Rilland-Bath. Zondag 30 Maart jl. werd in de Herv. Kerk alhier eene collecte gehouden ten voordeele van het 91jariga zieke Betje. Gepasseerden Zondag werd van den kansel afgegeven dat deze collecte eene som van 19,45 had opgebracht. Behalve dit bedrag wordt nog door andere mensch- lievenden het een en ander ter harer beschikking gesteld. Te Amsterdam zijn valsche guldens in omloop: Kenmerken: iets grooter en dikker dan de echte, klank niet zoo helder, kleur geelachtiger, jaartal I860, beeldenaar W. III. Overigens zijn ze welgelijkend op echte munt. Zelfs het kantschrift is goed nagebootst. Als eene bijzonderheid meldt men ons dat bij den heer Staal te Wilhelminadorp eene kat vijf jongen heeft ter wereld gebracht, waarvan er vier met de pooten aan elkander waren gegroeid. Te Utrecht was Maandagavond een geweldig standje bij de voorstelling in Tivoli. De heer Pierre De Boer gaf zijne tweede voorstelling bij gelegenheid der palmmarkt. Alles ging goed. Er was een niet zeer talrijk maar zeer goed publiek, waaronder verscheidene dames. Te circa tien uren kwam een troep opgewonden studenten, versterkt door eenige officieren, de zaal binnen. Zij namen de voorste plaatsen in de zaal in. Een daar aanwezige paardenkooper maakte vroolijk en wel een praatje met hen, hetgeen de meesten goed opnamen. Doch een der hoeren meende al bijzonder uit te blinken door den man vloekend en dreigend afteweren. De paardenkooper bleef het antwoord niet schuldig. Na eenigen tijd kwam het tot feitelijkheden. De paardenkooper werd uit de zaal gedrongen, maar kwam terug en werd toen door de vereenigde macht van studenten en officieren er uitgesmeten. Nu begon de eigenlijke herrie. De heele zaal raakte in opstand. President en secretaris van Tivoli trachtten de rust te herstellen, maar te vergeefs. De meeste familiën met dames verlieten de zaalenkele burgers bleven, maar stellig voornemens om bij de minste onhebbelijkheid, die hun aangedaan zou worden, ook de handen uittesteken. De voorstelling werd gestaakt, want alle orde was verdwenen. Het was een geloop van de zaal naar de koffiekamer, waar ook de bedienden vereerd werden met het epitheton: schurk, ploert eDZ. Het personeel van Tivoli was woedend, de leden van den troep waren ont moedigd. De muzikanten van het orkest hadden de instru menten ten deele als wapens gebruikt. Later is de voorstelling nog zoo wat voortgezet, maar toen vormden de studenten bijna het eenige publiek. Zullen de studenten aldus eindigt onze bericht gever zoo fideel, de officieren zoo dapper zijn om de schade aan onderneming en Tivoli te vergoeden? Dan nóg is hun houding van dezen avond laf. (D. v. N.) Het is den heer Julius, leeraar in de natuurk. aan de Kon. milit. acad. te Breda, gelukt, door middel van een sterken electro-magneet (hoefvorm) een der beide ver loren sleutels van 't postkantoor te Breda uit de breede gracht van den Buitensingel op te halen. Tengevolge van de aanwijzingen der beschuldigden Moors en Bal- lintijn was de heer Julius door de justitie uitgenoo- digd, op eene tamelijk onbepaald aangeduide plek zijne wetenschappelijke proeven aan te wenden, en na ruim 3 uren visschens, gedurende welke de meest heterogene voorwerpen, b. v. een antieke bijl, een ijzeren kanonskogel etc., werden opgehaald mocht de bekwame natuurkundige erin slagen, den binnensleutel van 't postkantoor machtig te worden. Binnen weinige dagen zullen er pogingen gedaan worden, ook den buitensleutel te krijgen. Te Wijhe bestaan nog altijd de hand- en span diensten, waardoor ieder ingezetene, die niet tot den minderen stand behoortvrouwen en personen boven de 60 jaar zijn ook vrij verplicht is, van tijd tot tijd een dag voor de gemeente te werken, oin de straten en wegen in orde te houden. Eenigen tijd geleden is op een adres van een groot aantal ingezetenen om deze in