Te Amsterdam staat een burgerhuis van uiterlijk net aanzien, bestaande uit eene benedenwoning met drie bovenhuizen, vóór 2 jaren voltooid, thans op het instorten. Het is van gemeentewege ongeschikt voor be woning verklaard en van drie zijden met schoren voorzien. Beneden oefent nog een smid zijn affaire uit, die echter maar zacht durft hameren en onder zijn werk telkens naar buiten loopt. Of men te Amsterdam ook stevig bouwt Zaterdagnacht is diefstal gepleegd in een onbe- woonden winkel te Amsterdam, door middel van in klimming en binnenbraak, en eene groote som gelds ontvreemd. De twee jeugdige daders, waarbij een loopjongen der firma, zijn te Weesp aangehouden. Een groot gedeelte van het ontvreemde was reeds door hen verteerd en verbrast. Maandag is te Heemstede een 12jarig meisje door de tram overreden; het kind was onmiddellijk dood. De heer De P., lid eener groote flrmate Amsterdam, die dezer dagen van Amsterdam over Rotterdam en Rozendaal per sneltrein naar Parijs reisde, kwam bij zijne aankomst aldaar tot de ontdekking, dat zijn koffer, welke in een bagagewagen was vervoerd, onderweg was opengebroken, en dat daaruit eene aanzienlijke som aan goud- en zilvergeld was gestolen. Eene weduwe, op eene bovenwoning te Amsterdam gehuisvest, had het Paaschfeest elders bij een harer kinderen doorgebracht. Op den tweeden Paaschdag laat in den nacht te huis gekeerd, vond zij hare kamer deur opengebroken en uit de secretaire ontvreemd de som van f 95. Te Sas van Gend hebben zich bij de laatste suikercampagne twee commiezen, met het toezicht belast, door den fabrikant laten omkoopen tot oneerlijke handelingen. Toen die aan het licht kwamen, zijn zij ontslagen, tot zes maanden celstraf veroordeeld en voor vijf jaren vervallen verklaard van hunne burger rechten. Omtrent het in ons vorig no. vermelde spoor wegongeluk te Loppersum wordt nader medegedeeld, dat het ongeluk plaats had met den van Groningen komenden trein, dienende tot vervoer van materialen voor de in aanbouw zijnde stations. Als gewoonlijk bevonden zich op de met steen geladen wagens ook de werklieden-(mannen en vrouwen.) De trein liep een matige vaart, maar door het niet sluiten van een wissel geraakten de tender en de eerste Wagen uit het spoor, een paar andere wagens medeslepende. Al die wagens werden omgeworpen en gedeeltelijk aan spaanders geslagen. Een meisje werd als het ware uit elkander gescheurd, en een man, hoofd van een huisgezin, mede op de plaats gedood. Een derde, een jong werkman, werd zeer zwaar verwond. De anderen kwamen er, zooals gemeld is, óf ongedeerd öf met lichte kneuzingen af. Volgens gerucht zou de wissel hetzij door kinderen, hetzij door anderen, uit baldadigheid gedeeltelijk zijn overgehaald. De trein heeft weer zijn loop hervat. Te Finsterwolde heelt zich een 20jarige ambte naar uit een grap opgehangen. Hij had het plan op gevat zijne makkers eens te laten schrikken, doch moest deze aardigheid met het leven boeten. In zijn doodstrijd had hij niet alleen een stoel, waarop hij geklommen was, geheel stuk getrapt, maar zich ook een vinger afgebeten. Te Tarascon is de schouwburg, nadat Mile. Agar er eene voorstelling had gegeven, afgebrand. Het onheil wordt toegeschreven aan het ontsnappen van gas. De tijdingen uit de districten in het noord ;n van Frankrijk, waar de arbeid gestaakt is, luiden gunstiger. Zoo is te Denain eene vergadering van 700 arbeiders gehouden, die met eenparige stemmen besloten hebben het werk te hervatten. Te Somain is het aantal per sonen, die zich weer aan den arbeid begeven hebben, weer met 400 vermeerderdten gevolge daarvan kan de werkstaking er als geëindigd worden beschouwd. Te Puy zijn opnieuw 300 mijnwerkers in de schachten afgedaald. Men heeft het echter raadzaam geacht hen