En hoe is 't daarmee in de tweede helft der 19e eeuw gesteld? Niet veel beter. Tonnen bij tonnen gouds heeft de groote bankiers wereld beschikbaar weten te stellen voor ondernemin gen, die volgens 't prospectus uitmuntende uitkomsten gaven of zouden geven, maar waaromtrent slechts de toekomst inlichting zou kunnen verstrekkende haute finance liet zich echter toch drijven door toomeloos winstbejag. De gevoeligste zij van het kapitalisten- publiek overeenkomende met die van bedoelde tus- schenpersonen bereidde aan de hooge rente en veel kapitaalwinst belovende papieren steeds een goede ontvangst. Teleurstellingen, pijnlijker naarmate de beloften uit- lokkender waren geweest, deden den dampkring zui veren en gaven daardoor gelegenheid het uitgestrekte veld nauwkeurig te overzien. Van deze gelegenheid nu is 't wenschelijk een goed gebruik te maken. Niet meegaan met hen die, alle schapen over een kam scheerende, slechts aanraden geen Amerikanen meer; neen, hen gevolgd die u juist in den gezuiverden dampkring versterking willen doen vinden. En tegen woordig meer dan ooit. Wie durft verzekeren dat de fondsen van RuslandPortugalOostenrijkHonga rije, Spanje en zoovele andere Staten, waarvan eene overgroote hoeveelheid in de Nederlanden geplaatst zijn onbepaald vertrouwen verdienen? Kiest daarom van de soorten, die in 't algemeen vertrouwen verdie nen, de voordeeligste stukken en verwisselt uw bezit als de veranderde omstandigheden een ruil voor u wenschelijk en winstgevend doen zrjn. En wie zou van bedoelde soorten de Amerikanen durven uitsluiten, indien hij daaronder Oostenrijkers en Hongaren durft opnemen Een der Amerikaansche Spoorweg-Maatschappijen, wier obligatiën in ons vaderland zeer veelvuldig voor komen, is de Chicago en N. IV. Spoorwegmaatschappij. Is dit eene soliede Maatschappij Voorzeker! Daarvoor is haar verleden ons tot waarborg. Zij heeft na enkele kwade jaren tusschen 1873 en 1877 steeds zooveel verdiend dat ze op hare preferente aandeelen 7 pet. kon uitkeeren. Op hare obligatiën zijn groote sommen verdiend, blijkende uit de volgende opgave Üitg. koers. Huidige koers. de oblig. Winona St-Peter 86 126 N. W. Union 87 127% Menomonee 85 127 Madison 82% 12654 Jowa-Midland 82% 130 Geconsolideerde 83 124 Zouden we deze stukken kunnen aanraden wat de vertrouwbaarheid betreft, in verband met de omstan digheid dat de thans op 25 a 30 pet boven pari staande stukken binnen 15 a 20 jaar afgelost worden met 100 pet, zouden we ze niet durven aanbevelen voor langdurige geldbelegging. Naar de tegenwoordige koop- waarde zou de aflossing een kapitaalverlies van 25 a 30 pet. veroorzaken, 't Ligt dus voor de hand dat de noteering zich langzamerhand in dalende richting zal bewegen tot dat ze den parikoers (100 petheeft bereikt. Wanneer daarmee een begin gemaakt zal worden is niet te zeggen, wel dat de bedoelde richting met rasscher schreden zal worden ingeslagen naarmate eerst later daarmee begonnen wordt. Iemand, die thans een der bedoelde obligatiën bezit en verlangt te houden, zou verplicht zijn van zijn couponopbrengst telkens zooveel af te zonderen als noodig is om de 700 a ƒ800 te lijden verlies te dekken. Met deze omstan digheid behooren de bezitters wel degelijk rekening te houden. En nu tegenwoordig de markt in Ameri kaansche Spoorweg-obliaatiën in minder opgewekte stemming verkeert, is 't juist tegenwoordig een ge schikte tijd zijne maatregelen te nemen. Koopt men bijv. in de plaats der genoemde soorten 5 pet. Coll. Trust Obligatiën Union-Pacific, dan heeft men ook een solied papier dat werkelijk ongeveer dezelfde rente afwerpt en in plaats dat de toekomstmet verlies dreigt, verbergt ze dan slechts kapitaalwinst die ze bij af lossing met 100 pet. zal uitdeelen. Getrouw