tegenwoordig te zijn bij de overbren ging van den vermoedelijken moordenaar naar het stedelijk gasthuis, alwaar eene confrontatie zou plaats hebben. Met den trein van 7 38 kwam de justitie uit Breda aan, en weinige oogenblik ken later begaven zich politie en maréchaussées naar bovengenoemde gevan genis om J. bij het overbrengen tegen de woede van het volk te beschermen. De geheele Lieve-Vrouwestraat was als bezaaid met menschen, die onophoudelijk kreten van verontwaardi ging deden hooren. Met een rijtuig, waarin twee maré chaussées bij den beschuldigde hadden plaats genomen, werd pijlsnel naar het gasthuis gereden. Nauwelijks was J. binnen, of honderden en honderden verdrongen elkaar om het gebouw, gelegen aan een der nieuwe wegen, en beklommen de boomen, hekken en schut tingen in den omtrek, met ongeduld het oogenblik afwachtende, waarop de gevangene het gebouw zou verlaten. Een gedeelte der houten schutting, behoorende bij den tuin van het tegenover liggende nonnenklooster, stortte in en een jonge boom werd ontworteldalles ten gevolge van het gedrang der opeengepakte massa. Na verloop van ongeveer drie kwartier werd de poort geopend en J., geëscorteerd door politie, naar het rijtuig geleid. Op dat oogenblik was de woede van het volk ongekend. Kreten van afschuw gingen de lucht in, met steenen en zoden werd geworpen, en het rijtuig omsingeld. De maréchaussées waren genoodzaakt hunne sabels te trekken, om het rijtuig te beschermen en de woedende menigte het doordringen te beletten, 't Was alles evenwel te vergeefsch. Onder aanhoudend gejouw en het werpen van steenen werd het rijtuig gevolgd en nadat J. langs een anderen weg tot in de nabijheid van de Gevangenpoort was genaderd, werd het rijtuig op nieuw omsingeld en de ruiten verbrijzeld. Geruimen tijd duurde het eer men met behulp van blanke sabels een doortocht had en J. weder ongedeerd achter slot zat. Politie en maréchaussées moesten nu zich een weg banen door de steeds opdringende menigte en werden onder luid gezang en gehos huiswaarts geleid. Voor het hoofdbureau van politie op de Groote Markt had eene samenscholing plaats, die evenwel dank zij de kalmte der politie weldra uiteenging en tegen 10 uren in den avond geheel uit elkaar was. Beducht voor mogelijke gevolgen, heeft men na het ondervondene de voorzichtigheid gehad, den beschul digde, in plaats van met den eersten ochtendtrein, des nachts om 2 uur met een rijtuig naar Breda over te brengen. Zijn wij wel ingelicht, dan is I. ook in tegenwoor digheid van het lijk zijn schuld blijven ontkennen. V. P. laat eene zwangere weduwe met drie jeugdige kinderen na. J. is kostwinner van een gezin met zeven kinderen. (N. R. Ct.) De bal van den Westertoren te Amsterdam is eergisteren door den bliksem weggeslagen en door het dak in de kerk gevallen. Het orgel heeft eenige water schade. Ook de torenspits van de herv. kerk te Groote broek werd door den bliksem getroffen en het inwen dige van den toren geheel verteerd. De toren was in 1423 voltooid, een der hoogste van het platteland in N.