In liet Engelsch Lagerhuis lieeft Lord Fitz Maurice medegedeeld, dat er een telegram is ontvangen van admiraal Hewett, dd. 3 dezer, het bericht inhou dende dat zijn zending geslaagd mocht heeten. Hij zou den 4den Juni vertrekken. Het verdrag is onderteekend. In dat stuk staat Abyssinië vrij vervoer voor handelspro ducten door Massowah toe. Ook het verdrag nopens den slavenhandel is op genoemden dag geteekend. Het Lagerhuis heeft met 271 tegen 135 stemmen verworpen het amendement Woodall op den Reform bill om het stemrecht te verleenen aan zelfstandige vrouwen. Dit is de elfde maal sedert 1867 dat dit belangrijke punt in het Lagerhuis ter sprake is gebracht. Het grootste aantal dat er zich vroeger tegen verklaarde bedraagt 248. Men kan dus niet zeggen, dat de kansen voor de vrouwen om het stemrecht in Engeland te verwerven erop verbeteren. De Duitsche Rijksdag behandelde het voorstel Windt- horst tot opheffing van de wet, waarbij geestelijken, die onbevoegd geestelijke handelingen verrichten, geïnter neerd en het land uitgezet worden. In eerste en tweede lezing werd paragraaf 1 aangenomen met 117 tegen 40 stemmen, na hoofdelijke stemming. Ook paragraaf 2 werd daarna aangenomen. Van de zijde der regeering werd geene verklaring betrekkelijk dit voorstel afgelegd. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. Heden werden veroordeeldP. De K., A. De K., beiden te Philippine, en D. De Kte Bouchaute, wegens het jagen zonder vergunning van den recht hebbenden op het jachtveldde tweede bovendien zonder acte, de le en 3e ieder tot f 40 boete, subs. 4 dagen gev.strafde 2e tot 2 maal f 15 boete,subs. 3 dagen gev.straf voor iedere boete II. De W. en A. S., beiden te Goes, wegens het niet bijwonen der oefeningen met de brandspuit, ieder tot f 2 boete, subs. 1 dag gev.straf; C. D., M. L., dijkwerkers, W. De J. en L. R., boerenknechts, allen te Nieuw- dorp, weeens het verblijven in eene herberg na 11 uren 's avonds, ieder tot fl boete, subs. 1 dag gev. straf; J. De J., te 's-Heer Arendskerke, wegens het leggen van een overloop over een waterleiding, tot f10 boete, subs. 2 dagen gev.straf; J. M., ar beider te Baarland, H. B., arbeider te Biezelinge, D. B., boerenknecht te Borsele, F. J. O., arbeider te Baarland, S. De K., schippersknecht, zonder vaste woonplaats, J. D., arbeider te Goes, allen wegens openbare dronkenschap, ieder tot eene geldboete van f 0,50, subs. 1 dag gevstraf; A. T., arbeider te Nieuwdorp, J. B De V., arbeider te Ovezand, wegens als voren, ieder tot f 1 boete, subs. 2 dagen gev straf G. D., arbeider te Baarland, wegens als voren, tot f 2 boete, subs. 3 dagen gev.straf; L. B., com- missionnair te Ovezand, C. B., kleermaker te We- meldinge, wegens als voren, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen gevstraf; E. W., arbeider te Krui- ninge, wegens openbare dronkenschap en verstoring der orde, tot fl boete, subs. 2 dagen gev.straf; M. De V., arbeider te 's-Gravenpolder, wegens het bewaren van asch buiten voorwerpen van onbrandbare stof en het zetten van hout binnen 10 M. van een gebouw, tot 2 maal f3 boete, subs. 1 dag gev.straf voor iedere boeteL. J., arbeider te's Gravenpolder, wegens het zetten van hout binnen 10 M. van een gebouw, tot f3 boete, subs. 1 dag gev.strafM. K., landbouwer te Krabbendijke, wegens het niet zorgdra gen om te beletten dat de hond, dien men bij zich heeft, wild drijft, tot f20 boete, subs. 5 dagen gev. straf P. L., arbeider te Kamperland, wegens het gaan over eens anders in den oogst staanden grond, tot f3 boete, subs. 1 dag gev.straf; H. V., land bouwersknecht te Kolijnsplaat, wegens het zich ver wijderen van zijn paard, zonder toezicht daarop te stellen, tot f 1 boete, subs. 1 dag gev.strafC. v. H., te Nieuwediep, en C. v. d. P., te Ierseke, wegens het bevisschen der Schelde zonder het vereischte con sent, tot f10 boete, subs. 3 dagen gev.strafen J. P., te Clinge, wegens openbare dronkenschap en het ver storen der orde, tot f3 boete, subs. 2 dagen gev.straf. