Uit een bericht van het Rott. Nbl. omtvent onderhandelingen, door de Transvaalsche Regeering en een combinatie van Engelsche kapitalisten gevoerd over den spoorwegaanleg, zou kunnen worden afgeleid, dat die zaak zoo goed als beklonken is en dat men slechts wacht op uitvoerige plannen en teekeningen, om de overeenkomst te sluiten. Aanbiedingen van Engelsche kapitalisten zijn er inderdaad, maar dat de deputatie zich tegenover eenige aanbieding ook maar eenigermate zou hebben verbonden, is stellig onjuist. (V*d.) Prof. P. Harting uit in het U. I). het denkbeeld om hier een fonds te stichten, waaruit geldelijke toe lagen verstrekt kunnen worden aan jongelieden in Zuid-Afrika, die in Nederland wenschen te studeeren. Terecht wijst de heer Harting er op, dat waar op dit oogenblik reeds 120 jongelieden uit Zuid-Afrika in Engeland studeeren, de tijd niet ver meer kan zijn, dat het Engelsche element in Afrika weer de overhand krijgt als niet intijds maatregelen worden genomen. In overleg met de Zuidafrikaansche deputatie zal door de emigratie-commissie te Amsterdam binnen acht dagen door de dagbladen worden bekend gemaakt, welke vooruitzichten er zijn, inzonderheid in de Zuid afrikaansche Republiek, en welke personen met eenige hoop op goed gevolg derwaarts zouden kunnen ver trekken. In geen geval kunnen op dit oogenblik emi granten worden aangemoedigd, die geen middelen heb ben om den overtocht te betalenaan anderen zal in bovenbedoeld stuk een adres worden opgegeven, waar zij zich zullen kunnen aanmelden. Bij de Transvaalsche deputatie bestaat het voor nemen om tot 24 dezer in Nederland te blijven en dan over België en Frankrijk naar Portugal te gaan. Het Deensche stoomschip «Heimdal", bestemd naar Kopenhagen, dat gisteren Lezard passeerde, heeft op 5 Maart het stoomschip «Leerdam" ontmoet op 43° NB. en 46° WL. 's Heer Arendskerke. «Crescendo" is de naam der jeugdige zangvereeniging in onze gemeente en zeer te recht draagt zij dien naam, want steeds toenemend is alles wat er van haar kan gezegd worden. Niet meer een, maar thans twee maal per week worden door den ijverigen directeur zanglessen gegeven. Ook bijna verdubbeld is het ledental der vereeniging en wat mede een groote aanwinst is te noemen, is, dat er een beduidend San tal vrouwenstemmen zijn bijge komen. Eerlang hooren wij, naar wij hopen, van eene openbare uitvoering, althans te oordeelen naar de stukken, die met zorg worden gekozen en die allen een zedelijke strekking hebben, zonder daarom senti menteel te zijn. Onze jonge dorpsgenooten kunnen er niet anders dan bij winnen door gaandeweg meer en meer kennis te krijgen van al wat liefelijk is en wel- luidt. Moge de jeugdige plant goed gedijen en blijve het nog lang «Crescendo". Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. In de gisteren gehouden zitting is het algemeen debat over de wijziging der rechterlijke organisatie afgeloopen. Het hoofdbeginsel, bij art 5 bedoeld, is nog niet beslist De heer Wintgens heeft zich vereenigd met een amendement van den heer A. Mackay, dat het hooger beroep in zware delicten uitsluit. De heer Lohman heeft een sub-amendement voorgesteld. De heer Van Houten bestreed het artikel sterk. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Kloetinge. Het reglement van het kiescollege der Hervormde gemeente alhier schrijft voor, dat de leden van dit college bij meerderheid van stemmen worden gekozen. Alzoo zal er geen herstemming plaatshebben, maar is de heer A. J. Verlare gekozen. St.