door de gendarmerie te beschermen. De heer J. G. Bantjes jr., van Zeerust zegt de Transvaalsche Volksstem bevindt zich op het oogenblik te Amsterdam (Holland), om eene erfenis in ontvangst te nemen van eventjes 430,000. Een bet- over-groot oud-achter-oom of neef had in 1784 een zeker bedrag voor zijne familie vastgesteld, onder voor waarde, dat de erfenis eerst na honderd jaren, met rente op rente, zou worden uitbetaald. Den 14den Januari 11. was, als in het sprookje van de schoone slaapster, de honderd jaar om en de heer Bantjes voert nu, als een tweede koningszoon, de bekoorlijke prinses 430,000met zich mede naar Transvaal. Zeker zal menigeen den gelukkigen bezitter van zulk een »schatje" benijden. Het Hof van appél te Weenen heeft uitspraak gedaan in de zaak der Weener vrouwen-moordenaars. Hugo Schenck en Schlossareck zijn opnieuw ter dood veroordeeld. Zij zullen binnen acht' dagen ter dood gebracht worden. Karei Schenck is volgens eenige dag bladen vrijgesproken; andere bladen zeggen, dat hij slechts gratie gekregen heeft. De Duinkerksche stoomboot Emelie, varende van New-York naar Marseille, ontmoette op 35 mijlen afstar ds van de kust de romp van een schip, dat, met de kiel omhoog, rondzwalkte. Vier mannen klamp ten er zich aan vast. De ongelukkigen dreven aldus vier dagen rond, stervend van honger en met dan verschrikkelijksten dood voor oogen. De kapitein, de stuurman en de equipagemeester waren reeds in zee gevallen. De vier schipbreukelingen werden door de be manning der Emelie opgenomen en liefderijk verpleegd. Door den heer P. Schulze, te Manchester, wordt voor de dames eene nieuwe aangename en nuttige bezig heid aangeboden, die in Engeland veel bijval vindt Het is een «Oostersche tapijt-breiwerk", en bestaat in het vervaardigen van dikke, zware tapijten en haardkleeden, in alle patronen, even fraai en sterker dan die welke heeten uit Smyrna te komen Drartoe heeft men niets anders noodig dan twee stalen breipennen, een hoeveel heid draden en dikke wol van verschillende lengte, en een kluw sterk katoenen garen, dat als 't ware den achtergrond van het tapijtwerk vormt, waarin de korte draden wol gebreid worden, met een zeer een- voudigen steek. Deze draden zijn van verschillende kleur en worden ingebreid volgens een gedrukt patroon. Zoo kan men een warm, sterk, en artistiek haard- of vloerkleed vervaardigen in reepen, die later ineenge- naaid worden. Het werk is niet vermoeiend. Eerstbe- ginnenden kunnen het leeren uit een boek van den heer Schulze, waarin de noodige inlichtingen worden gegeven. Uit Rome wordt het gerucht tegengesproken, dat de Duitsche Regeering Jeruzalem zou hebben voorgesteld als verblijf voor den Paus. Op het Vati- caan is last gegeven de verhuizingsquaestie van den Heiligen Vader te laten rusten. Waarom eindigen toch haast alle kluchtspelen met een huwelijk vroeg een dame aan een recensent. Wel, mejuffrouw, was 't antwoord van den ongetrouw- den h«er, omdat het huwelijk gewoonlijk het uitgangs punt is voor het treurspel. Het aantal slachtoffers van de speelbank te Monte Carlo is weer vermeerderd. Een te gronde ge richte speler heeft zich door het hoofd geschoten en eene Duitsche dame, die telkens de speelbank opzocht, is te Pon Magnan, nabij Nice, bewusteloos en badende in haar bloed, met een dood kind naast zich, in haar bed gevonden. Zij is thans herstellende. Men gelooft dat zij, na 250,000 fr. te Monte Carlo verdobbeld te hebben, zich een ader heeft geopend, ten einde dood te bloeden, en dat zij op haar kind gevallen is en het alzoo onwillekeurig heeft doen stikken. Er hangt echter nog een geheimzinnige sluier over dit geval Een der bladen schrijft: Vijftig zelfmoorden en 12 millioen fr. verlies, ziedaaar de jaarlijksclie balans van de schandelijke