gemeenten gelijk voor de wet en kan geen onderscheid tU8schen deze en gene gemeente gemaakt worden. De heer Bybau repliceert, dat wel alle gemeenten gelijk zijn, maar dat het toch bekend is, dat dit stelsel veroordeeld wordt. Men ziet telkens statistieken van het drankgebruik en men wordt «doodgegooid" met cijfers om dit te constateeren, doch Spr. heelt niet veel vertrouwen in die cijfers. In zijne gemeente heeft geen drankmisbruik plaats, en aan den plaat- •elijken wetgever kon gerust de combinatie worden overgelaten. De heer Lous gelooft, dat een afzonderlijk lokaal voor drankgebruik bij de winkelnering, meer na- dan voordeel zou opleverenwant zij, die voor de toon bank slechts éen glas gebruiken, zullen, in zoodanig lokaal zijnde, allicht een tweede en derde bestellen. De heer Van den Bosch geloolt dat de bedoeling van den wetgever is geweest, om de combinatiën te beperken, dewijl er zooveel nadeel uit voortspruit. Onder de combinatiën acht Spr. die van drankver koop met koek-, banket- en suikerbakkersnering een der gevaarlijkste, vooral cmdat de eerste standen daarvan, en in de groote steden een veelvuldig gebruik maken. Het moest er van komen, dat er geen een koffiehuis of herberg meer bestond, doch dit is eene utopie. Evenwel kan hij zich met het door referent aangevoerde zeer goed vereenigen. De heer Bybau zou de vraag willen doen, of de bepalingen der drankwet, behalve voor openbare dron kenschap, niet te veel omslag opleveren, zonder wer kelijk nut? De heer Welleman zegt, dat in zijne gemeente wel tien tapperijen zijn, bijna allen met andere neringen gecombineerd, maar dat hij nog nooit nadeelige ge volgen daarvan heeft gezien en dus geen bezwaar heeft tegen de combinatie. De heer Van der Bilt La Motthe is, met het oog op zijne gemeente, van oordeel dat als men de combi natie wegneemt, er weldra geen gelegenheid tot drank verkoop meer zal zijn, dewijl dit geen bestaan oplevert. Dit zou hij betreuren omdat dan het fraudeleus ge- en misbruik wordt in de hand gewerkt. Hij kan zich wel met het gevoelen van den heer Bybau vereenigen. De heer Van den Bosch daarentegen verschilt in gevoelen met den heer Bybau, en blijft combinatie gevaarlijk achten. De Voorzitter betoogt met voorbeelden uit zijne ge meente, vooral uit het onderdeel Hansweerd, dat com binatie noodzakelijk is. y. Openbare dienst eh openbare ambt. Algemeen stemde men in met de meening van den referent, dat hieromtrent verduidelijking noodig was, en dat het geen nadeel doet, de vergaderingen van openbare be sturen in lokalen, waar ook sterkedrank getapt wordt toe te laten. Vele van deze die nu een eigen lokaal hebben, houden er zelfs een tapkast op na. Het houden van de secretarie of het kantoor in eene herberg achtte men echter gevaarlijk. c. Het licenserecht. De heer Bybau zou voor de berekening een meer bepaalden en duidelijken grondslag willen hebben, want «de huurwaarde in verband met den omvang van het bedrijf' is eene zoo vage uit drukking, dat zij tot verschillende toepassing en vooral ongemotiveerde schatting aanleiding geeft. Ook zou hij, wil men de huurwaarde als grondslag beschouwen, aan eene percentsgewijze heffing van deze in plaats van zoo als nu, of ook zooals 1 efei ent voorstelt, van een vast recht, de voorkeur geven, q. Bedwelmende drank. Algemeen achtte men de uitdrukking onjuist, maar ook «ontnuchterende drank" is niet duidelijk. De heer Van den Bosch vroeg of «geen gedistil leerde drank" niet beter zou zijn? De Secretaris antwoordde dat reeds bij de behande ling der wet er op gewezen is, dat ook zeewater ge distilleerd wordt, en dat dit dan «gedistilleerde drank" is, zoodat zelfs geen water zou mogen worden toe gediend, als die uitdrukking gebezigd werd. Nadat alle door den Secretaris in zijn referaat aan gevoerde punten waren afgedaan, werd nog