veler oog onbillijke belasting af te schaffen, afwijzend beschikt. Ieder, die 't maar eenigszins betalen kan, zendt natuurlijk een plaatsvervanger, doch Zater dag zag men een der notabele ingezetenen op den weg werken, gekleed in gala-costuum (zwarten rok, witte das, hoogen hoed en glacé-handschoenen) en voor zien van een schopje met een langen steel. Dat hij veel bekijks had en niet veel uitrichtte, zal wel niet behoeven gezegd te worden. Daar 't regenachtig wéér was, werden hij en de andere door hem op fijne si garen onthaalde wegwerkers te 12 uren afgedankt. Op de markt te Tilburg is Maandag een 70jarig man door eene volgeladen kar overreden; hij was onmiddellijk dood. Ten nadeele van eene dame te 's-IIage is dief stal gepleegd van bijna 100,000 aan effecten. De dader is nog onbekend. Een boertje in Ooststellingwerf, die zijn eenig paard wilde voederen, kwam in onzachte aanraking met den kop van het beest. vFoei, bruun" 1 riep de boer, »wat slaoje mit joen heufd tegen mien kop an" 1 Dezer dagen overleed te 's-Bosch eene oude vrouw, die, zoo wij goed zijn ingelicht, door niet minder dan zestien personen in een begrafenisfonds was ingeschreven. Zij moge voor hare naastbestaanden een verlies zijn, voor het zestiental kan haar heen gaan niet anders dan winst hebben opgeleverd. Het onzedelijke van soortgelijk winstbejag springt te veel in 't oog om er lang bij stil te staan. Uit de Leid- sche vergiftigingszaak blijkt maar al te zeer, hoe vèr die inschrijvingen buiten weten van den persoon voe ren kunnen. PNb. Ct.) zwaarte van den geredde wordt tevens een gewicht naar boven geheschen, dat de ceintuur later weer naar boven hijscht. Het hooger gerechtshof te Buda-Pesth heeft uitspraak gedaan in het Tisza-Eszlargeding en alle beschuldigden vrijgesproken. Volgens Maandag ontvangen telegrafisch bericht is de nieuwe Sea Messenger (zeeboodschapper) van den heer Lefèbre, met inhoudende dépéche, door het En- gelsche schip »Red Jacket" op 3 April jl. in de na bijheid van Harwich in goeden staat opgehaald. Deze Sea Messenger werd door het stoomschip «Prinses Marie" van de Stoomvaartmaatschappij «Zeeland" in den nacht van 27 Maart te 12 uren in de Noordzee op de hoogte van den West-Hinder met eene dépêche overboord gezet. Het in volle zee opmerken van dezen Messenger bevestigt het vermoeden, dat hij in zijn drijvenden staat uitstekend zichtbaar is. Op de jongste tentoonstelling te Calcutta was ook te zien eene albeelding van Bali, den Vorst van hel en duisternis en beheerscher der onderwereld. Deze laatste eigenschap meende een inboorling, die aan den catalogus medewerkte, niet juister in het En- gelsch te kunnen weergeven dan door de benaming «King of the Netherlands", en zoo heeft inderdaad op de tentoonstelling onder de afbeelding van den afgod Bali, den «Vorst der Onderwereld", te lezen ge staan: «Koning der Nederlanden." Professor Monier Williams, te Calcutta, ontdekte het eerst de komieke vergissing en maakte er in eene lezing melding van. N. v. d. D. Donderdagnacht werd het stoomschip «Daniël Steinmann" bij het eiland Sambro, op weg naar Halifax, bij het schoonste weder plotseling door een storm en vloedzee overvallen en leed op de rotsen van het eiland schipbreuk; het zonk zóo snel dat slechts enkelen tijd hadden in de masten te klimmen. Zij werden door booten van het eiland gered, nl. de kapitein, drie passagiers en vijf man van de equipage. Deze had bestaan uit 38 man, onder welke zich bevonden drie Nederlanders, namelijk: de derde machinist B. van Amsterdam, de scheepskok B. van Groningen en de matroos M van Oude Pekela. Verder waren op het schip 92 landverhuizers uit Duitschland en ons land. De gemeenten Barendrecht en Ridderkerk zijn in hst bijzonder door deze ramp getroffen, daar zich uit die gemeenten 14 personen onder de passagiers bevonden, die zich