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werdJ. E., arbeider te Baarland, beklaagd van het iemand uitschelden. Gemengde Berichten. Hansweerd. Door allerschoonst weder begunstigd, had Donderdag jl. bij gelegenheid van het vijfjarig bestaan der handboogschutterij «Tot Oefening en Uit spanning" alhier het concours naar den doel plaats. "Vóór de schieting had een optocht plaats die als goed geslaagd kan beschouwd worden. De volgende ge zelschappen waren vertegenwoordigd«Jacoba van Beieren" van Goes, «Doel naarhooger" van Wolferts- dijk, »De drie Korenbloemkens" van Kruininge, «Con cordia" van 's-Heerenhoek en »St. Sebastiaan" van Ierseke. Aan het concours namen in het geheel 37 schutters deel. De medaille voor de meeste rozen viel ten deel aan het lid den heer A. Valck van de Jacoba van Beijeren te Goes; het eerekruis van de meeste pun ten, de medaille voor het verstafkomende gezelschap en de medaille voor de sociëteit, bestaande uit 6 leden, die de meeste punten behaalde, aan de sociëteit Con cordia uit 's-Heerenhoek; terwijl de sociëteit St. Se bastiaan van Ierseke voor de meeste geschoten éenen mede een zilveren medaille behaalde. Heerschte er opgewektheid bij dit concours, deze werd niet weinig verhoogd door de welluidende tonen van het harmonie-gezelschap Eendracht maakt macht van Ber- gen-op-Zoom, ter dezer gelegenheid uitgenoodigd, dat zich op het feesterrein deed hooren en aan welk ge zelschap een woord van dankbetuiging voor de flinke uitvoering dan ook niet kan onthouden worden. Mede werd aan deze sociëteit een massief gouden medaille tot aandenken uitgereikt. Noode scheidde men, elkander een tot weerziens toeroepende. Middelburg. oFloralia", afdeeling van de gunstig werkende Vereeniging «Uit het volk voor het volk", heeft Dinsdag en Woensdag aan 407 personen uit den werkenden stand alhier 2014 plantenstekken ter kweeking afgegeven. Door den burgemeester van Vrouwepolder c. a. is een valsche rijksdaalder in beslag genomen en opgezonden naar den directeur van 's Rijks munt te Utrecht. De valsche verschilt van een echten in kleur, klank en dikte, terwijl de gekartelde rand ontbreekt. Vlissingen. Hedennacht omstreeks twee uren wer den Vlissing's ingezetenen uit hunnen slaap gewekt door een hevig brandalarm. Voor de tweede maal sedert hare oprichting was er brand uitgebroken op de Koninklijke fabiiek van scheepsbouw »de Schelde", welke in hevigheid niets onderdeed bij den voorgaan- den. In een ververijloods, grenzend aan den weg, was, naar men vermoedt door zelfontbranding, brand ont staan, die zich in een oogwenk verspreidde door al het ontvlambare materiëel. Nog waren de spuiten niet allen gearriveerd op het tooneel van den brand, of reeds stond alles in lichtelaaie, aangewak kerd door een frisschen Noordenwind. Al spoedig deelde het vuur zich mede aan het naastbijstaand perceel, een houten loods, gebruikt voor opberging van allerlei materiaal. Hierin bevond zich ook de reeds geheel en al gereedgemaakte inventaris voor het Zaterlag 11. afgeloopen Engelsche stoomschip «Rosalind". Hoewel met 6 spuiten volop water werd gegeven van alle zijden, kon men onmogelijk den brand meester worden en moest men zich ook bepalen om de kantoren en de kappen, allen in de onmiddellijke nabijheid, goed nat te houden. De kappen begonnen al te rooken. Door de massa's vet, olie, verf en andere licht brandbare stoffen was alles direct in volle vlam. De geheele schutterij was op de been en de infanterie met hare spuit