gewezen op de bepaling van art. 17 sub 1waarbij met straf wordt bedreigd het toedienen van sterkedrank aan kinderen beneden den leeftijd van zestien jaren. Hier zou men bijgevoegd willen zien «of doet toedienen"; of anders«die aan kinderen beneden dien leeftijd verkoopt"of «sterkedrank door die kinderen laat gebruiken". Wat toch is het geval? Een gezelschap, waaronder ook dergelijke kinderen, treedt eene tapperij binnen. De oudere bestelt en koopt alzoo sterkedrank en geeft ze daarna aan de jongeren. Dit werd alge meen toegestemd. Over de tweede en derde vraag in de bus voerde vooral de heer Woutersen van 's Gravenpolder het woord. De discussie kan echter achterwege blijven, dewijl van het bestuur een advies ter behandeling in de volgende vergadering verwacht kan worden. V. De rijtoer, na afloop der vergadering, was aller aangenaamst. Op uitnoodiging van het bestuurslid den heer Van der Bilt La Motthe was het doel daar van een bezoek te brengen aan zijne gemeente ('s-Heer Abtskerke.) Uit het gemeentehuis wapperde de va- derlandsche driekleur, en in de raadskamer was den leden een allerliefste ontvangst bereid. De heer Van der Bilt La Motthe heette de leden welkom in zijne gemeente, liet hen het gemeentehuis, de in aanbouw zijnde onderwijzerswoning, de pas voltooide smidse en de kerk zien. In de laatste werden de leden ontvangen met orgelspel en op de tonen van dit instrument werd voor allen met ontbloot hoofd het Volkslied aange heven. Inde raadkamarteruggekeerd weidendoorden onderwijzer, den heer Van der Lindede gevoelens der ingezetenen vertolkt over de eer van het bezoek, met de hoop, dat ieder der leden in zijne gemeente dezelfde samenwerking van alle besturen mocht ondervinden als in 's-Heer Abtskerke plaatsheeften dat iedere gemeente zoo gelukkig mocht zijn als 's-Heer Abtskerke onder het bestuur van zijn burgemeester is. Na het gebruik van eenige ververschingen bedankte de Voor zitter den heer Van der Bilt La Motthe voor de hartelijke en aangename receptie, waarna de terugtocht werd aangenomen. VI. Te Hoedekenskerke vereenigde men zich aan een gemeenschappelijken maaltijd, die mej Walraven had bereid en uitstekend mocht heeten. Onder het genot der goed toebereide spijzen, met het gezicht op de Schelde, op wier wateren meerdere stoombooten zich voortbewogen, heerschte er gulle vroolijkheid en ongedwongen aangenaamheid. De toosten te vermel den licht buiten het doel van dit verslagtoch ver dienen or twee genoemd te worden. De Voorzitter stelde den officiëelen dronk in op Z. M. den Koning, doch verbond daaraan de herinnering aan de aan vankelijk geweken vrees, die geheel het vaderland in de laatste dagen in angst en spanning hield, omtrent den toestand van den troonsopvolger. Met een dave rend Er lebe hochwerd de wensch, aan het slot van den toost uitgesproken, voor het lang leven van den Prins, begroet. De andere dronk was die van den heer Vereeke, de vice-president der vereeniging. en gewijd aan mevrouw Van der Bilt La Motthe, door wier zorgen den leden in de raadkamer te 's-Heer Abtskerke zulk eene aangename receptie was bereid geworden. VII. Ten slotte een woord van hulde aan mej. Walraven zoowel voor de inrichting van het lokaal der vergadering als voor de bediening, en in het algemeen voor de wijze, waarop zij zich van hare taak tegenover de vereeniging gekweten heeft. De 18 Juni 1884 kan met gulden letteren in de annalen der vereeniging geboekt worden. Buitenlandsch Overzicht. Er geschiedt tegenwoordig weinig belangrijks en in hoofdzaak groepeeren zich de voornaamste berichten nog steeds om Egypte en om de conferentie, die weldra zal gehouden worden en waarop de aangelegen heden van genoemd land zullen worden besproken en behandeld. Zooals men weet zal deze conferentie aan vangen een dag of acht nadat de overeenkomst