in de Nieuwe Wereld gingen vestigen. Ook moet bij de verongelukten de machinist E. uit Vlissingen zijn. De geredden zijn nu op het eiland Sambro, doch wegens het ongunstige weder kan men geen communicatie houden met het schip, dat gedeel telijk nog zichtbaar is. Het schip was voor de reis in het Antwerpsch droogdok nauwkeurig nagezien, en ook door Lloyd en Veritas in volkomen goeden staat geoordeeld. Vijf lijken zijn opgevischt van hen, die bij de schip breuk zijn omgekomen. De bewoners van het eiland Sambro zeggen, dat het weder zoo helder was, dat men de stoomboot kon zien op 't oogenblik van het vergaan. De kapitein houdt intusschen vol, dat er mist heerschte, en dat er niet gefloten is om het schip te waarschuwen. Er wordt van overheidswege een onderzoek ingesteld naar het vergaan van de «Steinmann. De duikers heb ben geen enkel lijk gevonden. Men gelooft dat de lijken door den stroom zijn weggevoerd. Een deel van de lading werd gered. Laatste en telegraphische berichten. Vlissingen. Na een prachtige zeereis arriveerde Z. M. Koninklijk jacht «Valk" te 8 uren hier op de reede, ankerde daar tot kwart vóór 9, kwam toen op de haven en werd vastgemeerd aan de aanlegplaats der mailbooten (ponton). Zoodra het jacht vast lag kwamen aan boord om Hare Majesteit te complimen teeren de Commissaris des Konings jhr. Van Karne- beek, de burgemeester van Vlissingen, de komman danten van het garnizoen en het wachtschip, de sectie inspecteur der Staatsspoorwegen. H. M. verscheen op het achterdek, zwaar gesluierd en in diepen rouw ge kleed. Te 9.20 ging de Koningin van boord. Bij het verlaten van het schip sloegen de mariniers den parade- marsch en paradeerde de bemanning in het want. Een driewerf herhaald «hoera" en «leve de Koningin" werd daarop aangeheven Hieraan nam het talrijk opgekomen publiek ook deel. H. M. boog hierop naar alle zijden. Nadat de Commissaris des Konings aan H. M. zijne echtgenoote had voorgesteld, vertrok de KoniDgin met haar gevolg te 9.25 precies in den onder de Hal ge- reedstaanden trein, bestaande uit den Koninklijken salon wagen en 2 speciale eerste klasse wagens. De inspec teur van het Staatsspoor Engeringh maakt de reis tot 's-Gravenhage mede. Het jacht vertrok in den loop van den dag naar Willemsoord. 's-Gravenhage. De Koningin is te 12% uren uit Londen alhier teruggekeerd; zij werd aan het IIoll. spoorstation hartelijk verwelkomd door Z. M. den Koning, die, het prinsesje Wilhelmina op den arm dragende, voor de wachtkamer de komst zijner gemalin verbeidde. Het Koninklijk gezin begaf zich in een open landauer paleiswaarts. De Min van Buitenl. Zaken en 's Konings Commissaris begroetten H. M. aan het sta tion. Graaf Schimmelpenninck is mede teruggekomen. Breda. Tegen de gebroeders Filbry is een bevel tot gevangenhouding uitgevaardigd. Londen, 9 April. De regeering ried Gordon aan Karthoem te ontruimen. Hij weigerde, vertrouwende op het welslagen zijner zending. Te Cairo is bericht ontvangen uit Karthoem van 27 Maart, volgens het welk het inlandsche garnizoen was opgestaan. De toe stand was daar zeer critiek. Nubar-pacha volhardt bij zijn plan om aftetreden, zeggende dat hij aldus zijn ambt niet kan bekleeden. De verhouding van Engeland tot Egypte ondergaat blijkbaar hare eind- crisis. Landbouw en Veeteelt. Ook dit jaar zal op Noord-Beveland een verba zende hoeveelheid suikerbieten worden gezaaid. Was het vorig jaar het getal gemeten, bezaaid met dit gewas, bijna 1000, thans wordt dit reeds overschreden, niet tegenstaande de prijs 1 per 1000 kg. lager is. De tamelijk hooge markt, welke voor de uien is gemaakt, heeft veroorzaakt, dat hiermee ook een zeer groot aantal gemeten landen reeds is bezaaid. Daar entegen is men teruggekomen van het voornemen om op eenigszins groote schaal sjalotten te telen, daar het proefjaar zoo verbazend is tegengevallen. (D.) Rechtszaken. De arrond.