was ook gerequireerd. Duizenden menschen waren bijeen en stonden op den dijk het grootsche maar verschrikkelijk schouw spel gade te slaan. Eerst te vijf uren was men de vlammen meester en gelukkig had zich de brand bepaald tot genoemde twee gebouwen. De opperbrandspuitmeester, de heer P. Smith, kwam bijna onder de puinhoopen der ge deeltelijk omgevallen muur. Hedenmorgen te 10 uren werd deze geheel omgetrokken om verder gevaar voor het publiek tegen te gaan. Het geheel vormt nog een groote rookende massa, welke nog door 3 spui ten nat gehouden wordt. Men schat de geleden schade op plus minus twee ton. Alles was voldoende ver zekerd bij verschillende maatschappijen. De werkzaamheden gaan geregeld voort en ondervin den geene vertraging. Er is geen volk bedankt. De proeftocht met het Engelsche stoomschip «Wolf zal morgen toch buitengaats plaatshebben. De bemanning van Zr. Ms. kannonneerboot «Hydra" en de le divisie van de klasse van discipline, ieder met hun spuit, kweten zich bijzonder dapper en waren onder de eersten op het terrein des onheits. Door de visschers alhier werden op de Londen- sche vischmarkt in de afgeloopen week voor hunne garnalen besomd, per mand van 28 kilo's netto, van 6/- tot 8/- (f 3,60 a f4,80). Het warme weder der laatste dagen was oorzaak dat de prijzen op enkele dagen zeer laag waren. Te Ter-Neuzen is gearresteerd en van daar naar het huis van arrest te Middelburg overgebracht zekere Rgewezen beambte aan het spoorwegstation aldaar, naar men zegt tengevolge van valschheid in geschriften. Sint-Maartensdijk. Op eene hofstede onder deze gemeente deed zich het zeldzame geval voor dat een kalkoen, op 17 eiers te broeden gezet, 18 levende jonge kalkoenen daaruit te voorschijn bracht. De oor zaak daarvan moet vermoedelijk hierin gezocht worden, dat de kalkoen onder het broeden de eieren met één vermeerderd heeft. Sedert Zaterdag zijn te Tolen nog vier geval len van besmettelijke keelziekte (Diphtheritis) gecon stateerd, waaraan reeds één lijder is overleden. Op 9 Juni is de electrische verbinding met micro- telephoon-toestellen tusschen Oud-Vosmeer en Tolen totstandgebracht. De opening van het kantoor zal der halve binnen weinige dagen plaatshebben. In de eergisteren te Amsterdam gehouden koffie veiling van de Ned. Handel-Maatschappij is alles verkocht tot prijzen boven taxatie. Drie weesjongens, die vóór eenigen tijd de weesinrichting te Neerbosch verlaten hebben, zullen zich naar Transvaal begeven, om zich daar te vestigen, twee als timmerman en een als metselaar. Een metselaarsknecht, die voor eenige dagen te Zwolle met eene bak met kalk van eene ladder viel en dientengevolge een hersenschudding bekwam, is gisteren in het ziekenhuis overleden. Toen de predikant Van Meurs te Breda Zondag morgen in de Hervormde kerk de vroegpreek zou houden, kon de godsdienstoefening niet doorgaan, om dat er in 't geheel één geloovige ter kerke verscheen. Door de politie is te Amsterdam aangehouden zekere commissionair in effecten, thans in staat van faillissement. Hij wordt verdacht van verduistering van een aanzienlijk bedrag aan effecten ten nadeele zijner crediteuren. Kort na zijn faillissement heeft hij ge tracht zich het leven te benemen, doch de wonden zijn genezen. Dat eene moeder te gelijk met een harer kin deren huwt, is zeker geen alledaagsch geval, maar dat dit met dezelfde moeder tweemaal gebeurt, is zeker eene groote zeldzaamheid. En toch heeft zich zulk een geval in Friesland voorgedaan. In 1876 trouwde zekere vrouw aldaar tegelijk met eene harer dochters, terwijl zij zich nu opnieuw in den echt liet verbinden op denzelfden dag, dat een harer zoons in het huwelijksbootje trad. Toen men haar over deze zeldzaamheid sprak, gaf zij ten antwoord in