Bouwland Wei- en Bouwland, ire Goedunm, 8000KiloMangels. Houtwaren, Huismeubelen, BOUWLAND, STRANDVONDERIJ. Openbare Verpachting 5 perceelen Openbare Verkooping. 30 perceelen Openbare Verkooping. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Tarwe-, Gerste-, Haver- en Erwtenstroo, Klaver-, Wei- en Kanthooi, Openbare Verkooping. lo. Een Woonhuis met Erf en Tuin, 2o. Een perceel publiek verkoopen Mans- en Vrouwenkleedercii ARBEIDERSGEREEDSCIHPPEV. Het Bulletin de la compagnie intern, des telephones (no. 7) wijst op het aan dit stelsel verbonden voordeel boven andere methoden, dat het ook op ondergrondsche leidingen toegepast kan worden, en acht dit eene ge wichtige vereenvoudiging voor de verlichting van steden. Het Duitsche maandblad Dingler's polytechnisches Journal (no. 11 geeft eene uitvoerige, met afbeel dingen toegelichte omschrijving. Door de Fransche Regeering is aan H. Sluiter, kapt. van het stoomschip sMercurius"van de Kon. Ned. stoomb. Maatsch. te Amsterdam, een zeekijker toegekend wegens het verleenen van hulp aan aeronaut Lhoste, die met zijn ballon Rapide het Kanaal overstak. Midden in Amsterdam, op de Prinsengracht, is een fabriek opgericht. Daar men een tuin verlangde te hebben, doch daarvoor geen grond beschikbaar had, is deze aangelegd op het dak, van waar men natuur lijk een «recht schone Aussicht" heeft, zooals de reis gidsen zouden zeggen. De Britsche «Board of trade" heeft den kapitein van het Hollandsche visschersvaartuig «Willem de Zwijger" uit erkenning voor zijn menschlievend gedrag hij het redden van de bemanning der Engelsche vis- schersmak «Joseph and Mary" van Grimsby, die den 27n Januari op de Noordzee verlaten werd, een fraaie telescoop vereerd. In den zomer van het afgeloopen jaar werd op klaarlichten dag de meid van een juwelier te Parijs, terwijl deze met zijn vrouw buiten was, vermoord en de winkel leeg gestolen. De politie ontdekte spoedig dat de moordenaars, twee in getal, naar Belgie ge vlucht waren, waarvan de een, een Belg, door het Hof van Brabant ter dood veroordeeld werd. De ander, een Franschman, werd aan de Fransche Justitie uit geleverd en is nu door de jury, met aanneming van verzachtende omstandigheden, tot levenslangen dwang arbeid veroordeeld. Bradlaugh zou te Bridgewater een lezing houden over pensioenen. De entrees waren 1 shilling en 6 pence. Ongeveer 4000 personen waren opgekomen. Nog voordat de lezing begon, werd Bradlaugh op rotte eieren en vruchten onthaald en men wierp zwermen tegen de tribune. Herhaaldelijk trachtte Bradlaugh aan het woord te komen, maar het gelukte hem niet en hij vertrok. Zaterdagavond heeft het gerechtshof te Weenen uitspraak gedaan in de zaak tegen Hugo Schenk, den vrouwenmoordenaar, en zijne twee medeplichtigen, Karl Schenk en Schlossarek. Alle drie zijn ter dood veroordeeld,hun straf door ophanging te ondergaan. Toen de verdedigers hunne pleidooien geëindigd hadden, stond Hugo Schenk op en maakte hun zijn compliment. Ook bij het uitspreken van het vonnis bleef Hugo Schenk oogenschijnlijk kalm. Zijne medeplichtigen lieten echter het hoofd zakken en men meende, dat zij van de bank der beschuldigden zouden vallenOp de vraag van den president der rechtbank of de veroordeelden nog iets in 't midden hadden te brengen of tegen het vonnis wilden appelleeren, antwoordde Hugo met vaste stem, dat hij met het vonnis van het hooge