-Holland en een baken in zee. Zij behoorde aan de burgerlijke gemeente en was bij de Utrechtsche brand waarborgmaatschappij verzekerd. De kerk en omliggende woningen zijn behouden gebleven. Onder Eede, aan de zoogenaamde Kade, bracht zekere G. B. bij ongeluk zijn vader onder het rogge- maaien met zijn zeis een levensgevaarlijke wonde toe. Ten nadeele van een tapper te 's-Hage is ont vreemd eene portefeuille met /100. De Rotterdamsche Diergaarde ontving dezer da gen een exemplaar van den vwonderschoonen para dijsvogel" (Epimachus magnificus). Deze nog nimmer levend naar Europa overgebrachte vogelsoort is een geschenk van den heer mr. II. D. Levyssohn Norman, oud-lid van den Raad van Neerlandsch Indië. Eenige dagen geleden werd een politie-agent te Amsterdam bij den commissaris ontboden, die hem mededeelde, dat hij eervol ontslag te vragen had, daar hem anders ontslag zou moeten gegeven worden, en wel omdat hij zich aangesloten had bij de sociaal democraten. Dagbl. Een dekknecht van de boot RotterdamDordrecht viel over boord," in de Maashoewel onmiddellijk alle pogingen in het werk werden gesteld om hem te redden, werd hij door den sterken stroom en de zuiging der boot medegesleept en kwam om. Te Gemoorde (Noord-Brabant) is een 15jarige knaap op brutale wijze aangerand door drie personen, die hem zijne portemonnaie met 12 ontroofden en toen op de vlucht gingen. De aanranders zijn bekend. Den 17en Juli jl. is ten postkantore te 's-IIer- togenbosch bezorgd en aangeteekend een brief, geadres seerd aan «de heeren Loeff en De Jong, Cappelle N. B.", inhoudende vijf biljetten, ieder ad 300. Na ontvangst bleek, dat de met drie lakken verzegelde enveloppe open geweest en daaruit ontvreemd washet bankbiljet ad ƒ300, gemerkt B. B. 7887. De commissaris van politie te 's-Hertogenbosch ver zoekt opsporing, aanhouding en bericht. Te Groningen kregen twee schippers (zwagers) twist, die weldra in een gevecht overging. De een heeft den ander erg toegetakeld, zoodat de onderliggende partij onder die mishandeling eene hevige bloedbraking kreeg, die geneeskundige hulp noodzakelijk maakte. Vóór eenige dagen werd een postpakket van t Nieuwediep naar Den Haag gezonden, 't Was een blikken trommeltje, waaromheen een papier, op welk papier 't adres was bevestigd, terwijl 't geheel was omwonden met een touw zonder knoopen, en met lak verzegeld, 't Pakket is wel aan 't adres bezorgd, doch 't is duidelijk gebleken, dat het onderweg is geopend. Ee nige geldstukken, in stukjes papier gewikkeld, zijn uit het pakket ontvreemd. Het lak heeft men eenvoudig van het pakje verwijderd en 't geheel weder opnieuw dichtgemaakt, zoodat de ontvanger van 't postpakket geen argwaan kon voeden. De Zuid-Afrikaansche Volksstem heeft uit Ne derland bericht ontvangen, dat de deputatie hier te lande een spoorweg-leening van 15 millioen gulden had gesloten. »Dit bericht" schrijft bet blad nis, naar wij van goeder hand vernemen, per brief door een lid der deputatie bevestigd. Door de maatschappij wordt een waarborg of securiteit voor de behoorlijke uit voering gesteld van circa 30,000 p. st. Dit bedrag, hetwelk vrijelijk door de regeering mag worden ge bruikt, wordt aan de maatschappij successievelijk terug betaald, naar gelang daf de lijn sectiesgewijze is gevorderd. Zoodra de geheele lijn gereed is, wordt het restant van de waarborgsom terugbetaald en ook eerst dan en niet eerder begint de garantie van de Z.-A. republiek van 5 pet. De maatschappij ontvangt geen grond aan weerszijden van den weg, evenmin plaatsen, mijnrechten of dergelijke. Aan de overeen komst is een amortisatie-plan verbonden, waardoor de geheele lijn na verloop van zekeren tijd het eigen dom van den Staat wordt. «Waarlijk, onze Hollandschc stamverwanten hebben het niet bij zwoorden" gelaten; hunne «daden" leggen bewijs af hunner sympathie, als dit werkelijk alles zoo geregeld is. Yoordeeliger condities zijn zeker wel nooit voor een spoorweg onder de omstandigheden bedongen geworden. Den Hollandschen bankiers komt alle lof toe voor hunne onbaatzuchtigheid. De regeering heeft echter, als gewoonlijk, geen