aan het soliede beginsel om één debiteur, hoe vertrouwenswaar- dig ook, niet te veel te leenen, zouden we ook anderen geldleeners wat toevertrouwen die we een volgenden keer zullen noemen. Gaan we den stand der koersen na, dan blijken de on gunstige veranderingen. We willen alleen even opmer ken dat het meest leden de aandeelen Benver Rio, aandeelen Michigan Central, de aandeelen en income bonds Missouri Kansas Texas, de aandeelen Union Pacific Hoofdlijn en onder deze allen leden het groot ste verlies de preferente aandeelen New-York Lake Erie, die van 60 tot 50 terugtuimelden. Wat zullen die spoorwegkoningen alias oplichters en knoeiers in hun vuistje lachen I Wee den kleinen speculant die 't verlies niet lijden kan. Hij valt in de klauwen der verscheurende roofdieren. Zoo waardevast als de soliede Amerikaansche Spoorviegobligatiên zijn, zoo onzeker is het bedrag, in Spoorweg aandeelen be legd. De houders hebben dat geweten. Voor belanghebbenden bij de Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen, de Nederlandsche Zuid- Ooster-spoorwegmaatschappij en de BoxtelWezel Spoorwegmaatschappij geven we het volgende bericht: Naar men met zekerheid verneemt, zijn reeds door den Belg. Staat een aantal terreinen onteigend onder de gemeenten Schooten en Brasschalt voor d«n aanleg van een spoorweg van Antwerpen in de richting van BaarleNassau aan de Nederlandsche grenzen, en kan de lijn reeds het volgende jaar gereed zijn. Amsterdam en het geheele Noorden van Nederland komen daardoor in kortere verbinding met Antwerpen. De Exploitatie Maatschappij en de Nederlandsche Zuid- Ooster-spoor- wegmaatschappij zouden door denieuwe lijn eene gewich tige aansluiting verkrijgen. Vooral de Nederlandsche Zuid-Ooster, thans door de Exploitatie Maatschappij gepacht, zal over de geheele lengte NijmegenTilburg van do kortere verbinding tusschen AntwerpenNoord - Nederland en Noord Duitschland profiteeren, terwijl ook de BoxtelWezel daardoor meer tot haar recht kan komen, wanneer zij nl. door de Exploitatie Maat schappij tot de lijn BoxtelTilburg wordt toegelaten. Eindelijk zal de Exploitatie Maatschappij bet, transit, vervoer over hare Noordelijke lijnen en op hare lijn Utrecht's Bosch naar Antwerpen krachtiger kunnen ontwikkelen. Eigenaren van Venezuelanen kan meegedeeld worden dat naar bericht wordt een voorstel bij het Congres ingediend is om den buitenlandschen houders voortaan 4 pet. interest uittekeeren, zooals blijkens de stukken en de coupons dan ook behoort betaald te worden. Dat de kans der Venezuelanen sedert de vorige week van 33 tot 34?f« pet. gerezen is, behoeft der halve geen verwondering te baren. Voor Brazilianen, Peruanen, Mexicanen, Egyptenaren en Turken valt vermindering te constateeren. En hoe staat 't met de RussenWeinig en uit eenloopend veranderd, al is 't ook, dat herhaaldelijk bericht wordt gedaan van de goede stemming te Berlijn. Die berichten zijn niet te verwonderen In Prmisen's hoofdstad zetelt immers de groote fmanciëele instel ling, die bij de uitgifte van de aanst nieuwe leening betrokken is. Hoog wordt opgegeven van het feit, dat die instelling een Pruisische staatsinrichting zijnde meewerkt om Rusland de verlangde dubbeltjes te verschaffen; men (let wel: men) ziet daarin een po litieke gebeurtenis van groot belang »Men" ziet daarin het sprekendste bewijs van het groot vertrouwen, dat de Pruisische regeering in de vreedzame ontwikkeling van de binnenlandsche Russische toestanden stelt! Och hoe lief! Wij zouden niet gaarne gelooven, dat Bis marck geheel belangeloos zijne medewerking verleent aan den nabuur, wiens grootheid hij slechts metjeede oogen ziet. Dat de beurs zich nog steeds weinig aan de Russen laat gelegen liggen is niet te verwonderen voor