-rechtbank te 's-Bosch heeft verleden week eene beslissing genomen in de zaak der klooster lingen van St. Agatha, en den Staat der Nederlanden in zijne vordering tot ontruiming niet-ontvankelijk verklaard, behalve ten aanzien van een der klooster lingen, die geen procureur had gesteld en tegen wien de vordering, bij gebrek van tegenspraak, is toegewezen. De rechtbank grondde hare beslissing hierop, dat zoolang de procedure niet beëindigd is, die door den Staat tegen den huurder van de goederen van het klooster St. Agatha, wijlen den Zeer Eerw. heer Van dsn Wijmelenberg, in leven prior van dat klooster, gevoerd wordt, de vordering tot ontruiming tegen de overige kloosterlingen, die krachtens vergunning van genoemden prior in het klooster verblijven, niet kan worden toegewezen. Door die goederen te verhuren, heeft immers (zoo overwoog de rechtbank) de Staat de beschikking over het gebruik daarvan aan den huurder afgestaan. Boekaankondiging. De 4e aflevering van Hartman, Tijdschrift ter beoefening van het administratief recht, Goes, bij F. Kleeuwens en zoon, bevat het volgende: lo.de re glementeering der prostitutie; 2o. Wat zijn burger schapsrechten? 3o. Beantwoording van gestelde vragen. 4o. de klassenbelasting5o. nieuwe vragen ter beant woording; 6o. Vragen tot de redactie gericht (met hare antwoorden); 7o. mededeelingen. Met genoegen vermelden wij, dat het aantal abonnês op dit tijdschrift belangrijk toeneemt wat het om zijn hoogst nuttige strekking en bevattelijke wijze van be handeling der gekozen onderwerpen, o. i. ten volle verdient. Overzicht van den stand der koersen. Niet alleen in de onderwijs-wereld wordt vacantie genomen, ook in de elfecten-wereld wordt jaarlijks eenigen tijd rust genoten om den geest wakker en het lichaam krachtig te houden. En terecht. Raadpleegt slechts de uitkomsten van de boekhouding der Mij. en ge ontwaart hoe voortdurende inspanning invloed op den levensduur uitoefent. Predikanten en dergelijke menschen leven gemiddeld langer dan zij, wier arbeid slechts zelden door rust wordt afgebroken. Ons geschaard dus in de gelederen van hen die dapper strijden, om zooveel mogelijk minstens een weke lijk SC hen rustdag te behouden. Maar op 't terrein van het effectenverkeer wordt deze goede zaak in den laatsten tijd overdreven. Den effectenmannen in de beurssteden wordt in den laatsten tijd eene te langdurige vacantie opgedrongen hoeveel liever zouden ze niet in 't zweet huns aanschijns zich inspannen om te midden van een duwende, drin gende, schreeuwende menigte hun orders zoo voordeelig mogelijk uittevoeren. Een enkelen dag geloofden ze dat de gedwongen rust voorbij was, maar helaas, de vacantie duurde ook de nu weer afgeloopen 6 dagen voort. Aan nieuw materieel ontbreekt het evenwel niet. Aand Weichsel Spoorweg Maatschappij, eene uitgifte van de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen, de nieuwe 4 pet. goud-Hongaren en uitgeschreven leening van s-Gravenhage Staan we bij deze soorten even stil. Dat obligatien van gemeenten in ons land tot de soliede stukken worden gerekend behoeven we niet te zeggen, 't Komt er derhalve maar op aan te vermelden, dat 's Graven- hage 2 millioen 6 ton vraagt tegen een nominale rente van 4 pet. en tegen den koers van 97 pet. De af lossing geschiedt bij loting binnen 42 jaren met 100 pet. Bezitters van 4 pet. Certificaten N. W. Schuld, wier. stukken thans bijna 103 pet. gelden zouden aan ge noemde uitgifte hun aandacht kunnen schenken. De inschrijving heeft plaats op 15 April aanst. Betreffende de vroeger meegedeelde zoogenaamde conversie der 6 pet. Hongaren in 4 pets. zij eigenaren van 6 pet. stukken opgemerkt, dat ze weldra van deze effecten afscheid zullen moeten nemen. Hongarije toch vat andermaal de handeling, welke men conversie noemt, zóo op dat zij, die terecht hun 6 pet. stukken liever zouden houden, gedwongen mogen worden tot aflossing De deelneming tot inschrijving in tde 4 pets. is onge- loofelijk groot geweestnaar bericht wordt. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatspoor- wegen heeft tot 16 April eerstk. gelegenheid gegeven om in te schrijven op 3000 stuks 4 pet. obliga tien, elk groot f 1000, tegen 98 pet Dat deze ons alleen bekende Maatschappij, wier aandeelen op 118% pet. geprijsd zijn, vertrouwen verdient, behoeven we zeker niet op te merken. Hare obligatien hebben vóór op die der gemeente 's-Gravenhage de omstandigheid dat ze minder incourant zijn. De aandeelen der Weichsel Spoorwegmaatschappij, welke eenige dagen geleden op de Amsterdamsche beurs zijn geïntroduceerd, zijn groot R. 100, R. 500 en R. 1000 en werden gisteren verhandeld tegen 57% pet. Op het aandeelenkapitaal groot 6% millioen roebels heeft de regeering van het Czarenrijk een garantie verleend van 5 pet. dividend en '/m pet. amortisatie. Voor elk ter aflossing uitgeloot aandeel wordt een bewijs van deelgerechtigdheid op het super dividend (action de jouissance) gegeven. Om deze reden hebben de Weichsel-aandeelen weinig aantrek kelijkheid. De kans op eenig superdividend is gering. De Maatschappij zou zonder de geldelijke hulp van den Russischen Staat zeer weinig of geen dividend kunnen uitkeeren. Da soliditeit ontleenen de aandeelen om die reden schier geheel alleen aan den waarborg door Rusland verleend. Mitsdien verdienen de Weichsel- aandeelen weinig meer vertrouwen dan men aan Rus sische Staatsfondsen schenkt. Vergelijkt men genoemden koers van 57% met dien der aandeelen Russische Zuidwestelijke Spoorwegmaatschappij, thans 58 pet. bedragende, dan komt 't ons voor dat de lezers zich niet behoeven te haasten. Ze kunnen gerustelijk wachten totdat gegrond vermoeden bestaat dat de verwachting van sommigen betreffende eene vermeerdering der ont vangsten van de Weichsel Maatschappij door de opening van den Iwangorod-Dimbrowa Spoorweg, verwezenlijkt zal worden. De noteering der Russische Staats- en Spoorweg fondsen toont, vergeleken bij die der vorige week, weinig beduidende veranderingen aan. Wt kunnen die zonder commentaar door de lezers zeiven laten nagaan. Alleen willen we opmerken dat de aandeelen Groote Russische Spoorwegmaatschappij sedert de vorige week klommen en zich handhaafden op 124% pet. Genoegen doet 't ons, dat de eenigen tijd geleden in uitzicht gestelde verhooging van den prijs dezer stukken zoo spoedig gevolgd is De aandeelen Warschau-Weenen werden tegen 68% middelkoers verhandeld. Eigenaren dezer stuk ken die ze, naar we blijven meenen, moeten houden zij bericht dat de belangrijke ontvangstvermeerdering van '83 totnogtoe ook over '84 te constateeren is. De ontvangst was Februari 1884 R. 656566 1883 R. 631832 1882 R. 499718 1 Januari—29 Februari 1884 R. 1388931 1883 R. 1266616; 1882 R. 1029939. Brazilianen op ietwat vaster koersen. Mochten dezen als deindruk van het ongunstige bericht om trent den financiëelen toestand van dit rijk voorbij ge gaan is nog wat verder avanceeren dan zou de voor zichtigheid hun, die betrekkelijk een groot bedrag in dat fonds belegd hebben, raden om te verkoopen. Columbianen en Venezuelanen mede wat beter. Peruanen retireerden tot 10%. De opwinding, die men voor dit papier in 't leven heeft willen roepen toen vanwege de groote en kleine mogendheden geprotesteerd zou worden tegen de schending van het speciale on derpand der obligatiehouders door,Chili, begint zooals we blijkens vroegere overzichten verwacht hebben reeds te bekoelen. Bij de Amerikaansche Spoorweg-Obligatien ontwaren we weinig beteekenende, voor vele soorten evenwel gunstige variatie. Van de aandeelen leden die der Union Pac. Hoofdlijn en der Central-Pacific de beduidendste nadeelige