-Annaland. Tot predikant alhier is beroepen ds. J. J. De Kat Angelino, te Varik bij Tiel. Kunst, Wetenschap en Letteren. Een gisteren ontvangen telegram doet vermoe den, dat het concert, waarvan sprake was, op 20 dezer weder wel zal doorgaan. In plaats van mevr. Guillaume zou echter daarbij optreden mej. Donker. Nagenoeg alle plaatsen in de zaal der sociëteit V. O. V. waren Woensdagavond bezet bij de opvoe ring van Van Zuijlen's »'t Is maar een smid" en die talrijke opkomst was ruimschoots verdiend. Het stuk bewijst, dat de schrijver volkomen met het tooneel is vertrouwd, met welke bewering wij echter volstrekt niet willen betoogen, dat zijn eerste ling zonder feilen is. Doch juist omdat het zijn «eer steling" is, willen wij ons van een critiek over het stuk zelve onthouden. Dat het stuk zulk een opgang maakt en (behalve in Utrecht) overal gunstig wordt beoordeeld, vindt intusschen zeker grootendeels zijn oorzaak in de uitstekende typen, die er in gebracht zijn. En ieder van die typen vindt bij het gezelschap van den heer V. Z. een uitnemende vertolker. Noch Kees (de heer W. Van Zuylen), noch Jansje (me vrouw BruijnSablairolles), noch juffrouw Bolten (me vrouw Ruijsbroek) kunnen wij ons anders voorstellen dan wij ze dien avond zagen, terwijl ook de rijk ge worden burger Haverman in den heer Alex. Faassen voortreffelijk voorgesteld werd. De heer Ruijsbroek vatte de rol van Guntherman zeer juist op. Zijn fat terige kleeding en zijn onophoudelijk draaien aan zijn kneveltjes doen hem dadelijk als een dandy herken nen, terwijl zijn ongestadige blik, waarmede hij nim mer de persoon tot wien hij sprak flink in het gelaat keek, onwillekeurig deed begrijpen, dat hij onoprecht, zooals bleek zelfs oneerlijk, was. Van de damesrollen moeten wij vooral ook nog wijzen op juffrouw Marie (Mevrouw De GraaffVerstraete), die deze lang niet gemakkelijke rol met veel gevoel en waar het pas gaf met veel beslistheid speelde. De persoon, aan wien het stuk zijn naam ontleent, (maar daarom niet de hoofdpersoon) heeft geen aan gename rol. Het edele karakter, dat door sommigen miskend wordt, is niet gemakkelijk weertegeven, vooral niet wanneer dit met de eenvoudigheid, die van een handwerksman verwacht wordt, moet gepaard gaan. De heer Moor komt ons voor niet genoeg te zijneen eenvoudige smid, zooals de schrijver dien bedoeld heeft. Zijn burgerlijke eenvoud moet uit iets anders blijken, dan uit «vuile" handen en zijne zwarte blouse; doch vergeten wij niet, dat de heer Moor slechts als plaatsvervanger optrad van den heer Chrispijn, die door ongesteldheid tijdelijk verhinderd is optetreden. Wij moeten onze beschouwing bekorten en eindigen met den wensch, dat het gezelschap van den heer V. Zuylen in een volgend seizoen eens spoedig terug komt. De herhaalde blijken van waardeering mogen het bewijs geleverd hebben, dat het publiek zeer in genomen was met hun optreden en de sierlijke krans, aan het slot der voorstelling den auteur-acteur aan geboden, moge beschouwd worden als een bewijs van hulde van alle aanwezigen. Naar wij vernemen zal alhier op Dinsdag 8 April a. s. in de sociëteit «Van Ongenuchten Vrij" door de Amsterdamsche afdeeling van het Nederlandsch Tooneel worden opgevoerd: «Zijn meisje komt uit", van Piet Brooshooft, gevolgd door het bekende stuk «Het sonnet van een Amsterdamsch student", die met zijn coup d'essai een coup de maitre heeft verricht. Garanten, die voor de voorstelling van 12 Maart zeker bedrag hebben gewaarborgd, waarvan zij slechts een klein deel te betalen hebben, zullen zeker ook voor de opvoering van de Amsterdamsche afdeeling het ingeschreven bedrag, na aftrek van het aandeel in het tekort op de voorstelling van Van Zuylen, wil len waarborgen. Mevr. Valois-Sablairolles hoopt blijkens het Rott. Nbl. binnenkort haar 50jarige tooneelloopbaan te herdenken, bij het gezelschap van den heer W. Van Zuylen. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van Vrijdag 14 Maart 1884 zijn de volgende vonnissen gewezen tegen A. N. en D. N., te Goes, wegens 't iemand uitschelden enz., veroordeeld in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag gev.strafP. B., te Kapelle, beklaagd van 't niet schoonhouden eener sloot, daarvan vrijgesproken W. B. Pz., wegens het bij brand niet vervullen van de diensten, tot blussching van den brand gevorderd, veroordeeld tot f5 boete subs. 3 dagen gev.straf; J. B. Hz., F. v. d. P., M. B., J. B,, L S., II. D., C. F., C. J. G., J. Z., C. L., M. F., J. M., H. G., A. K., M. De J. AzD. v. d. W., 1. v. d. V., J. F. v. BA. G., M. B., en I. W., allen te Kruininge. wegens het bij brand niet onmiddellijk volgen van de spuit, veroordeeld ieder in eene boete van fl, subs. 1 dag gev.straf; P. A., te Strienham (gem. Poort vliet), B. d. W., J. G., J. P., A. v. d. W, H. M., C. v. d. C., I. C. R. R., en L. K., allen te Bergen- op-Zoom, allen wegens bevisschen der Schelde zonder consent, veroordeeld in eene boete van f 10, subs. 3 dagen gev.strafF. B., te Halsteren, B. d. W., en H. M te Bergen-op Zoom, wegens alsvoren in gelijke boete; J, S., te Biezelinge, en J. De P., te Schore, wegens burengerucht, veroordeeld in eene boete van f5,50, subs. 1 dag gev.strafD. Rte 's-Gravenpolder, wegens het bewaren van asch op andere wijze dan bij de verordening is bepaald, veroordeeld in eene boete van f 3, subs. 1 dag gev.strafH. W., te Kruinin ge, wegens het overtreden) van een reglement tegen het hard rijden, veroordeeld in eene boete van f 3, subs. 1 dag gev straf; F. A. B., te Kruininge, we gens alsvoren, in gelijke boeteJ. M., te Middel burg, wegens 't gaan over in den oogststaanden grond, veroordeeld in eene boete van f3, subs. I dag gev straf; - J. F., en C. M,, beiden te Kamperland, wegens als voren, in gelijke boete. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Op 14 Maart 1884 zijn door de rechtbank veroordeeld M. Van L., 48 j., zaakwaarnemer te Kolijnsplaat, wegens misbruik van vertrouwen, tot 3 maanden cel en eene boete van ƒ12,50. J. H., 22 j., dijkwerker te Westkapelle, wegens mishandeling, tot 15 dagen cel en 8 boete. A. K., 49 jhuisvr. van J De R., herbergier te Stoppeldijk, wegens overtreding der drankwet, tot 5 boete. H. B., 45 j., vrachtrijder te Waarde, wegens overtreding der jachtwet en rebellie, tot eene maand cel en 20 boete. JL., 17 j., dienstbode te Oost-Souburg, wegens misbruik van vertrouwen, tot zes dagen cel. Vrijgesproken is: C. De M., 16 j., schippersknecht te Graauw, wegens diefstal. Buitenlandsch Overzicht. De quaestie van het Amerikaansche Lasker-adres houdt in den Duitschcn Rijksdag nog steeds de ge moederen bezig, en zelfs de Rijkskanselier, die plot seling in de residentie is teruggekeerd, heeft zich over de zaak warm gemaakt. In de zitting van gisteren heeft de Kanselier zijne houding in dezen verdedigd en o. a. gezegd, dat de vrienden van den heer Laskar zijne nagedachtenis bij zijne begrafenis overdreven hebben gehuldigd. Men had mogen vërwachten, dat Bismarck zijne tegenstanders na hun dood althans de eer zou gunnen, die hen toekomt. Uit Koorwegen komt bericht, dat de koning in de zitting van den Raad van State, Dinsdag gehouden, zijn beslissing heeft te kennen gegeven, dat de mi nister Selmer uit het ministerie zou treden. De Fransclien zijn Woensdagavond onder generaal Négrier, Bac-Ninh binnengetrokken. De Chineezen, bang voor omlrekking, verlieten al hunne stellingen en sloegen op de vlucht, waarbij zij ernstige verliezen hebben geleden. De Franschen telden 70 dooden. In de citadel werd eene batterij van Krupp-kanonnen en eene groote hoeveelheid ammunitie gevonden. De Engelsclio wapenen zijn niet minder gelukkig geweest in Egypte. Na een warm gevecht is het kamp, waarin Osman-Digma zich verschanst had, genomen. Eerst waren er schermutselingen voorge vallen, tot eindelijk de ganache troepenmacht van generaal Graham in twee brigades tegen den vijand oprukte. De tweede brigade, onder commando van