onderneming te Monte Carlo, die Europa, en Frankrijk in.'t bijzonder, goedmoediglijk duldt, maar die, wij houden er ons van overtuigd, spoedig opgeruimd zal worden. Een niet onaardig incident heeft zich voorge daan in het Engelsche Huis der Gemeenten. Een el lendeling, die een vrouw onlangs de ribben stuk sloeg, kwam met een geringe straf vrij. Toen de Minister Harcourt hiervoor geen voldoende reden aangeven kon, gaf een lid te kennen, dat hij bij de behandeling van de Dierenbescherming-Bill voorstellen zou, ook de vrouwen onder de dieren op te nemen. Laatste en teiegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Veel aanbod. Groote a 57%, mooi afsteeksel a 10 verkocht. Twijfelaars op 24 a 35 en groote op 61% gehouden. Ylissingen. De heer J. Spanjaard, inspecteur van het Nederlandse!: Loodswezen alhier, is door Z. M. den Koning van België benoemd tot officier der Leo- polds-orde. De heer J. H. P. E. Van der Veen, rijks-ontvan ger te Groesbeek, is als zoodanig benoemd te Domburg. Volgens het Handelsblad zou er eene ministeriëele crisis ontstaan zijn, tengevolge van een conflict tusschen Z. M. en den Minister van oorlog bij gelegenheid dat eenige bejaarde generaals de plaats ruimen voor jon geren. Nu scheen de Koning het in 's lands belang te achten, dat een zijner adjudanten tot generaal werd benoemd. De Minister van oorlog verzette zich daartegen en deze drong op de benoeming aan van het drietal dat hij Z. M. had aangeboden. Dit schijnt Z. M. niet te willen toegeven en daarom zou het geheele Kabinet verklaard hebben zich met de opvatting van den collega van oorlog te vereenigen en de portefeuilles ter beschik king van Z. M. hebben gesteld. Men seint ons daaromtrent uit 's-Gravcnhage Een bericht, voorkomende in het Handelsblad omtrent het bestaan eener ministeriëele crisis, is geheel onge grond en kan bepaald worden tegengesproken. Alleen is er quaestie van de vervanging van den Minister van Marine op zijn verzoek wegens gezondheidsredenen. Den Haag. De quaestie betreffende de benoeming van generaals is aldus opgelost. De kolonels Baron Taets Van Amerongen en graaf Du Monceau zijn benoemd tot generaal op kolonelstraktement. Als inspecteur der infanterie treedt op generaal Pfeiffer; als inspecteur der artillerie generaal Kretzer; als com mandant der Ie divisie generaal Van Bel. Parijs, 18 April Generaal Millot seint dat in Noord-Tonkin nog 5000 Chineesche troepen aanwezig zijn. Overigens is de vijand in vollen aftocht. De troepen zullen thans de moordenaars der Fransche katholieke zendelingen opsporen. Londen, 18 April. Gordon seint uit Khartoem, dat de valsche profeet door oproerige stammen tweemaal geslagen is en door hen wordt ingesloten. De Regeering wendde zich tot de mogendheden en zal denkelijk op het Europeesche congres te Konstantinopel de Egyptische quaestie ter sprake brengen. Ingezonden Stukken. M. d. Red. De schrijver der artikelen in het Nieuws- en Ad vertentieblad meent het, wars als hij is van persona liteiten, noodig mij eene les in de wellevendheid te geven. Daar ik op het punt van personaliteiten geheel met hem instem, zou ik eigenlijk niet moeten antwoorden. Nu hij echter zelf verklaart inzender te zijn van eenige artikelen in de Goesche Ct. van Sept. 1883, waarvan ik toenmaals tijdelijk de redactie voerde, kan ik zonder personaliteit gemakkelijk eene kleine toelichting op zijn artikel van gisteren geven. Onder een dier ingezonden artikelen in de O. Ct. bad ik de opmerking gemaakt, dat men uit de ge rezen eedsquaestie geen politieke munt moest slaan, en waarheid is het dat ik den schrijver op zijne vraag naar de bedoeling dier opmerking mededeelde, dat hij door zijne artikelen den schijn op zich laadde niet geheel onpartijdig te zijn en dat het mij