van Engeland en Frankrijk door het Parlement van eerst genoemd rijk zal zijn goedgekeurd. Hoewel het einde wel wezen zal, dat die goedkeuring wordt verleend, zoo zal dit echter niet zonder langdurige debatten geschieden, want niet alleen dat de conservatieven er zich tegen zullen verklaren, doch ook vele liberalen zullen er zich weinig mede ingenomen toonen. De voornaamste bepalingen der overeenkomst zijn beper king van de Engelsche bezetting en invoering van de internationale controle door uitbreiding van de bevoegd heid der schuldcommissie. Engeland zal voorzitter zijn dier commissie, doch de conferentie zal volgens sommige Fransche bladen nog te beslissen hebben, of daarmede gepaard zal gaan eene beslissende stem ingeval van staking der stemmen. Ook over de renteverlaging der bestaande schuld zal de conferentie te beslissen hebben. De Pall Mall Gazette wederspreekt het bericht, dat Koning Jan van Abyssinië met 30,000 man Sou dan zou binnenrukken In het tractaat met Hewett was van het zenden van Abyssinische troepen geen sprake en het eenige, waarin de Koning heeft toege stemd, is de terugtocht van de garnizoenen van Kas- sala en Gallabat door zijn gebied te vergemakkelijken. Uit Konstantinopel wordt aan de Times geseind, dat de Porte eene circulaire richtte tot de groote Mo gendheden, waarin wordt betoogd, dat Engeland» taak om de orde in Egypte te herstellen in zoover is vol bracht, dat het Engelsche bezettingsleger moest wor den teruggeroepen. Achten de Mogendheden echter de aanwezigheid van vreemde troepen nog noodig, dan moesten die door Turkije of door Turkije in ver binding met Engeland, Frankrijk, Italië en Spanje worden geleverd. De nieuwe Pruisische Raad van State is officiéél samengesteld en zal spoedig worden bijeengeroepen om zich te constitueeren en de afdeehngen te trekken. Bij de verkiezingen in Bulgarije zijn 45 liberalen, II conservatieven, 20 radicalen en 22 «Turken" ge kozen, terwijl 50 afgevaardigden tot geen enkele der genoemde partijen behooren. De voorzitter van den ministerraad, Zankoff, is in zes districten gekozen. Op verscheidene plaatsen konden de verkiezingen niet ten einde worden gebracht wegens het straatrumoer en de vechtpartijen, die tot verwondingen en zelfs tot dood slag aanleiding gaven. Gemengde Berichten. Hedenmorgen ging bij de gasfabriek alhier een span paarden op hol van den landbouwer B. van 's Heer Arendskerke en liep langs het kerkhof den dijk op naar 's-Heir Hendrikskinderen, alwaar het bij de hof stede van M. De Boe* tot staan werd gebracht. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch in de gasfabriek werden enkele ruiten verbrijzeld. Ierseke. Terwijl vroeger de prijs van de steenkolen alhier, zelfs die welke door den kolenbond werden be zorgd, 65 a 75 cent per H. L. bedroeg en dan menig maal de qualiteit nog te wenschen oveiliet, worden tegenwoordig door de philantropische bemoeiingen van den heer J. C. Hieftje steenkolen van zeer goede qualiteit geleverd a 60 cent vrij aan huis of 57 cent afgehaald op de kade. Wanneer men bedenkt dat jaarlijks gemiddeld onge veer 25 a 30 duizend H. L. steenkolen in deze gemeente worden verbruikt, dan bestaat er reden om den heer J. B. Hieftje dankbaar te zijn voor de 2 a 3 duizend gld. per jaar, die nu voornamelijk de mindere man min der aan brandstof heeft uit te geven. Vlissingen. Gedurende de afgeloopene week werden door de garnalen-visschers alhier vrij goede prijzen besomd aan de Londensche vischmarkt (Billingsgate). De mand van 28 kilo bracht 3 a 3.60 op. De gedrukte prijzen en de kolossale aanvoer deden de helft der visschers op versche visch uitgaan. Het Aquarium van «Artis" te Amsterdam is verrijkt met een belangrijke vischsoort, een Pijlstaart rog («Trygon pastinaca, Linn.") Deze merkwaardige rogsoort is aan het boveneinde van