Graham zelf, werd door den vijand teruggeslagen met verlies van hare vuurmonden De eerste brigade echter doorstond den storm der vijanden, zoodat de tweede tijd had de slagorde te herstellen, en men na een hevig gevecht van twee uren erin slaagde de kanonnen te heroveren. Daarop rukte de eerste brigade voorwaarts en ge lukte het haar Osman's kamp te bemachtigen. Generaal Graham heeft thans ter plaatse van dat kamp zijn eigen kamp ingericht en heeft na den veld slag twee regimenten cavalerie naar Sinkat gezonden om den rebellen den aftocht aftesnijden en zoo moge lijk de vrouwen en kinderen van het garnizoen te redden. Gemengde Berichten. Sint-Maartensdijk. Deze week gaf het alhier be staande muziekgezelschap «Hooger zij ons doel" zijne eerste openbare uitvoering. Een publiek van ongeveer 200 personen was tegenwoordig. De op het programma aangekondigde nummers werden onder directie van den heer Verswijveren, van Halsteren, goed uitgevoerd. Ter aanvulling en afwisseling werden nog een tooneel- stukje opgevoerd, eenige zangstukken uitgevoerd en een paar voordrachten gehouden, 't Geheel gaf den bezoekers een prettigen avond. Dindagavond omstreeks 10 uren werd, op den weg nabij den watertoren den duinwaterleiding te 's-Hage, een persoon gesnapt, op wien reeds meer dan 14 dagen geloerd werd, daar men hem verdacht, zich met het onbevoegd bemachtigen van eenden of wild bezig te houden. De strooper verzette zich op gewel dige wijze, en wist zich zelfs, na een eindweegs geboeid te hebben medegeloopen, los te wringen, om ijlings in het kreupelhout te verdwijnen, van waar hij een pistoolschot op;den veldwachter S. loste, en dien beambte in het dijbeen trof. Woensdagmorgen gelukte het, meende men, dit ge vaarlijke sujet op te sporen en behoorlijk achter slot te zetten. Toch bleek dit later niet de dader te zijn. De hand is dan ook op een ander gelegd. De wond van den boschwachter bleek gelukkig niet gevaarlijk te zijn, de kogel is verwijderd en de ge troffene bevind zich vrij wel. Omtrent de ontdekking van den werkelijken dader deelt Het Vaderland het volgende mede Het pak kleedingstukken, dat de nu gearresteerde tijdens zijne vlucht wegwierp, heeft de politie op het goede spoor gebracht. Wat was toch het geval Er was een pantalon in 't pak, waarvan de knoopen eene aanwijzing gaven bij wien de pantalon was gemaakt. Elke knoop was een «adreskaart" van de firma Brand Zoon. Na onderzoek gaf die firma op dat zij de pantalon had afgeleverd aan den heer K., eene hooggeplaatste auto riteit, te Middelburg wonende. Deze werd per telegraaf met de zaak in kennis gesteld, en daar hij zich herinnerde de pantalon in quaestie aan zijn knecht geschonken te hebben, die thans als huisknecht in dienst is bij mevr. L., werd de bediende met een vest, dat de heer K. nog bezat en dat van dezelfde stof moest zijn als de bewuste broek, naar 's Hage gezonden. Hier bleken broek en vest werkelijk bij elkander te behooren en de knecht, die de pantalon en ook een das die in het gevonden pak was herkende, verklaarde èn broek èn das aan een halven broeder te hebben overgedaan. Spoedig was deze gevonden. Het is II. C. De Bruin, een gewezen infanterist en thans koffiehulsbediende. Gisterochtend werd De Bruin tegen 11 uur aan het centraal bureau van politie te 's-Hage ontboden. Toen hem de overtuigingsstukken werden vertoond, ontstelde hij wel eenigszins, maar hij ontkende toch zijn misdaad. Eerst nadat hem een ronde hoed, bij het pakket ge vonden, was opgezet, en volkomen «passend" was gebleken en de mededeelingen van zijn halfbroeder hem waren voorgehouden, gaf hij zich gewonnen en bekende volledig zijn misdaad. De zaak had zich Dinsdagavond volgens De Bruin aldus toegedragen. Terwijl hij op weg naar zijn zuster was en aan zijn gewone liefhebberij van schieten den vrijen