gerechtshof tevreden was en niet appelleerde. Ook de beide anderen verklaarden, doch nauwlijks hoorbaar, dat zij geen ap pèl aanteekenden. Men gelooft, dat de rechtbank gratie bij den keizer zal verzoeken voor Karl Schenk, den minst schuldige. Aan het station Langenlonsheim (Rijn-Nahe- spoorweg) had vóór -een paar dagen een ontzettend voorval plaats. Terwijl zich juist de Parijs-Frankforter sneltrein in beweging stelde, drongenjtwee kindertjes, die vóór de gesloten barrière stonden, er doorheen en wilden over de rails naar de moeder ioopen, die hen aan de overzijde van de baan wachtte. Zij snelde hen tegemoet om ze nog te redden, maar te laat moeder en kinderen werden verpletterd. Laatste en teiegraphische berichten. 's-Hage. TWEEDE KAMER. Heden is na uitvoerig debat aangenomen met 50 tegen 15 st. het ontwerp, houdende nadere bepalingen omtrent den accijns op suiker, na aanneming van twee amendementen op art. 2een van den heer Mees, om bijslag van suiker- raffinadeurs te heffen over suiker, ingeslagen van 4 Maart tot 4 September van dit jaar, en een van den heer Bastert, om dit ontwerp toepasselijk te houden tot het einde van 1884, indien vóór 1 Juli niet de nieuwe regeling zal zijn ingevoerd. De drankwet is aan de orde gesteld tegen morgen. Londen, 49 Maart De toestand in Soedan wordt steeds hachelijker. De verbindingen met Berber zijn afgesneden. Alle Arabieren staan op en hebben op het nauwste gedeelte de vaart op den Nijl onmogelijk ge maakt. Men acht Khartoem verloren. Admiraal He- wett zal wegens zijn uitloving van den prijs op Osman- Digna's hoofd denkelijk teruggeroepen worden. Newcastle, 19 Maart. Een Chineesch krijgsschip alhier komende, om geschut in te nemen, is vastge legd op order der autoriteiten, aangezien er vijande lijkheid tusschen Frankrijk en China bestaat. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 49 Maart 1884. Uur. Barometer stand. Wind richting. Toestand van de lucht. Thermom. stand Celsius 1 Regen in mM. (hoogte) sedert gisterm. 8 uur. 's morgens 8 766.5 West. Betrokken. 10 's midd. 12 765.5 Bewolkt. 15 's avonds 5 764 14 Waarneming van hedenochtend acht uur Een depressie, waarvan het centrum buiten het gebied onzer waarneming valt, doch waarin de laagst bekende barometerstand ongeveer 750 m M. is, bevindt zich ver van ons en Noordwaarts. Een gebied van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Zuidoostwaarts. Het grootste barometerafwijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Maastricht 3.3 m.M. boven Helder. Hedenochtend acht uur Maastricht 2.7 m.M. boven Helder. Hedenmiddag half eengeen verandering. Barometerstand te Utrecht om halfeen: 765.4 mM. Het gebied van lagen druk heeft zich sedert Maan dag in Oostelijke richting voortbewogen wij bevinden ons nog altijd onder den invloed van het gebied van hoogen druk. TerwachtingWestelijke wind, goed weder. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Het oude weeshuis te Tolen is gisteren door bur gemeester en wethouders in veiling gebracht. Het hoogste bod was 1960. De gemeenteraad moet evenwel de toewijzing nog goed- of afkeuren. Maandag is te Ellewoudsdijk door den heer F. W. Prumers aanbesteed: het bouwen van eene'nieuwe schuur met wagenhuis, bij zijne hofstede op het dorp Ellewoudsdijk, waarvoor werd ingeschreven door de heeren: J. Malipaard, te Vlissingen, voor 8150; G. Faas, te 's-Heerenhoek, voor 7995; H. Snijder, te Vlissingen, voor 7550; J. Rijnberg, te Ellewouds dijk, voor 6778, en F. Schijf, te Ovezand, voor 6680. Daar alle inschrijvingen de raming overtroffen werd het werk niet gegund. (P. O.) Burgerlijke Stand Goes van 16 tot 19 Maart 1884. Geboren: den 16, Francina Paulina Jacoba, d. v. Dingenis Schrijver en Wilhelmina Paulina Balden 18, een onechte dochter; Frederik, z. v. Frederik Willem Ekkelboom en Anna Meeuse. Overleden: den 49, Pieter Cornelis, bijna 2 maan den, z. v. Pieter Van der Weele en Magrieta De Jonge. GOES, 18 Maart 1884. Bij matigen aanvoer werd langzaam alles tot noteering verkocht. OUDE TARWE per hectoliter NIEUWE TARWE 7,50 6,- 5,75 5,10 S,- 8, 7',90 6,10 a 6, 5,25 a 4, a 9,— a a 6,75 a 1,40 a 3, NIEUWE ROGGE WINTERGERST ZOMERGERST HAVER BLAUWE ERWTEN BRUINE BOONEN PAARDENBOONEN CiöO BOTER per K G. (Ned.<$.) 1,30 EIEREN per 100 stuks 2,80 ROTTERDAM, 17 Maart 1884. Tarwe. De aanvoer van inlandsche witte, ofschoon ruim voldoende, was niet zoo groot als de vorige week, doch de kooplust was er niet op verbeterd. Depuikste qualiteiten gingen redelijk van de hand tot nagenoeg vorige prijzen, doch met de vorige soorten was het zeer flauw, die, hoewel iets lager, niet geheel waren op te ruimen. Zeeuwsche de beste f7,80 a 8,40, enkele uit gezochte partijtjes nog daarboven, mindere f6 a 7,70, op de wicht naar qualiteit van f 9,75 a 10,30 per 100 kilo. Rogge met moeite als voren te verkoopen. Zeeuw sche f6 a 6,40, mindere f5,50 a 5,90 Gerst overanderd, doch de mindere met weinig aftrek, Zeeuwsche winter de beste f 5,60 a 6, mindere 14,50 a 5,50. Zomer de beste f 5,20 a 5,50, mindere f4,50 a 5,10. Haver prijshoudend. De beste f 4 a 4,50, mindere f2 50 a 3,80. Boekweit. In Noord-Brabantsche is niets omge gaan. Paardenboonen konden zich op vorig stand punt staande houden, de beste f7 a 7,25, mindere 16 a 6,90. Duivenboonen met weinig vraag. De beste f7,70 a 8, mindere f6,50 a 7,60. Voor Bruine boonen was niet veel kooplust en moesten 50 cent lager worden afgegeven. De beste f 10,50 a 11,50, extra mooie noe daarboven, mindere f7,50 a 10,25. Witte boonen ondergingen door minder vraag eene prijsverlaging van t l per hectol. De beste f 13,52 a 14, mindere f 13 en daar beneden. Blauwe erwten waren tot de bestaande prijzen vrij goed te plaatsen. De beete f 9 a 9,25, mindere van f7 a 8,75. Schokkers van f8,50 a 10 zonder kooplust, ln Koolzaad ging niets om. Hennepzaad f9,50 a 10,50. Kanariezaad tot vorige prijzen beter te verkoo pen, het beste f8,50 a 9, minder f7 a 8,25, per 100 kilo f 10,50 a 12,50. Meel. Overzicht 17 Maart. Vorige week bleven de noteeringen onveranderd. Aanbiedingen op lange le vering waren te plaatsen. Heden bleef de stemming dezelfde, afdoeningen werden niet bekend. Vlas Op het land is er gedurende de week veel omgegaan. Heden ter markt werden ongeveer 32,000 steen aangevoerd, die langzaam grootendeels tot on veranderde prijzen koopers vonden. L ij n z a a d. Met een meer beperkten aanvoer bestond er eene goede vraag, waardoor houders over het al gemeen meer geld konden bedingen. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 1,60 a f 1,80, jammen poters f0,90 a 11,15, alles per hectoliter. Bij tamelijken aanvoer was de handel flauw. Zeeuwsche eieren f 2,10 a 2,20 de 100 stuks. Meek rap geheel onveranderd, de handel blijft beperkt. ROTTERDAM, 18 Maart 1884. Op de gisteren en heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd: 1243 runderen, 141 vette- en graskalveren, 191 nuchtere kalveren, 36 schapen of lammeren, 338 varkens, 85 biggen. De priizen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt: Runderen 1ste qual. 83 c„ 2de qual. 67 c., 3de qual. 47 c.; kalv. 1ste qual. 120 c.,2de qual. 100 c., schapen 88 c., alles per kilo. Het magere vee ging iets vlugger van de hand. De aanvoer van weivarkens was minder dan gepas- seerden marktdag, en de prijzen waren onveranderd. Men besteedde voor goede qualiteit 46 a 52 cent per kilo. Voor Londen gfen aanvoer. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f 66, 2e qual. f 62, 3e qual. f 56, per 1/5 kilo 80 a 60 c. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerp. Informatiën. 20 Mrt. Middelburg, gebouwen sluispersoneel Sas vau Gend, Ingenieurs. 27 Wolfertsdijk, kerk, Goetheer. 31 Ellewoudsdijk, bekleedingsmuur, De Bliek. 12 April, St. Filipsland, begrinten wegen, Bestuur Anna- Jacobapolder Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat3. Voorwerpen. Informatiën 20 Mrt. Nieuwdorp, boereninspan, 20 Goes, panden, 20 Hoedekenskerke, meubilair, 20 Schore, planken enz., 21 Iieinkenszand, afbraak, 21 Ierseke, herberg, 22 Goes, landerijen, 22 k Goes, verpachting bouwland, 26 Borsele, boereninspan, 27 Nisse. mangels, hooi en stroo, 28 Driewegen, huis en bouwland, 28 Kloetinge, hooi, stro© en mangels, Pelle. 28 Kruininge, woonhuis, erf en tuin, Rembges. 29 Goes, huizen enz., Mr Liebert. 31 Kolijnsplaat, land, Huvers. 2 Apr. 's-H. Arendsk., meubil., porselein enz., Pclle 2 's-Heereuhoek, hout, meubelen, enz., Karseboom. 4 Ierseke, mangels en hooi, P. Overman 9 Schengepolder, hooi, stroo, mangels, P. Overman. 10 Kapelle, zijkanten wegen, Gallis Merens. 25 's-Gravenpolder, inspan, P. Overman. h Borsele, hofstede, Pelle en Lansen Croin. 's-Heer Arendsk., hoefje, Pelle en Lansen Croin. Pilaar. Bank van leening. Mr. Liebert. Rembges. P. Overman. Rembges. Pilaar. Pilaar. Pelle. P. Overman. P. Overman. ADVBRTBNTIEN. Hedenavond te half zeven uren over leed mijne geliefde echtgenoote en moeder ANTONIA TRAAS, in den ouderdom van 41 jaar en circa 4 maanden. God sterke ons in deze zware beproeving Oudelande, den 16 Maart 1884. JOHANNIS MOL Sz. en kinderen. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe smart mijne geliefde echtgenoote en zorgdragende moeder TANNETJE SLABBEKOORN, in den ouderdom van veertig jaar en zes-en- twintig dagen, mij nalatende 4 kinderen, te jong om hun verlies recht te beseffen. Nieuwdorp, den 17 Maart 1884. NIC. STEENBLOK. Gelieve deze algemeene als bijzondere kennisgeving aan te nemen. Den 23 Maart hoopt onze geliefde vader G. NIJSSE Gz., rustend landbou wer, zijn 80sten geboortedag te vieren. Driewegen, 20 Maart 1884. Zijne dankbare kinderenbehuwd- en kleinkinderen Rechthebbende op de navolgende aan den zeedijk aangespoelde goederen, ver- voege zich bij den Burgemeester van Borsele: Een 3banks ROEIBOOT, van buiten blauw, van binnen wit; eenige EIKEN BALKEN van diverse lengte, en eenig WRAK HOUT. Zij, die genegen zijn tot levering van zenden hunne inschrijvingsbiljetten franco aan den Burgemeester te Rilland-Bath, vóór 10 April 1884. De levering moet geschieden vóór den 1 Juni 1884, vrij op de losplaats te Bath. Nadere inlichtingen zijn ter secretarie te