het Friesch «In doebele brilloft, mar ien drokte" (Eene dubbele bruiloft, maar éene drukte). (K D.) Men kent de handelwijze van den huurkoetsier, die een doodgevallen schildersknecht thuis zou brengen en op zich had genomen om de vrouw eenigermate op de verschrikkelijke tijding voor te bereiden. Ter plaatse van bestemming gekomen, sprong de man van den bok en riep aan de openstaande trapdeur zoo luid hij kon «woont hier de weduwe X?" Deze voorzichtige Jobsbode heeft een tegenhanger gevonden in den stuurman van een schip, wien schriftelijk werd verzocht een der matrozen op het verlies zijner moeder voor te bereiden. Hij kweet zich volgender wijze. Zeg mij eens, Jan, heb jij nog een moeder? Ja zeker, stuurman, te Hellevoet. Dat denk jij maar! Lees dit eens! Dinsdagavond heeft zekere v. V., wonende aan de grens der gemeente Renen onder Eist, zijne vrouw vreeselijk verwond, door het toebrengen van steken in armen en buik. De man heeft zichzelf als dader aan gemeld. Omtrent deze misdaad deelt het U. D. nog mede dat v. V., daglooner van beroep, en pas ongeveer een half jaar getrouwd, zijne vrouw steeds onver schillig en ruw behandelde. Des ochtends in de vroegte had hij haar reeds mishandeld en Dinsdagmiddag met een mes in de hand haar op de vlucht gedreven. Later, in het bijzijn der beide vaders verzoend, was zij met hare zuster en eene buurvrouw ter verrichting van eenig werk op een afstand der woning, toen v. V. on verhoeds op haar toesnelde en haar met een mes een aantal vreeselijke wonden toebracht, waarop hij zich snel verwijderde. De vrouw is thans overleden. De sneltrein van Dover is Zaterdag in de nabij heid van Rochester aan een verschrikkelijk ongeluk ontsnapt. In de bocht, eenige honderden meters voor de brug over de rivier de Medway, bemerkte de ma chinist op eenigen afstand een voorwerp, dat dwars over de rails was gelegd. Daar er geen tijd meer was om nog bijtijds te stoppen, zette hij den trein met volle kracht in beweging om beter over het beletsel heen te komen. Deze manoeuvre gelukte uitstekend, de trein snorde er over heen en gelukkig ook, want wanneer hij was gederailleerd op dit gedeelte van den weg, zou hij onvermijdelijk in de rivier zijn gestort. De trein was vol passagiers. De stationschef van Chat- tam ging dadelijk naar de plaats en vond een ijzeren spoorwegstaaf van vier voet, die met touwen was ver bonden aan de rails. Het is dus duidelijk, dat deze staaf er met een misdadig doel was gelegd. Er schijnt grond te zijn voor het vermoeden, dat de spoorwegbeambten gissen wie de moordenaars zijn, die den aanslag deden en dat weldra een zeer vreemde geschiedenis openbaar zal worden gemaakt. Twee jongelieden zijn overleden aan de beko men wonden bij het ongeluk met den ascenseur te Rijsel op den eersten Pinksterdag. De toestand van nog vier personen is hopeloos. Een tunnel ter lengte van 200 meter is op de spoorweglijn van Asturie ingestort. Twaalf werklieden zijn gedood. Binnen weinige dagen wordt de inschrijving open gesteld op eene leening van vijftien millioen gulden, uit te geven door eene Nederlandsche Maatschappij voor spoorwegaanleg in de Zuid-Afrikaansche Repu bliek, rente dragende a 5 pet., welke rente door de Transvaalsche regeering is gewaarborgd. Te Genua hadden Dinsdagnacht drie ontploffin gen van dynamiet-bommen plaats achter de kerk der Onbevlekte Ontvangenis. Ongelukken hebben ze niet veroorzaakt. De voornaamst# wijken te Brussel werden Woens dag den gansehen avond afgeloopen door eene woelige en zingende en schreeuwende menigte. Er hadden eenige vechtpartijen plaats. Bij een katholieken boekhande laar zijn door eene bende de glazen ingeworpen en de jalouzieën weggerukt. De onruststokers zijn! vervolgens het huis binnengedrongen