teugel liet, was hij als 't ware besprongen. Hij had toen dadelijk zijn revolver in den zak geborgen, maar, achterhaald en worstelend, had hij er weer, zonder kwade bedoeling, naar gegrepen, en ongelukki gerwijze was toen het eenige nog geladen schot afge gaan, terwijl de haan nog overgehaald was. Hij had geen opzet gehad den boschwachter te deren, veel minder te dooden, om zich aan vervolging te onttrekken. Met Juni aanst. zal op den H. IJ. Spoorweg de waggon-salon worden ingevoerd. Hij is ingericht voor 28 personen, en in renaissance-stijl gemeubileerd. Voor het gebruik maken van dezen wagen zal 50 cent extra voor de reis RotterdamAmsterdam, en 30 cent gerekend worden voor tusschenstations. In de afgeloopen week werden van Bergen-op- Zoom naar het buitenland verzonden 360 balen mos selen a 2,70. De vangst van haring was gering prijs 1,75 per 100 stuks. Oesters prijshoudend 64 tot f 70; 2e soorten tot ƒ45. I-Iet leesgezelschap «Vriendschap en Leeslust" te Oud-Beierland vierde Woensdag feestelijk zijn lOOjarig bestaan. Bij die gelegenheid werd aan den heer mr. Van Weel, die gedurende 40 jaar voorzitter was, een keurig souvenir aangeboden. De nieuwbenoemde Gouverneur-Generaal Van Rees verzocht aan een vriend te Parijs om voor hem apartementen te bespreken in het «Hotel Continental" en naar het station een rijtuig van het hotel te doen zenden. De vriend had bij die bestelling de woorden ge voegd «pour le vice roi des Indes" (voor den onder koning van Indië De heer Van Rees komt in Parijs aan en ziet aan het station gereed staan een prachtig gala-rijtuig met vier paarden bespannen, met jockey's en knechts in groot pontificaal, met korte broek en witte kousen. De onder-koning was met dat ceremonieel natuur lijk niet ingenomen en slechts tegen zijn wil maakte hij van dat vorstelijk vervoermiddel gebruik. Hoe voorzichtig men zijn moet met gekleurde kousen, bleek onlangs opnieuw in het Duitsche plaatsje Keil. Daar is een kindje aan bloedvergiftiging ge storven, tengevolge van het dragen van gekleurde kousen, terwijl het een onbeteekende brandwond aan den voet had. De Fransche Minister van Buitenlandsche Zake n heeft een brief ontvangen van den beer De Brazza, gedagteekend 27 December. D»ze bevond zith dien dag in Lekeli, een land gelegen aan eene bijrivier van de Alima. Het is eene zeer rijke streek en De Brazza heeft er vriendschappelijke betrekkingen met de bevol king aangeknoopt. Hij heeft tevens den minister een brief toegezonden van dr. Ballay, die bij koning Ma- koko was geweest. Deze heeft verklaard trouw aan Frankrijk te willen blijven, in weerwil van het drijven van den heer Stanley, die hem voor zijne belangen heeft zoeken te winnen. Stanley was de Congo opgevaren en zette zijn stelsel van kolonisatie gewapenderhand voort. Het «Paleis der Natie" te Brussel zal, naar het nu vastgestelde plan, herbouwd worden in den stijl waarin het zich tijdens den brand bevond en ook met denzelfden gevel, naar de teekening van den oorspronkelijken bouwmeester Guimard, in 1784 ge maakt en welk stuk is gered geworden. De zitting zaal zal wat grooter worden. Naast en gelijkvloers met de tribune der journa listen zal een werkkamer te hunner beschikking wor den gesteld, die niet minder dan 16 el in de lengte zal beslaan. Tien telefoontoestellen zullen daar worden geplaatst, benevens een watercloset en een waschtoe- stel. Beneden die werkkamer wordt een wachtzaal voor de bedienden der journalisten ingericht. De copie komt langs een koker in een kleinen ascenseur in hun handen. Het geheel zal eerst na 2 jaren voltooid zijn en, met inbegrip van het meubilair, ongeveer 3 millioen fr. kosten. Laatste en tetegraphische berichten. Borsele. Donderdag werd alhier eene vergadering gehouden door den dijkraad voor de waterkeering van het calamiteuse waterschap