officieel bericht ontvangen van deze overeenkomst der deputatie". Het totaal mislukken van de leening zal, na deze voorbarige blijde mededeeling, zeker niet strekken om de sympathie der Tranvalers voor de «daden" hunner Hollandsche stamverwanten te verhoogen, zegt het D. v. N. In de zitting der Academie van Wetenschappen te Parijs heeft de heer De Lesseps medegedeeld, dat de technische internationale commissie zich verklaard heeft voor uitbreiding van het bestaande, niet voor den aanleg van een nieuw Suez-kanaal. Onder de zonderlinge individuen, die te Berlijn rondloopen, behoort een veertigjarige, zwartgelokte, schatrijke dame, die zoo excentriek mogelijk gekleed gaatnamelijk des winters in een luchtig mousselinen kleedje en een stroohoed, en thans in de Julibitte in een dikken met bont gevoerden mantel en winterhoed. Zij schijnt, gedachtig aan het «simillia similibus", de hitte door hitte, de koude door koude te willen ver drijven. Als men er haar naar vraagt, verzekert zij, zich altijd «lekker" te gevoelen. Sedert eenigen tijd loopen de aankomende in- landsche meisjes in de kampongs nabij Batavia met roode doeken op het hoofd, terwijl oudere vrouwen witte doeken op het hoofd dragen op de wijze, als men een voile draagt. Deze onschuldige dracht is, naar men zegt, bevolen I door een hadji, die beweert een zendeling te zijn, pas onlangs van Medina te Batavia aangekomen, 't Was daar laatste smaak. Een moeilijke quaestie krijgt, zegt men, de Pries terraad te Batavia binnenkort te beslissen. Ten opzichte van paarden is zij zeker reeds uitge maakt. Als men een paard koopt, aan welks oogen het niet te zien is, dat een daarvan blind is, en de verkooper heeft dit niet gewaarschuwd, zal de kooper wel het recht hebben wegens verborgen gebrek op den koop terug te komen. Maar als men een vrouw trouwt 1 Een inlander heeft eenigen tijd geleden een vrouw getrouwd, en nu heeft hij bemerkt, dat zij slechts met één oog ziet. Men kan dit een ongewichtig gebrek noemen, een voordeel mis schien, daar de man, zich steeds aan den kant van 't goede oog houdende, de zekerheid heeft, dat de schoone geen onbescheiden blikken rondzendt; maar toch, als men de volmaaktheid meent gevonden te hebben, is 't onaangenaam te bemerken, dat het exemplaar in compleet is; als men meent een beauté getrouwd te hebben, dat men slechts met een eenoogige vrouw thuis komt. Zoo dacht onze inlander er over, en met de vrouw en de wederzijdsche ouders toog men weer naar den penghoeloe om den gelegden knoop weer los te doen maken. Deze echter schijnt niet zeker van zijn zaak en heeft de echtelieden naar den Pries terraad verwezen. Uit Bern wordt gemeld, dat Zondag een demon stratie van wel 2000 personen tegen het «heilleger" plaats had, die Maandag is gevolgd door een volkomen vernieling van het vereenigingslokaal der «redders". Om verdere wanordelijkheden te voorkomen heeft men een compagnie infanterie laten optreden. Een Engelschman heeft in de puinhoopen der stad Tanes een standbeeld gevonden van Koning Ramses II, den vader van den Pharao, die den Israëlieten ver gunde, naar hun vaderland terug te keeren. Het stand beeld heeft kolossale afmetingen, het is 30% meter hoog en het voorstuk nog 5 meter hooger. De geheele massa uit één stuk in graniet van Assoean weegt 1200 ton. Een Majesteit in benauwdheid. De heer Irving Bishop, de bekende gedachtenlezer, heeft dezer dagen een merkwaardig proefje van zijn talent gegeven. Hij had op zich genomen om een voorwerp te vinden, dat de Maori Koning zoude verbergen. Zijne Majesteit koos een grooten