hen, die in alle kalmte en onpartijdigheid opmerken, dat 't niet pleit voor Rusland's financiëelen toestand dat het telkens en telkens zijn toevlucht moet nemen tot leenen en dat bovendien de binnenlandsche toestanden nog voortdurend onheilspellend blijven. Is die opgeschroefde taal bevreemdend? Immers neen! Wie kent het spreekwoord niet: Elkeen is een dief in zijn negotie, en wie weet niet dat op staat kundig zoowel als op financieel gebied door alle tijden heen toegepast is geworden het bekende: Charité bien ordonnée, commence par soi-même Buitenlandsch Overzicht. In het Engelsclie Lagerhuis heeft Gladstone mee gedeeld, dat de verbinding met Shendy door vijandelijke stammen is verbroken. Betreffende de insluiting van Berber zijn ernstige berichten ontvangen. Mededeelingen van Gordon bevestigen dat h'j door vijandelijke stammen is ingesloten. Hij heeft rijken voorraad, oogenblikkelijk gevaar is niet te duchten. Reeds vóór het Paaschrecès heeft Gladstone, naar hij voorts zeide, gewag gemaakt van gewichtige be slissingen in het fmanciëele vraagstuk te nemen. Overleg met de mogendheden is echter noodig. Particuliere berichten, gisteren uit Londen ontvan gen, bevestigen de tijding, dat Engeland, met het oog op den tegenwoordigen financiëelen toestand van Egypte, de mogendheden uitnoodigde tot het houden eener conferentie, waarop de wijziging der liquidatie-wet zou worden besproken. Het centrum in den Dnitsclien Rijksdag heeft het toch noodig geacht zijn houding tegenover de socialisten wet nader te verklaren. De heer Windthorst heeft een reeks van amendementen ingediend, welke niet het voorstel der regeering, maar de wet zelve betreffen. Zij komen in hoofdzaak op het volgende neer Het opheffen van vergaderineen, die sociaal-demo cratische en soortgelijke begrippen najagen, blijft van kracht, maar de bevoegdheid, thans verleend, om ook die vergaderingen te treffen, welke, naar enkele feiten te oordeelen, verdacht worden van soortgelijk streven, wordt geschrapt. Voorts zal niet langer een periodiek geschrift kunnen worden opgeheven, uitsluitend op grond dat éen nommer door de wet is verboden, maar zal het noodzakelijk zijn dat een dergelijk lot twee nummers treffe. Bij opheffing zal de uitgever niet slechts moeten worden bekend gemaakt met de rede nen van het verbod, maar de gewraakte zinsneden zullen moeten worden aangeduid. Verder zal de straf, bedreigd tegen hen die lid zijn van een verboden vereeniging, niet langer worden toegepast op hem, die aan een verboden vergadering deelneemt. Tegenover hen, die hun zalen beschikbaar stellen voor verboden vereenigingen, blijft de strafbe paling gelden van een maand tot een jaar gevangenis straf, maar de woorden verboden vergadering", mede in dit artikel voorkomend, zijn geschrapt. Tevens worden een tweetal resolutiën voorgesteld, en wel lo De Rijksdag besluit, overwegende dat de wet tegen de socialisten van den beginne af geen blijvend karakter droeg, den Bondsraad te verzoeken aan den Rijksdag zoo mogelijk nog in deze zitting en in elk geval vóór de wet ophoudt van kracht te zijn, een wetsontwerp te doen toekomen, waarin de betrokken bepalingen van het strafwetboek voor het Duitsche rijk en de rijkswet ep overtredingen der drukpers zoodanig gewijzigd worden, dat een deugdelijke bestrijding der sociaal-democratische, socialistische of communistische begrippen, op de omverwerping der bestaande staats- en maatschappelijke instellingen gericht, mogelijk wordt. 