EllewoudsdijkBorsele, die door 22 leden werd bijgewoond. In de eerste plaats werd overgegaan, nadat de nieuw gekozen leden, de heeren J. Rottier Lz. en H. A. Hagen waren beëedigd en geïnstalleerd, tot behandeling der begrooting voor 1884/5. Na beraadslaging werd besloten de begrooting vast te stellen zooals zij was voorgedragende raming der ontvangsten bedraagt ƒ69554,64 en van de uitgaven gelijk bedrag. Daarna werd overgegaan tot vaststelling van het dijkgeschot, door het calamiteuse waterschap Elle woudsdijk optebrengen, op een bedrag van f 25075,39% en dat van den Borselepolder op 37471,63%. De bijdragen der aangrenzende polders of water schappen zijn te zamen geraamd op ƒ6157,61. Ten slotte is een besluit genomen tot publieke ver pachting van de inlaagkade met binnen- en buiten bermen en reserve-terrein en tot vaststelling der voor waarden, een en ander onder goedkeuring van Ged. Staten. 's-Hage. TWEEDE KAMER. Heden is met 48 tegen 19 st. aangenomen de wijziging der wet op de rech terlijke organisatie, zoodat besloten is dat de recht banken over alle zaken zullen oordeelen met appèl op de hoven, behalve voor bedelarij en belastingovertre dingen. Voorts is door aanneming van een amende- ment-Mackay het getal der rechters b'j de rechtbanken op drie behoudende wijzigingen in de overige wet boeken zijn aangenomen, nadat een voorstel-Mackay, om in geen geval wegens veroordeeling tot gevange nisstraf recht van echtscheiding te geven, was ver worpen maar ook verworpen is het regeeringsvoorstel om dat recht te doen schorsen of vervallen bij aan vraag of verleenen van gratie. Maandag is de motie-De Bruijn Kops in zake den waterweg AmsterdamRotterdam aan de orde. Londen, 14 Maart. Het verlies der Engelschen in den veldslag van gisteren bedraagt 100 dooden en 150 gewonden. De vijand telt 4300 dooden en vele duizenden gekwetsten. Osman-Digna trok terug in het gebergte. De Engelsche troepen trekken snel naar Soeakim terug. Berlijn, 14 Maart. In den Rijksdag had een hef tig debat plaats naar aanleiding eener interpellatie óver de jodenvervolging te Neustettin. Ilanel werd tot de orde geroepen, omdat hij Stöcker van gemeenheid beschuldigde. Burgerlijke Stand Goes van 12 tot 14 Maart 1884. Getrouwd: den 13, Marinus Adriaan Ramondt, 21 j., jm., en Francina Schouwenburg, 20 j-, jd. Willem Johannes Zoutewelle, 23 j., jm., en Maria Adriana Van Hoorn, 21 j., jd. Overleden: den 13, Anton, oud 9 dagen, z. v. Kornelis De Jonge en Christina Clasina Verplakke. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 14 Maart 1884. Verwachting: Zuidelijke wind, veranderlijk weder. Correspondentie. Aan ds. P. Huet. Voor uw artihel was heden geen plaats. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Kolijnsplaat. Door de heeren Mulock Houwer en C. J. Huvers, notarissen te Goes en in deze gemeente, is ten verzoeke der erven van den heer H. P. Glerum, te Goes overleden, een woonhuis, schuur en erf, aan de westelijke zijde der Voorstraat alhier gelegen, Don- nerdagavond in het logement «De Patrijs" aan den heer J. Breas alhier verkocht voor 2830behalve de 12% pet. onkosten. Kats. Bij de aanbesteding van zinkwerken voor den Leendert-Abrahampolder op Vrijdag 14 Maart alhier gehouden, is ingeschreven door de heerenC. F. Fraaijenhofe, te Ter Neuzen, voor f50,900 P. A. V. d. Velde te idem, voor f48,100; A. Van Popering te Bruinisse, voor f 47,140 J. De Jonge, voor f 46,300 J. Van Eek te Hardingsveld, voor f46000; G. D. Bolier te Sliedrecht, voor f 45,937C. De Wilde te Kattendijke, voor f 45,990C. Borkan te Sliedrecht, voor f 44,970J. Tollenaar te Ter Neuzen, voor f 44,680B. Den Exter van den Brink te Krabben- dijke, voor f 44,572P. V. d. Berge te Kolijnsplaat, voor f44,485 en H. Hage te Middelburg, voor f 44 380.

Goessche Courant | 1884 | | pagina 2