en hebben 's pausen wapen bord neergehaald en verdere schade aangericht. Vijf personen zijn in verzekerde bewaring genomen. De onlangs in armoede te Berlijn overleden heer Strousberg won dezer dagen in tweede instantie het proces tegen den Pruisischen fiscus, waardoor hem zeven millioen mark van vroegere spoorwegwerken worden toegewezen. De Oesterr. Apoth. Ztg. raadt, tot bewaring en verzending van eieren aan, deze 24 uur in eene op lossing van borax te leggen, te drogen en in klei te verpakken. Zij blijven dan maanden lang frisch. Voor eieren, die niet verzonden behoeve te worden, ver dient het nog de voorkeur ze, honderd aan honderd, in vaatwerk te leggen, gevuld met eene borax-oplossing, ter sterkte van 8 oneen in een gallon water. De eieren moeten onder water liggen, en het vat, waarin ze bewaard worden, moet in een koelen kelder geplaatst worden. De Amerikanen hebben een slimmer manier van ad verteeren dan wij. Als we boven eene adver tentie lezen«Hopbitter" of oMalzextract" of maar «Let wel" of «Sla dit niet over", dan weten we al wat er volgen zal en lezen niet verder. De Amerikanen zetten boven de advertentie een woord, dat niets met den inhoud te maken heeft, b. v. «de Nieuwe President". Men begint de adver tentie te lezen, om te zien hoe deze in verband met den inhoud gebracht wordt. Aan het slot blijkt, dat er niets over hem wordt gezegd maar de lezer heeft de advertentie geslikt. Uit Philadelphia wordt bericht, dat de Atlantic- petroleumraffinaderij door den bliksem getroffen werd, waardoor 40,000 vaten petroleum ontbrandden. Twaalf bassins sprongende brandende olie stroomde door de straten, gasinrichtingen en de geheele stad liepen het grootste gevaar. Eindelijk gelukte het echter meester te worden van het vuur; de veroorzaakte schade wordt op een half millioen dollar geschat. Een Amerikaanse!) blad maakt melding van de eigenschappen, de waarde en de toekomst van hout, vervaardigd uit stroo «stroohout". Het fabrikaat wordt in den handel gebracht in den vorm van plan ken van 3.7 M. lang, 0.8 M. breed en van I tot 3 c.M. dik. Het wordt even goed met schaaf, zaag en boor bewerkt als eikenhout, is zeer goed te verven en te politoeren, en bovendien weinig brandbaar. Vol gens dat blad, treedt dit kunsthout nu reeds op als concurrent van het grenenhout. En geen wonder. Het begint moeite te kosten bij de voortgaande ontwouding van N.-Amerika hout van 0.8 M. breedte te vinden, terwijl de grondstof stroo elk jaar in onbepaalde hoe veelheden wordt voortgebracht en nagenoeg geen waarde heeft. Veelal toch worden op de onmetelijke korenvelden van N.-A. de aren eenvoudig afgesneden en het stroo op 't land achtergelaten of verbrand. De kleinste locomotief, die ooit gebouwd is geworden, is in Oil City, Pennsylvania, vervaardigd. De kleine machine, die 8 duim lang is en slechts pond weegt, is uit geelkoper, staal, goud en zilver gemaakt. Er is 3 jaar aan gewerkt, den dag op 10 werkuren gerekend. Aan deze locomotief bevinden zich 585 schroeven en de manometer is slechts 1 duim in doorsnede. De pomp van dit miniatuurwonder kan bij eiken slag slechts éen droppel water ophalen. De noodige stoom wordt door een spiritus-toestel gemaakt de spoorwijdte van de locomotief bedraagt I 54 duim en de schoorsteen is 1 duim hoog. Laatste en telegraphische berichten. 