voorkwam, dat inzonderheid hij zich, kieschheidshalve en om dien schijn te ontgaan, in dezen behoorde te onthouden. Daarop is door mij een breedvoerig schrijven ont vangen, waarvan ik nimmer met een woord melding heb gemaakt en ook niet maken zal. Slechts éene uitdrukking daaruit is, naar aanleiding van het vorig artikel in het N. en Adv. blad, door mij aan den tegenwoordigen redacteur der G. Ct. mede gedeeld, omdat zij zich vastknoopte aan de boven bedoelde, door mij in het openbaar gemaakte opmer king, en dus nog wel degelijk behoorde tot de openbare behandeling der quaestie. Die uitdrukking is, dat «politieke munt" in dezen zijne bedoeling niet was. Ik nam dat gaarne aan, en bezwaarlijk kon ik meenen dat hij deze zijne opinie, waai van mij volstrekt geene geheimhouding werd verzocht, onderstoelen of banken wilde houden. Van al het werkelijk confidentiëele in zijn schrijven is door mij geen woord gerept. Waarom maakt hij zich nu dan zoo boos er over, dat die toenmalige opinie publiek is gpmaakt Is er eenige onwellevendheid in om, zoo daartoe aan leiding bestaat, later een antwoord te vermelden op eene indertijd in een openbaar orgaan door mij gemaakte opmerking, wanneer noch de opmerking noch het ant woord het privé-leven van den betrokken persoon raken, maar geheel zich op het gebied van de politieke ge schiedenis dezer gemeente bewegen Ik moet toch niet denken, dat de schrijver met opzet den vorm koos aan J. J. Ramondt, in plaats van aan dezen als toenmalig redacteur te schrijven, ten einde later eene andere opinie te kunnen verkon digen dan hij toen deed? De schrijver vergeet bovendien, dat hij herhaaldelijk in zijn blad geschreven heeft, dat het hem niet te doen was om de plaatsen ledig te krijgen, maar om het beginsel van den eed, zoodat zijne meening omtrent de door mij bedoelde «politieke munt" volstrekt niet alleen uit een schrijven aan mij behoeft gebleken te zijn, en nu is het slechts zijne eigene schuld, wanneer het later geschrevene daarmede wel wat in conflict komt. Ik kar. die boosheid dan ook alle n verklaren daaruit, dat de schrijver zelf gevoelt min of meer in een moeie- lijk parket te zijn want of men als redacteur van een blad, als inzender van artikelen of als particulier per soon schrijft, men heeft immers slechts éene opinie omtrent eene zaak en ik vereenig mij daarom gaarne met het gevoelen der G. Ct., dat men van den schrijver der artikelen in het N. en Adv blad een anderen raad had kunnen en mogen verwachten dan door hem ge geven is. Die inconsequentie onder een personeelen aanval op mij te willen verbergen kan slechts gebrek aan geldige argumenten verraden. Goes, 18 April '84. J. J. RAMONDT. M. de Redacteur Een groot jaar geleden kocht een mijner vrienden eenige aandeelen in de 's-Gravenhaagsche broodfabriek en deze ontvangt me daar nu 12 pet. rente. Die fabriek schijnt een goed zaakje te wezenniettegenstaande het brood zoo goedkoop is, geeft zij toch nog 12 pet Nu, over de duurte hebben wij hier ook niet te klagen, wellicht ook tengevolge van de werking der Middel- burgsche broodfabriek, maar de qualiteit, M. d. R., de qualiteitdie laat veel, heel veel te wenschen over. En ik moet zeggen, het verwondert mij niet. Immers, wat broodfabrieken door hare machines en door grooten omzet kunnen doen, dat is toch, zoo niet onmogelijk, dan toch zeer moeielijk voor eenen kleinen bakker. Bij die broodfabriek snijdt het mes van twee kantenten eerste, doordien zij groote partijen bloem inkoopt, krijgt zij de bloem licht wat goedkooper, en ten tweede, door dien zij veel brood verkoopt, kan zij met een winst van 1 a 2 cent per kilo (ik noem maar een getal) tevreden zijn, terwijl sommige bakkers hier in Goes slechts kleine partijtjes bloem inslaan en met een winst van 1 a 2 