2o. De Rijksdag besluit den Bondsraad te verzoeken in overweging te nemen, hoe tegen personen, welke ongeoorloofde handelingen door middel van springstof fen beoogen of voorbereiden, of wel dergelijke stoffen onder verdachte omstandigheden bereiden of bezitten, een scherper straf bepaling kan worden aangewend, en een wetsontwerp bij den Rijksdag in te dienen. Men schrijft uit Brussel aan het Bgbd «Uit officifele bron verneem ik, dat er niet alleen geen feestelijkheden te Brussel zullen plaatshebben ter gelegenheid van het aanstaand bezoek van HH. MM. den Koning en de Koningin der Nederlanden, maar dat zelfs de gala-voorstelling, welke in het «Théatre de la Monnaie" zou gegeven worden (Sigurd) op uitdrukkelijk verlangen van uw Vorst niet zal doorgaan". Gemengde Berichten. 's-Heercnhoek. In het Diakonie-armhuis alhier woonden twee zusters, namelijk Barbara en Krisje Commé, eerstgenoemde, wed. van S. Hundersmark, die haar zuster Krisje ter verpleging van de Diakonie bij zich had genomen; maar, niet al te mild zijnde, leidde zij daar met haar zuster een alles behalve rooskleurig leven. Daar zij geen van beiden meer in staat waren zich zeiven behoorlijk te reinigen, nog veel minder het huis, gaf dit dan ook aandeiding, dat de toestand in het huis onhoudbaar werd, en dat de Diakonie verplicht was het te doen schoon maken. Bij dat schoonmaken (natuurlijk werd alles het onderstboven gehaald) werd een potje gevonden waarin zich ƒ18 bevond, welke som bleek toetebehooren aan Krisje. Nu is Krisje dood en Maandagmiddag begraven, terwijl de lijkstoet bestond uit den grafdelver en de dragers; geen enkel familie- of armbestuurslid was er bij tegenwoordig. Door deze omstandigheden werd het der andere zuster eenigzins bang om het hart, althans zij kon niet nalaten, met iemand over haar tegen woordig leven te spreken, welke persoon vermoeden kreeg dat zij (Barbara) nog in 't bezit was van een groote som gelds. Hij gaf daarvan kennis aan den Diaken, die dan ook een onderzoek instelde en op aanwijzing van het oude besje de belangrijke som van 910 vond, welke som door den Diaken in bewaring werd genomen, en die nu zeker wel zal strekken om het oudje zoolang zij leeft een onbezorgd leven te doen leiden. Biervliet. Zaterdag jl. zijn 6 personen uit onze gemeente en 15 van Nummer Eén en Hoofdplaat met rDe Westernland" van Antwerpen naar Amerika ver trokken. Onder de vertrokken personen bevond zich een jeugdig paar, dat, daags te voren gehuwd, alzoo een aardig huwelijksreisje doet. Maandagavond ontstond door eene onbekende oorzaak brand in de machineloods der steenfabriek «Susanna Johanna" aan den Nieuwlandschen weg. De loods is geheel verbrand en de daarin staande machine beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats en het verbrande is geassureerd. Dienzelfden avond heeft in de gemeente Aksel, bij de Steenovens, een felle brand gewoed op de hof stede bewoond door den landbouwer F. Dieleman Wz. waarbij twee schuren, wagenhuis en verdere annexe gebouwen zijn in de asch gelegd, alsmede in de vlam men omkwamen een jong paard en eenig vee van al het aanwezige in de schuren, waarbij ook eene partij vlas, is niets kunnen gered worden. Alleen het woonhuis heeft men nog kunnen behouden. Niets was verzekerd tegen brandschade. De oorzaak van den brand wordt toegeschreven aan het onvoorzichtig omgaan met vuur door kinderen op den dorschvloer. - Te Vlissingen verdiept men zich steeds in gis singen omtrent het verdwijnen vóór 8 dagen van den boerenzoon A. Ondanks de ijverige nasporingen der politie, tengevolge der vele loopende geruchten, verkeert men nog steeds in 't onzekere wat er met hem voor gevallen is. (Jf. Ct.) Door den bouwman Jacobus Krijger, te Naald wijk, zijn gisteren de eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond aan HH. MM. den Koning en de Koningin aangeboden. - Te Heerenveen hebben zich een aantal inge zetenen vereenigd om geen geld meer te geven aan de talrijke straatmuzikanten, maar in de plaats daarvan een fonds te vormen, waaruit