den staart voor zien van een sterken, beenigen, pijlvormigen stekel, die aan beide zijden met scherpe weerhaakjes is ge wapend en werkelijk ook als wapen dienst doet. Reeds aan de oude Romeinen was de hevige, hoogst vergiftige werking van dezen stekel bekende de wonden daardoor veroorzaakt zijn zeer gevaarlijk en worden met recht ook door onze Nederlandsche visschers ten zeerste ge vreesd. Ofscheon de pijlstaartroggen ook nu en dan aan de Britsche en Nederlandsche kusten worden aange troffen, komen zij echter meer algemeen in de warmere zeeën voor. Als een zeldzaamheid bericht men, dat te Gevels- berg een echtpaar bij den ambtenaar van den burge lijken stand aldaar aangifte gedaan heeft van zijn veer tiende doodgeboren kind. Van vertrouwbare zijde wordt aan het L. I). medegedeeld, dat het bericht omtrent het vinden van een llechje met Pruisisch zuur bij het in Den Haag plotseling overleden jongmensch onjuist is. Het schei kundig onderzoek der organen is opgedragen aan den Leidschen hoogleeraar dr. E. A. Van der Burg. De slagers verwachten tegen den herfst lage vee- prijzen, want een der voornaamste firma's te Deventer heeft de levering van rundvleesch voor een der gestichten aldaar, waar puik vleesch moet geleverd worden, over het laatste halfjaar van 1884 aangenomen voor den prijs van 65 cent per Nep. pd. De IJslandsche geoloog Th. Thoroddsen heeft ia den jongsten herfst gedurende 2 maanden het schier eiland Reykjanas op IJsland geheel en al onderzocht. Hij heeft er 300 vulkanen met ongeveer 700 kraters gevonden; 6 van die vulkanen hebben stellig erupties in den historischen tijd gehad van 4 anderen liet zich dat niet met zekerheid zeggen. Op dat schier eiland bevinden zich alzoo waarschijnlijk niet minder dan 10 moderne vulkanen, terwijl tot dusver in dat gedeelte van IJsland slechts 3 bekend waren. Van de papyrussen, onlangs te El Fayrem in Egypte gevonden, bevinden zich nu 1500 te Weenen. Zij blijken hoogst belangrijk te zijn. De oudste twee in demotisch schrift zijn van vóór Christus geboorte. Behalve een stuk uit Thucydides heeft men ook ge deelten der Evangelën uit de 4de eeuw gevonden. De tekst is zuiver en nauwkeurig en moet geheel over eenstemmen met het Sinaïtisch handschrift. Het jongste stuk (909 na Chr.) is een goed bewaarde brief van echtscheiding aan de dochter van een monnik ge geven. De geneeskundige commissie te Weenen houdt zich ernstig bezig met de ontsmetting van kappers-, en barbierswinkels; het moet namelijk nog gebleken zijn, dat er haar-en huidziekten zijn, die uitsluitend door 't gebruik van kammen en borstels van den eenen op den anderen persoon worden overgebracht en die zich als 't ware bij uitzondering in de genoemde fri seer- en scheerwinkels ophouden. De «dermatologen" zullen een ontsmettingsplan voordragen, waardoor alle gevaar wordt vermeden. Uit Baden-Baden werd gemeld, dat daar dezer dagen een onweder heeft gewoed, heviger dan men het ooit heeft waargenomen. Het geheel Oosthal en de omliggende bergen sidderden. Onder een vroolijk gezelschap, dat zich in een restauratie op 't slot Yburg vermaakte, sloeg de bliksem en doodde een 28-jarige dame uit Waldkirch, terwijl vele anderen zwaar wer den verwond. Ook in een op den weg naar het oude slot gelegen huisje sloeg de bliksem in. De heer Doss, een van de te Baden-Baden thans optredende Meinin- gers, zijn vronw en een oogarts uit Straatsburg waren daar gaan schuilen. Zij zijn allen zoodanig ge troffen, dat men hen in het ziekenhuis heeft moeten opnemen. In het begin der vorige eeuw stelde Reaumur aan de mathematici het volgende vraagstuk voor Gegeven is een zesvlakkig vat: hoe groot moeten de hoeken zijn om, bij het minste gebruik van materiaal, de grootste ruimte te verkrijgen. De Duitsche geleerde vond dat van het vierkant de eene hoek moest zijn 109o 