centplatweg armoede lijden. En daaren boven, wie weet, heeft zoo'n broodfabriek door contante betaling nog geen kortingen dan die machines ik twijfel er niet aan of zij zullen het nog zoover sturen, dat men aan den eenen kant het ongebuilde meel er ingooit en aan den anderen kant het gebuilde tarwe brood kant en klaar gebakken er uithaaltdat zouden ze op z'n Fransch noemen «brood a la minute". Maar onze bakkers alles met de hand geen ma chine komt er aan, en wat Jantje Contantje betreft, ik weet het niet zekermaar ik geloof, dat die de voordeur is uitgeloopen en dat zijn achterneef Jantje Krediet door de achterdeur is binnengeslopen. Het verwondert mij dan ook niet, dat bakkeis aan het knoeien gaan of vervalscht meel koopen. Want ik weet niet, of de meelfabrikanten de vervalschings- middelen in het meel doen of de bakkers. Wel loopt het gerucht, dat bakkers bij de apothekers aluin halen, doch ik kan dit niet met zekerheid zeggen. Nu ik toch over brood aan den gang ben, zal ik u eens schrijven waarom ik meen dat de bakkers noodzake lijk moeten knoeien. Uit 100 kilo zuivere bloem bakt een goede bakker ongeveer 140 kilo brood. Voor 1 kilo brood betaalt men tegenwoordig 14 cent, derhalve ontvangt die bakker voor zijn 140 kilo brood 19,60. Indien die bakker gist in voldoende hoeveelheid gebruikt, heeft hij voor die 100 kilo bloem ongeveer ƒ1,60 aan gist noodig (ik heb niet den hoogsten, doch ook niet den laagsten prijs voor de gist genomen) en hij zal voor ongeveer 1,aan brandstof gebruiken. Weliswaar ontvangt hij aan turf- en houtskolen iets terug, doch dooreengenomen zal hij, om 140 kilo brood te bakken, toch wel een gulden brandstof gebruiken. Doch welk arbeidsloon komt een bakker toe als hij 100 kilo bloem verbakken heeft? Bakt hij veel brood, dan heeft hij een knecht of jongen noodigbakt hij weinig dan moet hij iets meer aan dat weinige verdienen om toch te kunnen leven. Ik reken derhalve, dat er voor het bakken van 140 kilo brood f 3 afmoet voor arbeids loon. Als ik al deze onkosten aftrek van f 19,60, dan schiet er, volgens de rekening van Bartjens, f 14 over. Voor die f14 zal een bakker, zooal geen eerste quali teit bloem, dan toch wel een 2e of 3e qualiteit kun nen koopen, maar in alle gevallen is dat bloem. Onze bakker kan dan, zij het dan niet ruim, toch nog leven. Maar de bakker is een mensch en een mensch verdient nog graag iets meer. En dan, vroeger ver diende zoo'n bakker geldtoen kostte het brood 21 a 22 cent de kilogram, ja, eens zelfs 23 cent en meer toen waren er goede verdiensten. Graag zou hij dus weer veel verdienen en hij koopt dan goedkoope bloem, bekend onder den naam van kunstmeel. Wat dit somwij len voor voddegoed is, is niet met een enkel woord te zeg gen. In plaats van dure gist, gebruikt hij aluinbedorven meel maakt hij goed door zwavelzuurkoper (of het wordt door zijn leverancier goed gemaakt) en zijn meel bevat gips. Zulk een poespas wordt dan voor brood opgedischt. De werkman, wiens hoofdvoedsel brood is, en die een krachtig en gezond voedsel denkt te bezitten, krijgt iets dat zwaar in de maag ligt en dat misschien vergift is. Of de bakkers in Goes ook zoo handelen? ik hoop van neenWeet gij, M. de R., wat ik doen zou als ik in Goes lid van de openbare gezondheidscommissie was Ik zou een onder zoek instellen naar de hoedanigheid van het brood en ik zou het resultaat van dat onderzoek doen bekend maken. Bakker voor bakker zou ik in de courant zetten met de hoedanigheid van het door hen gebakken brood er achter, en ik geloof dat de burgerij daarvoor zéér dankbaar zou zijn. Ook den bakkers, zoo zij niet knoeien, zou dit onderzoek ten goede komen. En daarmede basta. Mijn brief is reeds zoolang geworden, dat ik heden eindig om u later over iets anders te