men de onkosten van 2 of 3 goede muziekuitvoeringen in 't jaar zou kunnen bestrijden. Door den commissaris des konings in Noord- Holland is aan het comité van uitvoering der Inter nationale koloniale en uitvoerhandel-tentoonstelling te Amsterdam vergunning verleend om de trekking van éen millioen loten (seriën II15), en de aan die tentoon stelling verbonden loterij, te houden op 25 April e. k. Uit Londen seinde men gisteren aan de N. R. Ct. Hedenochtend heeft te Ipswich en op verscheidene plaatsen in de oostelijke graafschappen eene vrij ster ke aardschudding plaats gehad. De zwaarste schok werd waargenomen in Colchester, alwaar men tevens een onderaardsch gedruisch hoorde, terwijl alle gebouwen trilden, vele schoorsteenen nedervielen en een kerktoren van 150 M. hoogte instortte. De schok duurde aldaar dertig seconden. Onder groote ontsteltenis snelde de bevolking naar buiten. Er is niemand verongelukt. Blijkens nader ontvangen berichten heeft de aard beving zich over een groot gedeelte van Engeland uitgestrekt, Londen meegerekend, waar velen de schok ken hebben gevoeld. De meeste schade werd aangericht in de oostelijke graafschappen, te Harwich, Ipswich, Chelmsford en elders. Verscheidene dorpen nabij Col chester hebben veel geleden. Een toren van veertig voet stortte te Colchester op de belendende kerk, doch zonder iemand te kwetsen. Te Colchester alleen wordt de schade op 10,000 geraamd. De schok duurde een halve minuut, en was sterk genoeg om menschen van hunne stoelen te werpen. Begaan bakkers, door aluin in hun deeg te mengen, een onwettige daad? Dit punt werd deze week beslist door den Engelschen rechter, die een bakker te Boston tot een maand gevangenisstraf ver oordeelde, omdat hij, door zijn brood te vervalschen met aluin, zich aan overtreding van de «Food and drugs act" had schuldig gemaakt. D De medeplichtige aan de Weener meisjes moorden, Karl Schenk, heeft van den Keizer gratie ontvangen van de doodstraf, die door het Hooggerechtshof nu is vervangen door levenslange zware kerkerstraf. Hugo Schenk en Schlossareck, de beide hoofddaders, zouden gistermorgen te 7 uren de doodstraf ondergaan. Bij de eerste druk bezochte voorstelling in 't pas opgerichte circus Sidoli te Bucharest brak 's avonds een der balken, waardoor het dak instortte en brand ontstond. Het vuur werd door den heerschenden storm snel verbreid; de lampen gingen uit en in het duister ontstond een onbeschrijflijke verwarring, waarbij vele personen in onmacht vielen, doodgedrukt en verwond werden. Er zijn reeds vijf lijken gevonden, maar men is nog pas met de opruiming van de ruïne begonnen. Hans von Bülow, de beroemde pianist, is tot straf voor zijne onbeleefde improvisatie, waarin hij de opera te Berlijn het «circus Hülsen" noemde, beroofd van zijn titel als Pruisisch hofpianist. Iemand, die Zaterdag de reis van Straatsburg j naar Mainz maakte, meldt, dat het van Straatsburg tot Worms aanhoudend sneeuwde en dat op laatst genoemde plaats de sneeuw reeds een cM. dik lag. Ook te Mainz begon het te sneeuwen. Laatste en teiegraphische berichten. 's-Graveuhage. EERSTE KAMER. In de zitting van heden zijn aangenomen tal van ontwerpen, waaronder die tot het nemen van buitengewone maatregelen tot wering der besmettelijke ziekten en bepalingen omtrent het vervoer van ontplofbare artikelen. Op de inter pellatie van dhr Pijnappel nopens inlichtingen omtrent de dynamietfabriek te Amsterdam verklaarde de Min. van Oorlog, dat. een contract met particulieren was gesloten overeenkomstig in 1878 door Amsterdam ge geven toezegging, dat gevaar tot een minimum was gereduceerd, maar dat het aan den goeden wil zijner zijds niet zou ontbreken om, als Amsterdam het initia tief nam, te trachten gevaren nog meer te