26, de andere 70o 34. Opmerkelijk kwam dit voor aan den Schotschen geleerde Maclaurin, daar die hoeken bij de zesvlakkige cellen der bijen zijn 109o28 en 70o32. Hij rekende König na en vond, dat deze gelijk had. Een toeval bracht echter aan het licht, dat dit het geval niet was. Er strandde een schip, daar de kapitein de lengte waarop hij zich bevond, verkeerd berekend had. Bij onderzoek bleek het dat in de logarithmentafel, die hij gebruikt had, een rekenfout geslopen was, en de zelfde tafel was door Koning en Maclaurin ook gebruikt. De laatste herstelde de fout en vond, dat de bijen het vraagstuk volkomen goed hadden opgelost. Uit Madrid wordt bericht, dat een Spaansch officier, die met een luchtballon was opgestegen, is gevallen en aan de gevolgen bezweken. De moordenaar van mevr. Carstanjen uit Keulen is te Köningswinter gearresteerd. Hij heet Peter Dahl- hausen en is uit Yinpel, dat is het dorp, dat bij Ober- cassel gelegen is aan den weg, dien de ongelukkige vrouw heeft ingeslagen. Op de Beneden-Elbe is een reus van een steur gevangen, als zelden voortkomt en nooit nog daar was gezien. Het exemplaar woog 600 pond. In den Amerikaanschen Staat Virginia moet een kleurling gestorven zijn in den ouderdom van 105 jaren. Hij laat 49 kinderen na. Te Rome zijn een aantal zendelingen van de dynamietpartij aangekomen. De politie laat St. Peter bewaken en bijzondere voorzorgsmaatregelen nemen, ook met hot oog op de ontploffingen te Genua. Laatste en teiegraphische berichten. Borsele. Gisteren hield de Dijkraad van het cala- miteuze waterschap EllewoudsdijkBorsele in de Directiekamer alhier eene vergadering, welke door 24 leden werd bijgewoond. In de eerste plaats werd overgegaan tot installatie van de heeren A. Fontein Dz. en D. Meulenberg, nieuw gekozen vertegenwoordigers van het waterschap Ellewoudsdijk, die daarna zitting namen. Vervolgens behandelde de vergadering een voorstel tot regeling der voorwaarden van verpachting der gronden bij de inlegkade te Borsele en van de kade zelve wanneer de aannemer van zijne verplichtingen zal zijn ontslagen, terwijl ten slotte werd geregeld het presentiegeld voor de leden van den Dijkraad, on der nadere goedkeuring van Ged. Staten, naar aan leiding van de omstandigheid dat sedert de invoering der drankwet de vergaderingen geregeld in de Direc tiekamer aan den Zeedijk van Borsele worden gehouden, waardoor hetzelfde grootste ledental steeds de verste afstanden moet afleggen. Het aanzienlijkste deel van het presentiegeld zal door al de leden naar het aantal bijgewoonde vergaderingen worden genoten en het overblijvende worden verdeeld tusschen hen, die op een uur afstand of daarboven verwijderd wonen van het vergaderlokaal. De gemeenteraad van Krabbendijke heeft benoemd tot plaatselijk geneesheer den arts G. F. W. Geill, op eene jaarwedde van f950. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Bij het voort gezet debat over de klassenbelasting verklaarden de heeren Dijckmeester, Van Delden, Gratama, Van der Feltz en De Jong zich er voor, de heeren Rutgers en Buma zich er tegen. Bovenal woog het bezwaar, dat het grondbezit onevenredig zwaar werd gedrukt. De Minister van Financiën verdedigde het ontwerp, verklaarde zich echter bereid de patentbelasting nog een paar jaar te laten bestaan en de klassenbelasting dan tot 1 percent te verminderen. Hij kondigde voorts aan de indiening eener tabaksbelasting, een nieuwe zegelwet en eene verbetering in de opbrengst der Staats-loterij. Londen, 20 Juni. De Regeering is over de Nisero- zaak in het Parlement geïnterpelleerd. De Regeering verklaarde dat zij niets naders meedeelen koD, dat de Radja ongetwijfeld op de hoogte is van den stand der zaken in Europa; dat Engeland Nederland verant woordelijk blijft stellen en dat eene Nederlandsche ex peditie een uiterst middel blijft, daar zij ongetwijfeld het leven der gevangenen in de waagschaal stelt. New-York, 20 Juni. De Senaat nam aan de wet waarbij het mormonenstelsel wordt verboden en Utah onder het gemeene recht wordt gebracht. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 20 Juni 1884. Waarneming van hedenochtend acht uur Een depressie, waarvan het centrum buiten het gebied onzer waarneming valt, doch waarin de laagst bekende barometerstand ongeveer 750 mM. is, bevindt zich ver van ons en Oostwaarts. Een gebied van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Zuidwestwaarts. Het grootste barometerafwijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Helder 0.5 m.M. boven Vlissingen. Hedenochtend acht uurMaastricht 2 m.M. boven Groningen. Hedenmiddag half een: geen verandering. Barometerstand te Utrecht om halfeen: 766.4 m.M. Er is nog weinig verandering in de verdeeling jvan den luchtdruk boven Europa gekomen. Verwachting s vrij goed weder. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Kapelle. De verkooping der kersen, door de ver schillende notarissen alhier gehouden, is gisteren ge ëindigd. Werd in den bloeitijd door de buitengewoon vele bloesems de verwachting van dit product hoog gespannen, de late nachtvorsten hebben dezelve dermate geteisterd, dat niet meer dan een middelmatig gewas voorhanden is. Niettegenstaande dit hebben door de ongekend hooge prijzen, waarvoor dezelve verkocht zijn, de verkoopers veel geld gemaakt. Den II Juni verkocht de heer A. G. Merens, notaris alhier, er voor 452; den 17 Juni de heer W. Pelle, namens zijne principalen, ten overstaan van den notaris Lansen Croin, voor f 321 en den 18 Juni de notarissen mr. Liebert en J. M. Pilaar, gevestigd te Goes, voor de som van f 882gezamenlijk bedrag f 1655. 's-Heerenhoek. Het woonhuis met schuur, erf en bouwland te Borsele, groot 1.03.55 Hectare, behoorende tot de nalatenschap van J. Van Zunderen, is verleden Woensdag door Notaris L, A. Paardekooper Overman te 's-Gravenpolder in publieke veiling toegewezen aan G. Verburg te Borsele voor 1250. De veldvruchten, wassende op gronden van de erven van C. Op 't Hof, brachten niet veel op. Dooreengerekend golden zij nog geen f 40 per gemet. Tarwe werd o. a. verkocht voor ƒ24 p. g. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerp. Informatica 21 Juni, Ellewoudsd., delven waterleiding, Waters. Ellewoudsd. 30 Krabbend verdediging kade spuikom, Burgemeester. 3 Juli. Kortgeue, uitwateringsduiker, Eredrikspolder. 3 Driewegen, ouder wij zerswoning, A. De Muynck. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 21 Juni, Rilland, diversen, Rembges. 23 Kloetinge, hooigras en klavers, Mulock Houwer. 23 Iersek.% rogge en klavers, Karseboora. 24 Goes, verpachting jachtrecht, Ontv. registratie. 25 h Borsele, veldvruchten, Pelle. 25 t Goes, materialen, De Vos. 26 Ovezand, huis, land en veldvruchten, Mulock Houwer. 27 Nisse, inspan, Pelle. 23 Wemeldinge, meubilaire goederen, Rembges. 28 v Ovezand, hooigras, Pilaar. 30 Goes, veldvruchten, Pelle, 2 Juli, Ierseke, roerende goederen, Pelle. 10 Baarland, meubels, Pelle. 17 Driewegen, huis, Pelle en Lansen Croin. IC en 17 Juli, Nieuwediep, verp. vischplaatsen, Ontvanger regis tratie te Den Helder- Marktberichten. KRUIN INGE, 18 Juni 1884. Tarwe f8,25 a f7,80, Rogge f6,30 a f6,—.alles per hectoliter. MIDDELBURG, 19 Juni 1884. Uit Walcheren was er heden een matige aanvoer van Tarwe, die f 0,15 hooger werd gekocht, en bijna het eenige artikel was dat werd aangeboden. De prijs- noteering is Tarwe f8,\5, f8,25 a f8,40. Paardenboonen bij partij tot i 7,50 aangeboden. De overige artikelen zijn opge ruimd. Oliën eo Koeken worden eender genoteera- Versche boter f 0,90 a 1,per KG.; eieren per ICO stuks f 3,60,

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2