wijziging. Den volgenden keer hopen we bij deze soort uit voeriger te zijn. Builenlandsch Overzicht. Het Engelsehe Lagerhuis heeft het wetsontwerp tot kiesrechthervorming aangenomen met 370 tegen 210 stemmen. Zooals wij reeds meldden, is de Duitsche Rijkkanse lier, prins Bismarck, voornemens zich uit den Pruisischen staatsdienst terug te trekken en zich uitsluitend te wijden aan de belangen van het Duitsche rijk. Men meldt daaromtrent dat het behoud der arbeidskracht van den kanselier, naar de meening der geneesheeren, slechts dan kan worden verwacht, wanneer zijn arbeid wordt beperkt. Daarom is het volstrekt noodig dat hij den omvang van zijne tegenwoordige betrekkingen zal beperken. De kanselier besloot zijn werkzaamheden voor het Duitsche Rijk te behouden en die voor Pruisen op te geven, omdat hij op het gebied der buitenlandsche aangelegenheden eene positie en een vertrouwen van buitenlandsche regeeringen bezit, die van persoonlijkrn aard en daarom niet voor overdracht vatbaar zijn. Bovendien geven de buitenlandsche zaken geene aanleidingen tot de wrijvingen, die het beheer der binnenlandsche zaken zoo moeilijk maakten, dat zij van den kanselier zeer groote inspanning vorderden. Een telegram van generaal Millot meldt dat de samentrekking der Frausche troepen voor den aanval op Hong-Hoa den 6den zijn aangevangen en den 11 den zullen zijn voltooid. Hong-Hoa wordt verdedigd door 4000 Zwarte Vlaggen en 6000 man geregelde Chineesche troepen. Men ver wacht een hevigen tegenstand. Generaal Millot heeft het effectief der Tonkineesche tirailleurs van 2500 op 6000 gebracht, tiij gaat voort de bezetting van het land te organiseeren. Het inschepen der troepen in Egypte verwekt bij de bevriende stammen groote ontevredenheid. Het maakt een hoogst ongunstigen indruk op de welgezinde elementen der bevolking, en versterkt de opstandelingen in het besef hunner overmacht. Al mag men hopen dat generaal Gordon zich nog eenige weken, misschien eenige maanden, te Khartoem zal weten staande te houden, de overige garnizoenen in Soedan dient men als verloren te beschouwen. Hussein-Pacha telegrafeerde uit Ilalifa, dat alle we gen van daar naar Berber afgesloten en door de rebel len bezet zijn. De stammen tusschen Shendy en Khar toem zijn thans in openlijken opstand een andere stam zal waarschijnlijk ook in opstand komen. Hussein-Pacha vreest dat Berber en Dongola weldra door de rebellen Een telegram uit Soeakim van Zondag meldt nog, dat Mohammed-Vaïd aan het hoofd van vijandige stam men daarheen is gekomen en het voornemen te kennen gaf om onderhandelingen aanteknoopen. Ilij verzekerde dat Osman-Digma naar Kordofan vertrokken is. Gemengde Berichten. W. C. Burks, ook wel genaamd Karlien de Karreman, geboren 20 Nov. 1866, heeft voor onge veer 4 weken de ouderlijke woning te Kloetinge ver laten. Vermoedelijk houdt zij zich op in een verdacht huis. De off. van justitie te Middelburg verzoekt haar opsporing. Vad.) Bor.S'lc. De gemeenteraad schonk aan den alhier gestationeerden rijksveldwachter L. J. Troupee wegens betoonden dienstijver eene gratificatie van ƒ15. Een der lotelingen voor de nationale militie, wien dit jaar een dienstplichtig nommer ten deel viel, heeft zich tot Z. M den koning gewend ter ver krijging van verlof om met zijn naaste familiebetrek king naar Noord-Amerika te mogen vertrekken. Z. M. heeft goedgevonden daarop afwijzend te beschikken. Door de Parijsche brandweer zijn belangwek kende proeven genomen met een toestel om bij brand menschen door de ramen te redden, bestaande in een touw, waaraan een ceintuur gebonden is. Door de Parijs, 9 April. Ferry deelde mede, dat de on derhandelingen met de Hovas is afgebroken. Er zijn orders gegeven om de operaties te hervatten. Een krediet zal worden aangevraagd.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2