voorkomen. Morgen overige ontwerpen. Londen, 23 April. Nubar-pacha weigert bepaald Egyptisch Minister-president te blijven, als niet on middellijk een poging tot ontzet van Berber wordt beproefd. Generaal Wood bespoedigt alles, om binnen eene week hulp te zenden. Daily Telegraph meldt het gerucht dat Berber is gevallen. Daily-News zegt dat Berber capituleerde en de Mahdi zendelingen naar de dorpen in den omtrek van Berber zond, aanmanende tot spoedige onderwerping. New-York, 23 April Na een geheime senaatszitting is besloten de vlag der association internationale Bel- gique als die eener bevriende mogendheid te erkennen. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 23 April 1884. Uüï. Barometer stand. Wind richting. Toestand ran de lucht. Thermom. stand Celsius s t: t *2 67» 00 «ei 's morgens 8 761 N.Oost. Bewolkt. 6 0.1 's midd. 12 760 Betrokken. 8 's avonds 5 759.5 Bewolkt. 7 Waarneming van hedenochtend acht uur Een depressie, met een barometerstand van ongeveer 755 mM. in het centrum, bevindt zich ver van ons en Zuidoostwaarts. Een centrum van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Noordwaarts. Het grootste barometerafwijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Helder 2.7 m.M. boven Vlis singen. Hedenochtend acht uurHelder 2 m.M. boven Vlissingen. Hedenmiddag half eengeen verandering. Barometerstand te Utrecht om half een 760.2 m.M. Er is sedert Maandag weinig verandering in den luchtdruk boven Europa gekomen. Het weder zal dus ook weinig veranderen, misschien zal het iets warmer worden. VerwachtingNoordoostelijke wind, vrij goed weder. 315e Staatsloterij, 2e kl. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van Maandag 21 April, le lijst. No. 16646 f2000. Nos. 4137, 5003 en 19798, elk f1000. Nos. 12480, 16728, 17213 en 18728, elk f410. Nos. 10546, 17145 en 19357, elk f200. Nos. 3481, 14228, 14490 en 18609, elk f100. Trekking van Dinsdag 22 April, 2e lijst. Nos. 3122 en 7495, elk f1500. Nos. 3327 en 8815, elk f1000. Nos. 6630, 12554, 13067, 14194 en 18287, elk Ï100. Trekking van Woensdag 23 April, 3e lijst. No. 15464 120.000. No. 5463 f5000. Nos. f5831 en 19490, elk f200. Nos. 3858, 6501, 12893, 16887, 18446 en 19536, elk f 100. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Bij de heden gehouden aanbesteding voor de onderhoudswerken aan het Gasthuis alhier is inge schreven door de heeren W. De Beste voor 418 N. Ilageman voor 364J. Snoep voor 352 A. Smit voor 347W. J. Van de Weert Zonen voor 341,50, en door J. Plazier voor f 315. Gegund aan laatstgenoemde. De uitslag van de door het bestuur der water- keering Anna-Frizo gisteren gehoudene aanbesteding van de gewone onderhoudswerken dienst 1884/5 is als volgtGeldige inschrijvingenG. Daane Bolier te Sliedrecht, voor 2527P. Verburg te Kolijnsplaat, voor 2379; C. De Wilde Az. te Kattendijke, voor 2370, en C. Bolier Cz. te Bruinisse, voor 2367. De begrooting bedraagt 2454,50. Bij de gisteren te Bergen-op-Zoom voortgezette verpachting van vischplaatsen werden de volgende prijzen besteed Voor de perceelen in het Oude Vaarwaterp. 1 84, p. 2 92, p 4 58, p. 5 61, p. 6 ƒ50 p. 8 43, p. 11 36, p. 12 43. Voor die in de Geul: p. 17 120, p. 18 ƒ140 p. 19 120, p. 20 125, p. 21 90, p. 22 91 p. 23 81, p. 24 70, p. 25 65, p. 26 48 p. 27 38, p. 28 25, p. 31 85, p. 32 76| p. 33 81, p. 34 91, p. 35 63, p. 36 60 I p. 37 78, p. 38 77, p. 39 100, p. 40/110 p. 41 f 130, p. 42 155, p. 43/175, p. 46/160 p. 47 370, p. 48 520, p. 49/480, p. 56/ 18C p. 57 61, p. 61 250, p. 62 200, p. 63/36 en p. 70 405 voor die op de Kraaierplaatp. 292b 620 e p. 305a 670 voor die voor den Stavenissepolderp. 481 1 p. 482 13, p. 483 5, p. 484 3 en p. 485 - r (M. Cf.)

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2