's-Gravenhage. Bij het nieuwe handelstractaat met Frankrijk is bedongen de behandeling op den voet der meest begunstigde natie in den ruimsten zin. Het tarief A. (verlaging der rechten bij invoer in Frankrijk) is onveranderd geblevenalleen is daarbij gevoegd bordpapier en daarvan vervaardigde doozen. Bij tarief B. (artikelen waaromtrent Nederland zich bindt zijn tarief niet te veihoogen) is nu gevoegd wijn. Voorts is vastgesteld wat onder directen aanvoer is te verstaan en zijn geregeld de voorwaarden van transitovervoer over Nederland op denzelfden voet als van Nederlandsche artikelen. De beide laatste rege lingen zijn niet zonder bezwaar van Frankrijk ver kregen. Het tractaat is gesloten voor onbepaalden tijd, doch kan eiken dag worden opgezegd en vervalt dan na verloop van een jaar. Brnssel13 Juni. Gisteravond moest de politie eenige schreeuwende en tierende benden uiteendrijven; overigens schijnt de opgewondenheid te bedaren. Men vreest evenwel dat de Sacraments-processie op Zondag ongeregeldheid zal uitlokken. Volgens gerucht zal het nieuwe Kabinet het Mini sterie van onderwijs opheffen en een Ministerie van landbouw stichten. Woeste zou Minister van Binnenl. Zaken en Beernaert van Openbare werken Thonissen voqrzitier der Kamer worden. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Met de plaatsing van onderstaande in uw blad van aanstaanden Zaterdag zult u mij zeer verplichten. Aan ieder, die bij mij informeerde naar den trekkings dag der hoofdprijzen, heb ik geantwoord: bewaar uwe loten, de datum, waarop de hoofdprijzen getrokken worden, is nog niet vastgesteld. Ik heb gemeend, dat aan de waarheid van dat antwoord wordt getwijfeld, althans F. doet mij zulks vermoeden. Om dien twijfel wegtenemen, seinde ik' heden naar Amsterdam, en ontving ik van de Commissie der verloting het volgend telegram «Datum trekking serie's 21 tot 30 en hoofdprijzen zal, zoodra vastgesteld, worden bekend gemaakt". Met alle achting Uw dv. dr., H. J. ROSKES. Goes, 12 Juni 1884. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 13 Juni 1884. Uur. i pq 1 Wind- j richting. Toestand van de lucht. Thermom. stand Celsius Regen in mM. (hoogte) sedert gisterm. 8 unr. Noord. Helder. -1-16 Lichtbew. 21 Held.nevel. 20 - 's morgens 8 768 's midd. 12^s j768 's avonds 5 1766 Waarneming van hedenochtend acht uur Van een depressie valt weinig of niets te bespeuren. Een centrum van hoogen druk bevindt zich zeer nabij en oostwaarts van ons. Het grootste barometerafwijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Groningen 1 m.M. boven Maastricht. Hedenochtend acht uur: Groningen 1.3 m.M. boven Vlissingen. Hedenmiddag half een: geen verandering. Barometerstand te Utrecht om half een769 m.M. Geheel Europa bevindt zich onder den invloed van een gebied van hoogen druk. Verwachtinggoed weder. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerp. Informatie» 14 Juni, Wolfertsdijk, dyksmaterialen, Oud-Wolfertsdijk. 16 Kapelle, varkenshok, Armbest. Kapelle. 18 Sehore, raadkamer, A. Le Clercq. 20 St.-Janssteen, veranderen school, Hannink. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 14 Juni, 's-Heer Arendskerke, klavers en gerst, Pilaar. 16 Vlake, onroerende goederen, Rembgss. 16 Kloetinge, verhuring kersenboomg., Mulock Houwer. 17 Kapelle, kersen, hooigras en klavers, Pelle. 17 f Goes, kersen en klavers, Pelle. 17 Goes, verpachting jachtrecht, Scholten. 18 Kapelle, kersen, Pilaar en mr. Liabert. 18 Kruininge, koolzaad en arbeiders woning, Rembges. 18 's-Heerenhoek, veldvruchten, Pelle en Lansen Croin. 18 's-Heerenhoek, verpacht, bouwl., Pelle en Lansen Croin. 18 >t 's-IIeereuhoek, woonh., erf en bouwl., P. Overman. 18 's-Heer Arendsk., klavers te velde, P. Overman. 19 Hoedekenskerke, grasgewas, P. Overman. 19 Goes, afbraak, Pilaar. 23 Kloetinge, hooigras en klavers, Mulock Houwer. 23 n Ierseke, rogge eu klavers, Karseboom. 24 Goes, verpachting jachtrecht, Ontv. registratie, 25 n Borsele, veldvruchten, Pelle. 2 Juli, Ierseke, roerende goederen, Pelle. 16 en 17 Juli, Nieuwediep, verp. vischplaatsen, Ontvanger regis tratie te Den Helder.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2