bekomen. op Zaterdag 22 Maart 1884, des avonds te 8 uren, te Goes, in het koffiehuis «De Vriendschap", voor het Bur gerlijk Armbestuur te Goes, ten overstaan van den Notaris J. M. PILAAR, van te Goes', aan de Oosterschans. De Notaris J. M. PILAAR zal op Zaterdag 22 Maart 1884, des voormiddags te 10 uren, te Goes, in het koffiehuis «De Prins van Oranje" ver koopen in de gemeenten 's-Heer Abtskerke, 's-Iieer IlendrikskinderenNisse en Oudelande, ter grootte van ruim 50 Hectaren, nage laten door den heer J. G. Risseeuw. Catalogussen met Kaart der perceelen gratis te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris. Op Woensdag 26 Maart 1884, des morgens te 9 uren precies, zullen de erfgenamen van den eerz, C. Op 't Hof, op de hofstede te Borsele, publiek verkoopen bestaande in 11 Paarden, oud 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 15 en 20 jaren, 8 baatgevende Melkkoeien, 5 Kalfvaarzen, 2 l'/sjarige Ossen, 4- Jaarlingen, 1 drachtige Zeug,- 5 vette Var kens, 3 Mestputloopers, 2 Karn honden, 150 Hoenders en Hanen, 30 Eenden, 3 Menwagens, 1 Kapwagen, 1 Driewielskar, 2 Wale Ploegen, 5 Ploegen, 2 Zaai- ploegen, 7 Eggen, 2 Sleepers, 1 Rolblok, 1 Molbord, 1 Stroo- molen, 1 Windmolen, 2 Penen- molens, 1 Zaaddorschzeil, Graan zakken, Koebak en Goten, Vor ken, Griepen, Mesthaken, Rijven, Bouw-, Melkers- en Zoldergereed schappen, eene partij Harnas, Mutsaard, Aardappels en Man gels, Hooi, Stroo, Mest in den Mestput. Voorts: EENE PARTIJ bestaande in 1 Kabinet, 1 an tieke Kast, 1 Chif fonnière, 1 Barometer, 1 Kastklok, 4 Bedden met toebe- hooren, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, oud Porselein en meer andere Roerende Goederen. siÉPS&t* OP (*e h°fstede zal GEENB gelegenheid gegeven worden tot, stalling. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te 's-Gravenpolder, zal op Donderdag <1 en 27 Maart 1884, des voormiddags te 10 uren, ten verzoeke van den eerz. J. Nieuwenliuijse te Nisse, op de hofstede bewoond door den eerz. B. Nieuwenhuijse aldaar, in het openbaar verkoopen ongeveer 2000 Kilo's Mangels, eene groote partij Gerste-, Tarwe- en Haverstroo, 1000 Kilo's Wei- hooi, 7 Speenvarkens, nieuwe Planken, waaronder Dorschde- len en Mestplanken, Ribben, 3 nieuwe Kruiwagens en hetgeen meer zal worden geveild. Op Vrijdag 28 Maart 1884, des morgens te 10 uren, zal de eerz. M. Krijgsman te Kloetinge, op zijn hoefje in Tervate, publiek verkoopen EENE GROOTE PARTIJ benevens Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te s-Gravenpolder zal op Vrijdag clen 28 Maart 1884, des voormiddags te 10 uren, ten herberge van A. Krijger te Driewegen, ten ver zoeke van de weduwe en erven van Jan Hannewijk, in het openbaar verkoopen in Schoondijke, onder de gemeente Driewegen, sectie C nos. 123, 124, 233, groot 9 Aren 51 Centiaren. aldaar, in de Langemaïrepolder, sectie C no. 212, groot 30 Aren 90 Cen tiaren, De Notaris I. KARSEBOOM te Hein- kenszand zal ten verzoeke van Christioan Hoornick, aan zijn herberg te 's-Heerenhoek, op Woensdag den 2 April 1884, des voormiddags te 10 uren, EENE GROOTE PARTIJ als Planken, Dorschvloerdelen, Mestplanken RibbenLatten, Schalen, Vlotdelen en 4 nieuwe Kruiwagens. als 1 eikenhouten Kabinet, dito Rolbureau, 2 nieuwe Veeren Bed den, Tafels, Stoelen, Kasten, Spie gels, Blik-, Glas- en Aardewerk. en voorts eene partij

Goessche Courant | 1884 | | pagina 3