schrijven. Met achting en vriendschap, VERITAS. P.S. Even vóór het sluiten van dezen brief verneem ik van de meid, dat zich niet ver van hier een ziekte geval heeft voorgedaan tengevolge van het gebruiken van brood. Ik deel u dit bericht onder alle reserve mede. Wellicht is het slechts een meiden-praatjehet is zeer te wenschen dat de gezondheidscommissie de handen aan het werk slaat. Zuster Anna, ziet gij nog niets komen? Zijn wij wel onderricht, dan is werkelijk een derge lijk ziektegeval voorgekomen en hebben onderzoekingen plaatsgehad. Wij kunnen ons dan ook zeer goed ver eenigen met het denkbeeld van Veritas om de resul taten van het onderzoek bekend te maken. De voeding met brood is bij uitnemendheid de volks-voeding. Dit moet zuiver en onschadelijk zijn. Ook is het in het belang van de bakkers, zoowel als van het publiek, dat blijke wie zuiver, wie schadelijk brood verkoopt. De bakkers kunnen ook de dupe der buitenlandsche meelfabrikanten zijn. Het is zeker erg, wanneer de bakkers door de concurrentie van broodfabrieken ter nauwernood bestaan kunnen, maar die concurrentie is bezwaarlijk te weren. In geen geval mag zij aan leiding geven tot het bakken van voor de gezondheid schadelijk brood. Laten dan de bakkers eerlijk erkennen, dat zij voor den tegenwoordigen prijs geen goed brood leveren kunnen en hem wat hooger houden. Wij geloovcn niet, dat in zoo'n geval de vaste klanten hen verlaten zullen. Red. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 18 April 1884. Uur. Barometer stand. Wind richting. Toestand van de lucht. Thermom. stand Celsius S "E ""2 o S-g p a 00 Hg Mi 's morgens 8 762 N.Oost Helder. 1 's midd. 12% 761 j> Licht bew. 6 's avonds 5 759 -f* o Waarneming van hedenochtend acht uur Een depressie, waarvan het centrum buiten het gebied onzer waarneming valt, doch waarin de laagst bekende barometerstand ongeveer 750 mM. is, be vindt zich ver van ons en Zuidoostwaarts. Een gebied van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Ni ordwestwaarts. Het grootste barometerafwijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Helder 4 mM. boven Vlis- singen. Hedenochtend acht uur: Helder 4.7 mM. boven Maastricht. Hedenmiddag half een: het verschil werd kleiner. Barometerstand te Utrecht om half een 760.6 m.M. Wij bevinden ons tusschen een gebied van hoogen en een van lagen druk. VerwachtingOostelijke wind, guur weder. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerp. Informatiëu 19 Apr., Westkapelle, school, Gemeentebestuur 23 Goes, onderhoudswerken, Bestuur Gasthuis. 1 Mei Wemeldinge, school en woning, J. M. Koole. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 21 Apr. Hoedekk., verpachting dyken enz., 23 f Borsele, diversen, 23 f Ellowoudsdijk, afbraak, 23 Kolijnsplaat, inboedel, 24 's-Gravenpolder, gereedschappen, 24 - Kruininge, meubilair, 25 's-Gravenp., beestiaal en meubilaire goederen, P. Overman. 28 Kapelle, herberginventaris, Pelle. 28 e Krabbendijke, planken enz. en hui&meubelen, 29 Goes, runderen, 29 Goes, winkelhuis eu inboedel, Borsele, boereninspan, Kamperland, boereninspan, huis raad en inboedel, 1 Mei, Wemeldinge, winkelhuis, tuin enz., Pilaar. 2 Heinkenszand, woonhuis, bouwland, Mulock Houwer. 2 's-Heer Arendskerke, beestiaal enz., Pilaar. 8 Waarde, smederij, Rembges. 10 Goes, woonhuis, tuin enz., Pilaar. 21 Kolijnsplaat, hofstede enz., Huvers en Roelof. 's-Heer Arendskerke, hoefje, Pilaar. goederen, P. Overman. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. 's-Hcer Arendskerke. Van de hofstede, aankomende Adr. Maas alhier, met de nombre van 0.29.10 H. A. 80 30 P. Overman. Karseboom. Scholten» Huvers. P. Overman. Rembges. Rembges. Mulock Houwer. Mr. Liebert. Pellc. Roelof.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2