paarlmoeren knoop, dien hij in zijn mond verstopte en Sire schrikte zoo geweldig, toen Bishop het voorwerp onmiddellijk vond, dat hij den knoop halverwege inslikte. Eerst na eene hevige hoestbui kwam het voorwerp weder te voorschijn; daar Zijne Majesteit zich in eene zwarte gelaatskleur verheugt, was er van blauw worden door de groote benauwdheid geen sprake. Een dagblad uit Moskou meldt, dat Rusland en Duitschland een overeenkomst gesloten hebben tegen de nihilisten. Krachtens deze overeenkomst mogen Rus sische onderdanen slechts dan te Berlijn vertoeven, wanneer zij voorzien zijn van kaarten, waarop hun naam geschreven staat, en zij een vergunning hebben, meldende het aantal dagen dat zij voornemens-zijn te blijven. Deze kaarten moeten het visum dragen van den ambassadeur van Duitschland te St. Petersburg of dat van een Duitsch consul in een der andere steden van Rusland. Een gemoedelijk vorst. In de dagen dér Juli- revolutievertelt het Deutsche Mont. Blatt bracht de Pruisische koning Friedrich Wilhelm III toevallig een bezoek aan Koning Anton te Dresden- Gedurende het diner bracht men den eerstgenoemden vorst een dépêche, welke hij las en zonder iets te zeggen in den zak stak. Een oogenblik later kwam eene tweede dépêche, die het zelfde lot onderging. Toen er zelfs een derde dépêche kwam en de Koning van Pruisen wederom geene enkele opmerking ten beste gaf, kon Koning Anton zijne nieuwsgierigheid niet langer bedwingen. «Is er iets nieuws, Uwe Majesteit?" vroeg hij zijn gast. «De Franschen hebben weder eens een Koning weg gejaagd 1" antwoordde Friedrich Wilhelm. «Mogen die Franschen dat dan zoo maar doen riep Koning Anton van Saksen verbaasd uit. Nieuwe toepassing der dynamiet. Zeker Ameri- kaansch bankier, de heer John Robertson, is zoo stipt en zoozeer een man, die op den tijd past, dat hij steeds twee zak-uurwerken bij zich draagt. Hij was door deze manie een voorwerp van bijzondere belangstelling voor de knapste pick-pockets van New-York geworden en er ging bijna geen weekom.dat niet de een of andere zakkenroller met een zijner chronometers strijken ging. Aanvankelijk gebruikte Robertson allerlei soort van veiligheidskettingen, maar eindelijk nam hij geene voor zorgsmaatregelen meer en op zekeren morgen liet hij zich zeer gewillig een prachtig horloge ontstelen. Toen hij des avonds zijne courant las, uitte hij eens klaps een kreet van vreugde en snelde hij naar het politie-bureau hij had het volgende bericht gelezen. «Heden middag werd omstreeks drie uur eene ge weldige ontploffing gehoord in de door den heer S. Nin de vijfde avenue bewoonde vertrekken. De handen van het slachtoffer zijn deerlijk verbrand en hij is zijn linker oog kwijt". «Ik heb den dief', riep Robertson, «ik had eene hel- sche machine in mijn horloge verborgen". De achtbare bankier had een voorraad dynamiet op zoodanige wijze in het uurwerk weten te brengen, dat die bij elke poging om het optewinden, onfeilbaar moest ontploffen. Na dien tijd laten de pick-pockets den heer Robertson met rust 1 De cholera. De Académie de médecine te Parijs ontvangt dagelijks uit alle oorden der wereld liassen, brieven en pakketten geneesmiddelen, die voorbehoed middelen, geneesmiddelen en onfeilbare recepten tegen de cholera bevatten, sommige zeer zonderling. Een van de voorgelezen brieven in de vergadering van Dins dag bevatte het voorstel om over Parijs, of iedere andere aangetaste stad, een reusachtige tept uitte- spreiden, om de zonnestralen, die de kwaal verbreiden,, tegen te houden.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2